Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.01. 22:38:02

MatyiG írta:Malcomot egyelőre ne kiabáljuk el, sokat eddig nem játszott, Dembélé pedig még továbbra is kérdés, hogy jövőre milyen teljesítményt fog nyújtani.

Szerintem Coutinho, Messi és Suárez ott lesz a gálakezdőben, és Malcom/Dembélé a formájuktól, ellenféltől függően.
Előző szezon alapján szerintem is őket fogja tolni EV. Messi nem kérdés, még kihagyhatatlan, de nagyon remélem, hogy visszaszerez valamit a motivációjából, mert egyre nehezebb lesz elbírnia a csapatnak a sétálgatását.

Suarez viszont harmatgyenge volt a szezon nagyjában, beleértve a vb-t is. Nagyon remélem, hogy valamelyik fiatal dobbant akkorát, hogy ne kelljen rá számítani. Stabilabb is lenne a csapat, ha védekezésre hajlandó csatárunk lenne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.31. 14:42:15

Malcomot egyelőre ne kiabáljuk el, sokat eddig nem játszott, Dembélé pedig még továbbra is kérdés, hogy jövőre milyen teljesítményt fog nyújtani.

Szerintem Coutinho, Messi és Suárez ott lesz a gálakezdőben, és Malcom/Dembélé a formájuktól, ellenféltől függően.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.31. 14:32:53

Chino írta:
mess2009 írta:szerintem a Messi ügy kulcsa Valverde! neki kell felismernie időben, hogy a srác valójában képes e még arra amit eddig csinált, irányít, gólhelyzetek sokaságát teremti másoknak, gólokat lő! de van még egy másik ügye is : Suarez. többen ma is ajnározzák azzal, hogy elmozog, helyet csinál,...stb. igen csak éppen ami a feladata lenne a góllövés, abban esett vissza látványosan. emlegetik még, hogy rossz helyen játszatja Valverde, tény az is, hogy a szezon utolsó harmadában Messit az európai góllövő listán helyzetbe kellett hozni, de ettől még a probléma - Suarez szerepe - továbbra is fennáll. a megoldás pedig szerintem az lehet, hogy nagyobb szerepet kell kapnia egy Suarez nélküli támadóhármasnak is hogy legyen valódi alternatíva és versenyhelyzet.
A kiemelt részt hiába próbálják elbagatellizálni, de ez volt a kulcs. Suarez egy tipikus center, akinek az erőssége érkezni a labdákra, megtartani a tizenhatoson belül, befejezni az akciókat, de ezt gyakorlatilag szélsőként játszva képtelen megtenni. Nem technikás, az 1 vs 1-eket rendre elveszti, nem tudja meghúzni mert ezekben nagyon gyenge, túl statikus, lassú hozzá, ott idegen test, plusz nem is 22 éves. Baromi látványos hol "tölti az idejének" nagy részét. És ezt nem hiszem, hogy sok hasonló szerepkörben lévő játékos jobban csinálná. Amikor Neymar volt a baloson nem volt ilyen probléma, max. néhány nagy helyzetet puskázott el, de mindig oda tudott kerülni.
Ez pedig nem kifogás és nem védeni akarom, mert engem is rohadtul idegesít, hogy elhalnak rajta a támadások, de ezt muszáj figyelembe venni, mielőtt pálcát törünk felette.
Ez mind igaz,de én izgalmasabbnak és jobbnak találnék egy, Dembele-Messi-Malcom 3mast, mögöttük Coutinhoval. Én úgygondolom, hogy Suarez nem feltétlenül kezdőszint ilyen játékosok melett. Messit jobban elnézegetném hamis 9esként... Kontra focihoz is zseniális ez a 4 ember, najó mondjuk Messi annyira nem szeret futni, de Dembele, Coutinho, Malcom megállíthatlanok. Lehet ezzel egyedül vagyok, de nálam Suarez nem feltétlen lenne kezdő, persze ez függ attól, hogy Malcom mennyire válik be. De az igaz, hogy Suareznek a 9es pozíció az igazi, de nálam ő a gyenge láncszem. Nemtudom megvalósul-e, de megnéznék egy ilyen 4est elöl.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.31. 12:15:05

mess2009 írta:szerintem a Messi ügy kulcsa Valverde! neki kell felismernie időben, hogy a srác valójában képes e még arra amit eddig csinált, irányít, gólhelyzetek sokaságát teremti másoknak, gólokat lő! de van még egy másik ügye is : Suarez. többen ma is ajnározzák azzal, hogy elmozog, helyet csinál,...stb. igen csak éppen ami a feladata lenne a góllövés, abban esett vissza látványosan. emlegetik még, hogy rossz helyen játszatja Valverde, tény az is, hogy a szezon utolsó harmadában Messit az európai góllövő listán helyzetbe kellett hozni, de ettől még a probléma - Suarez szerepe - továbbra is fennáll. a megoldás pedig szerintem az lehet, hogy nagyobb szerepet kell kapnia egy Suarez nélküli támadóhármasnak is hogy legyen valódi alternatíva és versenyhelyzet.
A kiemelt részt hiába próbálják elbagatellizálni, de ez volt a kulcs. Suarez egy tipikus center, akinek az erőssége érkezni a labdákra, megtartani a tizenhatoson belül, befejezni az akciókat, de ezt gyakorlatilag szélsőként játszva képtelen megtenni. Nem technikás, az 1 vs 1-eket rendre elveszti, nem tudja meghúzni mert ezekben nagyon gyenge, túl statikus, lassú hozzá, ott idegen test, plusz nem is 22 éves. Baromi látványos hol "tölti az idejének" nagy részét. És ezt nem hiszem, hogy sok hasonló szerepkörben lévő játékos jobban csinálná. Amikor Neymar volt a baloson nem volt ilyen probléma, max. néhány nagy helyzetet puskázott el, de mindig oda tudott kerülni.
Ez pedig nem kifogás és nem védeni akarom, mert engem is rohadtul idegesít, hogy elhalnak rajta a támadások, de ezt muszáj figyelembe venni, mielőtt pálcát törünk felette.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.07.31. 11:43:45

Nyugodjatok meg, Suarezt csak egy súlyos sérülés fogja kirakni a kezdőből, EV nem, az hétszentség. Ilyen kalibert nem hagy ki, ezt láttuk az őszi megye 1-es formájánál, annál rosszabbul fizikai képtelenség játszani, bár akkor alternatívája sem volt, szóval ez is közrejátszott.

Messi meg marad ilyen, mint az elmúlt 2-3 szezonban
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.07.31. 11:38:58

szerintem a Messi ügy kulcsa Valverde! neki kell felismernie időben, hogy a srác valójában képes e még arra amit eddig csinált, irányít, gólhelyzetek sokaságát teremti másoknak, gólokat lő! de van még egy másik ügye is : Suarez. többen ma is ajnározzák azzal, hogy elmozog, helyet csinál,...stb. igen csak éppen ami a feladata lenne a góllövés, abban esett vissza látványosan. emlegetik még, hogy rossz helyen játszatja Valverde, tény az is, hogy a szezon utolsó harmadában Messit az európai góllövő listán helyzetbe kellett hozni, de ettől még a probléma - Suarez szerepe - továbbra is fennáll. a megoldás pedig szerintem az lehet, hogy nagyobb szerepet kell kapnia egy Suarez nélküli támadóhármasnak is hogy legyen valódi alternatíva és versenyhelyzet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.31. 11:29:40

Subinho írta:Azért erős túlzás a 38 meccsen varázsol és az 5 labdát bepasszol dolog! Voltak tavasszal Leónak is rossz meccsei bőven, az az említett 5 labda meg lehet BL győzelmet hozott volna. Nem kell 38 meccsen varázsolni, vannak mások is a csapatban, de tavasszal a BL-ben igenis húzza a csapatot. Sztem erre gondolt az előttünk szóló.

Én annyira nem vagyok kétségbe esve, ami a post-Messi érát illeti. Nyilván nagyon meg fogja érezni a csapat, egy ilyen zsenit nem lehet pótolni, nem lehet már a villanásaira támaszkodni és arra, hogy majd ő megkapja a labdát és megcsinálja a helyzetet/gólokat lő, a hiányát bármely csapat komolyan megérezné.
Ugyanakkor van egy árnyoldala is ennek a Messi köré épített csapatnak. Más játékosok képtelenek voltak így kibontakozni, még ha 3-4 játékos volt a Bolhán, akkor is mindenki őt kereste. Láttuk, hogy pl. Dembelé is hogyan tudott 2-3 emberen keresztül menni, ezt az argentínnal nagyon ritkán lehetett megtenni. De a távoli lövések is igen-igen elmaradtak, míg nem jött Coutinho. Amellett több embernek kellett komolyabban kivenni a részét a védekezésből, kp-ról már nem volt várható segítség. A széljáték sem volt már olyan meghatározó, kivéve Alba felfutásait. Talán ez is volt az oka, hogy Valverde felhagyott a 4-3-3-al és inkább "beáldozta" Suarezt, hogy ne rohanjanak át a kp-n. Ez csak néhány apróság és teória, de egy-két aspektus könnyen elképzelhető.

Persze minezzel együtt Messivel sokkal eredményesebb a csapat és gyengülni fogunk, de átszervezéssel, amihez vannak minőségi embereink nem lesz olyan sokak által vizionált visszaesés. Attól félek igazán, hogy vele több, meghatározó kulcsjátékos is kieshet. Pl. Busi vagy Alba, akiket pótolni szintén iszonyatosan nehéz lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.31. 10:57:20

Sinya22 írta:Illetve még lehet abban is bízni,hogy Suareznek sem 3 hónap kell mire be tudja rúgni a helyzeteit. Így is megrúgta a maga góljait,de ősszel lehetett volna ez sokkal több a bajnokságban,meg úgy a Bl-t nézve is összekaphatná magát kicsit. Remélem ő is kipiheni magát,mert még is csak ő az első számú gólfelelős Messi után,főleg ha mögöttük nem játszik majd adott meccseken Dembelé/Malcom.
Ja, ez is fontos lenne. Én még azt is megkockáztatnám, hogy Suárez az első számú gólfelelős, hiszen ő tartózkodik a tizenhatoson belül nagyrészt, Messi meg valahol hátrébb kóborol. Így elsősorban az urunak kellene befejeznie az akciókat, más kérdés, hogy ő maga vagy Valverde kitalálta, hogy ő is szálljon be a támadásépítésbe néha (ennek az eredménye pedig katasztrofális szokott lenni). Többet kellene pihentetni, vagy nem tudom. A bajnokságban szerintem egy Dembélé-Messi-Malcom támadósorral is jók lehetünk sok meccsen, a leggagyibb ellenfelek ellen még talán Munirt is elbírja a kezdő. A BL-be viszont kellene egy kíméletlen Suárez.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.31. 10:33:06

Cestus írta:Jó lesz Messi jövőre, szerintem nem kell félnünk. Most már meglesznek a kreatív társak, nem Deulofeuval meg Vidallal kell a szezont elkezdenie. A BL-ben meg lesznek jó és rossz meccsei is, ahogy Ronaldónak is. Remélhetőleg a rossz meccsein majd most már jön egy Coutinho/Malcom bombagól, vagy Dembélé lefut mindenkit és beszólózza a lasztit az ellenfél kapujába, és ezzel megmentik a hátsóját.
Illetve még lehet abban is bízni,hogy Suareznek sem 3 hónap kell mire be tudja rúgni a helyzeteit. Így is megrúgta a maga góljait,de ősszel lehetett volna ez sokkal több a bajnokságban,meg úgy a Bl-t nézve is összekaphatná magát kicsit. Remélem ő is kipiheni magát,mert még is csak ő az első számú gólfelelős Messi után,főleg ha mögöttük nem játszik majd adott meccseken Dembelé/Malcom.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.31. 08:56:11

Jó lesz Messi jövőre, szerintem nem kell félnünk. Most már meglesznek a kreatív társak, nem Deulofeuval meg Vidallal kell a szezont elkezdenie. A BL-ben meg lesznek jó és rossz meccsei is, ahogy Ronaldónak is. Remélhetőleg a rossz meccsein majd most már jön egy Coutinho/Malcom bombagól, vagy Dembélé lefut mindenkit és beszólózza a lasztit az ellenfél kapujába, és ezzel megmentik a hátsóját.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.31. 07:19:36

Azért erős túlzás a 38 meccsen varázsol és az 5 labdát bepasszol dolog! Voltak tavasszal Leónak is rossz meccsei bőven, az az említett 5 labda meg lehet BL győzelmet hozott volna. Nem kell 38 meccsen varázsolni, vannak mások is a csapatban, de tavasszal a BL-ben igenis húzza a csapatot. Sztem erre gondolt az előttünk szóló.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 22:53:21

optimus írta:
Nero. írta:Idén nem érdekel mit csinál a bajnokságban, a tavaszi BL meccseken akarom látni villogni.
Én meg remélem ahogy eddig is tette, úgy idén is 38 meccsen keresztül fog varázsolni a kiscsávó, és szokásához híven minden meccsre fog jutni egy olyan mozdulata amit a világon más rajta kívül nem tud megcsinálni. Bármikor ez mint hogy a szezon 80%-ában teljesen értékelhetetlenül játszon, majd bepasszoljon 5 labdát az ötösről tavasszal.
Dettó. Nem akarom végigszenvedni a bajnoki szezont. Legrosszabb esetben csak úgy, ahogy néha tavaly, miközben jöttek az eredmények. :D
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.07.30. 22:51:17

Nero. írta:Idén nem érdekel mit csinál a bajnokságban, a tavaszi BL meccseken akarom látni villogni.
Én meg remélem ahogy eddig is tette, úgy idén is 38 meccsen keresztül fog varázsolni a kiscsávó, és szokásához híven minden meccsre fog jutni egy olyan mozdulata amit a világon más rajta kívül nem tud megcsinálni. Bármikor ez mint hogy a szezon 80%-ában teljesen értékelhetetlenül játszon, majd bepasszoljon 5 labdát az ötösről tavasszal.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 22:42:57

MQuCsabi írta:Kutyával könnyű menőzni, bezzeg, ha angol bulldog lenne... :D
Jogos, kettéharapná a lábát. [-X
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.30. 22:37:12

Kutyával könnyű menőzni, bezzeg, ha angol bulldog lenne... :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 20:27:49

Nyiri81 írta:Messi is megkezdte az alapozást
https://www.instagram.com/p/Bl3AsyqFulz/" target="_blank
Csak ballal megy neki... :roll: :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.30. 19:52:11

Idén nem érdekel mit csinál a bajnokságban, a tavaszi BL meccseken akarom látni villogni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.07.30. 17:16:18

Messi is megkezdte az alapozást
https://www.instagram.com/p/Bl3AsyqFulz/" target="_blank
Csak is Puyol
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.30. 15:41:13

MatyiG írta:
Getafék ellen könnyű. [-X
hát. a nagy meccseken meg csak bujkál
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.30. 14:59:37

Getafék ellen könnyű. [-X
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.07.30. 14:26:12

TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.07.26. 12:25:35

Kint voltam Iniesta utcsó meccsén és végre láthattam élőben Messit mint 5-szörös aranylabdás érett focistát. (2009-be is láttam de ott nem volt aranylasztija és valahogy eltelt az a 2 meccs... Neymaros időszakban is kint voltam persze hogy sérült volt pont azon a meccsen)
Na szóval amikor beállt csereként Ini utolsó meccsén iszonyat orgánum vette körül már amikor elment melegíteni.
Aztán amikor labdához ért, szlalomozott teljesen más dimenzió volt a többi TOP focistánkhoz képest, nagyon komoly volt.
Muszáj, érdemes kimenni élőben is látni amíg van rá lehetőség.
(Clasicot bánom, most akartam volna kimenni a legendás CR-Messi párharcot megnézni), amíg lehet és van rá lehetőség muszáj kimenni és élőben megnézni MEssi játékát.. valaha volt legjobb! :wink:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.07.26. 11:56:20

LG írta:
Sokan még mindig leragadnak itt, hogy az a baj, hogy nem nyert VB-t. Az a baj, hogy ez a negyedik VB-je, de magához képest egyetlen igazán jó meccset nem játszott még. Aztán megy a mosdatás, hogy de gyengék a társak, nincs kivel játszania, stb. Érdekes módon a selejtezőkben, és még sok más meccsen ugyanazokkal a társakkal tudott alkotni... Meg a tásak miatt nem tudja berúgni a 11-est? Hagyjuk már.
Nincs jelentősége számomra, hogy nyert, vagy nem nyert VB-t. Ő a valaha volt legjobb. Fel lehet hánytorgatni, ezt a "nem nyert még VB-t", de aki játszani látta, akár élőben, akár képernyőn, annak nem lehetnek kétségei. 11 éve hoz le olyan teljesítményt ami senkinek sem sikerült és valóban, voltak önmagához képest gyengébb szakaszai pályafutásának, de ezek sohase voltak tartós hullámvölgyek.Persze az idő ellene dolgozik és kevesebb lesz a kiemelkedő szakasz most már, de akor is hálát adok az égnek, hogy végig kísérhetem a pályafutását. Rengeteg örömet, ámulatot adott a közönségnek, akik már anyira megszokták, hogy természetesnek veszik a szlalomozását, testcseleit, szabadrúgásait. Más egy teljes pályafutás során nem hajt vére olyan dolgokat, amit tőle meccsenként láthatunk. Igen nem nyert VB-t, valszeg nem is fog már, nem nyert Copa-t, meg lehet több BL-t sem, de nem értem mit számít ez. Nem hogy benne van az elitben, hanem maga az elit. Mindenki mást kell hozzáhasonlítani és nem fordítva.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.07.12. 11:44:12

Olyan komoly nevek kezdenek röpködni a lehetséges átigazolásaink között, amik Messi szerepkörét is érinthetik. Világos, hogy továbbra is kötetlenül mozoghat, de a társaktól függ, hogy inkább irányító, vagy inkább befejező feladatokon lesz a hangsúly.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.06.27. 16:14:26

Nero. írta:
gamerpapa írta:https://old.reddit.com/r/sports/comment ... n_spanish/

Azért jó srác na. Egy ilyenből többet lehet leszűrni mint 100 klikkhajhász "cikkből".
Egy argentin VB gyozelem nagyon sok mindennel karpotolna, amennyi csalodas ert a futball vilagaban az elmult 2 es fel evben.

[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Ráadásul az első lenne a történelemben, aki játékos-edzőként nyer vb-t :D
Válasz küldése