Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.11.06. 22:43:39

Sanama írta:Csak én várok tőle sokkal többet összjátékban?
Oké jönnek ezek a jobbal eltekeri a hosszúba gólok, de a mezőnyben, játékszervezésben nem látom azt az extrát. Igazán sem az egyérintő, sem az 1-1ek nem mennek neki, és én azt látom hogy a magasságához képest lassú.
De simán lehet, hogy csak én várok tőle sokat, viszont nekem eddig a mezőnyben mutatott játéka csalódás.
BarcafanTomee az élő topikban írta:Coutinho csak nekem tűnik nagyon lassúnak? Forgolódik, de amikor kontránál meg kéne indulni, akkor baromi lassúnak tűnik.
Régóta gondolkodom, hogy írok Coutinhoról, de hanyagoltam, mert féltem, hogy le leszek ugatva, de mivel más is kimondta, úgyhogy mondom én is.
Félreértés ne essék, technikailag eszméletlen a pali. A rúgótechnikája páratlan. Szerintem tud olyanokat, amit kevesen manapság. Ellenben - szerintem - van egy-két elég nagy hiányossága, ami a mai fociban nem elhanyagolható.
A csávó olyan gyengének tűnik, hogy hozzá képest a 20 éves Iniesta maga volt a csúcs Puyol. Emellett még lassú is. Védekezésnél nagyon feltűnő, mikor izomból sprintel vissza a labdát vezető ellenféllel, de nem tudja lefutni. És nem ilyen Dembélé vagy Semedo kalibereket nem ér utol, hanem az átlagosabb sebességű csókákat sem.
Szóval szerintem fizikailag nagyon-nagyon nem a mai focihoz tenyésztették az ürgét, pedig az manapság ugyanolyan fontos, mint bármi más kvalitás. Emiatt megkérdőjelezem, hogy van-e helye mondjuk a Barca kezdőjében.
Engem egyelőre tíz hónap alatt nem győzőtt meg. Persze, nem én vagyok az edző, elnök, sportigazgató, de attól még szerintem bántóan gyengus a produktum. Dembélénél pl. szerintem egy nagyságrenddel gyengébb, de mivel lőtt pár agyatlan nagy gólt, meg mivel szimpatikus gyerek, ezért ezt senki nem akarja igazából belátni, és inkább a franciát szidják helyette, pedig...
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2018.11.04. 09:22:44

Már többen leírták, de ez a poszt eszméletlenül nem fekszik neki. Nem értem ezt Valverde miért nem veszi észre... Ha középen játszatná, akkor legalább 4 embert rotálna 3 posztra, de jelenleg erre sem képes. Az, hogy ezen a poszton játszatják, az nem az ő hibája, viszont sokkal többet várnék tőle még itt is, főleg úgy, hogy Messi hiányában sokkal jobban eloszlik a labdaérintések száma, a csapattársak között.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
koczanattila9
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.02.21. 12:15:43

2018.10.28. 19:42:03

Viszont mióta így játszunk Arthur kezd és Coutinho ebbe a pozicíóba játszik azóta stabilabb a középálya, nem rohannak úgy át rajta.Többnyire uraljuk a középályát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.28. 19:28:43

Az is benne lehet, hogy nem azt hozza mostanában amit várnak tőle, hogy kiszedte Valverde a kp-ról és amolyan szélső/tkp hibridet játszat vele, ami látványosan nem ízlik neki. Nem tud úgy irányítani, befolyásolni a játékot, plusz részben ez is okozhatja Dembélé kevés játékpercét.
Arthur jól teszi-veszi a labdát, de veszélyt nem tud teremteni, védők mögé bejátszani a labdát stb.
A szezon kezdetén látszott hogy jobban fekszik az a szerepkör, itt nem nagyon találja a helyét.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.22. 11:42:25

Messi hiányában a karmesteri pálca egyértelműen nála lesz, ahogy az a Poolban is volt, meglátjuk, hogy tudja diktálni a játék ütemét!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.10.22. 00:45:09

Ezért nem szeretem szélsőként. Mióta ott van az elmúlt 3 meccsen, megint 2-3 momentumból áll neki egy meccs. Előtte se volt 10/10 azért, de szerintem a fejlődés az szemmel látható volt a középpályán az apró dolgokban. Viszont most a stabilitás miatt megint szélre került, hát. Nem vagyok rajongója az ötletnek én speciel, fogalmazzunk úgy..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.21. 21:39:09

pep71 írta:
Sanama írta:Csak én várok tőle sokkal többet összjátékban?
Oké jönnek ezek a jobbal eltekeri a hosszúba gólok, de a mezőnyben, játékszervezésben nem látom azt az extrát. Igazán sem az egyérintő, sem az 1-1ek nem mennek neki, és én azt látom hogy a magasságához képest lassú.
De simán lehet, hogy csak én várok tőle sokat, viszont nekem eddig a mezőnyben mutatott játéka csalódás.
+1, Pool-ban sokkal jobb volt ezekben, ami annak is köszönhető, hogy ott fele ennyit nem védekezett kb, Messi meg Suárez(akik szinte semmit nem védekeznek) miatt neki már mindenképpen vissza kell zárnia, rengeteg energiáját felemészti...ettől függetlenül kiváló igazolás volt, már csak normális edző kéne szerintem.
Egyet értek, szerintem is több lenne benne, csak jobban kéne használni, bár szerintem Iniesta szintjét ezekben soha nem fogja elérni. Cserébe gólerős, ettől függetlenül egy csúcs Inire bármikor lecserélném. De alapvetően nem vagyok elégedetlen vele, sőt, a lehetőségek közül szerintem a legjobbat hoztuk el.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.21. 20:25:26

Sanama írta:Csak én várok tőle sokkal többet összjátékban?
Oké jönnek ezek a jobbal eltekeri a hosszúba gólok, de a mezőnyben, játékszervezésben nem látom azt az extrát. Igazán sem az egyérintő, sem az 1-1ek nem mennek neki, és én azt látom hogy a magasságához képest lassú.
De simán lehet, hogy csak én várok tőle sokat, viszont nekem eddig a mezőnyben mutatott játéka csalódás.
+1, Pool-ban sokkal jobb volt ezekben, ami annak is köszönhető, hogy ott fele ennyit nem védekezett kb, Messi meg Suárez(akik szinte semmit nem védekeznek) miatt neki már mindenképpen vissza kell zárnia, rengeteg energiáját felemészti...ettől függetlenül kiváló igazolás volt, már csak normális edző kéne szerintem.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.10.21. 19:58:15

Csak én várok tőle sokkal többet összjátékban?
Oké jönnek ezek a jobbal eltekeri a hosszúba gólok, de a mezőnyben, játékszervezésben nem látom azt az extrát. Igazán sem az egyérintő, sem az 1-1ek nem mennek neki, és én azt látom hogy a magasságához képest lassú.
De simán lehet, hogy csak én várok tőle sokat, viszont nekem eddig a mezőnyben mutatott játéka csalódás.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.04. 14:08:30

"Mindig nagy az elvárás a szurkolóktól és mindenkitől, de mindhárom sorozatban versenyben vagyunk.”

Értékelem az optimizmust, de azért csúnya lenne, ha nem lennénk versenyben októberben mindhárom sorozatban... :D :mrgreen:
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.08.13. 17:50:51

Samper írta:Amint belemegyünk a részletekbe, pillanatok alatt ott kötünk ki, hogy két törzstagunk, Busquets és L. Suarez képes-e más szellemben mást játszani, mint eddig. Mert ha nem, akkor minden elképzelés léket kap. Ezért én beérem annyival, hogy Coutinhot "egyenjogúsítani" kellene Messivel, hogy párhuzamosan csinálhassák mind az irányítást, mind a váratlan helyzetkihasználást. Ez már kihúzná az ellenünk alkalmazott védekező játék méregfogát. És hogy mikor kik a partnereik és milyen feladattal - azt oldja meg az edző.
Sose fogják pedig a képességei alapján és a kora miatt többet játszatnám mint Messit. Messinek van kb 3 éve és vagy elmegy mégtöbb pénzért vagy marad 60 perceket játszani, és ha minden ígymarad, Coutinho továbbra is szenzációsan játszik akkor nálam egyértelmű, hogy ő jövő embere. Talán Dembelevel egyetemben, de én ezt még nem tudom eldönteni, tegnap ügyes volt, de látszik, hogy neki még kell egy kis idő, hogy ténylegesen megmutassa mire képes.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.08.13. 17:45:30

Én a meccsek 60-70%án játszatnám a Dembele-Messi-Malcom-Coutinho 4est. Suareznek lehet jót tenne, ha sokat lenne pihentetve, de ha neki nem is nekem biztos, mert egyre rosszabb nézni. Van 4 gyors, kivételes támadónk, örülnék ha Valverde belecsempészné a játékba a kontrázgatást, mivel az embereink megvannak hozzá. Egyébként Suarezt Real elleni meccsen biztos játszatnám mert amien tahó meg Ramos is, ezek el lennének egymással. Olyna meccsekre jólehetne Vidallal együtt, ahol maga az ellenfél is keményebben odalépkedve játszik. De pl tegnap a Sevilla ellen akik egyébként normálisan játszottak sok keresni valója nem volt. Ellenben ha az én általam felvázolt 4es játszana, szerintem sokkal szebb, okosabb, eredményesebb focira lennénk képesek. Mondom ezt úgy, hogy Malcomot nem láttam még Barcába tétmeccsen játszani, de Suareznél tuti sokkal jobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.13. 17:20:53

Amint belemegyünk a részletekbe, pillanatok alatt ott kötünk ki, hogy két törzstagunk, Busquets és L. Suarez képes-e más szellemben mást játszani, mint eddig. Mert ha nem, akkor minden elképzelés léket kap. Ezért én beérem annyival, hogy Coutinhot "egyenjogúsítani" kellene Messivel, hogy párhuzamosan csinálhassák mind az irányítást, mind a váratlan helyzetkihasználást. Ez már kihúzná az ellenünk alkalmazott védekező játék méregfogát. És hogy mikor kik a partnereik és milyen feladattal - azt oldja meg az edző.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.13. 16:15:40

én rendre attól félek, hogy idehozunk egy karakteres, eredményes focistát, aztán "barcastílus" címen elkezdjük kiherélni őket.
Coutinho egy jól behatárolható eredményes focit tolt a Livelpoolban, itt pedig csak a kivételesn jó egyéni képességeiből láthatunk rendre valamit anélkül, hogy lenne egy fix karaktere a játékának. hol a lövéseit várjuk, hol azt hogy Ini-szerűen megbontja a védelmet, hol előretolt csatárként a széleken futkos.....
egyetlen jó helye és célja lehetne szerintem: párban Dembélével, tömje a srácot lasztikkal úgy hogy közben bejátssza a középpálya támadó harmadát, miközben persze így stabil tagja ennek a traktusnak a baloldalon.(a szükséges védekező módban összejátszva Albával)
A Messi-Alba "csodafegyver" szerintem elég hamar kicsorbult tavaly, mindenki kiismerte alig született belőle 3-4 gól. talán most a jobboson alkothatna Messi a Semédo-Malcolm kettőssel.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.13. 13:30:26

Samper írta:Xavi óta a leggyengébb csapatrészünk a középpálya. Szerintem ennek csak egyik oka, hogy LE gyenge képességű játékosokat igazolt oda. A másik, hogy se ő, se Valverde nem tud középpályás játékot szervezni. Ezért hiába hozunk jó középpályásokat, ha a csapatjáték nincs úgy felépítve, hogy megfelelő funkció jusson nekik. És ezért szeretnék sokan azt is, hogy a világszínvonalú középpályás Coutinho inkább szélsőt játsszon, mert ott inkább tőle magától függ a produkciója.
Amikor a középpálya produkcióját értékeljük, külön kellene választani a támadójátékukat és a védekezésüket.

Utóbbi szerintem megfelelő, bár ha Rakitic és Busquets elbambul, rosszul helyezkedik, vagy eladják dekoncentráltan a labdát, lefutják őket sokszor. De a legtöbb meccsen megússzuk ezeket a szituációkat. A lassúságuk miatt a bajnokságban néha megszívjuk majd, de általában túléljük pontvesztés nélkül (így összességében jók lehetünk a bajnoki címre idén is). A BL-ben is megszívjuk néha, ami fájdalmasabb lehet, mivel kiesés lehet belőle. Talán Vidal vagy Roberto szerepeltetése segít ezen, ha az ellenfél megkívánja.

A támadójátékukkal azért lehet gond, mert túlzottan középen akarunk erőltetni mindent (Messi-függőség?). Például a decemberi klasszikus helyzetei a Real szemszögéből úgy néztek ki, hogy kb. 80%-ukat a szélekről, 20%-ukat középről alakították ki. Nálunk ez az arány 50-50 szerintem legalább. Ha megspékelénk a játékunkat pár új elemmel, pl. beívelésekkel (amiket Rakitic, Roberto, Coutinho szépen tud, Suárez és Vidal pedig érkezhetne rájuk), kontrákkal, vagy engednénk Rakiticset több hosszú lasztit adni (ami a horvátoknál nagyon ment neki), szerintem többet ki tudnánk hozni a középpályából. Ezt a középen áttuszkolást egyedül Messi tudja már, de ő is egyre gyengébb hatásfokkal.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.13. 12:50:28

Xavi óta a leggyengébb csapatrészünk a középpálya. Szerintem ennek csak egyik oka, hogy LE gyenge képességű játékosokat igazolt oda. A másik, hogy se ő, se Valverde nem tud középpályás játékot szervezni. Ezért hiába hozunk jó középpályásokat, ha a csapatjáték nincs úgy felépítve, hogy megfelelő funkció jusson nekik. És ezért szeretnék sokan azt is, hogy a világszínvonalú középpályás Coutinho inkább szélsőt játsszon, mert ott inkább tőle magától függ a produkciója.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.08.09. 14:17:03

Szerintem se szàmit sokat, de igu,hogy mindkét szám szabad volt, jelzésértékű lehet :) lehet tévedek
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.08.09. 14:04:04

hajnesz írta:8-as lett volna, ha középpályásként számitanak rá. Valószinüleg ilyen okból kapta a 7-es mezt.
Szerintem azért a mai fociban már nem számít ennyire a mezszám ,hogy ezek alapján osztják ki :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.09. 14:00:38

Chino írta:
Varatrix írta:Na elméletileg portugál állampolgár lett, így jelenleg Arthur, és Mina "foglal" csak helyet EU-n kívüliként.
Vidal, Malcom?
Kicsit korábbi az a hozzászólás ... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.09. 13:44:17

Varatrix írta:Na elméletileg portugál állampolgár lett, így jelenleg Arthur, és Mina "foglal" csak helyet EU-n kívüliként.
Vidal, Malcom?
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.08.09. 13:39:29

8-as lett volna, ha középpályásként számitanak rá. Valószinüleg ilyen okból kapta a 7-es mezt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.08.09. 13:30:53

randomguy írta:Háát.. Akkor már inkább kapta volna meg a 8-ast, a 7-es sztem nem illik rá. Az jó lett volna Malcomon.
Szerintem is ő lett volna a legméltóbb utódja a 8-asnak, de így se rossz. Remélem Malcom akkor 17-es lesz. Ha persze Paco megy.
Kép
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.08.09. 13:28:00

Háát.. Akkor már inkább kapta volna meg a 8-ast, a 7-es sztem nem illik rá. Az jó lett volna Malcomon.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.08.09. 13:24:52

Megkapta a 7-es mezt. Forrás: FC Barcelona Hivatalos oldala.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.16. 14:46:21

Na elméletileg portugál állampolgár lett, így jelenleg Arthur, és Mina "foglal" csak helyet EU-n kívüliként.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése