Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 09:52:07

Egyem a zúzád Matyi, az EL kiment a fejemből, igazad van, ez mondjuk jó hír, hátha rámegy Simeone.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 09:49:29

Vicces lenne a Realnak szurkolni a Tico ellen. :D De most már én is azt mondom, hogy a Tico a legveszélyesebb. De nekik is ott a kupa és az EL egyébként... :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 09:44:11

Ilyenkor kell szerénynek maradni, azért a Tico nincs messze, mégha röhögtök is rajtuk, de nekik heti egy meccs lesz, és tudnak kaparni, ahogy már megtették párszor, nekünk meg még nem volt mélypont a szezonban. Továbbá két komoly játékossal mélyültek és megint elfelejtettek gólokat kapni. Mondjuk, ha otthon agyonverjük őket, akkor valszeg megvagyunk, plusz mennek az SB-be is.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.14. 09:16:29

Nero. írta:Durván jól lakott a Real a 2 BLel, a szuperkupák után ki gondolta volna hogy januárban lesz egy majdnem 20 pontos előnyünk. Mikor volt ekkora különbség legutobb a 2 csapat kozt?

Csak azt sajnálom hogy tavaly is nagyon sok ilyen meccsuk volt, és szinte kivétel nelkul mindent behúzták. Simán atvehettuk volna a vezetést tavaly ilyenkor.

Kivancsi vagyok mi lesz a PSG ellen, most ki néz nekik egy nagy zakó de Zidanenak még mindig van ideje újítani és helyre rázni őket, de remélem mielőbb kiesnek hogy még véletlenül se triplázzanak a BLben mert az nagyon durva lenne innen.
A Davids-érában 18 pontot vertünk rájuk fél év alatt :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.14. 08:48:07

ne kiabáljátok még el.....a Liga már "büdös" nekik ez látszik rajtuk, de éppen ez adhat + erőt a többi sorozatban, amolyan vigasz ágként...
nem hiszem, hogy van ember aki a PSG elleni párharcot megjósolhatná.... a közhelyes - bármi lehet - a legtalálóbb.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.14. 07:36:25

Olvasom a híreket, hogy ez nem fair, nem érdemlik ezt.... bohócok.... bezzeg ugyanezzel a játékkal a 2 BL-t megérdemlték.... csak röhögni tudok rajtuk.... :lol: :lol: :lol:
Az igazság azonban a 2 extrém véglet között van. Ennél sokkal jobbak, de a tavalyinál sokkal gyengébbek. A keretük tele jóllakott 30 évesekkel. A támadó soruk csőd, a fiatalok akik igazoltak vagy nem játszanak vagy nem bejövősek... ott vn Llorente totál nulla náluk, pedig nem is rossz. Aztán Asensio máris next Messi volt aztán a szuperkupa után azt sem tudja, hogy milyen rendezvényen van. Vallejo meg a másik csóka meg végigmozizza a meccseket.
ZZ is amikor kellene mutatni az edző nagyságát betlizik, de sokkal nagyobbat, mint Benitez...
Bele se merek gondolni, mi lenne akkor, ha mellette is annyira állnának ki, mint a spanyol szaki mellett.... ZZ beadom és majd valakiről bepattan taktikája nagyon felejtős. De ahogy elnézem mást nem tudnak, kombinativ játékuk a játékosok egyéni megvillanásaira épül, semmi rendszer. Ua mint az utóbbi két évben ,csak most a mákosguba elfogyott.
Remélem egy jó alázásban részt vesznek a BL-ben és puszi pá ennyi a szezon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.14. 00:25:37

Durván jól lakott a Real a 2 BLel, a szuperkupák után ki gondolta volna hogy januárban lesz egy majdnem 20 pontos előnyünk. Mikor volt ekkora különbség legutobb a 2 csapat kozt?

Csak azt sajnálom hogy tavaly is nagyon sok ilyen meccsuk volt, és szinte kivétel nelkul mindent behúzták. Simán atvehettuk volna a vezetést tavaly ilyenkor.

Kivancsi vagyok mi lesz a PSG ellen, most ki néz nekik egy nagy zakó de Zidanenak még mindig van ideje újítani és helyre rázni őket, de remélem mielőbb kiesnek hogy még véletlenül se triplázzanak a BLben mert az nagyon durva lenne innen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.13. 23:39:56

Ebből is látszik, hogy mennyire sokat tud számítani ilyen helyetben egy El Clasico kimenetele.

A Klasszikus előtti meccsek nagy részén hozták nagynehezen a pontokat, győzelmeket, pont beszéltünk is erről hogy egyre inkább kezdtek formába lendülni, aztán elgyepálta a Barca őket, azóta pedig nyerni sem tudtak, max a kupában másodosztály ellen.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.13. 23:16:48

hajnesz írta:Varane-t Zidane ajánlotta ha jól emlékszem a Real Madrid figyelmébe. Akkor még csak valami kisegitő volt a klubnál.
Benzemát meg nem lehet kilőni a kezdőből.
De hogy félreértés ne essék, nálunk is ez volt a helyzet Suarezzel, mikor nagyon nem ment neki. Próbálta volna meg Ernő bá kivenni, Messi biztos felhivta volna éjjel, hogy gondolja át mégegyszer, hogy meddig akar a Barcelona edzője lenni :D Tudom, ez csak pletyka, meg találgatás, de kb igy mennek ilyen helyeken a dolgok, pl Mateja Kezman nyilazata a profi fociról is erre enged következtetni.
Zidane bukni fog, már csak idő kérdése,most szerencséje van jön három könnyű meccs. De ha a PSG kivágja őket, annyi a kopasz mesternek szinte biztos.
Amúgy iszonyat szerencséje van a BL duplával, nem érdemelték meg, és mégse veheti el tőle senki a sikert, adott volt egy jó keret, aztán jött Ronaldo, Ramos meg a szerencse és behúzták. Akart a Real is egy Pep-et magának, eredményekben jött is sőt még túl is nőt rajta, a tavalyi bajnokságot is inkább a Barca bukta el, de mindegy is. A lényeg nem csinált korszakos csapatot, és már nem is fog. Jelenleg nincs szerencséje a Realnak, de valljuk be, egész jó keretük van, még úgyis többet ki lehet belőle hozni, ha nincs szerencséje egy csapatnak.
Zidane-t sose szerettem, volt egy jó VB-je 98-ban aztán nagyon felkapták és ment a Realhoz, rúgott egy hatalmas BL döntő gólt, de kb ennyi. Viszont tény mindent megnyert amit meg lehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.13. 22:14:43

hajnesz írta:Varane-t Zidane ajánlotta ha jól emlékszem a Real Madrid figyelmébe. Akkor még csak valami kisegitő volt a klubnál.
Benzemát meg nem lehet kilőni a kezdőből.
De hogy félreértés ne essék, nálunk is ez volt a helyzet Suarezzel, mikor nagyon nem ment neki. Próbálta volna meg Ernő bá kivenni, Messi biztos felhivta volna éjjel, hogy gondolja át mégegyszer, hogy meddig akar a Barcelona edzője lenni :D Tudom, ez csak pletyka, meg találgatás, de kb igy mennek ilyen helyeken a dolgok, pl Mateja Kezman nyilazata a profi fociról is erre enged következtetni.
Biztos benne van, hogy Benzemát azért is erőlteti, mert a honfitársa, de nem hinném, hogy csak ezért kockáztatná a szakmai hírnevét és most már lassan az állását is. Valószínűbb inkább, hogy tényleg hisz benne, hogy még magára fog találni, meg most télen nem is lenne könnyű klasszis csatárt igazolniuk, aki a BL-ben is játszhat, a bajnokság meg már elment, a top 4 meg azért valószínűleg igy is meglesz. Varane meg azért elég jó meglátás volt, nagyot nyert vele a Real, igaz, idén ő is gyengébben teljesít, de nála ez szerintem csak ideiglenes.

Ha már Suarez szóba jött, igen, szidtuk sokat a gyengébb formája miatt akár most ősszel, akár a tavalyi szezonban, de azért messze nem volt annyira pocsék, mint Benzema most már két éve lassan.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.13. 21:56:48

Olyan szépek a Real eredményei mostanában, hogy el sem merem hinni. Tartsák sokáig ezt a formát!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.01.13. 21:39:21

Varane-t Zidane ajánlotta ha jól emlékszem a Real Madrid figyelmébe. Akkor még csak valami kisegitő volt a klubnál.
Benzemát meg nem lehet kilőni a kezdőből.
De hogy félreértés ne essék, nálunk is ez volt a helyzet Suarezzel, mikor nagyon nem ment neki. Próbálta volna meg Ernő bá kivenni, Messi biztos felhivta volna éjjel, hogy gondolja át mégegyszer, hogy meddig akar a Barcelona edzője lenni :D Tudom, ez csak pletyka, meg találgatás, de kb igy mennek ilyen helyeken a dolgok, pl Mateja Kezman nyilazata a profi fociról is erre enged következtetni.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.01.13. 21:37:33

hajnesz írta:Csak azt a tényezőt nem veszitek figyelembe, hogy a fociban is dúl a politika.
Ne felejtsétek, hogy Zidane is, Benzema is, s Varane is milyen nemzetiségü?
Vagy talán véletlen lenne, hogy Benzemát vetélytárs nélkül hagyja, valamit Varanet pont ő fedezi fel?
Ez nem egyedi eset, sok helyen látni ezt, hogy a foci sokkal több annál (sajnos), hogy felküldjük a legerősebb legszebb focit játszó, legszimpatikusabb kezdőt és hajrá.
Varane már előtte is jó volt, Benzema-t meg pont ő tolja távolabb a válogatottól.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.01.13. 21:34:12

Csak azt a tényezőt nem veszitek figyelembe, hogy a fociban is dúl a politika.
Ne felejtsétek, hogy Zidane is, Benzema is, s Varane is milyen nemzetiségü?
Vagy talán véletlen lenne, hogy Benzemát vetélytárs nélkül hagyja, valamit Varanet pont ő fedezi fel?
Ez nem egyedi eset, sok helyen látni ezt, hogy a foci sokkal több annál (sajnos), hogy felküldjük a legerősebb legszebb focit játszó, legszimpatikusabb kezdőt és hajrá.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.13. 21:11:16

Lecseréli fiatal csikókra, akik nem játszanak és a nézőtéren nevelődnek..... sok értelme volt .....
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.01.13. 20:44:35

daffy írta: Nem ő lenne az első Perez uralma alatt,aki eléggé bábnak tűnik.
Olyan alapvető ostobaságai vannak,melyeket egy átlagos ember is lát,az egyik legjobb(?) edző pedig nem? Ugyan már. Ha mégis ő irányít,akkor azonnal el kell küldeni,mert alkalmatlan a posztra.
Abszurdnak tartom az általános vélekedést, hogy Pérez bábként mozgatná az edzőket a háttérből. Benítezt leszámítva, aki a szánalmas edzői teljesítményét néhány sértődött utalgatással próbálta megvédeni, soha senki nem mondott még olyat, ami alátámasztaná ezeket a vélekedéseket. De nem is ezen van a hangsúly. Bizonyos dolgok miatt én sosem fogok "megbocsátani" Péreznek, de tagadhatatlan, hogy rengeteget változott jó irányba az elmúlt néhány évben, és én személy szerint abszolút elhiszem azokat a híreket, hogy ZZ szabad kezet kapott minden téren a Duodécima megnyerése után. Egyébként sem vallana Pérezre, hogy a galaktikusként igazolt Jamest lecseréli egy fiatal csikóra, stb.

Bár a Benzemáról tett nyilatkozata után (Zidane és a Fenomé keveréke) még mindennek az ellenkezőjén sem lepődnék meg.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.01.13. 20:34:41

CR mennyire valószínű hogy lép nyáron (és hova? PSG,USA?) Illetve Neymar csak pletyka, vagy amúgy komolyan akarja Perez?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2018.01.13. 20:05:33

Veidt_madridista írta: Ugyan ki másé? Nem Pérez nyilatkozza le minden alkalommal, hogy elégedett a kerettel, Benzema a világ legjobb kilencese, Ronaldo hamarosan futószalagon szállítja majd a gólokat, nem Pérez küldi ki a "gálacsapatot", stb. Néhány kivétellel (Tottenham, Girona, Barcelona) minden gyengébb eredmény a játékosaink sara, de Zidane volt az, aki meghozta az iádig vezető döntéseket nyáron.
Nem ő lenne az első Perez uralma alatt,aki eléggé bábnak tűnik.
Olyan alapvető ostobaságai vannak,melyeket egy átlagos ember is lát,az egyik legjobb(?) edző pedig nem? Ugyan már. Ha mégis ő irányít,akkor azonnal el kell küldeni,mert alkalmatlan a posztra.
Nyilván nem tökéletes a csapat és a tavalyi szezon nem reális,ahogy szerintem az idei sem. Valahol kettő között van nálam a realitás. Természetesen ezzel nem kell egyetérteni,ez az én gyarló véleményem csupán.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.01.13. 19:34:24

daffy írta:
LG írta: Ami Zidanet illeti, azért el kell ismerni, az első 1,5 éve álomszerű volt, de tény, hogy a mostani makacssága nagyon káros, nem akarja belátni, hogy válság van, és komoly változások kellenek.
Biztos,hogy az ő makacssága ez?
Ugyan ki másé? Nem Pérez nyilatkozza le minden alkalommal, hogy elégedett a kerettel, Benzema a világ legjobb kilencese, Ronaldo hamarosan futószalagon szállítja majd a gólokat, nem Pérez küldi ki a "gálacsapatot", stb. Néhány kivétellel (Tottenham, Girona, Barcelona) minden gyengébb eredmény a játékosaink sara, de Zidane volt az, aki meghozta az iádig vezető döntéseket nyáron.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.13. 19:26:21

randomguy írta: A 2. helyezett pontszámától függ az, hogy matematikailag mikor leszünk bajnokok. Jelenleg nem ők a másodikak, szóval tehetnek akármit.
jogos :)
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.01.13. 19:22:26

Fecooo írta: Olyat én nem tudok elképzelni, kivéve, egy olyan valószínűtlen esetet, ha úgy állnak majd a bajnokság végén, hogy győzelem esetén ellenünk állnának sorfalat, míg ha előtte kikapnak, akkor már akkor bajnokok vagyunk :P
A 2. helyezett pontszámától függ az, hogy matematikailag mikor leszünk bajnokok. Jelenleg nem ők a másodikak, szóval tehetnek akármit.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.13. 19:08:21

recrea írta:Azt azért nem gondoltam, h megélem, h egy meccsen majd a Realnak fogok szurkolni :D
Olyat én nem tudok elképzelni, kivéve, egy olyan valószínűtlen esetet, ha úgy állnak majd a bajnokság végén, hogy győzelem esetén ellenünk állnának sorfalat, míg ha előtte kikapnak, akkor már akkor bajnokok vagyunk :P (de ezt is csak cééé miatt, mert az a beképzeltség, amit lenyomott a klasszikus előtt, az vissza kellett üssön, karma is a bitch)

Amúgy a tény, hogy néhányan Pep-et akarják már a kispadra olyan, mintha mi egy sza.r szezon után murinnyót akarnánk...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.13. 18:59:22

Azt azért nem gondoltam, h megélem, h egy meccsen majd a Realnak fogok szurkolni :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.13. 18:41:42

Waleba10 írta:Nem volt az a másfél év se nagy valami Zidanetól, nem volt ott semmilyen világmegváltó taktika stb, csak egyszerűen akkora szerencséjük volt hogy én még fociban ilyet nem láttam, és akkor ott van a még a több tucat lesgól, kamu tizi, a tőlünk elvett szabályos gólok, és még lehetne sorolni, várható volt hogy egyszer lefő az a malac, le is főt...
Azért ne essünk át a ló túloldalára. Csak mákkal csapat nem nyer zsinórban két BL-t. Viszont az is tény, hogy Zidane-nál sosem a szakmai hozzáértése volt kiemelkedő, hanem a motivátor szerep, illetve hogy még kezdetben mert váratlanokat húzni. Fejben ezt az idei szezont kivéve rettenetesen egyben volt a Real az irányítása alatt. És igen, volt szerencséjük, nagyon is sok,szép focit se nagyon láttam én tőlük évek óta, voltak kétes bírói ítéletek, és meggyőződésem hogy sok összetevője volt ennek a címvédésnek is, szerencsés sorsolásokat, töketlen európai élcsapatokat, jól elkapott fontos időszakokat beleértve. De fejben és talán fizikálisan senki sem volt náluk erősebb Európában. Idén mondjuk úgy látszik, ez teljesen eltűnt, Zidane pedig nem mer /nem tud újítani.

A PSG párharc náluk vízválasztó lesz szerintem, ha ott simán kiesnek végleg megy a levesbe náluk ez az év, de ha továbbjutnak valahogy, belehajszolhatják magukat egy sikeres BL tavaszba mondjuk. Leírni semmiképp sem szabad őket, nekik velünk ellentétben nem kell egész évben egyben lenniük, hogy mondjuk BL-t nyerjenek.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2018.01.13. 18:37:01

LG írta: Ami Zidanet illeti, azért el kell ismerni, az első 1,5 éve álomszerű volt, de tény, hogy a mostani makacssága nagyon káros, nem akarja belátni, hogy válság van, és komoly változások kellenek.
Biztos,hogy az ő makacssága ez?
Válasz küldése