Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.13. 13:58:09

Mindenki úgy hozza ki magának a számokat nyilván, ahogy neki jobban tetszik. :) Én most csak a La Liga számaikról beszéltem.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2018.07.13. 13:35:40

MatyiG írta:
Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
Nem tudom, facebookon találtam ezt, szerintem nagyjából 10 meccsel játszhatott többet Messi.
2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Gólok
Messi - 472 (476 meccs) = 0.991
C. Ronaldo - 450 (438 meccs) = 1.027

Asszisztok
Messi - 176 (476 meccs) = 0.369
C. Ronaldo - 119 (438 meccs) = 0.271



Gólok Bajnokok Ligája
Messi - 83 (92 meccs) = 0.902
C. Ronaldo - 105 (101 meccs) = 1.039

Asszisztok Bajnokok Ligája
Messi - 20 (92 meccs) = 0.217
C. Ronaldo - 28 (101 meccs) = 0.277

Gólok LaLiga
Messi - 329 (309 meccs) = 1.064
C. Ronaldo - 311 (292 meccs) = 1.065

Asszisztok LaLiga
Messi - 122 (309 meccs) = 0.394
C. Ronaldo - 88 (292 meccs) = 0.301
madridista
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.13. 12:55:46

Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
Nem tudom, facebookon találtam ezt, szerintem nagyjából 10 meccsel játszhatott többet Messi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.13. 12:06:02

Nem csak a Realnak, de szinte bármelyik topklubnak megérne bármekkora pénzmennyiséget.
Ebben a gyerekben benne van, hogy Messi visszavonulásával(főleg hogy jelenleg Neymar látványosan lefele építi magát) ő legyen a világ legjobbja, aki a semmiből képes eldönteni meccseket, párharcokat.

Az meg már más téma hogy a PSG olyan mint amikor valaki a játékban beírja a végtelen pénz cheatkódot, és semmi áron nem adja el, főleg ha komolyan gondolják a BL szereplést.

Ha meg behisztizik ők megtehetik a mellőzést, mit nekik 300-400 millió euró egy 350 milliárd dolláros tulajdonosnak, max lelátóztatják amíg nem akar játszani, ha meg a játékos úgy dönt hogy inkább hisztizik évekig kettétörve a karrierjét akkor max majd elkönyvelik céges veszteségként és meg van oldva.
Nem véletlen hogy igazán komolyan egy játékos sem sztrájkolt mostanság a PSG-nél, tudják ők is hogy többet veszíthetnek ők a karrierjükkel, mint a PSG az esetleges elértéktelenítésükkel.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.13. 11:24:08

ultrasur írta:
BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Hát elvileg Hazard szinte már boritékolható és Bale is marad még 1 szezont tuti.

Odaát nálunk mindenki Mbappét szeretné, és attól tartok el is lesz hozva 300ba, úgy is rühelli Neymart...

Egy Mbappé Bale Hazard hármasal azért neki lehetne vágni a szezonnak...
Jelen pillanatban és az előző 2 szezont véve, Realnak szerintem 'minden' pénzt megérne Mbappe. Csak azért, mert én a világ egyik legjobb támadójának látom és csak 19éves. Ezzel a Real megoldaná a csatár problémáját nagyon hosszú időre. De Balet a sérülékenysége miatt, Bemzemat meg pusztán, mert szerintem kretén, adnám el őket. Isco, Vazquez, Asensio 3massal, nagyon elvannak látva, eltudnám őket nézegetni itt is. Perez tuti nem hülye, megvan már neki az-az 1-2-3 igazolása szerintem amire szükségük van. Zidane érkezése óta nem sokat költöttek, ugyhogy valószínű pénz az van szinte bárkire/kikre aki/k mozdíthatók. Csak nálunk ilyen kretén a vezetőség (Bartomeu), aki képtelen normális áron adni, venni. De azért az Atleticora is kiváncsi leszek, elég jónak tűnik a keretük.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.13. 09:44:34

Azon gondolkoztam, hogy szurkolóként is kéne nyilatkozni egy-egy ekkora játékos klubváltása során: :mrgreen:

„Az első csapat, amelyről gyerekként tudomást szereztem a Juventus volt, minden szurkoló társam arról álmodott, hogy ennek a csapatnak szurkoljon. Még mindig nem tudom elhinni, hogy ehhez a csapathoz szerződött Ronaldo.”

„Ez a klub rengeteg trófeát nyer, és szeretném ha a lehető legtöbbet a magasba emelné a portugál. Megtiszteltetés, hogy a világ egyik legjobb edzője, Allegri keze alatt dolgozhat.”

„Ez egy álom számomra, és bármelyik szurkoló számára. Számomra valóra vált. Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek aki segített az új relikviák beszerzésében.

„Egy álmot élek. Az egész családom és én is rendkívül boldogak vagyunk, hogy Ronaldo a Juventusban lehet, és remélem, hogy nagyon sokáig ott is marad.”

„Nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel, ez minden szurkoló álma. Soha nem számítottam rá, hogy az álmom ilyen hamar valóra válik. Soha nem fogom elfelejteni a bemutatását. Emlékszem, amikor édesanyám először leültetett a TV elé, és mindenki felismerte, hogy jó szurkoló vagyok. Az álmom mindig az volt, hogy Ronaldo a Juventushoz hasonló nagy csapatban játszon.”
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.13. 08:32:28

én pragmatikusan szemlélem: örülök, hogy nem kell látnom a végtelenül ellenszenves majomkodását.
nem gondolom, hogy a Real ne heverné ki a távozását ezért nekem is az okoz igazán gondot, hogy mi lesz Messivel?! arról már írtam, hogy becsülöm a maffiózót a húzásért(akkor is ha bele kényszerült) mert nem gondolom, hogy eszköztelen lett volna az ott tartásában, inkább egy átgondolt üzleti döntésként kezelem.
azzal hogy elpaterolta, egy hatalmas lehetőség nyílt a számára a pótlását illetően akár egy sikeres megújításra. ezzel szemben a Barca (továbbra is ) ki van szolgáltatva Messi jövőbeni képességeinek.
nem temetem félre értés ne essék. azt azonban nem tudom nem észrevenni, hogy már nem a régi és nem is lesz az.
erre elsősorban a VB. szereplése alapján következtetek. ott ugyanis nem lehetett motivációs gond, nem volt sérült tehát feltételezem, hogy azt láthattam amit ezidőszerint tud és ez sajnos már nem az volt amit én látni szerettem volna.
abban bízom, hogy ezt azok is látják akiknek az a dolga hogy ilyesmit kezelni tudjanak és úgy alakítják a csapatot, hogy az nemzetközi szinten is az élen tudjon maradni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.13. 08:28:28

Neymar jól megdolgozott azért hogy a fehér tábor is jól megutálja...Tavaly a legnagyobb részük vígan örült hogy elhúzott innen és hogy felcsillant a remény hogy egyszer náluk fog focizni, sőt sokan el is cserélték volna Ronaldoval.
Most meg a többség hallani sem akar róla, nem is csoda amúgy.

Sikeresen építi le magát és a hírnevét a srác.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.13. 08:05:29

ultrasur írta:
MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2
Az egyetlen adat, ami lehetne mondjuk szebb, a többi az múlandó matek. Elképesztő játékosok am!
Chino írta:Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Minden porcikám tiltakozik Neymar ellen. Rüheltem, rühellem és nem gondolnám, hogy meg tudnám szeretni. Egy ócska ripacs, jó futsalos képességekkel.

Maradjon a PSG-be, oda való.
ebből csak annyi igaz, hogy rühelled.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.13. 07:17:31

miro. írta:Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
A Real ugyanannyi meccset játszott a Barca ellen, mint a Barca a Real ellen.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.07.13. 06:37:59

MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Gólok
Messi - 329
C. Ronaldo - 311

Asszisztok
Messi - 122
C. Ronaldo - 88

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2

Pichichi-díj
Messi - 5
C. Ronaldo - 3

Az Év Játékosa
Messi - 5
C. Ronaldo - 1
Ezeket hany meccsen hoztak ossze?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.07.12. 16:58:26

MatyiG írta:La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2
Az egyetlen adat, ami lehetne mondjuk szebb, a többi az múlandó matek. Elképesztő játékosok am!
Chino írta:Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Minden porcikám tiltakozik Neymar ellen. Rüheltem, rühellem és nem gondolnám, hogy meg tudnám szeretni. Egy ócska ripacs, jó futsalos képességekkel.

Maradjon a PSG-be, oda való.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.12. 16:26:32

ultrasur írta:
BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Hát elvileg Hazard szinte már boritékolható és Bale is marad még 1 szezont tuti.

Odaát nálunk mindenki Mbappét szeretné, és attól tartok el is lesz hozva 300ba, úgy is rühelli Neymart...

Egy Mbappé Bale Hazard hármasal azért neki lehetne vágni a szezonnak...
A PSG-nek nem kell aggódnia az FFP miatt, szóval nem igazán látom értelmét miért adnák el, úgy hogy még most lett a játékosuk. Ráadásul többet keres, mint azt Madrdidban kapna, nincs kivásárlási ára sem. A franciák simán megtehetik, hogy inkább a lelátóra küldik, mint eladják. Hatalmas presztízs is nekik.
Plusz 19 éves, annyira nem hiszem, hogy hajtaná egy erősebb klubba szerződni. Előtte áll még egy hosszú karrier, még 3-4 év múlva is iszonyatosan fiatal lesz, bőven lesz még dobása ütőképes klubokba igazolni már valószínűleg nagyobb fizetésért is és el se kéne egyelőre hagyni Franciaországot, ami azért ilyen fiatalon nem elhanyagolható szempont.
De a PSG szerintem inkább tesz rá egy 400 milliós árcédulát és viheti aki kifizeti. Nem arról híres ilyen anyagi háttérrel rászoruljon a legjobbjai eladására és erősítse a konkurenciát.
Aztán persze lehet, hogy derült égből villámcsapásként csókolgatja majd a Madrid-címert.


Pereznek ettől függetlenül eldurranhat az agya, valszeg Hazard borítékolható, plusz mellé még egy támadó, akár tűzoltásnak. (pl. Lewa)
Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy abbahagyja-e Neymar kergetését, mert ez már olyan beteges nála, hogy kinézek belőle egy 280-300 milliós csekket is.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.12. 16:03:55

La Liga 2009-től, mikor Cristiano Ronaldo a Real játékosa lett:

Gólok
Messi - 329
C. Ronaldo - 311

Asszisztok
Messi - 122
C. Ronaldo - 88

Liga-elsőség
Messi - 6
C. Ronaldo - 2

Pichichi-díj
Messi - 5
C. Ronaldo - 3

Az Év Játékosa
Messi - 5
C. Ronaldo - 1
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.11. 17:21:10

BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Engem is érdekel. Egy gólerős középcsatár és egy világsztár van tervbe véve (Cope). Szerintem odaviszik Hazard-t meg mondjuk Icardit/Lewát vagy hasonszőrűt.

Neymar, Mbappé, Kane szerintem nem reálisak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.07.11. 16:47:48

BarcafanTomee írta:Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Hát elvileg Hazard szinte már boritékolható és Bale is marad még 1 szezont tuti.

Odaát nálunk mindenki Mbappét szeretné, és attól tartok el is lesz hozva 300ba, úgy is rühelli Neymart...

Egy Mbappé Bale Hazard hármasal azért neki lehetne vágni a szezonnak...
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.11. 16:04:19

knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
De ehhez számolj inflációt is.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.11. 15:51:50

Zsírú :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.07.11. 14:46:34

Szerintem a deal az egyértelműen win-win-win szituáció.

Kiváncsi leszek, hogy kikre építik majd a jövő csapatát. Gyanús, hogy majd a vb győztes csapatból vesznek valakit.

Tippek?
Szerintem a háttérbe már le van zsírozva valaki. Kétlem, hogy Perez is olyan balek lenne mint Barto.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.07.11. 10:47:39

Meglepett hogy tényleg lelépet a Juvéba. De örülök neki mert így a Real sehol nem lesz. :lol:

Az egóján kívül nyilván a lové is hajtotta meg az is hogy ott még inkább elrak évi 30-40 gólt mint a Ligában. Mondjuk a Dybala-Higu-Ronaldo támadó 3mas azért nem lesz gyenge...

A PSG marhára nincs rászorulva hogy Bappét meg Neymart eladja és nem is fogják ha akarnak valamit nyerni.... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.11. 10:05:43

Egy levezetni vágyó Neymart adtunk el 222 millióért, ennél jobb üzlet? :lol: :lol:

Amúgy Ronaldo más tészta. Akkora rajongótábora van, és akkora marketing értéke, hogy ha befürödne a Juventusnál és 1 év múlva csak mankóval tudna járni akkor is rengeteget hozna a konyhára az hogy ő ott van a csapatnál.

Persze ilyen Ardákat nem tudunk eladni, nem vagyunk kiscsapat, de az ilyeneket ide se kellett volna hozni.

Amúgy ebben Samperrel egyetértek, miszerint az ilyen játékosokat játszatni kell(de ehhez olyan erős kezdőcsapat kell), hogy utána el lehessen adni. Ha 4 hónapot a lelátón ült akkor nyilván a kutya se veszi meg.
De ehhez tényleg egy betonerős formában lévő kezdő kell, hogy elbírjanak 1-1 kóklert pár meccsen.


Érdekességként:
Marcelo in 2014: “Certainly not now but in the future I would like to wear the shirt of Juventus.”
Marcelo to Florentino Perez (after the UCL final) : "If Cristiano Ronaldo leaves I go too." [DonBalon]
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.11. 09:05:22

knor írta: Örülök hogy megfogtatok a mondandóm lényegét. Nem azt mondom hogy ők miért nem 100-rt mentek. Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára? A feleségétől nem tudunk megszabadulni, Arda? Gomes? Rafina? Douglas?... aki kell másnak meg azt sem tudjuk eladni
A véleményem, hogy benne van a válasz a kérdésedben.

Csúnyán hangzik, de mindenki felesleg, akit elad a Barca.

Én azért kíváncsi lennék, hogy ha leállnánk arcoskodni, akkor hány ilyen játékos lenne még mindig a nyakunkon, és mindenféle kölcsönszerződéssel operálnánk ezt.

Mindenesetre szerintem Ronaldoért ez most egy reális ár. Még rúg ott egy 100 gólt kábé, eladnak x millió mezt, és már haszonnal száll ki a Juve az üzletből. Lehet még a TV-s jogok is jobban tejelnek így.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.11. 08:38:18

knor írta:Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára?
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a nagy klubok nem azt tekintik fő célnak, hogy a vétel-eladás pluszban legyen (ez a kiscsapatokra, nevelőegyesületekre igaz), hanem azt, hogy a kiszemelt és idehozott játékosok a megszerzett címekkel és a mezeladásokkal stb. ne csak behozzák az árukat, hanem hasznot is termeljenek. Nem az „olcsón megvenni, jól eladni” a stratégia, hanem a „megvenni, hogy még több pénzt keressünk vele”.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.07.11. 06:29:21

MatyiG írta:
knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
Igen, ezen érdemes elgondolkodni. Ugyan miért nem adtuk el Init vagy Xavit 100-ért? :roll: #-o
Örülök hogy megfogtatok a mondandóm lényegét. Nem azt mondom hogy ők miért nem 100-rt mentek. Mi ingyen engedünk el mindenkit vagy kölcsön. Mikor csináltunk egy jó üzletet utoljára? A feleségétől nem tudunk megszabadulni, Arda? Gomes? Rafina? Douglas?... aki kell másnak meg azt sem tudjuk eladni
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.11. 01:23:20

knor írta:Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy 90-ert vették mindent megnyert nekik 33eves és 112-rt adják tovább. (mi mennyiért szoktunk eladni? Pl. Ini, Xavi,) Valamit jól csinálnak.
Igen, ezen érdemes elgondolkodni. Ugyan miért nem adtuk el Init vagy Xavit 100-ért? :roll: #-o
Válasz küldése