Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.13. 08:28:28

Neymar jól megdolgozott azért hogy a fehér tábor is jól megutálja...Tavaly a legnagyobb részük vígan örült hogy elhúzott innen és hogy felcsillant a remény hogy egyszer náluk fog focizni, sőt sokan el is cserélték volna Ronaldoval.
Most meg a többség hallani sem akar róla, nem is csoda amúgy.

Sikeresen építi le magát és a hírnevét a srác.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.13. 08:05:29

ultrasur írta:
MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2
Az egyetlen adat, ami lehetne mondjuk szebb, a többi az múlandó matek. Elképesztő játékosok am!
Chino írta:Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Minden porcikám tiltakozik Neymar ellen. Rüheltem, rühellem és nem gondolnám, hogy meg tudnám szeretni. Egy ócska ripacs, jó futsalos képességekkel.

Maradjon a PSG-be, oda való.
ebből csak annyi igaz, hogy rühelled.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.13. 07:17:31

miro. írta:Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
A Real ugyanannyi meccset játszott a Barca ellen, mint a Barca a Real ellen.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.07.13. 06:37:59

MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Gólok
Messi - 329
C. Ronaldo - 311

Asszisztok
Messi - 122
C. Ronaldo - 88

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2

Pichichi-díj
Messi - 5
C. Ronaldo - 3

Az Év Játékosa
Messi - 5
C. Ronaldo - 1
Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.07.12. 16:58:26

MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2
Az egyetlen adat, ami lehetne mondjuk szebb, a többi az múlandó matek. Elképesztő játékosok am!
Chino írta:Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Minden porcikám tiltakozik Neymar ellen. Rüheltem, rühellem és nem gondolnám, hogy meg tudnám szeretni. Egy ócska ripacs, jó futsalos képességekkel.

Maradjon a PSG-be, oda való.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.12. 16:26:32

ultrasur írta:
BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Hát elvileg Hazard szinte már boritékolható és Bale is marad még 1 szezont tuti.

Odaát nálunk mindenki Mbappét szeretné, és attól tartok el is lesz hozva 300ba, úgy is rühelli Neymart...

Egy Mbappé Bale Hazard hármasal azért neki lehetne vágni a szezonnak...
A PSG-nek nem kell aggódnia az FFP miatt, szóval nem igazán látom értelmét miért adnák el, úgy hogy még most lett a játékosuk. Ráadásul többet keres, mint azt Madrdidban kapna, nincs kivásárlási ára sem. A franciák simán megtehetik, hogy inkább a lelátóra küldik, mint eladják. Hatalmas presztízs is nekik.
Plusz 19 éves, annyira nem hiszem, hogy hajtaná egy erősebb klubba szerződni. Előtte áll még egy hosszú karrier, még 3-4 év múlva is iszonyatosan fiatal lesz, bőven lesz még dobása ütőképes klubokba igazolni már valószínűleg nagyobb fizetésért is és el se kéne egyelőre hagyni Franciaországot, ami azért ilyen fiatalon nem elhanyagolható szempont.
De a PSG szerintem inkább tesz rá egy 400 milliós árcédulát és viheti aki kifizeti. Nem arról híres ilyen anyagi háttérrel rászoruljon a legjobbjai eladására és erősítse a konkurenciát.
Aztán persze lehet, hogy derült égből villámcsapásként csókolgatja majd a Madrid-címert.


Pereznek ettől függetlenül eldurranhat az agya, valszeg Hazard borítékolható, plusz mellé még egy támadó, akár tűzoltásnak. (pl. Lewa)
Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.12. 16:03:55

La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Gólok
Messi - 329
C. Ronaldo - 311

Asszisztok
Messi - 122
C. Ronaldo - 88

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2

Pichichi-díj
Messi - 5
C. Ronaldo - 3

Az Év Játékosa
Messi - 5
C. Ronaldo - 1
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 17:21:10

BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Engem is érdekel. Egy gólerős középcsatár és egy világsztár van tervbe véve (Cope). Szerintem odaviszik Hazard-t meg mondjuk Icardit/Lewát vagy hasonszőrűt.

Neymar, Mbappé, Kane szerintem nem reálisak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.07.11. 16:47:48

BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Hát elvileg Hazard szinte már boritékolható és Bale is marad még 1 szezont tuti.

Odaát nálunk mindenki Mbappét szeretné, és attól tartok el is lesz hozva 300ba, úgy is rühelli Neymart...

Egy Mbappé Bale Hazard hármasal azért neki lehetne vágni a szezonnak...
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.11. 16:04:19

knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
De ehhez számolj inflációt is.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.11. 15:51:50

Zsírú :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 14:46:34

Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.07.11. 10:47:39

Meglepett hogy tényleg lelépet a Juvéba. De örülök neki mert így a Real sehol nem lesz. :lol:

Az egóján kívül nyilván a lové is hajtotta meg az is hogy ott még inkább elrak évi 30-40 gólt mint a Ligában. Mondjuk a Dybala-Higu-Ronaldo támadó 3mas azért nem lesz gyenge...

A PSG marhára nincs rászorulva hogy Bappét meg Neymart eladja és nem is fogják ha akarnak valamit nyerni.... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 10:05:43

Egy levezetni vágyó Neymart adtunk el 222 millióért, ennél jobb üzlet? :lol: :lol:

Amúgy Ronaldo más tészta. Akkora rajongótábora van, és akkora marketing értéke, hogy ha befürödne a Juventusnál és 1 év múlva csak mankóval tudna járni akkor is rengeteget hozna a konyhára az hogy ő ott van a csapatnál.

Persze ilyen Ardákat nem tudunk eladni, nem vagyunk kiscsapat, de az ilyeneket ide se kellett volna hozni.

Amúgy ebben Samperrel egyetértek, miszerint az ilyen játékosokat játszatni kell(de ehhez olyan erős kezdőcsapat kell), hogy utána el lehessen adni. Ha 4 hónapot a lelátón ült akkor nyilván a kutya se veszi meg.
De ehhez tényleg egy betonerős formában lévő kezdő kell, hogy elbírjanak 1-1 kóklert pár meccsen.


Érdekességként:
Marcelo in 2014: “Certainly not now but in the future I would like to wear the shirt of Juventus.”
Marcelo to Florentino Perez (after the UCL final) : "If Cristiano Ronaldo leaves I go too." [DonBalon]
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.11. 09:05:22

knor írta: Örülök hogy megfogtatok a mondandóm lényegét. Nem azt mondom hogy ők miért nem 100-rt mentek. Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára? A feleségétől nem tudunk megszabadulni, Arda? Gomes? Rafina? Douglas?... aki kell másnak meg azt sem tudjuk eladni
A véleményem, hogy benne van a válasz a kérdésedben.

Csúnyán hangzik, de mindenki felesleg, akit elad a Barca.

Én azért kíváncsi lennék, hogy ha leállnánk arcoskodni, akkor hány ilyen játékos lenne még mindig a nyakunkon, és mindenféle kölcsönszerződéssel operálnánk ezt.

Mindenesetre szerintem Ronaldoért ez most egy reális ár. Még rúg ott egy 100 gólt kábé, eladnak x millió mezt, és már haszonnal száll ki a Juve az üzletből. Lehet még a TV-s jogok is jobban tejelnek így.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.11. 08:38:18

knor írta:Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára?
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a nagy klubok nem azt tekintik fő célnak, hogy a vétel-eladás pluszban legyen (ez a kiscsapatokra, nevelőegyesületekre igaz), hanem azt, hogy a kiszemelt és idehozott játékosok a megszerzett címekkel és a mezeladásokkal stb. ne csak behozzák az árukat, hanem hasznot is termeljenek. Nem az „olcsón megvenni, jól eladni” a stratégia, hanem a „megvenni, hogy még több pénzt keressünk vele”.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.07.11. 06:29:21

MatyiG írta:
knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
Igen, ezen érdemes elgondolkodni. Ugyan miért nem adtuk el Init vagy Xavit 100-ért? :roll: #-o
Örülök hogy megfogtatok a mondandóm lényegét. Nem azt mondom hogy ők miért nem 100-rt mentek. Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára? A feleségétől nem tudunk megszabadulni, Arda? Gomes? Rafina? Douglas?... aki kell másnak meg azt sem tudjuk eladni
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 01:23:20

knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
Igen, ezen érdemes elgondolkodni. Ugyan miért nem adtuk el Init vagy Xavit 100-ért? :roll: #-o
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.07.10. 21:11:57

Ini meg Xavi gyerekkoruk óta Barcások. CR a legnagyobb zsoldosuk, nehogymár összehasonlítsd őket banyek.
Abban is biztos vagyok, ha nálunk lett volna CR, nem így "búcsúzik".

Ráadásul CR-nek ezerszer nagyobb a marketing értéke, mint Xavi-éknak. Értük a kutya sem adna ennyi pénzt.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.07.10. 21:03:17

Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.07.10. 21:02:53

Veidt_madridista írta:
Varatrix írta: Igazából, egy dolgot sajnálok, hogy soha nem derül ki rendesen mi a valódi ok, lehet majd vitatkozni, hogy Cr pénzéhes, vagy a Real nem becsülte meg eléggé, mindenesetre kitartok amellett, hogy egy újabb Real Madrid legenda búcsúzik méltatlanul, mindegy kinek a hibájából.
Én nem érzem úgy, hogy méltatlanul búcsúzik.
Én sem értem. Az ő döntése,hogy az élő szerződésével nem elégedett,melyet aláírt.
Bérelt helye volt a kezdőben,a világ egyik legjobban fizetett játékosa volt,meccsenként korlátlan lövéssel,rá kihegyezett támadójátékkal és tulajdonképpen szabad kézzel a pályán. Szerintem ha akarta volna,a kapuba is beállhatott volna. Váltani akart,nincs itt gond. 33 évesen 100 millióért el lehetett engedni(mely az ő kérése). Mégis egy gesztus,hogy nem 1milliárd.
Az adócsalása mellett sem értem,hogy hogy lehetett volna jobban kiállni? Fizesse ki a klub? Hisztis egy ember,na. Pont ezért nem hiányzik Neymar.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.07.10. 20:59:35

Bob_Marley írta:Szerintem ezzel veszít a spanyol futball és egy hosszú ideje tartó egyéni párharc is megszakad. Nem egyszer fordult elő, hogy valamelyik jól játszott délután, majd a másik erre rápakolt. Két ilyen egyéni
parharcra emlékszem hirtelen az egyik Senna-Prost, ahol Sennat eléggé megviselte, hogy egy motivációs tényező eltűnt. Illetve hasonló mikor Magic Johnson visszavonult először s Larry Bird többször elmondta, már nem ugyanaz felkelni se. Szóval érdekes lesz majd Messi helyzete, főleg egy elég gyenge Vb után kell majd felpörögjön. Remélhetőleg nem lesz gond és a zavart amíg rendezik a sorokat, kihasznaljuk és duplázni fogunk a bajnokságban. Mindenesetre Ronaldonak sok sikert, új impulzust kap, de rá is igaz, hogy a nagy rivális nem lesz mellette.
Azért nem szűnt meg a Madrid, hogy mindenki temetik őket, Lopetegiu nagyon jó edző és lesznek sztár igazolásik. Úgy hogy nagyon is jók lesznek
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.07.10. 20:47:30

Varatrix írta: Igazából, egy dolgot sajnálok, hogy soha nem derül ki rendesen mi a valódi ok, lehet majd vitatkozni, hogy Cr pénzéhes, vagy a Real nem becsülte meg eléggé, mindenesetre kitartok amellett, hogy egy újabb Real Madrid legenda búcsúzik méltatlanul, mindegy kinek a hibájából.
Én nem érzem úgy, hogy méltatlanul búcsúzik.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.07.10. 20:20:18

Szerintem ezzel veszít a spanyol futball és egy hosszú ideje tartó egyéni párharc is megszakad. Nem egyszer fordult elő, hogy valamelyik jól játszott délután, majd a másik erre rápakolt. Két ilyen egyéni parharcra emlékszem hirtelen az egyik Senna-Prost, ahol Sennat eléggé megviselte, hogy egy motivációs tényező eltűnt. Illetve hasonló mikor Magic Johnson visszavonult először s Larry Bird többször elmondta, már nem ugyanaz felkelni se. Szóval érdekes lesz majd Messi helyzete, főleg egy elég gyenge Vb után kell majd felpörögjön. Remélhetőleg nem lesz gond és a zavart amíg rendezik a sorokat, kihasznaljuk és duplázni fogunk a bajnokságban. Mindenesetre Ronaldonak sok sikert, új impulzust kap, de rá is igaz, hogy a nagy rivális nem lesz mellette.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.10. 19:56:34

Mezőnyben már rég nem volt tényező,(balról befelé húzva lőni, jobboson kipasszolni, majd rohanni be integetve középre, meg felhúzott nadrággal terpesztve égbe bombázni a szabadokat- ez a repertoár, és még őt versenyeztetik Messivel...) kapu előtt viszont kíméletlenül beverte amit kellett, de már nagyon nagy mértékben függött a társaktól. Szerintem ha megfelelően oldják meg a pótlását, jól is kijöhet belőle a madrid, ellenben ha egy az egyben szeretnék pótolni, arra ráfázhatnak.
És hogy miért lépett? Lehet bajnoki címet is szeretett volna még nyerni párat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése