Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.14. 13:08:49

Az NSO a Mundora hivatkozva azt írja, hogy Mino Raiola nálunk járt és beajánlotta Pogbát, aki nyitott lenne a váltásra.

Pogbát egy eléggé túlértékelt játékosnak tartottam mindig is, nem szívesen látnám itt.
De nem biztos, hogy miatta járt itt Raiola, mert Ő képviseli Kantét is, akire elvileg rámegyünk.
Vagy csak megint a kis Xavi Simons-t csábítja :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.14. 12:59:16

visca el barca írta:
brazilfan írta:Költői kérdés volt, úgyhogy nem kell harapni. Ha komolyan szurkolunk egy csapatnak, akkor szerintem óhatatlanul azonosulunk is vele, érdekelni kezd a múltja, foglalkoztat, hogy mi történik a háttérben, milyen az utánpótlás stb.
innen, 2000 km-ről biztos átérzed a katalán öntudatot (ha barcelonában élsz akkor bocsánatot kérek a kommentemért)
Szándékosan nem csak az öntudatra hegyeztem ki, hanem azt írtam, hogy „érdekelni kezd a múltja, foglalkoztat, hogy mi történik a háttérben, milyen az utánpótlás stb.”
Szerintem ebben semmi különleges nincs, ez a legtöbb szurkolóval így van.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.07.14. 12:29:46

Kérdőre vonod a szurkolói identitását, majd védekezel, hogy a kérdés költői. Mégis mit vártál?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.07.14. 12:19:39

Pillanatnyilag örülök, hogy túl sok név van forgalomban és nem mániákusan hajtunk valakit, akivel aztán pofára esünk, vagy mérhetetlenül megzsarolnak. A saját utánpótlással kapcsolatban tavaszig jó volna leállni. Az A-ban ott van Samper és Alena - meglátjuk, mi lesz velük. A B meg csupa egykorú srácból áll - tavaszig úgyse lehet megmondani, hogy melyikük érik meg előléptetésre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.14. 12:15:52

brazilfan írta:Költői kérdés volt, úgyhogy nem kell harapni. Ha komolyan szurkolunk egy csapatnak, akkor szerintem óhatatlanul azonosulunk is vele, érdekelni kezd a múltja, foglalkoztat, hogy mi történik a háttérben, milyen az utánpótlás stb.
innen, 2000 km-ről biztos átérzed a katalán öntudatot (ha barcelonában élsz akkor bocsánatot kérek a kommentemért)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.14. 12:14:22

visca el barca írta:
brazilfan írta:Ha nálad ez nem számít, akkor miért drukkolsz a Barcelonának?
semmi közöd nincs hozzá ki miért szurkol a csapat. én se a katalán öntudat miatt kedveltem meg őket 20 évvel ezelőtt.
Költői kérdés volt, úgyhogy nem kell harapni. Ha komolyan szurkolunk egy csapatnak, akkor szerintem óhatatlanul azonosulunk is vele, érdekelni kezd a múltja, foglalkoztat, hogy mi történik a háttérben, milyen az utánpótlás stb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.14. 11:52:53

brazilfan írta:Ha nálad ez nem számít, akkor miért drukkolsz a Barcelonának?
semmi közöd nincs hozzá ki miért szurkol a csapatnak. én se a katalán öntudat miatt kedveltem meg őket 20 évvel ezelőtt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.14. 11:28:36

Grimaldo írta:
brazilfan írta:Nem tudom, hogy Abidal ennyire túlbuzgó-e vagy a francia válogatott világbajnoki szereplésének köszönhető, de Rabiot és Kanté esetleges megszerzésével annyira elfranciásodna a csapat, mint amennyire elhollandosodott korábban (annak nem lett jó vége).
Jó lenne nem elfelejteni, hogy eredetileg ez egy spanyol-katalán csapat, és saját nevelésű srácok is vannak a világon.
De komolyan mit számít a nemzetiség ? Mert nálam semmit ,inkább nézem a világklasszis Kantét mint egy saját nevelést aki elvan veszve és csak amiatt van a keretben ,mert ő saját nevelés/katalán.
Közhely, de a Barcelonánál mindig fontos szempont volt a katalán háttér, öntudat. Ha nálad ez nem számít, akkor miért drukkolsz a Barcelonának? Egy rakás csapat van még, ahol klasszisokat láthatsz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.14. 11:23:56

mess2009 írta: -védelem: a jobb szél évek óta megoldatlan. SR. kényszer, Semédo nincs igazán be-játszatva.
Semedo szerintem hosszú távú megoldás,én jhv-t biztosan nem vennék. Az első szezonja is bőven jó volt,pedig kétszer is megsérült hetekre,emiatt nem szorult ki Roberto a kezdőből,aki a szezon végére szét is esett azért. Az pedig hogy SR mennyire kényszer nem tudom,Mascherano beütése van az egésznek,kezdetben ő is csak kényszer hátvéd volt,aztán meg szezononként 1 meccset játszott az eredeti posztján,azt meg elég rosszul :D Én sokat nem tennék arra hogy Roberto lesz még kp nálunk,néha beugorhat,de nézve a neveket már nem csak mennyiségben de akár minőségben is meglehetünk. Sergi meg versenyezhet Semedoval,de sajnos vagy nem sajnos le fog maradni :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.14. 11:01:53

mess2009 írta: az itt emlegetett emberek közül Hazard a világ egyik legjobb formában lévő támadója a megszerzése - álom!
Coutinho, és valamelyest Messi is hozzá hasonló játékosok. Miért hoznánk ide egy harmadik tízest, amikor már van nálunk kettő? Miért klónoznánk le egy játékost még kétszer a kezdőbe ahelyett, hogy valaki olyat hoznánk, aki a játék más elemeiben tud kimagasló teljesítményt nyújtani, és ezáltal sokoldalúbb, kevésbé kiszámítható játékunk lenne?

Amúgy sem eszik olyan forrón a kását, ahogy leírtátok páran. Coutinho, Dembélé, Semedo, Mina, Paulinho, ezek jó igazolások voltak szerintem, és Rabiot is az lenne. Bár Bartoékat lehet utálni sok minden miatt, az utóbbi két transzferablakban nem végeztek rossz munkát, és összességében jóval erősebb kerettel mehetünk neki ennek az idénynek, mint az előzőnek, ha még Rabiot-t is behúzzuk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.14. 10:56:22

az a baj, hogy nem ismerjük Valverde elképzelését a jövő évi csapatról, így nehéz hozzászólni az érkező és a keresett új emberek ügyéhez.
ahogy látom mindhárom csapatrészre ráférhet az átalakítás.
-Kapusok: Cliessennel mi van ? megy vagy marad?
-védelem: a jobb szél évek óta megoldatlan. SR. kényszer, Semédo nincs igazán be-játszatva. középen a Pique-Umtiti páros rendben, Lenglet, majd meglátjuk.... a cseresor a levegőben, Yerri M. jöttés megy?! Vermalen vagy van, vagy sérült...bal oldalon Alba rendben Digne egyre lejjebb tornázza magát a kevés játék miatt(szerintem) és elmenőben?
-Középpálya: Coutinho, Busi, Rakéta rendben. az új Brazil egy kérdőjel, különösen ha Valverde eddigi beépítési módszerét nézem, lehet hogy fél évig padoztatja..? a többi lehetőség vagy gyenge, vagy éppen az eladásukon görcsölnek.
- támadó szekció. a Suarez-Messi duót rendben lévőnek kell tekinteni(kiket ha nem őket??) bár Suarez tavalyi szereplése engem nem nyugtat meg. az oda szánt cserék harmat gyengék (Paco, Vidal) Dembélé pedig sajna szintén egy nagy kérdőjel, a VB.-n gyak. szóhoz sem jutott az itteni szereplése csak ígéret.
az itt emlegetett emberek közül Hazard a világ egyik legjobb formában lévő támadója a megszerzése - álom!
Kantét figyeltem a VB.- a posztja egyik legjobbja, bőven elférne nálunk, a leg gyengébb a háromból sajna Rabiot ezért aztán valószínű őt sikerül idehozniuk.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.14. 10:45:12

brazilfan írta:Nem tudom, hogy Abidal ennyire túlbuzgó-e vagy a francia válogatott világbajnoki szereplésének köszönhető, de Rabiot és Kanté esetleges megszerzésével annyira elfranciásodna a csapat, mint amennyire elhollandosodott korábban (annak nem lett jó vége).
Jó lenne nem elfelejteni, hogy eredetileg ez egy spanyol-katalán csapat, és saját nevelésű srácok is vannak a világon.
De komolyan mit számít a nemzetiség ? Mert nálam semmit ,inkább nézem a világklasszis Kantét mint egy saját nevelést aki elvan veszve és csak amiatt van a keretben ,mert ő saját nevelés/katalán.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.07.14. 09:14:52

brazilfan írta:Nem tudom, hogy Abidal ennyire túlbuzgó-e vagy a francia válogatott világbajnoki szereplésének köszönhető, de Rabiot és Kanté esetleges megszerzésével annyira elfranciásodna a csapat, mint amennyire elhollandosodott korábban (annak nem lett jó vége).
Jó lenne nem elfelejteni, hogy eredetileg ez egy spanyol-katalán csapat, és saját nevelésű srácok is vannak a világon.

A francia vonallal nincs baj, mert pl Kante erősítés lenne. De kizárt, hogy ezek megszerzik, pláne jó áron. Az nem munka, hogy Dél-Amerikából hozunk ismeretlen játékosokat, drágán. Illetve kivásárolunk játékosokat. Vagy,hogyha nem kell Mina egy ilyen erős vb után nem tudják jó áron elpasszolni.

A vezetőség tönkreteszi a klubot, bár mivel nincs senki felháborodva és a tavalyi év se lett volna rossz, ha nincs a vereség a bajnokságban.
Igazából a zsinórban három Real Bl az ami zavar, miközben elvileg nekünk jobb csapatunk van.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.07.14. 07:07:28

Nem tudom, hogy Abidal ennyire túlbuzgó-e vagy a francia válogatott világbajnoki szereplésének köszönhető, de Rabiot és Kanté esetleges megszerzésével annyira elfranciásodna a csapat, mint amennyire elhollandosodott korábban (annak nem lett jó vége).
Jó lenne nem elfelejteni, hogy eredetileg ez egy spanyol-katalán csapat, és saját nevelésű srácok is vannak a világon.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.14. 00:01:25

Tomix354 írta:Legújabb hírek szerint minimális az esélye Hazard érkezésének. Elvileg most Kantéra mentünk rá, Gomest belevonva az üzletbe. Gyanítom most nyáron majdnem mindenkit szóba fognak hozni a klubbal
http://www.fociclub.hu/2018/07/13/a-che ... -sajtohir/" target="_blank Nem tudom ez a sky sport italia mennyire megbízható. De, hogy Kante helye is kérdés számomra, mivel ő védekező közép azthiszem. Busquets Rakitic cserének gondolják? Vagy csak ennyire elakarjuk paterolni a Portugál legendánkat, hogy minden megoldás játszik?! :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.13. 20:40:32

A Rabiot-ért folyó tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, a franciák 40+10 M-t kérnek érte. A Barca bízik abban, hogy ezt az árat csökkenteni tudja (Catalunya Radio).

Jónak tűnik a dolog ez alapján. Azért kicsit szkeptikus vagyok a katalán forrásokkal kapcsolatban a Griezmann-sztori után. Leginkább azért, mert ők a nagyot mondó vezetőségünktől kapják az infókat.

Ami Hazard-t illeti, szerintem egy ilyen Dembélé-Messi-Hazard támadósor mögöttük Coutinhoval a középpályán őrültség lenne. Ernő bánál ilyet biztosan nem fogunk látni, védekezésben kevesek lennének, támadás esetén meg simán betolnák a buszt eléjük, közülük senki nem tudna a védőkkel verekedni, és mehetne a passzolgatás napestig. Én nem örülnék egy ilyen újításnak.
davi10 írta: Közben:
A Mundo szerint Arnaiz és a Real Sociedad közeledik egymáshoz.
Eléggé későn érőnek néz ki a csávó, pedig Ő is egész ügyes volt amikor a nagyokkal játszott.

A Daily Mail szerint az Everton érdeklődik a Mina-Digne duó felől.
Mina felőlem mehet, Digne is, ha Cucurella felnőtt már ahhoz, hogy Alba cseréje legyen.
Én is eladnám mindhármat adott esetben, esetleg Minára próbálnék egy visszavásárlási opciót kötni. Arnáiz ügyesen játszott azon a pár meccsén, amit láttunk a nagyokkal. Viszont nem a saját nevelésünk, és 22-23 évesen a másod-harmadosztályban tolta, nem hiszem, hogy kell ő az A keretbe. Akkor már inkább Alcácer.
Mirandának meg állítólag a szerződésébe foglaltak valami olyat, hogy 18/19-cel kezdődően felkerül a nagyokhoz. A spanyol lapok úgy gondolják, Digne barcelonai karrierje ekkor ér véget. Akkor már inkább eladnám most, amíg lennének vevők, hiszen közben találhatnak helyette simán mást azok a klubok.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.13. 20:28:07

MatyiG írta:Hazard mi a francnak? Ott van már Coutinho.

Sampert amúgy nem mondanám sérülékenynek, nem olyan sérülései voltak, amik máskor is kijöhetnek. Inkább csak peches.

Mina pedig úgy tűnik, hogy menni fog. Akkor viszont Marlont megtartanám, és Vermát adnám el, különben jövőre megint kereshetünk új 3-4. számú védőt...

Ez attól is függ hogy hogyan képzeli el Valverde Coutinho szerepkörét.
Ha Iniesta szerepkörre akarja nevelni akkor elférne előtte Hazard, ha viszont balszélsőnek akarja akkor tényleg felesleges lenne Hazard mert ott van Q ügynök és Dembele is.

Viszont az utóbbi esetben kellene egy csúcs középpályást igazolnunk Ini helyére, ezért is gondolom hogy Coutinhot elsősorban Iniesta pótlására hoztuk.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.07.13. 20:25:15

Legújabb hírek szerint minimális az esélye Hazard érkezésének. Elvileg most Kantéra mentünk rá, Gomest belevonva az üzletbe. Gyanítom most nyáron majdnem mindenkit szóba fognak hozni a klubbal
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.07.13. 20:17:11

Hazard miért kell nekünk ennyire? Ugye nem azért mert Dembelé-t is el akarjuk boltolni. Suarez mellé/helyett hozzunk egy 9est inkább, mert Paco eladó ha jól tudom. Vagy az a terv, hogy mikor Luis nem játszik akkor Messi lesz a csatár? Körülötte meg a Coutinho, Hazard, Dembelé 3as szaladgál?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.13. 13:37:30

Hazard mi a francnak? Ott van már Coutinho.

Sampert amúgy nem mondanám sérülékenynek, nem olyan sérülései voltak, amik máskor is kijöhetnek. Inkább csak peches.

Mina pedig úgy tűnik, hogy menni fog. Akkor viszont Marlont megtartanám, és Vermát adnám el, különben jövőre megint kereshetünk új 3-4. számú védőt...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.13. 13:23:26

MessiNeymarSuarez írta: Én hagynám hogy az előszezonban bizonyítson Valverdének.
Én az összes visszatérő játékossal ezt tenném, és gyanítom hogy ez is történik. Rafinha és Samper ugye a sérülékenysége miatt vékonyabb jégen táncol, de szerintem Munir és főleg Marlon abszolút használható lehet.

Akiknek egy évük volt bizonyítani, azokat viszont habozás nélkül elengedném (Vidal, Denis, illetve Gomes is távozófélben van).
Ha még legalább 1 érkezővel számolunk, akkor főleg ideje elbúcsúzni jópár embertől, lehetőleg nem csak kölcsönbe.

Közben:
A Mundo szerint Arnaiz és a Real Sociedad közeledik egymáshoz.
Eléggé későn érőnek néz ki a csávó, pedig Ő is egész ügyes volt amikor a nagyokkal játszott.

A Daily Mail szerint az Everton érdeklődik a Mina-Digne duó felől.
Mina felőlem mehet, Digne is, ha Cucurella felnőtt már ahhoz, hogy Alba cseréje legyen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.07.13. 13:12:34

Onda Cero | A Barcelona mostmár csak Eden Hazard leigazolásával fog foglalkozni, a Willian-terv pedig a süllyesztőbe került.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.13. 12:46:43

Itt az utolsó esélye Sampernek, eddig valami mindig közbejött neki a pályafutása során, sérülés/edzőváltás, én szurkolok neki, mert szerintem lenne itt nálunk jövője, a profilja ideillik, már csak meg kéne kapnia a lehetőséget. Remélem, hogy bejátssza magát a keretbe. Valverdét talán sikerül meggyőznie.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.13. 11:35:10

MessiNeymarSuarez írta:Samperrel te mit csinálnátok?
beszámoltatnám szóban és írásban is.

viccet félretéve, semmi keresnivalója itt, a csávó már 23 éves, ha évek óta nem bírta kiharcolni hogy kerettag legyen, most sem fogja tudni, főleg ha tényleg jön még rabiot vagy vki más. eladnám amennyiért vinnék és sok szerencsét neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.13. 11:20:29

HA ez a hír valóban igaz, minden nemű kapcsolatot megszakítanák a játékossal és nem keresném többet. A Barca-nak mint elit klubnak legyen tartása, ha már a fórumon nem mindenkinek van.
Ezzel a mentalitással ma már nem sok játékos játszana nálunk. A futballisták nagy része ribanc, még a sajátnevelésű játékosaink közül nem egy ügyeskedett azzal, hogy úgy csikartak ki magasabb fizetést, hogy kijátszották a vannak ajánlataim, eligazolok kártyát. Ma már a játékosok nagy része oda megy, ahol többet fizetnek neki, tök mindegy, hogy Barca, Real, PSG stb. Kb. a 10 százalék, akinek ez még jelent vmit.
Válasz küldése