Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.02.17. 16:21:51

Abban abszolút igazad van, hogy a csatáraikon fog múlni, a RM védelme idén egyáltalán nem acélos, és otthon a közönség is hajtja majd őket. Viszont a helyzeteket be kell rúgni, és kell legalább 3 gól, mert a Madrid be fog találni, ebben biztos vagyok.

Egyébként fejben, de inkább fizikalitásban és lendületben azért bírta jobban szerintem a Madrid, mert Emery visszafogta az övéit. Egy ilyen jó széljátékot mutató csapat ellen, mint a Madrid, nem férnek bele a tövig feltolt védelmi vonal, az álmoskás passzolgatás, ráadásul a könnyelműen eladott labdák és a gyenge helyezkedés hátul... Plusz a kapusteljesítménnyel is voltak gondok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 15:42:02

Ahogy írtam, fel tudtak pörögni a meccsre, olyanok játékosok is, akik a szezon nagyobb részében gyengén teljesítettek, pl. Marcelonak szerintem a legjobb meccse volt a szezonban. A végét is sokadszor jobban bírták fejben, mint az ellen. Hogy ebben mekkora szerepe ZZ-nek, azt nem tudom, de gyanítom, hogy azért van.

Emeryt én is kevésnek tartom ehhez a kerethez, ahogy írtam is korábban. De egy edzőnek sem lesz könnyű kezelnie őket, de azért meg kell próbálniuk mással.

A PSG esélyét én abban látom, ha Neymar és Mbappé kifognak egy remek estét. Utóbbi kifejezetten gyengén játszott magához képest, előbbi nem volt rossz, de tud ennél sokkal jobbat is. Persze egy ekkora BL klasszis ellen mint a Real nehéz lesz, de azért nem lehetetlen, 20 százalék esélyt látok kb. a PSG továbbjutásra.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.02.17. 12:21:03

LG írta:Zidane módszereit nem ismerem, de az eredmények őt igazolják, a BL meccsekre nagyon fel tudja pörgetni a csapatot. A 3-1 a játék képe és a játékvezetői döntések miatt kicsit torz eredmény szerintem is, de jobban játszott most a Real, mint előtte kb. bármikor a szezon során. Az elejét nagyon szépen megnyomták, ott CR lőhetett volna akár kettőt is, aztán jött hidegzuhanyként a bekapott gól. Onnantól a PSG uralta a meccs többnyire a meccset, jöttek a játékvezetői tévedések/kérdéses szituációk, amiből a Real jött ki jobban. A végét viszont a Real bírta jobban.
0-1 után azon röhögtünk az egész társasággal, akikkel néztük a meccset, hogy odahívott magához 1-2 játékost, és tuti, hogy elmondta nekik, hogy srácok, adjátok be, mindegy, mi van, csak adjátok be, majd bepattan, ahogy szokott. :mrgreen: Ezen kívül bármikor mutatta a kamera, mindig azt lehetett leolvasni a szájáról, hogy 'vamos'. Utána jött a tipikus Zidane-csere, Asensio, jöttek a beadások és egy kis hálóőri segítséggel a gólok is. Nem mondanám, hogy taktikailag agyonverte volna Emeryt (tudom, hogy te sem írtál ilyet).

Ugyanakkor ez a PSG hihetetlenül töketlen volt végig, a vezető gól után meg kellett volna nyomni a kontrákat, a Real jobb oldali védelme teljesen homály volt Carvajal nélkül, Neymar élt, mint hal a vízben, ehhez képest ment a passzolgatás, 2-1 után meg állófoci, azért ez egy Real Madrid szintű kerettel, játékosokkal felálló csapat ellen idegenben legalább akkora baklövés, mintha pezsgővel locsolnád le a kalifát Szaúd-Arábiában. Nem is nagyon látom, hogy a visszavágón lesz még esélyük, Emeryt meg el kell küldeni, nem az ő szintje már ez, látszott tavaly is.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.02.17. 09:43:31

Most látom Ramos kezezését, hát full ugyanaz mint amiért Umtitit meg akarták kövezni asszem az Alavás elleni meccs után..Sőt itt távolabbról is jött a labda..Erről vajon miért nem elmélkednek barátságosan IscoDisco és társai..? :roll:
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 08:38:52

Zidane módszereit nem ismerem, de az eredmények őt igazolják, a BL meccsekre nagyon fel tudja pörgetni a csapatot. A 3-1 a játék képe és a játékvezetői döntések miatt kicsit torz eredmény szerintem is, de jobban játszott most a Real, mint előtte kb. bármikor a szezon során. Az elejét nagyon szépen megnyomták, ott CR lőhetett volna akár kettőt is, aztán jött hidegzuhanyként a bekapott gól. Onnantól a PSG uralta a meccs többnyire a meccset, jöttek a játékvezetői tévedések/kérdéses szituációk, amiből a Real jött ki jobban. A végét viszont a Real bírta jobban.

Amúgy véletlenül sem azt akarom mondani, hogy ezt egy durván elfújt meccs lett volna a Real javára, de az elmúlt években a BL-ben tudjuk jól, hogy nem egy elnézett les segítette őket, és ezek bizony kellettek ahhoz, hogy ennyire sikeresek lehessen.

A PSG pedig jogosan lehet berágva, tavaly ellenünk szúrt ki velük durván a játékvezető, most meg ez. Lehet őket lúzer csapatozni, meg gúnyolódni, hogy ennyi pénzből semmi, de korrekt játékvezetés mellett tavaly ellenünk továbbmennek, és most is sokkal jobb eredményt érhettek volna el. Amúgy meg nem a Real-Barca kettős sem fillérekből építette a csapatát (Nero linkeld is táblázatot vmelyik topicba róla), a franciáknak pedig jóval mélyebbről kellett kezdenie az építkezést.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.16. 20:26:20

Félre értés ne essék, nem azt mondom ezzel, hogy emiatt ért el sikereket a madrid, csak érdekes, hogy ezeknek valahogy nincs akkora visszhangja, mi meg egy elnézett leshelyzet miatt is évekig hallgatjuk az uefalonát. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.16. 20:11:22

Stalkyard írta:Tavaly Kassai, tavaly előtt lesgól a döntőben, most ez. Uefalona. :D
Valahogy meg lehet emészteni, hogy nyert a Madrid, de ezt, hogy milyen fantasztikusan játszottak meg hatalmas győzelem kicsit sok.

Zidene-t dicsérni, mint taktikai zseni, vagy hogy mennyire tudja motiválni a csapatát, van fent egy video a neten, amin a Juve elleni döntő félidejében beszél, jó ha ketten-hárman figyelnek rá.

A világ legjobb játékosa meg kihagy két ziccert, aztán jönnek a statisztikák, hogy hány csapatnál rúgott több gólt. Szép pályafutás az övé, de ennyi volt egy éve minimum nincs csúcsformában önmagához.

Amúgy meg továbbmentek, visszavágón, vagy feladja a PSG vagy döntetlen lesz, de hogy ezek nem fognak hajtani az is biztos. Pedig simán megfordítható lenne, cask ahhoz csapat kell.
Örülök, hogy elment Neymar, mehet Madridba kicsit se zavarna, ahogy Figo se zavart vagy, amikor Deco lelépet, az ilyen játékosok nem hiányoznak ide.

Amint Dembele beválik, nem lesz ellenfelük megint.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.16. 18:57:43

Tavaly Kassai, tavaly előtt lesgól a döntőben, most ez. Uefalona. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.16. 15:43:30

IscoDisco írta:az viszont tényleg gáz.
dehogy gáz, csak a szokásos "félre nézés" :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2018.02.16. 15:28:38

Miért csak végletekben gondolkodtok? Nem azt írtam, hogy felmostuk a padlót a PSG-vel és hirtelen egy rutinos taktikai zseni lett Zidane-ból. Cáfolni nem akarok, mert ténxeg felesleges vita téma.

Az a Kroos les valós kép lenne? Mert Emery meg az elnök ezt nem említette, azt meg igen, hogy M'Bappenak elnéztek egy egyvonalat. Ha tényleg ekkora lesen állt, az viszont tényleg gáz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.16. 14:31:45

Igen, minden meccsen ez megy amúgy, akkor szidva van, most, hogy bejött, belenyúlt. :D

Anno LE volt lenézve emiatt, mert mindig jött a Rakitic-Arda csere a 70. percben, hasonló szitu.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.16. 14:28:18

IscoDisco írta:Erre reagált Zidane a szélsők becserélésével
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a kopasznak ez az egy cseréje van minden meccsen, hogy a 70. percben behozza LV-t vagy asensiot :lol: soha semmilyen más módon nem tud belenyúlni a meccsbe. ennyire nagy taktikai zseni :lol:és folyamatosan ezért savazzátok, most meg mekkora király lett hirtelen :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2018.02.16. 14:37:44-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.16. 13:45:18

IscoDisco írta:Az véletlen sem lehet, hogy az általatok semmibe nézett Zidane jól nyúlt bele a meccsbe és azért jöttek a "szerencsés" gólok? Ha meg szerencsés gól, a PSG-jé mi volt, arról senki nem beszél. Ez a nagy duma is, hogy a PSG a játék minden elemében jobb volt. Volt a 2. félidőben az 50-70 percig, amikor igen, nyomtak. Erre reagált Zidane a szélsők becserélésével és megint jobb lett a Madrid. Írtam, hogy többet nem írok, de nem tudok elmenni amellett, hogy mennyire egyoldalúan nézitek a dolgokat, kivéve LG-t. Értem én, hogy utált csapat, nem is kell őket szeretni. De nekem elképesztő, hogy minden egyes meccsen megvan magyarázva, hogy amúgy ez a Real valami borzasztó és csak szerencséje van, vagy tolják a bírók. Mindig az ellenfél ceri meg saját magát, hirtelen a PSG is gyenge semmi csapat lett. Szóval tényleg durva, hogy az elismerés még csak minimálisan sincs meg bennetek. :D
Nem akarom Zidane érdemeit elvitatni, de szinte minden meccsen ezt lépi meg, csak akkor általában nem jól sül el és kapja az ívet a francia, hogy sablonos, meg Asensio csak fel lett sztárolva. És ezt nem én mondom, hanem a saját szurkolóitok.
Azt viszont szerintem kár tagadni, hogy ebben a győzelemben nem volt mázli és kis bírói hátszél. Azt a 11-est 10-ből 8 játékvezető nem fújja be. Suarez ilyenért már keresztre lenne feszítve, hogy mennyire undorító, a Ramos kezezés legalábbis inkább adható volt.
Most nem azt akarom mondani, hogy a bíró miatt nyertetek, meg agyba-főbe nyomtak titeket, csak amikor habzó szájjal fikáztok minket ilyenért hajlamosak vagytok elfelejteni ezeket. Viszont őszintén kérdem, ha fordított eset lett volna és a PSG nyer ilyen körülmények között, mind a játék képét, mind a gólokat tekintve, akkor is azt mondanátok, hogy tényleg ennyivel jobbak voltak a franciák?
És lehet, hogy sztárok vannak a támadósorban, de meggyőződésem, hogy többet értek volna, ha nem ez a trió lett volna fent. Cavani gyakorlatilag egy labdát nem kapott, pedig nem egyszer jó helyzetben volt. Neymar nem tesz hozzá a játékhoz, az eredményességhez annyit, mint azt gondolnák. Itt azért kicsit másképp játszott, ezért volt félelmetes az a trió. Rabiot ki is mondta az igazságot. A párizsiak a támadó részleget eltekintve a top 3-tól is messze állnak. Főleg, hogy Kurzawa sem volt. Emiatt tudják megszórni a kiscsapatokat. Mert azokhoz elég,ha villannak a támadók. A játék képét tekintve pedig azért van igazság abban, hogy meccs több egyes periódusában jobbak voltak. Mikor Alves pl. feljebb lépett életveszélyesek voltak, csak hát egy Meunier maradt a helyén, ami azt eredményezte amit.
A Cr témához meg annyit, hogy többen azért kritizálják mondjuk most, mert megint az csöpög majd, hogy ő vitte tovább a Realt a PSG ellen, pedig a ziccereit elrontotta és belőtt egy tizit, amit ráadásul nem is ő harcolt ki, meg rúgott (?), inkább rúgatott a kapus vele egy gólt.

Száz szónak is egy a vége, csupán arra akartam kilyukadni, hogy szerintem az az általános vélemény, hogy ez az eredmény több, mint csalóka és közel sem tükrözi a valóságot nem valótlan állítás. Persze nálatok ez nem így van, ami teljesen érthető, mivel ti a saját csapatotoknak szurkoltok és szubjektíven látjátok a dolgokat és ezzel nincs baj, viszont ha idejössz és itt próbálod elfogultan erről meggyőzni a népet, ne csodálkozz ha nem sikerül. De ezt, ha nem is egy Barca szurkolói oldalon tennéd se hiszem, hogy egyetértenének, hogy egy valós eredményt tükröző meccset láthattak.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.16. 12:55:03

MessiNeymarSuarez írta:https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B20BDCE

Azért Kroos szép nagy lesen volt mikor megkapta a labdát ami a tizihez vezetett. [-X
Ez fel sem tűnt meccsközben. Így még szebb. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 12:50:53

https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B20BDCE

Azért Kroos szép nagy lesen volt mikor megkapta a labdát ami a tizihez vezetett. [-X
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.16. 12:49:21

A másik oldal meg el tudja mondani, hogy igen, Messi a jobb.
Ez sem igaz, nagyon sokan CR-t tartják jobbnak a túloldalról. És egyébként talán azért mondják többet odaát, hogy Messi jobb, mint itt, hogy CR, mert így is van. :)

Ez a felsőbbrendű érzés a legidegesítőbb odaát általánosságban. Sokan okosnak, objektívnak hiszik magukat, aztán pont ugyanolyan a két tábor egyébként, csak nem látja magát kívülről.
Egyébként nektek mivel van idén jobb játékotok? Nem csak a miénknél, bárkiénél. Egy Messivel. Ha ő nem színezi, akkor ki? Na mindegy, nem akarok itt békíteni, de nem csak a Barcából és Messiből áll a foci és nehez léptek át ezen.
Annyival, hogy mi nem beadásokra operálunk, ha ég a ház, színesebb a játékunk. Sokan tudják "színezni" a játékot, ha nem is a támadó harmadban, de ezért is hoztuk Coutinhót, Dembélét.

De ez a Messi-s dolog is olyan, hogy nálunk van a világ legjobbja, ha ő nem számít, nem vagyunk jobbak másnál. De nálunk játszik, szóval számít. Alap, hogy ő szervezi a játékot, alakít ki helyzeteket, rajta múlik nagyon sok minden, miért ne használnánk ki az erényeit? Szóval pont elég, hogyha mondjuk épp egy Messivel jobb a focink másnál, sőt, elég sokat számít. Majd ha nem lesz Messi, akkor más lesz a focink, megváltozik a játékunk képe. Persze tudom, hogy odaát sokan azt hiszik, hogy Messi után nekünk végünk van, meg harcolunk majd a BL-helyekért, szerint meg fognak lepődni. Alapjában marad ez a szisztéma, csak jobban el lesz osztva a teher a csapaton. Neymar távozása után is láthattuk, hogy ebben elvett, abban adott a csapatnak, és azt kell kihangsúlyozni az edzőnek, amiben plusz lett nekünk.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.16. 10:39:36

IscoDisco írta: Egyébként nektek mivel van idén jobb játékotok? Nem csak a miénknél, bárkiénél.
Berúgjuk a helyzeteinket, és nem kapunk ki... :mrgreen:

Velem erről nem kell vitatkoznod, az egyik legnagyobb kritikusa vagyok annak, ahogy játszunk az eredményeken túl.

Egyszerűen unom a meccseinket... Néhány kivétellel.

Abban persze ÉN egyetértek hogy, túl kell látni Messin, és Barcán, én csak annyit mondtam hogy, szerintem szélmalom harcot vívnak azok akik az ellen fórumán ilyenekről győzködik a jó népet... Jó tanács nem kritika.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2018.02.16. 10:15:14

Varatrix írta:
IscoDisco írta: De nekem elképesztő, hogy minden egyes meccsen megvan magyarázva, hogy amúgy ez a Real valami borzasztó és csak szerencséje van, vagy tolják a bírók.
Szerintem ugyanilyenek vagytok (általánosságban) nincs ebben semmi furcsa. Nem megyek át meggyőzni senkit hogy, a Suárez nem feldobta magát hanem felrúgták, nem szerencsénk volt, hanem jól játszottunk. A Real Madrid szurkolói akkor is ilyeneket mondanának ha fegyver lenne a tarkójukhoz nyomva, ahogyan az átlag Barca szurkoló is.

Sajnos két ilyen kritikus tömeggel rendelkező fórumon ez elkerülhetetlen. Teljesen más csapat szurkolóinál is nehéz objektív véleményre bukkanni. Ott is azért vannak szimpátia alapok, de még szakértőknél, kommentátoroknál is hajlamosak egyesek érezni részrehajlást.

Fordított helyzetben nem zavarna a második gólotok, ahol Ronaldo szabálytalan volt. Messinek elnéznénk, nem foglalkoznánk vele.

Amúgy meg nem szerencse kérdése hogy a Real Madrid megnyer egy meccset a végjátékban. Ez az egyik legnagyobb, és legelvitathatatlanabb érdeme a csapatnak.
Nem erre gondoltam. Ebben persze, hogy nem lesz egyetértés. Ha már felhoztad Suarezt. Valami elképesztő mód utálom, de be tudom látni, hogy a világ legjobb kilencese. Vagy a Messi-CR "párharc". Itt talán Nero ismeri el CR-t ami miatt sokszor meg is kapja a magáét. :D A nagy többség meg nevet rajta. A másik oldal meg el tudja mondani, hogy igen, Messi a jobb. Meg ez a nincs focija a Realnak. Ők is olyan dolgokra képesek, hogy csak néz az ember. Ettől még gyenge szezont hoznak, azt nem vita tárgya. Egyébként nektek mivel van idén jobb játékotok? Nem csak a miénknél, bárkiénél. Egy Messivel. Ha ő nem színezi, akkor ki? Na mindegy, nem akarok itt békíteni, de nem csak a Barcából és Messiből áll a foci és nehez léptek át ezen.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.16. 09:51:12

IscoDisco írta: De nekem elképesztő, hogy minden egyes meccsen megvan magyarázva, hogy amúgy ez a Real valami borzasztó és csak szerencséje van, vagy tolják a bírók.
Szerintem ugyanilyenek vagytok (általánosságban) nincs ebben semmi furcsa. Nem megyek át meggyőzni senkit hogy, a Suárez nem feldobta magát hanem felrúgták, nem szerencsénk volt, hanem jól játszottunk. A Real Madrid szurkolói akkor is ilyeneket mondanának ha fegyver lenne a tarkójukhoz nyomva, ahogyan az átlag Barca szurkoló is.

Sajnos két ilyen kritikus tömeggel rendelkező fórumon ez elkerülhetetlen. Teljesen más csapat szurkolóinál is nehéz objektív véleményre bukkanni. Ott is azért vannak szimpátia alapok, de még szakértőknél, kommentátoroknál is hajlamosak egyesek érezni részrehajlást.

Fordított helyzetben nem zavarna a második gólotok, ahol Ronaldo szabálytalan volt. Messinek elnéznénk, nem foglalkoznánk vele.

Amúgy meg nem szerencse kérdése hogy a Real Madrid megnyer egy meccset a végjátékban. Ez az egyik legnagyobb, és legelvitathatatlanabb érdeme a csapatnak.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.16. 09:25:40

Nero. írta:https://www.youtube.com/watch?v=UXpJjSDhxZM

Real Madrid öltöző a Juventus ellen félidőben. Egy kicsit érdekesnek tartom ezt a videót (nem azért mert Ramos egy száll cerkával hallgatja a mestert). Volt anno a válogatottunkról az a dokumentum film a norvégok elleni meccsről. Ott félidőben szinte mindenki kezébe nyomtak egy laptopot, mindenkivel külön beszéltek a szakmai stáb tagjai, a játékosok felszólaltak hogy mit látnak a pályán, ők is kezelték a mágnestáblát stb. stb.
Ezek után azt gondoltam hogy egy Barca, Real színtű csapatnál még ennél is profibb meló folyik az öltözőben, de itt 7 percig csak ülnek síri csendben, majd bejön Zidane és elmondja hogy amúgy a Juve 4-4-2be játszik, lehetőleg ne sárguljanak be a védők, és ne aggódjanak mert úgyis fognak gólt lőni.
Vagy például azt hittem hogy tele van tolmácsokkal az öltöző. Kroos, Bale stb. szerintem két szót nem értett abból amit Zidane mondott.
Lehet csak kivágtak egy pár jelenetet, mert nem akarták megmutatni a világnak, de lehet hogy gyakorlatilag tényleg semmi nem történt az öltözőben.

Ezzel nem arra akartam kilyukadni hogy Zidane gyenge edző, csak meglepődtem hogy lehet hogy szinte semmi nem történik a nagycsapatoknál abban a 15 percben a pihenésen kívül.

Szerintem teljesen rendben van ez a videó. Ezek vérprofi játékosok, akik focival kelnek-fekszenek, ráadásul elképesztő meccsrutinjuk van. Nekik nem fogsz már hatalmas újdonságokat mondani 15 percben. Nagyon jó, hogy hagyta őket lehiggadni, kicsit mindegyikük lepörgethette az első félidőt a fejében. Ha azonnal taktikai utasításokkal bombázza őket, annak a negyede sem jut el az agyukig. Valószínűleg a meccs képe sem indokolta, hogy nagyon bele kellene nyúlni a szerkezetbe. Csak több aggresszivitást kért a játékosoktól, ezen kívül a begyakorolt sémákat kell játszaniuk. Ezeket pedig álmukból felkelve is megcsinálják. A magyar válogatottat egy napon sem lehet említeni velük. A mieinknek gyakorlatilag folyamatosan magyarázni kell, mert valószínűleg sokszor bizonyos játékhelyzeteket, szerkezeti átrendeződéseket sem ismernek fel, amiből az ellenfél megfoghat minket. Ezért kell folyamatosan rávezetni őket, akár képi anyaggal is, hogy mi az amire figyelmiük kell. Egy Real játékos ezeket a kisujjából kirázza, legfeljebb apró finomhangolásokra van szükség a szünetekben.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.02.16. 08:17:12

Rivaldo11 írta:...
Így igaz, jól megfogalmaztad. Ennyi elég ahhoz, hogy mindenki két perc alatt elfelejtse azt az - önmagához képest - gyengécske teljesítményt, amit az elmúlt 6 hónapban letett az asztalra...
Kiváló játékos, ezt nem vitatom, de azért legyünk már reálisak: egy tizi, meg egy tipikus jókor jó helyen gól. Közben fél órákra eltűnik,a nevét sem hallani.
Ezért nem kellene rögtön ódákat zengeni Christiánóról, miközben Neymarról, meg Mbappéről mindenki úgy beszél, mintha tök nullák lettek volna. Én ellenben azt láttam, hogy egy-az egyben megvernek akár 3 védőt is a világ egyik legjobb csapata ellen. :shock: Kétség kívül övék a jövő.
Viszont fordítva is így működik majd. Ha a PSG hazai pályán kiejti majd a Realt (amire azért van reális esély) megint jönnek a nagy szövegek arról, hogy ez a reál már a múlté... Ha továbbjutnak, de a következő párharcban kiesnek (amire szintén van reális esély), akkor senki sem fog emlékezni egy tizire, meg egy térdről bepattant gólra.
Ilyen a futball...

Nekem az egész meccsből csak egy tanulság jött le: Ha legközelebb nem sikerül megnéznem egy találkozót, akkor nem fogom elolvasni sem a ló túloldalára egy perc alatt áteső sajtót, sem a kommenteket, hogy milyen volt a meccs, mert ezek elképesztően fals képed adnak. Ha nem láttam volna ezt a meccset, még elhinném azt a sok sületlenséget, amiket itt is néhányan leírnak. :mrgreen:
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2018.02.16. 08:08:30

A fél csapat nincs formában, ráadásul kondival is elég gyengén bírják. Per pill Varane, Marcelo és Kroos hozza azt, amit ténylegesen tud. Meg CR talán, az első félidőben egész jó volt mezőnyben a korábbiakhoz képest, meg legalább a góljai jönnek. Mindenki más alul teljesít. Modric is, Isco is. Ők meg kellenének a jó focihoz. Így azért nem egyszerű. Ráadásul egy PSG volt az ellen, akiket akárhogy húztok le, nehéz ellenük. Nemhogy még villogni is. Ti sem villogtatok tavaly, a visszavágót is szívből, erőből oldottátok meg. Azóta erősödtek egy Neymar-M'Bappe duóval. Akik szintén le lettek húzva, csak azt megint nem jegyeztétek meg, hogy mennyi plusz erőt emésztett fel, hogy kikapcsolják őket. Folyamatosan vissza kellett lépjen Modricnak meg Kroosnak is rájuk. És még így is össze szorult a gyomrom, mikor megindultak. Sokkal több volt ebben, mint szerencse meg bírói segítség (arra inkább ki se térek mert abban pláne nem fogunk egyet érteni :D ) csak más szempontból kéne nézzétek nem csak a gyűlöletből.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 07:54:19

Nem azt mondom, hogy kizárólag szerencse kérdése ez, meg mondom, ahhoz is kell valami, hogy ezekből mindig jól gyertek ki. De ettől még meggyőzőek, vagy jobbak nem vagytok, mint az ellen.
Rivaldo-A Legnagyobb.
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2018.02.16. 07:51:41

Az véletlen sem lehet, hogy az általatok semmibe nézett Zidane jól nyúlt bele a meccsbe és azért jöttek a "szerencsés" gólok? Ha meg szerencsés gól, a PSG-jé mi volt, arról senki nem beszél. Ez a nagy duma is, hogy a PSG a játék minden elemében jobb volt. Volt a 2. félidőben az 50-70 percig, amikor igen, nyomtak. Erre reagált Zidane a szélsők becserélésével és megint jobb lett a Madrid. Írtam, hogy többet nem írok, de nem tudok elmenni amellett, hogy mennyire egyoldalúan nézitek a dolgokat, kivéve LG-t. Értem én, hogy utált csapat, nem is kell őket szeretni. De nekem elképesztő, hogy minden egyes meccsen megvan magyarázva, hogy amúgy ez a Real valami borzasztó és csak szerencséje van, vagy tolják a bírók. Mindig az ellenfél ceri meg saját magát, hirtelen a PSG is gyenge semmi csapat lett. Szóval tényleg durva, hogy az elismerés még csak minimálisan sincs meg bennetek. :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 05:50:06

Talán azért írom, mert egyszerűen az nem meggyőző, ha mikor már az ellenfelem a játék minden elemében jobb, elmegyek egy kontrával, aminek a végén a kapus ráüti aranylabda térdére a zsugát, és onnan bepattan. Évek óta ezek a meccsfordító jelenetek a semmiből. Ramos egyenlít az uccsó percben fejjel, Griezmann lécre vágja a büntetőt, Vidal kirúgja a stadionból a tizit 1:0-nál. Most Ronci betérdeli a vezetést jelentő gólt. Olyan momentumok, amik sorsdöntőek, ráadásul úgy, hogy mikor ezek jönnek, azokban a meccsszakaszokban általában már jobb az ellenfél( kivéve a 14'es finálét). Nem mondom, az ilyen helyzetekből jól kijönni nagy mentális erőre vall, de még több mázlira. Már már régi bayern szintű mázli. És mind a BL-ben. A ligában szerencsére, mivel hosszabb távon kell jónak lenni, ez nem jön ki. Ott kb a helyeteken is vagytok évek óta.
Visszatérve a meccsre, én pont nem vártam psg-től semmit, mert egyszerűen nem tudom hova tenni őket. A francia bajnokság nem készíti fel a csapatokat mentálisan a legnagyobb meccsekre. Ez nagy hátrány a Bl ben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése