Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.07.19. 10:26:39

Nagyon nem mindegy, hogy mit tapasztal Valverde a B csapat legjobbjainak hadra foghatóságával kapcsolatban. Ha van köztük, akik szükség esetén beállíthatók az A-ba is, akkor lesz itt tánc és nagyon meg kell gondolni a "töltelék" tagjainak, hogy érdemes-e maradniok. Ha viszont pillanatnyilag nagy a a távolság a fiatalok és idősebbek között, akkor az érkezésektől és távozásoktól függetlenül idén is látni fogunk töltelék-embert a csapatban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.19. 09:49:50

Fecooo írta:
MessiNeymarSuarez írta:Ma reggel én ugrok be Samper helyett:

Nagy feladat előtt áll Valverde. El kell döntenie hogy milyen taktikával játszatja a csapatot, de vigyáznia kell mert már egyszer nagyon bebukott az eredményre ráállós taktikával a Roma ellen, aminek hála az öltöző is erősen megkérdőjelezte.

Szerencsére ebből tanult, és a Sevilla ellen már úgy mentek ki a srácok amihez igazán értenek, és meg is lett az eredménye.
Amúgy a hírek szerint egy 4-3-3-féle felálláson dolgozik.
Ha meg mégse 433 lesz, akkor szóban és írásban elszámoltatjuk :mrgreen:


ON: Kell a 433, mert elől már megvan hozzá a kellő alapanyag, középpályán szintén...

Így van, fel kell írnia 150-szer a táblára krétával hogy "nem állunk be a kapunk elé" :lol:

Amúgy a 4-3-3 Messi miatt kérdéses szerintem, akkor működhetne ez ha kimenne szélre, azt viszont nagyon nem szeretném hogy az legyen ebből hogy Messi középen hamis 9-esben, Lajos a baloldalt szenved, és a jobboson Dembele, mert akkor teljesen kiöljük Suareznek a lényegét.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.19. 09:35:33

MessiNeymarSuarez írta:Ma reggel én ugrok be Samper helyett:

Nagy feladat előtt áll Valverde. El kell döntenie hogy milyen taktikával játszatja a csapatot, de vigyáznia kell mert már egyszer nagyon bebukott az eredményre ráállós taktikával a Roma ellen, aminek hála az öltöző is erősen megkérdőjelezte.

Szerencsére ebből tanult, és a Sevilla ellen már úgy mentek ki a srácok amihez igazán értenek, és meg is lett az eredménye.
Amúgy a hírek szerint egy 4-3-3-féle felálláson dolgozik.
Ha meg mégse 433 lesz, akkor szóban és írásban elszámoltatjuk :mrgreen:


ON: Kell a 433, mert elől már megvan hozzá a kellő alapanyag, középpályán szintén...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.19. 08:42:54

Ma reggel én ugrok be Samper helyett:

Nagy feladat előtt áll Valverde. El kell döntenie hogy milyen taktikával játszatja a csapatot, de vigyáznia kell mert már egyszer nagyon bebukott az eredményre ráállós taktikával a Roma ellen, aminek hála az öltöző is erősen megkérdőjelezte.

Szerencsére ebből tanult, és a Sevilla ellen már úgy mentek ki a srácok amihez igazán értenek, és meg is lett az eredménye.
Amúgy a hírek szerint egy 4-3-3-féle felálláson dolgozik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.15. 16:18:45

zeli39 írta:És hol a minőségi keret ?
busquets még itt van, és remélhetőleg még 4-5 évig élvezheted a játékát. más minőség neked nem is kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.15. 16:02:04

:mrgreen:

Szerintem a kiesés ellen küzdenénk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.15. 15:58:19

zeli39 írta:Olyan erős a keretünk,hogy Messi nélkül talán a BL-t erő 4. helyre sem érnénk oda igaz Coutinho hatalmas igazolás volt
Akkor még az a szerencse, hogy Messi a keretünk tagja. A kritikán aluli keretünk egyébként már vagy fél éve a legértékesebb a transfermarkt-on, szóval annyira rossz csak nem lehet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.15. 15:54:46

LG írta:
zeli39 írta: És hol a minőségi keret ?A keret 30-40% nem Barcelona szint 20% kiöregedőben lévő sztár aki nem hajtja magát szét .ez nem a 2014-15 csapat ahol a kezdőben a világ legjobbjai voltak.Talán 5-6 játékos van aki most is képes hozni azt a szintet,,Stegen--Alba--Umtiti--Rakitic-Coutinho-Messi
Hatalmas túlzásnak tartom. Akkor kiknek kellene alkotnia a csapatot? Melyik csapatnak van ennél erősebb kerete?
Fifában a világválogatottnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.15. 14:58:22

zeli39 írta: És hol a minőségi keret ?A keret 30-40% nem Barcelona szint 20% kiöregedőben lévő sztár aki nem hajtja magát szét .ez nem a 2014-15 csapat ahol a kezdőben a világ legjobbjai voltak.Talán 5-6 játékos van aki most is képes hozni azt a szintet,,Stegen--Alba--Umtiti--Rakitic-Coutinho-Messi
Hatalmas túlzásnak tartom. Akkor kiknek kellene alkotnia a csapatot? Melyik csapatnak van ennél erősebb kerete?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.15. 13:44:03

Grimaldo írta:
Samper írta:Nagy feladat előtt áll Valvedrde, hogy egy minőségi kerettel eredményes évet produkáljon tetszetős meccsekkel. Viszont ha mégse sikerül, a VB-n befutott egy lehetséges Barca edzőjelölt: Henry,
De ezt így miből sikerült leszűrni ,hogy alkalmas lenne ?
Ismeri a Ligát és a francia játékospiacot, valamint 10 évre megoldja a posztot. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.15. 13:37:36

Grimaldo írta:
De ezt így miből sikerült leszűrni ,hogy alkalmas lenne ?
Nem fog válaszolni,write only-ba tolja.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.15. 12:46:44

Samper írta:Nagy feladat előtt áll Valvedrde, hogy egy minőségi kerettel eredményes évet produkáljon tetszetős meccsekkel. Viszont ha mégse sikerül, a VB-n befutott egy lehetséges Barca edzőjelölt: Henry,
De ezt így miből sikerült leszűrni ,hogy alkalmas lenne ?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.07.15. 10:43:13

Samper írta:Nagy feladat előtt áll Valvedrde, hogy egy minőségi kerettel eredményes évet produkáljon tetszetős meccsekkel. Viszont ha mégse sikerül, a VB-n befutott egy lehetséges Barca edzőjelölt: Henry,
Azért a baromságnak is legyen már egy határa.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.07.15. 05:02:11

Nagy feladat előtt áll Valvedrde, hogy egy minőségi kerettel eredményes évet produkáljon tetszetős meccsekkel. Viszont ha mégse sikerül, a VB-n befutott egy lehetséges Barca edzőjelölt: Henry,
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.14. 11:16:55

Úgy látszik, Vaílverde az átmenet edzője lesz. Pátyolgatja a szent teheneket és mégis hoz trófeákat. Csak nincs, aki meg tudná mondani, hogy milyen legyen a Barca a szent tehenek visszavonulása után.
Viszont rájött arra, hogy lehetősége van arra, hogy ő hozzon fordulatot a saját utánpótlás újabb térfoglalásában. Élni fog vele.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.14. 10:56:30

Szerintem, jól tette, hogy azoknak adott lehetőséget akik kevesebbet játszottak. Ezzel a csapattal is hozni kellett volna a meccset. Nagy kár, hogy nem jött össze a történelmi rekord. Főleg így.
Szerintem nem az ő hibája.

Itt nagyon komoly gondok vannak, amiket az eredmények eltakarnak.

Nem tudunk felküldeni úgy cserejátékost, hogy az a meccsbe beszállva pluszt adjon a csapatnak, pedig Pacotól és Denistől is látni szép dolgokat. Csak egyszerűen ők nincsenek a kezdő játékosok szintjén, amit meg lehet érteni.

Ha igazi csapatmunka lenne a pályán és nem Messinek kellene húznia a csapatot, akkor a cserék is jobban helyt tudnának állni. Ez a mostani Barca nagyon a Messi függő.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 10:00:10

Én azt gondolom, hogy egy elképzelhetetlen meccse mindenkinek lehet (Roma) egy szezonban, nekünk nagyon rosszkor jött sajnos. Ami a stabilitást illeti, szerintem nem volt gond vele, amíg bajnokok nem lettünk. (nem matematikailag, hanem kialakult egy 10-15 pontos előny)
Utána már sztem a játékosok koncentrációjában van a hiba, és nincs edző aki ezt megfogja ilyenkor.

A támadójátékunk gyakorlatilag Messiből áll, de azért most Coutinho és Dembelé is érkeztek, belőlük egy kis idő alatt szintén játékmesterek válhatnak. Évtizedes visszatekintés alapján mindig a védelmünk volt borzalmas, most fordult a kocka, de vannak ilyen sztárjaink. Amíg vannak, ez a mostani a jobbik verzió.

Senkit sem fogunk találni, aki összességében stabilan is, szépen is, eredményesen is játszik a csapataival, ezt azoknak mondom, akik edzőváltásban gondolkodnának. Guardiolához képest senki még csak a kanyarban sincs, ezt el kell fogadnunk.

Nem bánom ha megy, de nem kívánom, hogy elküldjék. Hosszú évekig röhögtem a madridon, hogy évente edzőt váltanak, mert szerintem szakmai inkompetenciára vall ez egy vezetőség részéről. Ha új edző kezébe adod a csapatot, akkor akármilyen eredmények és játék mellett is minimum 2 teljes évet kell adnod neki, nem szezont, naptári évet. Utána kell megnézni, mi lett a játékkal és hogy jönnek az eredmények. Minden, ami ennél kevesebb, szerintem nem elegendő azoknak, akik bármiféle elképzeléssel rendelkeznének néhány hónapnál hosszabb távra.

szerk: én is a támadójáték miatt ülök le, és én se bántam meg idén, amikor 1-2 élő meccset végül kihagyni kényszerültem, de.. ugyanúgy tudok izgulni a meccseken, és nagyon nagyra értékelem azt, hogy még így is (egy stabil védelem mellett) alapvetően dominálunk mindig, és rúgunk is szép gólokat. Nem úgy mint Pepnél, de azért be kell látnunk azt is, hogy borzasztóan el voltunk kényeztetve. Szerintem minden realitástól elestünk az utóbbi években..
És a legfontosabb: se Peppel, se LE-vel nem tudtunk soha felállni, fordítani meccseken, és idén a bajnokságunk épp azon lett meg, hogy rengetegszer komoly fordításokat csináltunk. Egészen éles különbségeket tudtunk produkálni a második félidőkben, sokszor a cseréknek is köszönhetően, és ez számomra egy nagyon új és nagyon kellemes élmény volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 10:00:05

dupla, de nem tudom törölni, nem értem miért. :? A.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 07:35:04

Nagyon nem oké ez az egész..

A legfájdalmasabb, hogy simán ki tudok hagyni már egy rakás meccset anélkül, hogy miután van időm, első dolgom az legyen hogy letöltöm egészben és megnézem, elég csak az eredményt megnézni.
Csodálkozunk ha a stadion csak félig telik meg?

Sajnos idén nem olyan ez a játék amiért az embernek érdemes leülnie mert szórakozni akar.
Nagy stabilitás is elveszett, 4-5 gólokat akkor sem szabadna kapni ha 8 emberrel vagyunk a pályán.
Lehet hogy tényleg van valami abban hogy a csapat és az edző kapcsolata teljesen szétesett, ha ez így van, akkor Valverdének mennie kell.
Ha már a játékosok mondogatják hogy ez a taktika nem lesz jó mert kiesünk, akkor nagy baj van.(ki is estünk mint a huzat)

Nevethetünk Guardiolán, de milyen szép focit játszat?
Cserébe ők egy Liverpool ellen estek ki, mi meg 0 játékkal szánalmasan az AS Roma ellen, ami egyenesen botrány.
Most akkor ki is járt jobban, és miért indokolt ezt a nézhetetlen játékot játszani?

Én bírom Valverdét, rengeteget köszönhetünk neki, szezon előtt már a kupát elfogadtuk volna, ehhez képest a dupla az szinte ajándék, DE ha nem vesztette el az öltözőt, akkor jövőre nagyon sok mindenen változtatni kell, kezdve az idegenbeli hozzáálláson, és a játékstíluson.

Egy Barcának úgy kell kimennie a pályára, mint ahogy azt régebben tettük, mint pl Lucho első éve alatt, hogy már az odavágón eldönthessük, ez nem a Bilbao ahol már az nagyon jó eredmény ha nem kap ki nagyon a csapat.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 07:14:11

Stalkyard írta:Ősszel megvédtem, sőt elégedett voltam vele. Viszont egy teljes szezon alatt nem tudott értelmes támadójátékot kialakítani, ami nem csak abból áll, hogy Messi beveri szabadrúgásból, vagy csak úgy beveri. Dembélét nem sikerült beépítenie úgy sem, hogy szokás szerint a BL elődöntőket már a tévéből néztük. A 21. század legszégyenteljesebb BL kiesését produkálta a csapattal. Mikor lehetett volna, nem rotált, mikor már nem kellett volna, újabb szégyenteljes módon baltázta el a csapat a veretlenséget.

A 2018-as naptári évben körülbelül egy Barcelonához méltó meccset játszottunk, a kupadöntőt.

Felőlem egész nyugodtan csomagolhat az idény végén.
Sajnos ez maximálisan igaz. Idén, azaz 2018-ban nézhetetlen volt amit a csapat produkált. Fényévekre volt pl. a decemberi klasszikustól. Ősszel még talán kicsit emlékezetből játszottak a srácok, most látható Valverde keze munkája... Gyönyörű. Kb Tata alatt volt ilyen a csapat, jó ősz után egyre gyengébb, majd tavasszal nézhetetlen. Tudjuk mi lett a vége.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.05.14. 06:01:22

Samper írta:Aki csak a régi Barca-fociról akar hallali, az szerződtesse vissza Guaediolát és szerezzen egy rakat pénzt. Aki meg eredményes, szép játékot akar, az a gyors, technikás foci mellett voksoljon, annak megfelelő játékosokat és edzőt hozzon.
Aki csak küzdeni akaró, pályán meghalni akaró játékost akar, az konkrétan mit csináljon?
A választ tudom: Ne Barca meccset nézzen!

Ezt az ökröt a Roma elleni meccs másnapján ki kellett volna rúgni az eszetlen taktikájával együtt.
Tegnap megtetőzte a kis Minájával középen. Legalább nem követelik a fórumon többet, hogy kezdő legyen, mert ez az ember fényévekre van a mi játékunktól, halvány fogalma nincs a helyezkedésről, nála lassabb embert nem láttam Barca mezben focizni az elmúlt évtizedekben.
Sok ilyen dél-amerikai csillagot szeretnék még látni Roberto igazolásában, mert olcsó és hasznos igazolás.

Remélem Messi kezdő lesz Afrikában egy nagyon fontos meccsen.Fontos lenne neki is a Mamelodi ellen.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.14. 05:01:42

Aki csak a régi Barca-fociról akar hallali, az szerződtesse vissza Guaediolát és szerezzen egy rakat pénzt. Aki meg eredményes, szép játékot akar, az a gyors, technikás foci mellett voksoljon, annak megfelelő játékosokat és edzőt hozzon.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.13. 22:44:27

Ősszel megvédtem, sőt elégedett voltam vele. Viszont egy teljes szezon alatt nem tudott értelmes támadójátékot kialakítani, ami nem csak abból áll, hogy Messi beveri szabadrúgásból, vagy csak úgy beveri. Dembélét nem sikerült beépítenie úgy sem, hogy szokás szerint a BL elődöntőket már a tévéből néztük. A 21. század legszégyenteljesebb BL kiesését produkálta a csapattal. Mikor lehetett volna, nem rotált, mikor már nem kellett volna, újabb szégyenteljes módon baltázta el a csapat a veretlenséget.

A 2018-as naptári évben körülbelül egy Barcelonához méltó meccset játszottunk, a kupadöntőt.

Felőlem egész nyugodtan csomagolhat az idény végén.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.13. 21:30:58

Sinya22 írta:Meg ez megint jó amatőr hiba volt a srácoktól,hát hiányzott egy hátvéd,fel kell volna rúgni a kp-n a labdást,hogy tudjunk cserélni,ehelyett hagyjuk hogy Minára vigyék..mondjuk ő meg kint szaladgált Alba nyakán.. :D
Én most nagyon kibuktam Minára ,fizikai fájdalom nézni a helyezkedését ,teljesen értelmetlen dolgokat csinál ,pl alba a vonalhoz közel 1 az 1ben van a védővel erre random oda fut..
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.13. 21:28:44

Meg ez megint jó amatőr hiba volt a srácoktól,hát hiányzott egy hátvéd,fel kell volna rúgni a kp-n a labdást,hogy tudjunk cserélni,ehelyett hagyjuk hogy Minára vigyék..mondjuk ő meg kint szaladgált Alba nyakán.. :D
Válasz küldése