Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.24. 12:36:09

Vakmacska írta: Böde: a mester mondott pár szót, de nem nagyon figyeltem, nem nagyon értettem, nem jó az angolom. Közben vigyorog.
Leekens: Böde fiam, te most beállsz, és a nyakánál fogva lerántod a kapusukat, hátha a spori nem veszi észre.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.03.24. 12:16:48

Németh Krisztián 1 (szép gólt lőtt)
Szalai Ádám 0 (de csak mert gólt lőtt)
Gulácsi Péter -7
Otigba Kenneth -10
Nikolics Nemanja -10 (pályán volt???)
Lovrencsics Gergő -7
Böde Dániel 0
Kleinheisler László 0 (csak adott egy gólpasszt)
Dzsudzsák Balázs -15 (nem sírt a meccs után)
Hangya Szilveszter -3
Elek Ákos -6
Pintér Ádám -5
Ugrai Roland -7
Pátkai Máté -7
Botka Endre -4
Fiola Attila -12 (gólpassz)
Bese Barnabás -8

Böde: a mester mondott pár szót, de nem nagyon figyeltem, nem nagyon értettem, nem jó az angolom. Közben vigyorog.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.24. 12:04:22

Cestus írta: A magyar csapatok valószínűleg már sosem fognak a La Ligában játszani, de a Barca még játszhat az NB1-ben, ha a katalán függetlenségi törekvések sikere esetén kelet felé kívánnak majd inkább nyitni. :D
Jaj, mindig csak a politika. Inkább megyek és meghallgatom Leekens mester dicsérő szavait a magyar sportirányításról.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.24. 11:08:34

brazilfan írta:A másik, amit nem értek, hogy a magyar csapatok miért nem játszhatnak a La Ligában.
A magyar csapatok valószínűleg már sosem fognak a La Ligában játszani, de a Barca még játszhat az NB1-ben, ha a katalán függetlenségi törekvések sikere esetén kelet felé kívánnak majd inkább nyitni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.24. 10:46:02

Cseri írta:Még több stadiont! Fizetésemelést a játékosoknak! Több tao támogatást!
Szeretném megkérdezni az illetékesektől, hogy ha a Barcelona összes leigazolt játékosának nagy csinnadrattával átadnak egy Audi-slusszkulcsot, akkor az NB I-ben focizó magyar focistáknak miért nem adnak? Hogy lehet elvárni tőlük a jó teljesítményt, ha ennyire éreztetik velük a különbséget?
A másik, amit nem értek, hogy a magyar csapatok miért nem játszhatnak a La Ligában. Az valami zárt elit klub vagy mi? Mi is UEFA-tagország vagyunk, nem?
Jogegyenlőséget az egyre javuló színvonalú magyar focinak, de azonnal!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.03.24. 03:39:07

Még több stadiont! Fizetésemelést a játékosoknak! Több tao támogatást!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.23. 23:10:38

DaVeR írta:Én azt vettem észre, hogy egyszerűen annyira görcsösen játszanak, hogy hihetetlen..
Szerintem baromira el kellene egy sport pszichológus a válogatottnak, aki fejben rendbe tenné őket, mert igen szidjuk a botlábúakat, de technikailag nem ennyire rosszak..
nem tudnak focizni, lényegében csak ennyi a baj.

persze ezt lehetne kompenzálni akarással, küzdéssel, másra nem képes ez a csapat. játékosok alapkészségekben hiányosak, nincs egy játékosunk sem aki legalább valamiben is eléri a közepes szintet.
gondolok itt arra, hogy valaki mondjuk közepes szinten képes labdát vezetni, vagy passzolni, ívelni, cselezni, fejelni, kapura lőni.
szóval közepes szintet sem érik el.
és nem ezek közül 2-3-ban, hanem egyikben sem.

Ma egyedül Kleinheisler (ha jól írtam) látszott az hogy akarna, meg számít az, hogy a nemzeti csapat mezét viseli magán. csak ő is olyan, hogy ilyen képességű játékosból van az nb3ban 100 darab. megyei szinten is, ha a képességeit nézzük.

mást meg sem említek, mert arra sem érdemesek, hogy írjak róluk.

szóval itt lehetne pszichológus, de alapvető focista készségek hiányoznak, amiket ez nem tud orvosolni.
ebből addig nem lesz kiút, amíg utánpótlásszinten is az nb1ből kiöregedő, semmirekellő, és tudástalan játékosokat nevezik ki klubokcsapatok utánpótlás edzőinek. az edzőség is egy szakma.

ez a valóság, ennyit tud a magyar foci felmutatni jelenleg. "sajnos" a 2016os eb-s kijutás, meg szerepés egy valószínűtlen kiugrás volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.23. 22:54:15

Hívhatnának inkább jobb válogatottakat a sörmeccsekre, ők is csak 1-2-őt tennének közé, jófejségből. De úgy lehetne mondani, hogy tőlük nem szégyen kikapni, meg topligák, meg miegymás. Így meg ciki.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2018.03.23. 21:21:02

Én azt vettem észre, hogy egyszerűen annyira görcsösen játszanak, hogy hihetetlen.. Szabaduljak meg a labdától, nehogy én hibázzak.. Ha gólt kapunk úristen vágd előre a labdát mert azonnal gólt kell rúgni.. Lehet én gondolom túl, de ha kicsit megpróbáltak volna labdát tartani passzolgatni ugyan azt elértük volna legalább mint így, hogy ívelgetünk.. 3p nézem a spanyol meccset és tudom ég és föld a különbség de 5m belül kb 4v4 ben úgy paszolgattak, olyan könnyedén semmi akarás..
Szerintem baromira el kellene egy sport pszichológus a válogatottnak, aki fejben rendbe tenné őket, mert igen szidjuk a botlábúakat, de technikailag nem ennyire rosszak..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.23. 21:10:36

Veidt_madridista írta: Nero, milyen hype? Mindenki tudja, hogy milyen erot kepvisel a válogatottunk. Csak rossz ezzel folyamatosan szembesülni is.
Ennek ellenére minden fórumon szét van oltva a valogatott. Mintha egy autista kisfiútól a szulok elvárnák hogy ötöst hozzon haza matekból és amikor a 2es se sikerül akkor leszidás van

Valmacska: Vagy egyszerűen csak el kell fogadni hogy nagymama jó varrásban, mesélésben stb., de főzésben nem úgyhogy nem onnan várom a finom falatokat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.23. 21:08:04

Addig ne is reménykedjünk, hogy valami változás lesz amíg a mostani edzők vannak minden szinten. Változáshoz az kell, hogy minden edző el legyen küldve és normális szakemberek foglalkozzanak főleg az utánpótlással. Mert az nem akarom elhinni, hogy nincs egy szem olyan gyerek se, aki nem lenne képes elérni egy európai középcsapat szintjét ma Magyarországon.

A stadionok helyett meg tornacsarnokok kellenének meg sportközpontok, hogy minél több ember tudjon mozogni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.03.23. 20:56:37

Dárdai fiai szerintem nem akarják majd itt égetni magukat
Ismerős azt mondja, hogy kellenek a stadionok, mert ki akar kimenni olyan lepusztult stadionokba.
én meg erre Hofit idéztem: ha a nagyanyám sz.rt főz, hiába veszek neki Zepter edényt, attól még a kaja sz.r marad.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.03.23. 20:43:47

Az igazan szomorú az, hogy mindenki-ahogy MNS is írta-fel tud mutatni mutatni legalább egy nemzetközileg is elismert,a legmagasabb szinten játszó futballistát a szomszédos országaink közül,talán a szorostalpuak a kivételek,de nem is olyan rég volt náluk Mutu aki európai top csapatokban játszott. Nekünk volt egy Gerank akit úgy ahogy ismernek és kifujt.

A jövőben lehet reménykedni Szoboszlaiban,talán Csoboth Kevinben,tobb fiatal tehetséget nem is tudok felsorolni. Dárdai fiai is-gondolom én-inkabb nemet válogatottak lesznek ha eljutnak olyan szintre.
Tajtival is mivan egyebkent? Tőlünk elment a Malagahoz,azóta semmit nem tudok rola.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.03.23. 20:36:44

A stadionok nem latszatmegoldasok, hanem penzforrasok a stromanok es polgarmesterek szamara. Amugy azert Kádárt es Szalait ne felejtsd mar el, ok komoly csapatoknak játszanak es europai szintu jatekosok. Kar, hogy csak ok.

Nero, milyen hype? Mindenki tudja, hogy milyen erot kepvisel a válogatottunk. Csak rossz ezzel folyamatosan szembesülni is.
Kép
TrollBarcaFan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.03.02. 11:54:49

2018.03.23. 20:11:38

U17 játszana lehet jobban játszanánk...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.23. 20:09:15

Sinya22 írta:Amit védekezés terén művelünk,az jó oktatóanyag az u8-ban,hogy na ezt ne srácok. Mondjuk a 3. gól előtt kétszer is lökött a támadó,de a kazahok ellen le kell írnom azt hogy a 3. gól előtt.. :(
Majd ha pár év múlva Valverde elmegy a Barcából(reméljük rengeteg trófeával), akkor le kéne igazolni szövetségi kapitánynak, ha ő sem tud rendet tenni akkor menthetetlen a dolog :D

Amúgy meg a stadionok látszatmegoldás, ha annyira fontos lenne a foci akkor az utánpótlás fejlesztésébe kellene ölni a pénzt és tudást, nem véletlen hogy 12 évesen el kell mennie külföldre annak aki egyáltalán esélyt akar arra hogy használható focista legyen belőle.

Szomorú hogy amíg Horvátország feltud mutatni egy Modricot, Kovacicot, Mandzukicot, Lengyelország legalább egy Lewandowskit, mi meg csak az arab helyen játszó Dzsudzsit.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.23. 20:07:25

Golovkinék is aláznak minket :D

Vajon még hány ilyen pofon kell a magyar futballnak hogy véget érjen a foci körüli hype, és végre realizálódjon az embereknek hogy ebben a sportban mi magyarok nem vagyunk jók. Vízilabdában, kézilabdában, úszásban várjátok a magyar sikert, de ne kosárlabdában, Forma 1ben vagy fociban.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
TrollBarcaFan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.03.02. 11:54:49

2018.03.23. 20:06:13

Kazah és a magyar csapat átlagfizetését megnézném összehasonlítva
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.23. 19:58:02

Vakmacska írta: miért? támadni tudunk? :D :D :D

eredetileg egy vígjátékot akartam megnézni, de ezeken a botlábúakon jobban röhögök.

Nem,azt se,de ha a védekezés még annyira se megy,mint eddig,akkor előrelépés továbbra sem lesz.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.03.23. 19:53:30

Sinya22 írta:Amit védekezés terén művelünk,az jó oktatóanyag az u8-ban,hogy na ezt ne srácok. Mondjuk a 3. gól előtt kétszer is lökött a támadó,de a kazahok ellen le kell írnom azt hogy a 3. gól előtt.. :(
miért? támadni tudunk? :D :D :D

eredetileg egy vígjátékot akartam megnézni, de ezeken a botlábúakon jobban röhögök.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.23. 19:43:34

Amit védekezés terén művelünk,az jó oktatóanyag az u8-ban,hogy na ezt ne srácok. Mondjuk a 3. gól előtt kétszer is lökött a támadó,de a kazahok ellen le kell írnom azt hogy a 3. gól előtt.. :(
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.03.23. 19:13:07

Nem semmi! :D
Reméltem, hogy legalább az első negyed órát kihúzzuk, de már a 10. percben 0-2.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.18. 01:02:51

Németek egy darab válogatott.
Azt írtad hogy érzékenyen érintené a nagyválogatottakat ha csak olyanok játszhatnának akik ott is születtek.
Erre írtam cáfolatként a csapatokat és a nem ott születetteket, és ezek alapján max a portugálok szívnák meg.

Nem tudom mi lesz, de nem az amit próbálnak bemagyarázni és lenyomni a torkunkon.
Mármint nálunk nem lesz ilyen, és nem a védőharcosunk miatt.
Hagyományosan oda mennek a migránsok most is, ahol eleve “tradicionálisan” évszázadok óta mennek. Franciák, Angolok.
Gyarmatokról érkeztek rengetegen anno, évszázadokon át folyamatosan.
Egyébként meg majd leszabályozzák ezt, mert az uniónak se lesz majd érdeke (hiába ezt szajkózzák itthon az orákulumok) a későbbiekben. Most sem érdeke egyébként, ez más kérdés.

Aki attól retteg itt Magyarországon, de Európa tőbbi részén is hogy ez invázió, meg megesznek minket majd évtizedek alatt az el van tévedve.

A Földön mindig is volt egy természetes népmozgás, néha népességcsere is. Ez mindig volt mióta világ a világ. Egyszer felerősödik, majd legyengül, aztán újra. Ezek történelmi folyamatok, amik lejátszódnak, akár akarjuk akár nem.
Nyilván mára eljutott oda az emberiség, hogy tudjuk ezt szabályozni, mérsékelni, figyelni, beavatkozni.
És ez így is fog maradni.

Egyébként nem támogatom én sem ezt, mióta ez felütötte a fejét azt mondom, hogy helyben kéne kezelni a problémát.
Nekem azzal van a bajom, hogy itthon baromira el van ez túlozva, ha az 1%a igaz lenne amikről beszélnek ezek, akkor itt már apokalipszis lenne, és úgy gondolom, hogy ez az ellenségkép gyártás amit ezzel kreáltak, az baromira káros dolog.

Nah de eléggé off, többi privátba menjen inkább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.18. 00:03:33

Illetve melyik nagyválogatottat érintené, ha csak azok játszhatnának mondjuk a németeknél, vagy franciáknál akik ott is születtek?
...
A hsz-em további részében rávilágitottam, hogy manapság nem várható el, hogy 11 kék szemü szőke hajú német képviselje az országát, mert egyszerüen nem olyan az ország összetétele.
csababarca írta:
Egyáltalán nem vár Európára semmi ilyesmi, de látom célba ért a propaganda szöveg.
Most teljesen komolyan kérdezem, félretéve a politikát, szerinted mi fog következni? Egy idő után majd kivonul ez a rengeteg bevándorló, aki most jött afrikából, vagy mi? Én (akarattal) nem kevertem bele politikát, csak leirtam a véleményem, meg ami (szerintem) teljesen logikus, akik már bejöttek, azok bizony itt fognak maradni, és szinesiteni fogják a társadalmunkat ( mindenki eldönti, hogy örül-e ennek), erre te rögtön jössz a politikával, mert ha valaki nem szereti a migránsokat akkor biztos narancsságrapárti populista, vagy egy hiszékeny aki bedől a propagandának.
De a lényeg, hogy tisztázni kéne min vitatkozunk, mert nem egyértelmű.
Szerintem az ellen nem lehet semmit se tenni, ha valaki egy országba beleszületik, a másik részével aránylag egyetért mindenki, hogy Casták és Danilok teljesen feleslegesek, ahol az országok válogatottjainak kell összemérnie az erejét.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.17. 23:17:50

Még mindig nincs egyértelműsítve, hogy miről van szó.

Azokról akik bár más nemzetiségűek,de ott élnek/születtek, vagy azokról, akik tök más államban születtek, és felnőtt fejjel odamentek más országba és válogatottba.
Két külön dolognak tartom.

Egyáltalán nem vár Európára semmi ilyesmi, de látom célba ért a propaganda szöveg.

Illetve melyik nagyválogatottat érintené, ha csak azok játszhatnának mondjuk a németeknél, vagy franciáknál akik ott is születtek?
Németeknél mindenki ott született, ők ki is estek.
Spanyoloknál van egy szem Costa.
Franciáknál Mandanda aki nem Franciaországban született.
Angoloknál Sterling.
Portugáloknál Pepe, meg Danilo, William Carvalho, Éder, Gelson Martins.
Olaszoknál sincs senki ilyen.
Svájcot nem néztem meg, ott lehet több van, meg osztrákoknál, de a nagycsapatokra koncentráltam.

Szóval max a portugálok nem örülnének neki, többiek meg röhögnének egy ilyen szabályon.


De a lényeg, hogy tisztázni kéne min vitatkozunk, mert nem egyértelmű.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése