Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.01. 23:28:15

a 11 leggyakrabban kezdő játékos volt fent, és konkrétan végkimerülésig hajtották magukat, lépni nem tudott már némelyik a végén.
Ma valamiért mégis félgőzzel nyertünk 3 góllal, akkor ez hogy lehet? "Végkimerülésig" majd maximum májusban a BL döntő 2x15 perces hosszabbításában nyomjuk (még akkor se mert valahogy odakell állni az esetleges tizi elé), ilyen meccseken szeptemberben jó ha 50%on lehet a csapat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 23:04:03

Részemről ma is jár a piros pont neki, hogy meghúzta a kettős cserét a szünetben! Észre veszi a hibákat tökösen, minél előbb reagál és nem csak a mai napon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.27. 23:27:26

Neharagudj, de miről beszélsz? :D gyakorlatilag a 11 leggyakrabban kezdő játékos volt fent, és konkrétan végkimerülésig hajtották magukat, lépni nem tudott már némelyik a végén.

Egyébként sem izgat, tőlem veszthetünk pontokat bármikor, kaphatunk gólokat bármikor egy bizonyos pontig, csak az érdekel hogy élvezzem a 1,5 órákat amiket megnézek.

Hibás volt a kezdő, az összeállítást és a formációt tekintve is, és abszolút egyértelmű és szükséges cseréket nem lépett meg. Szerintem kockára tette a 3 pontot és a ma esti szórakozását is 1-200 millió szurkolónak, ennyi.

Néha belefér, de ez mit sem változtat a tényeken.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.27. 22:35:24

Andris írta:Nem ertem hogy mi a fenet csinalt ma. Se a kezdocsapattal, se a cserekkel illetve a hianyukkal. Borzaszto szerencsenk lesz ha veletlen megmarad a gyozelem, katasztrofalisan jatszunk.
Zsinorba 8. gyozelem, megint nem kaptunk gólt. Ez egy szinte jelentéktelen meccs volt, a továbbjutás biztos. Teljesen felesleges lett volna ma meg izzadni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.27. 22:24:35

Nem ertem hogy mi a fenet csinalt ma. Se a kezdocsapattal, se a cserekkel illetve a hianyukkal. Borzaszto szerencsenk lesz ha veletlen megmarad a gyozelem, katasztrofalisan jatszunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.24. 18:20:06

Sinya22 írta:
Ehez az is nagyban hozzájárul,hogy újra van jhv Semedo személyében. Talán pont a Juve ellen volt,hogy többször is ő mentett,középen is. De egyébként egyetértek,pl Alba játéka is jobban tetszik,mint tavaly.Egyedül Piqué nem érkezett még meg erre a szezonra.
Kollektívan védekezünk jobban szerintem. Semedo egy kiváló puzzle ebben a rendszerben, (már az első meccsen megvett) de nem csak miatta védekezünk jobban szerintem.
Piqués dologgal egyetértek, de az meg egyéni rossz forma... (egyelőre)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.09.24. 18:11:11

P.U.Y.O.L. írta:Így visszaemlékezve, nem volt sok veszélyes lövése (helyzete) egyik ellenfelünknek sem. Rendbe rázta a védelmet Valverde. Több a kísérletezés (az ellen részéről) a 16-oson kívülről, de igazi ziccere eddig nagyon minimális volt az aktuális ellenfélnek. Amennyiben valaki élete gólját elteszi 20-25 méterről, annak bele kell férnie.

Nyilván igazán nagy meccsünk eddig csak a Juve ellen volt, de eddig tetszik a koncepció.
Ehez az is nagyban hozzájárul,hogy újra van jhv Semedo személyében. Talán pont a Juve ellen volt,hogy többször is ő mentett,középen is. De egyébként egyetértek,pl Alba játéka is jobban tetszik,mint tavaly.Egyedül Piqué nem érkezett még meg erre a szezonra.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.24. 18:00:16

Így visszaemlékezve, nem volt sok veszélyes lövése (helyzete) egyik ellenfelünknek sem. Rendbe rázta a védelmet Valverde. Több a kísérletezés (az ellen részéről) a 16-oson kívülről, de igazi ziccere eddig nagyon minimális volt az aktuális ellenfélnek. Amennyiben valaki élete gólját elteszi 20-25 méterről, annak bele kell férnie.

Nyilván igazán nagy meccsünk eddig csak a Juve ellen volt, de eddig tetszik a koncepció.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.09.24. 11:29:11

visca el barca írta:
markionni írta:Egyebkent azzal egyutt is orultok a mester teljesitmenyenek, hogy ezzel egyutt valoszinuleg megmenti Bartoek popojat?
bartoék nem attól menekülnek meg (már ha megmenekülnek), hogy most megvertünk 5 kiscsapatot a ligában....
Igen azért tegyük hozzá, hogy szerencsés sorsolásunk van.Olyan csapatokkal kezdtünk akik verhetőek akikkel tudunk kísérletezni.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.24. 09:27:02

MisterDJ írta:és mer próbálkozni egy 4-2-3-1-el is, ami ha nem jött most be annyi
nem tudom biztosra, de sztem tegnap is is sima 4-3-3.at játszottuk. amugy szinte minden ellenfélnek sok helyzete van ellenünk ez engem bosszant, csak az eibra-girona duó 26 kapura lövéssel kísérletezett...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.09.24. 10:08:03-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2017.09.24. 01:18:08

Olyan furcsa, hogy 6 bajnokit megnyertünk zsinórban 20:2-es gólarányban, ráadásul a BL-ben vertük a Juve-t is, és nincs róla nagy érdemben szó, itt az ideje, hogy megtörjem a csendet vele kapcsolatban. :D Igaz, hogy még csak a szezon elején vagyunk és tartottam tőle a kinevezése után és a szuperkupát követően sem voltam túlzottan jó véleménnyel róla, és még messze van a nehezebb szakasza a szezonnak, bár látni már most, hogy sikerült visszatérítenie a csapatösszhangot és csapatként vagyunk a pályán, EGYBEN. =D> A rotációi meglepőek néha, de Luchoval ellentétben örvendetesebb az,hogy a csapatot nem agyonrotálja, hanem fokozatosabban nyúl hozzá a kerethez és mer próbálkozni egy 4-2-3-1-el is, ami ha nem jött most be annyira,de legalább megprobálta, emellett pedig képes belenyúlni a meccsbe, ami az elmúlt 3 évhez képest sokkal biztatóbb hangokat kelt :) . Kíváncsi leszek mit sikerül a szezon hátralévő szakaszára összehoznia a csapattal, főleg ha Dembele is visszatér és beilleszkedik a csapatba.

Számomra rendkívül bíztató eddig.

Csak így tovább Ernőbá!! :mrgreen: =D>
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.09.20. 14:05:24

visca el barca írta:
markionni írta:Egyebkent azzal egyutt is orultok a mester teljesitmenyenek, hogy ezzel egyutt valoszinuleg megmenti Bartoek popojat?
bartoék nem attól menekülnek meg (már ha megmenekülnek), hogy most megvertünk 5 kiscsapatot a ligában....
Pedig en ugy erzem, hogy ez is sokat jelentett egyeseknek. Jelentosen bekesebb a kozhangulat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.20. 13:59:58

markionni írta:Egyebkent azzal egyutt is orultok a mester teljesitmenyenek, hogy ezzel egyutt valoszinuleg megmenti Bartoek popojat?
bartoék nem attól menekülnek meg (már ha megmenekülnek), hogy most megvertünk 5 kiscsapatot a ligában....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.09.20. 13:41:23

markionni írta:
Egyebkent azzal egyutt is orultok a mester teljesitmenyenek, hogy ezzel egyutt valoszinuleg megmenti Bartoek popojat?
ez a tipikus melyik ujjamat harapjam szitu... nem szurkolok a csapatom ellen, viszont azt a korrupt hordát messzire kell kergetni innen...
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.09.20. 13:26:16

Eddig szepen ramcafol a mesteretek, meg ugy en bloc szinte mindenki (Paulinho, Denis). Gratulalok hozza. Igy tovabb, aztan dontson a ket Klasszikus.

Egyebkent azzal egyutt is orultok a mester teljesitmenyenek, hogy ezzel egyutt valoszinuleg megmenti Bartoek popojat?
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.09.20. 11:12:27

Tetszett a nyilatkozata is. Nincs elszállva az eredménytől és látta hogy simán kaphattunk volna több gólt.
Csak is Puyol
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.19. 22:50:59

gőzöm nincs mikor láttam a barcelonát 4-1-4-1et meg 4-5-1et játszani, de baromi szimpi h ennyire alkalmazkodik a körülményekhez az edzőnk és végre elengedtük ezt a kényszert h nekünk 433ban kell felállnunk bármi történjék. variálja az embereket, kísérletezik, le a kalappal. ráadásul szögletből is szerezzük a gólokat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.16. 19:30:02

visca el barca írta: mondjuk szerkezetileg ő sem nyúlt bele, ugyanazokat a posztcseréket dobálta mint tavaly lucsó. két kp-s le, kettő be. az már csak szerencse kérdése, hogy mindkettő gólt lőtté s jól is játszottak :D
tudom, de legalább nincsen hülyére rotálva feleslegesen a csapat.
nekem tavaly ezzel volt a fő bajom, hogy nyertünk egy meccset, majd a következőn meg kivett 6-7 embert, jött is a pontvesztés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.16. 19:25:51

Nagy gratula!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.16. 19:24:37

csababarca írta:Nekem ezzel, hogy látszik hogy van egy alapcsapata, de ha nem megy bele mer nyúlni, már szimpatikusabb. Tartsa meg jó szokását.
Még ha valahogy Lajost összekaparná, azt tudnám díjazni.
mondjuk szerkezetileg ő sem nyúlt bele, ugyanazokat a posztcseréket dobálta mint tavaly lucsó. két kp-s le, kettő be. az már csak szerencse kérdése, hogy mindkettő gólt lőtté s jól is játszottak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.16. 18:30:46

Nekem ezzel, hogy látszik hogy van egy alapcsapata, de ha nem megy bele mer nyúlni, már szimpatikusabb. Tartsa meg jó szokását.
Még ha valahogy Lajost összekaparná, azt tudnám díjazni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.16. 18:21:45

Nagyon az elején vagyunk, de lassan belehet csordogálva írni, hogy bizony Valverde tényleg viccel és csapatot épít. Most jön egy nehezebb időszak, ahol meg kell találni a kellő egyensúlyt és cserélgetni az embereket és fenntartani a sikeréhséget, rutinos róka, megbirkózik ezzel is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.09.16. 18:21:40

Egyetértettem abban, hogy nem kell agyon rotálni a csapatot a Getafe ellen, ez meg is történt, viszont szerintem abba hibázott, hogy Robertot Semedo helyett játszatta. Sokkal inkább Iniesta, vagy akár Rakitic helyett kellett volna berakni. Mindenesetre viszont nagy pozitívum számomra, hogy míg Luchonál a félidőben egy deka csere nem történt volna, ő meghúzta hogy Iniesta helyett jött Denis, aki egyébként nagyon jól mozgott, gólja pedig kimondottan szépre sikeredett. Valamint Paulinho beállítása is nagyon betalált. Látszik rajta, hogy érti a játékot, és tudja mikor mit kell meghúzni. Első félidő mondjuk elég gyengére sikeredett, de a másodikban azért már a Getafenak nem volt sok sansza.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.10. 16:20:47

Ha Valverde és a csapat egymásra talál, akkor függetleníteni tudják magukat a bizalmi szavazástól, illetve az esetleges elnökválasztástól. Ez kellene a csapat öregjeinek, fiataljainak és a szurkolóknak egyaránt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.07. 11:11:19

Samper írta:Nagyon örülök, hogy szemben LE cinikus kiszámíthatatlanságával, Valverde két nap egymás után ugyanazokat a B-kerettagokat ( Aleñá, Cucurella, Vitinho, R. De Galarreta, Jose Arnaiz és Fali) hívta fel edzésre a hiányzók miatt. Ebből látni vélem, hogy valóban meg akarja őket ismerni és adott helyzetben közülük fognak kikerülni azok, akik a kispadra, vagy akár percekre a pályára is kerülhetnek. Tehát nem csak szólam, hogy több lehetőséget kapnak nála a fiatalok.
Rengeteg hiányzó volt. Ezekből amúgy is 3 középpályás, ahol nem, hogy szűkült volna a keret, hanem még bővebb lett. Vitinhot nagy hype-al vettük, szóval mindenképp felhozzák edzeni, Alena már tavaly is rendszeresen fent volt. A többség meg már bőven 20 felett van, 22 meg 24 évesek, szóval hagyjuk.
Az Alena-Cucurella-Vitinho triót bárki felhozta volna, még Lozanot is, ha nem lett volna a válogatottnál. Ez semmit sem jelent. Tavaly is például Alena rendszeresen edzett a nagyokkal, nem csak válogqatott szünetben, de mások is.
Ebből nem lehet kiindulni.

Annak örülök hogy Alena hosszabbított, remélem nem csak azért, hogy ne happolják el ingyen, hanem tervük is van vele. De amíg a felesleget nem szórják ki, addig inkább remény marad.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése