Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.10. 20:18:08

Semedot mondjuk én se pihentetném, nem is értem, 180 percet játszott eddig, tavaly meg 4.000 fölött volt, bírja a terhelést szerintem. Alba és Dani is egész szezonokat toltak végig szinte folyamatos kezdőként, nehogy már 1 meccs után padra menjen megint. Inkább szoktassuk játékba, Vidal úgyis kuka hátul, SR megfélig sérült. Én konkrétan csak Init cserélném Gomesre, őt is csak azért, mert szerintem nem bírná már végig a tempót. Meg max Dembélé. Rakiticet is hagynám én, alapból biztató is volt, meg engem érdekelne az is, hogy egy letámadó csapat ellen is tudna-e hasonlóan jól játszani. Tudom, hogy szőrszálhasogatónak tűnik, de az Espanyol konkrétan nem is támadott le, neki meg azzal vannak a gondjai leginkább. Úgyhogy én őt mindenképp hagynám, jó kis teszt lehetne neki.

P.U.Y.O.L., ezt meg nagyon jól látod. :mrgreen:
Avatar
Genesis
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2017.08.20. 16:53:22

2017.09.10. 19:36:29

Bob_Marley írta:Nem feltétlen vagyok abban biztos, hogy minden marad, Iniesta kifejezetten kérdéses, hogy ennyi meccset egymás után hogy bír. Roberto már a kerettel van, akár be is teheti.
Túl sok jelentősége nincsen egy első fordulós kupameccsnek, több helyen is lehet változás szerintem, Semedo, Umtiti, Rakitic helyett akár.
Érzésem szerint pont ezeket a srácokat nem mozdítanám el most a helyükről! Umtitinek kell a terhelés , Rakiticnek szerintem az önbizalma és az új posztja felvirágoztatta és Semedot mondanom sem kell, hogy konkrétan tök egyedüli jobbhátvéd a keretben :wink:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.10. 19:24:54

Matuidi meg D. Costa szerintem jobbak, mint Khedira, meg Cuadrado. Ha nem lesz Chiellini akkor gondolom a Rugani-Benatia kettős lesz, esetleg Barzagli. A jobb hátvéd poszton tényleg gyengültek, nem tudom De Sciglio mennyire fog beválni, habár annak idején Allegri fedezte fel. Lischsteiner lesz, akkor őt meg lehet futni, csak vigyázni kell mert nagy favágó.

Összességében ha lesz is hiányzójuk nevekre nem gyengülnek sokat, egyedül az összeszokottság lehet kérdéses, illetve a védelmük nem lesz acélos.

Presztizs meccs lesz, jó lenne megfogni őket hazai pályán, de Juve ellen soha nincs könnyű meccs. Dybala is nagy formában kezdett.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.10. 17:56:16

A Juventusban rengeteg hiányzó lesz: Cuadrado eltiltás miatt (köszi Ramos :mrgreen: ), Khedira, Márkízió sérült. Chiellini is lesérült a válogatott szünetben, nem 100%-os. Alex Sandro beteg.

Emellett azért elment Bonucci meg Alves, akik annak a betonbiztos védelemnek elég fontos elemei voltak. Ezért sem láttam értelmét annak, hogy ész nélküli rotálással készüljünk erre a meccsre, jók lehetünk bőven.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.10. 16:42:13

Nem ugyanaz lesz a feladat. A szélsőhátvédeknek többet kell a védekezésre fordítani akár támad, akár kontrára játszik a Juve. Gondolkodnék azon, hogy Piqué helyett nem mennénk-e többre Mascheranoval. Ini helyett is ránk férne nagyobb munkabírás. És az is meggondolandó, hogy ha Suarez nem talál magára, akkor ne az ő cseréje legyen-e Dembi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.10. 16:09:23

Bob_Marley írta:Nem feltétlen vagyok abban biztos, hogy minden marad, Iniesta kifejezetten kérdéses, hogy ennyi meccset egymás után hogy bír. Roberto már a kerettel van, akár be is teheti.
Túl sok jelentősége nincsen egy első fordulós kupameccsnek, több helyen is lehet változás szerintem, Semedo, Umtiti, Rakitic helyett akár.
Én ezért pihentettem volna/hoztam volna le félidőben tegnap Iniestat.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy ne lenne jelentősége a Juve elleni meccsnek. Ezért is 3 pont jár, pláne fontos lenne a csoportbeli riválist megverni.
Minnél hamarabb megvan a biztos továbbjutás, annál jobb. Nem mindegy, hogy az utolsó meccsen a legjobb 11-nek kell játszania, vagy kezdhetnek a Gomes félék. Pláne, ha addigra szorosabb lesz a bajnokság :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.10. 15:52:31

palesz csak kiböjtöli, hogy a szavazást csak egy kicsit módosítani kelljen és ne legyen új, már csak két nap. :D

Gyanítom, hogy lesz egy kevés rotálás. Valószínűleg egyik csapat se fog túl sokat kockáztatni. Azon se lepődnék meg, ha egy kevés gólos (vagy gól nélküli) döntetlen lenn és mindenki boldog.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.10. 15:45:54

Nem feltétlen vagyok abban biztos, hogy minden marad, Iniesta kifejezetten kérdéses, hogy ennyi meccset egymás után hogy bír. Roberto már a kerettel van, akár be is teheti.
Túl sok jelentősége nincsen egy első fordulós kupameccsnek, több helyen is lehet változás szerintem, Semedo, Umtiti, Rakitic helyett akár.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.10. 15:41:37

Kíváncsi leszek, hogy ki kezd kedden. Dembélé vagy Deu. A többi poszton szerintem egyértelmű, az lesz, mint tegnap volt.
Avatar
Scorpion
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2006.07.10. 01:42:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.08. 11:47:26

Sziasztok!

Barca-Juve meccsnézéshez kellemes helyszínt találtam!

Paulanerhez képest jelentősen mérsékeltebb árak, projektoros meccskivetítés van, továbbá a helyszínen van csocsó, darts és biliárd is, szóval még játszani is lehet :)

Lényeges, hogy cseh sörök kaphatóak és az egyetemistáknak vannak diákkedvezmények!

A hely neve: Ex-klub.
https://www.facebook.com/exklub2014/
Ez a Gellért tér és a Móricz között van.

A hely akár fix barca meccsnéző is hely lehet, mert minden adott :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.07. 23:28:47

Nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz a Juve ellen. Én is azok közé tartozom akik szerint ez a csapat gyengébb mint a tavalyi és nagyon gáz hogy ennyi probléma van a klubon belül, de van egy olyan érzésem hogy nyerni fogunk 2-0, vagy 3-1.
A két bajnokit okosan lehoztuk, végülis hazain a Real ellen az első 60 perc rendben volt, kint a második félidő se volt vészes, és ugye azt is nézni kell hogy olyan csapat ellen játszottunk akik a legutóbbi 2 BLt megnyerték.
Egy okos, türelmes taktikával meg egy melós játékkal szerintem meglehet fogni az olaszokat.

Ha döntetlen vagy kikapunk akkor sincs katasztrófa (mondjuk egy vereségnél szerintem rég nem látott füttykoncertet rendezne a publikum), legfeljebb csoportmásodikként megyünk tovább, az utóbbi évek sorolásait elnézve meg végülis lényegtelen hogy honnan várjuk majd a sorsolást a 16 között.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.29. 17:14:55

Van már menetrend? Lehet lusta vagyok utnanézni.:-D

Utánanéztem, hagyjátok.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.29. 15:28:45

:D Ja, jó csoport. Juventussal kell két iksz, kicsiket meg el kell verni, így nem is vesz ki sok energiát a csapatból a csoportkör.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.29. 15:17:28

Cestus írta:Ez az Olympiacos nem Valverde egyik volt csapata? Micsoda véletlen, hogy pont összesorsoltak minket velük :D. Ugyanígy kapjuk meg majd a PSG-t is a kieséses szakaszban.
Dede, írtam is hogy hamar kamatoztathatja az ott szerzett tapasztalatait :lol:

Én amúgy teljesen elégedett vagyok a csoporttal, lett egy erős TOP ellenfél aki jó erőfelmérőnek, és lett 2 jelentősen kisebb erőt képviselő csapat, akikkel legalább nem találkoztunk már rég óta, szóval nem az elcsépelt Celtic, As Roma, City,PSG, Ajax stb ellenfél, akik ellen sorra játszottunk az elmúlt években.

Sportinggal 2008-09-ben találkoztunk utoljára, Olympiacossal meg már nagyon rég.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.29. 15:00:06

Ez az Olympiacos nem Valverde egyik volt csapata? Micsoda véletlen, hogy pont összesorsoltak minket velük :D. Ugyanígy kapjuk meg majd a PSG-t is a kieséses szakaszban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.08.25. 01:56:34

Jó lenne az első 4 meccsen 12 ponttal bekezdeni. [-o<
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 20:53:34

Kíváncsiságból megnéztem, milyen bajnokik közé ékelődnek be a BL-csoportmeccseink - ha jól láttam, még nem volt szó erről a másik BL-topikban.

szeptember 9.: Barcelona-Espanyol
szeptember 12.: Barcelona-Juventus
szeptember 16.: Getafe-Barcelona

szeptember 23/24.: Girona-Barcelona
szeptember 27.: Sporting-Barcelona
szeptember 30/október 1.: Barcelona-Las Palmas

október 14/15.: Atlético Madrid-Barcelona
október 18.: Barcelona-Olympiakosz
október 21/22.: Barcelona-Málaga

október 28/29.: Athletic Club-Barcelona
október 31.: Olympiakosz-Barcelona
november 4/5.: Barcelona-Sevilla

november 18/19.: Leganés-Barcelona
november 22.: Juventus-Barcelona
november 25/26.: Valencia-Barcelona

december 2/3.: Barcelona-Celta Vigo
december 5.: Barcelona-Sporting
december 9/10.: Villarreal-Barcelona

Finom lesz néhány napon belül Torinóba és Valenciába is ellátogatni, de a többi nem tűnik olyan vészesnek.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2017.08.24. 00:24:28

Elnézve a kalapokat, biztos lesz egy-két kemény csoport. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha a Bayern/Juve/Chelsea hármas valamelyike mellé sorsolnak minket, akkor sok év után nem mi leszünk a csoport favoritok, és mellé még a harmadik kalapban van Liverpool/Tottenham/Napoli trio...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.11. 11:48:19

https://www.youtube.com/watch?v=SzSVK7TxNd8" target="_blank

Akit érdekelnek a taktikai elemzések, érdemes megnéznie, elég jól ki van vesézve taktikailag a PSG elleni 6-1 =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.07. 13:51:17

https://www.youtube.com/watch?v=ok8rUc2iGZU" target="_blank

Megunhatatlan. =D>
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.04.20. 21:50:43

csababarca írta:
Vakmacska írta: LE ezt is nagyon elkummantotta. Az elmúlt két párharcon kijött, hogy abszolúte fogalmatlan a másik csapatról. Hogy nem készültek fel belőlük. Talán egy bajnoki összefoglalót megnéztek, és annyi.
minden részével egyetértek a hsz-ednek, kivéve ezt, azért ezt idéztem be.

szerintem a tegnapi már nem rajta múlott. amit írtál a kaput el nem találó temérdek lövésről, erről nem tehet szrintem.

arról tehet, hogy az odavágón 9 emberrel álltunk fel, ráfáztunk. ekkora luxust nem lehet megtenni, mint hogy azt sem, hogy le akarunk állandóan sétálni,és alibizni egy odavágót. ez a két dolog az ő felelőssége szerintem.
Ezt nem vitatom, az, hogy üres kapuba nem tudnak betalálni, nem az ő hibája.
De az első meccsekből nekem folyamat az jött le, hogy totál fogalmuk sincs a fiúknak, hogy mit csináljanak. Az is LE hibája, hogy Matyit rakja be balhátvédnek, mikor már többször is bizonyította, hogy ott a legfogalmatlanabb. Egyszer már azt is megjegyeztem, hogy lehet, kockadobással dönti el, hogy ki játsszon és ki nem. Sajnos számomra az jön le, hogy jobb lett volna, ha LE inkább már télen elmegy, mert ő totál kipukkadt már.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.20. 21:29:27

Messi azt 10ből 9szer beveri, még ha szorosabban őrzik akkor is.
Pont ez volt a furcsa tegnap, hogy még ő is bénázott a kapu előtt.
Én most erről a szituról beszélek, konkrétan rúgott ilyen gólt vagy 20at pályafutása alatt.
tegnap neki sem jött össze semmi.

mondjuk Roberto azt emlékeim szerint ballal lőtte, nem az az ügyesebbik lába. ahhoz képest jó lövés volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.20. 21:18:10

Szerintem azért nem találtuk el a kaput, mert egyszerűen olyan jól zárták a szöget az olaszok mindig hogy nagyon kicsik voltak a rések vagy semennyire nem voltak. Jó példa mondjuk erre Messi lövése a 30. percbe amikor 12 méterről mellé lőtte, de csak Chiellini lába közt tudta ellőni, vagy amikor a második félidő végén végén "üres" kapura főlé lőtte, akkor is öt olasz dekkolt a gólvonalon legalább. De Sergi Robi se azért nem találta el a kaput mert béna lenne, hanem mert ennyire fedezték a kaput Alvesék.
Sajnos az olaszok úgy tudnak védekezni ahogy senki más, ez Torinoban ment el de abban nem értek egyet hogy Mathieun vagy Gomesen. Nálam a felelősök első sorban Mascherano, Piqué a védekezésükkel, illetve Iniesta és Suárez a kapi előtti nihilzmusukkal, de most már mindegy. Remélem egy életre megtanulta mindenki hogy idegenben is úgy kell menni hogy mindenki vért köpjön.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.20. 20:41:15

Vakmacska írta: LE ezt is nagyon elkummantotta. Az elmúlt két párharcon kijött, hogy abszolúte fogalmatlan a másik csapatról. Hogy nem készültek fel belőlük. Talán egy bajnoki összefoglalót megnéztek, és annyi.
minden részével egyetértek a hsz-ednek, kivéve ezt, azért ezt idéztem be.

szerintem a tegnapi már nem rajta múlott. amit írtál a kaput el nem találó temérdek lövésről, erről nem tehet szrintem.

arról tehet, hogy az odavágón 9 emberrel álltunk fel, ráfáztunk. ekkora luxust nem lehet megtenni, mint hogy azt sem, hogy le akarunk állandóan sétálni,és alibizni egy odavágót. ez a két dolog az ő felelőssége szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.04.20. 20:06:17

Na egyet aludva a meccsre:
az a csapat nem érdemel továbbjutást, amelyik az üres kaput nem tudja eltalálni.
LE ezt is nagyon elkummantotta. Az elmúlt két párharcon kijött, hogy abszolúte fogalmatlan a másik csapatról. Hogy nem készültek fel belőlük. Talán egy bajnoki összefoglalót megnéztek, és annyi.
A csapat tegnap hajtott, akart, de túlságosan rágörcsöltek.
Lehetne bírózni, mert elég érdekesen fújt, DE NEM EZEN MÚLT. A helyzetek meg voltak, be kellett volna rúgni őket.
Sajnálom, hogy ezt a meccset nem engedték el inkább, hogy rákészüljenek a real elleni meccsre (főleg így, hogy ők még hosszabítást is toltak).
Hát ennyi a véleményem. Majdnem azt kaptam, amit vártam.
Válasz küldése