Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.20. 19:59:32

S.Agüero írta:60. percben jön majd az Iniesta - Messi csere. :cry:
fél órás ováció biztos lesz :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.20. 19:57:31

60. percben jön majd az Iniesta - Messi csere. :cry:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.20. 19:43:01

official XI:

TS - semedo, piqué, mina, alba - rakitic, busquets, iniesta - dembelé, lajos, coutinho
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2018.05.18. 08:41:42

Gyaníthatóan az okos Valverde azért állított ki ilyen vicces összetételű kezdőcsapatot, hogy ezzel jelezze a döntéshozók felé, hogy gyakorlatilag nincs kispadja - a következő szezonért beáldozta a csak szimbolikus értékkel bíró veretlenséget. Messi, Piqué (csak kényszercsere), Paulinho pihentetése, Busi inaktivitása is erről szólt számomra. A Dembélé, Mina, Denis Suárez (és Gomes, Digne, Vidal) féle gyerekek egyszerűen nem ütik meg az itt követelt szintet, ez most tisztán kiderült, még a 16. helyezettel szemben sem, ami azért egy vicc, lássuk be, mielőtt fikáznánk a Hangyát! Ha nincs Coutinho, egy brutális 5:1 a vége, L.Suárez sem képes villantani Messi nélkül, valahogy jelezni kellett a töketlen elnökség felé, hogy nagyon erősíteni kell jövőre, mert nem lehet csak az alapcsapatra építeni az egész szezont a bajokságban, kupában és a BL-ben. Ezt a megterhelést egyszerűen nem bírja az alapkeret, az is kisebbfajta csoda, hogy a bajnokságot és a kupát ilyen fölénnyel meg tudták nyerni!
Én e kis botlás ellenére a kalapomat lengetem Valverde és a csapat előtt.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.05.17. 20:21:11

Hirtelen dontessel kimegyek a meccsre.. csak kis nyugtatast szerettem volna hogy nagy show lesz. De biztos jatszanak.. gala kezdo lesz remelem
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.17. 18:35:18

Ronal.10 írta:szerintetek hetvegen gala kezdo lesz? Vagy pihentetni fog... bar szerintem nagy gala meccs lesz fullos kezdovel.
Mire pihentetne? :D
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.05.17. 18:11:40

szerintetek hetvegen gala kezdo lesz? Vagy pihentetni fog... bar szerintem nagy gala meccs lesz fullos kezdovel.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.05.14. 11:10:53

Stalkyard írta:...
Ezzel a véleményeddel könnyű azonosulnom.

Hozzátenném, hogy a magam részéről rohadtul idegesít, hogy az a néhány "tökös" gyerek nem jó értelemben ilyen, vagy nem jó irányba terelgeti a fölösleges energiáit. Ld. Pique és Suarez folyton pofázós, színészkedős megnyilvánulásaira gondolok. Ez a hozzáállás ráadásul átragad egyes fiatalokra, vagy olyanokra akik alapból nem ilyenek… (Ld. Suarez hisztije után Messi szabálytalanságát a klasszikuson) Az ellenfél meg persze ebből általában előnyt kovácsol és még hecceli is az ilyen instabil elemeinket.
Egyszer biztosan agyvérzést kapok amikor a 87. percben hátrányban a saját időnket húzzuk reklamálással és hasonlókkal. Tegnap megint volt hasonló bőven.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.05.14. 10:29:58

Ami vigasztal hogy nem az utolsó meccsen a Sociedad vette el a veretlenséget egy 93.percben lőtt góllal és persze nem is Real.

Cucu nagy vétel volt, Messin kívül az egyedüli akire lehet számítani ha Leo nincs a pályán...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.14. 09:47:32

Ahogy a BL kiesésnél, úgy itt sem magával a vereség tényével van bajom (bár amikor két amúgy könnyű meccs van hátra egy történelmi tettig... na mindegy) hanem azzal, hogy maga a mód, ahogy buktunk, megint vállalhatatlanul szégyenteljesre sikerült. Most komolyan, 5 gólt benyelni a 16. helyezettől? KOMOLYAN? Nevetséges.

Amúgy ez nyilván egy sikeres idény, duplázás óriási tett, de kulcspillanatokban óriási blamákat vagyunk képesek bemutatni, és EV se képes reagálni. Szóval senki ne legyen meglepődve, ha jövőre is egy BL kieséses párharcban majd jön egy akkora pofon valami Napolitól vagy Tottenhamtól, hogy éghet a pofánk.

Én azt látom, hogy ez a csapat nem tökös, EV sem tökös, amikor ott a lehetőség, hogy valami nagyot vigyünk véghez, tuti hogy elcsesszük.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 09:01:11

azt hittem jobban le fog törni a vereség, de vhogy meglepően jól viselem. inkább kapjunk ki egy nulla levantétől mint egy madridtól és 10 évig hallgassuk, hogy ők vették el a veretlenséget... basszus 2 meccset kellett volna kibekkelni... :? mina szánalom volt, arról az emberről 4 gólt nyeltünk be, coutinho viszont jó volt, a kezdőből ő volt az egyetlen aki ment mint a hülye és tolta ami a csövön kifér. végre van egy gólerős kp-sunk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.14. 08:40:12

Összességében nem lehetünk csalódottak a szezonunk miatt, de a veretlen bajnoki szereplésünkhöz 2 lépcsőfok hiányzott, és pont itt botlottunk. Sokszor kikaphattunk volna, de megúsztuk. Pl a Madrid ellen egy félidő 10 emberrel...azt hittem ott lesz oda a veretlenségünk...fáj ez a tegnap, de még mindig jobb, mint ha ők vették volna el veretlenségünket.
Ami beigazolódott az az, hogy ésszerűen kell rotálni a jövőben is, ha bajnokok akarunk lenni, de rotálni kell valamilyen szinten, ha bl-t akarunk nyerni. A kupát meg szintén vegyes csapattal kell vinni a jövőben, inkább ne nyerjük meg. Láthattuk a Madridot idén, hogy Zizu túlzott rotációja a dobogó alsó fokára lesz elegendő nekik. Nyilván nem várható el tőlünk sem, hogy a padon ugyanolyan játékerő legyen, mint a kezdőben. De valami ésszerűséget kell találni és pihentetni. Pl ezért lehet jó Griezman, mert 4 jó játékosból 1 mindig pihenhet. Tudom, hogy Dembele lesz az, aki nem lesz tagja a gálakezdőnknek, de ha EV jól csinálja kaphat ő is elég játékpercet, valamint pihizhet a kezdő trió is.
Viszont kicsit csalódott vagyok, mert egész évben azt ugattuk, hogy miért nem rotál EV, erre mikor 2 meccsünk van hátra kitesz egy soha nem látott védelmet. Messi pihentetése érthetetlen, de nagyon nem ezen múlt, mert 4 rúgott góllal magabiztos győzelmet szokás ünnepelni. Szóval ezt még lenyeli az ember. De a védelmünk...Mina rohangált össze-vissza, nem is értettem mit csinál sokszor. Verma sem volt a helyzet magaslatán, aztán jött a szokásos sérülése. Piqué - Verma kettős kellett volna, max cserébe jött volna Mina. Semedo meg gyors, támadáshoz felér, de védekeznésben nagyon sokat kell fejlődnie, ha kezdő akar lenni. Én Busit is lekaptam volna félidőben, mert tegnap iszonyat alibi volt, ráadásul egy ilyen adok-kapok rohangálós meccsen ő nem tud jól teljesíteni. Még egy embert kiemelnék az pedig Suarez...szóval tényleg bicskanyitogató ahogy ez az ember viselkedik a pályán. Van hátra 2 perc, de ő besárgázza magát, veszekszik, és közben megy az idő. Tegnap is bebizonyosodott, hogy Messi hiányában sem tud vezér lenni.
Ami meg a tervezett középhátvéd igazolásunkat illeti. Kicsit úgy érzem, hogy Verma a gócpont, mert 3. számú védőnek kockázatos, mert sérülékeny, így lehet szeptemberben kiesik több hónapra, és így veszélyes egy 4. számú védőnk egy fiatal csikó. Az meg luxus, hogy nagy nevet vagyünk 4. számú védőnek, mint ahogy az is hogy Verma legyen az. Szóval én leginkább a belga helyére igazolnék egy védőt, aki bevonható a rotációba nyugodtan, míg a 4. számú védő meg kb. bárki lehetne. Szóval vagy Mina vagy Marlon.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.14. 08:26:22

Hogy pozitívat is írjak: Coutinho remekül pótolta Messit, újoncként felnőtt ahhoz a feladathoz, hogy vezérként egy-egy villanással meccsben tartsa a csapatot. DS meg akármekkora béna tud lenni sokszor, azt nem lehet tőle elvitatni, hogy amikor hátrányban becserélik, szinte mindig hatalmas meccset játszik, fut, cselez, megy előre mint az őrült és nagyon hasznos ilyenkor. Suárez meg egészen elképesztő, hogy egy órás Benny Hill show után képes magabiztosan értékesíteni a tizenegyest. Nekem a helyében már biztos annyira égett volna a pofám, hogy kirúgtam volna a világból. :D

Én továbbra sem zavarnám el EV-t, mert nyáron nagyon rossz állapotból hozta vissza a csapatot és nyerte meg a spanyol porondot. Aztán amikor igazán nagyot húzhattunk volna a szezonban, elbuktunk a saját lankadt pöcsünkben sajnos. Nyáron meg kell válni a Gomes-Vidal-Paco vonaltól, meg a kölcsönben lévők nagy része is távozhat, a helyükre értelmes embereket kell hozni. Emiatt annyira nem aggódom, mióta EV van itt, valahogy normálisabban igazolunk, bár lehet, hogy csak Bartoék esze jött meg. Mina meg valószínűleg elrendezte a jövőjét ezzel a meccsel, már ami a kölcsönt illeti. Bár hozhatta volna élete meccsét is, nem sokra ment volna vele, ha a másik tíz játékos (oké, Coutinhot vonjuk le ebből a díszes társaságból) érdektelen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.05.14. 08:22:29

szerintem azért nem jött össze ez a "veretlen" vágyálom, mert ez a csapat nem képes ilyesmire.
ezt elsősorban azokra a (korábbi) meccsekre utalva mondom, ahol a döntetlen helyett vereséget érdemeltünk volna a játékunk alapján.
leírtam már de most tényként ismét igaz lett, ez a csapat ha kettőnél több változtatást kellett végrehajtania Valverdének, egy átlagos középcsapat szintjére süllyedt.
kellett e most?! természetesen nem, ezért része a csapatnak az edző és ezért viheti el a balhét ő maga.
mindenki másként éli meg még ezt a blamát is és másként is magyarázza, ez ok. ettől még a tények nem változnak: lehet Spanyol bajnokságot nyerni ilyen produkcióra képes csapattal, meg kupát is de ki lehet simán zuhanni az európai elitből és ki lehet kapni a 15-16.-tól szánalmasan színvonaltalan játékkal.
ez pillanatnyilag a csapatunk a Barcelona.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2018.05.14. 08:17:58

thiagoalcantara írta:Jézusom azért eret ne vágjatok már magatokon.
Szégyen ötöt kapni meg szipi-szupi lett volna veretlenül bajnoknak lenni, de azért 38 meccsből most becsúszott egy vereség, úgy hogy rommá vertük (pontokban) a ligát, még nem kell elküldeni az edzőt meg ilyenek.
Bosszantó volt nézni a meccset, de már bajnokok vagyunk, Coutinho megmutatta hogy ő is képes eldönteni meccseket, a jó dolgokat kell nézni ilyenkor, kit érdekel egy szezonvégi vb előtti vereség?
detto így gondolom.. annyira túltolja a nép, hogy már élményszámba megy olvasni a picsogó kommenteket :lol:

bajnokok vagyunk, azt meg hogy ez így sikerült, el kell fogadni. lesz mit megdönteni jövőre 8)
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2018.05.14. 07:27:41

Jézusom azért eret ne vágjatok már magatokon.
Szégyen ötöt kapni meg szipi-szupi lett volna veretlenül bajnoknak lenni, de azért 38 meccsből most becsúszott egy vereség, úgy hogy rommá vertük (pontokban) a ligát, még nem kell elküldeni az edzőt meg ilyenek.
Bosszantó volt nézni a meccset, de már bajnokok vagyunk, Coutinho megmutatta hogy ő is képes eldönteni meccseket, a jó dolgokat kell nézni ilyenkor, kit érdekel egy szezonvégi vb előtti vereség?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.05.14. 05:36:19

Face-en a Barca oldalán azt írják, hogy tegnap kikaptakk, de büszkék a csapatra a veretlenségi sorozat miatt.
Ez számomra olyan, mint mikor kikapott a válogatott, és azt mondta az aktuális szk, hogy a csapat jól játszott.

A klubvezetés kuka, ahogy EV sem ide való. Mina kezdőbe nagy ötlet volt. Amellett, h bénázott, még Vermaleennel sem voltak összhangban.
Lajos katasztrófa volt, hozta a formáját. A kp lehet, h sokat hibázott, de sztem csak szimplán elfáradtak az év végére.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.13. 23:52:35

Szégyen. Coutinhon, Piquén és Denisen kívül végigalibizte kb. mindenki, Rakiticcsel és főként Busival az élen. Suáreztől meg azt várnám ilyenkor, hogy vezér legyen, de továbbra is csak hápog, fetreng, megbotlik a saját lábában meg mutogatja a fogát. [auto_cenzúra] passzban voltam amúgy is, úgyhogy köszönöm a fiúknak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.13. 23:36:21

csababarca írta:
ez nézőpont kérdése, mert ha 1 góllal nyersz akkor 1el többet rúgsz, de 1el kevesebbet is kapsz.

rendezetlen védelem, a kp rottyon.
amikor a három "tank" (mondjuk nem tudom ez kikre vonatkozik, mert egy sincs a keretben) játszott is bőven átjáróház voltunk, csak TS megfogta, vagy az ellenfél nem használta ki.

írtam, ezen a meccsen kijött az összes gyengeségünk, ami meg volt a szezonban, csak sokan nem látták az eredmények miatt. most meg szentségelnek.
Hozzáállásra gondolok, nem 5:4re kell játszani, hanem 1-0ra. (erre gondolok amikor ezt a szöveget irom, természetesen tisztában vagyok, hogy logikailag a 2 ugyanazt jelenti)
A 3 tank természetesen Paula-Rakitic-Busquets tengelyt jelenti, Gomes nélkül :mrgreen:
Persze, voltak a szezon során gyenge meccseink, amikor bőven vereséget érdemeltünk volna, de 5gól az 5gól... Rengeteg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 23:30:04

hajnesz írta: Pár hónapja erről beszéltem, a fociban az a lényeg, hogy eggyel kevesebb gólt kapj, s nem az, hogy eggyel többet rúgj. Ez ma maximálisan beigazolódott.
ez nézőpont kérdése, mert ha 1 góllal nyersz akkor 1el többet rúgsz, de 1el kevesebbet is kapsz.

rendezetlen védelem, a kp rottyon.
amikor a három "tank" (mondjuk nem tudom ez kikre vonatkozik, mert egy sincs a keretben) játszott is bőven átjáróház voltunk, csak TS megfogta, vagy az ellenfél nem használta ki.

írtam, ezen a meccsen kijött az összes gyengeségünk, ami meg volt a szezonban, csak sokan nem látták az eredmények miatt. most meg szentségelnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.13. 23:25:48

Lehet itt Messire fogni a dolgokat,mert ő nem játszott,stb. csak épp semmi értelme.
Amelyik csapat 5 gólt kap az nem nyerhet, ennyi.
Pár hónapja erről beszéltem, a fociban az a lényeg, hogy eggyel kevesebb gólt kapj, s nem az, hogy eggyel többet rúgj. Ez ma maximálisan beigazolódott.
Ahogy az is, hogy kb azóta van lejtmenetben a védekezésünk, amióta nem 3 tank játszik a kpn.
Ilyen koncepció nélküli védekezéssel meg ne várjátok a következő Bl-t, mert nem fog jönni.
Mina is valószinüleg elrendezte a kölcsönszerződését ezzel a teljesitménnyel :mrgreen:
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2018.05.13. 23:23:21

Coutinjho és Pique küzdött, Suarez is szájjal legalább, de a többiektől ez mi volt? Az utolsó percekben kezdtek rohanni, holott, ha végig futnak, az utolsó negyed órára teljesen elfogyott volna a Levante. Elég gyengusz ellenfél ellen lötyögve sem lehet. Két meccsel egy csillagos négyes szezonból egy bosszantóan [auto_cenzúra] lett.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.13. 23:20:25

S.Agüero írta:Lesznek idők, mikor örülni fogunk a hétévente egy BL-nek.

Amúgy sem szeretem az ilyeneket. A utóbbi 12 évben 4 BL, innen nézve máris más a leányzó.
realnek meg 5 év alatt lehet ennyi. na bumm.

Ebben a csapatban több volt, és igen, nekem is tetszik amit az elmúlt 10 évben letettünk az asztalra, és nyilván aláírtam volna előre, de van hiányérzetem, mondjuk főleg a Pep team miatti kieséseknél.
De a mostani szégyenletes búcsú, vagy a tavalyi Juve elleni...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.13. 23:17:40

Lesznek idők, mikor örülni fogunk a hétévente egy BL-nek.

Amúgy sem szeretem az ilyeneket. A utóbbi 12 évben 4 BL, innen nézve máris más a leányzó.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 23:11:27

Tobias88 írta:Azt sem értem hogy ha lenyilatkozza Valverde hogy történelmi lenne a veretlen szezon akkor miért nem kezdett Pique és Messi?
A hangsúly a "lenne" szavon van a mondatában :twisted:

Messi nélkül is verni kellett volna, ha ez nem sikerül akkor NAGYON SÜRGŐSEN el kell gondolkozni a csapat koncepcióján és újból megszervezni.
Ha ennyire nem képes a csapat hogy Messi nélkül egy lényegében tét nélküli meccset játszó 16. helyezett ellen nem tud nyerni, ott komoly bajok vannak, és ne várják hogy majd Messi megoldja, mert ezért tartunk ott ahol, hogy Messivel a csapatban az utóbbi 7 szezonból összesen kemény 1-szer sikerült BL-t nyerni.

Ez mennyire jó arány, úgy hogy nálunk van a világtörténelem talán legjobb játékosa? Szerintem botrányos.
Válasz küldése
cron