Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.01. 10:24:48

Én benyomnám elől a Coutinho-Messi-Dembelé hármast.

Mögöttük pedig Iniesta egy fél órára, hétvégén úgyis pihent, aztán jöhet le ha jó az eredmény, és "Köténnyu" mehet a helyére, és Paula be a jobbos KP-ra.

Coutinho-Iniesta baloldal azért is kell, mert Alba nem játszik, és Digne nem sokat tud adni előrejátékban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.03.01. 10:19:46

Nero. írta:Szerintem koránt sem lesz olyan könnyű esténk holnap, úgyhogy annyira nem rotálnám szét a kezdőt, és az se baj ha Suarez ott van a padon. Ez a Las Palmas már nem az ami tavaly volt, de így is bármi lehet pláne hogy Digne és Paco személyében biztosan lesz 2 fék a kezdőben.

Ha nyerünk és megmarad a 7 pont, akkor szerintem nem leszünk offenzívek az Atletico ellen. Egy döntetlen azt jelentené hogy 10 fordulóval a vége előtt 7 ponttal megyünk ami azért nem rossz. De még a 4-4-2es felállással is megvannak a helyzeteink, pl. amit Paulinho kihagyott fejes 0-0nál a Chelsea ellen azt 10/9szer illik a hálóba tenni.

Továbbra is nagyon rágós falat az Atletico, nem követelem a 3 pontot (tekintve a tabellát), viszont ha kikapunk az baj.
Ezt a meccset mindenképp be kell húzni, ellenkező esetben az ATMA ellen nem lehet taktikázni, eredménykényszerben leszünk és egy X is azt jelentené, hogy nagyon kell figyelni a ligára.
Baromi sok mindenrről fog dönteni a hétvégi meccs, még ha a Las Palmast verjük is. Ha győznek a matracosok melegedni fog a pite, a rotációból is vissza kell venni, viszont ha ütjük őket, a bajnokságot minden bizonnyal leadják és inkább hátrafelé tekintgetnek.
Nem túl szerencsés, hogy pont akkor találkozunk velük, amikor csúcsformába lendültek. Init mindenképp játszatnám este, legalább 30 percet kaphatna, hogy ne essen ki a ritmusból, de ne is fárassza le magát/sérüljön meg.
Paco pedig mikor kezdjen, ha nem most. Suarezre így is berágott a szövetség, az első kérdéses esetnél villanna a sárga. Lajost meg nem úgy ismerjük,mint aki kifejezetten vigyázna, hogy elkerülje a lapot, a pályán ő nem igazán gondolkodik ilyeneken.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.03.01. 09:00:10

Valverde nem egy idegenbeli meccsen fog elkezdeni rotálni, helyesen. Alba helyett Digne, egyébként Piqué és Suarez kezd, és a négy középpályásnál sem lesz különösebb meglepetés: Busquets, Paulinho, Rakitic, Coutinho.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.01. 00:01:12

Szerintem koránt sem lesz olyan könnyű esténk holnap, úgyhogy annyira nem rotálnám szét a kezdőt, és az se baj ha Suarez ott van a padon. Ez a Las Palmas már nem az ami tavaly volt, de így is bármi lehet pláne hogy Digne és Paco személyében biztosan lesz 2 fék a kezdőben.

Ha nyerünk és megmarad a 7 pont, akkor szerintem nem leszünk offenzívek az Atletico ellen. Egy döntetlen azt jelentené hogy 10 fordulóval a vége előtt 7 ponttal megyünk ami azért nem rossz. De még a 4-4-2es felállással is megvannak a helyzeteink, pl. amit Paulinho kihagyott fejes 0-0nál a Chelsea ellen azt 10/9szer illik a hálóba tenni.

Továbbra is nagyon rágós falat az Atletico, nem követelem a 3 pontot (tekintve a tabellát), viszont ha kikapunk az baj.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.28. 23:37:58

ha a két utóbbi meccsüket nézem sok jóra nem számíthatunk! baromira megerősödött a támadójátékuk, a Griezmann-Costa-Correa hármas kifejezetten veszélyes és a padon is ott van még Gameiro..szerintem nem vitás, hogy győzni jönnek.csak abban bízom, hogy a két meccsen ellőtték a puskaporukat, különösen Griezmann ezzel a négyessel.
mindegy nehéz lesz, de nekünk is kijöhet a lépés ha idegenben jók voltunk egy x-re be kéne húzni.holnap meg Messi elléphetne még a góllövésben arra jó lehet az a jó idő... :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.28. 22:22:00

recrea írta: Ez a kisebbik baj, a nagyobbik, h EV is így fog gondolkodni :D
légyszi ne :mrgreen:

otthon nyerni kell, és a győzelemért kell menni, ez egyértelmű.
lezárhatjuk jóformán a ligát, ezt kell szem előtt tartani.

persze nem várom el, hogy Girona elleni kezdő legyen fent, szerintem vagy Dembele, vagy Coutinho kikerül, és be Iniesta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.28. 22:13:59

csababarca írta:
S.Agüero írta:
Amúgy szerintetek a Camp Nouban győzelemre fog játszani Simeone, vagy megelégednének a döntetlennel?
szerintem elég nekik a döntetlen, a vereség elkerülése a fontos. tudja, hogy ha kikapnak akkor kiszállnak, de ha nem kapnak ki, marad 7 pont, az még korrigálható is akár.
ahogy Simeonét ismerem, így fog gondolkozni.
Ez a kisebbik baj, a nagyobbik, h EV is így fog gondolkodni :D

Grizes ma nagyot játszik, azt mondja a riporter, h így feljebb viheti az árát...sötétek ezek, mint az éjszaka.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.28. 21:52:51

S.Agüero írta:Amúgy szerintetek a Camp Nouban győzelemre fog játszani Simeone, vagy megelégednének a döntetlennel?
A szokásos játékukat fogják játszani. Betolják a buszt és majd lesz valami, hátha találnak gólt, kontrából, szögletből vagy egy hibából. Szinte mindig be is jön nekik, szóval az ő esetükben a busz nem azt jelenti, hogy feladják a győzelmet előre. A Chelsea mondjuk jó példát mutatott Simeonénak.

Esetleg az első félidőben letámadhatnak az elején, mint ahogy tették 1-2 éve, amikor meg is szerezték a vezetést, de sikerült fordítani és nyertünk 2-1re, ők meg 9-en fejezték be a meccset. Azon a meccsen meglepően bátran letámadtak és meg is voltunk illetődve, ahogy szoktunk ilyenkor. Nagyon meleg lenne a pite, ha találnának egy gólt az elején. Nem lehet gólt lőni nekik szinte idén se. Nem is várok sok gólt, még is csak a két legjobb védelem találkozik majd.

szerk: Látom nagyon mennek most ők is. Griezmann belendült, újra megkaptuk Costát...Koke meg Saúl, nem lesz egyszerű, ha elkapják a fonalat. Ha megszerzik a vezetést, mindent meg fognak tenni, hogy elvegyék a veretlenségünket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.28. 21:42:46

S.Agüero írta:
Amúgy szerintetek a Camp Nouban győzelemre fog játszani Simeone, vagy megelégednének a döntetlennel?
szerintem elég nekik a döntetlen, a vereség elkerülése a fontos. tudja, hogy ha kikapnak akkor kiszállnak, de ha nem kapnak ki, marad 7 pont, az még korrigálható is akár.
ahogy Simeonét ismerem, így fog gondolkozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.28. 21:38:08

Hasonló kezdőt várok:

MAtS - SR ; Verma ; Umtiti ; Digne - Dembélé ; Rakitic ; Busi ; Coutinho - Messi ; Paco

Paco ver egyet, ha Suárez pozíciójában kezd.

Amúgy szerintetek a Camp Nouban győzelemre fog játszani Simeone, vagy megelégednének a döntetlennel?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.28. 21:33:27

Piqué helyett nem értem miért nem mehetett volna Mina.

Lajos meg mindenképp padozzon, tuti utazni fog rá a bíró. Már az első esésénel kapni fogja a sárgát színészkedés miatt (akár az, akár nem).
Én simán kezdetném Pacot is.

De ha megpróbálok Valverde agyával gondolkozni, akkor Lajos, Gomes, Paulinho, Pique kezd, Coutinho a jobboson fog küszködni és Dembele helyett Vidal fogja váltani őt az 50. percben :D
=>
Pique lesérül, Lajos kisárgázódik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.28. 20:45:12

Suarez és Piqué nálam is padozna. Messi azért nem árt ha kezd,jól ment neki legutóbb,legalább hamarabb el tudjuk dönteni. Aztán meg le lehet kapni őt is a végére,

Stegen-Vidal,Verma,Umtiti,Digne-Dembelé,Paula,Rakitic,Iniesta-Paco,Messi
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.28. 20:00:23

A keret:

Ter Stegen, Piqué, Rakitic, Sergio, A.Iniesta, Suárez, Messi, O.Dembélé, Cillessen, Coutinho, Paulinho, Paco Alcácer, Digne, S. Roberto, André Gomes, Aleix Vidal, Umtiti, Vermaelen.

Suárezt én el sem vittem volna. Egyrészt az eltiltás veszélye miatt, másrészt pedig pihentetés céljából. Las Palmas nincs közel és már az utazás is fárasztó lehet, 2 nappal az Atleti előtt. Piquét szintén otthon hagytam volna, de csak nem hajlandó senkit sem pihentetni Valverde.

Minát megint játszattam volna, Las Palmas ellen szerintem bőven kaphatott volna perceket, rizikó nélkül.

Én elég komolyat rotálnék. Rengeteg gólt kapnak a kanáriak, és az edzőjüket ismerve most is rengeteg területet fognak hagyni. Épp ezért úgy gondolom, hogy Messiék nélkül is hozni lehet, és csak akkor hoznám őket, ha baj van.

Mats - Digne - Verma - Umtiti - Vidal - Ini - Paula - Robi - Cou - Paco - Dembuz

Ez a csapat elég is lenne kb, elszaladnak pár kontrával és kész.

De úgy is játszani fog mindenki, annyi lesz a változás, hogy Digne ott lesz a csapatban, Alba eltiltása miatt.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.25. 15:09:53

LG írta:Szerintem nagyon egyszerűen ki lehetne védeni ezeket a szándékos sárgákat, ha 5. után nem automatikusan a következő meccsen járna az eltiltás, hanem mondjuk a következő háromból választhatna, hogy mikor tölti le. Mint pl. a F1-ben, mikor vki boxutcaáthatjtásos büntetést kap, de ő döntheti el, mikor jön ki, nem kell feltétlenül a köv. körben.
Ha most gonosz lennék, akkor azt mondanám, hogy ez azért nem lehetséges, mert akkor a Real Madridnak +5 szakembert fel kellene venniük, akik vezetik az ilyen nemü adminisztrációt, nehogy kizárják őket valahonnan

:mrgreen:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.02.25. 15:07:31

szerintem sargat nyugodtan harcolhasson ki egy jatekos, ha szeretne. de csak olyan dolgokat csinaljon, amik sargat ernek, viszont ne akarja tonkretenni a jatekot es ne akarjon serulest okozni a masiknak. peldaul, ha valaki nem hagyja elvegezni a szabadrugast/szogletet vagy o nem akarja elvegezni a szabadrugast meg akkor se, ha szol a jatekvezeto, akkor kiallitanam egybol. ha nem akarsz jatszani, akkor nem kell. ugyanez, ha sargat akar kiharcolni serulesveszelyesen, menjel zuhanyozni akkor fiam.

de egy sima lerantasban, mezhuzasban nem latok semmi problemat, vigyed a sargad, ha mar ennyire akartad.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.25. 14:48:25

Szerintem nagyon egyszerűen ki lehetne védeni ezeket a szándékos sárgákat, ha 5. után nem automatikusan a következő meccsen járna az eltiltás, hanem mondjuk a következő háromból választhatna, hogy mikor tölti le. Mint pl. a F1-ben, mikor vki boxutcaáthatjtásos büntetést kap, de ő döntheti el, mikor jön ki, nem kell feltétlenül a köv. körben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.25. 14:12:37

davi10 írta:Azzal se értek egyet, hogy ne lenne értelme. Akkor tolja maga előtt az a 4 sárgát a szezon végéig? Hátha majd pont e Real vagy az Atleti előtt kapja az 5.et?
Csak akkor fair a dolog, ha nehéz meccs előtt jön össze az ötödik sárga. Az mindegy, hogy előtte hány embernek okozott nyílt törést a pályán, nem kaphatja meg. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.25. 13:57:40

Yokozuna írta:
BarcafanTomee írta: Alba és Suárez akciója nem volt szimpi. Carvajal ilyenért meszelték el a BLben. Nem lepne meg, ha Alba is két meccset kapna, az helyett és nem lenne ott az Atma előtt.
Ráadásul értelme sincs az ilyen szándékos sárgának. Most nem játszhat az idegenbeli mérkőzésen, pedig akármilyen okból is nagy szükség lehetne a játékára. Ha meg ki akarja hagyni a meccset, megbeszélheti az edzővel, ülhet a kispadon, és még a sportszerűség sem kérdőjelezhető meg.
Szerintem simán belefér ha valaki kiokoskodja az 5. sárgáját. Nevetséges, hogy ezért eltiltanak bárkit, mert úgy kiprovokálja, hogy nem árt senkinek. Ha valakit lemészárol a sárgáért és lábat tör, akkor tiltsák el, de nehogy már ennyi ne férjen bele.

Azzal se értek egyet, hogy ne lenne értelme. Akkor tolja maga előtt az a 4 sárgát a szezon végéig? Hátha majd pont e Real vagy az Atleti előtt kapja az 5.et?

Most választhatunk, hogy Lajos az Atleti vagy a Lasp Palmas ellen ne játsszon, mert nála benne van, hogy elborul az agya hétközben...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.25. 13:47:13

BarcafanTomee írta: Alba és Suárez akciója nem volt szimpi. Carvajal ilyenért meszelték el a BLben. Nem lepne meg, ha Alba is két meccset kapna, az helyett és nem lenne ott az Atma előtt.
Ráadásul értelme sincs az ilyen szándékos sárgának. Most nem játszhat az idegenbeli mérkőzésen, pedig akármilyen okból is nagy szükség lehetne a játékára. Ha meg ki akarja hagyni a meccset, megbeszélheti az edzővel, ülhet a kispadon, és még a sportszerűség sem kérdőjelezhető meg.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.25. 12:00:33

visca el barca írta: azt ugye mindenki vágja h a csávó a kínai bajnokság miatt 14 (!!!!) hónapja folyamatosan játszik? csoda h még képes mozogni :?
Az mondjuk nem semmi. És akkor gondolom még megy a VB-re is...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.25. 11:48:55

Sinya22 írta:Paula nagyon elvesztette a fonalat
azt ugye mindenki vágja h a csávó a kínai bajnokság miatt 14 (!!!!) hónapja folyamatosan játszik? csoda h még képes mozogni :?

jó meccs volt, a girona szerencsére hagyott minket lubickolni, jó volt mindenki, főleg messi, lajos meg rakéta, de dembelével meg coutinhoval is totál elégedett voltam. végre egy gála előadás ami alatt lehetett szórakozni és nem 2 lövés/90 perces mutatóval hoztunk le egy meccset
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.25. 11:09:53

Paula jelenleg semmivel nem jobb megoldás a jobb oldalra szerintem,talán a sokat emlegetett Semedo-Robi jobb oldal lenne stabilabb előre és hátra is,de ez most megint nem lesz egy pár hétig,úgy hogy Dembelé remélem kezdeni fog a Chelsea ellen is. Rakiticet többször nem szabad kivenni középről,Roberto hátul lesz,Paula nagyon elvesztette a fonalat,Gomes és VIdal meg a Bl-ben ne játsszon inkább :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.25. 11:09:17

Akinek tegnap Neymar hiányzott a csapatból, annak őszinte részvétem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.25. 10:46:26

rikko írta:
Vakmacska írta:Szerintem a cselszkij ellen már nem ez a kezdő lesz, ott visszaté Paula, Cou eleve nem is játszhat.
Piquét nem értettem, hogy mi a somért kellett egyáltalán játszatni?! Tudtká, hogy sérült, hogy 3 edzést kihagyott. Ott van egy tuti Verma, meg Mina, akit most hoztak, minek kellett eröltetni?

Azért ez a kezdő egy jobb csapat ellen nem hiszem hogy állni fog. Ez a kis csapat is eljutott egy-két helyzetig. Egy jobb csapat többet fog ezekből kihozni

Mondjuk maradjunk annyiban, hogy ez a Girona jelenleg EL helyért küzd újonc létére. Ergo nem olyan trék.
Csak 1 góllal lőttek kevesebbet, mint az Atletico. Meg már az elején játszott, hogy nagyon támadunk, ezért is lehettek lehetőségeik, de ez nem feltétlenül a fellállásból, inkább a hozzáállásból adódott.

Amúgy meg korábban is kb. ennyi lehetősége szokott lenni az ellenfélnek a defenzívebb felállásunkkal, csak nekünk volt jóval kevesebb, szóval akkor nem megéri? Jelenleg mennyivel nagyobb biztosítás Paulinho a kezdőben, mint Dembelé?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.25. 09:43:21

randomguy írta: Azért mikor melegített Paulinho meg Vidal, azt hittem, hogy Valverde megijed a gálától, és gyors lekapja őket, de szerencsére tévedtem.
:lol: :lol:

Most hirtelen elképzeltem, ahogy Valverde nagyra nyilt szemekkel meccs közepén szól az asszisztenseinek hogy nézzék már meg a szabálykönyvbe hogy nincs-e olyan hogy 5+ gólos gólkülönbségnél kizárják őket :mrgreen:

Csoki jobboldal nagyon ment, jót tenne Messi és Suarez emberfogásának(a mi szempontunkból), ha a jobb oldalt lenne egy ilyen halálos driblis duó :D
Válasz küldése