Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.07.30. 13:25:34

Cestus írta:Eszembe jutott egy név ma: Milinkovic-Savic.
VB alatt nem ő volt velünk meg másokkal is szóba hozva valami röhejesen nagy összegért?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.30. 12:35:08

Vbn sem cdinált semmi emlitésre méltot
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.30. 11:43:35

Cestus írta:Szerintetek?
én nem sokat láttam játszani, de nekem ilyen pogba butított verziójának tűnik. 100-150 milliókét meg vicc, a mai árak mellett is
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.07.30. 11:10:19

valahogy úgy érzem, hogy Valverde Alba pihentetése/sérülése esetén inkább fogja Vermaelent, esetleg Umtitit (Lenglet nem tudom mennyire tud ott játszani) a baloson használni
Így van és sajnos a többi posztra is igaz, akiben nem bízik azokat, még kényszerhelyzetbe se nagyon játszatja. Tavaly is sokkal több lehetőség járt volna, Paconak, Denisnek, Delofeunak, Minanak, Dembelének.

De inkább játszott a sérült Pique hónapokon keresztül, meg Gomes aki inkább hátrányt hozott, mint pluszt ha beállt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.30. 11:09:12

Eszembe jutott egy név ma: Milinkovic-Savic.

Előre leszögezem, hogy szerintem nagyon túlfújták a gyereket az elmúlt időszakban, bőven nem egy 100-150 milliós játékos, ahogy egyes helyeken olvasni lehetett. Nem is vagyok a rajongója.

Viszont: ha Valverdének Paulinho kellett volna, és nem szerette volna, hogy elmenjen, akkor egy hozzá hasonló erőember biztosan kellene még neki a keretbe, jelenleg ilyen játékosunk a középpályán nincs. Gondolom Rabiot-t kívántuk idehozni Paula pótlására (meg még felmerült Pogba neve, de csak pár halk pletyka formájában), de ugye ő nagyon úgy néz ki, hogy marad.

Ugye volt olyan hír, hogy Abidalnak lenne egy titkos nagy igazolása, akiről elvileg még nem hallottunk (Malcomon felül). Savic szerintem kb. azt tudja, mint Paula: nem a legjobb összjátékban (bár technikás, vannak jó passzai, de tiki-takára szerintem nem a legalkalmasabb), de birkózik az ellenfelekkel, a felrúgott labdákat lefejeli, és viszonylag gólerős. Ehhez képest érdekes, hogy semmi olyan hír nem volt, hogy érdeklődnénk utána.

Szóval ezek alapján el tudom képzelni, hogy rámegyünk, ha az olaszok értelmes áron bocsátják áruba. Szerintetek?

Szerk.: ja és a slusszpoén: a srác Katalóniában született, és spanyol állampolgár is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.07.30. 11:13:12-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.30. 10:41:03

zeli39 írta:
visca el barca írta:én nem követem a B-s meccseket de ha jól tudom ott cucurella játszott inkább, szóval sanszosabb h a tapasztalat miatt őt fogják felhozni.
Te már többször megírtad,hogy ha valaki a B csapatnál sem kezdő,hogy lehetne az a nagy csapatnál :-)ebben van is logika de mivel azt is leírtad ,hogy nem igen követed az utánpótlás meccseit így sok infód nem lehet.Miranda a múlt szezont a juvenil A csapatnál kezdte de kényszerből januárba átkerült a B csapathoz sérülések miatt.Viszont folyamatosan a juvenil A -val az ifi BL-ben is játszott tehát a B-ben nem lehetett alapember hisz neki hét közben utazásai és BL meccsei is voltak .
Miranda ősszel játszott néhány meccsen, a többit végig Cucu vitte. Utóbbival történt, hogy szezon közben hívták fel a B-be és Juvenil játékosként lett stabil helye ott.
Miranda biztosan nem fog 18 évesen átugrani egy korosztályt és kerül fel az A-csapatba, főleg, hogy ott van már egy rutinosabb, szintén tehetséges játékos.
Ő tökéletes helyen van, a Juvenilt már kinőtte, de az A csapathoz még kevés.

Személy szerint nagyon kedvelem a fiatalokat és nagyon szurkolok, hogy fussanak be karriert nálunk, de valahogy úgy érzem, hogy Valverde Alba pihentetése/sérülése esetén inkább fogja Vermaelent, esetleg Umtitit (Lenglet nem tudom mennyire tud ott játszani) a baloson használni. Inkább a kupában kaphat esélyt, de ne nekem legyen igazam és mire Alba kezd kikopni már legyen komoly helyettese.
Vagy hozzuk vissza 50 millióért Grimaldot. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.30. 09:14:25

visca el barca írta:én nem követem a B-s meccseket de ha jól tudom ott cucurella játszott inkább, szóval sanszosabb h a tapasztalat miatt őt fogják felhozni.

Az, hogy kit hoznak fel ha jól tudom már túlhaladott álláspont. Amellett Miranda még csak 18 éves és ősszel játszott vagy 5-6 meccsen, szóval 0 rutinja van, berakni Alba mögé, ahol semmit sem fejlődhet kb. azt jelentené, hogy nem sokat fejlődik és a korosztályos válogatottakat is elfelejtheti. Cucurella nagyon tehetséges, a tavalyelőtti szezonban, amikor kissé kényszerűségből kellett felmennie a B-kerethez egyből megragadta az esélyt.
A tavalyi szezont megint jól kezdte, de tavaszra valamiért visszaesett és csak muatóba volt igazán jó meccsei, sokszor lógott ki negatív irányban a mezőnybenl. Pedig én még ősszel szinte biztos voltam benne, hogy kész lesz a nagycsapatra, bár még cssak beugró szinten, egy évnyi másodosztályos szezonnal a fiataloknál nem biztos, hogy a legjobb ötlet már bedobni, különösen Alba mögé. De amúgy is kicsit megrendült a bizalmam a tavaszát látva, remélem csak egy átmeneti hullámvölgy volt.
Miranda szerintem a B-csapatra simán megérett, azzal nem lesz gondja, de a felnőttekhez egyenlőre nagyon kevés.

Ettől a szezontól én nagyon sokat várok, nagyon jó generáció jött össze, kiegészülve rutinosabb játékosokkal. Chumi (bár kh igazolás biztos lesz), Riqui, Monchu, Busquets, Abel Ruiz, de még Collado is nagy ígéretek, (Orellananak szerintem még jó lenne egy szezon a Juvenilben, már csak a sérülése miatt is)

Amúgy Palenciaról kacsa volt a hír, hogy eligazol vagy tény tényleg elmegy? Valamennyire örülnék, mert akkor megnyílna az út Morey előtt, akitől szintén sokat várok, bár ha tényleg hozzák ezt a szenegáli gyereket ott vagyunk ahonnan indultunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.30. 09:12:41

Szerintem Cucurella lesz felhozva, mivel ha ő nem üti majd meg a szintet, még mindig ott lesz Miranda a B-ben vésztartaléknak. Kettejük közül nekem Miranda volt a meggyőzőbb a T'ham ellen, bár jóval erősebb társakkal játszhatott.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.30. 08:16:07

én nem követem a B-s meccseket de ha jól tudom ott cucurella játszott inkább, szóval sanszosabb h a tapasztalat miatt őt fogják felhozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 01:38:19

Sokat én sem láttam őket játszani, Miranda védekezésben, Cucu támadásban erősebb, szóval inkább utóbbi marad a B-ben szerintem. :)
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.07.29. 23:53:03

MatyiG írta:
dinnyesz írta:Csak összefoglalókat láttam a spurs elleni meccsről, de Miranda volt a 18-as ha jól sejtem. Ez alapján ő elég tehetségesnek tűnik, kiugratásai is voltak meg a gól előtt olyan laza mozdulattal bökött egy keresztlabdát ami nagyon tetszett :D Cucu-val jókat fognak vívni a csere szerepért szerintem.
Nem hinném, hogy mindkettőjük A-kerettag lenne, szerintem egyikükre rábök Valverde, és ő fog mindig a nagyokkal edzeni.
Én bevallom nem nagyon láttam még őket játszani, csak olvastam róluk a véleményeket. Szerinted/szerintetek kiben van több potenciál?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 23:50:36

dinnyesz írta:Csak összefoglalókat láttam a spurs elleni meccsről, de Miranda volt a 18-as ha jól sejtem. Ez alapján ő elég tehetségesnek tűnik, kiugratásai is voltak meg a gól előtt olyan laza mozdulattal bökött egy keresztlabdát ami nagyon tetszett :D Cucu-val jókat fognak vívni a csere szerepért szerintem.
Nem hinném, hogy mindkettőjük A-kerettag lenne, szerintem egyikükre rábök Valverde, és ő fog mindig a nagyokkal edzeni.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.07.29. 23:42:41

Csak összefoglalókat láttam a spurs elleni meccsről, de Miranda volt a 18-as ha jól sejtem. Ez alapján ő elég tehetségesnek tűnik, kiugratásai is voltak meg a gól előtt olyan laza mozdulattal bökött egy keresztlabdát ami nagyon tetszett :D Cucu-val jókat fognak vívni a csere szerepért szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 22:38:24

Adriano után kellett egy csere balhátvéd, aki mondjuk lehetett volna Grimaldo, de miután eladtuk, jogos volt Digne megvétele, aki azért általában hozott egy közepes, de stabil szintet. Bár jogos, hogy nem sokat játszott volna Grimaldo, de akkor meg kölcsönadni, vagy opcióval, bármi. A Benficából nem fogjuk visszahozni, hacsak nem pengetünk érte egy csomót.

Remélem, hogy a mostani fiatalok megoldják Alba pótlását.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.29. 22:33:31

palesz77 írta:Digne utazik haza, hamarosan hivatalos lesz a távozása gondolom. Remélem lesz még pár játékos akiről hasonló híreket kapunk a túrán.
Ezt a gyereket is fontos volt megvenni anno. Mondjuk Alba annyira jó és fontos hogy elképzelni nem tudom mi történne ha kiesne pár honapra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.07.29. 22:30:43

MatyiG írta:Cucu vagy Miranda pótolja? Mert gondolom, hogy nem fogunk oda venni senkit. Milyen jó lenne most egy Grimaldo... :roll: :)
Majd ,ha Alba kifele megy :D most még nagy hülyeség lenne szerintem idehozni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 22:13:46

Cucu vagy Miranda pótolja? Mert gondolom, hogy nem fogunk oda venni senkit. Milyen jó lenne most egy Grimaldo... :roll: :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.07.29. 22:12:07

Digne utazik haza, hamarosan hivatalos lesz a távozása gondolom. Remélem lesz még pár játékos akiről hasonló híreket kapunk a túrán.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 17:28:16

visca el barca írta:
davi10 írta:Chino pedig leírta, hogy nálunk nem a posztján volt használva.
gondoljátok majd fog itt középcsatárt játszani? lajos fix kezdő, ha meg ne adj isten kidől, akkor is inkább messi fog a helyén játszani.

Muszáj lesz meglépnie Ernőnek a rotációt, ha nem akarja hogy a csapat 3/4-ede fásult legyen a tavasz érdemi részére
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 17:05:41

visca el barca írta:
davi10 írta:Chino pedig leírta, hogy nálunk nem a posztján volt használva.
gondoljátok majd fog itt középcsatárt játszani? lajos fix kezdő, ha meg ne adj isten kidől, akkor is inkább messi fog a helyén játszani.
Mert mi mást játszana? Pacót eladjuk, úgy néz ki. Eddig ő játszott Luis helyett, most Munir fog. Két szélen meg ott lesz Dembélé, Malcom és Coutinho, Denis.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.29. 16:59:44

davi10 írta:Chino pedig leírta, hogy nálunk nem a posztján volt használva.
gondoljátok majd fog itt középcsatárt játszani? lajos fix kezdő, ha meg ne adj isten kidől, akkor is inkább messi fog a helyén játszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.29. 16:28:32

Yokozuna írta:Nem is értem miért hoznánk vissza Munirt. Szürke kiegészítő ember volt eddigi csapataiban, és nem nagyon kapkodnak érte. Deulofeu legalább jó teljesítményével érte el azt, hogy visszahívták, és azok után sem kapott kellő bizalmat.
Tudjuk mire képes, annyi percet sem fog kapni mint Paco. De ha pont rá van most szükség, és felajánlják neki, biztosan maradni fog.
Tavaly 33 Liga-meccsen lépett pályára az Alavésben, azelőtt 34 bajnokin a Valenciában, ez lenne a szürke kiegészítő ember? #-o

Deulofeunak volt egy jó fél éve a Milánban, aztán megmutatta, hogy semmire sem hivatott nálunk. Fél év alatt kapott 17 meccsen lehetőséget, két gólra és két gólpasszra futotta.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 16:18:19

Én már azt sem értettem, miért kellett elküldeni innen, avagy mi az istenért kellett pacot idehozni. A srác kevés játékperccel is sok gólt lőtt, ráadásul lendületet tudott hozni a támadásokba. A tehetsége megvan, ha kapná a perceket, kiváló játékos válna belőle, hacsak nem roppan össze a nyomás alatt, mint dulifuli.
Mindemellett a legnagyobb erőssége az, hogy olyan stílusú középcsatár, akiből elképesztően kevés van a piacon, vagy úgy általában a focivilágban, cserébe a gyorsabb támadójátékot játszó csapatokba fontos.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.29. 15:43:34

Yokozuna írta:Nem is értem miért hoznánk vissza Munirt. Szürke kiegészítő ember volt eddigi csapataiban, és nem nagyon kapkodnak érte. Deulofeu legalább jó teljesítményével érte el azt, hogy visszahívták, és azok után sem kapott kellő bizalmat.
Tudjuk mire képes, annyi percet sem fog kapni mint Paco. De ha pont rá van most szükség, és felajánlják neki, biztosan maradni fog.

Ez a szürke kiegészítő ember ha jól tudom tavaly házi gólkirály lett az Alavesben, lejjebb írta MatyiG a statjait, Chino pedig leírta, hogy nálunk nem a posztján volt használva.

Deulofeu pont elég bizalmat kapott, sőt, még többet is, mint kellett volna.
Munir 22 éves. 1-gyel idősebb, mint Dembele, Malcom meg Arthur. Neki nem jár még idő bizonyításra, ha az edző szerint jobban illik az elképzeléseibe, és még a focinkban is nagyobb tapasztalata van?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.07.29. 15:18:12

Nem is értem miért hoznánk vissza Munirt. Szürke kiegészítő ember volt eddigi csapataiban, és nem nagyon kapkodnak érte. Deulofeu legalább jó teljesítményével érte el azt, hogy visszahívták, és azok után sem kapott kellő bizalmat.
Tudjuk mire képes, annyi percet sem fog kapni mint Paco. De ha pont rá van most szükség, és felajánlják neki, biztosan maradni fog.
Válasz küldése