Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.12. 10:16:24

A Mundo szerint 2018 nyáron csatlakozik Griezmann és Alená, télen Arthur, jövő nyáron az Ajaxos De Jong, utóbbi középpályást és elvileg középhátvédet is tud játszani. Azt is írják, hogy a 2018-as igazolások már le vannak zsírozva, és már a 2019-eseken dolgoznak, amikor is fiatalokat hoznának.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.11. 20:31:15

Nocturn4L írta: és tanulni is tudnak kitől főleg ha Puyol beállna végre másod edzőnek.
Én úgy emlékszem, hogy ő nyilatkozott a témával kapcsolatban korábban és kijelentette, hogy nem lesz soha se edző, se másodedző. Persze ez változhat, talán Xavi a jövőben rábeszélheti, de nem túl valószínű.

Azért abban bízom, hogy a jövőben elvállal valami olyasmit, hogy a gyerekeket képezze, edze...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.11. 19:24:59

Cestus írta:
Ha Arthurt hozni akarjuk esetleg már nyáron (voltak ilyen hírek, hogy ha Iniesta megy, Arthurt megpróbálnánk előbb megszerezni), akkor Minának mennie kell kölcsönbe (a Poolba menne egyébként).
Ha minden igaz nyáron elintézik Coutinho papírjait, akkor nem kell lepasszolni Mina-t.

A Griezmann - Arthur duót már el lehet könyvelni, de azért én nyugodtabb lennék ha lépéseket tennénk de Ligt és a kis Kluivert irányába is. Akár egy előszerződés, akár egy olyan szintű érdeklődés, mint Arthur felé volt, aminek mind tudtuk, hogy mi lesz a vége, csak azt nem, hogy mikor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.11. 17:52:30

Samper írta:Vannak ám szép, kerekded kacsák. Hogy aszondja hozzuk Langletet Sevillaból és helyére adjuk nekik 1 évre Minát.
Ha Arthurt hozni akarjuk esetleg már nyáron (voltak ilyen hírek, hogy ha Iniesta megy, Arthurt megpróbálnánk előbb megszerezni), akkor Minának mennie kell kölcsönbe (a Poolba menne egyébként). Hogy ki jön a helyére, az részletkérdés, most éppen Lenglet-t kapták fel, de volt már itt szó de Ligtről is. Bevallom nekem teljesen mindegy, melyik noname védőt hozzuk ide negyedik középhátvédnek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.05.11. 09:09:26

Inkább de Ligt és Umtiti-Mina-De ligt meg Pique mint nagy öreg és elég jók vagyunk pár évre és tanulni is tudnak kitől főleg ha Puyol beállna végre másod edzőnek. Lenglet nem rossz játékos, de nagyon nem idevaló.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.10. 21:57:03

Vannak ám szép, kerekded kacsák. Hogy aszondja hozzuk Langletet Sevillaból és helyére adjuk nekik 1 évre Minát.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.05.10. 13:21:46

csababarca írta:ha ezekért az emberekért kapunk 60-70 millát, akkor én már nagyon elégedett lennék. így is felülbecsültem akkor őket.
Mivel fiatalok, és relatíve csak nálunk fürödtek be, a piaci értékük talán magasabb lehet, mint az indokolt, legalábbis az elmúlt időszakban terjengett pletykákra, cikkekre alapozva (igen, tudom, hogy ezekre nem kellene alapozni, csakhátakkormire :D ). Gomesért tavaly a hírek szerint 40-et is ajánlottak, szerintem a 30 reális is lehet, Rafinha ügye elég egyértelmű, vagy megveszi az Inter (35m) és jól járunk, vagy nem, és valszeg a nyakunkon marad/apróért megy. Paco egy korábbi spanyol válogatott, még mindig csak 24 éves, egy 20-at azért bőven meg kéne, hogy kapjunk érte, Munir meg talán 10-es körül lehet, neki nem volt rossz szezonja az Alavesben, és ő sem öreg még.

Nyilván ez az optimista forgatókönyv, de nem gondolnám, hogy a földtől elrugaszkodtam volna. Ha Rafinha nem kell az Internek, akkor viszont a te számaidnál köthetünk ki, igen nagy eséllyel.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.10. 13:20:16

csababarca írta:
Cestus írta:
A Paco-Munir-Rafinha-Gomes pakkból illene 100 milliót összeszednie a klubnak, ha ez nem sikerül, akkor tényleg balfékek ezen a téren.
ha ezekért az emberekért kapunk 60-70 millát, akkor én már nagyon elégedett lennék. így is felülbecsültem akkor őket.
a zinter egy sóher klub, ők nem fogják rafinháért kifizetni a 3X milliót... gomes max 15, paco szintén, munir meg értéktelen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.10. 13:09:47

S.Agüero írta:Pacót én nem adnám el. Kell az első 3(4) posztra 5(6) játékos. Egy támadócsere kevés szerintem.
Én sem adnám el egyébként, de tényleg nem játszana így már semmit, szerintem ő is belátja.
csababarca írta:ha ezekért az emberekért kapunk 60-70 millát, akkor én már nagyon elégedett lennék. így is felülbecsültem akkor őket.
Valszeg ennyi lesz max, de ez röhej. Minden más klubnál ez a négy játékos hozna 100 milliót még úgy is, ha közülük Gomes ingyen távozik. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.10. 13:08:16

Cestus írta:
A Paco-Munir-Rafinha-Gomes pakkból illene 100 milliót összeszednie a klubnak, ha ez nem sikerül, akkor tényleg balfékek ezen a téren.
ha ezekért az emberekért kapunk 60-70 millát, akkor én már nagyon elégedett lennék. így is felülbecsültem akkor őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.10. 13:07:35

Pacót én nem adnám el. Kell az első 3(4) posztra 5(6) játékos. Egy támadócsere kevés szerintem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.10. 13:04:22

A Marca szerint Paco csinált a mérkőzés után pár fotót a családjával a Camp Nou gyepén, ezt úgy értelmezik, hogy búcsúzik a klubtól. Én bírom a tagot, képességekre átlagos, de szerintem lőtt annyi gólt, amennyi a játékperceihez mérten elvárható tőle. De ha Griezmann jön és Dembouz a padra szorul, a franciának kell adni Paco játékperceit, ez egyértelmű.

A Paco-Munir-Rafinha-Gomes pakkból illene 100 milliót összeszednie a klubnak, ha ez nem sikerül, akkor tényleg balfékek ezen a téren.

A hírek szerint jön Griezmann, Arthur és Alená (ha nem megy kölcsönbe), Oscar Grau még azt is mondta állítólag, hogy még egy középpályás érkezhet rajtuk kívül. Albert Rogé szerint pár napon belül eldöntjük, hogy kell-e Lenglet, aki 30 millióért vásárolható ki. Ekkor Mina kölcsönbe menne La Ligás csapathoz. Így azért brutál erős kerete lesz Valverdének jövőre, tele sokoldalú játékosokkal. Jó lenne a bajnokságban címet védeni, valamint a BL-ben is végre megmutatni, mit tud a csapat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.10. 12:49:27

S.Agüero írta:Mondjuk az a tavalyi 3+4 nem olyan veretes egy csatártól.
Ezen felül van Ronaldo és Messi, és +1 aktuális játékos aki szárnyra kapott.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.10. 12:48:47

visca el barca írta:
csaba,
nem tudom én a transfermarktról hoztam a statot.
én másik két oldalról néztem össze, és így is rémlett.

mindegy, szerintem amit az utóbbi két évben a bl-ben mutat, az gyenge. mentségére szól, hogy az egész csapat gyenge a bl-ben egy ideje, nyilván ha jobban menne a csapat egészének, akkor ő is több gól lőne.


jah nálad a pluszok az assistokat jelölik, úgy stimmelhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2018.05.10. 12:50:09-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.10. 12:45:23

S.Agüero írta:Mondjuk az a tavalyi 3+4 nem olyan veretes egy csatártól.
meccsenként majdnem egy gólpont azért annyira nem szörnyű. csak el vagy kényeztetve, azért tűnik "nem olyan veretes"-nek :D

csaba,
nem tudom én a transfermarktról hoztam a statot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.10. 12:43:55

visca el barca írta:
hihetetlen mennyit tudok hazudni. idén volt gyenge de ennyi. tavaly 9 meccsen 3+4, azelőtt 9 meccsen 8+4, 3 éve 10 meccsen 7+3

legalább néznétek a dolgok után mielőtt okoskodni kezdtek :roll:
ez hogy van számolva?

14/15ben 7et összesen.
15/16ban még hozta magát nagyjából a kieséses szakaszban is, ott lőtt oda vissza 1-1et az Arsenalnak, meg 2-t a ticonak. (csoportban 4et)
tavalyi szezonban 2-t lőtt a csoportban 1et a kieséses rendszerben.
Ideiben 1et lőtt a Romának, csoportban be sem talált.

Utóbbi két éve siralmas ilyen tekintetben, ezeket nem kell védeni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.10. 12:37:46

Mondjuk az a tavalyi 3+4 nem olyan veretes egy csatártól.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.10. 12:32:10

MatsMessi írta:de amit hosszú ideje a BL-ben produkál, az valami katasztrófa.
hihetetlen mennyit tudok hazudni. idén volt gyenge de ennyi. tavaly 9 meccsen 3+4, azelőtt 9 meccsen 8+4, 3 éve 10 meccsen 7+3

legalább néznétek a dolgok után mielőtt okoskodni kezdtek :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.05.10. 12:23:43

Ha jönne Griezmann és jó teljesítményt tudna nyújtani, akkor gondolkozás nélkül raknám le a padra Suarezt. Legalább a BL-ben. Lehet, hogy a bajnokság, kupa kombóban van 30 gólja évente, de amit hosszú ideje a BL-ben produkál, az valami katasztrófa. Idén az állandó kezdőnkent tekintve Őt éreztem a leggyengébbnek, hihetetlen, hogy a világ 2 legjobb klubjában megfér valaki a kezdőben olyan teljesítménnyel, mint amit Benzema meg Suarez produkál.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.10. 11:50:30

Én régóta arra vártam, hogy legyen egy univerzális, mindkét szélen bevethető cserénk a szélső támadó posztokra. Ilyen volt régen Pedro, és ilyen lehet most Dembelé. Ha Messi, Suarez, Griezman kezdene főszabály szerint, akkor is ott lehetne egy értelmes csere, aki minimális átszervezéssel bárki helyére jöhetne ebből a trióból. Néha a kezdő trió is pihizhetne, ha meg ég a ház jöhetne + 1 támadónak jobb szélre és átállnánk 4231-re. Szóval én nem látok problémát ebben, ha EV okosan tudja csinálni és a játékosok is megértik a helyzetet.
Ami a fizetést illeti. Ha Griezman megkapja kb. Ini pénzét, vagy még a távozó Vidalét is, akkor kb ugyanott leszünk, mint most. De ha távozik még Gomes, Rafinha, Denis?, Paco?, akkor csökkenhet is a kiadásunk.
Nekem továbbra is a középpálya kéréses: Coutinho, Denis, Alena, Busi, Paulinho, Samper, Rakitic, Gomes, SR, Arthur...kicsit soknak tűnik még a biztos távozó Gomessel is. Nálam ezek közül a Coutinho, Busi, Paulinho, Rakitic a fix középpályás, SR mint joker, aki jobb oldali védő és középpályán is jól teljesít. De a többit racionálisan kell kezelni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.10. 11:18:39

Ha Valverde okosan rotálgatna akkor meg lehet oldani, hogy mind az 5 (Messi, Suarez, Coutinho, Dembele, Griezmann) játékos elég percet kapjon.

Coutinho ugye alap Iniesta helyén, de ha a maradék 4 játékost meg tudjuk úgy oldani, ahogy pl. a Real rotálgat a bajnokságban (csak persze okosabban és eredményesebben), akkor lehet ebbe ráció.

Messinek se kéne állandóan kezdenie, a szezon második felébe egyáltalán nem hozta azt, ami nála a szokásos.
Az Aranylabda megítélésnél is jobban járhat, ha nem minden kiscsapat ellen lő egyet-kettőt, de a BL-ben kitöm mindenkit.

Csak ehhez az kéne, hogy Valverde felnőjön a feladathoz és ne ugyanazt a sablon 4-4-2-t küldje fel a tök utolsó ellen is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.10. 11:08:52

csababarca írta: mindegy, nem akarok vitatkozni róla, szerintem már messze nem annyira hasznos mint volt 2-3 éve.
Igazából amióta átálltunk erre a 4-4-2-re azóta szenved. Sose volt gyors, technikás vagy verte meg a védőit folyamatosan 1vs1-ben, most viszont szinte szélsőt játszik, ami nem az erőssége. Amibe nagyon jó, azt abszolút nem tudja így kiaknázni. Klasszis abban, ahogy megtartja a labdát a 16-oson belül, ott lehetetlen szögekből rúg gólokat, nagyon jól érkezik a kapu elé, de ezek az értékei így kihasználatlanok. Mindig képes volt kihagyni 100%-os ziccereket, de helyette lőtt olyan gólokat amiről azt se hihettük hogy lehetséges. Folyamatosan távol van a kaputól, ez nem az ő játéka, a Valverde féle taktikát ő szívta meg legjobban.
Nem romlott szerintem egy cseppet sem, de ő centerként az igazi, most viszont távol van ettől.

Ha Neymar egy az egyben (posztra) lett volna kicserélve Dembelére nem hiszem, hogy ilyen szezont futna, legalábbis játékban. Cserébe viszont Rakitic lett iszonyatosan jól beillesztve.

Griezmannak és speciel nem igazán örülök. Dembouz így pl. 100%, hogy konstansan padra kerül. Nem hiszem, hogy a kezdőbe bemerné tenni Dembelét, Coutinhot, Suarezt, Griezmannt és Messit egyszerre, márpedig utóbbi 4 szinte biztos, hogy folyamatosan játszani fog. Nem hinném, hogy eljönne a francia ennyivel kevesebb játéklehetőségért, főleg, ha a MU-ban No.1 lehetne és nem kevés pénzt kapna.
Amellett Ini távozásával a fizetések is csökkennek, most ezzel megint magasan a miénk lenne a legtöbb. Tudom, nem az én pénzem, de befolyásolhatja a klub működését.

Alenanak pedig pláne nem lenne helye. Lehet mondani, hogy nem jönnek fel fiatalok, de ha ilyen rendszert folytatunk nem is fognak. Hogy nem elég jók? Mondjuk Xaviban sem vagyok biztos, hogy ha elmegy 19 évesen ilyenn karrierje lett volna vagy éppen Piqué, de még zárójelben Busit is megkérdőjelezném.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.10. 10:58:35

Persze hogy hülyeség, hiszen nem fog megtörténni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.10. 10:20:51

Tiszta hülyeség Lajos elküldése, mert akkor csak filléreket kapunk érte. Teljesen más dolog lenne, ha egy pénzes csapat szeretett volna belé és mindenáron meg akarná venni. Mert akkor kaphatnánk érte jó árat és érdemes lenne meggondolni. De hát nincs ilyen csapat! Általában is igaz, hogy akiről ordít, hogy nem tartunk rá igényt, azért nem kapunk valamire való pénzt. Ezt így kell kalkulálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.09. 11:39:29

visca el barca írta:
ha elengednek pár milláért évi fix 30-35 gólt akkor hülyék, nem tudok mit mondani.
előtte is megvoltak a gólok, nem hiszem hogy ezen múlik a maradása.

én bírom Lajost, de fáj nézni amiket művel.
de Messi miatt úgysem engedik el, szóval vele kell alkotni.

mindegy, nem akarok vitatkozni róla, szerintem már messze nem annyira hasznos mint volt 2-3 éve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése