André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.14. 22:45:47

Mivel mindig szidom, ezért most úgy a tisztességes, hogy írok vele kapcsolatban annyit, hogy ez most nem volt rossz. De ma sem éreztem, hogy oda tette volna magát 100%osan, többször veszített párharcot test-test ellen, de ment hajtott, Messi gólja előtt okosan bezárt középre, kioffolva Mosest Messiről.

Erre lehetne használni, egyelőre, ezekből tudna erőt meríteni, de kezdőként felesleges próbálgatni, mert csak rombolódik az önbizalma mégjobban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 22:42:14

MQuCsabi írta:Azon gondolkodom, nem lehet, hogy a nyilatkozat már egy sportpszichológusi lépés volt? Mintegy terápia képp. Mint mikor Mourinho mindig levette a terhet a játékosairól.
"Én vagyok a félénk jófiú, nézzétek, én is ember vagyok, aki nagyon akar"

Btw ma vannak remek megoldásai. Párharcot is nyert
A remek megoldások azért erős. Forgolódott össze vissza fogalmatlanul, talán kétszer elindult előre, nem hátrapasszolta. Ennyi azért elvárható egy focistától.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 22:21:56

Azon gondolkodom, nem lehet, hogy a nyilatkozat már egy sportpszichológusi lépés volt? Mintegy terápia képp. Mint mikor Mourinho mindig levette a terhet a játékosairól.
"Én vagyok a félénk jófiú, nézzétek, én is ember vagyok, aki nagyon akar"

Btw ma vannak remek megoldásai. Párharcot is nyert
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.14. 20:30:59

Érdekes lenne, ha ma kezdene, tuti hatalmas tapsot kapna a közönségtől. Valverdét ismerve, Gomes interjú ide vagy oda, nem lepődnék meg, ha Dembele helyett így is Gomest rakná be.
Úgy néz ki, hogy Dembele kezd, ami jó döntés. Gomes, amit leművelt az Atletico ellen, a pálya közelébe se engedném.
A mentális gondjait, majd megoldja a válogatottnál. Mert arra itt nem nagyon lesz ideje. Utolsó bajnokikon lehetne, csak akkor meg pont a Real jön, egyébként, se gondolom, hogy a csapatnak kell megoldani a problémáját.
Nem tudsz felnőni a feladathoz, semmi baj, van helyetted ezer másik, aki örömmel játszik, majd helyetted.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 17:40:42

danixx írta:.
Guardiola amikor nálunk kezdett maximum a B csapatnál tette le a névjegyét, szóval tényleg ne keverjük ide :D

Az meg, hogy nem szereted elfogadható, de ne mondd már, hogy a Bilbao-val és az Olympiakos-szal eredménytelen lett volna :D

Nekem se tűnik világverőnek a csapatunk, de amikor idejött megkapta azt a csapatot, amit először Neymar ittléte és hisztije, majd undorító távozása eléggé megviselt. Ezután hoztak neki egy temetett Paulinhot aki megtáltosodott a keze alatt és még nem játszott ilyen jól, mint nálunk. Hoztak neki egy 19 éves agysebész gyereket, aki kihagyta az alapozást, majd a 2. meccsén lesérült fél évre.
Abból a szétesett keretből kihozta a maximumot, a bajnokság és a kupa félig már zsebbe van.

A Gomeses résszel sem igazán tudok mit kezdeni, mer nyilván nincs bibi a térdén, hanem komoly mentális gondjai vannak, amin túl kell lendülnie, remélem, hogy a nyilatkozata utáni támogató megnyilvánulások segítik ebben.
Abba meg tényleg ne menjünk bele, hogy ki mit lát jobban, te a gép előtt, vagy az edző aki vele dolgozik...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.14. 17:00:59

S.Agüero írta:
Nem nagyon tudok róla semmi izgalmas eredményt se kapásból se némi utánjárással felmutatni.
Akkor próbálkozz kicsit keményebben.
hagyjad már, teljes homályban van a gyerek :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 16:41:25

danixx: Lehet hogy nem gálázunk folyton, de legalább akkora nagy tett a nyár végi csapatot ilyen szintre felhozni amilyenre most vagyunk.

Augusztus után az volt a reális cél hogy ne szakadjunk le túlságosan a bajnokságban, és jussunk valahogy tovább a BL csoportból, ehhez képest elég megnézni hogy hol tartunk és miket értünk el eddig a szezon során.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.14. 16:30:09

Nem nagyon tudok róla semmi izgalmas eredményt se kapásból se némi utánjárással felmutatni.
Akkor próbálkozz kicsit keményebben.
danixx
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.08.29. 11:27:36

2018.03.14. 15:51:47

davi10 írta:Érdekes lenne, ha ma kezdene, tuti hatalmas tapsot kapna a közönségtől. Valverdét ismerve, Gomes interjú ide vagy oda, nem lepődnék meg, ha Dembele helyett így is Gomest rakná be.
Mondjuk a jobboson inkább Vidal a valószínűbb, szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy Dembele kárára tenné be Gomest.
danixx írta: Az edző meg full vak, de már LE is az volt.
Értem én, hogy kifogásloható a teljesítménye, de azért ne essünk már át a ló túloldalára. Szerinted ki ismeri jobban a csapatot, és ki tudja, hogy mit akar? Az aktuális edző, akivel veretlenül vezeti a bajnokságot a csapat és naponta órákat dolgoznak együtt, vagy te, aki látod hetente 20 percet játszani a játékost?

Egy ilyen mondatért Sampert már szétcincálták volna.
Lehet kritizálni, ellenvéleményt megfogalmazni (bár ahogy elnézem most pont a Gomest védők az ellenvélemény), erre van a fórum. De azért olvassuk már át a dolgokat, mielőtt elküldjük, főleg ha más hsz-ében nagyítóval keressük, hogy mibe lehet belekötni.

Lehet, hogy a belekötős rész rád pont nem vonatkozik, ez esetben bocsánat.
Nyilván az edző többet lát belőlük, mint mi de nekem EV sose volt szimpi. Nem tartom egy kiemelkedő edzőnek, akinek helye lenne a Barca kispadján sokáig. Nem nagyon tudok róla semmi izgalmas eredményt se kapásból se némi utánjárással felmutatni.
Pl. Guardiola azért már pár másik ligában letette a névjegyét, de ezt nem keverjük ide.

Még annyit megjegyeznék, mikor nem egy cikk szól arról, hogy azok a játékosok nyilatkoznak már, hogy kit kéne elzavarni, akik évek óta hozzák a szintet, az eredményt és egy szinten sem említhetők AG-vel, talán akkor elkéne gondolkozni azon, hogy ez az ember nem idevaló, és az, hogy ezt az edző sem látja az pedig igenis az ő hibája.
Ez már nem az a szint, hogy jajj Andrébaba, bibi van a térdeden, majd félév múlva meggyógyul és még egy évig majd kezdünk veled valamit és ha akkor se jön össze még mindig lesz egy újabb éved..
Nem ez a Barca, nekem legalábbis.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.03.14. 14:19:05

Ha ma esetleg játszik, én annyira nem aggódom, biztosan nagy terheket dobott le magáról ezzel a nyilatkozattal, a fogadtatás pedig pozitív volt, így benne van hogy játszana végre egy felszabadult meccset extra emocionális töltettel.
Én megértem a problémáját egyébként, lehet mondani, hogy milyen klubban van, mennyit keres, de mi sem az éhező afrikaiakhoz viszonyítjuk a gondjainkat, pedig az ő szemszögükből azok ugyanolyan komolytalanok, mint nekünk Gomesé. Nem érzi jól magát, nincs önbizalma, nem tud kiteljesedni a hivatásában, szerintem is bátor dolog volt nyíltan beszélnie erről, semmi gond nincs vele.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.14. 10:32:15

Makanaki írta:Van egy olyan érzésem, hogy sokan azt gondolják, hogy akinek engedik hogy felvegye a Barca mezt azt védeni kell.
Az ilyen állatot úgy hivják, hogy szurkoló.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 09:59:28

Érdekes lenne, ha ma kezdene, tuti hatalmas tapsot kapna a közönségtől. Valverdét ismerve, Gomes interjú ide vagy oda, nem lepődnék meg, ha Dembele helyett így is Gomest rakná be.
Mondjuk a jobboson inkább Vidal a valószínűbb, szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy Dembele kárára tenné be Gomest.
danixx írta: Az edző meg full vak, de már LE is az volt.
Értem én, hogy kifogásloható a teljesítménye, de azért ne essünk már át a ló túloldalára. Szerinted ki ismeri jobban a csapatot, és ki tudja, hogy mit akar? Az aktuális edző, akivel veretlenül vezeti a bajnokságot a csapat és naponta órákat dolgoznak együtt, vagy te, aki látod hetente 20 percet játszani a játékost?

Egy ilyen mondatért Sampert már szétcincálták volna.
Lehet kritizálni, ellenvéleményt megfogalmazni (bár ahogy elnézem most pont a Gomest védők az ellenvélemény), erre van a fórum. De azért olvassuk már át a dolgokat, mielőtt elküldjük, főleg ha más hsz-ében nagyítóval keressük, hogy mibe lehet belekötni.

Lehet, hogy a belekötős rész rád pont nem vonatkozik, ez esetben bocsánat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.03.14. 09:17:31

Van egy olyan érzésem, hogy sokan azt gondolják, hogy akinek engedik hogy felvegye a Barca mezt azt védeni kell. Nem tudom melyik meccset néztétek, de újra lehet nézni.
A 75. percben több védelmi hibát is elkövetett, amit lehet más is elkövetett volna és a 81. perc elején az a buta szabálytalanság még izgalmassá is tehette volna a 3 pont sorsát.
Nem csak mentálisan nincs ott a srác, de ahhoz hogy egy BL aspiráns csapatban játsszon ahhoz minden téren topon kell lenni. Vagy nálunk belefér -1 ember is? Akkor menjünk mi is játszani...
Nem a belerúgás a lényeg, hanem a jogos kritika felé, az edző felé aki játszatja és afelé aki idehozta.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
danixx
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.08.29. 11:27:36

2018.03.14. 09:10:07

recrea írta:Én nem sajnálom, senkit nem sajnálok, nemhogy őt, engem sem sajnál senki a problémáim miatt.

Én a csapatot szeretem, nem érdekel milyen játékosokkal nyerünk kupákat, ő láthatóan nem idevaló, menjen, ahova akar v tud, és azt kívánom, h legyen ott sikeres. Továbbá kívánok neki egy vb ezüstöt, mely meccs végén Messinek gratulál :D

EV meg vakon van, csak az ellenkezőjét éri el vele, h erőlteti, ha valóban igaz, akkor kölcsönbe kellett volna adni, és most senkinek sem fájna.
Totálisan egyetértek ezzel. Ez az ember nem idevaló. Egy ilyen csapatban nem csak technikailag, de szellemileg és lelkileg is el kell tudni viselni az elvárásokat és a nyomást. Ha nem megy menni kell. Azért amikor a havi 320 ezer fontot zsebrevágja ezért a semmiért, hol van ez a nagy szégyen. Ha visszaadná a fizetését akkor talán lenne benne valami mélyebb a nyilatkozatában, de engem sajnos nem hat meg, 2 év alatt a teljesítménye 0.

Az edző meg full vak, de már LE is az volt. Kínjában a hétvégén kb. már hátvédet játszatott vele, de az se ment neki, kapu előtt meg sose a labda fel mozdul.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.14. 09:04:12

Alcantara írta:Soha nem szóltam ehhez a témához eddig. Itt a legtöbb ember csak jelképesen belerúg hetente minimum kétszer. Szerintem ennél az embernél nem képességbeli problémák vannak, mert azt a szakvezetés már kiszúrta volna régen.
A komoly mentális problémát nehéz így leküzdeni. A szezonnak ebben a szakaszában már nem lesz rá esélye, minden meccs óriási eredménykényszer. Sajnálom őt, szerintem más csapatban sikerülne nála áttörni a mentális gátat, itt már nem nagyon hiszem, hogy lesz rá esélye.
Én nem adnám el azonnal, kölcsönbe tenném egy olyan csapathoz, ahol nem elvárás minden meccset/trófeát megnyerni, biztos, hogy máshol tudna bizonyítani, így később többet lehetne érte kérni egy jó szezon után.
csak azért írok ide még egyszer, hogy jelezzem én nem tartozom (talán egyedüliként) a rugdosók közé.
leírtam már: méltánytalan ... és min. relatíve igazságtalan is de nincs mit tenni. természetesen nem gondolom, hogy a teljesítménye megfelelő, csak éppen az a fröcskölő, indulattal teli következetlenség bosszant amit itt olvasni lehet.
értelmetlen bármilyen elemzés ami esetleg mellette szól....nem talál megértésre, miközben én azt látom, hogy pl.a legutóbbi meccsén csereemberként!! egy számára idegen poszton egyetlen olyan baromságot sem csinált mint Paulinho aki miatt egy 100%-os gólhelyzet alakult ki.....
az már csak hab a tortán, hogy miért nem a cseresorunk többi tagjával azonos megítélést kap?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 08:07:17

Én várom. Jöhet :):)
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.14. 07:53:21

Csabi pont ma akartam írni egy picit a tapasztalataimról, a szakítás utáni időszakról, pszichológusról, hasonlók. Lehet Gomes-t is érdekelné.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 07:33:31

Biztos, hogy folyamatosan dolgoznak vele a pályán kívül is. Ettől függetlenül ez nem két hét és nem két hónap, hogy egy ilyen önérrékelési zavart, önbizalomhiányt kezelni lehessen. Itt nem az a lényeg, hogy mindent megnyert és fel kell pörgetni a harmadik BL döntőjére. Komolyabb ügy jóval.

Ember annyira meg van zuhanva, mintha szakított volna vele a nagy szerelme. Simán jöhetne a fórumra tanácsért :):)
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.03.13. 23:12:12

Érdekes egy pali ez a Gomes. Bár utóbbi időben kritizáltam, úgy gondolom joggal, de egész nyáron amondó voltam nézzük meg EV kezei alatt, amolyan tiszta lappal indult ő is. Kevés lehetőséget kapott, akkor is inkább negatív volt a produkció. Kalapom előtte, hogy ebben a világban ezt így kimondta, mert a média és a trollok szét fogják szedni. Viszont bennem egy kérdés merült fel, ismét: Dembelénél lehetett olvasni mennyi pályán kívüli problémája volt hosszú hónapok után cselekedett a klub, na most nekem ne mondja senki hogy Gomesnél nem látták a pali a béka feneke alatt van. Most nem a vidéki biszemb**zom haverok összeállnak megyeire focicsapatról van szó. Sportpszichológus? Olyan luxus illetve maximális profizmus van a klubnál mind az edzőközpontok, utaztatás, étkeztetés stb stb, hogy egy ilyen problémát nem tudnak orvosolni. Ha nem számolnak vele, miért nem adták el? Vagy Ernőnek kellett fél év, hogy rájöjjön? Több sebből vérzik ez a dolog.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.13. 20:34:51

Soha nem szóltam ehhez a témához eddig. Itt a legtöbb ember csak jelképesen belerúg hetente minimum kétszer. Szerintem ennél az embernél nem képességbeli problémák vannak, mert azt a szakvezetés már kiszúrta volna régen.
A komoly mentális problémát nehéz így leküzdeni. A szezonnak ebben a szakaszában már nem lesz rá esélye, minden meccs óriási eredménykényszer. Sajnálom őt, szerintem más csapatban sikerülne nála áttörni a mentális gátat, itt már nem nagyon hiszem, hogy lesz rá esélye.
Én nem adnám el azonnal, kölcsönbe tenném egy olyan csapathoz, ahol nem elvárás minden meccset/trófeát megnyerni, biztos, hogy máshol tudna bizonyítani, így később többet lehetne érte kérni egy jó szezon után.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.13. 19:45:50

Szerintem szimpatikus, hogy felvállalta a dolgot. Legalább érződik, hogy lelkileg megviseli. Tehetne rá magasról, nagy pénzt megkapja mindenképpen.
Az tuti, hogy itt ő nem fog javulni. Nyáron tuti továbbáll
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.13. 19:03:02

jah akkor oké, csak erről nem szóltak a hírek. én úgy vagyok vele, hogy volt 1.5 éve h rendbe tegye magát, de nem tudott felnőni a feladathoz, úgyhogy mindenkinek az lesz a legjobb ha nyáron megy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.13. 19:01:53

Sőt, még akár az öngyilkos segélykérő vonalat is felhivhatta volna. Ne vicceljünk már, elhiszem hogy lelkileg nem olyan egyszerű meg nem mindenre megoldás a pénz de több millio embert a nagyvilágba komolyabb dolgok súlytanak minthogy egyszer kap valaki 2 füttyöt...

Nagyon erősen túl van ez dramatizálva, valahol igaza van neki is meg a “hatereinek” is, de bölcsebb maradt volna ha csendbe marad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.03.13. 19:03:59-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.03.13. 18:42:38

visca el barca írta:amúgy annyi esze nem volt, hogy a klubtól segítséget kérjen? nyugodtan odamehetett volna valverdéhez elmondani neki is ezeket a dolgokat...
Valverde (on Gomes): "He's brave because he confessed his feelings openly, all the players and the team staff are with him."

Valverde: "I spoke with André several times about many things, the coach always has to help his players in any way possible."

szerintem az mar megvolt, legalabbis ezekbol az jon le, de ez nyilvan varazsutesre nem old meg semmit
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.13. 18:39:57

Honnan tudod, hogy nem tette meg?
Valószínű abban bíznak, hogy áttörik egy gát, mint pl. Oldalpassz Robiból az egyik jelenlegi legjobb játékos lett...
Lezárt