Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.27. 15:48:59

gamerpapa írta:https://old.reddit.com/r/sports/comment ... n_spanish/

Azért jó srác na. Egy ilyenből többet lehet leszűrni mint 100 klikkhajhász "cikkből".
Egy argentin VB gyozelem nagyon sok mindennel karpotolna, amennyi csalodas ert a futball vilagaban az elmult 2 es fel evben.

[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.06.27. 14:02:51

https://old.reddit.com/r/sports/comment ... n_spanish/" target="_blank

Azért jó srác na. Egy ilyenből többet lehet leszűrni mint 100 klikkhajhász "cikkből".
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.27. 13:48:06

Bírom a médiát amúgy, hogy egyik cikkben Messi visszahúzódó alak, aki nem mer felszólalni egynél több ember előtt, meg nem vezér. Másik cikkben meg ő a keresztapa, aki élet és halál uraként dönt arról, hogy kit igazoljon le a Barca, ki ne kerüljön kezdőbe, kit cseréljenek be. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.06.27. 12:54:24

Messi a világ legjobbja ez tény, bár számomra elfogathatlan, hogy látszólag ő írányítja a válogatottat, ő dönti el kit cseréljenek be stb. Értem én, hogy Sampaolival nem jöttek össze a számítások, de akkor is ő az edző. Alapvetően én csípem Messit de Barca meccseken is jobban érzem a tüzet, akarást pl. Coutinhoba, Robertoba. Valahogy néha úgy érzem, hogy mint ha nem lenne kedve játszani, igaz akkor is tud varázsolni. Nem vagyok szakértő, de az Argentin válogatott szerintem abba a leggyengédd, hogy mindig Messit keresik, őt nézik holvan és oda passzoljál még ha 3man is vannak rajt. Számomra ez lenne az amit megpróbálnék kihasználni, hogy vigye el az embereket és nem mindig neki passzolni, az utolsó golnál Rojo milyen egyedül jött, 1-2 méterre volt a védő. Barcába könnyű neki legalább 10hónapig együtt vannak, ismerik egymás ki hova fut és hasonlók. Válogatottal 1 évbe max 2-3hetet vannak együtt persze, hogy nehezebb kevésbé tudnak összeszokni. Roberto Carlos vagy Ronaldo mondta, hogy Coutinho Neymar szintjém van, tökéletesen igaza van szerintem, de Messitől sincs olyan nagyon távol bár oda nem fog felérni mivel Messi született tehetség. Viszont Coutinhoba úgy gondolom, hogy 'még' sokkal nagyobb a törtetés. Messi zseni de ez a Messi függőség számomra egy elfogathatlan bategség, és az, hogy tőle várnak mindent ez a végzetbe való elindulás a válogatottnak. Higuain Dybala akik egyébként tökéletesen össze vannak szokva, egy csapatba játszanak itt sokat segíthetne, de még csak az esélyt sem kapja/kapják meg, hogy együtt legyenek fennt, Dybala még 1 percet sem játszott vagy lehet keveset, nem emlékszem. Tudom, hogy elvileg egy poszt Messivel. Icardit elsem viszik, ezek érdekes és buktató dolgok szerintem. Ez csak az én véleményem lehet más nem így gobdolja.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.06.27. 10:48:11

sokat töröm a fejem azon, hogy miért ez a sétálós-nincskedvem játékmód? három dolog jut eszembe: rossz az erőnléte és ezzel takarja.
elment a kedve, lelkesedése, vagyis mentálisan kiüresedett
nem vonják be kellő hatásossággal a játékba - a társai.
az holtbiztos, hogy tegnap sokkal többet futott, hajtott, akart!! mint az előző meccseken, tehát a mentális zavar bizonyára befolyásolja.
az erőnlét dolog sántít, mert van hogy úgy jön le a pályáról hogy meg sem izzadt!
a másik nagy súllyal latba eső gond tehát a közeg amiben mozognia kell. az hogy egy ember hátramegy a lasztiért előrerohan és gólt lő egy szezonban is ritka egy meccsen pedig 1-2 eset lehetséges. a baj tehát, hogy olyankor és ott keresik amikor és ahol a labda megjátszhatatlan! Messinek már óriási a rutinja és tudja, érzi, hogy egy szituból képes e valamit kihozni ezért aztán ha nem így van lepasszol, vagy (sétálva, kocogva) vár és keresi a lehetőséget.
nos ebben a mentális erő sokat segíthet és akkor van az, amit az első félidőben láthattunk.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.27. 10:19:54

A tegnapi első félidő szerintem nagyon jó volt, Messi nagyon élt, gyönyörű volt a gólja, szenzációs volt a szabadrúgása is, kár, hogy nem ment be, nagyon kicsi hiányzott. A 2. félidő azonban megint hozta a szokásos gyenge argentin játékot, ez sajnos nem lesz elég a kieséses szakaszban. Messi csapata legjobbja volt, ez egyértelmű, abban reménykedem, hogy a franciákat valahogy megfogják és nem csak 1 Messi gólt látunk a VB-n! Hajrá!

Ui. egyébként ha jobban koncentrál, vagy több szerencséje van, 3 gólos lehetne. 11-es, szabi, akció. Már csak fejes hiányozna! :)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.06.27. 06:20:32

Tegnap a meccs embere volt,és üres a topicja. Érdekes a néplélek,ha fikázni lehet jön boldog-boldogtalan,ha elismerni akkor senki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.06.26. 18:37:39

MessiNeymarSuarez írta: Amúgy előre szólok, kicsit érdekes lesz a meccs rövidítése: NIG - Arg

Bár a NIG - GERman mégjobb volt anno :D
NGA-t használták eddig, asszem írta is már valaki itt a fórumon.

Nem hiszem, hogy különösebb meccs lesz, x vagy gyenge Argentín győzelem és kiesés. Izland talál egyet, aztán beállnak 18an a gólvonalra.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2018.06.26. 17:48:06

Én nagyon szorítok neki ma. Ideje, hogy válogatott szinten is legyen pici szerencséje. Pattanjon be valami gagyi lövése, hátha elindul felfelé.
Abi & Tito
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.26. 16:43:54

Cestus írta:Ahogy nézem, a horvátoknál nem játszik majd Rakitic, Brozovic, Mandzsu, Rebic, Kalinic meg Vrsaljko sem, úgyhogy egy izlandi győzelem kinézhet akár. Hacsak Nigéria nem veri 100-0-ra Argentínát, a horvátok csoportelsősége sem lesz veszélyben.

Mondjuk ha az argók egy Nigériát sem tudnak elpáholni (oké, ügyesek az afrikaiak meg minden, de akkor is), akkor aztán tényleg sipirc haza. Persze remélem, hogy az ibériai csapatok is rövidesen mennek utánuk.
Elég lenne ”csak” 4 góllal ha a horvátok 1-0-ra kapnak ki :D

Én Messitől azt várom hogy legalább utoljára megrázza magát, látni lehessen rajta hogy küzd azért a győzelemért, és mutasson 1-2 olyan mozdulatot amire a semleges néző felkapja a fejét.
Ha ez meg lesz elégedett leszek akkor is ha kiesnek ma.


Amúgy előre szólok, kicsit érdekes lesz a meccs rövidítése: NIG - Arg

Bár a NIG - GERman mégjobb volt anno :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.26. 15:41:17

Ahogy nézem, a horvátoknál nem játszik majd Rakitic, Brozovic, Mandzsu, Rebic, Kalinic meg Vrsaljko sem, úgyhogy egy izlandi győzelem kinézhet akár. Hacsak Nigéria nem veri 100-0-ra Argentínát, a horvátok csoportelsősége sem lesz veszélyben.

Mondjuk ha az argók egy Nigériát sem tudnak elpáholni (oké, ügyesek az afrikaiak meg minden, de akkor is), akkor aztán tényleg sipirc haza. Persze remélem, hogy az ibériai csapatok is rövidesen mennek utánuk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.26. 15:21:17

ha az első 2 meccsen nem csinált semmit, ma miért tenné? :D sztem behúzzák argóék, de nem messiről fog szólni a meccs. aztán a kövi körben simán kizúgnak a franciák ellen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.06.26. 15:06:13

Elképzelhető az a történelmi pillanat hogy a valaha volt (egyik)legnagyobb játékost ma látjuk utoljára (ha nem jutnak tovább biztos) válogatott mezben.

Kinek milyen tippje van?

A 3. VB meccsét is átalussza vagy bepöccen és eltesz egy triplát?

Én úgy vagyok vele ha ma nem jut tovább az argentinokkal akkor nem is nézem tovább a VB-t...

:evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.06.25. 12:50:54

Fenomeno írta:
MichaaBee írta: Tessék? :D Most nem találom hirtelen azt a hozzászólást, de valaki valamelyik topicban írt egy statisztikát, hogy cirka 600 nap után sikerült úgy gólt lőnie a válogatottnak, hogy Messi nem volt benne (gondolom gól/assziszt).

Azzal viszont egyetértek, hogy ki kellene húzni középről. Látványosan szenvednek ebben a felállásban az argentínok, úgyhogy mindegy, hogy mit, de valami újat kell kipróbálni.
2 meccs,1 pont. Ezt nélküle is hozták volna kb. Amit ezen a vb-n nyújt az értékelhetetlen,Messi ide vagy oda. Természetesen nem muszáj egyetérteni a véleménnyel,de 1 pontjuk van 1 rúgott góllal. Nehéz ezt nem semminek hívni. Szigorúan a 2 lejátszott meccsre értem persze.
A kérdés az, hogy 2 meccsből lehet-e extrapolálni a harmadikra, vagy inkább az elmúlt 2 év válogatott meccseit érdemes alapul venni? :) Egyértelmű, hogy most nem megy se Messinek, se az argentínoknak, de az elmúlt évtizedet nézve az argentínok Messi nélkül fasorban sincsenek sajnos.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.06.25. 11:29:49

MichaaBee írta: Tessék? :D Most nem találom hirtelen azt a hozzászólást, de valaki valamelyik topicban írt egy statisztikát, hogy cirka 600 nap után sikerült úgy gólt lőnie a válogatottnak, hogy Messi nem volt benne (gondolom gól/assziszt).

Azzal viszont egyetértek, hogy ki kellene húzni középről. Látványosan szenvednek ebben a felállásban az argentínok, úgyhogy mindegy, hogy mit, de valami újat kell kipróbálni.
2 meccs,1 pont. Ezt nélküle is hozták volna kb. Amit ezen a vb-n nyújt az értékelhetetlen,Messi ide vagy oda. Természetesen nem muszáj egyetérteni a véleménnyel,de 1 pontjuk van 1 rúgott góllal. Nehéz ezt nem semminek hívni. Szigorúan a 2 lejátszott meccsre értem persze.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.25. 11:28:25

Az argentin válogatott és a labdarúgó szövetségük háza táján is komoly gondok és botrányok vannak jelenleg, mindez megspékelve a nép, szurkolók és a média által támasztott túlzó elvárásokkal (nyerjetek VB-t, különben haza se gyertek). Ilyen közegben nehéz jól teljesíteni.

Minden Messire csapódik le végül, és lehet is ekézni a két meccsen nyújtott teljesítménye miatt persze. De szerintem Messi látszólagos érdektelenségétől sokkal nagyobb probléma Sampaoli és ami a szövetségnél mehet a háttérben, valamint a kapuskérdés. A VB-n a ki-ki meccseken jórészt kevés gól születik, így ha Caballero bevéd meccsenként 1-2 fogható lövést, az már gyakran el is dönti az egészet.

Valahogy azt érzem, hogy végül minden jól alakul az argentinoknak (a horvátok megverik Izlandot), de ők nem fognak tudni élni a lehetőséggel, és játszanak egy 0-0-t Nigériával.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.06.25. 11:16:29

Fenomeno írta:Ha sehogy sem jó semmi,akkor szögre kell akasztani a kék-fehér mezt és kész. Úgy nem segítség a csapatnak,de így se nagyon.
Tessék? :D Most nem találom hirtelen azt a hozzászólást, de valaki valamelyik topicban írt egy statisztikát, hogy cirka 600 nap után sikerült úgy gólt lőnie a válogatottnak, hogy Messi nem volt benne (gondolom gól/assziszt).

Azzal viszont egyetértek, hogy ki kellene húzni középről. Látványosan szenvednek ebben a felállásban az argentínok, úgyhogy mindegy, hogy mit, de valami újat kell kipróbálni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.06.25. 10:43:00

Subinho írta:Nagyon kíváncsi lennék az utolsó csoport meccsre. Ha itt is csak mozizni megy a pályára, lekapnám és megnézném, mire megy a csapat nélkül.
Mondjuk eleve kivenném onnan középről, egyértelmű, hogy nem megy neki ott, tömörülnek, körbeveszik, szélen MOST jobban tudna érvényesülni, több mozgástere lenne, középen meg küzdjön Dybala.
Fura,hogy mi lehet nála a gond. Képességek terén nyilván semmi. Kedv egy vb-n szintúgy nem lehet kérdéses. Ha egészséges,akkor marad kizárásos alapon a mentális probléma. Azt meg látniuk kellene. És itt jön az,ami miatt őt nem értem meg. Az látszik,hogy van nem kis beleszólása a csapat körüli dolgokba,viszont akkor mi a baja? Ha sehogy sem jó semmi,akkor szögre kell akasztani a kék-fehér mezt és kész. Úgy nem segítség a csapatnak,de így se nagyon.
Gálát várok tőle az utolsó meccsen a csoportban.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.25. 09:12:58

Nagyon kíváncsi lennék az utolsó csoport meccsre. Ha itt is csak mozizni megy a pályára, lekapnám és megnézném, mire megy a csapat nélkül.
Mondjuk eleve kivenném onnan középről, egyértelmű, hogy nem megy neki ott, tömörülnek, körbeveszik, szélen MOST jobban tudna érvényesülni, több mozgástere lenne, középen meg küzdjön Dybala.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.06.24. 13:41:12

Petr írta:
LG írta:Sokan még mindig leragadnak itt, hogy az a baj, hogy nem nyert VB-t. Az a baj, hogy ez a negyedik VB-je, de magához képest egyetlen igazán jó meccset nem játszott még. Aztán megy a mosdatás, hogy de gyengék a társak, nincs kivel játszania, stb. Érdekes módon a selejtezőkben, és még sok más meccsen ugyanazokkal a társakkal tudott alkotni... Meg a tásak miatt nem tudja berúgni a 11-est? Hagyjuk már.
Tehát szerinted sincs az elitben?
Ezt egy szóval sem állítottam.
Messinek csak az akarat időnkénti hiánya a hibája. Ha csak fele olya törekvő és elszánt lenne mint Ronaldo akkor lenne kb 6-7 aranybogyója egy Vb címe +1-2 Bl. Mert nem egyszer hozta vissza a sírból a válogatottat és a Barcát ha épp olyan kedvében volt...

Bánom nagyon hogy a jo eséllyel utolsó vbjéhez igy áll hozzá de hátha Nigéria ellen begorombul és eltesz egy 3mast!
Ezzel egyet értek. Fantasztikus, amit eddig elért, de még ennél is többet elérhetett volna, ha jobban akarja. Persze, ahogy már írták előttem, még évek vannak hátra a pályafutásából, még sok címet gyűjthet csapat és egyéni szinten is. Még ennek a VB-nek sincs vége, bár a horvátok akár le is adhatják a meccset Izlandnak, amit én meg is tennék helyükben, ha a másik meccs állása úgy indokolja.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.06.24. 13:26:34

Messinek csak az akarat időnkénti hiánya a hibája. Ha csak fele olya törekvő és elszánt lenne mint Ronaldo akkor lenne kb 6-7 aranybogyója egy Vb címe +1-2 Bl. Mert nem egyszer hozta vissza a sírból a válogatottat és a Barcát ha épp olyan kedvében volt...

Bánom nagyon hogy a jo eséllyel utolsó vbjéhez igy áll hozzá de hátha Nigéria ellen begorombul és eltesz egy 3mast! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.06.24. 12:43:04

LG írta:Sokan még mindig leragadnak itt, hogy az a baj, hogy nem nyert VB-t. Az a baj, hogy ez a negyedik VB-je, de magához képest egyetlen igazán jó meccset nem játszott még. Aztán megy a mosdatás, hogy de gyengék a társak, nincs kivel játszania, stb. Érdekes módon a selejtezőkben, és még sok más meccsen ugyanazokkal a társakkal tudott alkotni... Meg a tásak miatt nem tudja berúgni a 11-est? Hagyjuk már.
Tehát szerinted sincs az elitben?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.24. 12:27:29

Mondjuk az is túlzás, hogy nem volt még jó meccse a VB-n. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.06.24. 11:07:24

Másrészt, ha nem nyeri meg, akkor nincs benne az elitben, mert nem nyert semmit a válogatottal???
Sokan még mindig leragadnak itt, hogy az a baj, hogy nem nyert VB-t. Az a baj, hogy ez a negyedik VB-je, de magához képest egyetlen igazán jó meccset nem játszott még. Aztán megy a mosdatás, hogy de gyengék a társak, nincs kivel játszania, stb. Érdekes módon a selejtezőkben, és még sok más meccsen ugyanazokkal a társakkal tudott alkotni... Meg a tásak miatt nem tudja berúgni a 11-est? Hagyjuk már.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.24. 10:56:26

Isten éltesse a világ legjobbját.
Remélem felébred és megmutatja hogy mit tud. Láttuk már párszor,de jó lenne most a vb-n is :D
Válasz küldése