Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.30. 17:42:20

Honsapeter, írtál már majdnem tíz hsz-t, most már ideje lenne megpróbálnod emelni is a fórum színvonalán. A BL-ben esélytelen csapatoknak pedig épphogy előnyös az olajosok ténykedése, mivel a felfuttatott játékosaikat drágábban el tudják adni. A Dortmundnak, Liverpoolnak a mi közvetítésünkkel az olajosoktól lett 150 milliójuk. Én nem hiszem, hogy szomorúak lennének emiatt. Azok a noname fiatalok meg jelentősen nem lesznek drágábbak, akiket megvesznek, hogy a nagyobb kluboknak felépítsenek. Itt a nagykutyákért megy a licit, az ő áruk emelkedik jobban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.03.30. 16:50:25

honsapeter írta: Real adott 100 milliót, nem az arabok olajos pénzéből tette mindezt!!!

Tette úgy hogy egy nagy hírű EURÓPAI csapat volt, megfelelő anyagi háttérrel, nem koldultak mindenféle elmebajos arabtól!!!
Pontosítsunk tette ezt banki hitelből, mi pedig megvettük Neymárt úgy, hogy bíróságra kellett miatta járni, mert naponta más volt a vételára és a mai napig nem tisztázott a pontos összeg. Az arab pedig ország világ előtt vállalja, hogy mennyi az annyi. Na akkor, hogy is van ez?
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.03.30. 15:47:59

davi10 írta:
csababarca írta:
Inkább örüljünk annak, hogy hiába költ el elképesztő összegeket (ez ránk is igaz egyébként.), olajos pénzeket (ez mit jelent?), ha odaállunk komolyan, megverjük így is a PSG-t.
Olajos pénz az gondolom az, ami ellen már többen szót emeltek, hogy külső forrásból pumpálják bele. A Barca, Real, MU, Bayern félék meg tudják "termelni" maguknak a pénzt Dembelékre, a marketingből, szponzorokból stb. (egyelőre).

És igen, megverjük a PSG-t egyelőre, de ha ezt a tendenciát követi a piac, simán el tudom képzelni, hogy 5-10 év múlva már csak a PSG meg City féléknek lesz reális esélyük BL-t nyerni.

Ha jelenleg nem is annyira gázos a helyzet, a kilátások eléggé aggasztóak. És ilyen szinten, mint most nyáron, még Abramovics sem borította meg a piacot.

De, hogy a sejkről is szó legyen:
- Nekem azt senki ne mondja, hogy profitot termel a csapata és pénzt vesz ki belőle, ez csak a megalománia
- Azt se hiszem, hogy akkora nagy szurkolója lenne a Párizsnak gyerekkora óta, hogy kedvesen beáldozza a kemény munkával megszerzett pénzét, hogy segítse őket.
- A Verrattis "fogolyként tartanak" sztori meg soha nem tudjuk meg mennyire volt igaz, de attól se lett senkinél szimpatikusabb (ha jól emlékszem azt még azelőtt nyilatkozta Verratti, hogy átment volna Raiola-hoz, tehát ezt nem lehet az ügynök nyakába varrni)

De úgy az egész jelenség nekem nem jön be, felőlem bárki csinálhatná, nem azért nem bírom a csávót, mert arab, hanem azért amit csinál.

Lehet úgy beállni egy klub mögé támogatni őket, hogy nem borítod fel az egész piacot és nem dobálózol ilyen elborult összegekkel.
honsapeter írta: Ez itt EURÓPA európai emberek európai felfogásban, EZ ITT EURÓPA és úgy intézzük a dolgaink ahogy azt megszoktuk, ahogy azt a tradícióink engedik, nem kell semmilyen sejk hogy ártson a mi európai sportunknak!

Tolja el a szekerét ahonnan jött!!!
Szerintem ha ezt a két mondatot lehagytad volna a végéről, akkor most nem lenne vita.

Más: A SkySports szerint Mourinho a jelölt a PSG padjára.
Ezt azért tartom kizártnak, mert amikor kiestek a BL-ből hosszú percekig magyarázta, hogy Ő a kihívásért van itt, és elkezdtek építkezni.
Meghogy simán mehetett volna más bajnokságokba ahol egyből zsebben a bajnoki cím (lehet pont a PSG-re utalt), de a kihívás miatt választotta az MU-t.
Igen, végre egy értelmes, elfogulatlan, nem én vagyok a Jani hozzászólás!


Köszönöm!!

Látod barééétom: ITT VAN A SZÖVEGÉRTÉS + 8.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.30. 15:41:35

csababarca írta:
Inkább örüljünk annak, hogy hiába költ el elképesztő összegeket (ez ránk is igaz egyébként.), olajos pénzeket (ez mit jelent?), ha odaállunk komolyan, megverjük így is a PSG-t.
Olajos pénz az gondolom az, ami ellen már többen szót emeltek, hogy külső forrásból pumpálják bele. A Barca, Real, MU, Bayern félék meg tudják "termelni" maguknak a pénzt Dembelékre, a marketingből, szponzorokból stb. (egyelőre).

És igen, megverjük a PSG-t egyelőre, de ha ezt a tendenciát követi a piac, simán el tudom képzelni, hogy 5-10 év múlva már csak a PSG meg City féléknek lesz reális esélyük BL-t nyerni.

Ha jelenleg nem is annyira gázos a helyzet, a kilátások eléggé aggasztóak. És ilyen szinten, mint most nyáron, még Abramovics sem borította meg a piacot.

De, hogy a sejkről is szó legyen:
- Nekem azt senki ne mondja, hogy profitot termel a csapata és pénzt vesz ki belőle, ez csak a megalománia
- Azt se hiszem, hogy akkora nagy szurkolója lenne a Párizsnak gyerekkora óta, hogy kedvesen beáldozza a kemény munkával megszerzett pénzét, hogy segítse őket.
- A Verrattis "fogolyként tartanak" sztori meg soha nem tudjuk meg mennyire volt igaz, de attól se lett senkinél szimpatikusabb (ha jól emlékszem azt még azelőtt nyilatkozta Verratti, hogy átment volna Raiola-hoz, tehát ezt nem lehet az ügynök nyakába varrni)

De úgy az egész jelenség nekem nem jön be, felőlem bárki csinálhatná, nem azért nem bírom a csávót, mert arab, hanem azért amit csinál.

Lehet úgy beállni egy klub mögé támogatni őket, hogy nem borítod fel az egész piacot és nem dobálózol ilyen elborult összegekkel.
honsapeter írta: Ez itt EURÓPA európai emberek európai felfogásban, EZ ITT EURÓPA és úgy intézzük a dolgaink ahogy azt megszoktuk, ahogy azt a tradícióink engedik, nem kell semmilyen sejk hogy ártson a mi európai sportunknak!

Tolja el a szekerét ahonnan jött!!!
Szerintem ha ezt a két mondatot lehagytad volna a végéről, akkor most nem lenne vita.

Más: A SkySports szerint Mourinho a jelölt a PSG padjára.
Ezt azért tartom kizártnak, mert amikor kiestek a BL-ből hosszú percekig magyarázta, hogy Ő a kihívásért van itt, és elkezdtek építkezni.
Meghogy simán mehetett volna más bajnokságokba ahol egyből zsebben a bajnoki cím (lehet pont a PSG-re utalt), de a kihívás miatt választotta az MU-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.03.30. 15:19:33

Köszönjük Petike! Ez nem propaganda oldal,kérlek máshol nyomd honvédő dumát,vannak erre a pénzünkből jól tartott oldalak. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.30. 15:16:30

honsapeter írta:Álljunk meg egy szóra...Kezded összekeverni a szezont a fazonnal:)

Real adott 100 milliót, nem az arabok olajos pénzéből tette mindezt!!!

Tette úgy hogy egy nagy hírű EURÓPAI csapat volt, megfelelő anyagi háttérrel, nem koldultak mindenféle elmebajos arabtól!!!


És itt a pont!

Te jóisten.
oké kiszálltam.
szidd továbbra is habzó szájjal őket, de közben iratkozz be szövegértelmezési tanfolyamra, aztán újra nekifuthatunk, mert láthatóan nem sikerült kis mértékben sem értelmezni a mondandómat.
Eszem megáll, nem csoda, hogy Bob is "pihen", ilyen emberek garázdálkodnak a fórumon.

csatlakozom Bob-hoz, viszlát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.03.30. 15:14:03

Álljunk meg egy szóra...Kezded összekeverni a szezont a fazonnal:)

Real adott 100 milliót, nem az arabok olajos pénzéből tette mindezt!!!

Tette úgy hogy egy nagy hírű EURÓPAI csapat volt, megfelelő anyagi háttérrel, nem koldultak mindenféle elmebajos arabtól!!!


És itt a pont!

Hogy a másik felére is válaszoljak...
"Kis csapat" mindenki aaki nem tartozik mondjuk a BL elit köréhez!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára honsapeter 2018.03.30. 15:17:17-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.30. 15:00:24

honsapeter írta: Bizony tudta, mert a piacot nem tette tönkre és nem adott emberekért 100 milliókat...
Elgondolkoztál egyszer is azon: a kis csapatok mennyire hátrányban vannak amióta az arab elmebajos 100 milliókért vesz emberkéket? Persze nem csak a foci, ma már a kézilabdában is elmebeteg dolgokat művel. Hiányzik ez valakinek?????????????

melyik csapatokra gondolsz kiscsapatok alatt?
azok eddig sem adtak ki 20-30 milliót se játékosra, nekik nem zavart be.
a topcsapatoknak zavart be inkább erősen, viszont ezzel a bvb-pool vonalú eladó csapatokat hozta jobb helyzetbe, mert most extrán tudják eladni a játékosaikat.

A real az arab előtt is igazolt 100M körül, mi is Suarezt vettük 85ért, Pogba 105ért ment el, pedig akkor még nem volt Neymar-biznisz, sőt ugye a Real,Barca,MU sem arab kézből fizette ki ezeket az összegeket.

Most közvetve Neymar, MBappé, Coutinho, Dembelé lett érintett valamilyen módon ebben a kérdésben. Szóval az a két klub (meg a Monaco), akik között végbement a Neymar-saga.
Ez nem zavart be semmibe, max nekünk. Pool, Dortmund, Monaco meg örül magának hogy minimum duplaáron tudták eladni a játékosaikat.

Ha most innentől az lesz, hogy minden játékos 100 milliótól kezdődik, mindenkinek, nem csak nekünk, akkor igazat adok, hogy bezavart a piacba hosszútávon. De addig ez csak előfeltételezés.

Vizsgált meg az angol klubok közötti pénzmozgásokat 2010 előtt, meg fogsz lepődni, milyen játékosokért repkedtek akkoriban irdatlan pénzek, meg fogsz lepődni.
spanyol kiscsapatokat is pont semennyire nem érdekli a PSG, meg a vásárlásaik, ők továbbra is a tv-s pénzek jobb elosztásáért kardoskodnak, nem a PSG ellen.

németek dettó, marhára nem érdekel egy Schalkét a PSG ámokfutása a piacon, nem azokból az emberekből tudnak szemezgetni akikből a PSG.

Mondom még egyszer, ez amit a PSG csinál, pont hogy a nagycsapatoknak árt, akik mondjuk az elitre pályáznak, de ha beszáll a licitbe a PSG, akkor bebukták. De még ilyen esetbe sem feltétlen, mert amit írtam, ha a játékos nem akar oda aláírni, akkor nem ír alá. Fizetésekben nem hiszem hogy annyira ránkvernek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.03.30. 14:51:26

csababarca írta:
honsapeter írta: Attól jobb az Orosz hogy tudja hol vannak a határok....
Ez itt nem az ezer-egy éjszaka meséi:)
Abramovic tudta a 2000es évek közepén? vagy Prokhorov? vagy Glazer?
hagyjuk már ezt, milliárdos az milliárdos.
Ott van kint minden meccsen, érdekli a csapat, nem csak a pénzt teszi oda, hanem vállalja az arcát is hozzá.

Inkább örüljünk annak, hogy hiába költ el elképesztő összegeket (ez ránk is igaz egyébként.), olajos pénzeket (ez mit jelent?), ha odaállunk komolyan, megverjük így is a PSG-t.

Nekem ennyi a lényeg.
Bizony tudta, mert a piacot nem tette tönkre és nem adott emberekért 100 milliókat...
Elgondolkoztál egyszer is azon: a kis csapatok mennyire hátrányban vannak amióta az arab elmebajos 100 milliókért vesz emberkéket? Persze nem csak a foci, ma már a kézilabdában is elmebeteg dolgokat művel. Hiányzik ez valakinek?????????????
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.30. 14:44:23

honsapeter írta: Attól jobb az Orosz hogy tudja hol vannak a határok....
Ez itt nem az ezer-egy éjszaka meséi:)
Abramovic tudta a 2000es évek közepén? vagy Prokhorov? vagy Glazer?
hagyjuk már ezt, milliárdos az milliárdos.
Ott van kint minden meccsen, érdekli a csapat, nem csak a pénzt teszi oda, hanem vállalja az arcát is hozzá.

Inkább örüljünk annak, hogy hiába költ el elképesztő összegeket (ez ránk is igaz egyébként.), olajos pénzeket (ez mit jelent?), ha odaállunk komolyan, megverjük így is a PSG-t.

Nekem ennyi a lényeg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.03.30. 14:37:43

csababarca írta:Te vagy az Viktor?

Mitől jobb egy orosz, amerikai, kitudja még milyen milliárdos?
akkor mindenki menjen el a kluboktól, adják a szurkolók kezébe a csapatokat, és ennyi.

ne bohockodjunk már ezekkel a demagóg szövegekkel.továbbra is azt tudja megvenni, aki oda akar menni. ha a klub el is akar adni egy adott játékost, az illető mondhatja azt hogy nem ír alá, kösz. senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy aláírjon egy arab (továbbra sem értem ez miért szitokszó már hazánkban...) tulajdonosú csapathoz.

Attól jobb az Orosz hogy tudja hol vannak a határok....
Ez itt nem az ezer-egy éjszaka meséi:)

Nem tudom ki az a Viktor, de biztosan egyetértenék vele.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.30. 14:32:38

csababarca írta:továbbra sem értem ez miért szitokszó már hazánkban...
Vigyázz, valaki mindjárt hozzád vágja szitokszóként, hogy libsi. :lol:

szerk.: Közben törölni akartam, hogy senki ne vegye magára, de nem sikerült.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.30. 14:30:31

Te vagy az Viktor?

Mitől jobb egy orosz, amerikai, kitudja még milyen milliárdos?
akkor mindenki menjen el a kluboktól, adják a szurkolók kezébe a csapatokat, és ennyi.

ne bohockodjunk már ezekkel a demagóg szövegekkel.továbbra is azt tudja megvenni, aki oda akar menni. ha a klub el is akar adni egy adott játékost, az illető mondhatja azt hogy nem ír alá, kösz. senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy aláírjon egy arab (továbbra sem értem ez miért szitokszó már hazánkban...) tulajdonosú csapathoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.03.30. 14:13:37

Kövezzetek meg, de nekem már nagyon elegem van a SEJK ténykedéseiből!
Nem akarok arról olvasni: már megint ennyi meg annyi pénzért vette meg a fél világot.

Vegyen magának aranybányákat vagy akár a holdat, de takarodjon végre el a sport közeléből mert csak ártani tud!!

Ez itt EURÓPA európai emberek európai felfogásban, EZ ITT EURÓPA és úgy intézzük a dolgaink ahogy azt megszoktuk, ahogy azt a tradícióink engedik, nem kell semmilyen sejk hogy ártson a mi európai sportunknak!

Tolja el a szekerét ahonnan jött!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.30. 12:28:51

Zidane.

Ha a Real idén nem nyer semmit, sztem rápróbálnak a franciára.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.30. 11:48:21

Az RMC szerint a sejk "kiválasztotta" Emery utódját

Annyit írnak a cikkben, hogy nem szabadúszó és nem olasz edző (kiesik Antonio Conte, Carlo Ancelotti, Massimiliano Allegri, Thomas Tuchel, Luis Enrique).

Az nso 3 edzőt írt, mint potenciális jelöltet Pochettino (Tottenham), Simeone (Atlético Madrid) és Sergio Conceicao (FC Porto), illetve azt írja, hogy az élő szerződés mellett kivásárlási ára van a jelöltnek.

Kérdés: ha kivásárlási ára van, akkor az kizárásos alapon Siemone, nem? Alapból csak a spanyoloknál kötelező a kivásárlási ár (mondjuk én nem tudtam, hogy edzőkre is vonatkozik).

Olyan szempontból logikus választás lehet, hogy ha valaki, akkor Simeone helyre tudná tenni Neymart és a brazil haverjait. De Simoene akkora matracos, hogy nem hiszem, hogy a pénzért lelépne, illetve a francia bajnokságot rommá verő PSG-hez nem illene a defenzívebb foci, bár ki tudja mire lehet képes Simeone végtelen pénzzel és olyan játékosokkal akiket csak akar.

A Porto-s csávóról nem tudok semmit, de elnézve a Porto eredményeit nem tűnik olyan nagyon kiemelkedőnek.

Pochettino meg nem lenne rossz választás, de nekem nagyon úgy néz ki, hogy a Tottenhamnél hosszú távra terveznek, mind a játékosokkal, mind az edzővel. Persze lehet, hogy elege lesz szezon végén a City ámokfutásából és inkább lelép egy biztos bajnoki címet behúzni
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.28. 18:03:52

Argentína kapitánykérdésben szenved továbbra is. Rengeteg jó, de különböző stílusban, más más hadrendben érvényesülni tudó játékosuk van. Nevek alapján még akár Messi nélkül is lehetne egy igazán jól hangzó csapatot összehozni, de egyszerűen képtelenek az egymás után próbálkozó kapitányok azt a hadrendet és taktikát megtalálni, amiben érvényesülni tudna a kp, és a támadósor. Nincs már elég idejük, csak abban bízhatnak, hogy náluk játszik a világ legjobbja.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.28. 17:50:10

Alcantara írta:Lo Celso ott kezdő volt. A titkos aduásza volt a könyökvédős edzőnek. Nagyjából azt sem tudta a Bernabeuban, merre van arccal.
Nem olyan béna gyerek a Lo Celso, csak azért nagy falat volt neki egy Real Madrid idegenben úgy, hogy még a hazai bohócmeccseken sem stabil kezdő.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.28. 17:41:57

Nero. írta:
knor írta:Lo Celso, Meza, Biglia, ez a kp mindent elmond.
Nekem túl sokat nem, elso kettőről még nem is hallottam.
Nem nézted a Real-PSG meccset?

Lo Celso ott kezdő volt. A titkos aduásza volt a könyökvédős edzőnek. Nagyjából azt sem tudta a Bernabeuban, merre van arccal.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.28. 16:43:22

pajtai írta:Messi annyit se tett a csapatáért, hogy játszon, míg CR mindkét meccsen kezdő volt, 1 meccsen végig pályán volt és segítette a csapatát.
A szezon ezen pontján annyi fix, hogy nem játszott két barátin Messi, meg az utolsó selejtezőjükön kijuttatta a válogatottat a VB-re. Lehet mérlegelni, hogy melyik nyom többet a latba. A VB-n meg majd meglátjuk, mit produkál.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2018.03.28. 16:10:55

Azért Argentínát nem kell lenézni teljesen.

Sampaoli csapatot akart építeni, eddig még nem sikerült. Ebben benne van az a nyomás is amit Maradona óta kapnak a játékosok, visszaveti őket.

Attól, hogy nincs tele a keret Európában ismert, sikeres játékosokkal, még egyáltalán nem kell lesajnálni őket. Chile, Uruguay, vagy a CR nélküli Portugálok, de Svédek, Dánok, Izland is a kerethez mérten nagy sikereket értek el.

Azért az argentin vagy egyéb dél-amerikai bajnokságból simán lehetne Messiékkel kiegészülve VB-esélyes alakulat... Csapatként. Na ez nem biztos hogy lesz.

Argentinként pedig el is várnám ezt, a hazai merítést, s nyilván Sampaoli is erre törekedne, de az időből lehet kifut, most van csak esélye a nyáron.

Egyébként Banega - Mascherano - Lo Celso egy jól működő támadósor előtt nem lenne teljesen súlytalan. Biglia mindig szúrta a szemem nekem is, mert sótlan, viszont rutinos. Persze, Riquelme óta nincs igazi pengés, kiforrott szervező középpályásuk. Egy Iniestával de még Iscoval is óriási esélyük lenne.

A brazil válogatottban is Paulinho alapember volt a kínai túrája idején is.

A csapatvédekezést még viszonylag könnyedén lehet negyeddöntő, főleg ha Messi valami csoda folytán a kieséses szakaszban bolondulna meg.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.28. 15:50:47

knor írta:Lo Celso, Meza, Biglia, ez a kp mindent elmond.
lássuk a Te argentin kp-s sorodat 8)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.28. 15:31:24

knor írta:Lo Celso, Meza, Biglia, ez a kp mindent elmond.
Nekem túl sokat nem, elso kettőről még nem is hallottam, harmadiknak ismerősen cseng a neve de nem tudom hol játszik

Ennyi noname embert nem bír el egy valogatott, vagyhát elbír csak top válogatottakkal sehogy se veszik fel a versenyt. De valószínűleg egy erősebb kerettel se nyernèk meg szoval mindegy. 14ben kellett volna, de elúszott.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.03.28. 14:37:53

Lo Celso, Meza, Biglia, ez a kp mindent elmond.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.28. 14:34:39

pajtai írta:
S.Agüero írta: Ki mondta, hogy viccesebb? A hsz-t még az argentin meccs előtt írtam. :wink:
persze azt tudom, hogy akkor írtad, ott a dátum. viszont a tegnapi meccs után nem volt nevetés azért gondoltam, hogy az viccesebb volt neked. ha nem akkor bocsi :)
Számomra az viccesebb, ha CR kap ki otthon, mintha Messi nem játszik a válogatottban, igen. De nem igazán hoz lázba egyikőjük sem a válogatottban, persze az argentinoknak szurkolok inkább, mint a luzitánoknak. Meg amúgy is, ha már választani kell, akkor a spanyolok, akik épp megverték az argentinokat. :)

De amúgy nem értem, minek ebbe belekeverni Messit, de te tudod, erősen szőrszálhasogatás.
Válasz küldése