Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.25. 14:06:22

Már az első hétvége után le lehet szűrni, hogy az erőviszonyok nem változtak az élmezőnyben. Továbbra is messze a Merci a legjobb, utána Ferrari és RB közel azonosak, de előrébb vannak a vörösek. A 4. helyért nagy harc lehet a Haas és a Mclaren között, szorosabb a középmezőny.

Nagy mázli kellett a mai győzelemhez, ha keresnénk összeesküvés elméleteket akkor nem lenne nehéz találni a Haas bakijai és Vettel győzelme között. De az ilyenek kellenek idén is, hogy legyen esélye Vettelnek, miden lehetőségre le kell csapnia. Csak nem hiszem, hogy kb fél szezon előnyt ad idén is Hamilton.

Kiminek most nem jött jól, hogy előrébb indult Seb-nél. Ha ő a 3. ő jön később és lehet ő húzza be. Tempóban nem volt rossz, biztató lehet ez a hétvége, jó lenne elcsípni már egyszer egy győzelmet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.24. 12:09:43

Barca_10 írta:Hamilton 7 tizeddel verte Räikkönent. Jó lesz az idei év is..
Ennek a glorianak pontosan mi is az értelme?
Semmi sem változott, ugyanolyan izgalmas szezon lesz, mint a tavalyi. :roll:

Minden tiszteletem azé, aki képes azért felkelni. :D
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.03.24. 10:52:37

Hamilton 7 tizeddel verte Räikkönent. Jó lesz az idei év is..
Ennek a glorianak pontosan mi is az értelme?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.21. 22:03:50

Hétvégén kezdődik a buli

A jelenlegi mezőnyben nincs olyan karakter, akinek tudnék szurkolni, de ha szoros lesz akkor követem. Szerintem a Red Bullnak lehet esélye felzárkózni a Mercihez, viszont tudásban Hamilton fölötte áll mindkét pilótának.
Szerintem idén meglesz az ötödik VB cím az angolnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.22. 19:57:52

Az új Ferrari: http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-tiz-ev ... ri-2620717" target="_blank

10 éve már az utolsó VB-címnek... :roll:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.09. 00:59:58

2005 Suzuka:

https://www.youtube.com/watch?v=hwcSaayPy7w

Kimi utolsó Mclaren-es győzelme a 17. helyről. Megérdemelt volna 1 VB címet az Mclerannél, de nem volt elég megbízható a vas.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.08. 22:06:56

Kedvenc verseny?

2012, Valencia: https://www.youtube.com/watch?v=BFh06tzUcEs" target="_blank
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.26. 21:12:05

Nigel írta:
Nero. írta:A Toro Rosso ezt hogy gondolta hogy két ennyire szinten aluli pilótaval tolja majd?
Amugy ritka az izgalmas szezon. Mármint az olyan ahol a versenyek is izgalmasak meg a bajnokság állása is.
Nero láttam már ebben topicban, hogy te sem rajongsz kimi teljesítménye iránt túlságosan. Majd olvasd el az m4sport.hun, hogy Ricciardó mit nyilatkozott Raikkönenről nagyon tanulságos. Sztem ez Arrivabenének is elgondolkodtató lehetne. :(
Láttam, valahol igaza volt de amugy teljesen felesleges volt a trashtalk Raikkonen irányába mivel a finn soha nem ugat senkinek.
Nekem nem szimpatikus az ausztrál, de mondjuk az tény hogy a széthypeolt Verstappent megint lazán verte összetetbe.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nigel
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.02.22. 11:10:57

2017.11.26. 20:49:32

Nero. írta:A Toro Rosso ezt hogy gondolta hogy két ennyire szinten aluli pilótaval tolja majd?
Amugy ritka az izgalmas szezon. Mármint az olyan ahol a versenyek is izgalmasak meg a bajnokság állása is.
Nero láttam már ebben topicban, hogy te sem rajongsz kimi teljesítménye iránt túlságosan. Majd olvasd el az m4sport.hun, hogy Ricciardó mit nyilatkozott Raikkönenről nagyon tanulságos. Sztem ez Arrivabenének is elgondolkodtató lehetne. :(
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.26. 20:22:43

A Toro Rosso ezt hogy gondolta hogy két ennyire szinten aluli pilótaval tolja majd?
Amugy ritka az izgalmas szezon. Mármint az olyan ahol a versenyek is izgalmasak meg a bajnokság állása is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.26. 20:19:37

Stalkyard írta:Rettenetesen unalmas lett amúgy a sportág, sajnos.
Egyrészt az autók jóval megbízhatóbbak, mint korábban.
Másrészt kevesebb a taktikai lehetőség a gumik miatt
kevesebb versenyautó van és az erőviszonyok között is nagy a különbség.

Az új tulajdonos, azért izgalmasabbá teheti, olyan pályákat berakni, ahol lehet előzni, plusz, kell néhány is, ahol nemcsak a motorerő számít.
Gumikból is van hétféle keverék lassan aztán ma is végigmentek az ultralágy szuperlágy kombóval

De idén izgalmasabb volt mint tavaly
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.26. 16:35:12

Hamiltonnak, amellett, hogy szerintem a Mercedes továbbra is erősebb minden más autónál (bár már csökkent a különbség valamennyire), óriási mákja volt egész évben, egyszer sem került rajtbalesetbe, mindig jól jött ki azokból a szitukból, műszakilag sem volt sok gondja idén.

Rettenetesen unalmas lett amúgy a sportág, sajnos.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2017.11.26. 16:25:33

S.Agüero írta:Izgalmas volt ez a szezon is. :D Egy kezemen meg tudom számolni, hány jó futam volt ebben az évben... :roll:
Pedig nagyon szép kikerülések voltak és a gumitaktika is fantasztikus volt, nem is beszélve a 142287 rajtbüntetésről, hát kell ennél több?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.26. 14:47:34

Izgalmas volt ez a szezon is. :D Egy kezemen meg tudom számolni, hány jó futam volt ebben az évben... :roll:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.25. 19:38:08

Niki Lauda elmagyarázhatná, hogy van az hogy a lassúbb autóval, Bottas is gyorsabb a Ferrariknál. Mert oké, hogy Hamilton a világlegjobbja megcsinálja, na de, hogy Bottas is, azért az egy picit fura.

Szóval amíg időmérőkön jobbak a Ferrarinál, nem hiszem, hogy annyira csodálni kellene Hamilton teljesítményét. Egy jó versenye volt idén, de azzal is csak hét ponttal tudott többet szerezni mint egy átlag pilóta.

Egyébként, Verstappen lenne számára az ideális csapattárs, kiütné magát is meg az ellenfeleit és mindig Lewis nyerne.

A 2017-es idény eleje nem volt rossz, amikor verhető volt a Mercedes. Jövőre, a Renault a Honda is, A Red Bull, és a McLaren is csinálhat jó autót, ugyhogy talán jó is lehet, bár alighanem megint csak a második helyért lesz nagy csata.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.13. 10:30:34

Szerintem ez minimum elvárás volt Hamiltontól, de gyakorlatilag kerülgetés volt az összes, nem előzés. "Vicc" ez a majd 30-40 km/h órás különbség a szélárnyék és DRS kombóval, szinte esélytelen levédekezni a gyengébb csapatoknak. Egyébként Szujó Hamilton dicsőítése csak nekem verte ki a biztosítékot? Ha nem mondta el a verseny és az időmérő alatt 600x, hogy 4x-es világbajnok, akkor egyszer sem. Ami oké, nagy dolog és elismerésre méltó, de gyakorlatilag ha Hamilton volt a képen biztos, hogy elmondta. :D
Egyébként Vettel is megcsinálta a mezőny végéről a 4. helyet, nem annyira jó autóval, de valahogy akkor nagyobb volt a csend, most mikor Hamilton új motorral megcsinálja akkor nap versenyzője. Kicsit nekem nagy a kontraszt.
Ettől függetlenül szép teljesítmény volt tőle nem kérdés, de szerintem elvárható tőle.

Vettel meg szépen behúzta, örültem végre a Ferrari és Vettel sikernek, kellett ez, hogy jövőre kicsit jobb szájízzel kezdjék a szezont. Az volt csak kicsit furcsa, hogy Raikkönen nem próbálta meg Bottast. Szerintem meg lehetett volna, hiszen Vettellel nem tudott mit kezdeni a fiatalabb finn.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.13. 08:10:23

Bob_Marley írta:Grat a németnek, szépen behúzta.

Akik meg hiányolták, hogy Lewis hányszor volt nap versenyzője, hát tessék. :D Parádésat tolt!
Mexikóban két hete, azért nem tudott így végigmenni a mezőnyön. Persze más a pálya karakterisztikája, meg nyilván új autó. Számomra akkor lett volna ő a nap versenyzője, ha megelőzi Kimi-t. De nem előzte meg, a többieket meg csak kikerülte. Egyedül Max védezett.
Ricciardo a sérült kocsival szerintem nagyobbat ment. Nagyon tehetséges az ausztrál.

Viszont, ha Szújó nem pippantja le olyan alaposan, az időmérőn Hamiltont, akkor lehet nem hibázik biztosan megzavarta.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.12. 23:58:30

Grat a németnek, szépen behúzta.

Akik meg hiányolták, hogy Lewis hányszor volt nap versenyzője, hát tessék. :D Parádésat tolt!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.12. 20:36:12

Tivornya írta:Én láttam versenyezni Sennat...sajnos. Ezt azért így mondom, mert kissrác koromban nekem Alain Prost volt az isten és idegesített, mikor Senna belepiszkított a versenyeibe :D Akkoriban volt egy füzetem és abba minden pilótának a sisakját profi módon lerajzoltam...sőt! Csináltam egy tökegyszerű, kockadobálós F1-es társasjátékot szép rajzokkal és egy vektortechnológiás és nyílgrafikás egyszerű látszatú, de remek élvezetet nyújtó társasjátékot is, amit sokat játszottunk akkoriban családon belül :)
https://m.youtube.com/watch?v=HaaIEOq350A" target="_blank

Azóta megnéztem ezt is. A Senna filmben egy unszimpatikus palinak van beállítva, de ez alapján példakép kategória a Professzor is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.12. 20:30:57

Kölcsönös tisztelet megvolt kettejük között,ha ez az aszfalton nem is mindig látszott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseri 2017.11.12. 22:12:16-kor.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.11.12. 20:28:41

Mihu - Jó volt olvasni ezeket a gondolatokat, az első bekezdés nagyon mókás. Ez az igazi fanatizmus a sport iránt. :)
A többit olvasva pedig mintha csak a saját gondolataimat, érzéseimet olvastam volna. Nekem Schumi volt és mindig is lesz az igazi legenda, ennek a sportágnak a legnagyobb zsenije akit valaha láttam. Mint ember pedig legalább ennyire felnézek rá én is. Sajnos Sennát nem volt lehetőségem látni, de pár dokumentumfilmet néztem már róla és hihetetlen alak lehetett. A Mester és neki a korszaka pedig az igazi forma1 volt a javából, istenem de hiányoznak azok az évek és annak a formula 1-nek az érzése. Most is követem és szurkolok a ferrarinak, de az érzés már nem ugyan az a nagy kedvenc nélkül.

Forza Ferrari!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.12. 20:27:55

'94 óta nem nézek forma 1-t,13 voltam akkor. Számomra Senna a legnagyobb.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.12. 18:58:24

De kár, hogy Kimi nem gyorsabb egy picit, mert nagyon laza a fiú!
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.07. 15:43:00

Én láttam versenyezni Sennat...sajnos. Ezt azért így mondom, mert kissrác koromban nekem Alain Prost volt az isten és idegesített, mikor Senna belepiszkított a versenyeibe :D Akkoriban volt egy füzetem és abba minden pilótának a sisakját profi módon lerajzoltam...sőt! Csináltam egy tökegyszerű, kockadobálós F1-es társasjátékot szép rajzokkal és egy vektortechnológiás és nyílgrafikás egyszerű látszatú, de remek élvezetet nyújtó társasjátékot is, amit sokat játszottunk akkoriban családon belül :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.11.07. 12:06:11

Sajnos én sem láttam versenyezni Sennát, 4 éves voltam mikor meghalt. De az sokat elmond róla, hogy többen abszolút felhagytak az F1 nézéssel, miután elhunyt. Unokatesóm olyan szintű Senna-fan volt, hogy építkezés közben ő húzta fel az erkélyen a malteres vödröt, és be kellett neki rakni egy TV-t, hosszabbítóval az erkélyre, hogy tudja nézni a versenyt :D Amikor nem húzta fel, akkor Édesapámék tudták, hogy Senna előz :lol:

Ezt a filmet én is végignéztem, csak ez alapján tudok véleményt mondani Róla (így nagy betűvel), de az egyből lejött, hogy benne egyszerre párosult a filozófus, a tanító, a bölcs, az Isten áldotta tehetség és a kegyetlenség. Azok a monológok, amik a filmben is szerepelnek, iskolai tananyagok is lehetnének akár.

Nyilván hozzájárul a mítoszához és a maga mögött hagyott űrhöz, amilyen módon távozott a sportágból, de azért a film alapján is látszik, hogy tényleg olyan karakter volt, amilyen 20 évente egy kerül a sportba.

Számomra Schumacher volt az, aki miatt kihagyhatatlan volt számomra az összes hajnali futam, a nappaliak meg magától értetődőek voltak.

Olvastam az önéletrajzi könyvét, amiből nagyon jól meg lehet ismerni azt az embert is, aki a sisak alatt rejtőzött. Rengeteg szakember, szerelő, mérnök elmondta, hogy úgy senki sem tudta motiválni a csapatát, ahogy Ő. Minden emberének a születésnapját fejből tudta, sosem felejtkezett el felköszönteni őket. Mindig, minden szerelőjére jutott 5 perce, kérdezte, hogy hogy van a család, a gyerekek, stb. Egy forró maranellói tesztnapon egyszercsak megjelent egy hűtőkocsi, tele fagyival, jégkrémmel. Látta a szerelőkön, hogy kezdenek fáradni, így meglepte őket egy kis hűsítővel. Egy kis szünet, amikor senki sem dolgozhatott. Viszont amikor vége volt a szünetnek, utána ugyan úgy maximális koncentrációt várt el mindenkitől. Senki miatt nem mentek úgy tűzbe a szerelői, mérnökei, mint érte.

Az az aprólékosság, ami jellemezte Őt, ahogy minden egyes centiméterét ismerni akarta a kocsinak, tudni akarta, hogy mi miért van, miért működik úgy ahogy, az az elmondások alapján rajta kívül csak Sennában volt meg, illetve mostanában Vettelben.

Számomra Schumacher sokkal nagyobb nagyság az F1-ben, sokkal példaértékűbb, mint a mostaniak közül bárki, főleg Hamilton. Az életvitele, a pesszimizmusa, a céltudatossága és az ellenfelek tisztelete miatt hozzám sokkal közelebb áll, mint Hamilton vagy Alonso. Hamilton a nagyképűsége, az, hogy se veszíteni, se nyerni nem tud, illetve az életvitele miatt, Alonsonak meg a 2004-2006 között mutatott viselkedését nem tudom elfelejteni...Azért 20 évesen a kamera előtt mosolyogva áthúzni az akkor már többszörös világbajnok Schumi fotóját a falon, az több, mint tiszteletlenség...

Az ellenfelek tisztelete nyilván sokaknál kiveri a biztosítékot, a Hill és Villeneuve ütközés miatt (mondjuk nálam az első nem olyan egyértelmű), de Senna is csont nélkül kitette Prostot Japánban, sőt, Ő még előre meg is mondta :lol: :lol: :lol: Mindenkinél lehet egyébként ilyen fekete pontokat találni a pályafutásában, csak nem hegyezik ki ennyire, mert nem VB címről döntött.
Kép
Válasz küldése