Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.11.11. 11:48:08

Szerintem rosz a megközelités. Nem a stilust igazitják a játékosokhoz, hanem forditva. Persze jó lenne győzni és sziporkázni is mint Guardiolával. De hol van már Xavi, Iniesta,Puyol,Alves, Neymár. Ezzel a középszerü középpályásokkal ez prima eredménysor. Nincs mese költeni kell, vagy ez a szint marad.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.11. 10:55:28

A jelenlegi helyzetben Valverdenek teljesen igaza van: a védekezésre helyezi a hangsúlyt és arra, hogy a konkrét összeállítástól függetlenül mindig legyen csapata. Úgy építkezni se lehet, ha nem tudja, kikre számíthat hosszabb távon és milyen posztra hozzák azt a játékost, akit ő kér.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.10. 08:10:04

Fecooo írta:
Varatrix írta:
A 2-0 vagy a 6-2- volt a semmi?
Én azért erre máshogy emlékszem!
Vegyük úgy, hogy ezt meg se láttam ;)
Bocsánat, viszont a helyreigazítást követően a tiedet is semmisnek tekintem. :wink:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.11.10. 02:48:21

Az időzavart tegyük helyre, Mourinho ekkor az Inter edzője volt, a következő szezonban buszoztatta rongyosra a Barcát, és utána ment Madridba. A 2008-09-es Barca Thierry Henryval, Samuel Eto'o-val és Messivel az első sorban érte el először a triplát, majd még abban az évben hozzátett 3 kupát Guardiolával a padon. Azzal a csapattal nem tudott senki semmit kezdeni, aztán jött az Eto'o-Ibrahimovic csere, Yaya Touré jegelése, meg az Inter elleni taknyosra buszozás, aminek Eto'o is a részese volt, csak ő az ellenfélnél örülhetett. Aztán Mourinho továbbállt az ősi riválishoz, miután kisírta magát Materazzi vállán, a többi történelem. :D Mourinho próbálkozott a Clásicon a támadófocival, 5-0. David Villa dupla, aki nem csak azon a meccsen volt pazar, hanem egészen odáig, hogy eltörték a lábát a klubvébén. Nála karakteresebb spanyol csatár azóta sincsen, tán Morata tud mostanában akkora faktor lenni a meccseken, mint ő volt, de neki is van még hova fejlődnie. Az egészben a legdurvább, hogy Messi már akkor is a világ legjobbja volt, és még most is az, pedig Ronaldo elnyert előle pár aranylabdát.

Amúgy ez biztos Valverde topicja? :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.09. 17:12:14

Varatrix írta:
A 2-0 vagy a 6-2- volt a semmi?
Én azért erre máshogy emlékszem!
Vegyük úgy, hogy ezt meg se láttam ;)
Tromort77

2017.11.09. 15:48:46

Varatrix írta:
A 2-0 vagy a 6-2- volt a semmi?
Én azért erre máshogy emlékszem!
Juande Ramos volt akkor a RM edzője.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.09. 15:22:30

Fecooo írta:A 08-09-es csapat valóban eszméletlen jó focira volt képes, de az volt az a szezon, ahol a műringyó-busz ellen absz. semmit se tudtunk tenni...
A 2-0 vagy a 6-2- volt a semmi?
Én azért erre máshogy emlékszem!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.09. 15:06:04

Stalkyard írta:Jelenleg, aki egyértelműen szebb focit játszik, mint mi, az szerintem max a PSG.
Náluk is nagyon hullámzó a dolog, 2 éve még volt egy jó koncepciójuk és alapjuk, manapság inkább a Lucho féle Barcára hajaznak, az első hármas vagy eldönti, vagy szenvednek. Én az ő játékukat egyáltalán nem irigylem, szerintem mi pl taktikailag sokkal jobban állunk idén, "csak" náluk van jelenleg Európa legjobb csatártriója. De volt már több olyan meccsük nekik is - amit láttam azok közül legalábbis -, amikor ugyan megnyíltak a végére a gólcsapok, de a játék igencsak halovány volt összességében. Persze gálából is volt már nem egy, ez tiszta sor, és képesek baromi jó meccseket is játszani, de nálam ők nem az a kategória akiket irigylek - kinek mi nyilván, csak leírtam a véleményem róluk.

Szerintem akik csapatként élvezhetőbb focit játszanak az a City és a Napoli, de ez meg ahogy Bob is írta ízlés kérdése inkább.
Stalkyard írta:
Andris írta:Viszont jobban jatszanak, mint mi anno Pep alatt
Bocs, hogy ezt így kiragadom, és azt is bevallom, nem láttam minden City meccset idén, de azért egy párat igen. Ez szerintem elég erős kijelentés. Sem a 08/09-es, sem a 10/11-es Barcánál nem láttam még jobb csapatot azóta, szerintem ez a City sem az. Angol szinten nyilván nagyon kiemelkednek, de szerintem még nincsenek sem a Pep-féle csúcs Barca, sem a Pep-féle csúcs Bayern szintjén. Persze eddig, mert még hosszú a szezon.
Szerintem ez a City sokkal sebezhetőbb, mint mi voltunk anno. Meg kell nézni a kezdőjüket igazából, ott is van az oka. Nem tudják úgy kontrollálni a meccseket mint mi anno, mert Pep nem is próbálja meg. Fernandinho előtt van 2 támadó középpályás, a PL folyamatosan lüktető focijába ez nagyon fekszik, a BL-ben már kérdéses, hogy mire lesz elég. A Napoli is mindkét meccsen volt, hogy jobb és veszélyesebb volt, nem egy "érinthetetlen" csapat ez a City szerintem, de amit meg csinálnak, abba kegyetlen jók. Ez vitán felüli, és eddig ez elég is volt szinte minden meccsen a győzelemhez. A BL-ben Pep miatt utánunk nekik drukkolok legjobban, de meglepne azért, ha ilyen formában végigtolnák a szezont. Ennél kisebb lángon égve meg szerintem meg lehet őket fogni azért. De majd tavasszal kiderül.

Többihez nem igen tudok mit mondani, számomra jópofa csak, hogy mennyire máshogy látjuk ugyanazt a sportot - pont ettől is ilyen népszerű persze. Ini lehet, hogy kopott kicsit, de nélküle még mindig haldoklik a középpálya támadópotenciálja - és nem csak azért, mert a többiek olyan gyengék -, Busi meg most annyi idős, mint Xavi volt a 09 tavaszán, de már van aki a kora miatt lassan nem is számolna vele. Felfogom amúgy annak a hsz-nek is a tartalmát, csak mondom, nekem jópofa, hogy ilyen szinten máshogy látjuk a dolgokat. Van szó pl arról, hogy manapság az atletikusság az első, ehhez képest a Chelsea szenved idén, a City és a Napoli meg vezetik a bajnokságukat, lövik a gólokat tucatszám, pedig egyik középpálya se felel meg az itt sokszor hangoztatott "modern kritériumoknak". Egy szem Fernandinho van - meg talán Allen -, aki beillik a fizikálisan top kategóriába, de a sebessége neki is elég "visszafogott" hogy úgy mondjam. PSG amúgy szintén erre példa, Rabbiot és Verratti az állandó kezdők, közülük meg egyik se az az atletikus buldózer, csak erőszakosak. Szerintem még mindig a jól működő szisztéma ami inkább a nyerő, nem a fizikális adottságok, de aztán persze lehet, hogy év végére mindegyik általam kiemelt csapat hoppon marad - a Napoli most pl nagyot gyengült Ghoulam elvesztése miatt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.09. 13:37:10

Stalkyard írta:
Andris írta:Viszont jobban jatszanak, mint mi anno Pep alatt
Bocs, hogy ezt így kiragadom, és azt is bevallom, nem láttam minden City meccset idén, de azért egy párat igen. Ez szerintem elég erős kijelentés. Sem a 08/09-es, sem a 10/11-es Barcánál nem láttam még jobb csapatot azóta, szerintem ez a City sem az. Angol szinten nyilván nagyon kiemelkednek, de szerintem még nincsenek sem a Pep-féle csúcs Barca, sem a Pep-féle csúcs Bayern szintjén. Persze eddig, mert még hosszú a szezon.
Itt is igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket :)

A 08-09-es csapat valóban eszméletlen jó focira volt képes, de az volt az a szezon, ahol a műringyó-busz ellen absz. semmit se tudtunk tenni... a 10-11-es csapat már valóban erősebb volt, de azért se Pedro, se Villa nem volt olyan szinten soha, hogy a nagybetűs joga bonitót nyomhattuk volna folyamatosan... arról nem is beszélve, hogy Pep vmiért szerelmes volt Keitába, és amikor a Busi-Keita duóval álltunk fel, akkor elég sok meccsünk kínszenvedés volt akkor is... (nem, nem fikázom Keitát, mert jó iparos volt, de azért nah...)
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.09. 12:30:06

Stalkyard írta:
Andris írta:Viszont jobban jatszanak, mint mi anno Pep alatt
Bocs, hogy ezt így kiragadom, és azt is bevallom, nem láttam minden City meccset idén, de azért egy párat igen. Ez szerintem elég erős kijelentés. Sem a 08/09-es, sem a 10/11-es Barcánál nem láttam még jobb csapatot azóta, szerintem ez a City sem az. Angol szinten nyilván nagyon kiemelkednek, de szerintem még nincsenek sem a Pep-féle csúcs Barca, sem a Pep-féle csúcs Bayern szintjén. Persze eddig, mert még hosszú a szezon.
Nincsenek és nem is lesznek soha azon a szinten, lévén, hogy annak a Barcának és annak játéknak a kulcsát a Xavi-Iniesta-Messi (és szerintem Busquets is) adta. Egy City játékos sincs bármelyikük tudása közelében sem. Viszont az alapkoncepciót ugyanúgy sikerült megvalósítani Pepnek 2 év alatt, és láss csodát gyönyörűen működik is. De szerintem ennél "szebb" már nem lesz a játékuk.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.09. 12:06:34

Andris írta:Viszont jobban jatszanak, mint mi anno Pep alatt
Bocs, hogy ezt így kiragadom, és azt is bevallom, nem láttam minden City meccset idén, de azért egy párat igen. Ez szerintem elég erős kijelentés. Sem a 08/09-es, sem a 10/11-es Barcánál nem láttam még jobb csapatot azóta, szerintem ez a City sem az. Angol szinten nyilván nagyon kiemelkednek, de szerintem még nincsenek sem a Pep-féle csúcs Barca, sem a Pep-féle csúcs Bayern szintjén. Persze eddig, mert még hosszú a szezon.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.09. 10:29:37

Szerintem erosebb a keretunk tovabbra is, meg Dembelet leszamitva is, mint barkinek a topcsapatok kozul. Talan a madrid es a psg veszi fel a versenyt, mindenhol mashol sokkal tobb a gyenge lancszem.
Az, hogy ki milyen szinten jatszik eppen, szerintem mar legalabb annyira a jatekrendszer hozomanya, es az edzo felelossege is, mint amennyire a jatekose. Ugyhogy az ilyen dolgok, mint Suarez vagy Pique gyengebb teljesitmenye, nem hiszem hogy igazan mento korulmenykent jelentkeznek. A nem barca szint megnyilvanulasokat nem is kommentalnam :D

Es tudom, nem ide tartozik, de Nero, ha nem koveted a PLt, szerintem ne nyilatkozz. Persze odairtam, hogy 'jelen allas szerint', hogy egyertelmu legyen MINDENKI szamara, ez nem egy stabil labakon allo kijelentes a city bl gyozelmerol, csupan a potencialjukat kivantam kihangsulyozni. Viszont jobban jatszanak, mint mi anno Pep alatt, sokkal erosebbek, hajtosabbak, es foleg: a premiere league iden ujra ugy fest, mint tiz evvel ezelott, rengeteg kokemeny csapat. Nemtudom mennyire koveted a nemzetkozit, ha a plt nem, de ot angol csapat fog egeszen konnyeden, minimum negyen csoportelsokent a 16ba jutni, nem tudom erre mikor volt pelda utoljara, es most meg itt sincs az Arsenal. Nem mondom, hogy feltetlen mindent visznek majd, de iden soksok ev utan ismet arra van a legnagyobb esely, hogy angolokbol all majd a legjobb nyolc, es aztan a legjobb negy is meg akar. Szoval kicsit sem kene felvallrol venni oket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.08. 18:43:47

Amúgy én a legnagyobb problémát abban látom, hogy ez a középpálya Rakiticcel, az öregedő Iniestával már nagyon megfáradt. A jelenlegi kp-s rendszer akkor működött, amikor volt egy MSN, és a kp feladata az volt hogy aládolgozzon. Viszont a támadópotenciált ezzel közel nullára redukálta a kp-n a LE-team, és ebből igazolás híján azóta se sikerült kilépni. Csak közben meg már MSN sincs, így maradt egyedül Messi, aki a támadó harmadban kreatív elem. Rakitic-et én imádtam az első két szezonjában, de azóta egy hatalmas alibi, amit lehoz, legalábbis nekem úgy tűnik, nyilván nem értek hozzá. A melót beleteszi rendesen, de támadásban rettenet kevés. És szerintem lassú is, mind fejben, mind mozgásban. Egyértelműen a középpályát kellene klasszisokkal megerősíteni ( legalább egyel, de kettő is elférne), amellett, hogy ha Lajos nem javul, neki is kell majd helyettes.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.08. 16:20:16

iniestát meg rakiticet nyugodtan ki lehetne cserélni két világklasszis játékosra, mert egyik már nem az, a másik meg sosem volt. télen nagyon el kellene hozni coutinhót, meg kellene egy berobbanó dembelé + egy régi formájához visszatérő lajos és lenne újra foci is nem csak eredményesség.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.11.08. 13:24:30

Én is panaszkodtam már a sokszor lassú, körülményes és tényleg unalmas játékunk miatt, ugyanakkor mint a többség, én is türelemmel vagyok EV irányába. Bízom benne, hogy szép lassan javul a játékunk minősége is, de az mindenképpen pozitív, hogy sokszor csapnivaló játékkal is tudjuk hozni a meccseinket.
Az nagyjából látszik kikre számít EV, és kik azok akiket próbálgat, de nem döntött a sorsuk felől. Az alap kezdőn túl viszonylag sokat játszik hátul Digne, Masc és Semedo vagy Robi (attól függ ki inkább az alapkezdő tagja), középen Paulinho. A többi helyen inkább bizonytalanságot érzek, mert Verma, Denis, Gomes, Deu, Aleix, Paco alig-alig vagy egyáltalán nem játszott. Az elől játszóknál ez azért is érdekes ugye, mert itt Dembelé sérült, játszott a helyén már Alix, Deu, Gomes, Paco is. Magyarul ha lenne egy egészséges Dembelénk, akkor az előbb említett neveket még ritkábban hallhattuk volna a meccseken.
LE-nél kb fél évig az olvastam mindenhol, hogy keresi a csapatát, mert mindig más volt a kezdő. Most itt maradt rengeteg félkegyelmű, próbál jól sakkozni EV, eddig ügyesen teszi, és bízzunk benne, hogy télen szűkül a keret. Akkor okosabbak leszünk.
Amúgy én az alapkezdőnkbe tényleg csak egy Coutinhot hoznék. Így támadásban mehetne a Busi, Rakitic - Cou, Messi, Dembelé - Suarez, míg védekezésbe Cou, Busi, Pakitic, Dembelé - Messi, Suarez
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.08. 12:56:28

Andris írta:Én ugyan teljesen másodlagosnak tartom az eredményeket, egyszerűen úgy akarok felállni legalább a meccseknek egy részéről, hogy élveztem (ez most nincs így soha), de úgy döntöttem megadom a lehetőséget és a türelmet Ernőnek.
Én is valahogy erre próbáltam kilyukadni, talán kicsit túl hosszan...

Ezt a keretminőség kérdést meg nem teljesen értem 3-4 játékos a kezdőből nem Barca szint? Ez mit jelent. PL ha Suárez formán Kívül van az már azt jelenti hogy, nem Barca szint? Mert ha igen elfogadom a 3-4 játékost, de ha csak a képességeiket veszem alapul akkor a harmadik támadó személye kérdéses amire itt van Dembelé, illetve fél pontot adok arra hogy, Iniesta helyett lehtne egy fiatalabb, alternatívánk. Magyarul az én olvasatomban egy Coutinhonyira vagyunk egy bitang kezdőtől!

Azt pedig ellentmondásosnak érzem hogy, Valverde fifikája, abban rejlik, hogy kihozta a maxot, egy Denisből, egy Dulifuliból, végre jól szállnak be a cserék, de nem Barca szintűek? Ki jöjjön padra, De Bruye, Agüero, Pogba?

A védelmünk, és a kapusunk rég nem látott királyság!

Rakitic vita alap lehet, de itt sem a képességekben érzek kérdőjelet, és itt hatalmas külömbség hogy valaki hogyan fogalmaz. Szerintem nem méltó lerendezni annyival egy formán kívül játszó játékost, hogy nem szint a klubnak: Rakitic, Suárez, Busquets, esetleg Piqué. (Róluk tudom elképzelni jelenleg hogy, a 3-4 nem Barca szintre érti valaki.) Nehezen tudom indulat nélkül megfogalmazni, mekkora balgaságnak tartom, ha erre valaki azt mondja hogy, " NEM SZINT!"'

Ki kell aknázni a képességeiket, nem kukába dobni őket.

Piqué, és Busquets aranygeneráció, a klub ikonjai, több tisztelet érdemelnek.
Rakitic pedig egy rendkívül hasznos játékos, nem gondolom hogy a kezdőbe megkérdőjelezhetetlen, de egy becsülendő értéke a klubnak, és 30-33 évesen is egy lelkes, alázatos jó melós maradhat a KP-ra ha, megbecsülik a munkáját, és a hozzáállását.

Összességében van szükség igazolásra ez kétségtelen, de túlzónak érzem egy ilyen keret lebutítását arra, hogy ez a max amit ki lehet hozni belőlük. Véleményem szerint 60-70%-amin pörög ez a csapat, és az egész képet csak az szépíti ennyire, hogy a Madrid botrányosan gyenge, ha előttünk, vagy a fenekünkbe lennének, keveselné mindenki azt amit jelenleg mutatunk.

Továbbra is hangsúlyozom hogy Andris, és az én állításom is az hogy, ez a tavalyiak fényében jó, de jócskán van feljebb.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.08. 12:13:07

visca el barca írta:
nyilván technikailag 100x képzettebb a francia, sokkal jobban érezné a rövid tili-tolit mint lajos, akitől minden labda 20 méterre pattan. bár tudom nálad a félszezonos mbappé a szint
Nem ezt írtam. Olvasd végig a gondolatot.

MBappét meg lekicsinyítheted, hogy félszezonos (nem az), csak akkor szemed nincs a tehetségekhez. Annál már bőven több.

Mostani rendszerbe nagyon illene Griezmann is, de ő sem az a nagy jogas. De nincs is erre szükség, csak erre a megállapításra szólt a kritikán, nem Grizes felé.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.08. 11:19:34

csababarca írta:Azért Griezmannt egy mondatba írni a joga bonitoval:D meredek.
nyilván technikailag 100x képzettebb a francia, sokkal jobban érezné a rövid tili-tolit mint lajos, akitől minden labda 20 méterre pattan. bár tudom nálad a félszezonos mbappé a szint
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.08. 11:09:36

Azért Griezmannt egy mondatba írni a joga bonitoval:D meredek.
Persze a jelenlegi Lajosnál jobb lenne, de most ez nm szint, az urun a nullperces Pákó is jobb.

Jó gondolat, hogy nem lehet előre leosztani a bl címeket, mondjuk a realékét mindig megéreztem elég korán, de a többi példa jó.
Viszont mi sose az a semmiből bl-t nyerő csapat voltunk, akkor nyertünk blt amikor ténylegesen erősek voltunk, és szezon alatt látszott hogy odaérhetünk.
Szóval pl a real lehet hurka lesz még márciusban is, de bennük hurka formában is ott a lehetőség, hogy játszanak 2 kiváló meccset, és hopp döntőznek. Nálunk ezt sosem éreztem így, ha látszott hogy gyengék vagyunk, ki is estünk a csába. Szomorúbb, hogy akkor is kiestünk, mikor jobbak voltunk, lásd 2012, máig a legérthetetlenebb párharc amit láttam valaha.


Na de azt akartam kihozni ebből, hogy ha nem javul kicsit a játékunk, akkor nem lesz bl. Nekem az a fő bajom, hogy kicsit két szék közül a pad alá effektust érzek. Oké, nem vagyunk képesek hozni a szép játékot, de sajnos a brusztolós, küzdős, álljunk vissza és kontrázzunk taktika sem működik. Ez utóbbi működhetne, de személyi problémák miatt nem megy. Ezért lehetne kulcs Dembelé, mert vele lehetne nyomatni ezt.

Én kitartok Valverde mellett, amíg jönnek ha győzelmek. De ha se szép játék, se győzelmek, akkor már nem biztos. Bár akkor se küldeném el egy év után, ahhoz vmi nagyon tragikus dolog kéne, lecsúszni a dobogóról és kiesni a blből a 16 között.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.08. 10:28:14

Annyira nem is trágya mondjuk a keret, két kezdő középpályás kellene, meg esetleg egy 4. belső védő potom pénzért, aki nem sérül le háromnaponta. Védelem rendben, támadósor oké lesz, ha Suárez összekapja magát meg Dembélé beépül. A kezdő középpálya két játékossal erősödne, a középpályás pad meg Rakétával meg Inivel. Ég és föld lenne máris a két keret.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.08. 09:15:41

Tivornya írta:Örülök, hogy sikerült megragadnod a "lényeget"! Kekszet érdemelsz!
abszolúte megragadtam a lényeget, csak jó szokásodhoz híven nem bírtad megállni h ne szóljál vissza és ennyit sikerült ideböfögnöd.
Andris írta:Én ugyan teljesen másodlagosnak tartom az eredményeket
akkor kb erős kivétel vagy ezen a fórumon. nyilván én sem ara vágyom h a '12-es cselzi típusú focival verjük végig a világot, de sztem Te is beláthatod, hogy ez a keret, a jelenlegi formájában erre képes. rakitic-roberto-suta suarez félékkel nem is értem h egy olyan sokat megélt pali mint Te mégis mit vársz. ide a szép focihoz most minimum egy 5 évvel fiatalabb iniesta+coutinho+griezmann trio kellene....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.08. 08:04:27

természetesen nem mindegy, hogy a győzelem HOGYAN születik, de nem létezik szurkolói öröm, elégedettség eredményesség, győzelem nélkül!
nyilván igazak az elemzések a kifelé tartó , kiöregedő sztárokról de én továbbra is tartom hogy a Barcánál van egy olyan alapvető nézet, vagy koncepció béli hiányosság, hogy nem fordítanak kellő figyelmet a fizikai adotstágokra.
az hogy a védelemben erős, magas, robbanékony emberek kellenek, az hogy ma már középen is atletikus termet, elől pedig kombinálva ugyan de robbanékony erős és lendületes(gyors!!) emberekre van szükség - valahogy mintha nem lenne prioritás.
persze lehet hogy tévedek....
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.08. 07:24:39

Nero. írta:
Nagyon ritkán értek egyet veled, de ez most óriási +1! Minden szót adok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.11.08. 07:11:33

Érdekes, hogy olyanok IS kritizálják a játékunkat, akik tavaly védték Lucho-t, holott vele még a pontokat sem hoztuk, a keret pedig egy fokkal erősebb volt.
Én Valverde-vel eddig teljesen elégedett vagyok, kihozza a keretből és Messi-ből is a lehető legtöbbet. Talán a Suárez-Roberto-Semedo-Gomes négyes akik miatt hiányérzetünk lehet. Elsőnek a formája, másik háromnak pedig a keretben betöltött szerepe miatt. Az eredmények viszont eddig Ernőt igazolják ennek ellenére is.

Mi alapján várunk el ettől a kerettől szép focit? Vagy hogy relatív legyen a dolog: olyan vagy hasonlóan szép focit, mint az elődök csapataitól. Csak viszonyításképp, a teljesség igénye nélkül:

2004-2007, Rijkaard: fénykorában lévő R10, Eto'o, Deco, Xavi, Giuly volt a kezdőben, mellettük olyanok jöttek be a meccsbe, mint a nagy tehetség Messi, Iniesta vagy a rutinos Larsson vagy van Bommel.

2008-2012, Pep: fénykorában lévő Xavi-Iniesta-Busquets trió a középpályán, Touré-val (2010ig), Keita-val kiegészülve. Elöl pedig a fénykorában lévő Messi mellett olyanok, mint Eto'o, a rutinosnak számító Henry, Ibra, a tehetségként berobbanó Pedro, Villa, Sánchez...

2014-2015, Lucho: fénykorát élő MSN elöl, a padon mögöttük Pedro, a középpályán Iniesta-Busquets, mögöttük Xavi a padról beszállva.

Jelenleg van a sokadik fénykorát élő Messi, Busquets a kikopóban lévő, 90 percet végig ritkán játszó Iniesta és az a Suárez, aki amellett, hogy posztidegen szerepkörben is játszik, még pokolian rossz formában is van és kétséges, hogy ki tud-e belőle lábalni. Ez sajnos édes kevés egy játszós focihoz. Roberto-ból, Dembelé-ből és Deulofeu-ból is lehetne valami a későbbiekben, de ahhoz nem csak türelem fog kelleni, mert egyikük sem néz ki olyan tehetségnek, mint amilyenek az elődök voltak.
Elnéznék egyszer szívesen egy
Stegen-Semedo,Piqué,Umtiti,Alba-Busquets,Roberto,Iniesta-Messi,Deulofeu,Dembelé kezdőt a szezon során. A JELENLEGI SZISZTÉMÁBAN, a JELENLEGI KERETTEL (azért is emelem ki, nehogy belém kössön valaki, hogy hova kit kellene igazolni) nálam ők lennének az alap gárda, ha játszós fociról van szó.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.08. 02:11:35

Andris írta:Én ugyan teljesen másodlagosnak tartom az eredményeket, egyszerűen úgy akarok felállni legalább a meccseknek egy részéről, hogy élveztem (ez most nincs így soha), de úgy döntöttem megadom a lehetőséget és a türelmet Ernőnek. Amíg ilyen stabilitást mutatnak a számok, és el nem telik legalább az év kétharmada, illetve vissza nem tér Dembele vagy télen egy másik támadó, addig tart a türelmem. De ha ilyen játékkal leszünk bajnokok, akkor fel is út, le is út.

BLt meg úgyse fogunk nyerni jelen állás szerint, a city pillanatnyilag teljesen megállíthatatlannak tűnik, minden meccsüket megnéztem idén eddig. (bár a Barca meccsek nyújtanának csak feleannyi élvezetet most)
Persze, nyilván majd egy bajnoki cím után elzavarjuk főleg egy olyan időszakban ahol attól tartottunk/tartunk hogy esetleg Real-korszak jön. :D Én is pamptogtam már hogy nem mindig szórakozok a meccseken, de hova focizzanak a szezon elején. Ráaásul az elmúlt években a szórakozást leginkább az MSN jelentette, ami Neymar kiválásával és Suarez kiégésével gyakorlatilag meghalt. Denis Suarezzel, Rakiticcel, Deulofeuval, Sergi Robival joga bonitot várunk? nem viccből van emlegetve Coutinho, vagy Griezmann. Ide olyan játékosok kellenek akik tudnak.

Arról meg soha nem fog leszokni az emberek többsége, hogy ők már októberben/novemberben tudják ki lesz a BL győztes. Én nem láttam a City meccseit, azt viszont igen hogy nyelik a gólokat rendesen, de a PL amúgy se szint.
Tavaly féltávnál a Real gödörben volt, tavalyelött télen kirúgták Benítezt, 3 éve januárban Enrique majdnem repült, Ancelotti BL győztes Realja se nézett ki annak még a szezon felénél, a Chelsea se Di Matteoval kezdte meg a szezont. De gondolom idén 120% hogy City-PSG dontő lesz :)

Ez még mindig egy milliárd eurós vállalkozás, ahol a legfontosabb az eredmény meg a profit amit az eredmény hoz, nem az hogy Gipsz Jakab jól szórakozzon vasárnap este a TV előtt, de nem kell aggódni mert szerintem az elmúlt 10-12 évben mi "szórakoztunk" a legjobban, de minimum top 3 "szórakoztatásra."
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése