Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2018.09.05. 08:25:43

MessiNeymarSuarez írta:
kanty írta:
MessiNeymarSuarez írta:Örülök hogy ő is kezdi belátni(Rac-1-es interjú) hogy fontos a rotáció, és nem az az elsődleges hogy az összes meccset végigjátssza, hanem az hogy a legsikeresebbek lehessenek, ehhez pedig tartalékolni kell az energiájával.

Bízom benne hogy rajta kívül Messi is belátja, és a kulcsfontosságú meccsek előtt Valverde megfelelően rotálja majd őket.(meg úgy az egész csapatot)
A rotáláshoz azért az is kéne, hogy Valverde vevő legyen rá, ami azért nem a legnagyobb erőssége az öregnek.
Ez igaz, de bízom benne hogy most már megvan az a játékosanyag amihez bátran mer is nyúlni, erre talán bizakodó jel az is, hogy hétvégén is hajlandó volt lecserélni Rakiticet és Busquetset, amire tavaly nem sokszor volt példa, főleg Busi esetében.
Hanyszor vezettunk 6-2-re tavaly?

Szerintem a hetvegi cserek inkabb az eredmenynek szoltak mintsem egy uj rotacios strategia
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.04. 17:09:18

kanty írta:
MessiNeymarSuarez írta:Örülök hogy ő is kezdi belátni(Rac-1-es interjú) hogy fontos a rotáció, és nem az az elsődleges hogy az összes meccset végigjátssza, hanem az hogy a legsikeresebbek lehessenek, ehhez pedig tartalékolni kell az energiájával.

Bízom benne hogy rajta kívül Messi is belátja, és a kulcsfontosságú meccsek előtt Valverde megfelelően rotálja majd őket.(meg úgy az egész csapatot)
A rotáláshoz azért az is kéne, hogy Valverde vevő legyen rá, ami azért nem a legnagyobb erőssége az öregnek.
Ez igaz, de bízom benne hogy most már megvan az a játékosanyag amihez bátran mer is nyúlni, erre talán bizakodó jel az is, hogy hétvégén is hajlandó volt lecserélni Rakiticet és Busquetset, amire tavaly nem sokszor volt példa, főleg Busi esetében.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.09.04. 17:06:52

MessiNeymarSuarez írta:Örülök hogy ő is kezdi belátni(Rac-1-es interjú) hogy fontos a rotáció, és nem az az elsődleges hogy az összes meccset végigjátssza, hanem az hogy a legsikeresebbek lehessenek, ehhez pedig tartalékolni kell az energiájával.

Bízom benne hogy rajta kívül Messi is belátja, és a kulcsfontosságú meccsek előtt Valverde megfelelően rotálja majd őket.(meg úgy az egész csapatot)
A rotáláshoz azért az is kéne, hogy Valverde vevő legyen rá, ami azért nem a legnagyobb erőssége az öregnek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.04. 16:52:16

Örülök hogy ő is kezdi belátni(Rac-1-es interjú) hogy fontos a rotáció, és nem az az elsődleges hogy az összes meccset végigjátssza, hanem az hogy a legsikeresebbek lehessenek, ehhez pedig tartalékolni kell az energiájával.

Bízom benne hogy rajta kívül Messi is belátja, és a kulcsfontosságú meccsek előtt Valverde megfelelően rotálja majd őket.(meg úgy az egész csapatot)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.09.03. 20:00:02

MatyiG írta:
Nero. írta:Engem az jobban zavar hogy Messitol lenyúlta a mesterhármast.
Nem hinném, hogy lenyúlta volna. Odaadta neki a labdát, Messi pedig visszadobta neki, hogy lője ő.
igen ezt látni lehetett, de amúgy is isteníti Messit, talán érzi , hogy tőle függ hogy mennyit játszik úgyhogy nem csinálna ilyesmit ha a főnök oda nem löki neki a koncot... :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.03. 19:44:41

Úgy látszott nekem, éledezik már a pali, így tovább. Nem tinédzser már, de 31 évesen azért nem kellene még neki teljesen összeesni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.03. 14:20:17

Nero. írta:Engem az jobban zavar hogy Messitol lenyúlta a mesterhármast.
Nem hinném, hogy lenyúlta volna. Odaadta neki a labdát, Messi pedig visszadobta neki, hogy lője ő.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.03. 14:16:01

Engem az jobban zavar hogy Messitol lenyúlta a mesterhármast.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.09.03. 13:02:11

Nem is tudom értelmezni, amit mond. Hogy lehet a szentimentalizmust a szabályok és a racionalizmus fölé helyezni egy objektív döntésben? Mármint helyezze, de szerencsére nem ő van döntő pozícióban. :D

Ráadusul mindig ő a leghangosabb, ha valami nem tetszik a csapatnak.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.03. 12:32:36

Egészen elképesztő, hogy min akadnak le játékosok, szakértők, szakmabeliek a VAR-al kapcsolatban.

Az senkit nem érdekel, hogy kevesebb téves ítélet lesz. Magasról teszek a gólörömködésre, ha arról van szó, hogy egy döntő szituációban igazságos eredmény születik e.

Meg, hogy vannak hibái a VAR-nak... Mi az? nyilván még videóról is hibázhatnak, de miért baj hogy csökkentjük az esélyeket erre?

Komolyan, inkább maradt volna csöndbe!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2018.09.03. 13:05:36-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.13. 12:10:30

Tobias88 írta:Hát, ha ezt igy folytatja, lehet hogy a szezon végére Malcom Dembelé páros lesz Suarez mellett. Tegnap is nem értem miért nem ő lett lecserélve, Dembelé ezerszer jobban játszott
Én nem vagyok a hamis kilences Messi híve, meg azért várnék még pár meccset, mert az egész csapat gyenguszabb volt még. De Suárez hajlamos sajnos fél évig ezt produkálni, így ha ilyen rossz lesz, tényleg többre mennénk a Malcom-Messi-Dembélé támadósorral (vagy Coutinhoval szélsőként valamelyik fiatal helyett). Valami ilyesmi a sorrend nálam:

1. formában lévő Suárez a center, Messi pedig inkább előkészít neki,
2. Messi a center (hamis 9), Suárez pedig padozik,
3. formán kívüli Suárez a center, Messi pedig előkészít.

Ha az 1. megoldáshoz nem ideálisak a körülmények (Suárez fos), akkor tovább a 2. pontra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2018.08.13. 11:14:14

Hát, ha ezt igy folytatja, lehet hogy a szezon végére Malcom Dembelé páros lesz Suarez mellett. Tegnap is nem értem miért nem ő lett lecserélve, Dembelé ezerszer jobban játszott
94:39 6 - 1
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.08.13. 09:15:07

Szokásához híven megint par kiló sulyfelesleggel kezdi a szezont.

En nagy híve vagyok, imádtam a játékát az elso 3 szezonjában, de vele elől megint nem lesz reális cél a BL.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.13. 09:10:17

Úgy érzem, idén is csak 2-3 hónapig lesz jó. Jó lenne valahogy megoldani, hogy a BL kieséses szakaszára essen ez a periódusa, mivel szerintem a bajnokságban nélküle is jók lehetünk a legtöbb meccsen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.13. 08:13:01

lics írta:
Sinya22 írta:Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Elis felejetettem, hogy van Malcom. Könyörgöm meddig erőltetjük Suarezt? Aztne mondja nekem senki, hogy a tavalyi formájánál meg a mai meccsénél nem lenne jobb Malcom. Egyszerűen felfoghatatlan, ha ez tényleg Messi műve, hogy miatta van itt, akkor Messi biztos nagyon élvezi nézni a nagy barátját, hogy milyen nagy mínuszt jelent a csapatnak.
ez Valverde miatt van! ő az edző ő állítja össze a csapatot! nincs ennél kristálytisztább ok amiért egy edzőt okolni lehet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.13. 00:09:48

Egyszerűen ötletem sincs hogy miért nem őt hozza le Valverde?!

Dembele vissza is ment a 16-osunkhoz, Suareztől egyszer sem láttam, ráadásul ha visszaállunk akkor nem jobb lenne egy lendületes, cselezni tudó ember Suarez helyett?!

Nagyon össze kéne kapnia magát Suareznek.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.08.13. 00:06:20

Sinya22 írta:Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Elis felejetettem, hogy van Malcom. Könyörgöm meddig erőltetjük Suarezt? Aztne mondja nekem senki, hogy a tavalyi formájánál meg a mai meccsénél nem lenne jobb Malcom. Egyszerűen felfoghatatlan, ha ez tényleg Messi műve, hogy miatta van itt, akkor Messi biztos nagyon élvezi nézni a nagy barátját, hogy milyen nagy mínuszt jelent a csapatnak.
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2018.08.13. 00:04:52

Nem tudom mi lett veled Laller,de egyre lejjebb süllyedsz. Remèlem este megcsíp egy pók ès törtènik veled valami. Ha nem lesz vàltozàs akkor mehetsz a csapattól. Kàr erőltetni.
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.08.12. 23:50:53

Ezt a mait megint nem lehet azzal magyarázni,hogy rossz a felállás,meg szezon eleji forma. Megint elrontja a sima oldalpasszokat,nem tudom hányszor adta hosszan vissza a labdát.Engem ez idegesít,hogy tavaly is ezt csinálta,és most ugyanott folytatja. Lehet megint hoz egy 30 gólos szezont,de minden góljára jut pár kihagyott ziccer,meg egy tucat rossz átadás/labdalevétel. Megint ez lesz ősszel,hogy nem megy neki,de se Munir,se Paco nem fogja érdemben kiszorítani,esetleg ha megpróbálunk majd valami Dembelé,Messi,Malcom felállást.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.12. 23:41:11

Kellett volna Griezman

Elhiszem hogy erős meg verekszik a védőkkel stb., de röhej hogy mennyire nem tud focizni a gyenge napjain.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.08. 15:35:07

palesz77 írta:
Barca_10 a Messi topicban írta:Azt kellene megertetni mind Messivel mind Valverdevel hogy mar nem 25 eves. Nem tud egyedul iranyitani es befejezni is, vagy ez vagy az. Suarezt kell elol csucsformaba hozni, Messi mehet moge iranyitani.
Ezzel annyi a gond, hogy Lajos se 25. 30 fölött is van élet persze, mielőtt megint valaki bekezdi az öreg dumát, de azt is látni kell, hogy évről évre egyre nagyobb időszakokban full homály Suárez. Klasszis csatár, úgyhogy így is meglövi a szezononkénti +30 gólt, de pl a hőn áhított BL-ben a hasonló egész éves termelése ellenére komoly visszaesést produkált az elmúlt években. Nálam ez elég nagy hiányosság az idei átigazolási szezonban, hogy Malcom jött Dembélével versenyezni, de igazi gólvágónk még mindig csak 1 van - én legalábbis kétlem, hogy Munirba fektetné a hitét EV. Elnézve az elmúlt napokban készült képeket róla, amúgy sem épp tip-top állapotban jött vissza, én megmondom őszintén tartok tőle kicsit, hogy megint versenytárs nélkül megy neki a szezonnak - kivéve, ha nem az a terv, hogy Malcom megy baloldalra az új Stoichkovnak, de azt azért kétlem.
Van igazság abban, amit írsz, de én a visszaesésének a legmarkánsabb indokát továbbra is Valverde rendszerében látom. Suarez képességei így teljesen kiaknázatlanok, ami az erőssége abban szerintem még ennyi idősen is klasszis teljesítményre lehetne képes. Lehet itt hozni Mandzukicot, Dzekot meg akárkit, de ha az lenne a feladata, mint Lajosnak kíváncsi vagyok mit termelnének. Nem védeni akarom Suarezt, de még az is csoda, hogy ennyi gólt össze tud így pakolni.
Azt persze nem mentesíti, hogy olykor a kihagyhatatlant is kihagyja, de nem is tud így sokszor helyzetbe kerülni és nem csak ez a hátulütője ennek a szisztémának, hanem hogy így a kontráink nagy része is elhal. Persze a kora sem mindegy, sosem volt egy gepárd, de még az a sebessége is megkopott, ami nem előny ha csak meghúzza a szélen, pedig sokszor ezt teszi.
Szóval szerintem jöhetne ide bármelyik csodacenter nem hiszem, hogy sokkal előrébb lennénk vele.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.08. 15:15:58

Az a gond, hogy én nem látok elérhető jó csatárt a piacon (talán Martial, de ő is fiatal zsákbamacska). Így 1-2 évig még rá leszünk kényszerülve arra, hogy Suárezre építsünk, amíg nem lesz valami opció. Munir és Alcácer nem az a szint, én adott esetben mindkettőt elengedném, és inkább egy magas, erős, tapasztalt csatárt hoznék a padra (Mandzukic, Dzeko, Bas Dost-vonal).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.08.08. 14:45:07

Barca_10 a Messi topicban írta:Azt kellene megertetni mind Messivel mind Valverdevel hogy mar nem 25 eves. Nem tud egyedul iranyitani es befejezni is, vagy ez vagy az. Suarezt kell elol csucsformaba hozni, Messi mehet moge iranyitani.
Ezzel annyi a gond, hogy Lajos se 25. 30 fölött is van élet persze, mielőtt megint valaki bekezdi az öreg dumát, de azt is látni kell, hogy évről évre egyre nagyobb időszakokban full homály Suárez. Klasszis csatár, úgyhogy így is meglövi a szezononkénti +30 gólt, de pl a hőn áhított BL-ben a hasonló egész éves termelése ellenére komoly visszaesést produkált az elmúlt években. Nálam ez elég nagy hiányosság az idei átigazolási szezonban, hogy Malcom jött Dembélével versenyezni, de igazi gólvágónk még mindig csak 1 van - én legalábbis kétlem, hogy Munirba fektetné a hitét EV. Elnézve az elmúlt napokban készült képeket róla, amúgy sem épp tip-top állapotban jött vissza, én megmondom őszintén tartok tőle kicsit, hogy megint versenytárs nélkül megy neki a szezonnak - kivéve, ha nem az a terv, hogy Malcom megy baloldalra az új Stoichkovnak, de azt azért kétlem.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.05.21. 20:11:41

S.Agüero írta:Suárez mondjuk messze volt Neymar pozíciójától. 10 méterrel közelebb játszott a vonalhoz, de ettől függetlenül ott is ugyanúgy kell átvenni egy labdát, mint a pálya közepén.
Ritkán szorult azért ki a tizenhatos vonalától kijjebb.
Korábban nagyon sokszor át se kellett, hogy vegye, mert pozíciójából adódóan maga elé engedte (vagy kapásból) és ráverte, nem kellett babrálnia a labdával. Amikor megtalálták, kb. lövőhelyzetben volt. Így, hogy bal "szélre" szorult, sajnos az esetek nagy részében bajlódnia kell a labdaátvétellel és azzal, hogy helyzetbe kerüljön, így nem tudja kihasználni (a csapat) azt, amiben halálos.
(Lásd a Realnak lőtt gólja a 2:2 meccsen, kapásból jött, szintén.)
Tényleg nézzétek meg hány gólja volt maximum 2 érintéssel, és hány helyzet halt el úgy, hogy 2-nél többször kellett hozzáérnie.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.14. 22:28:33

Ebben a rendszerben -1 ember a csapatban, ez nem vita tárgya szerintem.
bent a 16on belül a dühöngőben a helye, ott kevesebb kárt okoz a csapatnak.

cselezni nem tud, tehát meg van lőve, olyan szélesen próbálja a cseleket, hogy még a mennyeiben is necces, hogy meg tudná verni ezekkel a védőket.

mondjuk más kérdés,hogy egy top csapatban játszó embernél elfogadható e, hogy jóindulattal is közepes labdakezeléssel, sebességgel, cselezési készséggel alapkezdő. nálam nem.
de mondom, van az a rendszer ami elbírja, és elrejti ezeket az alapvető képességbeli hiányait.

de EV-nek el kell gondolkozni, hogy ez így jó e neki, vagy próbál olyan rendszert keresni, amiben Lajos hasznos. Ez a jelenlegi nem az.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése