Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.17. 19:04:53

Legalább 10 ponttal menni kéne, ha sorfalat akarnánk, az azért nem egyszerű, örülnék én egy pontegyenlőségnek is, ha az egymás elleni nekünk jobb. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.12.17. 18:50:44

Majd akkor állunk sorfalat nekik, amikor a következő kupadöntő előtt nem renoválják a szrfészküket. Addig is a kedves édesanyját ronaldónak. Pökhendi patkány, a világ szégyene, hogy egy ilyen személy ennyi mindent megnyerhetett az életében. Remélem nem hülyék Barcelonában, hogy egy ilyen mocsoknak asszisztáljanak, és verünk nekik ráadásban még 3-4 gólt is, hadd nézzenek, oda a szemük közé. Ha megélhetném, hogy roncika kénytelen felállni a sorfalhoz Messinek, már úgy érzem, valamit elértem az életben. Legalábbis helyettem elértek mások, nagyon büszke emberré tennének! Bár így lenne a 17/18 év. Majdnem uccsó fordulós a rangadó, szóval éppen összejöhetne, adja az ég!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.12.17. 18:31:23

most nézem h 1-kor lesz a clasico, dzsízösz hát addig fel se kelek :lol: francért nem este játszanak.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.17. 17:13:37

Ja, nekem az a két meccs kiesett, egyiket sem láttam, szóval meg sem történt. :mrgreen:

Mindkét csapat formája elég sokat változott azért azóta, szerintem nem érdemes ilyenekből kiindulni, főleg egy Clásicónál.
Ha tippelnem kéne, 1-1-et mondanék a meccsre.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.12.17. 16:50:09

S.Agüero írta:
Nero. írta: Ráadásul a legutobb amikor sorfalat álltunk kaptunk mellé egy négyest is, a két legutobbi Barca-Real alapján meg kétlem hogy nyerunk.
Miért? Egyiken se kaptunk ki.
Szuperkupara gondolt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.17. 16:46:43

Nero. írta: Ráadásul a legutobb amikor sorfalat álltunk kaptunk mellé egy négyest is, a két legutobbi Barca-Real alapján meg kétlem hogy nyerunk.
Miért? Egyiken se kaptunk ki.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.17. 16:20:32

Nem baj ha sorfalat kell állnunk? Jézusom ne legyetek már ennyire szolgalelküek, ennél nagyobb aláztatás nincs. Ráadásul a legutobb amikor sorfalat álltunk kaptunk mellé egy négyest is, a két legutobbi Barca-Real alapján meg kétlem hogy nyerunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.17. 14:59:39

Nem csoda, hogy ennyire rá vannak izgulva erre a sorfal dologra. A 2-6, 5-0, 0-4 után teljesen érthető, hogy frusztrált a kis lelkük, minden apró örömöt meg kell ragadni.

Meg különben is, legyőzték a világhírű al-Jazirát, megérdemlik. :D

Csak azt remélem, hogy utána felnyalatjuk a Bernabeu-t az ívelgető csúcsbalettel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.17. 14:28:43

Következő szezontól mi is kérünk sorfalat minden meccsen,hiszen augusztusban megnyerjük a Gampert :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.17. 13:58:03

visca el barca írta:
engem az se érdekel ha meg kell csókolni a cipőjüket, cserébe mi meg nyerünk
én is így vagyok vele.
had növeljék a kicsinyes egójukat tovább, ami egyébként inkább pár szurkolójukra jellemző itthon, nekik fontosabb a sorfal, mint a játékosaiknak, kivéve Céer, de ő meg világ életében ilyen volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.12.17. 13:56:25

szögezzük le, hogy a szurkoló jelző nélkül egy olyan személy aki érzelmileg is azonosul a csapata produktumával, és ugyanezt "elköveti" egy egy játékossal is. ebbe sajnos bele van kódolva, hogy az ellenfelet, annak tagjait esetleg ellenkező előjelű érzelmi megnyilvánulásokkal képes elfogadni.
azt mondhatnám, hogy ezen kár meditálni, legfeljebb az érdemel némi figyelmet, hogy ez nem általános és nem eleve elrendelt dolog. én pl. a fenti okkal kapok hányingert CR.-barátunktól, miközben szívesen nézem Isco, Marcello,Varane,Modric,....stb játékát
más: a CR.-Messi rivalizálást és egyáltalán a média szereplésüket a médiumok képviselői generálják az ő hozzáállásuk pedig -bizonyos nézőpontból- egzisztenciális kérdés -mármint az illetőknek.mondjuk közismert hogy Magyarországon x számú néző (lájkolja-követi-szurkolója) a Realnak ha egy újságíró kiáll(ír, mond) egy CR. dehonesztáló közléssel cca. ugyanannyi gyalázkodó, elmarasztaló,véleménnyel találja szembe magát, a médiumát, amit ugye érzékel a "főnökség" és máris ott vagyunk...
nem állítom persze, hogy nem lehet lehúzással is nézőt, olvasót fogni van példa bőven mindenre és lesz is amíg nem mérhető teljesítményeket hasonlítanak össze.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.17. 13:55:43

Remélem a Realba is sikerült becsempésznünk Own Goal alvó ügynökünket. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.17. 13:54:24

soadroli írta:nagy égés lesz a realnak ha sorfalat se kapnak, plusz még el is kenjük a szájukat :oops: :D
engem az se érdekel ha meg kell csókolni a cipőjüket, cserébe mi meg nyerünk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.12.17. 13:47:13

nagy égés lesz a realnak ha sorfalat se kapnak, plusz még el is kenjük a szájukat :oops: :D
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.12.17. 13:39:35

rikko, egyetertek veled, szamomra is jatektudasban Ronaldinho es Ronaldo (brazil) a legnagyobbak, de leginkabb Ronaldinho. Amennyire tehetseges volt az az ember es amennyi latszodott hogy erre szuletett az valami leirhatatlanul nagy volt. Messi es Ronaldo (portugal) a cipojet nem kotheti be a brazilnak, szamomra o a legnagyobb meg Realoskent is megmondom oszinten. De Messi es Ronaldo mellett szol viszont, hogy a foci nem csak tehetsegrol szol hanem kitartasrol kuzdesrol es arrol hogy meddig tudsz a csucson lenni es ebben ok a valaha volt legjobbak. Persze az is lehet hogy ok is mar reg leeresztettek volna ha nem lennenek ott egymasnak hogy huzzak egymast. Ez ironikus, de hogy ok ketten idaig juttotak, valszeg nagyon nagy reszt egymasnak is koszonhetik. :D A tortenelmben eddig senki masnak nem volt ekkora szerencseje egy "rivalisaval" mint nekik kettojuknek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.17. 13:38:29

Te magad is beláthatod, hogy Messi 90%-ban a kiscsapatok ellen villogott, a BL egyenes kieséses szakaszában semmit sem tett hozzá.
Ez nagy ferdítés, a BL-ben nem volt kiemelkedő, de a büntetőt belőtte a PSG ellen, majd a második előtt ő löbbölte oda Suárez elé a labdát, ami utána történt, azt mindenki ismeri.
Juve ellen az odavágón 2 gólpassz értékű labdát osztott ki Iniestának és Suáreznek, akik nem tudtak vele élni.

Az sem igaz, hogy csak a kicsik ellen villogott.
A Villarreal otthonában a 90. percben mentett pontot egy szabadrúgásból, utána a Bilbao ellen is betalált, majd a Calderónban győztes gól a 86. percben. A Celta, Vale, Sevilla, Soci négyes ellen duplázott. Ellenetek megint duplázott, hosszabbításban győztes gól. A Villarreal ellen tavasszal újfent duplázott.
A Kupában a Bilbao elleni párharc során két gólt lőtt, második gólja továbbjutást ért. A Tico és Soci ellen 1-1 gól, majd a döntőben is bevette az ellenfél hálóját.

Ez volt a 2016/17-es szezon második fele, és ezek csak a nagyobb csapatok elleni tevékenysége, gólpasszokról nem is beszéltem. Most ősszel a katalán derbin tripla, a San Mamésben betalált, plusz a Valencia ellen is, csak a bíró nem látta bent. :D Illetve a Celta és Villarreal ellen is lőtt gólt megint. A Juve ellen a BL-ben dupla.

CR egyedül annyiban volt jobb, hogy a BL-kieséses szakaszban beverte a ziccereit, ami elé került, még azt is, amikor lesen állt. :P Ami miatt meg is kapta a bogyót, és bőven lehet vitatkozni vele szerintem.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.12.17. 13:02:55

D.i.N.h.O írta:Veidt neked most mi is a problémád? Hol vt itt gyűlölködés? A lényegi részekre meg nem reagálsz..nyilván nem is kell, csakhogy most nem az aranylabdákról diskuráltunk hanem a túlzott CR hype-ról és a kedves nyilatkozatáról amit még mindig nem cáfolt seholsem ha jól tudom.
Szerintem sokkal inkább arra gondolt, hogy nincs a madridisták közt semmiféle CR hype, akik ezeket a "CR > MESSI" szövegeket ömlesztve tolják, azok a funkcionális analfabéte indiaiak, akik CR meg Messi fb képei alá betolnak 1 ilyen szöveget, alá egy sorral pedig egy szémsort, mert a számmisztika alapján így kapnak pénzt.
És talán egy idő után már rosszul esik neki, hogy gyakorlatilag ilyen emberekkel van egy kalap alá véve folyamatosan, mondván hogy a madridisták ilyenek, pedig nem. Én egy madridista blognak aktív olvasója / hozzászólója vagyok és nem láttam egy ilyen hozzászólást sem, szóval teljesen jogos amit mond.

A CR hyperól pedig annyit, hogy egy madridista lett betalálva érte de közben Nero az aki betolta hogy CR gólt lőtt szóval ő hozta az extrát, miközben a tag tegnapi meccsének legjellemzőbb pillanata ez volt: https://streamable.com/e7r2g" target="_blank Ehhez képest gólt lőtt szóval ő hozta az extrát. Ha végignézte volna a meccset pontosan láthatta volna, hogy CR-ben kb hatszor annyi támadás hal el mint Suarezben, ha őt labdatemetőnek hívják akkor CR-re szavak nincsenek.

Lényeg a lényeg, a CR hypeot nagy általánosságban nem a madridisták gerjesztik, hanem az olyan emberek akik nem látnak egy percet sem a meccsből, viszont elolvassák egy nso cikknek a címét és megállapítják belőle, hogy CR megint extrát tett le a meccsen.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.17. 12:59:14

Veidt_madridista írta:.

Hogy Messi-t isteníteném ? Nagyon nem, én nem a Messi érán nőttem fel, hanem láttam Romariót nálunk alkotni, Batistutát a Fiorentinában, hogy Maradonát ne is említsem.
Messi egy rettentően nagy focista, de ha Ronaldinho és az igazi Ronaldo is nem pár évre szűkítette volna be a karrierjét se Leo-nak se másnak köze nem lenne NR 1 címhez.
A jelenkor focijában meg Messi magasan jobb focista a szó szoros értelmében. A kupák lehet nem hozzá kerültek , de ebben ehhez kb annyi köze van Messinek, mint CR-nek az EB címhez vagy a BL győzelemhez, mert hiába vág mesterhármast az ATMA ellen, ha a döntőben betlizik, de mégis úgy van beállítva ,hogy a nagy CR összeboronálta .... meg a lófüttyfüröttyöt azt ....
Messi lehet nem ver annyi gólt a kieséses szakaszban, de gólpasszokat és embereket köt le. Ez is a foci része.... Írtam már ezerszer, a foci több ,mint statisztika és ameddig azt nézi mindenki, hogy kupa + gólok ,addig esélye nem lesz Ramosnak, Modricnak aranylabdára....
Igen Iniesta v Sneider is kaphatott volna amikor Messi kapta, azok is meredek dolgok voltak.... De az, hogy meghosszabítják a szavazást mert CR lőtt pár gólt a selejtezőn az vicc... meg az is, hogy 3 jó meccs per idény elég....
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.12.17. 12:41:15

markionni írta:Az a vicces, hogy ti huzzatok-tepitek egymas hajat a temaban, a ket erintett meg tojik az egeszre es haverkodnak minden dijatadon egymassal csaladostul. Vegyetek roluk peldat.
Akkor ezt odaát is hangoztasd. ;)
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.12.17. 12:40:20

rikko írta:...
Nem teljesen erre gondoltam... :D Először is, én aztán biztos nem aléltam el a góljától, nekem CR egy teljesen semleges figura, nyilván szeretem mert rengeteg dolgot tett a Real Madridért és történelmi szinten is top10 játékos, még ha sokan egy egyszerű góllövőnek is állítják be, de ez a Messi-Ronaldo ellentét, az egyéni díjak, a statisztikák teljesen hidegen hagynak, és egyébként sok vele kapcsolatos dologgal nem tudok azonosulni, köztük az önajnározó nyilatkoztaival. Azzal sem szállok vitába, hogy ki kettejük közül a nagyobb játékos (ezt is leírtam már ezerszer, de még biztos le fogom ugyanennyiszer), de ez nem jelenti azt, hogy egy adott időintervallumban, például a tavalyi évben CR ne tehetett volna le több dolgot az asztalra. Te magad is beláthatod, hogy Messi 90%-ban a kiscsapatok ellen villogott, a BL egyenes kieséses szakaszában semmit sem tett hozzá. Korábban ezt sorozatosan megkapta tőletek Ronaldo, akkor úgy lenne korrekt, ha ezt a saját kutyátok kölykével is megtennétek. Na de abba is hagyom, mert belementem abba, ami ellen épp beszélek.

Nem személyeskedésből írom, de Te láthatóan betegesen gyűlölőd Ronaldót és ennek megfelelően betegesen isteníted Messit. Gondolok itt arra, pl. hogy CR kijelenti, hogy magát tartja a világ legjobbjának, és akkor egyből jöttök a megítélésem szerint igencsak álszent dumákkal, hogy "jaj mekkora egoista". Neked miért fáj, ha magát tartja a világ legjobbjának, és ezt ki is mondja? Egyikük sem tökéletes, nem istenek, csak a radikális gondolkodásmódú szurkolók és a 12 évesek próbálják annak beállítani őket. Feltehetném én is a kérdést, hogy Messi játszotta el ezt a visszavonulásos mizériát a válogattal, miért ennyire pénzéhes, stb. Gondolom Te is érzed, hogy ezekre nincs olyan válasz, ami beleférne ebbe a cukormázas képbe, ahogy CR esetében sincs, hogy miért fintorog a csapattársai góljainál, miért ajnározza magát, stb. Én értem hogy ez egy nem éppen egy madridista fórum, és nem is arra utalok, hogy mindenki a polkorrekt hülyeségeket tolja ("jaj de nagyon szerencsések vagyunk, élőben láthatjuk a két űrlényt"), de a másik végletig (gyűlölködés) sem kellene elmenni szerintem. Remélem nem veszed, veszitek személyeskedésnek, mert nem annak szántam. Nem is szoktam soha reagálni az ilyen CR ellenes dolgokra, mert hidegen hagy. Természetesen úgy fórumoztok, ahogy akartok, csak a véleményemet írtam le erről a jelenségről.
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.12.17. 12:37:18

Az a vicces, hogy ti huzzatok-tepitek egymas hajat a temaban, a ket erintett meg tojik az egeszre es haverkodnak minden dijatadon egymassal csaladostul. Vegyetek roluk peldat.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.12.17. 12:18:53

Veidt neked most mi is a problémád? Hol vt itt gyűlölködés? A lényegi részekre meg nem reagálsz..nyilván nem is kell, csakhogy most nem az aranylabdákról diskuráltunk hanem a túlzott CR hype-ról és a kedves nyilatkozatáról amit még mindig nem cáfolt seholsem ha jól tudom.
S.Agüero írta:Góllövésben sem jobb, 2012-ben Messi centerben megmutatta, hogy abban is toronymagasan a legjobb, ha rá van kijátszva minden. 91 gól magáért beszél.
Persze tudom én, azt az életbe sose dönti meg CR, de ilyenkor szokott jönni az: "de a bl-ben vezet meg ő a fontos meccseken is lő gólt.." :D

Na de a topikhoz szorosabban: azt érzem nagy az altatás Dembelé ügyben. Már a pályán, szinte teljes körű melót végez, de csak januárra számolnánk vele..? Ernő ennél rafkósabb. Az orvosaink is profik, bizonyították már h csodákra is képesek. 8)
Nyakamat rá, hogy lesz szerepe a jövő héten! Egy fáradt Marcelot tudna butítani a másodikban...:D
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.17. 12:18:27

Veidt_madridista írta:
rikko írta: Csak azt nem tudom még, hogy mi a jó Istent fog csinálni, ha mi nyerjük a bajnokságot és ott leszünk a BL-ben is végig ? Akkor majd azt fogja tolni, hogy Messi nem érdemli meg, mert nem volt sok jó meccse....
Ezt egyedül ti toljátok, pontosan ezt. :D Nem unalmas még? Én nem kedvelem CR-t, de nektek (néhány főnek) teljesen mindegy, hogy mit csinál, egyből támadjátok és gyűlölködtök, ráadásul 80%-ban feltételezések és képzelgések alapján. Pont ugyanazt csináljátok, mint akiket kiröhögtök, ha CR-t istenítik Messi ellenében. Ez az Aranylabda-téma már az égszakadásig ismételt közhelyek (5 jó meccs, stb.) már szerintem az NSO fórumán is unalmasak.

Már magában az nevetséges, hogy előhozod mit csinál....
Igen ez egy jó kérdés ... mit csinál ? Elmondom, semmit. Minden figura rá van kijátszva kb és így van 4 kemény bajnoki gólja. BL-ben ok, ott jól termelt. De tegnap is elaléltok, hogy CR megnyerte... ha a statot nézzük akkor igen, de azért a statnál bőven tágasabb a foci világa....
BL címek ide-oda, ha nincs Ramos 90.perces fejese, akkor CR nem verhette volna a mellét és aranylaszti sem lett volna tuti. EB-n 1 jó meccse volt az is mi ellenünk... Döntőben nem is játszott,de ő volt a hero mert hajtotta a csapattársait....

Hagyjuk, mint írtam, nem lehet elvenni tőle, hogy az egyik legjobb, de ezt a túlajnározást már nagyon erőltetettnek vélem.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.12.17. 12:16:07

Megértem Ronaldot, ez a világkupa egy akkora siker, hogy.. azt tényleg nehéz lenne szavakba önteni, mekkora dicső titulus ezt a kupát birtokolni. Egy ilyen ellenféllel szemben győzni... Nagyjából akkora lehet a siker nagysága, hogy egy hónap múlva már senki sem emlékszik rá. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.17. 12:13:18

D.i.N.h.O írta:Góllövésben még valóban lehet is a legjobb, Messi előtt is járhat néha de egyébként...és az a baj, h sok embernél az teszi ki a "világlegjobbja" fogalmát, h ki mennyi gólt lő. Ilyen alapon mg sokak (pl az új edzőzseni, ZZ) áshatnák el magukat.

Mondjuk 2-3 több profi szezonnal a háta mögött nem is nehéz 20-30 góllal többet verni...
BL-ben meg szépen kimegy CR a maradék 2 szezonban Messi meg szépen elteszi a maga góljait.... Ennyi.
Válasz küldése