Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.20. 10:45:26

palesz77 írta:Az UOL és a Globo - legmegbízhatóbb brazil lapok - szerint megvan a megegyezés Arthur ügyében, akár még ma is hivatalos lehet. 40 millió lesz összesen, 2019 januárban fog érkezni elméletileg.
Megegyeztünk már a Gremioval is? Én mindig csak olyan híreket látok, hogy megegyezés Arthurral, jön a tárgyalás a klubbal. De Arthurral szerintem már vagy tízszer megegyeztünk. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.20. 10:15:26

palesz77 írta:Az UOL és a Globo - legmegbízhatóbb brazil lapok - szerint megvan a megegyezés Arthur ügyében, akár még ma is hivatalos lehet. 40 millió lesz összesen, 2019 januárban fog érkezni elméletileg.
Lehet tudni, hogy ebből mennyi az opció, mert eddig ha jól tudom 30 és 36 között vitázott a két klub.
Amúgy ez nagyon jó üzenet a fiatalok felé. Próbálkozzatok csak feljönni, de felesleges mert inkább veszünk egy brazil kölyköt 40-ért. Még mielőtt valaki félreérti irónia volt.
És most ne jöjjön senki azzal, hogy mondjuk Alena nem bizonyított semmit, mert ez az Arthur gyerek mit tett le eddig az asztalra? Kb. semmit. Rafinha pl. alig idősebben már bemutatkozott a felnőtt válogatottban, ráadásul góllal.
Persze nem tudok pontos véleményt alkotnom a brazilról, de akármennyi videot is nézek róla semmi különleges nincs benne. Nyilván Alenat tudom vele párba állítani, de ha mondjuk róla nézel egyet csak az idei szezonjáról szerintem 10-ből 8-9 ember utóbbiban lát több fantáziát. Nem lehet véletlen, hogy gyorsan hosszabbítottunk vele és megemeltük a kivásárlási árát.

Ez a túl közeli "barátság", amit a vezetőség a brazilokkal kiépített személy szerint nem igazán tetszik.
Ráadásul mikor jöttünk ki jól az ilyen brazil csodagyerek igazolásából? De ez nem feltétlenül csak ránk igaz. Persze vannak ellenpéldák akár a közelmúltból, mint pl. Gabriel Jesus, de mondjuk ő több volt mint "egyszerű" tehetség.

Persze lehet mondani, hogy bizonyítsanak stb., de túl sok lehetőséget nem kapnak. A kupában pl. a Murcia ellen a csapat egyik legjobbja volt, az összes korosztályos válogatottnak a húzóembere volt, 19 éves korától az U21-es keret tagja és már nem egy kérője volt.

Én sanszosnak tartom, hogy ennek az igazolásnak nem szakmai háttere van, hanem megy a susmus a háttérben. Ezt az egész Barca-brazil klubok barátságot Rossel kezdte kiépíteni és félek, hogy ennek a transzfernek is gazdasági alapja van. Nem tudom elhinni, hogy Vitinho, Marlon most Arthur és az opciós brazil fiatalok a keret jövőbeni megerősítését lennének hivatottak tervezni. Főleg nem 40 millióért és úgy hogy 105 (+50) meg 120 (+60) milliós játékosokat veszünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.20. 08:45:50

Az UOL és a Globo - legmegbízhatóbb brazil lapok - szerint megvan a megegyezés Arthur ügyében, akár még ma is hivatalos lehet. 40 millió lesz összesen, 2019 januárban fog érkezni elméletileg.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.16. 23:08:15

Leírta a kolléga, azok kölcsönök voltak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.16. 22:47:14

PL topicból:
MessiNeymarSuarez írta:, Fabregáz passza zseniális volt, ő biztos fel fogja szívni ellenünk is magát.(+ Pedro)
Mi mért nem írjuk bele az eladásos szerződésekbe soha azt, hogy aki nálunk játszott az többet nem játszhat ellenünk? Anno a Real csinálta ezt ha jól emlékszem. Szinte minden második/harmadik ellenfelünknél van egykori játékosunk, most az teljesen mindegy hogy alapember vagy csere de akkor is számítana.

Espanyolnál 2 hete V.Sanchez, S.García. Most nyilván fejből nem fogom tudni végigsorolni hogy mikor melyik csapat ellen kik, de nagyon sokszor játszik ellenünk egykori saját ez mindig feltűnik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 20:44:42

[MD] | Barcelona's main goal is Antonio Griezman in the summer transfer and FC Barcelona will play the release clause for the player (100 million euros).
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.02.15. 15:28:06

visca el barca írta:
Alcantara írta:Van valakinek híre Gai Assulinról? Az egyesület anno őt is eltékozolta. :cry:
:D

jelentem kazah első osztály :D
Paulinho első félévében sztár volt, most, hogy visszatért Dembele meg jött Coutinho, ő padra került és jönnek is a botlások :lol: Szóval ilyen téren nem számít, hogy kazah első osztály. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.15. 15:01:40

Alcantara írta:Van valakinek híre Gai Assulinról? Az egyesület anno őt is eltékozolta. :cry:
:D

jelentem kazah első osztály :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.15. 15:00:05

Alcantara írta:Van valakinek híre Gai Assulinról? Az egyesület anno őt is eltékozolta. :cry:
Nem volt nagy tékozlás. Hatalmas tehetségnek indult, de kicsit sokat is képzelt magáról. Gyakorlatilag ahová került egyből kölcsön is adták, szinte mindig a másodosztályba. Ha minden igaz akkor most télen meg elment valahová Kazahsztánba, de ezt csak hallottam, nem néztem utána.
Ő tényleg csodagyereknek indult, míg itt volt lehetett is bízni benne, de elég halott karriert futott be, gyakorlatilag minden évben költözött, szóval nem igazán tékozlás.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 14:51:45

Alcantara írta:Van valakinek híre Gai Assulinról? Az egyesület anno őt is eltékozolta. :cry:
Viccelődhetsz, attól még Thiago eladása hatalmas baki volt a vezetőségtől. :roll:

Gai Assulin ígéret volt, Thiagón már nálunk látszott, hogy klasszis játékos.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.15. 14:41:34

Van valakinek híre Gai Assulinról? Az egyesület anno őt is eltékozolta. :cry:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.15. 13:19:02

Varatrix írta:
Chino írta:
Nem tudom te hogyan ismered Thiagot, de védekezésben teljesen rendben van. Kb a reciproka annak, ami itt anno Pogbaról folyt. A nagy többség ilyen csúcsnéger kkp-vkp-nak vélte. Thiago távolról sem ez a kategória. Szinte ugyanazt a feladatot képes ellátni Verratti. Köze nincs Fabregashoz, már ha posztra értetted. Nagy tévedés ez a tkp. poszt. Ott is tud játszani, de alapvetően inkább egy Rakitic típusú játékos, Busquets mellé pl. szerintem simán beillene.
Én azért azt bevallom hogy főleg a Barcában láttam játszani, nem követem teljes körűen a Bayernes pályafutását. Viszont maikor láttam nekem abszolút az volt a benyomásom hogy, szeret szélre húzódni, illetve jobban érzi magát ha közelebb lehet a kapuhoz.

Nem tudom Heynckes vagy Ancelotti mennyire fegyelmezte a játékát, és kérte hogy maradjon középen, és segítsen a védekezésben. De alapvető mentalitásban Rakiticet és Verratit fegyelmezettebb játékosnak látom, persze mindkettőbe kevesebb kreativitás szorult.

Fábregassal a pályafutását hasonlítottam, miszerint elhagyta a klubbot mert türelmetlen volt. Illetve kitértem arra hogy emberileg jobban kedvelem az olyan játékosokat mint Roberto, aki dacolva a szurkolók hangjával, pótolhatatlan játékossá nőtte ki magát, még ha nem is feltétlen egy tipikus gála kezdő.

Én nem szeretem amikor horror áron megvásároljuk a saját nevelésű futballistáinkat. Olyan összegért mint Piqué beleférne... :mrgreen:

Továbbá ha ennyire kitűnő játékos miért válna meg tőle a Bayern... Mert folyton sérült!
Mi garantálja hogy itt ez javul? Miért adjak el bárkit akire számíthatok bármikor. Legalábbis pont a Horvát akinél nem is emlékszem hosszabb sérülésre.

Egyszerűen nem érzem logikus igazolásnak.

Még úgy sem hogy teljes mértékben egyetértek azzal hogy, lassan gondolnunk kell a jövőre. De Coutinho fiatal, és az Artur gyerekért meg megyünk nyáron. Szóval ahogy mindani szokás 10 évere meg van a KP-nk ha beválik...
Nem Thiagot akarom védeni, de teljesen érthető volt a váltása. Volt előtte m,ég egy Xavi, plusz a nyakára hozták Fabregast. Peppel pedig rengeteget dolgozott együtt, nem csoda hogy ment vele, ráadásul nem is egy kis csapatba, ahol játéklehetőséget kapott. Nem vagyok benne biztos, hogy SR az ő potenciáljával hasonló helyzetben nem tett volna így.

De itt nem erről van szó. A posztját tekintve ő leginkább kkp-t játszik Vidal vagy Tolisso mellett. Tud támadó középpályást is játszani, de nem az elsődleges posztja.
Azt meg ki mondta, hogy adjuk el Rakiticet? Pont azt mondtam, hogy egy tökéletes csere vagy rotációs lehetőség. Vagy jobb egy Gomes és Denis? Rájuk lehet számítani?

Arthurra számítani, mint a jövő emberére szerintem több, mint merész. Úgyis megy egyből kölcsönbe, amiből alapból nem szoktunk jól kijönni, a brazil csodagyerekekkel pláne nem. Bár Brazilíában ilyen idősen azért már egy-egy barátságos meccsen bemutatkoznak, pláne, hogy a posztján akkora tülekedés nincs. (bár lehet, hogy pont jót jelent, hogy nincs annyira hype-olva) Cáfoljon rám, de amit láttam tőle egyáltalán nem estem hanyatt, sőt!

Thiago viszont már nem egy zsákbamacska. Ez a porcelánság is egy kicsit túl van misztifikálva. Tavaly meg tavalyelőtt is kb. 2 hetet volt sérült a szezonban. És itt lenne Rakitic is. De ezek a sérülések kiszámíthatatlanok. Rafinha sem volt annyira porcelánlábú, mégis rosszul jött ki a lépés, ahogy Dembelénél is, de volt itt fordítva is. Lehet, hogy még itt van a horvát, de ő se fog már bírni annyit, ahogy Iniesta még kevesebbet. Van cserének egy Gomes-Denis-Paulinho trió, akik közül utóbbi ér valamit, de ő se azon a poszton, szükség esetén SR, de látjuk, hogy Valverde még akkor sem számol vele kp-n, ha Semedo játszik.

Nem azt mondom, hogy akkor most gyerünk és csengessünk ki 100 millát, de ha tényleg van rá lehetőség bőven megfontolandó, mert az nem igaz, hogy nem lenne logikus igazolás. Gomes meg Denis mehetne Isten hírével, utóbbinak mondjuk pláne nincs helye Dembelé, Coutinho és Ini mellett.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.15. 11:53:03

Chino írta:
Nem tudom te hogyan ismered Thiagot, de védekezésben teljesen rendben van. Kb a reciproka annak, ami itt anno Pogbaról folyt. A nagy többség ilyen csúcsnéger kkp-vkp-nak vélte. Thiago távolról sem ez a kategória. Szinte ugyanazt a feladatot képes ellátni Verratti. Köze nincs Fabregashoz, már ha posztra értetted. Nagy tévedés ez a tkp. poszt. Ott is tud játszani, de alapvetően inkább egy Rakitic típusú játékos, Busquets mellé pl. szerintem simán beillene.
Én azért azt bevallom hogy főleg a Barcában láttam játszani, nem követem teljes körűen a Bayernes pályafutását. Viszont maikor láttam nekem abszolút az volt a benyomásom hogy, szeret szélre húzódni, illetve jobban érzi magát ha közelebb lehet a kapuhoz.

Nem tudom Heynckes vagy Ancelotti mennyire fegyelmezte a játékát, és kérte hogy maradjon középen, és segítsen a védekezésben. De alapvető mentalitásban Rakiticet és Verratit fegyelmezettebb játékosnak látom, persze mindkettőbe kevesebb kreativitás szorult.

Fábregassal a pályafutását hasonlítottam, miszerint elhagyta a klubbot mert türelmetlen volt. Illetve kitértem arra hogy emberileg jobban kedvelem az olyan játékosokat mint Roberto, aki dacolva a szurkolók hangjával, pótolhatatlan játékossá nőtte ki magát, még ha nem is feltétlen egy tipikus gála kezdő.

Én nem szeretem amikor horror áron megvásároljuk a saját nevelésű futballistáinkat. Olyan összegért mint Piqué beleférne... :mrgreen:

Továbbá ha ennyire kitűnő játékos miért válna meg tőle a Bayern... Mert folyton sérült!
Mi garantálja hogy itt ez javul? Miért adjak el bárkit akire számíthatok bármikor. Legalábbis pont a Horvát akinél nem is emlékszem hosszabb sérülésre.

Egyszerűen nem érzem logikus igazolásnak.

Még úgy sem hogy teljes mértékben egyetértek azzal hogy, lassan gondolnunk kell a jövőre. De Coutinho fiatal, és az Artur gyerekért meg megyünk nyáron. Szóval ahogy mindani szokás 10 évere meg van a KP-nk ha beválik...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.15. 10:24:15

Varatrix írta:
S.Agüero írta:.Rakiticet meg azért cserélném le Thiagóra, mert utóbbi jobb játékos, jobban illene az én elképzeléseim szerint a csapatba, ilyen egyszerű.
Azért akkor sem hagyhatod figyelmen kívül hogy, akkor ki fog játszani? Mert Thiago az én "elképzeléseim" szerint jól mutat a lelátón. (Mindamellett hogy fantasztikus labdarúgó abban a két hétben amit pályán tölt.)

Ugyanaz nekem mint Vermaelen. Tökéletes lenne ide most már, de én olyan védőt szeretnék akire lehet számítani, mert ezekre a porcelán lábúakra egyszerűen nem lehet. Rafinha ugyanez volt.

Ha viszont nem sérült nekem akkor is érdekes hogy miért pont Rakiticet tennéd ki?
4-3-3 ban egy Coutinho Thiago Busi hármas egy öngyilkossággal felérő ötlet.

4-4-2-ben pedig inkább Busi, Rakitic, Coutinho, Thiago, de a Horvát akkor is maradhat. Ez ugye azt jelenti hogy Dembuz továbbra is sérült vagy padozik.

Szóval nem látom miért is lenne nekünk jó ez a "csere"...
Egyszerűen sok lenne ennyi támadó mentalitású játékos a csapatban.
Thiagoval viszont mindkét taktikában előrébb lennénk, kulcspasszokra, indításokra is sokkal inkább számíthatnánk rá.
De ki fog védekezni? Thiago vagy Coutiho?
Busi kevés egyedül...

Különben sincs szükségünk még egy Fabregasra.
Mivel úgy érzem hogy sokan inkább emocionális alapon látnák itt szívesen Thiagot, akkor elmondhatom hogy ugyanezen okból nem szeretném itt látni.

Legalábbis az én szívemhez közelebb áll egy Sergi Roberto, aki csöndben végzi a dolgát, és őt állítsák piedesztálra a La Masiában, mintsem Thiago, és Fábregas legyen a követendő példa.

És legvégül az is kicsit ellentmondásos hogy, hetek ha nem hónapok óta azon pörög ez a topic hogy, telített a középpálya, de amikor Thiago neve megjelenik egy újságban, rögtön nedves lesz a nackó.

Verrati az egyetlen akit hirtelen el tudnék képzelni, mint valódi erősítés.
Nem tudom te hogyan ismered Thiagot, de védekezésben teljesen rendben van. Kb a reciproka annak, ami itt anno Pogbaról folyt. A nagy többség ilyen csúcsnéger kkp-vkp-nak vélte. Thiago távolról sem ez a kategória. Szinte ugyanazt a feladatot képes ellátni Verratti. Köze nincs Fabregashoz, már ha posztra értetted. Nagy tévedés ez a tkp. poszt. Ott is tud játszani, de alapvetően inkább egy Rakitic típusú játékos, Busquets mellé pl. szerintem simán beillene. Ráadásul most nem arról van szó, hogy mindenképpen vissza kellene hozni a Bayern kezdőjéből 150 millióért, de a hírek szerint adott lenne a váltás és van lehetőség.
És igen telített kp-t emlegetett mindenki, mert itt volt/van egy Arda-Rafinha-Gomes-Denis kvartett, akiből már kettő ment és ha az utóbbi kettő helyett érkezne Thiago kicsit más lenne a helyzet. Márpedig utóbbi kettő távozására van esély. Denisre mindenképp, de az utóbbi időben Gomes is egyre inkább kiesik a pikszisből. Ha lenne alternatíva, sanszos, hogy a pad vagy a lelátó kikezdené a hátsóját.
Amellett van egy lassan 34 éves Ini, 30 éves Rakéta, 30 éves Paula, a jövőt is el kellene kezdeni megalapozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.15. 09:04:44

S.Agüero írta:.Rakiticet meg azért cserélném le Thiagóra, mert utóbbi jobb játékos, jobban illene az én elképzeléseim szerint a csapatba, ilyen egyszerű.
Azért akkor sem hagyhatod figyelmen kívül hogy, akkor ki fog játszani? Mert Thiago az én "elképzeléseim" szerint jól mutat a lelátón. (Mindamellett hogy fantasztikus labdarúgó abban a két hétben amit pályán tölt.)

Ugyanaz nekem mint Vermaelen. Tökéletes lenne ide most már, de én olyan védőt szeretnék akire lehet számítani, mert ezekre a porcelán lábúakra egyszerűen nem lehet. Rafinha ugyanez volt.

Ha viszont nem sérült nekem akkor is érdekes hogy miért pont Rakiticet tennéd ki?
4-3-3 ban egy Coutinho Thiago Busi hármas egy öngyilkossággal felérő ötlet.

4-4-2-ben pedig inkább Busi, Rakitic, Coutinho, Thiago, de a Horvát akkor is maradhat. Ez ugye azt jelenti hogy Dembuz továbbra is sérült vagy padozik.

Szóval nem látom miért is lenne nekünk jó ez a "csere"...
Egyszerűen sok lenne ennyi támadó mentalitású játékos a csapatban.
Thiagoval viszont mindkét taktikában előrébb lennénk, kulcspasszokra, indításokra is sokkal inkább számíthatnánk rá.
De ki fog védekezni? Thiago vagy Coutiho?
Busi kevés egyedül...

Különben sincs szükségünk még egy Fabregasra.
Mivel úgy érzem hogy sokan inkább emocionális alapon látnák itt szívesen Thiagot, akkor elmondhatom hogy ugyanezen okból nem szeretném itt látni.

Legalábbis az én szívemhez közelebb áll egy Sergi Roberto, aki csöndben végzi a dolgát, és őt állítsák piedesztálra a La Masiában, mintsem Thiago, és Fábregas legyen a követendő példa.

És legvégül az is kicsit ellentmondásos hogy, hetek ha nem hónapok óta azon pörög ez a topic hogy, telített a középpálya, de amikor Thiago neve megjelenik egy újságban, rögtön nedves lesz a nackó.

Verrati az egyetlen akit hirtelen el tudnék képzelni, mint valódi erősítés.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.15. 09:02:23

recrea írta:Denis vs. Gomes vitához annyit, h egyelőre DS tűnik jobb igazolásnak, mert ő legalább nem játszik :D :D
Ebben a topikban nálam ez az év kommentje! :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.15. 08:55:33

Denis vs. Gomes vitához annyit, h egyelőre DS tűnik jobb igazolásnak, mert ő legalább nem játszik :D :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.15. 08:48:41

hajnesz írta:
S.Agüero írta:Gomes mivel tett többet Denisnél?
Nálad meg az a tendencia, hogyha valaki jó a támadásban, akkor nem jó a védekezésben.

Bartra mikor nem fért be a Dortmundba? Tavaly 2600 percet játszott. Most meg fél év alatt 1500-at. Nálunk simán jó lett volna 4. számú védőnek Mathieu helyett.

Sampert meg elég hülyeség volt felhozni, telített volt mindig is a középpálya, főleg, hogy egy Busi volt előtte a posztján. Most a Las Palmasnál az edzőcsere után ott volt a kezdőben, aztán megsérült. Előtte a Granadában 22 bajnokin játszott, Paco játszatta, csak aztán jött ott is az edzőcsere, ami neki nem jött jól. Paconál most is kezdő lenne, ha nincs az a fránya sérülés sajnos.

Rakiticet meg azért cserélném le Thiagóra, mert utóbbi jobb játékos, jobban illene az én elképzeléseim szerint a csapatba, ilyen egyszerű.
Épp ma beszéltük az egyik ismerősömmel, ha Thiago is visszajönne, a játékunk jobban hasonlitana egy kézilabda mérkőzésre, mint focira :D Mindenki csak kérné a labdát, felállnánk félkörben az ellenfél tizenhatosa körül, és csak menne a labda, beindulások nélkül :D

Gomesnek több jó meccse volt szerintem, ha másban nem, brusztolásban segitette a csapatot. Viszont ezzel nem azt mondom, hogy jelenleg helye lenne a kezdőben, mert nincs, viszont Denisnél nálam még mindig 3 lépcsővel előrébb jár minimum.
Rakiticcsel viszont én maximálisan meg vagyok elégedve az új poziciójában, szerintem tökéletesen kiegészitik egymást Busival, nekem nagyon tetszik ez a páros ott a pálya közepén.
Miért hasonlítana kézimeccsre és miért nem lennének beindulások? Mert Rakitic aztán nagyon érzi ezeket. Mind 4-4-2-ben, mind 4-3-3-ban pluszt jelentene a horváthoz képest. Félreértés ne essék nem azt mondom, hogy Rakitic gyenge pont, sőt, az egyiok legjobb formában lévő játékosunk, mióta Busi mellett van.
Thiagoval viszont mindkét taktikában előrébb lennénk, kulcspasszokra, indításokra is sokkal inkább számíthatnánk rá. Ráadásul a horvát három poszton is tökéletes lenne rotációban és sérülés esetén, ami ha továbbra is jellemző lenne Thiagora nem utolsó szempont. Simán el lehetne osztani a játékperceket és a padunk megkockáztatom a legminőségibb lenne a kp-n. És azért ne feledjük, hogy Rakitic is pár héten belül 30, nem azt mondom, hogy kiöregedő félben van és keresni kell az utódját, de egy teljes szezont már nem igazán hoz le és alternatívája sem nagyon van. Paulinho ehhez túl fegyelmezetlen, Gomessel meg semmire nem megyünk, már ha nem repül a nyáron. A fiatalítás sem ártana, mert ha megnézzük a gálakezdőt egyedül Busi van 30 alatt, de ő sem sokáig. Ha Coutinho bekerül akkor lesz valamivel alacsonyabb az életkor. Az egy dolog, hogy jelenleg egy nagyon jó össetételű és működő kp van, de előre is kellene tekinteni, még egy lehetőség pedig ki tudja hogy lesz-e.
Szóval értelme mindenképpen lenne Thiagonak, a kérdés az, hogy milyen áron szerezhető meg és mennyire akar váltani. A transzfer megvalósulásában nagy szerepe lehet Yuppnak is. Ha visszaverekszi magát a kezdőbe nem hiszem, hogy váltani akarna.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.15. 04:13:02

Már most el kéne dönteni, hogy az "ötöket" nyáron el kell küldeni. Helyettük kéne még 1-2 minőségi igazolás a támadó szekcióban, de ki kellene választani a B-ből is azt a 2-3 embert, aki ősztől már az A keretben lesz. Másképp tudatos csapatépítésről nem beszélhetünk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.14. 23:28:36

S.Agüero írta:Gomes mivel tett többet Denisnél?
Nálad meg az a tendencia, hogyha valaki jó a támadásban, akkor nem jó a védekezésben.

Bartra mikor nem fért be a Dortmundba? Tavaly 2600 percet játszott. Most meg fél év alatt 1500-at. Nálunk simán jó lett volna 4. számú védőnek Mathieu helyett.

Sampert meg elég hülyeség volt felhozni, telített volt mindig is a középpálya, főleg, hogy egy Busi volt előtte a posztján. Most a Las Palmasnál az edzőcsere után ott volt a kezdőben, aztán megsérült. Előtte a Granadában 22 bajnokin játszott, Paco játszatta, csak aztán jött ott is az edzőcsere, ami neki nem jött jól. Paconál most is kezdő lenne, ha nincs az a fránya sérülés sajnos.

Rakiticet meg azért cserélném le Thiagóra, mert utóbbi jobb játékos, jobban illene az én elképzeléseim szerint a csapatba, ilyen egyszerű.
Épp ma beszéltük az egyik ismerősömmel, ha Thiago is visszajönne, a játékunk jobban hasonlitana egy kézilabda mérkőzésre, mint focira :D Mindenki csak kérné a labdát, felállnánk félkörben az ellenfél tizenhatosa körül, és csak menne a labda, beindulások nélkül :D

Gomesnek több jó meccse volt szerintem, ha másban nem, brusztolásban segitette a csapatot. Viszont ezzel nem azt mondom, hogy jelenleg helye lenne a kezdőben, mert nincs, viszont Denisnél nálam még mindig 3 lépcsővel előrébb jár minimum.
Rakiticcsel viszont én maximálisan meg vagyok elégedve az új poziciójában, szerintem tökéletesen kiegészitik egymást Busival, nekem nagyon tetszik ez a páros ott a pálya közepén.

Más téma: Az új rendszer legnagyobb vesztese Paulinho lehet. Pálya szélén nem állja meg a helyét, ebbe a dupla pivot rendszerbe viszont nem illik bele, mert se nem elég labdabiztos, se nem védekezik elég jól szerintem. cserének, meg 20percekre viszont még jó lehet, de olyan szerepre, mint amilyet év elején kapott, szerintem nem pályázhat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.14. 19:40:40

Gomes mivel tett többet Denisnél?
Nálad meg az a tendencia, hogyha valaki jó a támadásban, akkor nem jó a védekezésben.

Bartra mikor nem fért be a Dortmundba? Tavaly 2600 percet játszott. Most meg fél év alatt 1500-at. Nálunk simán jó lett volna 4. számú védőnek Mathieu helyett.

Sampert meg elég hülyeség volt felhozni, telített volt mindig is a középpálya, főleg, hogy egy Busi volt előtte a posztján. Most a Las Palmasnál az edzőcsere után ott volt a kezdőben, aztán megsérült. Előtte a Granadában 22 bajnokin játszott, Paco játszatta, csak aztán jött ott is az edzőcsere, ami neki nem jött jól. Paconál most is kezdő lenne, ha nincs az a fránya sérülés sajnos.

Rakiticet meg azért cserélném le Thiagóra, mert utóbbi jobb játékos, jobban illene az én elképzeléseim szerint a csapatba, ilyen egyszerű.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.14. 18:52:57

crixus írta:
...
1. Thiago például egy másik orvosi stáb felügyelete mellett, egy más felfogású bajnokságban elképzelhető, hogy kevesebbet lenne sérült. Volt már ilyenre példa.
...
2. ...
1. Az a baj ezzel, hogy ott a HA.
Azt meg végképp nem értem, hogy egy hónapok óta jól játszó Rakiticet miért cserélnénk le egy HA-ra (haha), azon kivül, hogy az egyik saját nevelés, a másik meg nem. Erre utalt a kolléga is.

2. A fórumon szerintem inkább pont az ellenkezője a tendencia, aki nem a fülén pörgeti a labdát, vagy nem 99,5% passzpontossággal rendelkezik, az már alapból hátrányból indul a többiekkel szemben, közben meg lehet, hogy épp hasznos is lehet egy rendszerben. Tökéletes példa Gomes-Denis Suarez. Kettőjük közül valahogy mindig az előbbit adnánk el, pedig eddig jóval többet tett hozzá, mint a Suarez Lite. Rafinhát azért adtuk el, mert rengeteget volt sérült, Bartra nem fért be egy Dortmundba, akkor nálunk mit keresett volna? Samper szintén.
Ha valaki akkora hatalmas spiler, akkor egy kisebb csapatba csak beverekedné magát, nem?
Nekem semmi bajom nem lenne a fiatalok padra ültetésével a milliós játékosok helyett, ezzel csak az a baj, hogy ha épp cserélni kell, frissiteni a csapaton, akkor nem árt, ha olyan játékos jön, aki hozzá is tud szólni, nem csak azért tartjuk ott, mert saját nevelés. Van egy olyan érzésem, ha kijön az első klasszis az akadémiáról, nem fognak "Gomesék" ott ülni.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.02.14. 16:21:00

Alcantara írta:
Bartra sirató, Thiago sirató, felkészül: Alexis Sanchez.
Ne haragudj, tudom, hogy király dolog egy erőltetett dolgot nyomatni, még akkor is, ha az nem igaz. Ettől viszont igaz nem lesz a papagáj módjára ismételgetett dolog, vagy jobban fogalmazva: teljesen igaz.

Bartra, Montoya, Thiago, Rafinha, Grimaldo, stb. Egyikük sem elég jó a kezdőnkhöz, Thiago-t kivéve, ez igaz. Az is igaz, hogy Thiago relative sokat volt sérült Münchenben. DE :!:
1. Thiago például egy másik orvosi stáb felügyelete mellett, egy más felfogású bajnokságban elképzelhető, hogy kevesebbet lenne sérült. Volt már ilyenre példa. A másik pedig, ahogy lentebb is írták, az utóbbi két szezonban nem voltak rá jellemzőek a sérülések. Ott van pl. a sokra tartott Dembelé, aki idén többet ül a lelátón, mint a bérletes szurkolóink, de akkor ettől már ő is egy sérülékeny porcelánember?
2. A többiekről pedig a közhiedelemmel ellentétben én azt mondanám, hogy a padunkra, cserének bőven elférne bármelyikük, illetve a helyettük komoly összegekért igazolt, itt a fórumon sokszor szent tehenekként bevédett középszerek helyett bőven elférne bármelyikük. Olyanokat igazoltunk az utóbbi időben, mint Gomes, Denis, Paco, Douglas, Vidal, Matyi, Digne, stb. Közülük a fele sem érte meg igazán. Nem mondom egyik-másiknak volt pár vállalható teljesítménye és a padra elmentek, de helyettük jobban támaszkodhattunk volna az utánpótlásra is. :roll: Nem tartom számon, hogy pontosan ki mikor miről mit ír ide, de bosszantó az a tendencia, ahogy a saját nevelésű játékosainkat sorban csak lenézitek, míg az igazolt " szent teheneket" pedig sokszor ugyanezek a fórumozók védik be, illetve sírnak/sírtak, hogy xy mennyibe került és nincs pénz arra, hogy a kezdőbe igazoljunk egy igazán minőségi játékost.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.14. 16:17:37

Alcantara írta: Bartra sirató, Thiago sirató, felkészül: Alexis Sanchez.
Ez sajnos igaz. Szeptemberben amikor Lajos mélyponton volt, akkor volt Alexis-siratás.

Thiagonak se most kellene eszébe jutnia, ha nyáron találja ki (már ha tényleg kitalálta), hogy haza akar jönni akkor talán meg lehetett volna oldani, de miután jött Dembele meg Coutinho és úton van Griezmann meg Arthur...
Ezek közül senkit sem a padra szánunk (talán az elején Arthur padozna vagy menne kölcsönbe), és alapból itt van nekünk az Ini-Rakéta-Busi trió, Paulinho a tökéletes csere, Gomes, Denis, Vidal és elvileg számolunk még Alenaval és O.Busquetscel.

Leírni is sok...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.14. 15:06:59

Alcantara írta:Szerintem kár nosztalgiázni, biztos, hogy nem véletlenül akar hirtelen Coutinho portugál állampolgárságot. A következő igazolás a középpályára dél-amerikai lesz.
Arthur jönni fog valószínűleg.

Remélem, hogy sikerül elpasszolni a Gomes-Denis kettőst, de legalább az előbbit.
Válasz küldése