Hattrick.org - Eurobarca Föderáció

Játékok, Hattrick, Fantasy sportok
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.29. 19:16:20

balinteer írta:Kellene egy kis segítség srácok, a heten eleg meglepő dolog történt velem. Általában hétre pontosan kiszamolom az edzést, de most a heten nem dobta at a következő szintre ket játékosom, ami a későbbiekben visszaüthet a válogatott miatt. Erőnlétet es intenzitású nem állítottam, es megvolt a játék idejük is.

Ez mitől lehet ?
Az egyetlen, amire gondolni tudok az az, hogy nem volt teljesen pontos az edzéskalkulátor, amit használtál, és jövő héten fognak csak lépni. Ha játszottak minden edzéshéten 90 percet, akkor mást nem tudok elképzelni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.25. 18:15:33

Kellene egy kis segítség srácok, a heten eleg meglepő dolog történt velem. Általában hétre pontosan kiszamolom az edzést, de most a heten nem dobta at a következő szintre ket játékosom, ami a későbbiekben visszaüthet a válogatott miatt. Erőnlétet es intenzitású nem állítottam, es megvolt a játék idejük is.

Ez mitől lehet ?
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.19. 23:38:36

balinteer írta:Sajnos csak az egyik esélyes, aki görög nemzetiségű, lengyelekhez esélyem sincs, pedig hibátlan edzést kapott. :(

Paction United egyébként a csapatom neve, ha van valami észrevételed,hogy mit lehetne jobban csinálni, várom! :)
Lecsekkoltam a csapatod, de így ránézésre nincs semmi, ami szemet szúrt volna. Látszólag szépen épülgetsz. :) Arra figyelj csak, hogy az összes edzéshelyet mindig használd ki, az 50%-osokat is, és akkor nem lehet gond. Amilyen most a piac, nem jelent gondot jövedelmezően edzeni, csak utána okosan kell vásárolni, mert bitangmód elszabadultak az árak. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.17. 20:42:37

Sajnos csak az egyik esélyes, aki görög nemzetiségű, lengyelekhez esélyem sincs, pedig hibátlan edzést kapott. :(

Paction United egyébként a csapatom neve, ha van valami észrevételed,hogy mit lehetne jobban csinálni, várom! :)
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.17. 19:24:08

Nyugodtan kezdhetsz átadással, a végeredményben nem befolyásol semmit. Annyival számolj, hogy ha átadással kezdesz, akkor eleinte gyengébb lesz a csapatod, mintha egyből erős középpályát edzenél. Ha ilyen erős szélsők vannak a keretedben, akkor talán jobban megéri úgy edzeni, hogy az egész csapat egyszerre erősödjön. Illetve mint lentebb is kifejtettem, szerintem a szélsőknek is fontosabba a jsz, mint az átadás. De a sebességet illetően mindegy a sorrend. :)
Csak még nemtudom, hogy 3 vagy 6 játékost kezdjek fejleszteni.
10-et. A szélső posztokat is használd ki, bár azt javaslom, hogy az U20 esélyes szélsőidet középpályásként edzesd, ne szélsőként, hogy 100% edzést kapjanak, és ne csak 50%-ot. De a szélső posztokat is használd ki, legyen azért 10 edzett játékosod.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.17. 18:34:56

Kaptam üzenetet már a kapitánytól, folytatom az edzést, ahogy eddig, vannak tervei a játékosommal, bízok benne sikerül is véghezvinni. Csak meg ne sérüljön! =D>


Egyébként meg fogom őt tartani, meg a másik szélsőt is, aki még jobb is nála, de lengyel, oda pedig esélytelen bejuttatnom. Sokat tudnék rajtuk keresni, de magamnak edzettem őket.

Következő projektem középpályás edzés lesz, max 17 éves 15 napos minimum jó JSZ, és középszerű átadás plusz spec. Csak még nemtudom, hogy 3 vagy 6 játékost kezdjek fejleszteni. Szerintetek lehet átadás edzéssel kezdeni és mondjuk kiemelkedő szint után váltani JSZ-edzésre, vagy először főskill utána átadás?
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.15. 20:23:43

rikko írta:
balinteer írta:Kb 20 éves korára, ha nem sérül le a görög játékos lesz 14-es szélső, 10-es átadású meg 11-es pontrúgású, ugyanis megfelelőről indul. Emellett Gyors a spec képessége. Szerintetek van esélye vagy ez elég kevés oda?
Én nem tennék bele ennyi pontrúgást. Menjen neki a szélső 15-ig és az átadás ezerrel. De ha csak 14-es szélt akarsz neki, akkor az átadását told fel az egekig. A pontrúgással ne foglalkozz.
Internet Explorer sebességgel reagálok, de reagálok én is. :D

Szerintem ha egy hét pontrúgást is adsz neki, már kb esélytelen az U20-ra. Ott egyedül a kijelölt pontrúgónak érdemes azt edzeni, mindenki másnak csak exponenciálisan rontja az esélyeit, ha fiatalon pontrúgást kap. (Még a nagyválogatottba is nehezebb lesz bekerülnie, ha korán kapja, mert a pontrúgás idősebb korban is hetente lépked az alacsony szinteken.) Szélsőből egyébként néha edzenek U20-as pontrúgót, főleg akkor, ha jó a vezetői képessége és kapitány is lehet, de védőből szerintem gyakoribb. Illetve ha már pontrúgó, akkor minimum 13-as szint, de lehet mostanában már többet szokás adni neki. Ha feltétlenül pontrúgást akarsz edzeni, akkor beszéld meg a görög stábbal előre, hogy számoljanak vele. Illetve ők abban is tudnak segíteni, hogy a szélsőjáték mellé az átadást vagy a játékszervezést preferálják-e. Én egyébként utóbbit, de ez némileg ízlés dolga.

szerk.: VargaAron az elég szép skilltrade, amit linkeltél. Ránézésre elég jól űzöd, a transfer historyd alapján van tartalék azért. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2018.01.03. 09:16:25

Rinku írta: Megfizethető. Mennyi lehet, 1,5 milka? 7.5 millió egy kis tartalékolás és 10 védő eladása után könnyen meglehet.
Igen, 1,5 milkáért már gyenge/középszerű védekezéssel lehet venni a napokban. Ha felmegy 14-ig a pontrúgás és a védekezés akkor úgy néztem, hogy 2,3 körül lehet elpasszolni.

Ami viszont mostanában nagyon ment nekem, hogy megvettem a remek védekezés/jsz és gyenge szélsőjáték skilles és speces 17 éves 3 napos játékosokat 150.000 eFt környékén, nyomtam őket a bari meccseken kb 3 hónapig és eladtam őket kiemelkedő szj-kal egy valag pénzért. Erre vagyok a legbüszkébb: https://www97.hattrick.org/Club/Players ... =430877166 Három hónap alatt több mint félmilliárd nyereség 8)
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 22:20:35

balinteer írta:Kb 20 éves korára, ha nem sérül le a görög játékos lesz 14-es szélső, 10-es átadású meg 11-es pontrúgású, ugyanis megfelelőről indul. Emellett Gyors a spec képessége. Szerintetek van esélye vagy ez elég kevés oda?
Én nem tennék bele ennyi pontrúgást. Menjen neki a szélső 15-ig és az átadás ezerrel. De ha csak 14-es szélt akarsz neki, akkor az átadását told fel az egekig. A pontrúgással ne foglalkozz.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.02. 22:14:45

Kb 20 éves korára, ha nem sérül le a görög játékos lesz 14-es szélső, 10-es átadású meg 11-es pontrúgású, ugyanis megfelelőről indul. Emellett Gyors a spec képessége. Szerintetek van esélye vagy ez elég kevés oda?
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 22:11:29

Ami még vicces, hogy a nagyválogatottba könnyebb beférni, mint az U-20-ba :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.02. 22:08:36

balinteer írta:Az U20-as csapatokba kb hány éves kortól van esélye bekerülni egy játékosnak? Most van egy görög srác nálam, aki jelenleg top 10-es a korosztályában, ezért érdekelne.
Attól függ. :) A többség renszeres játéklehetőséghez 20 évesen jut, mert az U20-as korosztályban értelemszerűen a 20 évesek a legerősebbek és nem sok ország engedheti meg magának, hogy sok fiatallal szórakozzon. Vannak kivételek, pl időnként egy-egy ország szokott aranygenerciózni, ami nagyjából azt jelenti, hogy egy vb-selejtező sorozatot feláldoz azért, hogy a 17-18 éveseit xp-tápolja, ezzel előnyt szerezve akkorra, amikor 19-20 évesek lesznek. De ez elég ritka. Ha nagyon kiemelkedő a játékos és már kijutott a csapat a vb-re, akkor időnként behívogatnak 19 éveseket is, de ehhez tényleg a korosztály legjobbjának kell lennie.

Viszont az U20-as válogatottsághoz a legfontosabb, hogy jó korban szülessen, vagyis minél közelebb a szezon kezdetéhez. Ha a szezon közepén született, akkor a fülén is pörgetheti a labdát, sose lesz válogatott. (Kivétel néhány nagyon kicsi ország.)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.02. 21:57:02

Az U20-as csapatokba kb hány éves kortól van esélye bekerülni egy játékosnak? Most van egy görög srác nálam, aki jelenleg top 10-es a korosztályában, ezért érdekelne.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 21:47:52

balinteer írta:Első csapatom 2008-ban indult, majd kezdtem egyet '11-ben is, a mostani pedig február 12-én lesz egy éves.
Az sem rossz. Én 2005-ben kezdtem és azóta is az az egy csapatom van :D
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.02. 21:45:50

Első csapatom 2008-ban indult, majd kezdtem egyet '11-ben is, a mostani pedig február 12-én lesz egy éves.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 21:29:23

balinteer írta:Mar régóta játszok a Hattrickel, több csapatom is volt, tudom, hogy szinte esélytelen feljutni az NB1-be. Nekem van egy saját stratégiám, amit követni fogok es meglátom, hogy meddig jutok el vele. Nem agyalok rajta órákat, meg elemzek, azt csak fantasy játékokban meg tippmixben szoktam.

Jo buli vinni a csapatot es ennyi, közben itt beszamolok róla es kérdezek ha érdekel valami.
Mióta játszol ?
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.02. 21:23:35

Mar régóta játszok a Hattrickel, több csapatom is volt, tudom, hogy szinte esélytelen feljutni az NB1-be. Nekem van egy saját stratégiám, amit követni fogok es meglátom, hogy meddig jutok el vele. Nem agyalok rajta órákat, meg elemzek, azt csak fantasy játékokban meg tippmixben szoktam.

Jo buli vinni a csapatot es ennyi, közben itt beszamolok róla es kérdezek ha érdekel valami.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 21:06:31

Én azt mondom, hogy a sok számolgatás sem mindig visz sikerre. Elég a megfigyelés és az ellenfél feltérképezése. A meccsmotor már nagyon rég óta el van szúrva, ez már csak a játék része.
Azt nem mondom, hogy nem lehet előre tervezgetni, de az tuti, hogy megeshet pár év és az egykoron csilliárdokért vett játékosaid sok - sok edzés után olcsóbban mennek el, mint vételkor.
Annak idején a monoskillesek voltak az ászok, aztán variálták a meccsmotort és jöttek a multik. Most meg össze - vissza... persze a multik értékesebbek, de a monok is jól eladhatóak.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.02. 20:33:55

balinteer írta:Ez a kapusedzés pedig csak felsőbb szinten érhető el, 19 éves titáni kapus kb megfizethetetlen. Az én stratégiám sokkal inkább az, mintha való életben játszanék, 1-2 igazolás minden szezonban, közben edzem a játékosaimat, próbálom alkalmazni a rotációt. Saját neveléses játék pedig szerintem sokkal idegölőbb, mint a piac, mert a tehetségkutatók full gagyik.
Megfizethető. Mennyi lehet, 1,5 milka? 7.5 millió egy kis tartalékolás és 10 védő eladása után könnyen meglehet.

Csak azt felejted el, hogy ez kummára nem a való élet és a való életből semmi nem igaz a Hattrickre. Semmit nem fogsz elérni a játékban, ha nem olyan atomfizikával számolsz minden egyes meccset, mint a CERN-ben a napi ütemtervet. 1-2 játékos szezononként? Ez irrealitás, itt minden felborul. Itt semminek nincs jelentősége, csakis a randomnak és az algoritmusok tökéletes értésének és a gyakorlatba való átültetésének, amivel a játékot írták. Tök feleslegesen töröd magad szvsz, itt Mike-on kívül senki el nem jutott még a 2. vonalig sem. Ő képes volt rá, Magyar Kupát is nyert, öt évébe telt. Pedig ha valaki itt bír agyalni, akkor ő az, és ha ő nem jutott fel az 1. ligába, akkor senki nem fog. Ne vedd lekezelésnek vagy lenézésnek, de az az igazság, hogy a végén a random mindig mindent el fog cseszni és ott leszel, hogy 3-4 évet beletoltál és dobhatod ki az ablakon. Felesleges törni magad rajta, összességében kb. az ötödik évet töltöm a Hattrickkel, és egy dolgot megtanultam: soha nem szabad semmilyen komolyságot vagy nagyobb szabású tervezést belevinni, mert át fog bszni a játék, és elég csúnyán. Van annyi mindenen idegeskedni és izgulni az életen, ezen pont nem kéne.

2-3 szezonnal előre ne gondolkozz. Vagy ha van egy ötleted, kb. annyira legyen részletes, ha majd itt ez a vonal felmegy 13-14-re, jó lenne mondjuk csatárokra ráállni. Minden másban csalódni fogsz, nem tudom, hogy mennyire vagy rutinos. Ha az vagy, akkor a fentieket le sem kellett volna írni, ha nem vagy az, akkor józanításképpen mondom, mert pár srác itt is, ezen a fórumon is belesült már a dologba.

Saját nevelés idegölőbb? Mesélj még. Milyen jó is volt, amikor egy gyökér miatt egy órát ültem a játék előtt, hogy kb 20%-os reális felárért megszerezzem azt az egy nyomorultat, mert ő kellett, azért, mert ő kellett a specével együtt. Vagy amikor török, holland meg amerikai játszik a csapatoban. Full idegen, semmilyen virtuális empátiát nem érzel feléjük, vagy legalábbis nekem nem lenne miért belépni a játékba.

A saját neveléshez pedig:
http://oi68.tinypic.com/25ksbhy.jpg" target="_blank
http://oi64.tinypic.com/20sdukw.jpg" target="_blank
http://oi68.tinypic.com/2cqg12t.jpg" target="_blank

Mmm elvagyok szerintem. Néhány emberről le kellett mondanom, mert ők voltak a gyengébbek és kevésbé a felnőtt tervbe beleillők, de így is elleszek azért. Lazán összejöhet bárkinek, a nagy számok törvénye hozza hétről-hétre. Másfél hónapig nekem sem votl senki, de megint megfordult a szerencse és jött is a 15 éves 7/7. És ahogy írtam, garantáltan jobb edzeni a sajátjaidat, mint más nevelését. szerk.: elfelejtettem magyarra átállítani a nyelvet a screen save előtt, de így is kisilabizálható szvsz.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.02. 19:50:51

Szerencse kérdése a feljutás szerintem, attól fügően, hogy milyen csoportba dob be a gép. Én most mentem fel ötödbe, de a 92. legerősebb csoportba vagyok hetedik, de egy gyengébb csoportban ötödik is simán lehetnék.

Ez a kapusedzés pedig csak felsőbb szinten érhető el, 19 éves titáni kapus kb megfizethetetlen. Az én stratégiám sokkal inkább az, mintha való életben játszanék, 1-2 igazolás minden szezonban, közben edzem a játékosaimat, próbálom alkalmazni a rotációt. Saját neveléses játék pedig szerintem sokkal idegölőbb, mint a piac, mert a tehetségkutatók full gagyik.
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.02. 19:29:36

Na mindenki, pont ezért kell full saját neveléssel menni, mert egyrészről tök poén, másrészről nem igazán fogod megunni, harmadrészből már matekozni sem kell annyit, meg őrjöngeni, hogy 3 hétre sérül és szétborult a terv. :) Utóbbi kapcsán ritkán idegeskedsz. :D És az élvezeti faktor is kétszeres, mintha ilyen egyiptomi meg akármilyen nemzetiségű figurákkal játszanál. Mindenkinek ajánlom, mert tényleg olyan, hogy büszke vagy, hogy ránézhetsz, igen, ezt a sok embert, akik most már 13/11 szj-jsz kombóval rendelkeznek, ezt mind te ültetted és milyen széppé is nőtte ki magát. :D Sosem fogsz stresszelni a piac miatt sem, bár az tény, hogy vásárolni néha jó játékosokat. Ha meg elfogadod, hogy 4. osztálynál magasabb szintre nem fogsz menni (ahova amúgy is, ha 15 játékosból 1 eljut, mert van türelme hozzá), és mondjuk 2 haverodat beszervezed, egy közös 6. ligában nyomjátok, garantált játékélmény. :D
VargaAron írta:A következő ptojektben veszek 5 db 19 éves titáni kapust és kiedzem őket 13-14 szintig védekezésben, aztán pontrúgásban. Aztán bevásárolok kb 15 milliárdból és irány az első osztály :lol:
Na pasztmek, ez mekkora ötlet. :D Sok sikert hozzá, légyszi, ha belekezdesz, feltétlen küldd a havi riportot, mert baromi kíváncsi vagyok! :D
Football, bloody hell. /SAF/
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.02. 09:56:33

4 szezon nagyon extra esetben. Ami azt jelenti, hogy nem sérül egyik sem. Az pedig szinte kizárt. Illetve nagy valószínűséggel a védekezést nem jó/remek szintről kezded, hanem csapnivaló -
közepes. Nyugodtan számolj 5 szezonnal.
Meg azzal is, hogy a sikerek el fognak maradni. De v.mit valamiért.
Amúgy az ötlet nem rossz, főleg ha van türelmed.
Én most védőket edzek jó-remek srácokat tolok titániig és onnan piac.
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2018.01.02. 09:34:23

Én addig azt tapasztaltam, hogy a kisebb országok játékosaiért nagyobb összegeket szoktak kifizetni a piacon, mivel - ahogy írtad is - nagyobb eséllyel lesz válogatott. Néhány menedzsernek megéri az a kis zászló az extra lóvét.

Igen, a szélsőjáték megy fel a leggysorsabban, cserébe kevés játékos kapja meg. A védekezést pedig többen, de lassabb is. Ki van ez találva :D Kiszámoltam az edzéssebességet, kb 50-55 hétig kell majd őket edzenem védekezésben és még kb 10-15 hét pontrúgást, ami összesen kb 4 szezon. Elég soknak tűnik, de szerintem bele fogok vágni.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.01. 15:10:17

balinteer írta:Aha, köszi a választ.
Es a felállással kapcsolatos kérdésemre, ami az utolsó bekezdés volt, abban tudna vki segíteni ?

3 formáció simán megoldható. Ha jól menedzseled a dolgokat, akkor 4 is.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.01.01. 14:55:27

Aha, köszi a választ.
Es a felállással kapcsolatos kérdésemre, ami az utolsó bekezdés volt, abban tudna vki segíteni ?
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
Válasz küldése