A régmúlt Barca csillagai

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Ki minden idők legjobb barcás jobbhátvédje?

A szavazás 2021.12.08. 17:07:23-kor befejeződött.

Dani Alves
19
95%
Albert Ferrer
1
5%
Más, kifejtem kommentben.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 20
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.28. 19:32:46

MQuCsabi írta:“Nagyon szerette őt minden Culé. Szeretném emlékeztetni a fiatalokat, hogy áldozata volt egy emberrablásnak is, abban a szezonban, amikor nagyon jól mentünk vele együtt, és ez is egy pont, ami miatt nagyon sokra értékeljük. (Azt a bajnoki szezont jelentős részben az emberrablás hatásai miatt nem tudta megnyerni akkor a Barcelona – a szerk.) Nagyon szeretett tagja volt a csapatnak minden culé által, és minden csapattag által. Nagyon sokat adott a klubnak emberként és játékosként is. Képviselte a Barça értékeit.”

A szerk. jegyzetét kifejtené nekem valaki, aki jártas a történelemben, vagy, aki megélte azt az időszakot a csapat "mellett" ? :)
Csabikám, ha többet akarsz tudni erről, ajánlom figyelmedbe Hámori Tibor könyvét. Nem mai írás, 80-as években írta. Teljesen hiteles, a pali kint volt spanyolba, többek között Quinivel is készített interjút.
Remek sportkönyv, megéri elolvasni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.28. 14:45:32

“Nagyon szerette őt minden Culé. Szeretném emlékeztetni a fiatalokat, hogy áldozata volt egy emberrablásnak is, abban a szezonban, amikor nagyon jól mentünk vele együtt, és ez is egy pont, ami miatt nagyon sokra értékeljük. (Azt a bajnoki szezont jelentős részben az emberrablás hatásai miatt nem tudta megnyerni akkor a Barcelona – a szerk.) Nagyon szeretett tagja volt a csapatnak minden culé által, és minden csapattag által. Nagyon sokat adott a klubnak emberként és játékosként is. Képviselte a Barça értékeit.”

A szerk. jegyzetét kifejtené nekem valaki, aki jártas a történelemben, vagy, aki megélte azt az időszakot a csapat "mellett" ? :)
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.28. 06:26:06

Elhunyt szegény Quini.

Emlékszem rá, a Barca olyan játékosa volt, akiről a korabeli magyar sajtó jóval többet cikkezett, mint más játékosunkról. Az egyetlen játékosunk, akit elraboltak és váltságdíjat követeltek érte.

Isten nyugosztalja őt!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.26. 23:01:07

Jose Mourinho egyik legszebb sikere azóta is :mrgreen:

Mekkora nevek voltak ezen a meccsen is, jó ég :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.02.16. 15:14:32

Chino írta:Hihetetlen, hogy már 52 éves Stoichkov. Barca mezben sajnos keveset láttam focizni, ami viszont iszonyatosan megmaradt bennem az KEK-döntős alakítása. Beállt a meccs vége felé és olyan labdát osztott Figonak, hogy leesett az állam. Sajnos a portugál dupla kapufát lőtt vele.
https://www.youtube.com/watch?v=JZXXOxhmUdw" target="_blank (8:12-től) Még mindig megvan az a meccs VHS-en. :D

Imádtam ezt a palit. A személyisége persze kicsit megosztó, de azt, hogy egy zseni volt az vitathatatlan. Az csak hab a tortán, hogy a kedvenc csapatomban játszott.
Többek között miatta lettem Barca drukker.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.08. 16:01:04

Hihetetlen, hogy már 52 éves Stoichkov. Barca mezben sajnos keveset láttam focizni, ami viszont iszonyatosan megmaradt bennem az KEK-döntős alakítása. Beállt a meccs vége felé és olyan labdát osztott Figonak, hogy leesett az állam. Sajnos a portugál dupla kapufát lőtt vele.
https://www.youtube.com/watch?v=JZXXOxhmUdw" target="_blank (8:12-től) Még mindig megvan az a meccs VHS-en. :D

Imádtam ezt a palit. A személyisége persze kicsit megosztó, de azt, hogy egy zseni volt az vitathatatlan. Az csak hab a tortán, hogy a kedvenc csapatomban játszott.
Forca Barca!!!!
hdavid

2018.02.07. 12:17:17

MessiNeymarSuarez írta:
hdavid írta:Azon gondolkodtam, hogy lehetne már egy néger kezdőt összeállítani :D
Kapusra nem emlékszem, hogy lett volna.

Bravo
Semedo-Yerry Mina - Umtiti - Abidal
Yaya - Keita - Paula
Henry - Eto'o - Ronaldinho

:D :D :D
Na egy ilyen csapatnak mondja az Espanyolos barom Umtitinek hogy" black sh*t", nem lesz ki lefogja mert az egész csapat szét akarja kapni :D :D

Cserének meg ott lesz Dembele, Neymar, Alves(kb annyira néger mint Bravo :D )
Azért írtam Bravo-t, mert néger barca kapust nem találtam :D
Avatar
Gaizka
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.09.28. 10:05:20

2018.02.07. 11:52:55

hdavid írta:Azon gondolkodtam, hogy lehetne már egy néger kezdőt összeállítani :D
Kapusra nem emlékszem, hogy lett volna.

Bravo
Semedo-Yerry Mina - Umtiti - Abidal
Yaya - Keita - Paula
Henry - Eto'o - Ronaldinho

:D :D :D
Mina helyett Thuram, + még egy Davids is beférne, ha esetleg valakinek problémája lenne :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.07. 11:28:06

hdavid írta:Azon gondolkodtam, hogy lehetne már egy néger kezdőt összeállítani :D
Kapusra nem emlékszem, hogy lett volna.

Bravo
Semedo-Yerry Mina - Umtiti - Abidal
Yaya - Keita - Paula
Henry - Eto'o - Ronaldinho

:D :D :D
Na egy ilyen csapatnak mondja az Espanyolos barom Umtitinek hogy" black sh*t", nem lesz ki lefogja mert az egész csapat szét akarja kapni :D :D

Cserének meg ott lesz Dembele, Neymar, Alves(kb annyira néger mint Bravo :D )
hdavid

2018.02.07. 11:20:26

Azon gondolkodtam, hogy lehetne már egy néger kezdőt összeállítani :D
Kapusra nem emlékszem, hogy lett volna.

Bravo
Semedo-Yerry Mina - Umtiti - Abidal
Yaya - Keita - Paula
Henry - Eto'o - Ronaldinho

:D :D :D
Tromort77

2018.01.05. 17:17:48

Nem igazán tudom, hogy hová tegyem.

Sajnos vagy nem sajnos, de nem vált azzá itt. De itt egy jó interjú, hogy mi ment félre Hleb-nél az itt töltött ideje alatt.

http://www.planetfootball.com/in-depth/ ... t-leaving/
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.11.17. 16:42:32

Annyira sokat nem láttam én sem játszani, hogy be tudjam lőni melyik korszaka volt a legjobb, viszont egy meccsre élénken emlékszem, mégpedig a Valencia elleni Bl-elődöntőből. Ha jól emlékszem akkor Van Gaal Volt az edző. Ott ugyan nem jutottunk döntőbe, mert azért az akkori Valencia brutál jó volt, és nagyon elverhetett volna minket, de többek között Pep játékának köszönhetően - aki szvsz a meccs legjobbja volt - nem kaptunk nagy zakót. Végig gürize a meccset, ütközött, szerelt, gólvonalról mentett...
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.17. 16:27:37

palesz77 írta:A nagy öregekhez lenne egy kérdésem. Pep melyik években volt a legjobb? Xavi pl a Pep éra alatt volt a csúcson, Guardiolának is volt ilyen kiemelkedő időszaka? Cruyff alatt nagyon csikó volt azt tudom, szóval gondolom nem akkor volt - ha volt egyáltalán ilyen kiemelkedőbb időszaka -, valakinek nincs esetleg ilyenről emléke? Előre is köszi, ha igen!
Volt neki több is. A 91-92-es szezonban nagyon jól nyomta, akkor nyertek bajnokságot meg BEK et meg talán olimpiát is. Nekem a Robson érában tetszett a legjobban, mert akkor már több meccsüket is láttam.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.17. 09:15:22

Na, szuper. Azt tudtam, hogy akkor is alapember volt már, de azt nem, hogy aztán nagyjából azt a szintet hozta végig onnantól. Köszi! :)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.11.17. 05:46:33

palesz77 írta:A nagy öregekhez lenne egy kérdésem. Pep melyik években volt a legjobb? Xavi pl a Pep éra alatt volt a csúcson, Guardiolának is volt ilyen kiemelkedő időszaka? Cruyff alatt nagyon csikó volt azt tudom, szóval gondolom nem akkor volt - ha volt egyáltalán ilyen kiemelkedőbb időszaka -, valakinek nincs esetleg ilyenről emléke? Előre is köszi, ha igen!
Én meg pont úgy emlékszem, hogy Cruyff alatt már fiatalon nagyon jó volt, nem a Xavi féle későn érő típusú játékos.A BEK győzelemkor már standard kezdő, szóval a Dream Team alapembere volt. Talán amikor a Milan hazavágott minket a döntőben, ott körül voltak a csúcsévei.
Mondjuk nem egyszerű erre emlékezni, mert La Ligát akkor még nem nagyon toltak a tv-ben.
Ott volt az azóta már szeméthalmazzá vált Nemzeti Sport.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.17. 00:04:51

A nagy öregekhez lenne egy kérdésem. Pep melyik években volt a legjobb? Xavi pl a Pep éra alatt volt a csúcson, Guardiolának is volt ilyen kiemelkedő időszaka? Cruyff alatt nagyon csikó volt azt tudom, szóval gondolom nem akkor volt - ha volt egyáltalán ilyen kiemelkedőbb időszaka -, valakinek nincs esetleg ilyenről emléke? Előre is köszi, ha igen!
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.09.26. 14:18:57

palesz77 írta:Erről a témáról jut eszembe, hogy nekem jól rémlik, hogy a Messi-Eto'o-Henry-Dinho kvartett soha nem volt EGYSZERRE a pályán? Nekem totál így rémlik, felkészülésiken is Messi mindig később állt be emlékeim szerint. Eleinte Eto'o le is sérült, aztán mire visszatért, Dinho kb nem is játszott már.. Ezt valaki meg tudja erősíteni? :D
Vettem magamnak a kellemes és hasznos fáradtságot, s végignéztem a 2007/08-as szezon minden bajnoki, kupa és BL-meccsét, s meg tudom erősíteni: jól emlékszel. Ők négyen egyszerre sosem voltak a pályán, hárman többször is, de egyszerre mind a négyen nem. :wink:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.23. 12:59:42

Erről a témáról jut eszembe, hogy nekem jól rémlik, hogy a Messi-Eto'o-Henry-Dinho kvartett soha nem volt EGYSZERRE a pályán? Nekem totál így rémlik, felkészülésiken is Messi mindig később állt be emlékeim szerint. Eleinte Eto'o le is sérült, aztán mire visszatért, Dinho kb nem is játszott már.. Ezt valaki meg tudja erősíteni? :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.23. 02:54:26

visca el barca írta: 2004-2008. az azért nem kevés meccset letoltak egymás mellett....
Sztem max 50-et, de lehet, h sokat mondok.
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2017.09.22. 21:41:17

Ronaldinho - Messi - Eto'o féle támadósor valóban jobb volt mint a tavalyi.
Messi törekvő volt, ment előre nem zavarta hogy a többi csatár hogy teljesít, Most már tudásban előrébb jár, de lehet kicsit jóllakott. Ronaldinho egész biztosan az első éveiben a csúcson volt. Szintén egy klaszis volt, aki a játék miatt játszott és biztosabban megcsinálta azt amit Neymar bármikor. Bőven Neymar elött járt az a Ronaldinho mint bármelyik Neymar. Plusz, komplexebb játékos, testfelépitésben. Neymarnak még mindig kell pár kiló izom. Suarez pedig Eto'o utód, de szerintem jobb is mint Etoo. Nem csak azért mert nem hisztizik annyit, hanem mert szintén megy előre mint az akkori támadó csapat bármelyike.
Azt se feledjük, hogy akkor jött egy Guardiola, és nem félt kidobni Ronaldinho-t, mondván a csapategység rovására megy (akkor már igen bulis volt) és Etoo sem volt a kedvence. ÉS lám, az eredmények Őt igazolták.
Szóval szerintem Neymar egy jó játékos, de nélküle is jók leszünk bőven. Az állandó probléma az a középpálya, amit anno Xaxi és Iniesta ellátott a pontos passzokkal és a tudásával. Azzal amit ők csináltak, a mai napig nem tudja senki a középpályán. Se modric féle Madrid, se Rakitic se máshol.
Én azt mondom, ha középpályán lenne egy új Xavi vagy Régi Iniesta, verhetetlenek lennénk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.22. 21:02:45

Nálam: 1: R10-Samu-Leo, 2: MSN, 3:MVP, 4: Messi-Samu-Henry, és ötödiknek odatenném a Ricaldo-Kluivert-figo hármast is azért.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.22. 20:12:59

recrea írta:
visca el barca írta:nálam is az r10-samu-leo trio volt a nyerő
Mondjuk ők olyan sok meccset nem játszottak együtt, emlékeim szerint, pl teljes szezonuk nem volt, főleg Messi sérülései miatt. Aztán lehet csak már régen volt :D
2004-2008. az azért nem kevés meccset letoltak egymás mellett....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.22. 20:09:36

recrea írta:
visca el barca írta:nálam is az r10-samu-leo trio volt a nyerő
Mondjuk ők olyan sok meccset nem játszottak együtt, emlékeim szerint, pl teljes szezonuk nem volt, főleg Messi sérülései miatt. Aztán lehet csak már régen volt :D
Ja a 05-06os szezonban. Messi az elején nem játszhatott mert elvolt tiltva a bajnokiktól, aztán februárban a Chelsea ellen megsérült, de akkor még annyira nem érezte amúgy, sokszor csak csere volt Giuly mögött. A következő szezonban meg Eto'o nem volt fél évig, meg akkor már Dinhot jobban érdekelte a buli mint a futball.
Az MSN 15ben nagyon komoly volt (bár kellett hozzá a csapat és Enrique is), de a Villa-Messi-Pedro is nagyon adta, de erre szintén csak azt lehet mondani hogy nyilván úgy tudtak ilyen jól működni hogy a mögöttük lévő sor is világklasszis volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.22. 20:02:37

visca el barca írta:nálam is az r10-samu-leo trio volt a nyerő
Mondjuk ők olyan sok meccset nem játszottak együtt, emlékeim szerint, pl teljes szezonuk nem volt, főleg Messi sérülései miatt. Aztán lehet csak már régen volt :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.22. 19:10:34

nálam is az r10-samu-leo trio volt a nyerő
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése