Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.05. 08:08:26

Vakmacska írta:Tök mindegy, ha holnap földbe döngöljük őket, úgyis megmagyarázzák azzal, hogy nem volt kedvük focizni, tét nélküli meccs, minek hajtsanak, jön a VB, stb.
Aztán nehogy kikapjunk. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.05.05. 08:03:36

Tök mindegy, ha holnap földbe döngöljük őket, úgyis megmagyarázzák azzal, hogy nem volt kedvük focizni, tét nélküli meccs, minek hajtsanak, jön a VB, stb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.05. 00:32:43

Mondjuk ilyen erovel ez oda-vissza igaz. Akkor a Barcat meg az arazza be, hogy ebbol a bearazott BL-bol hullik ki.
De termeszetesen ezek mind nem igazak. Egyszeruen a Barca hosszu tavon jobb otthon spanyolban, mig a Real 1-2 meccsre jobban oda tudja rakni magat es mentalisan erosebbek, valamint az idegenbeli meccseken se latni kulonbseget a teljesitmenyben. A Barcanak evek ota ez a legnagyobb problema talan nemzetkozileg. A Realnak meg a konstans jo teljesitmeny es a motivacio a kisebb csapatok ellen.
Igen, én ezért mondom mindig, hogy a bajnokság sokkal korrektem képet ad az erőviszonyokról, mert egy 38 meccses ligában közel sincs akkora jelentősége egy rossz napnak, egy szerencsétlen elcsúszásnak, egy-egy rossz bírói ítéletben, mint az egyenes kiesésben a BL-ben, pláne a döntőben.

Mert lehet mondani, hogy ti mennyire jók vagytok a BL-ben, meg mentálisa milyen erősek vagytok, de ehhez kellettek rohadtul bírói tévedések is. Ha azt segítséget nem ti, hanem mi vagy a Bayern kapjuk, akkor az utóbbi két csapat is nyerhetett volna több BL-t az elmúlt években. Főleg a bajorok lehetnek kiakadva, az elmúlt 3 év mindegyikében úgy estek ki, hogy jelentős tévedések voltak a kárukra. Én a helyükben nagyon csúnyán köpködném az Uefát, hogy legalább valami visszhangja legyen a történteknek. Na bezzeg ha fordítva történt volna, tudjuk ti cirkuszt rendeznétek. Propagandában, manipulálásban toronymagasan világelsők vagytok, ezt el kell ismerni. =D>
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.04. 23:21:48

visca el barca írta:íme egy igazi madridista, csak szolídan merte, privátban:

mi a mocskos csöves kumma anyádnak kéne iniestának sorfalat állni? ti is álltatok Casillasnak meg Raulnak most az jön mi? meg gondolom, majd CR-nek is fogtok ha lelép tőlünk.
gondolkozz már te elrontott nyomorult... amugy meg remélem hogy kiálljuk a sorfalat, hogy még egy adag [auto_cenzúra] landoljon a pofátokba az utóbbi évek fosviharai után. te meg kapsz egy újabb [auto_cenzúra] a torkodba amitől fulladozhatsz csöves.


a neve autista, mondjuk látszik is rajta :D gondolom hugyos újabb reainkarnációja. egy ip-ban-t küldjetek rá, had érezze a törődést
Az igazi madridista olyan mint én meg az a sok millió, aki nem ekkora egy [auto_cenzúra]... Azok tudod, akik állva tapsolják Ronaldinhot, vagy Inisetát, és persze elfogultak a legtöbb esetben, vitáznak veletek.

Személy szerint sajnálom ezt a sorfal szitut, de kb. le is sz@rom... Az ilyen arcokat meg ki kell rakni, azt pont.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.05.04. 22:21:11

Rivaldo11 írta:
gamerpapa írta: Amúgy a nagy bajnokságokban (a német nekem nem az) tényleg egyedülálló amit nyújtunk az elmúlt 10-15 évben. Nem nagyon jut eszembe se olasz se angol csapat aki hasonlóan combos és konstans.
Inkább az a durva, hogy egy bl halmozó csapat van úgy elnyomva a saját ligájában, mint a cigarettacsikk...és az egymás elleni derbiket sem tehetik ki az ablakba.
Ez egyébként alaposan beárazza a bl-t is.
Mondjuk ilyen erovel ez oda-vissza igaz. Akkor a Barcat meg az arazza be, hogy ebbol a bearazott BL-bol hullik ki.
De termeszetesen ezek mind nem igazak. Egyszeruen a Barca hosszu tavon jobb otthon spanyolban, mig a Real 1-2 meccsre jobban oda tudja rakni magat es mentalisan erosebbek, valamint az idegenbeli meccseken se latni kulonbseget a teljesitmenyben. A Barcanak evek ota ez a legnagyobb problema talan nemzetkozileg. A Realnak meg a konstans jo teljesitmeny es a motivacio a kisebb csapatok ellen.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.04. 20:57:47

gamerpapa írta: Amúgy a nagy bajnokságokban (a német nekem nem az) tényleg egyedülálló amit nyújtunk az elmúlt 10-15 évben. Nem nagyon jut eszembe se olasz se angol csapat aki hasonlóan combos és konstans.
Inkább az a durva, hogy egy bl halmozó csapat van úgy elnyomva a saját ligájában, mint a cigarettacsikk...és az egymás elleni derbiket sem tehetik ki az ablakba.
Ez egyébként alaposan beárazza a bl-t is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.04. 20:44:59

Ja amugy az ilyenek miert nem IP bannt kapnak? Régen nem volt ritka, akkor a delikvensek még az oldalt se tudtàk megnyitni arról az eszközről.
Kitiltás sokat nem ér, kb. 2 perc egy új e-mail meg egy új regisztráció ide.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.04. 16:50:30

visca el barca írta:....[/i]
a neve autista, mondjuk látszik is rajta :D gondolom hugyos újabb reainkarnációja. egy ip-ban-t küldjetek rá, had érezze a törődést
Tudom, hogy élnek köztünk ilyen emberek(?), de mindig meglep szembesülni vele... :oops: #-o
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.04. 16:08:17

íme egy igazi madridista, csak szolídan merte, privátban:

mi a mocskos csöves kumma anyádnak kéne iniestának sorfalat állni? ti is álltatok Casillasnak meg Raulnak most az jön mi? meg gondolom, majd CR-nek is fogtok ha lelép tőlünk.
gondolkozz már te elrontott nyomorult... amugy meg remélem hogy kiálljuk a sorfalat, hogy még egy adag [auto_cenzúra] landoljon a pofátokba az utóbbi évek fosviharai után. te meg kapsz egy újabb [auto_cenzúra] a torkodba amitől fulladozhatsz csöves.


a neve autista, mondjuk látszik is rajta :D gondolom hugyos újabb reainkarnációja. egy ip-ban-t küldjetek rá, had érezze a törődést
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.04. 14:09:01

A Sport szerint Iniesta játszani fog a Clásico-n. Jó lenne, gondolom alapból a Coutinho-Rakitic-Busquets-Iniesta középpályával állnánk ki, mint a Sevilla ellen.

Dembélé jöhetne csereként, de persze csak abban az esetben, ha André Gomes sérült, hiszen ő a jövőnk alappillére. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.04. 13:26:53

Veidt_madridista írta:
BarcafanTomee írta:A Marca szerint a két csapat sorfalat fog állni Iniestának, a meccs előtt. Akinek a játéka továbbra is kérdéses az utolsó Classicóján.
A MARCA semmi ilyet nem írt, az csak egy véleménycikk volt egy vendégszerzőtől, Guillermo Fernández Varától.
nem csodálom, én a reálból azt se nézném ki, hogy legalább ininek sorfalat állnának...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.05.04. 13:25:18

BarcafanTomee írta:A Marca szerint a két csapat sorfalat fog állni Iniestának, a meccs előtt. Akinek a játéka továbbra is kérdéses az utolsó Classicóján.
A MARCA semmi ilyet nem írt, az csak egy véleménycikk volt egy vendégszerzőtől, Guillermo Fernández Varától.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.04. 13:06:40

visca el barca írta:
gamerpapa írta:Amúgy a nagy bajnokságokban (a német nekem nem az) tényleg egyedülálló amit nyújtunk az elmúlt 10-15 évben. Nem nagyon jut eszembe se olasz se angol csapat aki hasonlóan combos és konstans.
juventus, bayern...
Az utóbbi tíz évben mi dupláztunk hazai porondon a legtöbbször, szóval ebben előttük járunk. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.04. 12:14:27

gamerpapa írta:Amúgy a nagy bajnokságokban (a német nekem nem az) tényleg egyedülálló amit nyújtunk az elmúlt 10-15 évben. Nem nagyon jut eszembe se olasz se angol csapat aki hasonlóan combos és konstans.
juventus, bayern...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.05.04. 12:11:19

Csépeljük el a fővárosiakat, oda-vissza idén, és nyerjünk veretlenül bajnokságot. Valójában tényleg el vagyunk kényeztetve Barca szurkolóként, én is majdnem elhittem hogy ez a szezon kudarc a rómaiak után, de azért csak dupláztunk :)

Amúgy a nagy bajnokságokban (a német nekem nem az) tényleg egyedülálló amit nyújtunk az elmúlt 10-15 évben. Nem nagyon jut eszembe se olasz se angol csapat aki hasonlóan combos és konstans.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.04. 11:54:15

visca el barca írta:én meg nem szeretném látni, 1-2 meccsből sok tanulságot úgysem lehet levonni, és a veretlen bajnoki idény 1000x fontosabb. nyomassa csak végig fullos kezdővel ezt a 4 meccset.
+1

Mondjuk azt nem bánom, ha Semedo, Dembélé meg esetleg Mina játszik azért. Denistől és Alcácertől már tudjuk, mit várhatunk, őket felesleges erőltetni szerintem. Alená meg jövőre biztosan felkerül, majd játszik akkor, jelenleg ő a B csapat tagja. Esetleg egy 4-0-ra nyert meccsen beteheti csereként.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.05.04. 11:47:23

A Marca szerint a két csapat sorfalat fog állni Iniestának, a meccs előtt. Akinek a játéka továbbra is kérdéses az utolsó Classicóján.

Az El Classico akkor is a szezon meccse, hogy ha már nincs tétje, mindkét fél a lehető legerősebb kezdővel fog kiállni, ebben biztos vagyok. És komolyan is fogja venni mindkét csapat. Egyedül azt tudom elképzelni, hogy ha sokáig X, akkor a végén már senki nem szakadna szét a győzelemért.

Amúgy úgy érzem, hogy nekünk fontosabb a meccs, mert egy vereséggel megint letargia hangulat venné körül a szezont. A Roma után, újabb nagyon fájó vereséggel, csúnyán zárnánk a szezont. Megint a Madrid venné el a veretlenséget, mint Cruyff búcsúztató meccsén, és önbizalomtól duzzadva mehetnének a döntőre.
Ha pedig mi győznénk a Madridnak nem fájna, mert nekik csak a BL számít. Nekünk viszont elégtételt jelentene, és jó szájízzel zárnánk a szezont.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.04. 11:44:23

nagyatyesz írta:de én azt szeretném látni Valverdetől, hogy a classico után nézze meg élesben egy-két játékos teljesítményét.
én meg nem szeretném látni, 1-2 meccsből sok tanulságot úgysem lehet levonni, és a veretlen bajnoki idény 1000x fontosabb. nyomassa csak végig fullos kezdővel ezt a 4 meccset.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.04. 11:05:03

Szerintem nekünk kb ez a szezon utolsó érdekes meccse, a többi nem igazán lesz az. Azért egy classico mindig nagy meccs, bár azáltal hogy a bajnoki cím eldőlt, kicsit kisebb körülötte a hype.

A Madrid tuti nem fog olyan játékosokat pályára küldeni, akik nem teljesen egészségesek, bár szerintem Ramos és Cr is játszani fog. Azt nem bánnám, ha Isco nem lenne...

Én gól gazdag meccset várok, és bízom benne, hogy megverjük őket, és tovább él a veretlen bajnoki szezon reménye.

Messi is remélem villan, legutóbb mikor jósoltam bajnoki meccs előtt, talán triplát írtam neki, ami bejött. Most duplát érzek... :-) Ezáltal szinte 100 % meglenne neki az aranycipő, uh pihenthetne a vb-re.

Nem előre rohanva, de én azt szeretném látni Valverdetől, hogy a classico után nézze meg élesben egy-két játékos teljesítményét. Nálam Gomes és Vidal tuti távozók, szóval nem rájuk gondoltam, hanem Alena, Denis, Dembele, Paco, MIna Semedo játszatására. Ha nem is egyszerre, de azért az utolsó fordulókban kaphatnának nagyobb szerepet, lássuk mit tudnak...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.04. 10:51:38

Varatrix írta:Bocsánat, akkor félre értelmeztem, ráadásul kissé indulatosan. Ne haragudj! Ezzel ügye teljesen egyet is értek, hiszen írtam, hogy én sem kockáztatnék a helyükben, tehát ha kicsit is kockázatos valakit játszatni, azt padra verném, ha nem lelátóra.
Semmi gond. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.04. 10:49:50

visca el barca írta:
Varatrix írta:Azért érthető hogy ha BL döntő fontosabb
jah, ami 3-4 hét múlva lesz
De ha valaki könnyebb sérüléssel küzd, akkor nem kockáztatnék én sem.
Nem azt mondom, hogy minket sem érdekel, minket igenis érdekeljen, persze. Ezzel csak jobbá tehetjük a szezonunkat. A Real részéről írtam, hogy a Bayern elleni meccsek után nekik ez kevésbé fontos.
Bocsánat, akkor félre értelmeztem, ráadásul kissé indulatosan. Ne haragudj! Ezzel ügye teljesen egyet is értek, hiszen írtam, hogy én sem kockáztatnék a helyükben, tehát ha kicsit is kockázatos valakit játszatni, azt padra verném, ha nem lelátóra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.04. 10:19:04

Varatrix írta:Lehet, de szerintem pedig érdekli őket.
Szerintem döntő lesz az, hogy milyen kezdővel fogunk kiállni a hátralévő meccseken, és mennyire lesznek motiváltak a játékosok. A klasszikust nyilván komolyan vesszük, de utána ha valóban senkit nem érdekel, akkor jöhet Alena, Vermalen, Gomes a kezdőbe..

Továbbá nem gondolom, hogy egy ilyen történelmi jelentőségű dolgot le lehet tudni annyival, hogy "farokméregetés". A mezszámok, a gólörömök, meg a hajzselé a cirkusz, és a méregetés, nem a rekordok megdöntése.

Minek fuss vagy ússz, világrekordot, ha kevesebbel is nyerhetsz? Nem lenne sportolóhoz méltó hozzáállás, ha nem érdekelné őket.
Nem azt mondom, hogy minket sem érdekel, minket igenis érdekeljen, persze. Ezzel csak jobbá tehetjük a szezonunkat. A Real részéről írtam, hogy a Bayern elleni meccsek után nekik ez kevésbé fontos.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.04. 10:18:39

Varatrix írta:Azért érthető hogy ha BL döntő fontosabb
jah, ami 3-4 hét múlva lesz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.04. 10:12:02

Cestus írta:Ez a veretlenség elvétele meg szerintem csak egyes szurkolók mániája, magukat a játékosokat nem hiszem, hogy túlzottan izgatná az ilyesfajta farokméregetés.
Lehet, de szerintem pedig érdekli őket.
Szerintem döntő lesz az, hogy milyen kezdővel fogunk kiállni a hátralévő meccseken, és mennyire lesznek motiváltak a játékosok. A klasszikust nyilván komolyan vesszük, de utána ha valóban senkit nem érdekel, akkor jöhet Alena, Vermalen, Gomes a kezdőbe..

Továbbá nem gondolom, hogy egy ilyen történelmi jelentőségű dolgot le lehet tudni annyival, hogy "farokméregetés". A mezszámok, a gólörömök, meg a hajzselé a cirkusz, és a méregetés, nem a rekordok megdöntése.

Minek fuss vagy ússz, világrekordot, ha kevesebbel is nyerhetsz? Nem lenne sportolóhoz méltó hozzáállás, ha nem érdekelné őket.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.04. 09:49:03

Kirby írta:Úgy néz ki...a mag jelentős részének (Marcelo, Modric, CR) sok már a szerda-szombat, néhányan meg sérültek (Varane, Isco).
Majd mi is betesszük akkor a kezdőbe Dembelét Iniesta helyett szolidaritásból. :D

Ez a veretlenség elvétele meg szerintem csak egyes szurkolók mániája, magukat a játékosokat nem hiszem, hogy túlzottan izgatná az ilyesfajta farokméregetés.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése