Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.18. 14:28:43

Egyetértek, Arthurban én bízom, aztán majd meglátjuk, de ezért is írtam, hogy egy Verratti/Thiago típusú játékos elférne a középpályánkon. Előbbire a tavalyi után szinte semmi esély, utóbbira szerintem lenne, csak sajnos sérülékeny.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 14:04:21

S.Agüero írta:Miért lenne alkalmatlan a jelenlegi középpálya másra? Azért a Busi, Paula, Samper, Rakitic, Alená, Denis, Coutinho, Arthur, Rafinha 9-es nem rossz szerintem. Aztán majd kiderül, kik lesznek jövőre közülük.

Egyébként csak szólok, hogy a Roma ellen nem azért estünk ki, mert szétkontráztak, hanem azért, mert magasan letámadtak, és nem tudtuk kihozni a labdát... Mondjuk egy Kante ezen nem segített volna, sőt...
Ezért is kellene változtatni a KP-n, mert már régóta durván megfognak ezzel minket. Rakitic helyett kellene olyan, aki hasonló munkabírású, de irányításban jóval jobb(az meg már más kérdés hogy van-e ilyen a piacon), mivel ha letámadják Busit akkor meg is halt a kihozatalunk.
Én alapvetően gyorsítanám a játékot, mert a mostani időkben olyan mintha a saját stílusunkba savanyodtunk volna be, nyomjuk a "passzolgassunk" módszert, de harmad olyan tempóval és kreativitással mint anno tettük, mint valami nyugdíjas találkozón, aztán csodálkozunk ha az ellenfél lefüleli a dolgot.

Persze ligába elég lesz, de szerintem illene már a BL-ben is tényezőnek lennünk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.18. 14:00:47

Hát szerinted vicc. :D Szerintem meg cserének tökéletes. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.18. 13:51:55

S.Agüero írta:Azért a Busi, Paula, Samper, Rakitic, Alená, Denis, Coutinho, Arthur, Rafinha 9-es nem rossz szerintem.
samper, alena, denis egy vicc, valószínűleg arthur is az lesz, rafinha meg nem fog visszajönni. szóval az a 9 jó indulattal 4 ember :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.18. 13:17:27

Miért lenne alkalmatlan a jelenlegi középpálya másra? Azért a Busi, Paula, Samper, Rakitic, Alená, Denis, Coutinho, Arthur, Rafinha 9-es nem rossz szerintem. Aztán majd kiderül, kik lesznek jövőre közülük.

Egyébként csak szólok, hogy a Roma ellen nem azért estünk ki, mert szétkontráztak, hanem azért, mert magasan letámadtak, és nem tudtuk kihozni a labdát... Mondjuk egy Kante ezen nem segített volna, sőt...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.18. 13:10:18

zeli39 írta:A jövő szezon még csak körvonalazódik de egy dolog szerintem biztos ,hogy a förtelmes 4-4-2 el fog tűnni viszont a jelenlegi középpálya másra alkalmatlan így Valverdének fel van adva a lecke .Busquets-Rakitic kettőst meg el kell felejteni aki elfogadja a padozást az maradjon hisz kell a minőség a padra aki meg nem fogadja el az meg kereshet magának csapatot .
Ezt hasonlóan látom. Egyiküket pótolni kellene egy gyorsabb, védekezni (jobban) tudó játékossal, akinek persze nem kell attól még egy buta Bakayokónak lennie. Ha a négy támadó mögött marad ez a duó, akkor marad az állófoci stabilitás címszó alatt, mivel boldog-boldogtalan rommá fogja kontrázni a középpályánkat, ha nagyon elmozognak a szűrőink a helyükről. A bajnokságban mondjuk velük is simán jók lehetnénk továbbra is szerintem, de a BL-ben könnyen jöhetnének a gondok megint.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.18. 11:18:20

zeli39 írta:sokan azt látják amit látni szeretnének
Amennyiben elfogadjuk, hogy igazad van ebben, úgy semmi különbség nincs köztünk.
MessiNeymarSuarez írta:Magyarul mindenképp az az egyedüli opció, hogy ha változtatni akarunk akkor Rakitic posztja kerül veszélybe.
Olyan kéne aki hasonló munkabírás mellé irányítói szerepkörben is jeleskedik(ha van ilyen egyáltalán a piacon), ezért is gond Messi hiánya, mert ha nem játszik akkor nem csak Messi hiányzik igazán, hanem egyben Xavi is.
Rakitic remek játékos, de nem tudom, mennyire fog működni, ha egy ilyen támadósor mögött egyszerre lesznek fent a pályán Busquets-cel. Idén jól megvoltak ketten, de a szezon nagy részében Iniesta, Paulinho vagy más védekezésben jobb játékos volt mellettük a széleken. Én Rabiot-t próbálnám meg elhozni, vagy ha nincs annyi pénz, akkor hoznám Odriozolát mondjuk a jobbhátvéd posztra (40 milliós kivásárlási azt hiszem), Semedoval lemeccselnék, hogy kié legyen a kezdőposzt, Roberto meg átmenne a vkp posztra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.05.18. 11:16:41

Sokkal jobban bírtam Toure-t mint focistát és mint embert, de elismerem h Busquetssel sokkal gördülékenyebb a csapatjáték. Kell a csapatba egy ember, aki tud 95%-al passzolni. Régen ilyen volt Xavi is. Ezért is működött Sergi előtt Toure-val is jól a kp. Az utóbbi években a kp teljesen szétesik, amikor Busquets nem játszik (vagy nem teljesen egészséges). Ezen némileg javíthat Arthur megvétele, aki nagyon labdabiztosnak tűnik, de neki is kell 1-2 év, mire rá lehetne bízni nyugodtan egy ilyen szerepkört. Tetszik vagy nem, jelenleg ő a legjobb abban, amit csinál és nekünk szükségünk is van erre, főleg Iniesta távozásával.

Rakitic-el gyorsabb volt a kp, ez tény, de Rakitic közel sincs olyan labdabiztos, mint Sergi.

Mellesleg szerintem igaza is van. Nagyon régóta kezdő már, megérdelmi h feljebb lépjen Iniesta helyébe a fizetési ranglétrán.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 10:53:12

Cestus írta:Nem fogja senki elvinni 200 millióért, kap egy kis jattot azt kész. Elvileg meg lett neki ígérve, azért balhézik. Amúgy koránt sem volt annyira gyenge idén, szerintem az egész évet nézve a legjobb középpályásunk volt, különösen ősszel és télen óriásit ment minden meccsén. A Levante ellen persze leírhatatlanul gáz volt, amit produkált.
Nem kell őt eladni, viszont egy jóval fürgébb, háromtüdejű társ kell mellé, ha a két szűrő előtt egy Coutinho-Messi-Griezmann-Suárez kvartett fog rohamozni.
Magyarul mindenképp az az egyedüli opció, hogy ha változtatni akarunk akkor Rakitic posztja kerül veszélybe.
Olyan kéne aki hasonló munkabírás mellé irányítói szerepkörben is jeleskedik(ha van ilyen egyáltalán a piacon), ezért is gond Messi hiánya, mert ha nem játszik akkor nem csak Messi hiányzik igazán, hanem egyben Xavi is.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.18. 10:31:58

Nem fogja senki elvinni 200 millióért, kap egy kis jattot azt kész. Elvileg meg lett neki ígérve, azért balhézik. Amúgy koránt sem volt annyira gyenge idén, szerintem az egész évet nézve a legjobb középpályásunk volt, különösen ősszel és télen óriásit ment minden meccsén. A Levante ellen persze leírhatatlanul gáz volt, amit produkált.
Nem kell őt eladni, viszont egy jóval fürgébb, háromtüdejű társ kell mellé, ha a két szűrő előtt egy Coutinho-Messi-Griezmann-Suárez kvartett fog rohamozni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.18. 09:39:47

Yaya és Song?
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.05.18. 08:04:34

Ha valakinek kell ennyi pénzért, vigye. Furcsa, hogy most kezd el követelőzni, mikor évek óta elég halvány teljesítményt nyújt, és olyan csapatjáték sem lesz már a közeljövőben, ami rá épülne.
Maradni fog, nem tűnik egy kalandvágyó típusnak. Bár mindig bérelt helye volt a csapatban, és sokan távoztak tőlünk emiatt.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2018.05.17. 20:14:04

Ha rajtam múlna Busquets 100millióért is mehetne, 200-ért meg pláne. Egy igazi (futni, küzdeni, labdát szerezni tudó) védekező középpályás már rég ráférne a csapatra.
Kontrát megállítani, de még csak lassítani sem tud márpedig ellenünk jó ideje erre állnak be a csapatok, vagy még rosszabb esetben mint a Roma, erőből letámad, ami ellen szintén nem hatásos SB játéka...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.17. 20:09:01

más csapatnak sincs Busquetse, és mégis ki tudják hozni a labdát, elég gyenge érv mellette.

amúgy én sem adnám el, és nem is fogjuk, úgyhogy kár erről beszélni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.05.17. 19:58:33

zeli39 írta:
Rivaldo11 írta:Láttuk, mennyire működött itt egy Masche a vkp poszton...
Busquets a legintelligensebb játékos, alit valaha láttam. Pedig én még a 86-os mexikói vb-re is emlékszem. Az én szememben Sergio egy zseni, egy géniusz. Az apja egy igazi tehetségtelen figura volt a kapuban, szerencsére Busi nem tőle örökölte a tehetségét.

Intelligenciával az ellenfél csatárait nehéz megállítani :-)
anélkül meg a 16-osunkról sem tudnánk kihozni a labdát. Vagy fel kéne ívelni Coutinhonak, Messinek vagy valamelyik másik nagydarab jól fejelő játékosnak? vagy adjuk el őket is?
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.17. 19:16:44

zeli39 írta:
Rivaldo11 írta:Láttuk, mennyire működött itt egy Masche a vkp poszton...
Busquets a legintelligensebb játékos, alit valaha láttam. Pedig én még a 86-os mexikói vb-re is emlékszem. Az én szememben Sergio egy zseni, egy géniusz. Az apja egy igazi tehetségtelen figura volt a kapuban, szerencsére Busi nem tőle örökölte a tehetségét.

Intelligenciával az ellenfél csatárait nehéz megállítani :-)
Arra ott van Piqué és Umtiti. Egyébként meg meg lehet, csak nem olyan módon, ahogy te gondolod.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.17. 18:44:24

Láttuk, mennyire működött itt egy Masche a vkp poszton...
Busquets a legintelligensebb játékos, alit valaha láttam. Pedig én még a 86-os mexikói vb-re is emlékszem. Az én szememben Sergio egy zseni, egy géniusz. Az apja egy igazi tehetségtelen figura volt a kapuban, szerencsére Busi nem tőle örökölte a tehetségét.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.17. 17:56:14

Elengedtem én már ezt. :D Nyomassuk a Paulinho-Rakitic kettőst, ők legalább illenek a csapat játékába. :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.17. 17:48:23

zeli39 írta:
Cooltiszo írta:Őszintén örülnék, ha kipróbálná magát máshol. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy a jelenlegi csapatban idegen láncszem. Egy robotolósabb vkp-vel jobban működne a taktikánk és a keretünk. Amikor Rakitic pótolta tavasszal pár meccsen, az egész csapat életre kelt. Kontráknál védekezésben nem tesz sokat hozzá a csapathoz, támadásnál pedig már nem Xavi és Iniesta párosnak kell megnyitni a helyet az irányításhoz, a keret adottságai már elszaladtak mellette.

Ennél jobb és tárgyszerűbb értékelést nem olvastam ezen a blogon Busquetsről ,,csak gratulálni tudok
nah, majd kaptok Matyitól... :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.17. 16:05:59

Cooltiszo írta:Őszintén örülnék, ha kipróbálná magát máshol. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy a jelenlegi csapatban idegen láncszem. Egy robotolósabb vkp-vel jobban működne a taktikánk és a keretünk. Amikor Rakitic pótolta tavasszal pár meccsen, az egész csapat életre kelt. Kontráknál védekezésben nem tesz sokat hozzá a csapathoz, támadásnál pedig már nem Xavi és Iniesta párosnak kell megnyitni a helyet az irányításhoz, a keret adottságai már elszaladtak mellette.
Rossz helyzetfelmérés, ha azt hitte, hogy Ini távozása növeli az ő fontosságát. Valóban inkább csökkenti.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.05.17. 15:17:51

Cooltiszo írta:Őszintén örülnék, ha kipróbálná magát máshol. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy a jelenlegi csapatban idegen láncszem. Egy robotolósabb vkp-vel jobban működne a taktikánk és a keretünk. Amikor Rakitic pótolta tavasszal pár meccsen, az egész csapat életre kelt. Kontráknál védekezésben nem tesz sokat hozzá a csapathoz, támadásnál pedig már nem Xavi és Iniesta párosnak kell megnyitni a helyet az irányításhoz, a keret adottságai már elszaladtak mellette.
Hát 200 millióért énis örülnék,bár kiváncsi lennék, hogy kit igazolnának a helyére. Bár akkor lenne miből.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2018.05.17. 15:05:23

Őszintén örülnék, ha kipróbálná magát máshol. Úgy érzem az utóbbi időben, hogy a jelenlegi csapatban idegen láncszem. Egy robotolósabb vkp-vel jobban működne a taktikánk és a keretünk. Amikor Rakitic pótolta tavasszal pár meccsen, az egész csapat életre kelt. Kontráknál védekezésben nem tesz sokat hozzá a csapathoz, támadásnál pedig már nem Xavi és Iniesta párosnak kell megnyitni a helyet az irányításhoz, a keret adottságai már elszaladtak mellette.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.15. 11:22:03

csababarca írta:forrás? cikk? fordítás?

bár rád nem vonatkoznak eféle szabályok úgy látszik, már sokadszorra.
megint egy légbőlkapott beböfögött ostobaság, amit semmivel nem támasztottál alá.
Busquets fizuemelést akar a Mundo szerint, ez pár napos hír. 200 milliós kivásárlásija van, gondolom erre böfögött be a Don Balon valami szenzációs kamut.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.15. 11:13:51

Samper írta:Don Balon ne kavarjon. Ha a City leteszi Busiért a kivásárlási árat, akkor vegye-vigye. Különben meg nincs miről beszélni.
forrás? cikk? fordítás?

bár rád nem vonatkoznak eféle szabályok úgy látszik, már sokadszorra.
megint egy légbőlkapott beböfögött ostobaság, amit semmivel nem támasztottál alá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.01. 23:16:52

A RAC1 szerint is kezdeni fog szerdán. [-o<
Válasz küldése