Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.13. 13:36:04

Volt a képén bőr: Az eredeti összeg 26 millió volt, ehhez hozzácsaptak apucival 14 milliót valami fájdalomdíj vagy kamatos kamat indoklással.

Remélem a PSG-nél eszik elég pénzt ő és a bulizós sleppje.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.13. 10:49:12

A Cadena SER szerint a Fifa elutasította Neymar kérvényét, amiben követelte a Barcától a 40 milliós hűségbónuszt.

Remélem lezárulnak most már véglegesen a Neymaros sötét ügyek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.05. 14:47:22

Cestus írta:Boldog szülinapot neki amúgy. Az FC Barcelona hivatalos twitterjén is felköszöntötték, szép gesztus azért a klubtól.
Akkor holnap nem játszik a kupában :D

Ez a felköszöntés meg lehet csak jópofizás, hogy ne pereljen :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.05. 14:02:34

Boldog szülinapot neki amúgy. Az FC Barcelona hivatalos twitterjén is felköszöntötték, szép gesztus azért a klubtól.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.05. 13:59:56

S.Agüero írta:Luis Enrique (ex-Barça coach): “To be honest, I wasn’t surprised by Neymar leaving Barça at all. He never seemed like a part of the group, often acting childish about unimportant things. He also often skipped trainings for no reason and even came drunk once.”
Ezt csak egy csávó rakta ki Twitterre, hogy bemutassa elég egy jól hangzó idézet, kamuforrás és kép ahhoz, hogy valamit felkapjanak a hírportálok anélkül, hogy lecsekkolnák az eredeti forrását. :D Lehet persze, hogy volt ilyen, de LE nem mondott ilyet. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.05. 13:43:59

Luis Enrique (ex-Barça coach): “To be honest, I wasn’t surprised by Neymar leaving Barça at all. He never seemed like a part of the group, often acting childish about unimportant things. He also often skipped trainings for no reason and even came drunk once.”
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.02.02. 08:05:20

"[quote="LG"][quote="Zozzy 5"][quote="LG"]
Én azért Messit sem avatnám szentté, messze van azért ő attól a szereptől, mint amit....."

Olvastam Guradiola könyvét, meg a Barca a világ legjobb futballcsapata könyvet és abból kiderül ,hogy Messi pontosan tudja ,hogy ki is ő valójában.Bőven Guardiola felett állt ez nem kérdés.Csak egy példa,valamelyik kupameccsre vagy nem rakta be,vagy lecserélte rotáció miatt ,másnap Leo nyalókával a szájában sétálgatott edzésen.Szóval ilyenek is voltak vagy vannak de ez természetes.A Camp Nouba 100.000ember még mindig az extraklasszis miatt megy ki nem az edző miatt.Legyen az Guardiola vagy akárki.Ami megkülönbözteti Cr-től és Neymártól ,hogy nála nagyon ritkán látom az öncéluságot, mindig a csapatnak rendeli alá magát, leadja ziccerben, átengedi a szabit , a 11est ha kell, és totálisan a csapatérdek szerint játszik, pedig rajoskodhatna ő is mint a másik kettő. A másik fontos különbség pedig az öltöző.Egyértelmű ,hogy a brazilt nem kell bemutatni ezen a téren, Messi pedig full csendes.Ez is a könyvben volt,hogy alig szólal meg, amikor viszont igen akkor síri csend honol az öltözőben.Nem ez a legjobb kombó? A világtörténelem toronymagasan legjobbja - ezzel az attitűddel.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.01. 20:13:55

Zozzy 5 írta:
LG írta: Én azért Messit sem avatnám szentté, messze van azért ő attól a szereptől, mint amit próbálnak ráhúzni itt néhányan. Más szeméyiség, mint CR vagy Neymar, de nem vagyok benne biztos, hogy jobb is. Konfrontálódott ő már Guardiolával, LE-vel is, ez azért nem egy csúcsszerény emberre vall.
nem tudom, hogy ez az én Messis szálamra reflexió-e, de ha igen, akkor én csak annyit írtam, hogy az önértékelése neki sokkal inkább a helyén van, mint a CR-Neymar párosnak. a szerénység teljesen más kérdés, ami egyébként nem is függ össze szorosan azzal szvsz, hogy valaki konfrontálódott-e már életében, vagy sem.
Nem neked szólt elsősorban. Messi önértékeléséről nekem amúgy sok minden nem jön át, eléggé zárkózott, sok mindent nem kommunikál kifelé, így sok dolgáról csak pletykák meg anekdoták szólnak, melyeknek igazságtartalmában nem lehetünk biztosak.

CR-vel kapcsolatban igazad adok, szerintem is azért szajkózza annyira, hogy ő legjobb, mert a szíve mélyén ő is tudja, hogy ez nem így van.

Neymart viszont nem tudom hova tenni ebből a szempontból, nálunk azért elég önzetlen volt a pályán, gyakran elég jó lövőhelyzetekben is passzolt inkább, ebben egyáltalán nem hajaz CR-re, viszont a gyakori frusztráltságban meg igen.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 19:57:19

Az a helyzet, hogy sokan talán úgy gondolhatják a másik oldalon, hogy savanyú a szőlő, amiért nem is hiányzik, stb... De látva a csapatot és látva Neymart úgy gondolom tényleg nem hiányzik. A mostani csapat nagyon rendben van sztem. Remélem azért végre Dembele is játszik egymás után 5 meccset és nem ő lesz a következő Vermalen...
Ügyes gyerek volt Ney, de nem hagyott maga után akkora űrt, mint pl. Ronaldinho, vagy Rivaldo.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.01. 19:43:38

LG írta: Én azért Messit sem avatnám szentté, messze van azért ő attól a szereptől, mint amit próbálnak ráhúzni itt néhányan. Más szeméyiség, mint CR vagy Neymar, de nem vagyok benne biztos, hogy jobb is. Konfrontálódott ő már Guardiolával, LE-vel is, ez azért nem egy csúcsszerény emberre vall.
nem tudom, hogy ez az én Messis szálamra reflexió-e, de ha igen, akkor én csak annyit írtam, hogy az önértékelése neki sokkal inkább a helyén van, mint a CR-Neymar párosnak. a szerénység teljesen más kérdés, ami egyébként nem is függ össze szorosan azzal szvsz, hogy valaki konfrontálódott-e már életében, vagy sem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 19:26:34

LG írta:Konfrontálódott ő már Guardiolával, LE-vel is, ez azért nem egy csúcsszerény emberre vall.
Egy focistának nem is kell annyira csúcsszerénynek lennie, hogy az már töketlenségbe menjen át.
Ezek nem hinném, hogy olyan nagy volumenű összetűzések lettek volna, Guardiola pl. azóta nem tud olyat nyilatkozni, amibe ne hozná szóba, hogy mennyire csodálja Messit.

Egy-egy kisebb összeszólalkozás az edzővel (amit azóta valószínűleg rendeztek is) teljesen más kategória, minthogy hisztizve otthagyod az edzést, összebalhézol az új igazolással kb. az első edzésén (Semedo), majd az első szezonod első hónapjában bedurcázol, kiosztod az edzőt, rinyálsz a tizenegyesek miatt stb.

Biztos, hogy Messi sem egy apostol, de nem lehet rá egy rossz szavunk se.

Erre a pereskedésre meg kiváncsi leszek. Ha tényleg járt volna neki a bónusz, akkor csak nem annyira idióták Bartoék, hogy rákontráznak az egészre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.01. 19:01:37

Barracuda831 írta:Szerény véleményem szerint abszolút jó ,hogy megváltunk tőle.Kaptunk egy raklap zsetont és kiderült milyen valójában , vagy milyen akar lenni.Szerény Coutinho vagy ez a Neymar között kellene választani akkor egyértelműen a mostani helyzet a jó.Mert bár jobb képességű Ney de nem annyival amennyit buknánk esetleg a bomlasztásával.El nem tudom képzelni mi mehet az öltözőbe ami hozzánk ugye nem jut el.Lionel Messi ebben is egyedi.Ha valaki játszhatná az istent és minden meg lenne bocsátva neki akkor az ő, ehelyett látjuk milyen szerény.Neymar karaktere pontosan a madridba való, oda is fog menni , nem is baj mert messze nem fogja azt hozni amit CR hozott.Arról nem is beszélve,hogy minél hamarabb átigazol hozzájuk annál komolyabb virágcsokrokat és plüssmackókat fog kapni a Camp Nou-ba amikor visszatér.Hozzáteszem nagyon nagy kár,mert egy alázatos (Coutinho karakter) Neymar ezzel a képességgel kiegészítve Messivel komoly lett volna, de mégegyszer mondom jó ez így.A lényeg Lionel Messi soha ne hagyja abba, minden más csak másodlagos.
Én azért Messit sem avatnám szentté, messze van azért ő attól a szereptől, mint amit próbálnak ráhúzni itt néhányan. Más szeméyiség, mint CR vagy Neymar, de nem vagyok benne biztos, hogy jobb is. Konfrontálódott ő már Guardiolával, LE-vel is, ez azért nem egy csúcsszerény emberre vall.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.02.01. 15:54:17

tb12 írta:Szerintem el kéne már felejteni ez a Neymar dolgot. Jobb, hogy elment, főleg azok után, amiket csinál. Úgy vélem a csapat erősebb lett nélküle, bármennyire is meglepő. Örüljünk, hogy megy nekünk és folytatni kell a megkezdett utat.
Mivel nemsokára talán már jövőre madridba fog kikötni így nemhogy el lesz felejtve hanem porondra kerül 0-24be.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.02.01. 15:24:03

A játéktudása vitathatatlan. Nagyon jó játékos, de sajnos mentálisan rettentő gyenge. Nekem soha nem tartozott a kedvenceim közzé, de örültem, hogy itt volt, mert sok meccset hozott nekünk. Viszont a pályán kívüli magatartását, a hőzöngéseit soha nem szerettem. A cseleivel szerintem nincs nagy gond. Lehet sok embernek nem. Anno talán Wenger nyilatkozta egy Arsenal vereséggel végződött MU elleni rangadót követően, hogy Cr-nek vissza kellene vennie az ellenfél felesleges megalázásából (gondolom vezettek több góllal és akkor csinálta ezeket), mert egyszer valakinek el fog szállni az agya. Szerintem az, hogy veszi le a labdát vagy esernyőzi az ellenfelet nem gond. Ami engem irritál és irritált korábban is, hogy mikor kap egyet, és nem is olyan nagyot, akkor rögtön elkezd kakaskodni. Most is ez volt a gáz. Messi rengeteget kap, max mutogatja a sárgát, de még Cr is max hisztizik, de nem kezd el vergődni. Pedig szerintem az ellenfelek 99 %-a simán lerendezné Neyt, ha pusztán a testi erejét vesszük alapul. Szóval nehogy egyszer valaki egy horgot beakasszon neki...
Ami viszont tényleg vérlázító az a "kéznyújtás" volt...ez tényleg az ellenfél provokálására ment rá. Nyilván míg körbe van véve brazil haverokkal élvezi az ott létet, de Alves és Tiago silva nem sokáig húzza majd ott. Ha ők dobbantanak, majd gondolom elvágyódik...remélem Katar nem fogja engedni :-)
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.02.01. 15:16:44

Szerintem el kéne már felejteni ez a Neymar dolgot. Jobb, hogy elment, főleg azok után, amiket csinál. Úgy vélem a csapat erősebb lett nélküle, bármennyire is meglepő. Örüljünk, hogy megy nekünk és folytatni kell a megkezdett utat.
Barracuda831
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2017.07.16. 09:02:36

2018.02.01. 14:46:56

Szerény véleményem szerint abszolút jó ,hogy megváltunk tőle.Kaptunk egy raklap zsetont és kiderült milyen valójában , vagy milyen akar lenni.Szerény Coutinho vagy ez a Neymar között kellene választani akkor egyértelműen a mostani helyzet a jó.Mert bár jobb képességű Ney de nem annyival amennyit buknánk esetleg a bomlasztásával.El nem tudom képzelni mi mehet az öltözőbe ami hozzánk ugye nem jut el.Lionel Messi ebben is egyedi.Ha valaki játszhatná az istent és minden meg lenne bocsátva neki akkor az ő, ehelyett látjuk milyen szerény.Neymar karaktere pontosan a madridba való, oda is fog menni , nem is baj mert messze nem fogja azt hozni amit CR hozott.Arról nem is beszélve,hogy minél hamarabb átigazol hozzájuk annál komolyabb virágcsokrokat és plüssmackókat fog kapni a Camp Nou-ba amikor visszatér.Hozzáteszem nagyon nagy kár,mert egy alázatos (Coutinho karakter) Neymar ezzel a képességgel kiegészítve Messivel komoly lett volna, de mégegyszer mondom jó ez így.A lényeg Lionel Messi soha ne hagyja abba, minden más csak másodlagos.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.02.01. 11:27:18

Csernus meg...igen, ez így van, ő foglalkozik sportolókkal is, sajna. az, hogy őt kérik fel (aki amúgy pszichiáter és semmilyen sportpszichológusi képzést nem végzett) éppen azt mutatja, hogy mennyire nem adnak itthon erre a dologra. odahívják őt, mert ő a celeb "pszichológus" (mert azzal sincsenek tisztában sokszor, hogy pszichiáter), miközben már itthon is van a TF-en régóta sportpszicho szakképzés, ahol a külföldi, modern módszertant is kitanult szakemberek képződnek - rájuk nincs igény itthon, sajnos.
Igen elég megosztó személyiség az tény.
De mondjuk akkor Fucsovicsot(igaz nem utánpótlás), azt hiszem nyilatkozta, hogy ők is keményen, 2 évig dolgoztak a mentális dolgokon, hogy most ott legyen hogy Federerrel játszott. És akkor ő még nem egy sportágon belüli top 5-ös játékos. Na mindegy, ez már nagyon off. :D

Neymarra visszatérve: Még az elején gondoltam, hogy áh brazil, áh fiatal, majd kinövi. De 26 éves, Messi ilyenkor már 3(?) aranylabdát mutatott fel, de szerintem CR-nek is volt minimum 1. Persze ez nem viszonyítási alap, csak azért ők addigra eljutottak a sportág csúcsára, Neymarnál pedig azt érzem, hogy 2 éve erősen stagnál. Amikor BL-t nyert a Barcával, az remek éve volt, azóta meg egy helyben mocorog.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.01. 11:21:30

Sanama írta: Bocsi rosszul írtam nem volt egyértelmű. Arra értettem, hogy a pályán gyenge fejben. Lásd a PSG legutóbbi meccse, vagy nem tudom emlékszel-e amikor a Bayern München ellen (azt hiszem), valami szabit nem fújtak be neki, ő meg fogta izomból visszasprintelt a saját térfélre és felvágott valakit teljesen szándékosan. Meg még lehetne sorolni ezeket.

Én itt is mindig azt éreztem rajta, hogy ha a meccs első 15-20percében kap 2 rúgást, amit nem fújnak be, onnantól vége a meccsének, nem tud túllendülni rajta. Szemben Messivel vagy CR-el, akik utána 15perc múlva vernek 1 gólt, és ezzel mutatják meg, nem azzal, hogy nyújtom a kezemet majd elhúzom.
Illetve a rengeteg 100%os ziccer amit kihagyott is részben mentális probléma szerintem.

Itthoni: Én egy Csernus előadáson hallottam ezt, ott mondta hogy utánpótlás gyerekekkel foglalkozik/foglalkozott heti rendszerességgel. Lehet épp csak az a klub volt ilyen helyzetben, többet nem tudok, meg pár éve volt ez már.
ja igen így értem, ezek tényleg vannak nála. illetve a helyzetkihasználásra én is azt akartam mondani, hogy mentális dolog, és próbáltam agyalni, hogy mitől lehet :)

Csernus meg...igen, ez így van, ő foglalkozik sportolókkal is, sajna. az, hogy őt kérik fel (aki amúgy pszichiáter és semmilyen sportpszichológusi képzést nem végzett) éppen azt mutatja, hogy mennyire nem adnak itthon erre a dologra. odahívják őt, mert ő a celeb "pszichológus" (mert azzal sincsenek tisztában sokszor, hogy pszichiáter), miközben már itthon is van a TF-en régóta sportpszicho szakképzés, ahol a külföldi, modern módszertant is kitanult szakemberek képződnek - rájuk nincs igény itthon, sajnos.

de nem is az a baj, hogy Csernust is megkeresik ilyennel, keressék, ha rá vágynak. a baj az, hogy ilyen helyzetben ő az elsődlegesen favorizált opció. na mind1, ez már off kicsit :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.02.01. 11:11:58

Zozzy 5 írta:
Sanama írta: Én csak azt nem értem, hogy ilyen szinten hogy lehet fejben ennyire gyenge egy játékos. Már itthon is azt hallani hogy az ország legjobb pszichológusai, pszichiáterei foglalkoznak az u16-os játékosokkal. Nem tudom hogy akkor egy Neymar szinten mi mehet, vagy épp nem tart igényt ilyen segítségre(?), az is lehet. De az meg elég nagy baj szerintem, mert ezen a szinten már ezek azok a dolgok, amik különbséget tesznek, és CR sem azért lett az aki, mert 21 évesen a MU-ban a kezdőkörben tolt 2 bicikli cselt, hanem mert utána éveken keresztül olyan kemény munkát beletett mint fizikálisan mind mentálisan, hogy az elképesztő. Na, Neymarnál én ezt nem látom, és ő már 26 éves, bőven nem fiatal a mai fociban. De amúgy említhetem Messit is, 2011 körül ő is kemény életmód váltáson ment át, hogy jobb legyen.

És a PSG-ben meg királyként kezelik, senki nem mondja meg neki (gondolom), hogy hülyeséget csinálsz. A pályán legalábbis biztos nem, én ezekből azt látom.
hmm, én amúgy nem érzem Neymart fejben gyenge játékosnak, sok szituban tud kifejezetten erős lenni, inkább csak azt mondom, hogy van egy ilyen kis megakadása ott belül azzal kapcsolatban, hogy most akkor ki a legjobb. ebben pl. kifejezetten hasonlít Ronaldrora sztem (aki amúgy szintén mentális erősségben rengeteg helyzetben top játékos), aki érzésem szerint akkor árulta el azt, hogy mennyire bizonytalan a saját első számúságában, amikor már nem bírta tovább, és muszáj volt telekürtölnie a sajtót azzal, hogy ő az. ez különbözteti meg őket Messitől, akinek megvan az a belső bizonyossága arról, hogy mennyit ér, ezért nincs szüksége rá, hogy ezt aláhúzza szavakkal egy újságírónak.

amúgy ha már az itthoni mentális felkészítés szóba jött: én úgy tudom, hogy nagyon kevés utánpótlás csapatnál van szakember, sőt, jelenleg a felnőtt válogatottnál sincs. legalábbis Storck alatt nem volt, Pintért hagyjuk is, Egervári meg kifejezetten le is nyilatkozta, hogy majd ő ezeket a mentális dolgokat intézi, nincs szüksége sportpszichológusra.
Bocsi rosszul írtam nem volt egyértelmű. Arra értettem, hogy a pályán gyenge fejben. Lásd a PSG legutóbbi meccse, vagy nem tudom emlékszel-e amikor a Bayern München ellen (azt hiszem), valami szabit nem fújtak be neki, ő meg fogta izomból visszasprintelt a saját térfélre és felvágott valakit teljesen szándékosan. Meg még lehetne sorolni ezeket.

Én itt is mindig azt éreztem rajta, hogy ha a meccs első 15-20percében kap 2 rúgást, amit nem fújnak be, onnantól vége a meccsének, nem tud túllendülni rajta. Szemben Messivel vagy CR-el, akik utána 15perc múlva vernek 1 gólt, és ezzel mutatják meg, nem azzal, hogy nyújtom a kezemet majd elhúzom.
Illetve a rengeteg 100%os ziccer amit kihagyott is részben mentális probléma szerintem.

Itthoni: Én egy Csernus előadáson hallottam ezt, ott mondta hogy utánpótlás gyerekekkel foglalkozik/foglalkozott heti rendszerességgel. Lehet épp csak az a klub volt ilyen helyzetben, többet nem tudok, meg pár éve volt ez már.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.01. 11:01:19

Sanama írta: Én csak azt nem értem, hogy ilyen szinten hogy lehet fejben ennyire gyenge egy játékos. Már itthon is azt hallani hogy az ország legjobb pszichológusai, pszichiáterei foglalkoznak az u16-os játékosokkal. Nem tudom hogy akkor egy Neymar szinten mi mehet, vagy épp nem tart igényt ilyen segítségre(?), az is lehet. De az meg elég nagy baj szerintem, mert ezen a szinten már ezek azok a dolgok, amik különbséget tesznek, és CR sem azért lett az aki, mert 21 évesen a MU-ban a kezdőkörben tolt 2 bicikli cselt, hanem mert utána éveken keresztül olyan kemény munkát beletett mint fizikálisan mind mentálisan, hogy az elképesztő. Na, Neymarnál én ezt nem látom, és ő már 26 éves, bőven nem fiatal a mai fociban. De amúgy említhetem Messit is, 2011 körül ő is kemény életmód váltáson ment át, hogy jobb legyen.

És a PSG-ben meg királyként kezelik, senki nem mondja meg neki (gondolom), hogy hülyeséget csinálsz. A pályán legalábbis biztos nem, én ezekből azt látom.
hmm, én amúgy nem érzem Neymart fejben gyenge játékosnak, sok szituban tud kifejezetten erős lenni, inkább csak azt mondom, hogy van egy ilyen kis megakadása ott belül azzal kapcsolatban, hogy most akkor ki a legjobb. ebben pl. kifejezetten hasonlít Ronaldrora sztem (aki amúgy szintén mentális erősségben rengeteg helyzetben top játékos), aki érzésem szerint akkor árulta el azt, hogy mennyire bizonytalan a saját első számúságában, amikor már nem bírta tovább, és muszáj volt telekürtölnie a sajtót azzal, hogy ő az. ez különbözteti meg őket Messitől, akinek megvan az a belső bizonyossága arról, hogy mennyit ér, ezért nincs szüksége rá, hogy ezt aláhúzza szavakkal egy újságírónak.

amúgy ha már az itthoni mentális felkészítés szóba jött: én úgy tudom, hogy nagyon kevés utánpótlás csapatnál van szakember, sőt, jelenleg a felnőtt válogatottnál sincs. legalábbis Storck alatt nem volt, Pintért hagyjuk is, Egervári meg kifejezetten le is nyilatkozta, hogy majd ő ezeket a mentális dolgokat intézi, nincs szüksége sportpszichológusra.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.02.01. 10:47:22

Zozzy 5 írta:
Stalkyard írta:
Mellesleg, csak rajta múlt, hogy ehhez egyáltalán el kellett igazolnia. Máig tartom, hogy ha csak a 100%-os ziccereinek a 70%-át beveri, már lenne egy aranylabdája. De sosem tudott feljebb lépni egy szinttel, játékban világklasszis volt, az eredményessége meg sem közelítette Messit vagy CR-t. ÉS ehhez semmi köze nem volt ahhoz, hogy Messi ellopta előle a show-t, mert nekem ne mondja senki, hogy az utolsó 3 évében Neymar körül nem volt legalább ugyanakkora reflektorfény. Enrique első évében ontotta a gólokat, aztán meg elfelejtette, hogy kell,vagy nem is tudom. Tavaly is én azért emlékszem, mennyi tiszta ziccert cseszett el.

Szóval bőven volt lehetősége kilépni Messi mögül/mellé, sosem élt vele.
...
Én csak azt nem értem, hogy ilyen szinten hogy lehet fejben ennyire gyenge egy játékos. Már itthon is azt hallani hogy az ország legjobb pszichológusai, pszichiáterei foglalkoznak az u16-os játékosokkal. Nem tudom hogy akkor egy Neymar szinten mi mehet, vagy épp nem tart igényt ilyen segítségre(?), az is lehet. De az meg elég nagy baj szerintem, mert ezen a szinten már ezek azok a dolgok, amik különbséget tesznek, és CR sem azért lett az aki, mert 21 évesen a MU-ban a kezdőkörben tolt 2 bicikli cselt, hanem mert utána éveken keresztül olyan kemény munkát beletett mint fizikálisan mind mentálisan, hogy az elképesztő. Na, Neymarnál én ezt nem látom, és ő már 26 éves, bőven nem fiatal a mai fociban. De amúgy említhetem Messit is, 2011 körül ő is kemény életmód váltáson ment át, hogy jobb legyen.

És a PSG-ben meg királyként kezelik, senki nem mondja meg neki (gondolom), hogy hülyeséget csinálsz. A pályán legalábbis biztos nem, én ezekből azt látom.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 10:41:45

Sokan mondják hogy Messi elnyomta, de valójában pedig kiváló partnere volt.

Szórta labdákkal, jobbnál jobb passzt adott neki, olykor a tiziket, szabikat is átengedte(jobblábasakat szinte mindig).

Ha akkora király akart lenni mint Messi, akkor be kellett volna lőni a ziccereit, amit az utolsó évében nem igazán tett meg.

Hiányzik a zsenialitása, és hiányozni is fog, de talán előnyére válik a csapatnak hogy elment, mert vele együtt ment is az évekig tartó pereskedés, pletykaáradat és balhé.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.01. 10:33:36

Stalkyard írta:
Mellesleg, csak rajta múlt, hogy ehhez egyáltalán el kellett igazolnia. Máig tartom, hogy ha csak a 100%-os ziccereinek a 70%-át beveri, már lenne egy aranylabdája. De sosem tudott feljebb lépni egy szinttel, játékban világklasszis volt, az eredményessége meg sem közelítette Messit vagy CR-t. ÉS ehhez semmi köze nem volt ahhoz, hogy Messi ellopta előle a show-t, mert nekem ne mondja senki, hogy az utolsó 3 évében Neymar körül nem volt legalább ugyanakkora reflektorfény. Enrique első évében ontotta a gólokat, aztán meg elfelejtette, hogy kell,vagy nem is tudom. Tavaly is én azért emlékszem, mennyi tiszta ziccert cseszett el.

Szóval bőven volt lehetősége kilépni Messi mögül/mellé, sosem élt vele.
igen, ebben tényleg van igazság és ez a meglátás jó alap is tovább gondolkodni. elképzelhető, hogy önmagában a tudat és az az érzés zavarta, hogy van nála egy jobb játékos a pályán Messi személyében, és ettől akart megszabadulni.

ehhez pedig az egyetlen út a klubváltás volt. nem tudom persze, ez csak egy hipotézis, de sztem a góllövést és a helyzetkihasználást alapjaiban határozza meg, hogy milyen az önbizalma, és ki tudja, lehet, hogy neki kevesebb volt attól, hogy nem ő a No.1 a pályán - és ez azért a kicsit nárcisztikus karakterét látva nem lenne olyan nagy meglepetés. ha visszaemlékszünk, a legjobb meccsei is akkor voltak nálunk, amikor Messi megsérült a térdével. emellett az erőltetett "kinek nagyobb a farka" dolog mellett szól a folyamatos feszülése is a büntirúgásoknál Párizsban.

ezért kellett egy olyan csapatba menni, ahol meg ő az első számú, bár azt nem tudom pontosan, hogy ott milyen a helyzetkihasználása, de úgy vettem ki abból a pár összefoglalóból, amit nézek psg meccsekről, hogy elég jó.

és ha nagyon bele akarjuk magyarázni ezt a hipotézist a dologba, akkor még azt is mondhatjuk, hogy az első évében még ez bőven nem érdekelte, hogy Messi jobb játékos, mert teljesen természetes volt számára is, ezért is volt jobb a helyzetkihasználása :D aztán ahogy nőtte ki magát és egyre jobban kezdte úgy érezni, hogy "azér' mostmá' lehetnék én is első számú Isten itt", kezdte zavarni, hogy nem ő az.

és ha már ez az egész feljött, itt behoznám Messit is, mert nála viszont lenyűgöző az a magabiztosság és stabil önkép arról, hogy ő mennyit ér és hol van a világtörtéenelm futballtérképen, ami akkor mutatkozik meg pl., mikor CRnek kényszeres szüksége támad bizonygatni a sajtóban, hogy ő az all time best, míg ezt az egészet Messi nagyon magasról leszrja. aztán pedig hihetetlen lazasággal oktat, varázsol, majd aztán higgadtan lesétál, ha épp lecseréli EV.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2018.02.01. 10:42:50-kor.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.01. 10:21:12

Azért jó látni, hogy vannak olyanok, akik tudják mi van és mi nincs beleírva Neymar szerződésébe... :D :D

Megítélni maximum a pályán mutatott dolgai miatt lehet, na meg abból, hogy pályája csúcsán elment bohóckodni a francia ligába, nyilván tisztán csak sportszakmai okok miatt, és hogy kilépjen Messi árnyékából.

A pályán - tetszik, nem tetszik - már nálunk is pontosan ugyanilyen volt, semmit nem változott. A cseleivel, trükkös átvételeivel nekem mondjuk se akkor, se most nincs semmi bajom, a sportszerűtlen flegmázását pedig már itt is utáltam.

A távozása kapcsán: én amúgy elhiszem, és valamilyen szinten megértem, hogy a fő ok nem a pénz volt, hanem az, hogy felépítse magát a világ legjobb játékosának, kilépjen Messi és Cé mögül, ez teljesülne is ha mondjuk BL győzelemig vezetne egy PSG-t. Elfogadni viszont nem tudom ezt a fajta gondolkodásmódot, mivel mikor legutóbb ellenőriztem, azért a futball még mindig csapatsport volt, ahol az igazán nagy játékosok nem pontosan kiszámított karrier- és brand építéssel lettek legendák.

Mellesleg, csak rajta múlt, hogy ehhez egyáltalán el kellett igazolnia. Máig tartom, hogy ha csak a 100%-os ziccereinek a 70%-át beveri, már lenne egy aranylabdája. De sosem tudott feljebb lépni egy szinttel, játékban világklasszis volt, az eredményessége meg sem közelítette Messit vagy CR-t. ÉS ehhez semmi köze nem volt ahhoz, hogy Messi ellopta előle a show-t, mert nekem ne mondja senki, hogy az utolsó 3 évében Neymar körül nem volt legalább ugyanakkora reflektorfény. Enrique első évében ontotta a gólokat, aztán meg elfelejtette, hogy kell,vagy nem is tudom. Tavaly is én azért emlékszem, mennyi tiszta ziccert cseszett el.

Szóval bőven volt lehetősége kilépni Messi mögül/mellé, sosem élt vele.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 09:31:54

Nem csak ez alapján szűrtem le ezt, hanem az elmúlt dolgai miatt.

Az viszont tény, hogy nem sokan nyilatkoznak olyat hogy nem fair hogy nem játszott annyit, és hogy ha ő irányítaná a klubot akkor biztos nem ment volna el az adott játékos.

Látszik ahogy a brazilok összeálltak, szinte külön csapatrésszé, elég megnézni hogy mit műveltek Cavani ellen.
Na meg olyanokat berakni a szerződésbe hogy edzésen nem szerelhetik, az már tényleg a vicces kategória. :lol: Foci ezzel jár, ha nem tetszik neki hogy szerelni akarják, akkor menjen pingpongozni helyette.(amit amúgy egész jól tol :D )
A kézfogásos heccelésről már tényleg nem beszélve.

Nagyon elszállt vele a ló, számomra nagy csalódás, pedig nyáron is folyton védtem, én (és sokan) benne látták azt, aki a jövő Barcáját a hátán viszi, miután Messi szögre akasztotta a stoplist.
Ha nem szállt volna el magától, még mindig itt lenne, és elfogadná hogy a(z) (egyik) legjobb csapat egyik hatalmas sztárja, aranylasztit meg max akkor kap ha Messi és Ronaldo pocsék, illetve ha Bl-t és VB-t nyer, amire még mindig esélyesebb lett volna a Barcában.
Válasz küldése