Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 18:55:01

ráadásul a saját pályájukon ellenük fújt a bíró...
Miért, az nem volt jogos sárga szerinted?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.17. 18:54:43

egy (nálunk) jobb csapatot vertünk meg idegenben tehát akár dicshimnusz is jöhetne.de vannak erre itt jó néhányan....ami engem illet, már az élőben félidőben is leírtam, egészen megdöbbentő az a lassú, elábrándozó?? kényelmeskedő ténfergés ahogy a labdás embereink mögül, mellől elszedték a labdát...lenyűgöző küzdeni tudás az egyik oldalon és lélektelen minimálfoci nálunk.az egyébként dokumentálja a helyzetet, hogy jó néhány kulcsemberünk meg sem izzad egy meccsen!
a Realnál mondtam, hogy mákos-bírós győzelem volt hát ez a miénkre is mondható, ha azt nézem, hogy a legjobbjukat állították ki.
nem vitatom, hogy a csalódás is beszél belőlem valahogy ma egy flottabb, hajtósabb, szebb , játékot vártam de ez nem az volt.
a három pont azonban nagyon fontos és örülök is neki. szép volt az első gólunk és nagyon fontos a második.
hogy mi lesz az angolokkal? vigasztalom magam, ahogy itt mások is ...az egy másik meccs lesz :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.02.17. 18:54:16

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Off: csak szólok, hogy Messi csodálatosan megrúgott labdája nélkül nincs Lajos gólja. :roll:

On: ezt is behúztuk! A kétkedőknek írom, hogy ez még nem Valverde csapata, a nyár végi katarzis hangulaton már mindenki gyorsan túl tette magát úgy látom. E.V-nek nem volt nagyon lehetősége csapatot építenie, mindent élesben kell kipróbálnia úgy, hogy persze pontot nem veszíthetünk.
A középpályáról nagyon hiányzik egy Xavi kaliberű mélységi irányító, aki uralná a kp-t.
A Raki-Busi kettős nagyon jól muzsikált párban legutóbb, ezt mondjuk én sem értem miért bontotta meg E.V. De én simán türelemmel és bizalommal vagyok iránta, mert messze a várakozásokon felül teljesít nálam.
A Dembele téma meg egyenesen nevetséges ahogy a sajtó meg a fórumon pár ember kezeli ezt a 20 éves gyereket. A klub felelőssége volt ennyi pénzért, elképzelés és koncepció nélkül idehozni, főleg úgy hogy EV-vel érdemben egyeztettek volna. Az pedig kész röhej, hogy a sérülései után azonnali eredményességet számonkérnek rajta egyesek.
Időt és szabad kezet kell adni az edzőnek, hogy kit szeretne a csapatban látni és kit nem.
Ha E.V. Griezmannal képzeli el a csapatot és látja a helyét, akkor nem kérdés hogy hozni kell, nekem a piac kínálta lehetőségekkel (Gomes, DS) van tele a tököm amit rákényszerítenek a keretre.

Amúgy jó kis csapat az Eibar, jó focit nyomtak ellenünk, akár pontot is érdemelhettek volna, de bocs arra nekünk nagyobb szükségünk volt! :mrgreen:

Bocs a dupláért, [auto_cenzúra] voltam!, hogy tudom törölni?? Esetleg egy modi ha segítene!? pls.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2018.02.17. 18:57:21-kor.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.02.17. 18:53:06

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Off: csak szólok, hogy Messi csodálatosan megrúgott labdája nélkül nincs Lajos gólja. :roll:

On: ezt is behúztuk! A kétkedőknek írom, hogy ez még nem Valverde csapata, a nyár végi katarzis hangulaton már mindenki gyorsan túl tette magát úgy látom. E.V-nek nem volt nagyon lehetősége csapatot építenie, mindent élesben kell kipróbálnia úgy, hogy persze pontot nem veszíthetünk.
A középpályáról nagyon hiányzik egy Xavi kaliberű mélységi irányító, aki uralná a kp-t.
A Raki-Busi kettős nagyon jól muzsikált párban legutóbb, ezt mondjuk én sem értem miért bontotta meg E.V. De én simán türelemmel és bizalommal vagyok iránta, mert messze a várakozásokon felül teljesít nálam.
A Dembele téma meg egyenesen nevetséges ahogy a sajtó meg a fórumon pár ember kezeli ezt a 20 éves gyereket. A klub felelőssége volt ennyi pénzért, elképzelés és koncepció nélkül idehozni, főleg úgy hogy EV-vel érdemben egyeztettek volna. Az pedig kész röhej, hogy a sérülései után azonnali eredményességet számonkérnek rajta egyesek.
Időt és szabad kezet kell adni az edzőnek, hogy kit szeretne a csapatban látni és kit nem.
Ha E.V. Griezmannal képzeli el a csapatot és látja a helyét, akkor nem kérdés hogy hozni kell, nekem a piac kínálta lehetőségekkel (Gomes, DS) van tele a tököm amit rákényszerítenek a keretre.

Amúgy jó kis csapat az Eibar, jó focit nyomtak ellenünk, akár pontot is érdemelhettek volna, de bocs arra nekünk nagyobb szükségünk volt! :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.17. 18:52:53

egy (nálunk) jobb csapatot vertünk meg idegenben tehát akár dicshimnusz is jöhetne.de vannak erre itt jó néhányan....ami engem illet, már az élőben félidőben is leírtam, egészen megdöbbentő az a lassú, elábrándozó?? kényelmeskedő ténfergés ahogy a labdás embereink mögül, mellől elszedték a labdát...lenyűgöző küzdeni tudás az egyik oldalon és lélektelen minimálfoci nálunk.az egyébként dokumentálja a helyzetet, hogy jó néhány kulcsemberünk meg sem izzad egy meccsen!
a Realnál mondtam, hogy mákos-bírós győzelem volt hát ez a miénkre is mondható, ha azt nézem, hogy a legjobbjukat állították ki.
nem vitatom, hogy a csalódás is beszél belőlem valahogy ma egy flottabb, hajtósabb, szebb , játékot vártam de ez nem az volt.
a három pont azonban nagyon fontos és örülök is neki. szép volt az első gólunk és nagyon fontos a második.
hogy mi lesz az angolokkal? vigasztalom magam, ahogy itt mások is ...az egy másik meccs lesz :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 18:39:51

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Ez komoly? Paulinho és Rakitic jobb volt ma nála? 2-3 gólpasszt azért így is kiosztott.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.17. 18:27:56

rendesen sajnálom az eibart :? nagyot mentek, szimpatikus kiscsapat, egy pontot megérdemeltek volna, ugyankkor mi hullangyengén játszva is lőhettüno volna sima 4-5-öt (2 gól, plusz messi kapufa, vidal ziccer stb stb) cselzi ellen ez marha kevés lesz, de azért reménykedem benne h a BL-re jobban rápörgünk. kíváncsi leszek, BL felállásra, mert ma rakéta, úgy, hogy kikerült buszkecc mellől rém gyenge volt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.17. 18:26:08

Le a kalappal az Eibar előtt! Ma ők tolták a tika-takát. Olyan összjátékokat nyomattak, hogy ha levették volna a mezeket azt lehetett volna mondani, hogy ők a Barca. Egyértelműen Európában a helyük!

Mi meg hoztuk az elmúlt meccsekről hozott formát. Az első félidő se volt jó, de a második katasztrófa. Legalább az 20-45. percig volt pár szép akciónk, helyzetünk. A másodikban meg megmentett minket a bíró és Orellana forrófejűsége.

Messi 6. meccse gólképtelen, pedig ma is volt 2 ordító helyzete, meg 1-2 olyan, hogy amikor formában van akkor gól. Most meg erőlteti és önzőzik. Coutinho szerintem jól szállt be. Rakitic hibázott ma többet, de annyit melózott megint Busival együtt, hogy megint ők voltak a legjobbak. De Piqué és Umtiti is sokat mentett. Ezt mondom már több topikban is, hogy mostanában a melót lehet dicsérni csak, ami egy Barcánál, felettébb fura. Remélem minél előbb túl jutunk ezen a hullámvölgyön.

Demélét én is hoztam volna Vidal helyett.

Fontos három pont, bajnokságok dőlnek el ilyen meccseken, de javulni kell, nagyon-nagyon gyorsan.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.02.17. 18:20:11

Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 18:17:16

Sajnálom az Eibart, a két csapat közül ma egyedül ők fociztak, ráadásul a saját pályájukon ellenük fújt a bíró...

Kíváncsi leszek, mi lesz a Chelsea ellen, az egyetlen mentség erre minősíthetetlen játékra, hogy oda tartalékolunk, szóval remélem, ott már focizni is fogunk.

Pozitívumok azért akadtak:
Umtiti - nagyon komoly védőmunkát végzett, kellett nagyon, hogy ne kapjunk gól.
Coutinho - ma jól szállt be, a második gólnál is az ő passza volt a kulcs, de előtte is voltak már remek labdája, pl. mikor ziccerbe hozta Messit, az parádés volt.
azt meg hogy hogy a kutyát nem érdekli szokás mondani, gólokra adják a 3 pontot...
Hát, azért egy Barcelonánál ez nem egészen így van. Nyilván kellenek az ilyen meccsek is, de hosszútávon nem fér bele. A Realnál Capellonak kétszer is fel kellett állnia győztes bajnokság után...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.02.17. 18:20:19-kor.
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2018.02.17. 18:17:01

Engem őszintén nem érdekel hogy hogy játszunk idegenben, csak a 3 pont legyen meg, az sokkal fájóbb hogy hazai pályán is az utolsó 2 meccsünkel vallatni lehetne, ráadásul ilyen kieső csapatok ellen, azt én nagyobb problémának tartom, mint azt hogy hetedik eibar ellen idegenben rúgtunk 2tőt, és kaptunk 0át... azt meg hogy hogy a kutyát nem érdekli szokás mondani, gólokra adják a 3 pontot...
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.02.17. 18:12:06

Mi volt az élő topicban jézusom. :D Győztünk mégis fájt olvasni,hogy Vidal ilyen, Coutinho olyan és társai kritizáló dumákat... Lehet jönni,hogy nem nem kell olvasni a fórumot, de szerintem ez egy BARCA szurkolói oldalon már nem egészséges és a negatív kritika fogalmát már nem is súrolja. :D Nyertünk 2-0-ra. Nem egy űrfoci volt elismerem, de hozták a srácok a kötelezőt a BL meccs előtt és emiatt had nem kell elnézést kérnie Valverde-nek se másnak. Jövőhét kedden bármi lehet, szóval a vészharangot sem kongatnám, ha Londonban zakó lesz, akkor már mindenki fogja szerintem. Tény,hogy nem volt az igazi, de a 3 pont megvan és egy lépcsővel előrébb a bajnokság felé ! :mrgreen: [-o<

U.i.: Nem bántani szeretnék senkit. A böfögésekre reagálok inkább,nem a kritikákra. :D
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.02.17. 18:10:01

Értékes 3 pont egy kifejezetten kellemetlen ellenfél ellen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.17. 18:09:32

Áthoztam az élőből.

Ja értem. Tehát amikor a kapusba lövi a ziccert, akkor nem lehet kritizálni? :D

Amikor egy Barcelona meccsen van olyan időszak, amikor nem túlzok, ha azt mondom, hogy 3 passzt nem tudtunk megcsinálni egymás után hiba nélkül, akkor hagy lehessen már kritizálni a játékot. És engem nem érdekel, hogy mennyire nyerünk, hogy milyen meccs jön hétközben, meg hogy mennyivel vezetjük a bajnokságot. Ez a játék egy büdös nagy nulla volt egy Barcelonában, ahogy az elmúlt 4 hét bármelyik bajnoki meccse, és ahogy egyébként az idei meccsek döntő többsége. Nem szeretem kritizálni EV-t, mert én vagyok az egyik legnagyobb híve, de a játék képe az Barcelonai mércével mérve botrányos egész szezonban. Az, hogy egy Messi-Suárez-Iniesta-Coutinho négyessel ennyire impotens legyen egy csapat sokszor a támadóharmadban, az elég szemöldök ráncolós. Még azért a tavaszt nyilván meg kell várni, és az is igaz, hogy a január-február időszak már a Pep csapat óta nagyon gyenge szinte mindig, de egyre kevésbé bízom abban, hogy ez gyökeresen változna idén.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.17. 18:09:10

Szezon elején voltak ilyen szenvedős meccseink,de legalább behúztuk. Az első gól a legjobbkor jött,Messi továbbra is görcsös,de megint nagy labdákat adott. Kedden azért több kell,de az más meccs lesz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.17. 17:06:55

Jó ellenfél ellen jön ki, hogy gálacsapatunk is mennyi kisebb-nagyobb hibával játszik. Nincs kit szídni - legfeljebb az időjárást, de az az ellenfélnek is pont olyan. Viszont vezetünk mezőnyfölény nélkül is.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.02.17. 17:01:37

Tudom , hogy megint sok idonkot fel lehetne hozni "mentségként" és még a meccsből is sok van, de ez már a sokadik meccs egymás után amikor a játékunk úgy ahogy van élvezhetetlen. Nem károgni akarok mert azért még is csak nagyszerű veretlenségi szériánk van , de azért az ember többet várna ha már mi vagyunk a Barcelona. Semmi elképzelés és kreativitás jellemzi mostanában a játékunkat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 16:04:08

Paulinho lehet a gyengepont (nem feltétlenül ma, inkább a Chelsea ellen). Csereként beállva tud lendületet hozni, de kezdőként a fegyelmezetlensége egy szoros meccsen könnyen lehet hátrány, ahogy azt már láttuk párszor a szezonban. Másrészt mellette szól a gólerőssége, meg hogy nem nagyon van jobb választás jelenleg, Dembelében egyelőre még nagyobb a kockázat.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.17. 15:51:52

Jó kezdő, kell a 3 pont !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.17. 15:44:13

nagyatyesz írta:A Chelsea ellen is ez a kezdő megy úgyis.
szerintem is, nem véletlen h ma így toljuk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.02.17. 15:36:13

Én nem bánom, hogy az őszi gálakezdőt erőltetjük. Szezon közben nehéz beépíteni valakit, és azért ez a lesajnált kezdő harcolt ki ennyi pontot és ekkora pontelőnyt a bajnokságban. Az újak beépítése idő, és az elmúlt meccseken pontvesztést eredményezett. Nyilván nem kizárólag miattuk nem nyertünk. A Chelsea ellen is ez a kezdő megy úgyis.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.02.17. 15:30:49

visca el barca írta:kezdő:

TS - SR, piqué, umtiti, alba - paula, rakitic, busquets, iniesta - messi, lajos


úgy látszik coutinho meg dembelé továbbra sem illik EV elképzelésébe
Ezzel a csapattal volt a legjobb a játék eddig, de számomra akkor is meglepetés. Tényleg az derül ki ebből a kezdőből hogy a Chelsea meccs olyan mintha nem is lenne pár nap múlva. Remélem tudja mit csinál és nem felejtette el hogy Coutinho nem játszhat a BL-ben.
Kell a 3 pont.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.17. 15:30:20

Paulinho 2018-ban először kezdő. Ez a 11 lesz kedden is majd. Na de az még odébb van. Nagyon fontos lenne ma 3 pontot szerezni, a pontok miatt és az önbizalom miatt is. Szerintem a második félidőben jönni fog a brazil-francia duó is.

Hajrá-hajrá!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.02.17. 15:28:48

visca el barca írta:kezdő:

TS - SR, piqué, umtiti, alba - paula, rakitic, busquets, iniesta - messi, lajos


úgy látszik coutinho meg dembelé továbbra sem illik EV elképzelésébe

Ezt a kezdot vártam Londonban ( a Real ellenit) és Dembelével a visszavágot ( Juve elleni hazait).

Így Coutinho kimaradását nem értem...de nekem nem is kell :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baas11 2018.02.17. 15:30:30-kor.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.17. 15:27:38

ab1daL írta:Dembele sérülése után egyszer játszott azóta csereként, francnak se hiányzik, hogy kezd, és megint lesérül.
akkor ennyi erővel sose játsszon :mrgreen:

Barça subs: 13.Cillessen 2.N.Semedo 11.Dembélé 14.Coutinho 19.Digne 22.Aleix Vidal 24.Yerry Mina
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése