Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.10.14. 22:38:01

Remek cserék voltak ismét, valamit nagyon tud ez az ember. Deulo is jól szállt be, Robi meg a gólpasszt adta. Edzőnk van!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.14. 22:17:33

Andris írta:Volt egy jo kep, a padon egymas mellett ul Paulinho, Dulifuli, DSuarez, es Roberto. Barmelyikuk 100000x jobb valasztas lett volna, mint Gomes. Egyszeruen nem tudom ilyenkor, hogy megis mire gondolhatott az edzo. En csak a stadionban van kb 300 ember aki jobb jatekos, mint Gomes.
+ Rakitic és Suárez.

Nem fogom szidni orrba szájba, keresem majd továbbra is a logikát a döntéseiben, de nálam most nagyon elvágta magát. A kezdő már több mint megkérdőjelezhető volt, de ezek a cserék.. Ezt még a legnagyobb kifogáskeresők se tudják megmagyarázni, hogy ez miért volt értelmes döntés.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.14. 21:38:27

Volt egy jo kep, a padon egymas mellett ul Paulinho, Dulifuli, DSuarez, es Roberto. Barmelyikuk 100000x jobb valasztas lett volna, mint Gomes. Egyszeruen nem tudom ilyenkor, hogy megis mire gondolhatott az edzo. En csak a stadionban van kb 300 ember aki jobb jatekos, mint Gomes.

A jatekunkrol jobb nem is beszelni, egyszeruen rossz nezni. Meg egyszer sem jott be, hogy ket csatarral alltunk fel, megis itt van ujra az osz legfontosabb es legnehezebb meccsen. De egyebkent sincs semmifele elkepzeles, Messi is csak szenved a palyan, mindegy hogy melysegbol, vagy korbepasszolt vedelembol akarunk tamadni, mindegy, hogy jobbrol, balrol, kozeprol, csak akkor tortenhet valami ha o megkapja a labdat. Teljesen nulla.

Nem uj ez egyebkent, kb egy honapja mar hogy ezt nezzuk, csak a gyenge ellenfeleknek es a szerencsenek koszonhetjuk, hogy ezeknek a szanalmas 90 percnyi lezengeseknek eredmenye volt.

Borzasztoan unom mar, LE alatt is ez volt, egyszeruen nem varom es nem is erdemes megnezni a meccset, nem jelent semmifele elvezetet, sot eppen az ellenkezojet. Ha nem szurkolnek, semleges focit szereto emberkent mar regesreg nem neznem ezt a csapatot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.09. 13:44:29

palesz77 írta: Mondjuk ez a kettő nekem kicsit üti egymást. Az utóbbi pont azért valósult meg, mert nem úgy állt Pep eleinte az ifikhez, mint ahogy te írtad az elején. Vagy arra gondolsz, hogy ha eldőlt már a bajnokság? Mer az meg jobb esetben 3 meccs kb, általában annyi se.
Igen, természetesen úgy értettem, hogy mire eldőlt a bajnokság, csak akkoriban ilyen szempontból nagyon el voltunk kényeztetve. :D

De a kupában ha valami könnyebb ellenfelet kapunk, vagy ott is nyertünk 5-tel az odavágón, akkor jöhetnének a kicsik.

Tavaly is csak azért tudott játszani Marlon, mert rá voltunk kényszerítve, aztán abszolút vállalható teljesítményt nyújtott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.09. 13:06:38

davi10 írta:Alenat meg edzeni felhívhatja, de én csak kupameccsen raknám be illetve ha a BL továbbjutás vagy a bajnokság már eldőlt.

De remélem visszajön a "régi rendszer", hogy minden évben jött 1-2 ifista a kezdőbe a szezon végén.
Mondjuk ez a kettő nekem kicsit üti egymást. Az utóbbi pont azért valósult meg, mert nem úgy állt Pep eleinte az ifikhez, mint ahogy te írtad az elején. Vagy arra gondolsz, hogy ha eldőlt már a bajnokság? Mer az meg jobb esetben 3 meccs kb, általában annyi se.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.09. 11:06:48

Samper írta:
S.Agüero írta:[
Jaja, sok értelme lenne felhívni, mikor így is van a keretben legalább 8 középpályás, sok játékpercet kapna, jogos. :roll:
Most, hogy Ini sérült, akár kezdőnek is beraknám.
Ini elvileg felépül az Atleti elleni meccsre.
Alenat meg edzeni felhívhatja, de én csak kupameccsen raknám be illetve ha a BL továbbjutás vagy a bajnokság már eldőlt.

De remélem visszajön a "régi rendszer", hogy minden évben jött 1-2 ifista a kezdőbe a szezon végén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.09. 10:49:49

Semedot kímélik még valamiért, de persze simán lehet a pénz miatt is. De ha visszagondolok, Umtiti is a kezdettől fogva jól teljesített, mégis csak tavaszra vált egyértelmű kezdővé.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.09. 10:37:36

recrea írta:Én csak Digne mellőzését rónám fel neki, annál azért jobb focista, h perceket kapjon, pluszban Neymar eltűnt előle, ki se lett még próbálva.
Igazából LE sem vitte túlzásba. Inkább akkor játszott, ha Alba sérült volt, vagy amolyan kh-t is kellett játszani. Alba is akkro padozott, amikor LE formációt váltott, volt is belőle balhé. Még korai erről beszélni, hogy mennyit fog játszani. Nekem inkább Semedo kérdőjel. Látszik, hogy Robi kényszermegoldás, tavaly is az volt, de nem volt alternatíva. A portugál pedig lerakta a névjegyét, a vak is látja, hogy mennyire jó és mégis agyon van rotálva a jh poszt. Bántó hogy ennyire alá akarja rendelni a klub a sportszakmai érdekeket a pénznek. Mert más logikus magyarázatot nem látok.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.09. 09:29:30

Én csak Digne mellőzését rónám fel neki, annál azért jobb focista, h perceket kapjon, pluszban Neymar eltűnt előle, ki se lett még próbálva.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.09. 09:10:31

S.Agüero írta:[
Jaja, sok értelme lenne felhívni, mikor így is van a keretben legalább 8 középpályás, sok játékpercet kapna, jogos. :roll:
Most, hogy Ini sérült, akár kezdőnek is beraknám.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.09. 08:56:51

Messivel akkor van gond, ha alul teljesít. a csapatsikert pedig az hozhatja meg ha ezekre az esetekre is képes Valverde valamilyen szinten felkészülni.
Suarez ügye bonyolult és elég elkeserítő is. itt már arról van szó, hogy nem csak Neymar esett ki , hanem a gólképességünk csorbult de komolyan.
hogy ez nem látszik? nem, mert a csapat úgy működik (mert olyan közegben játszott eddig!!) mint az emberi szervezet: ha kiesik valami igyekszik pótolni egy másik úton, egy másik szerv bekapcsolásával.
nem egészen igaz az hogy Suarez az új posztja miatt, Messi miatt épült le. egyszerűen azért mert már előbb megtörtént! én inkább motivációs problémára gyanakszom ami aztán egy görcsös lelki gátlássá fajult.
vagy még egy lehet: a 6-7/10 egy nagy igazság és gyakran futunk bele hibás értékelésekbe miatta. na-mármost ha kimutatható, hogy Suarez nem kapja meg (sajna láthattuk) a neki szükséges 10-et akkor ez a baj. ráadásul ez nála nem úgy működik( mostanság biztosan)hogy egy-két gólhoz elég 4-5 (helyzet) kell a 10!
a probléma tehát sajnos igencsak jól látható és markáns: ha Messit kikapcsolják és Suarez továbbra is o hatékonysággal játszik bajban leszünk.
ehhez kell egy jó edző és és egy jó taktika és az a tudat az agyakba, hogy a gól nem csak úgy születhet, hogy ...hol van Messi?! hanem úgy is, hogy irány az ellenfél kapuja.(lehetőleg gyorsan és pontosan)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.09. 06:36:59

Meglepődtem volna, ha nem B játékosokat hoztál volna fel...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.08. 10:42:01

Samper írta:Összesen egy játékost tudok ősszel mondani, akivel méltánytalanul bánik. Ez Alena, akinek részt kellene kapni a középpályás rotációban. Lehet, hogy valamelyik B-s csatárnak is, de az csak megelőlegezett bizalom lenne.
Jaja, sok értelme lenne felhívni, mikor így is van a keretben legalább 8 középpályás, sok játékpercet kapna, jogos. :roll:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.08. 05:39:51

Összesen egy játékost tudok ősszel mondani, akivel méltánytalanul bánik. Ez Alena, akinek részt kellene kapni a középpályás rotációban. Lehet, hogy valamelyik B-s csatárnak is, de az csak megelőlegezett bizalom lenne.
Tromort77

2017.10.03. 23:41:36

Cestus írta:Idén van már vagy négy szögletgólunk, és még legalább egy rögzített szituból szerzett gólra emlékszem. Szerintem tavaly nem volt ennyi összesen.
Under Valverde, Barça have already scored as many corner-kick goals (4) as Luis Enrique's Barça did in 59 games last season. [md]
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.03. 23:08:58

Idén van már vagy négy szögletgólunk, és még legalább egy rögzített szituból szerzett gólra emlékszem. Szerintem tavaly nem volt ennyi összesen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.03. 22:24:26

Valverde a nyári átigazolási időszakban többször hangsúlyozta, hogy azzal a kerettel fog dolgozni, amit kap. Most viszont elég határozottan jelzi, hogy kikkel elégedetlen. Télen talán a vezetőség jobban akar a kedvére tenni, mivel v annak eredményei és elég gondjuk van, nem torkolhatják le az edzőjüket következmények nélkül. Különben is nem új játékosokat követel, hanem kisebb keretet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.02. 23:24:00

Valverde terveit megpróbálta hétvégén egy kamerás kifigyelni. :D Nem tudom miért, de annyira tetszik ez a gif. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.02. 18:03:34

Chino írta: Egy Iniestanal meg is érteném, de egy 23 éves hatalmas munkabírású játékost ennyit jegelni érthetetlen. Ráadásul nem tesz jót Semedonak sem, hogy nincs folyamatosan, mindig "hidegen" kell játszania. Most arra se lehet fogni, hogy Vidal nem tud védekezni és azért kell SR. De Nelsinho még ebben is erősebb Robinál. Arról nem beszélve, hogy így is teljesen impotens a jobb szél, kellenek a felfutások, a másik szélen is sokszor Alba jelenti a legnagyobb veszélyt az ellenfél kapujára.
Egyetértek veled, ez nekem egy megérzés, hogy Semedot miért nem játszatja sűrűbben. Aztán lehet tényleg a bónusz kifizetés az oka.:-D Egyébként elég jól keveri a lapokat EV. Szerintem próbálgatott a kisebb csapatok ellen, aztán, hogy ebből mit látott majd elválik.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.10.02. 11:06:55

Semedo pihentetéséhez nem lehet köze, hogy a szerződtetésében volt egy kitétel miszerint minden x lejátszott meccs után 5 millával növekszik az ára?
(úgy emklékszem X=50 de nem biztos.)
Valverde munkájával nagyrészt elégedett vagyok, most már azért Cillesen is kaphatna esélyt, mondjuk hétközi bajnokin, gyengébb ellenfél ellen, vagy akár az Olympiacos ellen majd. Azért annál jobb kapus hogy csak a kupában védjen majd. De eddig Valverde okos edzőnek tűnik.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.02. 10:56:09

crixus írta:Valverde-vel kapcsolatban eddig tökéletesen elégedett vagyok. Az, rotál, de nem viszi túlzásba, jól nyúlt hozzá a csapathoz, amikor kell, akkor hajtunk, de nem ész nélkül, hozzuk a kötelező meccseket, hanyagoljuk akiket hanyagolni kell (Turan,Paco,Gomes)
Két dolog hagy bennem hiányérzetet, jobban mondva két játékossal kapcsolatos kérdés. Egyrészt Suárez, másrészt Roberto. Robinak a középpályán lenne a helye, nem pedig a jobboson. Ha Vidal-ra ezentúl jobbos támadóként számítunk, akkor igazolni kellene egy cserét a jobb-bekk pozícióba Semedo mögé. Ha jön Coutinho ha nem, Roberto többre hivatott. Denis-nél én mindenképp jobbnak, kiegyensúlyozottabbnak látom a teljesítményét.
Mondjuk a tegnapi rotációt a középpályán kicsit soknak éreztem. Legalább egy kezdőjátékosnak kellene helyet szorítani. Rakitic befért volna a kezdőbe, nincs annyira túlhajtva, vezetésnél meg 60 perc körül jöhetett volna helyette Paulinho. A brazil csereként sokkal többet tud a csapatnak adni.
De ez még bőven belefér, Semedot viszont nagy problémának tartom. A vak is láthatta, hogy Robi jh-ként vészmegoldás. Most van itt egy játékos akinek az az igazi posztja és nem is akáthogy teljesít ott. Ha rendesen használnánk akár egy Alves szintet is tudna hozni és védekezésben is nagyon erős. Így Robi előrébb léphetne, ahol tényleg nagyot tud alkotni. Örülünk, hogy ilyen mobilis, hátvédként, vkp-ként és szélsőként is megállja a helyét, de mégis a középpályán van a helye. És a jobbhátvéd kérdés is megoldódna, előre és hátra is stabilabbak lennénk.
Nem tudom mi lehet a háttérbe, talán nem akarják a bónuszokat kifizetni az X pályára lépése után. Nem tudok mást elképzelni.
crixus írta:Suárez pedig nagy kérdés. Ha Messi 1-2 évig még hamis 9-est akar játszani, ill. az edző is így képzeli el, akkor Suárez-nek nem sok babér terem majd. Ilyen szerepkörben, a középcsatár pozíciójából elmozdítva játszott Villa és Henry is nálunk, akiket sorozatos kritika ért a góltermésük és a mutatott játékuk miatt. Persze nem csoda, mert a nevektől mindig a 10/10-es teljesítményt várja az ember, de a valóság az az, hogy a vérbeli középcsatárok ilyen szerepkörben legfeljebb 6-7/10-es teljesítményre képesek. Érdekes viszont, hogy a két legjobb szezonunkat pont velük a széleken tudtuk le. A középpálya viszont akkor sokkal de sokkal jobb volt.
Én a legjobb megoldásnak azt látnám, ha Suárez mellé hoznánk egy másik középcsatárt és megpróbálkoznánk a Milan-féle rombuszos középpályával, ahol a Kaká-féle szerepkör lenne Messi-é. Agüero-t mondjuk nagyon szívesen látnám. A probléma csak Dembelé-vel lenne, aki így szinte feleslegessé válna. Bár megjegyzem, ha Paco és Vidal távozna, akkor előre az első számú csere Dembelé lehetne, aki nagyon fiatal még és ha 1-2 évig 12. ember szerepét töltené be, nem hiszem, hogy szólhatna egy szót is.
Azért Villa és Henry esetében más volt a helyzet. Ők sokkal technikásabbak, kevésbé statikusak voltak, főleg előbbi. Képesek voltak egy 1vs1-et megcsinálni és a gólokkal sem voltak annyira adósak (azért Villa komoly sérüléséről se feledkezzünk meg amire több, mint egy fél sdzezon ráment). Suarez egy tipikus center. Ő középen, akár a darólóban érzi legjobban magát, tipikus befejező. Ugyanúgy, ahogy Ibra sem tudott megélni szélen. Teljesen más a stilusuk. Én nem táplálok illúziókat, hogy fel fog javulni, egyszerűen annyira posztidegen helyen játszik, ahol a kvalitásai nem tudnak érvényesülni.
Dembelét nagyon várom már. Gyakorlatilag a legfontosabb igazolásunk esett ki már a legelején, ezért nagyon fontos és örömteli, hogy be tudjuk ezeket a meccseket húzni. Nem véletlen, hogy ennyit gyengültünk támadásban. Neymar elhúzott, Valverde pedig úgy döntött, hogy Messire építi gyakorlatilag az egész támadósort. Nem véletlenül tart annyi gólnál, amennyinél. Viszont ez azzal járt, hogy Suarezt ki kellett herélni. Hogy ez mennyire volt jó döntés az majd elválik. Az se kizárt, hogy Dembelé hiánya miatt ragaszkodik ennyire ehhez és ha visszatér vissza-visszatérünk a korábbi szisztémához.
A másik dolog ami biztató, hogy az MSN szétszakadásával több játékos is kivette a részét a gólszerzésből. sokkal jobban szétoszlanak, és a cserék is tudnak pluszt adni. Ezt Valverde nagyon jól csinálja, jól forgatja a csapatot és a cseréi is ülnek. Az eddigi, talán legszorosabb meccsünket is a tartalékok nyerték meg, ami eddig nem volt jellemző.
Amellett végre a levegőben is képesek vagyunk veszélyt teremteni, ami gólokban is megmutatkozik. Tegnap Paula is fejelhetett volna egy gólt.
Fejből nem tudom tavaly hányat szereztünk beívelésből fejjel, de kb már ott tarthatunk.

Ami aggaszt inkább a pontatlanság és a rosszul elkapott ütemek. Ez nem volt jellemző eddig. Neymar kiesésével pedig a kontrák is elhalnak. Hiába szerzünk labdát és vezethetjük gyorsan a védelemre, szinte mindig elakadnak, főleg Suarezben. Nagyon várom már Dembelét, ebben baromi sokat tud adni. Hátha kapna a gumibogyószörpből és a Klasszikuson már ott lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.10.02. 09:30:59

Valverde-vel kapcsolatban eddig tökéletesen elégedett vagyok. Az, rotál, de nem viszi túlzásba, jól nyúlt hozzá a csapathoz, amikor kell, akkor hajtunk, de nem ész nélkül, hozzuk a kötelező meccseket, hanyagoljuk akiket hanyagolni kell (Turan,Paco,Gomes)
Két dolog hagy bennem hiányérzetet, jobban mondva két játékossal kapcsolatos kérdés. Egyrészt Suárez, másrészt Roberto. Robinak a középpályán lenne a helye, nem pedig a jobboson. Ha Vidal-ra ezentúl jobbos támadóként számítunk, akkor igazolni kellene egy cserét a jobb-bekk pozícióba Semedo mögé. Ha jön Coutinho ha nem, Roberto többre hivatott. Denis-nél én mindenképp jobbnak, kiegyensúlyozottabbnak látom a teljesítményét.
Suárez pedig nagy kérdés. Ha Messi 1-2 évig még hamis 9-est akar játszani, ill. az edző is így képzeli el, akkor Suárez-nek nem sok babér terem majd. Ilyen szerepkörben, a középcsatár pozíciójából elmozdítva játszott Villa és Henry is nálunk, akiket sorozatos kritika ért a góltermésük és a mutatott játékuk miatt. Persze nem csoda, mert a nevektől mindig a 10/10-es teljesítményt várja az ember, de a valóság az az, hogy a vérbeli középcsatárok ilyen szerepkörben legfeljebb 6-7/10-es teljesítményre képesek. Érdekes viszont, hogy a két legjobb szezonunkat pont velük a széleken tudtuk le. A középpálya viszont akkor sokkal de sokkal jobb volt.
Én a legjobb megoldásnak azt látnám, ha Suárez mellé hoznánk egy másik középcsatárt és megpróbálkoznánk a Milan-féle rombuszos középpályával, ahol a Kaká-féle szerepkör lenne Messi-é. Agüero-t mondjuk nagyon szívesen látnám. A probléma csak Dembelé-vel lenne, aki így szinte feleslegessé válna. Bár megjegyzem, ha Paco és Vidal távozna, akkor előre az első számú csere Dembelé lehetne, aki nagyon fiatal még és ha 1-2 évig 12. ember szerepét töltené be, nem hiszem, hogy szólhatna egy szót is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.02. 09:17:33

Normandia írta: Én úgy látom, hogy Semedot a nagyobb, nehezebbnek ígérkező meccsekre tartalékolja. Alba meg ilyen. Vagy megy, mint a mérgezett egér és még a jobbon is szerel, vagy akár kh poszton is, vagy szinte észrevehetetlen. Mondjuk a tegnapi mecsből nem indulnék ki. Ott sokan nem a mecsre koncentráltak, érthető okok miatt.
Egy Iniestanal meg is érteném, de egy 23 éves hatalmas munkabírású játékost ennyit jegelni érthetetlen. Ráadásul nem tesz jót Semedonak sem, hogy nincs folyamatosan, mindig "hidegen" kell játszania. Most arra se lehet fogni, hogy Vidal nem tud védekezni és azért kell SR. De Nelsinho még ebben is erősebb Robinál. Arról nem beszélve, hogy így is teljesen impotens a jobb szél, kellenek a felfutások, a másik szélen is sokszor Alba jelenti a legnagyobb veszélyt az ellenfél kapujára.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.02. 08:34:31

mess2009 írta:két dolgot nem értek: miért nem játszatja Deulofeut, és miért nem többet Semedo-t? a többi rendben van(nálam)
egy dolog viszont (már régen) aggaszt: a jobbhátvéd poszt volt a sláger, de a balon Alba tegnap is baromi rosszul játszott!! ezúttal elől is a posztja pedig egy átjáróház volt sokszor még arra sem méltatta a területét, hogy oda menjen ....
Én úgy látom, hogy Semedot a nagyobb, nehezebbnek ígérkező meccsekre tartalékolja. Alba meg ilyen. Vagy megy, mint a mérgezett egér és még a jobbon is szerel, vagy akár kh poszton is, vagy szinte észrevehetetlen. Mondjuk a tegnapi mecsből nem indulnék ki. Ott sokan nem a mecsre koncentráltak, érthető okok miatt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.02. 08:27:13

két dolgot nem értek: miért nem játszatja Deulofeut, és miért nem többet Semedo-t? a többi rendben van(nálam)
egy dolog viszont (már régen) aggaszt: a jobbhátvéd poszt volt a sláger, de a balon Alba tegnap is baromi rosszul játszott!! ezúttal elől is a posztja pedig egy átjáróház volt sokszor még arra sem méltatta a területét, hogy oda menjen ....
Válasz küldése