Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.14. 22:13:27

pr13 írta:
DaVeR írta:Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt
Bl ben pedig ha jó statisztikát találtam akkor 35 meccs 18 gól 13 gólpasz.

Ez szerintem bőven van az a szint amit el várhatunk egy 9 es től.

Messivel összehasonlítva legutolsó 6 meccsebol 6 gól legutolsó 10 meccsen 10 gól míg ha az utsó 4 évet nézzük akkor ő meg a la ligaban 140 meccsen / 140 gólt lőtt és 55 gólpaszt adott :D

Ahhoz képest, h Messihez hasonlítottam ez barátok közt sem rossz :D
Szép tudomány a statisztika, csak nem tükrözi a pályán nyújtott teljesítményt. Igen, betalál minden meccsen majdnem, de én úgy gondolom (és írták már korábban itt a fórumon is), hogy a legvállalhatatlanabb és legszarabb meccsén is mindig belebotlik valahogy a labdába vagy kap egy ajtó-ablak gólhelyzetet és ezzel máris "kimenti" magát.
Ha megnézed szinte bármelyik meccsét idén, akárhányszor próbál cselezni a liga leggyengébb védői is simán szerelik, labdakezelései pedig megyei szint alatt vannak. Kb. az összes támadás elhal rajta, mert nem tud úgy belerúgni a labdába, hogy 2 métert egyenesen guruljon.
Arról nem is beszélve, hogy vesztes állásnál is képes 5 percig vitatkozni a méteres lesen, illetve fetreng egyfolytában..
.
ezt csak úgy hívom: True Story.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.05.14. 22:00:52

DaVeR írta:Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt
Bl ben pedig ha jó statisztikát találtam akkor 35 meccs 18 gól 13 gólpasz.

Ez szerintem bőven van az a szint amit el várhatunk egy 9 es től.

Messivel összehasonlítva legutolsó 6 meccsebol 6 gól legutolsó 10 meccsen 10 gól míg ha az utsó 4 évet nézzük akkor ő meg a la ligaban 140 meccsen / 140 gólt lőtt és 55 gólpaszt adott :D

Ahhoz képest, h Messihez hasonlítottam ez barátok közt sem rossz :D
Szép tudomány a statisztika, csak nem tükrözi a pályán nyújtott teljesítményt. Igen, betalál minden meccsen majdnem, de én úgy gondolom (és írták már korábban itt a fórumon is), hogy a legvállalhatatlanabb és legszarabb meccsén is mindig belebotlik valahogy a labdába vagy kap egy ajtó-ablak gólhelyzetet és ezzel máris "kimenti" magát.
Ha megnézed szinte bármelyik meccsét idén, akárhányszor próbál cselezni a liga leggyengébb védői is simán szerelik, labdakezelései pedig megyei szint alatt vannak. Kb. az összes támadás elhal rajta, mert nem tud úgy belerúgni a labdába, hogy 2 métert egyenesen guruljon.
Arról nem is beszélve, hogy vesztes állásnál is képes 5 percig vitatkozni a méteres lesen, illetve fetreng egyfolytában..
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.14. 21:53:34

Hegyi Iván-nak adok igazat, Barcelonába focizni a legkönnyebb, mivel, hogy Suarez góljaiból 10ből 5öt legalább ha nem többet, Messi készített elő neki. Szerintem még mi halandó emberek is tudnánk golt lőni ebbe a csapatba, ha nekünk is lekészítik úgy a labdát, mind Suareznek. 2 éve énis úgy voltam vele, hogy szuper 9esünk van. De ez az év számomra gyötrelem, főleg, hogy téltől lehetett volna simán támadó focit játszani Coutinhoval meg Dembelevel. Coutinho így is meg mutatta, hogy ő meg érte az árát és talán 8-10 évig lehet rá számitani még. Dembelevel kapcsolatban azért vannak kérdések, mert láttunk tőle zseniális megmozdulásokat, de neki talán a támadó foci az ami kedvez, már csak azért is mert eszméletlen gyors. De még 2 évet hagytam volna a Dortmundba elfocizni és utána hoztam volna. De remélem szeptembertől már stabilabb lesz.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.14. 21:40:15

S.Agüero írta:Sosem a góljainak a számával volt a gond, hanem a labdakezelési gondjaival többet között. :D
Ennyi. Fantasztikus kilences, de a tizenhatoson kívül eltűnik a "varázsereje". Ő akkor a legjobb, ha megkapja a lasztit ziccerben és első szándékból, ösztönből el kell lőnie. Ha van ideje gondolkozni, általában elmulyázza.

Meg az átlépős cselei, azoktól a falra mászom. Tízből tízszer az ellenfélhez mennek azok a labdák, szerintem még életében nem vált be egy ilyen csele sem, de minden meccsen fixen látjuk vagy kétszer. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 21:30:02

Sosem a góljainak a számával volt a gond, hanem a labdakezelési gondjaival többet között. :D
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2018.05.14. 20:43:44

Szerintem olykor túl sokat várnak tőle az emberek.. Megnéztem a legutolsó 6 meccsen amiben a kupadöntő is benne volt, hogy 6 meccsen lőtt 5 gólt.. Ha a legutolsó 10 meccsét nézzük lőtt 7-et.. Az eddigi 125(4) liga meccsen lőtt 110 gólt és adott 62 gólpaszt
Bl ben pedig ha jó statisztikát találtam akkor 35 meccs 18 gól 13 gólpasz.

Ez szerintem bőven van az a szint amit el várhatunk egy 9 es től.

Messivel összehasonlítva legutolsó 6 meccsebol 6 gól legutolsó 10 meccsen 10 gól míg ha az utsó 4 évet nézzük akkor ő meg a la ligaban 140 meccsen / 140 gólt lőtt és 55 gólpaszt adott :D

Ahhoz képest, h Messihez hasonlítottam ez barátok közt sem rossz :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.14. 20:20:48

Cali írta:Nagyon durván kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Sokszor tetszik, hogy meghal a pályán, tényleg látszik rajta, hogy imád itt játszani és jól kijön a csapattársakkal is. DE!
De ez, amit tegnap is leművelt az utolsó percekben... Miért kell begyűjteni egy sárgát ugatásért, miközben a veretlen szezon forog kockán? Vagy a másik, a clasicon. Emberhátrányban voltunk, ő meg eljátszotta a nagyhalált, perceken keresztül hempergett a földön, miközben a Real támadott. Mire jó ez? Ennyire nincs agya?
Egy hatalmas tank az ember, de mellé a legnagyobb színész is... Hogy fér ez össze?
Magába nézhetne néha Lajos, de öreg már ahhoz, hogy változzon. Őt így kell szeretnünk a nyilvánvaló hibáival együtt. :D

Hozzáteszem, tegnap este nekem is felforrt az agyvizem azon, hogy mit összebénázott ott, ha hozzákerült a labda. Mondjuk már amikor a Villarreal ellen becserélték, akkor is borzasztóan látszott a mamlaszsága, csak ott végül nem buktuk el a meccset. Neki kizárólag akkor kellene a labdához érnie, amikor a kapura bombáz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2018.05.14. 18:55:36

Nagyon durván kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Sokszor tetszik, hogy meghal a pályán, tényleg látszik rajta, hogy imád itt játszani és jól kijön a csapattársakkal is. DE!
De ez, amit tegnap is leművelt az utolsó percekben... Miért kell begyűjteni egy sárgát ugatásért, miközben a veretlen szezon forog kockán? Vagy a másik, a clasicon. Emberhátrányban voltunk, ő meg eljátszotta a nagyhalált, perceken keresztül hempergett a földön, miközben a Real támadott. Mire jó ez? Ennyire nincs agya?
Egy hatalmas tank az ember, de mellé a legnagyobb színész is... Hogy fér ez össze?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 17:06:06

Akik közül Paula,Gomes,Mina,Arda vagy a padon ülnek, vagy ott se.
Nem véletlenül.
valószinüleg mi már soha többé nem látunk olyan csapatot
Nem is mondtam, hogy olyat fogunk látni, de én azt a filozófiát szeretném látni, ezért ahhoz a focihoz hasonló játékosokat igazolnék.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.14. 16:21:28

S.Agüero írta:Lehet viccelődni, de 5-6 éve sem volt védekezőbb a csapatunk, mint amennyire ez lenne.
Csak azt írtam, hogy egy Suárez-Thiago cserének én örülnék, és inkább erősödne vele a csapat, mint nélküle SZERINTEM.

Ez a két felállás meg a tipikus 4-3-3, nem tudom, mit kell ezen kifigurázni. Vagy akkor ezt is ki lehet:
-------Villa----------------Pedro
------------------Messi
-----------Ini------------Xavi
------------------Busi
Pedro és Dembelé védőmunkáját nagyon vicces összehasonlitani, akár a másik oldalon Villáét Griezmanéval. Ég és föld! Coutinho is legalább 2szer meg kellene, hogy szülessen, hogy úgy védekezzen mint az öreg Iniesta, hát még a fiatal!
Ezt a Pep érát el kell engedni, valószinüleg mi már soha többé nem látunk olyan csapatot.

Ez oké, de az utóbbi években néhány igazolásunk is már a fizikumra épült. Rakitic, Gomes, Paulinho, Suárez, Arda, Mina.
Akik közül Paula,Gomes,Mina,Arda vagy a padon ülnek, vagy ott se. Rakiticcsel meg az a baj, hogy nem néger :mrgreen: Lucho idejében is 60perc után már jött is le, kb addig birta azt a rohanós focit.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 16:11:58

Rakitic nagyon messze van Xavi stílusától.
nem kell előtérbe helyezni, nem azt mondtam h 6 ilyen ember kell. egy darab és kész.
Ez oké, de az utóbbi években néhány igazolásunk is már a fizikumra épült. Rakitic, Gomes, Paulinho, Suárez, Arda, Mina.

Nekem nem egy csúcsnigger kellene a középpályára, hanem egy Xavihoz hasonló típusú játékos.
példának örökké a Guardiola féle Barcát hozza fel

Miért ne lehetne felhozni példának, ha az a foci volt a Barça minden idők legeredményesebbe?

Na mindegy, ez itt már nagyon off.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 15:59:15

S.Agüero írta:Az ilyeneknek meg egyáltalán nem vagyok a híve, hogy a fizikumot helyezzük az előtérbe.
nem kell előtérbe helyezni, nem azt mondtam h 6 ilyen ember kell. egy darab és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.14. 15:57:37

S.Agüero írta:
Továbbra is hangsúlyozom hogy Iniesta pótlása megtörtént, én ezt nem szívesen fogadom el érvnek.
Ez így igaz, de Xavié még azóta sem.
De, az lehet hogy te nem szereted, de Rakitic személyében megtörtént. Nem ugyanaz a szint, de Xavi előtt, és után is van élet a klubnál.

Rengeteg csalódás éri még azt, aki nem hajlandó elengedni az Iniesta-Busquets/Toure/Xavi középpályát, és példának örökké a Guardiola féle Barcát hozza fel. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2018.05.14. 15:59:18-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 15:52:13

Továbbra is hangsúlyozom hogy Iniesta pótlása megtörtént, én ezt nem szívesen fogadom el érvnek.
Ez így igaz, de Xavié még azóta sem.
ide nem thiago kell, hanem rakitic helyére egy 6 tüdejű nigger, aki a kontráknál mindenkit felborít
Az ilyeneknek meg egyáltalán nem vagyok a híve, hogy a fizikumot helyezzük az előtérbe.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.14. 15:44:42

Lajos távozását - akár örülne neki valaki akár nem - vegyük le a napirendről, mert nincs csapat, amelyik az itteni magas fizetését ki akarná neki fizetni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 15:29:51

S.Agüero írta:Suárez-Thiago
ide nem thiago kell, hanem rakitic helyére egy 6 tüdejű nigger, aki a kontráknál mindenkit felborít
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.14. 15:15:48

S.Agüero írta:Lehet viccelődni, de 5-6 éve sem volt védekezőbb a csapatunk, mint amennyire ez lenne.
A viccelődés az elengedhetetlen manager játéknak szól...

Illetve amennyiben te leírod sokadszor, hogy mennyire örülnél Thiagonak, én annyiszor szeretném leírni, hogy mennyire tartom károsnak ezt a hozzáállást, és annyiszor fogom felhozni, hogy Thiago pont ezen káros hozzáállás miatt nem a mi játékosunk már.

A legnagyobb Thiago "párti" emberek közé tartoztam a fórumon (is), akkor Fabregas kellett. Most viszont hasonló helyzetben sem szeretnék női nemi szervet csinálni a számból, így úgy gondolom, hogy a bizalom Robertot, Alenát, és Rakiticet illeti. Továbbra is hangsúlyozom hogy Iniesta pótlása megtörtént, én ezt nem szívesen fogadom el érvnek.

Itt arról lehet beszélni, ha valaki nem bízik bármelyik másik játékosunkba.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.14. 15:00:37

Lehet viccelődni, de 5-6 éve sem volt védekezőbb a csapatunk, mint amennyire ez lenne.
Csak azt írtam, hogy egy Suárez-Thiago cserének én örülnék, és inkább erősödne vele a csapat, mint nélküle SZERINTEM.

Ez a két felállás meg a tipikus 4-3-3, nem tudom, mit kell ezen kifigurázni. Vagy akkor ezt is ki lehet:
-------Villa----------------Pedro
------------------Messi
-----------Ini------------Xavi
------------------Busi
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.14. 14:36:05

S.Agüero írta: ----------Demb-----Griez
----------------Messi
--------Cou----------Thiago
----------------Busi
vagy
---------------Griez
--------Demb--------Messi
------Cou-------------Thiago
---------------Busi

Vagy Busi belső védő Umtitit kirakjuk szélre és akkor:

Thiago- Cou
Eriksen-Messi-Dembele
Grizi-Lajos

Padra meg jöhetne Masi és Depay...

Csak arra kell figyelni hogy, mindig több gólt lőjünk mint az ellenfél...

On:
Suárez eladásán baromira meglepődnék, én úgy érzem hogy Suárez imádja ezt a klubot, szerintem ha többet lenne padon sem állna fel innen,de elsősorban az idei szezon után én nem érzem úgy hogy Dembouz helye a kezdőben lenne keresendő.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.14. 14:29:15

MQuCsabi írta:Veb nem gondolta komolyan erikssent
tudom, én sem...
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.14. 14:17:45

Veb nem gondolta komolyan erikssent
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.14. 14:10:18

visca el barca írta:
2 irányítót kevésnek találnék, én még eriksent is elhoznám biztos ami biztos.
[auto_cenzúra]@!, amikor én dobtam be Eriksent, azonnal belém áltál..., de elfogadom, hogy megkövettél.
(Banyek, nem lehet a telefonomról Mr.Green emót tenni!!)

Lallernél eredményesebb középcsatárt (Salah, Lewa) jelenleg nem sokat találnánk a piacon, mozdíthatót pedig végkép nem, legfeljebb min. 200M Euroért.
Messi sem lenne boldog kisbarátja nélkül, ha eladnánk Lalit.
Szóval pár évig még "élvezni" fogjuk a játékát.
Egyébként osztom én is azt a nézetet, ha vissza kerül középre (a helyére), Messi és Grizi által támogatva; tömve forintos labdákkal, fel fog javulni a játéka.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2018.05.14. 14:27:42-kor.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.05.14. 13:13:20

üdv. tény és való hogy Lalinak idén gyenge szezonja van, de szerintem ez nem feltétlenül az ő hibája hanem a taktika miatt van, addig amíg állandóan ki kell húzódnia szélekre hogy labdát kapjon meg neki kéne osztogatnia a labdákat meg cselekkel megvernie a védőjét addig ne várjunk tőle nagy meccseket, mert neki nem ez lenne a feladata, ő abban jó hogy harcoljon középen a védőkkel és beverje a helyzetit amit rá kéne kijátszani (elvégre egy befejező csatár nem irányító), Samu se volt jobb nála csak ő gyorsabb volt (de jóval több ziccert rontott el mint Lali). egyébként szerintem Grizi se lenne jobb egyedül ott elől (mert lássuk be Suárez csomószor egyedül van 3-4 védő között). addig amíg nincs normális kellően gyors szélső támadóink akik képesek megnyerni a párharcaikat (mint Messi és Neymar az előző években) és széthúzni az ellenfél védelmét és ezzel Lalinak is több helyet csinálni addig ne várjunk változást. tegnap is látszott az hogy Dembi felállt védelem ellen eddig nagyon gyenge, ha nincs tere hogy fusson és lendületből cselezzen akkor nem sok haszna van a kisgyereknek.
mvik
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.14. 11:34:18

Samper írta:Na ki cserélné el Lajost most azonnal egy az egyben a levantes Boatengre?
mondok egy hasonlóan jó kérdést: ki cserélne el téged egy normális madridistára? én tuti...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.14. 11:26:21

Na ki cserélné el Lajost most azonnal egy az egyben a levantes Boatengre?
Válasz küldése