Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.03.25. 21:13:36

Elég nagy fricska, hogy a "szupersztár" Assensio, még ebben a tartalékos spanyol keretben sem kapott helyett :D Viszont Pedri remélem kap pár percet :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.07.23. 16:56:08

"I am German when we win, but I am an immigrant when we lose."
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.23. 13:30:58

Kellett egy bűnkbak, Özil beleillik a profilba. Nem is csodálom a döntését.

Statjai:

92 caps
23 goals
40 assists
5 German player of the year awards
1 World Cup
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.07.23. 13:11:27

https://index.hu/sport/futball/2018/07/ ... [auto_cenzúra]_volt/" target="_blank

Jó nagy arca van a csávónak még akkor is ha van benne igazság. A Bayernben is fel lehetne sorolni pár német játékost aki kritikán aluli volt a VB-n.
Csak is Puyol
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.18. 21:58:51

Szerintem alapvetően a feketék alkalmasabbbak a fizikai sportokra genetikailag erosebb/gyorsabb stb. mint bármelyik más rassz.

Valószínűleg azért nincsenek vidéken focipályák, mert a kapu azonnal lelenne adva a MÉHbe, a kispad meg ellene tüzelve, a pálya meg a biozás törzshelye lenne.

Profi futballisták az akadémiákról kerülnek ki, csakhát jobban kéne működniük.

http://m.nemzetisport.hu/foci-vb-2018/v ... aign=nsofb" target="_blank

Továbbra is túlértékelt játékosnak tartom de ezen a VBn nagyot ment és fejben is elég erős a pali.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.07.18. 21:37:09

MichaaBee írta:Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.
Azért van ennyi ügyes feka játékos Franciába mert mondjuk 10ből9 fehér gyerek ügyvéd,vállalkozó és orvosként szeretne és tud karrieirt csinálni. A szegényebb rétegeknek meg csak foci van, így minden srác, aki nem díler lesz, az megy grundra.

Pl. nem értem itthon miért nem basszuk teli kis focipályákkal a szegény vidéki falvakat, jó pár tehetség kikerülhetne onnan.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.18. 20:51:39

Nem az eurobarcára gondoltam :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.18. 20:42:22

messideco írta:Ha valakit érdekel, akkor a kedvenc internetes oldalunkon elérhető a torna összes mérkőzése, egy helyen :)
Én ott nem találom. :-$
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.18. 20:35:50

Ha valakit érdekel, akkor a kedvenc internetes oldalunkon elérhető a torna összes mérkőzése, egy helyen :)
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.18. 13:13:52

MessiNeymarSuarez írta:
Azon felnyerítettem hogy a hivatalos legjobb 11-be Neymar került be és nem Coutinho :lol:
Sokkal több pontot köszönhetnek Coutinhonak mint Neymarnak, persze a marketing/hype miatt be kellett rakni Neymart is.
CR-t és Messit még igazán benyomhatták volna. :lol:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.18. 13:05:10

Whoscored-es sokkal jobb összeállítás.


Azon felnyerítettem hogy a hivatalos legjobb 11-be Neymar került be és nem Coutinho :lol:
Sokkal több pontot köszönhetnek Coutinhonak mint Neymarnak, persze a marketing/hype miatt be kellett rakni Neymart is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.18. 12:48:57

MichaaBee írta:Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.
De miért ne feltételezzük? A rögbihez nem értek, de nem egy sportban figyelhető meg, hogy egy adott rassz kiemelkedik a többi közül. Illetve nem csak sportokban, hanem bizonyos foglalkozásokban, hobbikban, művészetekben is. Nem azt mondom, hogy ennek kizárólagosan genetikai okai vannak, de úgy gondolom, igenis fontos tényező.
messideco írta:A Whoscored csapata egész jól fest, szvsz eddig ez a legreálisabb. Bár a középhátvédeket lecserélném a Maguire-Varane párosra.
Csak az kérdés, nem akarunk-e vmi életszerűbb felállást, mert a középpályás védekezéssel akadni itt probléma. :lol: Én biztos, hogy raknék vkp-t, ha nem is klasszikusat, de olyan kp-t igen, akinek kiemelkedő a védelmi munkája. Napjaink labdarúgásában ez kulcs. Szóval Kantét, esetleg Pogbát beraktam volna.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.07.18. 11:08:29

A Whoscored csapata egész jól fest, szvsz eddig ez a legreálisabb. Bár a középhátvédeket lecserélném a Maguire-Varane párosra.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.17. 14:24:44

MichaaBee írta:....
Teljesen egyetértek annyi kivétellel, hogy legalább annyit finomíthatnának egy ilyen törvényen vagy kijelentésen, hogy akkor 30-50%-a kisebbségi rasszból kell származnia. Mert ugye ez alapján Dél-Afrika elmehet egy 100%-ig színes bőrű csapattal, de nem mehet el egy 100%-ig fehér csapattal.

Bárhonnan nézem ez faji megkülönböztetés ...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.07.17. 13:45:34

Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.

Nyilván egyrészt a rögbi egy hagyományosan inkább fehérek által űzött sportág (hiszen ők vitték oda Dél-Afrikába), de ez sem magyarázhatja az arányok ilyen mértékű felborulását. A probléma szerintem ott van, hogy az utánpótlás edzők valószínűleg tudatosan vagy tudat alatt előnyben részesítik a fehér rögbizőket, így felnőtt korra gyakorlatilag teljesen eltűnnek a színesbőrű játékosok, ezzel legitimálva, hogy a felnőtt válogatottba csak behívják a legjobbakat bőrszíntől függetlenül. Ettől viszont még egy létező probléma, hogy a rendszer diszkriminálja a lakosság egy részét (jelen esetben 90%-át), és ezen változtatni kell valahogy. Nyilván arról lehet vitatkozni, hogy ezt feltétlenül a felnőtt válogatott szintjén kell-e elkezdeni, de egyikünk sem elég jártas a dél-afrikai rögbiben, hogy itt egyből "kamuliberalizmusról" beszéljünk.

A nem otthon született horvát/francia játékosokkal (akár 2-2, akár 4-2 az arány) csak azt akartam szemléltetni, hogy ha az ember becsukja a szemét, akkor ugyanannyira "bevándorló" a horvát válogatott is, mint a francia. Csak míg Rakitic és Kovacic fehér, addig a franciáknál Umtiti és Mandanda (és sokan mások) nem, úgyhogy nagyobb visszhangot kapnak az európai sajtóban. Pedig egyébként vákuumban semmi különbség nincs, mindenki annak a nemzetnek a csapatában játszik, amelyikhez vallja, hogy tartozik.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.17. 11:10:36

Varatrix írta:Kis érdekesség a Rögbi világából, tudom ez a sportág kevésbé hozza lázba a többséget, de maga az eset szerintem rendkívül tanulságos hova vezet a PC, és témába vág:

A Dél-Afriaki rögbiben történt, ez tudni kell, hogy rendkívül jók, tehát állandó esélyesek:

"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."

Kellett teljesítenie! Tehát törvényi szinten határozták meg. Kérdem én nem visszás, ha egy válogatottban nem a legjobbak játszanak pusztán faji megkülönböztetésből?

Vagy a rasszizmus definíciójába beletartozik, hogy amit fehérekkel szemben követsz el az nem rasszista?

Lassan az jelenti az egyensúlyt, hogy két véglet van. :roll:

Apartheid, csak most más húzza a rövidebbet.


Na szép =D>
Igen tudjuk, csak a fehérek lehetnek rasszisták, ha mondjuk a fehérek ellen kell valamit csinálni az nem rasszizmus [-X

Elképzelem ahogy a profi rögbist kiteszik a csapatból, és beraknak egy pusztáról összeszedett valakit, aki csak azért szerepel a csapatban mert fekete. :lol: #-o Eszem megáll.

Ez majdnem olyan mint amikor azokat játszatják akik pénzesek, és nem azokat akik a legtehetségesebbek és legjobb játékosok.
Vagy az amikor a királyi 3.14csa kitalálta hogy ő keményen küzd a női egyenlőségért ezért szigorúan csak NŐKKEL hajlandó dolgozni az esküvőn, bezzeg ha ez fordítva lett volna az már női nem ellenes bűntett.


Falra tudok mászni amúgy ettől a hatalmas kamuliberalizmustól.
Mi lesz még itt? Kitalálják hogy a megkötendő házasságoknak X százalékának azonos neműnek kell lennie, és majd szólnak Katinak meg Ferinek hogy ők nem házasodhatnak össze mert túl magas a hetero arány? #-o
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.17. 11:02:31

Kis érdekesség a Rögbi világából, tudom ez a sportág kevésbé hozza lázba a többséget, de maga az eset szerintem rendkívül tanulságos hova vezet a PC, és témába vág:

A Dél-Afriaki rögbiben történt, ez tudni kell, hogy rendkívül jók, tehát állandó esélyesek:

"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."

Kellett teljesítenie! Tehát törvényi szinten határozták meg. Kérdem én nem visszás, ha egy válogatottban nem a legjobbak játszanak pusztán faji megkülönböztetésből?

Vagy a rasszizmus definíciójába beletartozik, hogy amit fehérekkel szemben követsz el az nem rasszista?

Lassan az jelenti az egyensúlyt, hogy két véglet van. :roll:

Apartheid, csak most más húzza a rövidebbet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.07.17. 10:18:07

Undorító amit a kormánypropaganda művelt a vb alatt. Nem elég, hogy minden meccs szünetében pofátlanul tolták a gyűlöletpropagandát(hogy van az, hogy a lelátókról ki van tiltva, de a tv stúdiókból nem???), most még a horogkeresztény, fideszes megmondó emberek is "niggereznek", "migránsoznak" meg "bevándorlóválogatottaznak" napok óta a franciák kapcsán. Hánynom kell.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.07.17. 08:16:55

Szóval 2-2
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.07.17. 08:14:06

Azok a játékosok, akik a döntő résztvevői közül nem válogatottjuk országában látták meg a napvilágot.

FRANCIAORSZÁG
Samuel Umtiti (Kamerun)
Steve Mandanda (Kongói DK)

HORVÁTORSZÁG
Ivan Rakitic (Svájc)
Dejan Lovren (Bosznia és Hercegovina - bár ekkor még Jugoszláviának hívták)
Mateo Kovacic (Ausztria)
Vedran Corluka (Bosznia és Hercegovina, ekkor még szintén Jugoszlávia részeként)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.07.17. 05:53:29

Gusztustalan,amit kishazánkban a magukat kereszténynek és vallásosnak hazudó emberek egy része beszél. "A bevándorló ország legyőzte a katolikusat"ezt egy szóvivő bírta böfögni.Ez jutott eszébe a vb döntőről. Hrutka Janinak nagy pacsi,hogy szembesítette a hülyeségeivel valamelyik komcsiból lett turbójobber újságokba író trógert. Amúgy a rasszistákat nem zavarja,hogy fekete az árnyékuk?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.17. 00:10:51

Elég sok helyen megy az “afrikázás”, valahol jogos (bár nagyrészük Franciaországba született) de sose fogom elfelejteni amikor a 36 éves brazil Fradi játékosnak (nem jut eszembe a neve) tolmácson keteszül konyorogtek a Sport TVbe hogy legyen magyar válogatott.

Ez a jövő, a fehérek egyre inkább kisebbségbe lesznek, a feketék meg a muszlimok sok gyereket vállalnak és egyre többen vándorolnak be. Nekem ezzel nincs problémám, a bolygónk mindenkié de csak akkor fog működni ha nincs rasszizmus egyik fél részéről se.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.16. 23:50:58

MessiNeymarSuarez írta:http://www.origo.hu/nagyvilag/20180716- ... =nagyvilag

Eszem megáll #-o


Szerintem nem kellene arra büszkének lenniük hogy tele van az ország csokikkal, akiknek a legnagyobb részük nyomornegyedben él, és esetleg közülük 1-2 kikerül és sikeres focista lesz.


Jut eszembe miért csak fehér ember lehet rasszista?
[-X
nem tudom te milyen színű vagy, de amit ide írtál az színtiszta rasszizmus. :mrgreen:
az Origo.hu-t amúgy lehet ide idézni?! :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.07.16. 22:49:53

Pogba a horvátok ellen:

- legtöbb sikeres passz
- legtöbb sikeres hosszú passz
- legtöbb megnyert párharc
- legtöbb sikeres szerelés
- legtöbb szerzett labda
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.16. 22:31:34

http://www.origo.hu/nagyvilag/20180716- ... =nagyvilag" target="_blank

Eszem megáll #-o

Legközelebb az izlandiakat is betalálják hogy miért olyan rasszista szemetek amiért mindegyikük kék szemű és szőke? [-X
Szerintem nem kellene arra büszkének lenniük hogy tele van az ország csokikkal, akiknek a legnagyobb részük nyomornegyedben él, és esetleg közülük 1-2 kikerül és sikeres focista lesz.


Jut eszembe miért csak fehér ember lehet rasszista?
Bezzeg ha egy afrikai csapatnak szólna be hogy miért csak barnák vannak a keretben, akkor abból nagyobb botrány lenne és az már egyenesen rasszizmus [-X
Válasz küldése