Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
hdavid

2017.10.08. 15:23:17

Ha Hollandia nyer 7-0-ra kijuthat :D
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.10.08. 14:40:36

Tegnap kiesett hollandia is, az sem akár milyen eredmény egy ilyen nagy multú válogatottól. #-o
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.07. 20:31:49

markionni írta:Azért az érdekes, hogy Vermaelent berakták a bosnyákok ellen és ráadásul végig is nyomta a meccset.
Még érdekesebb, hogy nem sérült meg. Bár válogatott meccseken jobban bírja.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.10.07. 20:22:31

Nagyon jó meccs volt a Bosznia-Belgium,fordulatos,és küzdelmes. Nagyon sajnáltam a hazaiakat(meg a mixemet),de 2-1-nél Dzeko is kihagyott egy ziccert,a végére meg eléggé elfáradtak.Küzdésből viszont 10/10.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.07. 20:19:28

Azért az érdekes, hogy Vermaelent berakták a bosnyákok ellen és ráadásul végig is nyomta a meccset.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.07. 09:46:29

hajnesz írta: Meg szegény Messi, milyen rossz neki, mindenki ellene van, szövetkezett ellene a világ, ezt kihagytad.
Hogy ne legyen teljesen Off, ilyen gyenge argentin válogatottat már régen láttam... Elég gyér a felhozatal majdnem minden poszton, ahol meg lenne minőség, ott meg el vannak szálva az emberek (Dybala, Agüero). Mindenesetre Perut a mezőkövesdi ifikkel is meg kellett volna verni Messinek, akármennyire is csapatjáték a foci. Egyszer kell villanni, és kész, 1-0, Machék meg hátul lepörgetik a meccset. Hálistennek semmi sincs veszve, nagyon remélem kijutnak...
Nem tudom mitől látod gyengének. Végig néztem a meccsüket Peru ellen utólag és a topickban leírt hibákat figyeltem kimondottan. Végig irányították a meccset. Legalább 6-7 helyzetük volt, amiből egy kapufa + a távoli próbálkozások. Perunak egy helyzete volt + egy szabadrúgás. 3 olyan helyzete volt az argentínoknak, hogy a kapusba lőtték. Nem védte kézzel egyiket sem, egyszerűen belerúgták.
MNS-nek abban igaza van, hogy volt legalább két olyan szituáció, mikor visszatehették volna neki (ahogy Alba szokta) és mind kettőnél nagyvalószínüséggel gól. Minden helyzetük, lehetőségük tőle indúlt. Az eszet és a fazont most is ő adta meg. Még azt sem mondanám, hogy takarékon volt, mert hajtott és akart nagyon. Elöl viszont rendre rosszul döntöttek a társai. Ezen a meccsen a helyzetkihasunálásuk volt tragikus, nem a játékuk. Ugyan ennyi helyzetből Leo 2-3-at biztosan eltett volna, csak ha ő osztja a labdát, akkor így nehéz, főleg, ha vissza sem kapja. Nem játszottak rosszul egyáltalán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.10.07. 09:13:06

Stalkyard írta:
MessiNeymarSuarez írta:...
Amúgy ezt a totál felesleges és idegesítő hangulatkeltést nem szüneteltetnéd kicsit? Minden egyes topikban, minden témában ezt csinálod. Lehet hogy csak nekem, de már rettenetesen fárasztó. Ráadásul az egész fórum veled van tele. A mennyiség helyett elkezdhetnél a minőségen dolgozni. Bármi van, egyből jön a bezzegezés, meg a Real, meg Ronaldo.

Ez nagyon off, de már kikívánkozott belőlem.
Ezt nem kellene, van véleménye, elmondja...
Van pár fórumtárs aki sokkal idegesítőbb, pl az állandó Real magasztalással, meg rettegéssel, és a játékosaink leszólásával...
Más állandó ámokfutásai az F1 topicban, vagy politika témában,satöbbi...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.07. 09:02:02

Bob_Marley írta:Izlandról essen inkább szó, mert nem semmi milyen csoportban tudnak így szerepelni.
biztos a stadonépítésnek lett meg a haszna, meg a tao pénzek irgalmatlan lenyúlásainak.
jah, nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.07. 08:34:23

Izlandról essen inkább szó, mert nem semmi milyen csoportban tudnak így szerepelni. Igazi csapat, ami az argentinokról nagyon ritkán volt elmondható régebben is, ezért is nem szeretem őket. Bebizonyosodik, hogy nem Higuainon múlik, vagy nem Agüeron vagy pont nem Messin. Nélküle és vele is ugyanolyan szedett-vedett társaság.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.10.06. 20:43:08

Stalkyard írta: Amúgy ezt a totál felesleges és idegesítő hangulatkeltést nem szüneteltetnéd kicsit? Minden egyes topikban, minden témában ezt csinálod. Lehet hogy csak nekem, de már rettenetesen fárasztó. Ráadásul az egész fórum veled van tele. A mennyiség helyett elkezdhetnél a minőségen dolgozni. Bármi van, egyből jön a bezzegezés, meg a Real, meg Ronaldo.

Ez nagyon off, de már kikívánkozott belőlem.
Meg szegény Messi, milyen rossz neki, mindenki ellene van, szövetkezett ellene a világ, ezt kihagytad.
Hogy ne legyen teljesen Off, ilyen gyenge argentin válogatottat már régen láttam... Elég gyér a felhozatal majdnem minden poszton, ahol meg lenne minőség, ott meg el vannak szálva az emberek (Dybala, Agüero). Mindenesetre Perut a mezőkövesdi ifikkel is meg kellett volna verni Messinek, akármennyire is csapatjáték a foci. Egyszer kell villanni, és kész, 1-0, Machék meg hátul lepörgetik a meccset. Hálistennek semmi sincs veszve, nagyon remélem kijutnak...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.10.06. 20:17:05

MessiNeymarSuarez írta:...
Amúgy ezt a totál felesleges és idegesítő hangulatkeltést nem szüneteltetnéd kicsit? Minden egyes topikban, minden témában ezt csinálod. Lehet hogy csak nekem, de már rettenetesen fárasztó. Ráadásul az egész fórum veled van tele. A mennyiség helyett elkezdhetnél a minőségen dolgozni. Bármi van, egyből jön a bezzegezés, meg a Real, meg Ronaldo.

Ez nagyon off, de már kikívánkozott belőlem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.06. 19:48:34

BarcafanTomee írta:Most nézegetem a tabellát, és Argentína még vereséggel is odaérhet a pótselejtezőre, ha Peru legalább 2 góllal kikap Kolumbiától, illetve Paraguay nem győzi le Venezuelát. Már értem, erre gyúrnak Messiék. :mrgreen:

Egyébként a pótselejtezőn Usa, Panama és Honduras közül lehet az ellenfél majd. 2 forduló van vissza és 10 ponttal jelenleg Panama áll pótselejtezős helyen. Mögöttük jön Usa és Honduras 9-9-el.
Új-Zelandot olvastam.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Tromort77

2017.10.06. 19:41:30

Egy jó kis katalán válogatotban megnézném. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.06. 19:38:15

markionni írta:Barcsak egyszer mi is eljutnank arra a szintre hogy gyenge dontetlenekkel EB-t nyerunk.
Ez most hogy jött ide?

Nem visszavágás volt, meg nyilván nem is komoly, alattam írták, mennyire gólképtelenek, de azzal is lehet gólnélküli döntetleneket játszani.

Túl sokat láttok bele 1-2 hsz-be, aztán egyből ugrotok rá.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.06. 18:48:07

Szóval az példa nélküli, hogy valaki fiatalon 3-4 év külföldön játszás után nem a hazáját választja, pláne hogy nagyon csábítják? értem :lol:
Egy szóval sem mondtam hogy emeljenek emiatt szobrot neki, de amiket kap, köztük azt hogy nem is argentin, az azért már mindennek a teteje.

Ronaldot érdekes módon istenként tisztelik, pedig égtek már ők is csúnyát, mégsem lett elverve a por rajta olyan szinten, mint Messin.
Pont ez a baj ezen a csapaton is, alapból hatalmas a nyomás és hirtelen mindent akarnak tőlük, az ilyen Maradona-féle megnyilvánulások, mi szerint haza se jöjjenek kupa nélkül, csak olaj a tűzre.

Tudom, az ilyen helyzeteknél is őt kell elő venni, ugye? Rajta kívül hányan alakítottak ki ilyeneket az elmúlt meccseken?
https://www.facebook.com/fcbnation/post ... 8428398503" target="_blank

Ott van még a másik videó, amit lejjebb egy fórumtárs linkelt be.

Érdemes lenne megnézni hogy mennyire nagy a csapategység a Barcában, és mennyire nagy az argoknál, Messi ha lepasszolja középpályán a labdát valakinek, azt vissza sem nagyon kapja.

Így hogy lőjön gólt, mikor a KP kellős közepén játszik? 3-4 embert kicselez, aztán vagy passzol hogy elrontsák a csapattársak, vagy pedig felrúgja az 5-ödik játékos.
Amúgy tegnap is kiosztott több gólpassz értékű labdát, mit vártok még tőle? Egyszerre passzolja le saját magának a kapu elé és lője be?
Tényleg jobb lenne ha egész meccsen a kapu előtt dekkolna, mert ha valami csoda folytán oda kerülne a labda, ő sokkal nagyobb eséllyel lőné be, mert a sok balfék kihagyja a kihagyhatatlant.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.06. 18:14:39

Barcsak egyszer mi is eljutnank arra a szintre hogy gyenge dontetlenekkel EB-t nyerunk.
EmberMessi
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.10.06. 12:01:11

2017.10.06. 17:43:51

S.Agüero írta:Majd megnyerik a vébét dontetlenekkel mint tavaly a portugálok.
mondjuk ha majd megnyerik visszatérhetünk erre a "visszavágásra"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.06. 17:30:50

Majd megnyerik a vébét dontetlenekkel mint tavaly a portugálok.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.06. 17:11:01

Azért így kijutnak majd, a VB-re meg össze kell kapniuk magukat. Ennyire azért nem rossz a keret, hogy totálisan gólképtelenek legyenek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.06. 16:44:46

Ami a pótselejtezőt illeti:

Rosszul tudtam és írtam le ide. Nem Észak vagy Közép-Amerikai csapat lesz az ellenfél, hanem Új-Zéland.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.06. 13:32:14

markionni írta:Egyertelmu amit irsz, viszont Barcelonaban is rengetegszer van olyan hogy a tarsak offon vannak, erre jon ez az ember es ver total egyedul 2-3at. Na mar most ez a valogatottban teljesen hianyzik.
a teljesen erős túlzás, de van benne igazság.
de ezt a válogatottat a passzaival helyzetkihasználásával talán jobban ellátja, mint a barcát. amik nem gólok, de azok lehetnének belőle, ha nem gyökérkednének a társai.

viszont az is tény,hogy ezen a meccsen is lőhetett volna gólt,gólokat, de egyszerűen valamiért nem megy úgy neki a válogatottban a góllövés. pedig nagyon akar, az látszik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.06. 13:27:37

Egyertelmu amit irsz, viszont Barcelonaban is rengetegszer van olyan hogy a tarsak offon vannak, erre jon ez az ember es ver total egyedul 2-3at. Na mar most ez a valogatottban teljesen hianyzik.

Meg az elozo hsz-hez hozzatennem, hogy nyilvan a legnagyobb nevet veszik elo a bukas eseten, de ezt el kell viselnie mert o az elso akit viszont sikernel a tobbi fole helyeznek. (Akar erdemtelenul is, elozo vb legjobbja pl.) Nincs ebben semmi meglepo, nyilvan nem Bigliat meg Gagot veszik elo.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.06. 13:06:40

markionni írta: Ezek utan ha te argentin szurkolo lennel es latnad hogy Barcelonaban megindul es golt, golokat lo (rendszerint csak a sajat maga kozremukodosevel) akkor benned is felmerulne hogy de nalunk miert nem jon ez ossze legalabb par esetben?
felmerülne, aztán rájönnék, hogy más a két csapat minősége, rendszere.

meg van a felelőssége neki is, hagy ki helyzeteket, de nézd meg hogy ebben a válogatottban még visszavontabban kell játszania, mert annyira sincs kp-n kreatív emberük, mint a barcában.
gyök kettő csatárok vannak az argentínoknál, fejben legalábbis, nézd meg a videót lentebb miket hagytak ki, csak Messi akcióiból.
gondolom ezeken kívül is akadt pár helyzet, amit nem Messi alakított ki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.06. 12:26:43

Persze mindig Messi az aldozat. Sot ha nem nyernek egybol csapatkent, akkor neki egyedul szemely szerint at kell mennie egy masik valogatottba ami neki dukal! Szegenyken csk-kent, otszoros Aranylabdaskent nem tudom hany Aranyciposkent elverik a port hogy mindossze 16 golt lottek a sorozatban. Milyen meglepo! Mondjuk remelem az sem zavar teged, hogy fele olyan eredmenyes sincs amit Barcelonaban produkal. Ezek utan ha te argentin szurkolo lennel es latnad hogy Barcelonaban megindul es golt, golokat lo (rendszerint csak a sajat maga kozremukodosevel) akkor benned is felmerulne hogy de nalunk miert nem jon ez ossze legalabb par esetben?
Válasz küldése