Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Dzsymmy
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.01.12. 21:57:30

2018.04.21. 21:30:13

Sziasztok,nincs Digi tv..m hol látható a meccs?........köszi
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.04.21. 20:54:46

visca el barca írta:Cserék:
TS, semedo, denis, dembele, paulinho, alcacer, vermaelen

el se hiszem, hogy azt a fogyatékost kihagyta a keretből :D
Mi bajod van Mina-val?

:mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.04.21. 20:45:22

Én mondjuk Iniesta vagy Coutinho helyett Dembelé-t tettem volna a kezdőbe. Egyikük sem igazi a jobboson, Dembelé pedig ott él igazán.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.21. 20:39:01

visca el barca írta:Cserék:
TS, semedo, denis, dembele, paulinho, alcacer, vermaelen

el se hiszem, hogy azt a fogyatékost kihagyta a keretből :D
Gondolom kisebb sérülést szedett össze a Celta ellen, különben tuti behozta volna ma is a 60. percben Dembouz helyett. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.21. 20:35:15

Cserék:
TS, semedo, denis, dembele, paulinho, alcacer, vermaelen

el se hiszem, hogy azt a fogyatékost kihagyta a keretből :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.21. 20:10:31

visca el barca írta:official XI:

cillessen - SR, piqué, umtiti, alba - coutinho, rakitic, busquets, iniesta - messi, lalyos
várható volt, húzzuk be!!
nehéz lesz de meg kell lennie.
Iniesta miatt is, ha már bl-el nem tudtunk méltón búcsúzni tőle, akkor egy duplával tegyük meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.21. 20:08:10

official XI:

cillessen - SR, piqué, umtiti, alba - coutinho, rakitic, busquets, iniesta - messi, lalyos
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.21. 20:03:51

A Barca hivatalos honlapja délelőtt azt írta, hogy Valverde azt akarja, hogy ma este a teljes csapat együtt legyen, ezért a felnőtt keret összes játékosát elvitte Madridba, értelemszerűen azokat is, akik tuti hogy nem fognak játszani, sőt Alenát is a B-ből.
Nekem ez nagyon szimpatikus, örülök neki, és remélem, hogy a meccs után is megmarad az összetartás.
Hajrá!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.21. 19:52:45

BarcafanTomee írta:A Sport és a Mundo is hozott olyan híreket, hogy ha ma nem nyerünk akkor Valverde repülhet, még egy blamát nem viselne el a vezetés.
akkor gondolom most a fórum 95%-a annak fog szurkolni, hogy kapjunk ki :?

vicces lenne amugy idén játszottunk eddig vagy 50 meccset, ha lenne 3 vereség az konkrétan két kupába fájhatna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.04.21. 19:15:44

Ahhoz képest, hogy döntő van 2 óra múlva elég lapos a topik. Csak Barca v Real viták mennek, nem is értem miért pont itt.

A gálakezdőt várom estére. Coutinho jó lesz a jobboson is, egyre jobban tetszik a játéka. Rakitic keze elég durván néz ki, de tuti kezdeni fog.

Szinte biztos, hogy tapogatózós játékkal fogunk kezdeni, a Sevilla meg le fog támadni. Ezért az első 15-20 percet meg kéne majd úszni kapott gól nélkül. Messitől kéne a god mode, hogy ne kelljen lerágni a körmünket. A Leganes elleni tripla kivételével, elég halovány is mostanában, ideje is, hogy megrázza magát. Támadásban ő, Coutinho meg Alba a kulcs.

Kelleni fog a jó támadójáték, mert hátul meccsek óta bohóckodunk, szóval szinte biztos ma se ússzuk meg kapott gól nélkül.

A Sport és a Mundo is hozott olyan híreket, hogy ha ma nem nyerünk akkor Valverde repülhet, még egy blamát nem viselne el a vezetés.

Kell a hazai dupla! Visca!
alvaro
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.27. 15:00:52

2018.04.21. 18:05:48

ALEXDP;a 2010es evek elejen uez volt a Barcaval. Akkor nektek ment a szeker, titeket utaltak, mindenki szineszezett, meg Ovreboet (?) emlegette. Elotte a MUval, es a Fergie-time-val volt uez. Most a Madrid a legjobb, o kapja a fikat. Amikor 6 even folyamatosan kiestek a 16 kozott nem foglalkozott veluk senki. Mindig a legjobbak kapjak a salakot a nyakukba.

veb; ha visszaolvasol itteni hszre reagaltam, onnan indult az egesz.

szerk.: oke, az off resze tenyleg jogos, bocsi. Ha lesz reakcio mehet az barca v real topicba, nezni fogom.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.04.21. 17:47:26

alvaro írta:Ha megfigyelitek, en mindig sajt velemenyemkent irom, amit irok, es altalaban jelzem, hogy tisztaban vagyok vele, hogy en es, ti is szurkolok vagyunk. Nehez az onjektivitas talajan maradnunk. Ugyanugy ekem, mint nektek sem sikerul. Ti is meg tudjatok magyarazni a Madrid sikereit, es megvedeni a Barcaet, a madridistak vica vesa uez. Sot minden szurkolora igaz ez kb. Nem tudok olyan ultimate ervet, amivel megnyerek egy vitat, ez azonban ratok egyenkent ugyanigy igaz.

(a Juve elleni 11rol; a tobbseget tenyleg nem tudom, hogyan latja, rosszul fogalmaztam. Azt tudom, hogy az index podcastban (Gólcast), a Lesen vagyunk poscastban (NSO, Sporttv közös), az NSO velemenycikkben, es a Sporttvs BL magazinban mind egyontetuen azt mondtak, hogy 11es volt. Egy index cikkben olvastam azt, hogy velemenyes volt, ezen kivul ellenvelemenyt csak forumokon lattam. Sot a meccs masnapjan a nagy katalan lapok fele azt mondta, h 11es volt - errol volt egy nemzeti sportos cikk, googleben keresheto)

#2 (a 2006os pirost valoban beneztem, nem jol emlekeztem, mea culpa)
Újfent emlegeted azokat a forrásokat amik a te vélt igazadat támasztják alá.
Konkrétan a világ nem Real szimpatizáns fele forrong a Juve meccs miatt, és az elmúlt évek állandó és következetes igazságtalanságai miatt, kivétel nélkül a javatokra...
Ezt írtam lentebb, az arroganciáról srb...
Bocs az Off-ért...
Ha úgy van, vigyük át a Barca vs Real topikba...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.21. 16:52:11

alvaro írta:Nem tudok olyan ultimate ervet
akkor befejezhetnéd az offolást, mert ez itt spanyol kupa topic. vagy húzz vissza a saját akolodba, ott biztos vevők rád.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
alvaro
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.27. 15:00:52

2018.04.21. 16:49:37

Ha megfigyelitek, en mindig sajt velemenyemkent irom, amit irok, es altalaban jelzem, hogy tisztaban vagyok vele, hogy en es, ti is szurkolok vagyunk. Nehez az onjektivitas talajan maradnunk. Ugyanugy ekem, mint nektek sem sikerul. Ti is meg tudjatok magyarazni a Madrid sikereit, es megvedeni a Barcaet, a madridistak vica vesa uez. Sot minden szurkolora igaz ez kb. Nem tudok olyan ultimate ervet, amivel megnyerek egy vitat, ez azonban ratok egyenkent ugyanigy igaz.

(a Juve elleni 11rol; a tobbseget tenyleg nem tudom, hogyan latja, rosszul fogalmaztam. Azt tudom, hogy az index podcastban (Gólcast), a Lesen vagyunk poscastban (NSO, Sporttv közös), az NSO velemenycikkben, es a Sporttvs BL magazinban mind egyontetuen azt mondtak, hogy 11es volt. Egy index cikkben olvastam azt, hogy velemenyes volt, ezen kivul ellenvelemenyt csak forumokon lattam. Sot a meccs masnapjan a nagy katalan lapok fele azt mondta, h 11es volt - errol volt egy nemzeti sportos cikk, googleben keresheto)

#2 (a 2006os pirost valoban beneztem, nem jol emlekeztem, mea culpa)
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.04.21. 16:35:08

Persze h nem adta meg Isco gólját mert még mindig lesen volt a forma.. :lol: 2006.? Ott mégis mi a tökömet ítélt volna a bíró mikor Lehmann tizenhatoson kÍvül elkapta Eto'o bokáját?? :shock:
Menjél már innen légyszíves, ne itt mosdasd azt az brutál nagy balettosbecsületed.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.04.21. 15:51:13

Alvaro

Mijatovic gólja óta tart ez, kisebb nagyobb megszakításokkal...

Hivatkozol dolgokra, majd tényként állítod be őket, lásd, a többség szerint jogos volt a Juve elleni...
Mit jelent a többség? A Real szimpatizánsokat?
Lehet kapaszkodni abba, hogy más csapatok esetén is tévednek.
De feltűnően sok esetben, és főleg döntő helyzetekben kapjátok azt a kis pluszt, ami elég...
Ami biztos, én két bl döntőt láttam, ahol megadott lesgól lett érvényes a javatokra.
Jellemzően van túlságosan tolerált játékosotok, ez igaz Pepe-re, Ramos-ra , és mostanában Case a kiállíthatatlan, meg Carvajal..
Értem én, hogy Chelsea meccs, meg Psg meccs...
Ezekből a felsorolásokból mindig kimaradnak olyan dolgok, mint a Dybala piros (Ronaldo ugye nem dobálta magát egész meccsen a visszavágón), a megakasztott támadások elmaradt sárgái, Ramos bohóckodása a döntőn, előtte Chiello érthetetlen piros lapja, Cuadrado esete Torinoban.
És beszélhetünk a tavaji Bayern meccsekről is...
De , ezeken felül, nem is az a fura nekem hogy ezek megtörténnek.
Hanem az az arrogancia, felsőbrendűségi érzés, és butaság, ami a csapatod tagjait, edzőjét, és szurkolóit jellemzi...
Néha jobb csendben maradni és örülni annak ami van..
Amikor Bl címvédésröl beszélünk, az a mérvadó hogy mióta van Bl.
Ha a címek számáról , akkor 12 van, és már nem számít mi Bl és mi BEK.
Ti erre régóta nem vagytok képesek...
Se az önvizsgálatra, se a szerénységre.....
Vitatjátok és magyarázzátok a Barca Bl címeit.
Komoly téttel bíró párharcban tíz éve nem tudtok jobbak lenni a Barcanál, és két meccsen, a Juve ellen sem, kivéve ezt a mostani esetet...
Ja, és ami még fontos, várom azt a meccset, vagy meccseket, amikor a "csaló" bíró ténykedése titeket sújt, mert azt még nem láttuk...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.21. 14:56:32

a 2006os pirosat kifejthetnéd, nem tudom mire gondolsz ott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.21. 14:55:21

alvaro írta:Tavaly a Bayern elleni játékvezetés volt kritizálva, ott mindkét fél javára tévedett a spori. Ha minden ítélet helyes lett volna, 1-1 a visszavágó, és bincs hosszabbítás, amiben a lesgól volt. (meg nincs az odavágón Vidal kimaradt 11ese)
Idén a Juve ellen pedig nem adta meg Isco szabályos gólját, ami szintén eliminálta volna a meccs végi eseményeket.
Ezeket így nem lehet kijelenteni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.04.21. 13:36:18

alvaro írta:
Vakmacska írta:Ezzel, hogy a real essen ki, teljesen egyet értek. Főleg úgy, ahogy megnyerték mindkétszer a BL-t.
Lesgólok, kamutizik... persze ilyenkor nem mente az uefalona. A kettőből egyet ha érdemeltek volna kb. De mindegy, ezen már kár rugózni.
A Barca BL győzelmei ugyanígy vitathatóak, a 2009es elődöntő, Van Perise piros lapja, Pepe piroslapja, a sok színészkedés,sőt a 2006 piros lap, stb.
Nem valószínű, hogy van olyan győztes, akinek a menetelésébe ne lehetne belekötni egy-egy bírói ítélet kapcsán.
:-)

Igen , valóban. Az arányok , amik eltérőek, a Real és bármely másik csapat esetében...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.04.21. 12:34:17

Ha már itt vagyunk,be kell húzni nincs mese.
3. számú kupa a szezonban, de ez meglehet, és ez a fontos.

Szezon előtt írtam, hogy nekem a BL a legfontosabb, világi szégyen ahogy kiestünk, de ez van, a dupla meglehet az meg kisebb gyógyír.

Amúgy értem mit akart mondani Nero, én is remélem, hogy a real nem nyer bl-t, de ennek vajmi kevés köze van a mi kupadöntőnkhöz. Az már a Bayernen áll, nem tehetünk ellene semmit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.21. 12:00:07

remélem, hogy akit ennyire hidegen hagy a kupa, annak nem lesz pofája idejönni örömködni egy esetleges győzelem után...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.21. 11:59:05

2 éve a kupa donto elott azt irtam hogy engem jobban erdekel, hogy a Real essen ki a BLből, mint a mint a CdR dontonk akkor nagyon lelettem ugatva (lehet hogy jogosan) de számomra idén még két fontos meccs van, az egyik a Bayern-Real, a másik pedig a Real-Bayern. Persze az is jo lenne ha a klasszikuson elvernénk őket, de az elso és messze a legfontosabb hogy a Real ne nyerjen BLt, nekem az osszes eddigi Madrid BL (amit láttam) egy hideg kés volt a szívbe, ha tripláznának azt nem tudnám feldolgozni.
Ezt sosem fogom felfogni, hogy lehet fontosabb a rivális veresége, mint a saját csapatod győzelme, főleg hogyha az említett riválissal játszik. :|
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.04.21. 11:48:21

alvaro írta:[quote="mess200
nagyjából - sőt! talán pontosan u. ezt érzem, azzal hogy ha a Clássicó-t hozzuk, a BL. fiaskó meg van bocsátva. akkor ugyanis bármit nyernek, elmondhatjuk: ha velünk játszottak megkapták ami jár nekik...[/quote]

Őőő, akkor a szuperkupás oda-vissza Madrid győzelem nem számít?[/quote]




nem akartam visszamenni az őskorig.... :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.21. 10:49:58

Én várom a mai meccset, de nem bánnám, ha jövőre már a saját BL-elődöntőnk miatt kellene izgulnom. De ha ezt a mait megnyerjük, és a bajnokságot is veretlenül, akkor azt mondom, hogy ez egy sikeres szezon volt. Függetlenül a római égéstől vagy attól, hogy a Real BL-t nyer-e.

Ma pedig minden adott egy jó meccshez, a mostani Sevilla a Real és az Atlético után a legkellemetlenebb ellenfél egy döntőre.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
alvaro
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.27. 15:00:52

2018.04.21. 10:13:08

Vakmacska írta:Ezzel, hogy a real essen ki, teljesen egyet értek. Főleg úgy, ahogy megnyerték mindkétszer a BL-t.
Lesgólok, kamutizik... persze ilyenkor nem mente az uefalona. A kettőből egyet ha érdemeltek volna kb. De mindegy, ezen már kár rugózni.
A Barca BL győzelmei ugyanígy vitathatóak, a 2009es elődöntő, Van Perise piros lapja, Pepe piroslapja, a sok színészkedés,sőt a 2006 piros lap, stb.
Nem valószínű, hogy van olyan győztes, akinek a menetelésébe ne lehetne belekötni egy-egy bírói ítélet kapcsán.
Válasz küldése