Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.19. 21:24:12

Ez a 4 meccs azért több,mint gyenge volt a belgával. Ausztrália ellen legalább játszott 1-2 fiatal,de azt a meccset is elbohóckodták. Kijutni sok világversenyre nem fogunk szerintem,de azért ne essünk már addig hogy az utolsó előtti helyekért kell majd San Marinoval meg Andorrával versenyezni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.06.19. 21:09:34

Pedig ezeknek a kètballábasoknak ez kell. Dárdai jól ráèrzett anno, biztos vèdekezès, minden gól csak +. Jó rendszerrel ki lehet küszöbölni azokat a hiányosságokat amik vannak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.19. 21:00:39

davi10 írta:Közbe hivatalos, Leekens el, Rossi az új szövetségi kapitány!

Ez egy jó döntés, én nem is értettem honnan akasztották azt az öreget, akinek több munkahelye volt, mint ahány éve a pályán van.
tökmind1 ki az edző, nincs játékosanyag. ráadásul ha jól rémlik anno a kispesttel mikor bajnokok lettek, atombunker 5-4-1-et játszott, de majd vmi helyi picipest ultras kijavít ha tévedtem :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.19. 20:42:11

Közbe hivatalos, Leekens el, Rossi az új szövetségi kapitány!

Ez egy jó döntés, én nem is értettem honnan akasztották azt az öreget, akinek több munkahelye volt, mint ahány éve a pályán van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.06.12. 11:47:41

Nem csak az a gond, hogy a pénzes gyerekek játszanak, meg óvják őket.
Az is baj, hogy az egész szakember gárda úgy sz.r, ahogy van. Egyszerűen nem értenek hozzá, hogy mit csinálnak. Rosszul készítik fel fizikálisan a játékosokat, nem tanítják meg nekik a taktikai elemeket, nem tanulnak meg passzolni, labdát kezelni, stb.

Arra lenne szükség, hogyDárdai, Lőw Zsolt és társaik, akik kint játszottak, és ott is tanulták meg az edzősködés csínját-bínját, hazahozzák a tudásukat, és átadják az utánpótlásnak.
Nem a válogatottnak, mert azzal már nem lehet mit kezdeni.
Sajnos azonban az a baj, hogy ha megmondják ők egy itthoni "szakembernek", hogy nem jól csinálod, az megsértődik. És nem őt küldik majd el, hanem Dárdait. Vagy Dárdai fog ráunni az egészre, hogy nem jut előrébb, és odébbáll.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.06.10. 17:24:30

Már a VB bronzérmes U20 is kiöregedik lassan. Belőlük se lett nagy játékos. Engem az zavar, hogy a játékosokat szidja itt mindenki, pedig talán nekik van a legkevesebb közük a kialakult helyzethez. Sőt azok akik, kimennek a pályára és ugye az arcukat adják ehhez a siralmas eredményekhez.
Pedig a felelősség nevezzük nevén őket az MLSZ-é. Mégiscsak nekik lenne a feladatuk a magyar foci.
Idehozzák ezt a belga fickót, aki lehet, hogy lövései sincs róla, hogy melyik országban van. De ha még is egy hatalmas zseni lenne, csak jól titkolja akkor is, az utánpótlásnál kellene dolgoznia. A mostani 10-12 éves srácokat felkészíteni a mai modern focira.

Nyilván extra képességű játékosokat nem lehet kinevelni, azoknak születni kell. De pl a görög csapat EB-t nyert 2004-ben pedig ott se voltak klasszisok. Kemény okos munkával sokkal előrébb lehetnénk.
Csak sajnos a foci is olyan, hogy inkább csak kivenni szeretjük belőle a pénzt, mintsem beletenni.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2018.06.10. 10:17:35

Lehet itt arról beszélni, hogy az utánpótlásra kell építeni, hogy ahogy minden egyes válogatott csinálja, lásd Svájc és a belgák. A svájciaknak a 14-es vb-n érett be egy asszem 8 éves projektjük, láthattuk és azóta is láthatjuk, hogy hova jutottak. A belgák meg a 2000-es hazai rendezésű EB blama után húztak egy vonalat és mondták, hogy jó, akkor itt a nulláról újrakezdünk mindent, sikertelen évekkel, selejtezőkkel és rengeteg türelemmel. Most ott tartanak, hogy a játékosaik nemzetközi szinten jegyzett emberkék, a világ legnagyobb klubcsapataiban kezdők, euró tízmilliókat adnak ki értük és top klubok versenyeznek értük. A válogatottjuk pedig a világ egyik legjobbja, akiknek látatlanban is kinéz legalább egy negyeddöntő.

A különbség köztük és a magyarok között az, hogy:

:arrow: Itthon nincs türelem
:arrow: Itthon egy 20 éves játékost még óvni kell a tehertől
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Itthon az utánpótlásban azok a gyerekek játszanak, akiknek a szülei a legtöbb pénzt nyomják. Ez pedig a legritkább esetben jár együtt azzal, hogy a gyerek kimagaslóan tehetséges. Továbbá ha mégis, akkor ugye itthon a tehetségén kívül úgy jutott el idáig, hogy óvták, nem szidták le, mert mégiscsak Dollárpapa gyereke. Ha elviszi egy nagy klub, ott már a kutyát nem fogja érdekelni, hogy neki ki az apja, az első nehézségnél keményen fognak vele bánni, amitől viszont be fog törni a feje, mert hát ő ehhez nincs hozzászokva, vele soha nem beszéltek így, hol van az apukááááám?

Amíg nálunk az utánpótlás 2/3 - 1/3 arányban működik a pénz és a tehetség viszonylatában, amíg nincs türelem és amíg nem építjük be a fiatalokat, mert még nem szabad rájuk túl nagy terhet rakni, addig nem is lehet várni mást, mint kudarcokat és óriási égéseket.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.10. 09:24:40

MQuCsabi írta:Fehérorosz újságíró jól bealtatott meccs előt, azt mondta, elképzelése sincs, hogy állítják meg a magyarokat.
Azt is mondta, hogy Nikolics gólérzékenységétől tartanak a leginkább. Képben van a pali :D
Sinya22 írta:Én elég naiv voltam,azt hittem hogy az EB legalább ezen a generáción dob annyit,hogy utána a meccsekre legalább küzdeni kimennek.
Én az Andorrai móka után egy az egybe kiálltam volna az U21-es vagy az U19-es csapattal. Ezeket az eredményeket ők is tudnák hozni, és annak még talán értelme is lenne.
zola8787 írta: Gáz nem gáz én már ott tartok, hogy örülök ha kikapunk.
Ha 2,45-öt adnak Ausztráliára, akkor én is :D
De amúgy igen, ezeknek nem tudok tapsikolni.
S.Agüero írta:Juhász játszott az EB-n?
Ausztria ellen nem, a többi meccsen kezdő volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.10. 03:28:10

Juhász játszott az EB-n?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.06.09. 22:17:12

A védelmet kordában tartotta Király meg Juhász, középpályánk agya pedig Gera volt, illetve nem tanították ki addig az olaszok Nagy Ádámot + Dárdai és Storck mentalitása.

Ennyi a különbség az eb és a mostani csapat között.

Amíg Csányinék állítják össze a csapatot, addig nem lesz változás. Az egyik válogatott apja munkatársam. Egy sztori: az andorrai blama után Dzsudzsák nem a csapattársakkal ment haza, hanem Csányi magánrepülőgépével. Ennyit a nagy csapatkapitányunkról, meg az összetartásról és ki tudja mennyi minden van még.

Gáz nem gáz én már ott tartok, hogy örülök ha kikapunk. Bár tudom, hogy változás nem lesz, mert a vezetőség nem fogja saját magát kirúgni egy olyan pozícióból, ami a magyar diktátor fellegvára és a pénzmosás egyik tökéletes színhelye.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.09. 21:51:08

Én elég naiv voltam,azt hittem hogy az EB legalább ezen a generáción dob annyit,hogy utána a meccsekre legalább küzdeni kimennek. Nem vártam el hogy kijussunk a vb-re is,meg hogy majd gálázgatunk,de Ausztria vagy Portugália elleni teljesítmény a fasorban sincs már. Pedig technikai tudás akkor sem volt több,akkor se volt Messink meg Neymarunk,futni még is bírtak :D
Jöhet ide bármilyen edző,nem fog tudni ezzel a generációval már semmit kezdeni. De lehet már a következővel sem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.06.09. 19:50:31

Ez a Magyar csapat csak képes, hogy hozzon egy kis pénzt tippmixen. Valamiért mindig elég jó szorzója van a meccseinek. DE ennyi.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.06. 20:37:45

Fehérorosz újságíró jól bealtatott meccs előt, azt mondta, elképzelése sincs, hogy állítják meg a magyarokat.

szerk.:

"Csak egyet nem értek: évek óta az az MLSZ eltökélt terve, hogy megszerettesse a magyar focit még jobban itthon, több néző legyen, több fiatal, stb. Különböző szabályokat hoznak, próbálnak motiválni, egységesíteni. Csak sajnos sok a f.éreg közöttük, akik nem jönnek elő a rohadt almából, amivel meggátolják a fejlődést. A magyar nemzeti 11-nek közösség teremtő ereje van. Kell, hogy legyen. Minden a válogatott rendelkezésére áll, minden. Erre nem tudom ki súg neki, de idehoznak egy belga papát, akinek szemmel láthatóan fogalma sincs hova került és mit kellene csinálni. "Jó a hangulat az edzésen". Nálunk is jó a hangulat a munkahelyen, 16 óra után. Addig "edzeni" kell, teljesíteni. Le kell tenni valamit az asztalra, ami aztán később visszaköszön. Mert minden egyes elvégzett munkának van gyümölcse. Tegnap semmi nem köszönt vissza. Két méterrel az ellenfél játékosai mögött vagyunk, lemaradva, passz után védekezünk, mikor adott játékos már továbbadta, eltolódunk, nincs egy rendszer, nem mozgunk együtt, valaki mindig belóg vagy elcsúszik. Ezt bárki meg tudja csinálni adott kerettel, fele annyi pénzért. Csányi nem látja? Orbán nem látja? Kinek kellene látnia? Mert a stadionban és a tv előtt mindenki látja! Hányszor indulunk még neki meccseknek ezer és egy esélyt kapott, de azóta ezer és egyszer leszerepelt játékosokkal? Mi kellene a változáshoz? A CB égesse fel a Grupama székeit? Dobáljuk meg kövekkel a csapat buszát? Hozzuk vissza a balkánt? Tudjátok, hogy a közvetlen környezetünkben ilyen teljesítmény után mit kapnak csapatok a szurkolóktól, mikor hazaérkeznek? Hát nem puszit meg pacsit... csak a magyar játékosok szájában aludhat meg a tej, nulla teljesítménnyel, akarat gyenge teljesítménnyel. Nem érzik szégyennek, hogy egy játékban megaláz egy fehérorosz csapat? Hogy a kapusunk a meccs embere? Nem szégyellik magukat, hogy miniállamok pofoznak fel? Nem égeti őket a címeres mez? Undorító..."

NSO hozzászólás, de kivételesen a jobbik fajtából. Szóról szóra adom. Minden meccs után eljátszák, hogy hát még nagyon az út elején járunk..... Ne vicceljünk már? Lassan kiöregedik egy újabb generáció és ismét semmi. Nézhetetlen semmi.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.06.06. 19:41:43

Arany lábú ifjaink éppen Fehéroroszországban próbálnak szerencsét, ádáz küzdelem zajlik, jelenleg 1-1.

M4
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.04.24. 16:56:50

recrea írta: Az Atmánál meg a Chelseanél került szóba a neve, ha távozik Oblak és/vagy Courtois.
Úgy, ahogy Dzsudzsi neve került szóba a Realnál ,a Schalkénál, a Liverpoolnál meg még vagy 3 európai topcsapatnál? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.04.24. 16:37:31

Íme még egy ellenfél, akitől retteghet a válogatottunk.
https://www.facebook.com/thomas.heller. ... 329234613/" target="_blank
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.29. 11:52:16

A valóság is ilyen lenne... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=2BtVAL2 ... e=youtu.be" target="_blank
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.28. 18:19:54

Alcantara írta:
visca el barca írta: sok kutyaütő. gulácsit se tartom túl sokra, csoda h még nem tették ki lipcséből
A kutyaütő kifejezéssel egyetértek a többi játékosnál, sőt az egész kerettel, viszont Gulácsi tényleg komoly szinten tolja az idényt. Nem tudom most neked megnevezni, 1 hete olvastam egy sportportálon, elvileg az Atma és egy angol PL csapat komolyan érdeklődik utána.
Azt viszont bárhol meg lehet nézni, a Bundesligában toppon van jelenleg.
Az Atmánál meg a Chelseanél került szóba a neve, ha távozik Oblak és/vagy Courtois.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.28. 17:29:06

visca el barca írta: sok kutyaütő. gulácsit se tartom túl sokra, csoda h még nem tették ki lipcséből
A kutyaütő kifejezéssel egyetértek a többi játékosnál, sőt az egész kerettel, viszont Gulácsi tényleg komoly szinten tolja az idényt. Nem tudom most neked megnevezni, 1 hete olvastam egy sportportálon, elvileg az Atma és egy angol PL csapat komolyan érdeklődik utána.
Azt viszont bárhol meg lehet nézni, a Bundesligában toppon van jelenleg.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.28. 15:52:20

visca el barca írta:vagy ott van az u20-as(?) válogatott aki VB (?) bronzot nyert. kb egy játékost nem tudnék felsorolni, úgy eltűntek.
Varga Zoli (R.I.P.) is megmondta hogy az a VB bronz nagyon erősen túl lett értékelve a médiába, arra a VBre nagyon sok top valogatott nem vitte el a jobb játékosait.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.28. 15:35:42

Szerintem ez az edző egy totális zsákutca sajnos. Nyilván nem túl nagy a kínálat, amiből lehetne válogatni, de a beválogatásnál semmilyen váratlant nem húzott, magyarul ugyanazokat erőlteti, akik már megbuktak és koruknál fogva kifelé mennek. Ha legalább 3-4 ifjoncot avatott volna, akkor még az eredmények ellenére is bizakodnánk, hogy majd bele jönnek, de borítékolható, hogy ő velük nem fog foglalkozni. Nagyon komoly módon tud nyilatkozni. Tényleg szinte elhiszed neki, hogy jók voltunk, annyira jól beszél semmiről...
Sajnos nálunk tényleg csak Gulácsi és Kádár emelhető ki, bár lehet én vagyok naív, de én magyar szinten nem tartom rossznak Nagy Ádámot és Szalait sem.
Viszont sok ember beválogatását én tényleg nem értem...a teljesség igénye nélkül...Pátkai kb. azt sem tudta milyen rendezvényen van, Elek és Pintér mint két tank középen, de totál használhatatlanok, Kleinheisler iszonyat kapkodó és szétszórt játékos, bár ő legalább tényleg teper, ami sajna sok emberről nem mondható el. A kedvencem Guzmics...a csávó megkapta a labdát és rendszeresen felívelte. Konkrétan földön nem passzolt, csak a levegőbe hosszan előre. Tényleg már bántó volt nézni. Most komolyan ennyi volt a feladata, vagy nem szólt neki senki, hogy haver ne ívelgess! Botrány. Nikolic megint játssza a sértődött gyereket. Ne értse senki félre, én azt gondolom, hogy helye lenne a kezdőben, de azért ne zsarolja már a kapitányt. A Szabó gyerek meg komoly felmenőkkel bírhat, ha beválogatják...
Amúgy a 3 belső védős rendszer szerintem nekünk jó lehet, egyrészt, mert talán ha összeszokna egy trió, akkor talán kevesebb gólt kapnánk, másrészt mivel klasszis szélső hátvéd még a nemzetközi piacon is hiánycikk, nálunk meg csak kényszerből odabiggyesztett emberek, emiatt stabilabbak lehetnénk.
Amúgy szigorúan csak a tegnapi keretet nézve + a felépült Kádárral kb nálam így állnánk fel:
Gulácsi - Lang, Otigba, Kádár - Lovrencsics, Nagy Á., Kleinheisler, Hangya - Varga, Dzsudzsák - Szalai.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.03.28. 13:40:10

u20-as csapatról most eszembe jutott, hogy vajon Koman-t mikor próbálja ki a mester?:)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2018.03.28. 13:31:52

visca el barca írta:
sok kutyaütő. gulácsit se tartom túl sokra, csoda h még nem tették ki lipcséből
Ősszel bekerült a Bundesliga álomcsapatába is talán, valamint ha jól emlékszem akkor a legjobb kapusnak is megválasztották. Annyira csak nem lehet kutyaütő. Kádárral párban ők ketten tartoznak bele a futbalista fogalomkörébe a magyar keretből.
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.28. 12:54:57

Alcantara írta:
visca el barca írta:vagy ott van az u20-as(?) válogatott aki VB (?) bronzot nyert. kb egy játékost nem tudnék felsorolni, úgy eltűntek.
Gulácsi és Szabó Jani, Varga Roland és Németh Krisztián. Tegnap ők voltak pályán a bronzos csapatból.
sok kutyaütő. gulácsit se tartom túl sokra, csoda h még nem tették ki lipcséből
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.28. 12:20:46

visca el barca írta:vagy ott van az u20-as(?) válogatott aki VB (?) bronzot nyert. kb egy játékost nem tudnék felsorolni, úgy eltűntek.
Gulácsi és Szabó Jani, Varga Roland és Németh Krisztián. Tegnap ők voltak pályán a bronzos csapatból.
Válasz küldése