Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
ladikom
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.01.16. 20:35:01

2018.07.15. 23:27:54

Nem akarok megsérteni senkit, de Mordics miért kapna aranylabdát? 42 meccsen a Real Madridban lőtt 2 gólt és adott 8 gólpasszt.
Ellenben Messi és Ronaldo ismét cirka 50 góllal végeztek gólpasszokkal együtt. Egyértelműen a kettő közül kell kikerülnie.

Az a baj, hogy az embereknek annyira természetes a két gigásztól az 60-70 gólos szezon, hogy elfelejtik. Ez az 50 gól is iszonyatosan rendkívülii teljesítmény, egyértelműen ismét CR - Messi.

A harmadik pedig nálam Salah. Az ő teljesítménye fantasztikus volt. Arról pedig nem tehet, hogy a válogatottban mindenki selejtes rajta kívül. Nem egy világbajokság 7 meccse fog dönteni az aranylabdáról.

Bár valószínűleg CR fel lesz hájpolva az átigazolása miatt és neki fogják adni idén is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.15. 22:31:57

Lehet szavazni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.01. 17:00:41

miro. írta:
MatyiG írta: A tavaly őszi teljesítmény tudtommal nem számít bele a szavazásba. :wink:
Mi értelme van hogy egy sorozat egyik felét nézed csak?
Naptári évre adják, szóval ez az értelme.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.07.01. 16:19:47

miro. írta: Mi értelme van hogy egy sorozat egyik felét nézed csak?
ti is ezt szoktátok nem?
tavasszal extra (3 hónapban), ősszel duplanulla, de az őszre ráhúzzátok, hogy mindegy mert nem számít.

Modric nálam képbe kerülne egy horvát arannyal, de nem érzem reálisnak se a horvát aranyat, se az aranybogyeszt neki.
meg fura lenne, hogy eddig sem számított a vb, csak a bl kieséses szakasza (Iniesta, Neuer, bárki német), akkor most miért változtatnának?
mondjuk max azért lehetne, mert se Cé se Messi nem volt kiemelkedően jó.


Mindegy, Cé kapja, bl számít, többi el van felejtve, a nullázásai, bl gólokra adják, aki nyer és többet lő, azé az aranylabda.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.07.01. 16:05:09

MatyiG írta: A tavaly őszi teljesítmény tudtommal nem számít bele a szavazásba. :wink:
Mi értelme van hogy egy sorozat egyik felét nézed csak?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.01. 16:01:29

miro. írta:
MatyiG írta:Kit érdekel, mit csinált a csoportkörben? :)
Ja értem. Akkor engem sem a véleményed. :shock: :D
Nem erről beszéltem.

A tavaly őszi teljesítmény tudtommal nem számít bele a szavazásba. :wink:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.07.01. 15:55:50

MatyiG írta:Kit érdekel, mit csinált a csoportkörben? :)
Ja értem. Akkor engem sem a véleményed. :shock: :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.01. 15:52:36

Kit érdekel, mit csinált a csoportkörben? :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.07.01. 15:45:23

Rivaldo11 írta:Elkattant a bl-ben? Hát, ha az elkattanás, hogy a psg ellen két meccsen lőtt 3-at-ebből egyszer térdéről pattant be, egy tizi volt-meg ollózott egyet a Juvénak, akkor legyen. Az elődöntőben, meg a döntőben már nulla volt.
Ha megkapja erre, az az évtized vicce lenne.
*
Psg ellen lőtt két meccsen 3-at.
Juve ellen két meccsen 3-at.
Dortmund ellen két meccsen 3-at.
Tottenhamnek két meccsen 2-őt.
Ki más érdemli annyira meg ha ez az évtized vicce lenne? :roll:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.01. 14:57:30

Ez a díj már a BL-ről szól. Ha mi nyerjük, Messié, ha a Real, CR-é, ha egyik csapat sem, akkor a két játékos közül az, aki jobb szezont futott, semmi más nem számít már.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.07.01. 14:50:06

13 meccsen 15 gól ebből 3 a psgnek 3 a juvénak kieséses szakaszban szerintem nem rossz.

de mondom én nagyon szeretném ha valaki új kapná de elég gyenge a felhozatal.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.01. 14:40:09

Elkattant a bl-ben? Hát, ha az elkattanás, hogy a psg ellen két meccsen lőtt 3-at-ebből egyszer térdéről pattant be, egy tizi volt-meg ollózott egyet a Juvénak, akkor legyen. Az elődöntőben, meg a döntőben már nulla volt.
Ha megkapja erre, az az évtized vicce lenne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.07.01. 14:15:06

igazából senki sem érdemli meg. senkinek se volt egyértelműen kimagasló éve. mindenki a 3ik helyre lenne fair.

Messi 54 meccs 45 gól liga+kupa
Ronaldo 44meccs 44gól bl
Neymar 30 meccs 28 gól bohóc liga+kupa+ligakupa

Messi és Ronaldo termeltek rendesen de egyikük se volt az a megállíthatatlan erő mint eddig. Neymart és a francia ligát hagyjuk is.

hármójuk közül bárki kapja az utóbbi évek legsoványabb díja lesz. Messi ment a bajnokságban, Ronaldo elkattant a blben de egyikse az igazi.

azt mondanám, ha a horvátok vbt nyernének Modric egy bl+vb címmel nem lenne rossz választás és mindenki elfogadná. ha a spanyolok húzzák be akkor marad a Ronaldo-Messi páros. Mbappé messze van, Griezmann vicc kategória. belga vbvel De Bruyne de ez is elég karcsú.

egyszerűen unalmas ez az aranylabda hiszti ami megy. el is törölhetnék az egészet mert vicc.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.01. 13:57:48

LG írta:Én teljesen irreálisnak tartom Neymar, Coutinho stb. Aranylabdáját. Szerintem akkor dőlt el végleg CR újabb győzelme, mikor Messiék kiestek a VB-ről. Kár másban reménykedni, annál nagyobbat fogtok csalódni.
Ez.


Érdekes hogy pont azon a napon válik biztossá CR Aranylabda győzelme amikor egy nem túl veretes ellenfél ellen nulla teljesítményt rak le, és kiesik a VBb a 16 között.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.01. 13:42:44

Én teljesen irreálisnak tartom Neymar, Coutinho stb. Aranylabdáját. Szerintem akkor dőlt el végleg CR újabb győzelme, mikor Messiék kiestek a VB-ről. Kár másban reménykedni, annál nagyobbat fogtok csalódni.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.07.01. 13:08:11

Brazil győzelemtől függően vagy Couthino vagy Neymar kaphatná. Inkább az első. Sokkal fontosabb tagja a csapatnak mint a Ney
Csak is Puyol
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.01. 12:12:40

P.U.Y.O.L. írta:
BarcafanTomee írta:Az aranylabdáról szerintem inkább itt diskuráljatok, mint a VB topikban.

Amúgy szerintem Messi 10 vagy akárhány év után először nem lesz a dobogón, vagy akár az első 5-ben sem. Ahhoz a BL vagy a VB kell. Játszhatsz a többi 50 meccsen akárhogy, ha nincs meg legalább a BL.
Ott lesz. Duplázott és a startjai jók. Alapból 2. lesz szerintem, max. egy jó VB-vel megelőzi valaki.
Ha sem nem csinált volna is ott lenne. Dettó CR. Egyik sem érdemli meg. Remélem nyernek a horvátok és Modric kapja (nem fogja), ami ugynaúgy gáz lenne a múltat nézve (Xavi, Ini sosem kapta meg), de inkább ő, mint a két "legjobb".

Az is vicc, hogy a portugáloknál Pepe, argentinánál meg Di Maria is sokkal többet tett a vb-n, mint CR meg Messi.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.01. 11:59:42

A legnagyobb vicc lenne, ha ronci 5 értékelhető meccsre bármit is kapna. A tegnapi meccs mutatta a játékát. Vagy balról befelé húzva lő, vagy oldalra passzol, és rohan középre. Ennyi. Kicsit gáz is, hogy ezt a palit versenyezteti a fifa a történelem legjobb játékosával, épp ezért az aranylabda nem is mérvadó dolog. Mérvadó inkább a korábbi és jelenlegi játékosok véleményei. Azt kell nézni.
Egyébként spanyol siker esetén Ini kaphatná-persze ha annyit hozzá is tud tenni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.07.01. 11:57:51

BarcafanTomee írta:Az aranylabdáról szerintem inkább itt diskuráljatok, mint a VB topikban.

Amúgy szerintem Messi 10 vagy akárhány év után először nem lesz a dobogón, vagy akár az első 5-ben sem. Ahhoz a BL vagy a VB kell. Játszhatsz a többi 50 meccsen akárhogy, ha nincs meg legalább a BL.
Ott lesz. Duplázott és a startjai jók. Alapból 2. lesz szerintem, max. egy jó VB-vel megelőzi valaki.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.01. 11:20:43

Az aranylabdáról szerintem inkább itt diskuráljatok, mint a VB topikban.

Amúgy szerintem Messi 10 vagy akárhány év után először nem lesz a dobogón, vagy akár az első 5-ben sem. Ahhoz a BL vagy a VB kell. Játszhatsz a többi 50 meccsen akárhogy, ha nincs meg legalább a BL.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.07. 18:35:32

Nero. írta:Bármi lehet nagyon korai még ezen remegni, viszont azok akik sírnak hogy Miert mindig Messi és Ronaldo kozt dől el és hogy ez igazából bunda meg marketingdíj, eddig kik húzzák a csapataikat a nagy meccseken? Buffon, Ribery, Hazard? Meg Isten tudja még kiknek a neve merült fel az utóbbi időkben.

Senki nincs a nyomában ennek a két klasszisnak, max. Neymar de tole nem jönnek a gólok a nagy meccseken.
Anno azért Xavi és Iniesta is húzta a Barcát rendesen, idén meg a védelmünket is nyugodtan ki lehet emelni, vagy a Busquets-Rakitic párost, miattuk ennyire stabil a csapat. A Realnál az előző két szezonban volt még jó néhány húzóember CR mellett, pl. Kroos, Modric, Ramos, de 16-ban Bale és Pepe is nagyot ment a Realban és az EB-n is. Mané már a második pazar szezonját futja a Liverpoollal, idén csatlakozott Salah is hozzá, neki még a gól+gólpassz mutatója is nagyon erős, tehát még begyöpösödött há de a focit gólja játszák mondatokat böfögő ostobák sem köthetnek bele.

Tehát nem értek egyet. CR köré egyértelműen kell egy erős csapat, hogy villogni tudjon, Messi többre képes egyedül, a legtöbbet a mezőnyben, ez tény, de a komoly sikerekhez neki is szüksége van a csapattársakra, mind mindenkinek. A múlbéli sikereinkhez is kellett rajta kívül még jó néjány játékos.

Nekem azzal nincs bajom, hogy ők ketten kapják az Aranylabdákat, de pl. hogy egy Kroos vagy Ramos szóba sem kerül (nem feltétlenül idén), és valószínűleg az Umtiti sem fog, aki szépen lassan napjaink egyik legjobb védőjévé növi ki magát, az egy begyöpösödött, szűklátókörű látásmódra utal.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.07. 17:35:53

Bármi lehet nagyon korai még ezen remegni, viszont azok akik sírnak hogy Miert mindig Messi és Ronaldo kozt dől el és hogy ez igazából bunda meg marketingdíj, eddig kik húzzák a csapataikat a nagy meccseken? Buffon, Ribery, Hazard? Meg Isten tudja még kiknek a neve merült fel az utóbbi időkben.

Senki nincs a nyomában ennek a két klasszisnak, max. Neymar de tole nem jönnek a gólok a nagy meccseken.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.07. 17:29:23

S.Agüero írta:
Rivaldo11 írta:Messze van még, meg meg is kell nyerni előbb,de csak a bl idén kevés lesz az aranylabdához, arról nem beszélve, hogy vastagon benne van ronci, hogy féltávnál kiszálltak a ligából, totál értékelhetetlen volt az ősze.
Ráadásul ugye vb éve van, így akár Neymar is komoly pályázó lehet egy jó nyárral.
Eddig is elég volt a BL. Az ősz meg nem tartozik bele, valahogy decembertől számít bele a mostani Aranylabdába asszem. Neymar egy VB-címmel lehetne egyedül esélyes, máshogy nem.

Ha a RM nyeri a BL-t, akkor CR kapja, ha nem, akkor Messi, nagyjából ez lesz szerintem. Vagy ha Ney behúzza a VB-t, a BL-t pedig nem a Barca vagy a RM, akkor ő.
Szerintem csak a BL-t nézik, már ha néznek valamit és nem pofára megy. A BL, ha jön a Realnak, akkor Ronaldo megkapja, mivel legtöbb gólt ő lőtte, neki ez lehet az utolsó olyan szezonja, ahol aranylabda esélyes.
Azért lenne fontos, hogy Messi nyerje, mert akkor nincs ember, aki megdönti. A PSG azzal, hogy kiesett el is szálltak Neymar esélyei a győzelemre. VB-t úgyse nyernek, a franciák, németek is jobbak, Messiéknek is összejöhetne végre valami.

Messi hat aranylabdával, megdönthetetlen lenne. :)
De ehhez, el kell jutni az elődöntőig a BL-ben és a VB-n, valamint a Realnak ki kell esni a 8 között a BLből.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2018.03.07. 16:04:40

Nem azt mondta hogy a szezont, hanem hogy az evet. Nem mindegy, mivel Hajdu B. arrol a statrol beszelt, hogy Ronaldo meg sosem lott ennyi golt januartol mint most.
Sok gólt lőtt, nagyon nagy játékos, de ha ezt az évet nem Messi húzza be akkor valami nagyon sántít az egész aranylabda bohózatban!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.07. 15:15:51

Rivaldo11 írta:Messze van még, meg meg is kell nyerni előbb,de csak a bl idén kevés lesz az aranylabdához, arról nem beszélve, hogy vastagon benne van ronci, hogy féltávnál kiszálltak a ligából, totál értékelhetetlen volt az ősze.
Ráadásul ugye vb éve van, így akár Neymar is komoly pályázó lehet egy jó nyárral.
Eddig is elég volt a BL. Az ősz meg nem tartozik bele, valahogy decembertől számít bele a mostani Aranylabdába asszem. Neymar egy VB-címmel lehetne egyedül esélyes, máshogy nem.

Ha a RM nyeri a BL-t, akkor CR kapja, ha nem, akkor Messi, nagyjából ez lesz szerintem. Vagy ha Ney behúzza a VB-t, a BL-t pedig nem a Barca vagy a RM, akkor ő.
Válasz küldése