La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
13
72%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
5
28%
 
Szavazatok száma: 18
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.08.20. 18:13:33

BarcafanTomee írta:Az első fordulóban a Camp Nouba 54 ezren, a Bernabeuba meg 45 ezren látogattak csak ki. Szerintetek ez összefüggésben lehet a késői időponttal (22:15) ? Vagy csak nagyon nyár van még?
CR eligazolásával szerintem hülyeség összekötni. Persze az NSO egyből így írták meg a cikket.
CR-el én se kötném össze ,persze sokan miatta szurkoltam a Realnak ,de azok a madridi lakosok meg a meccsre járó réteg ,szerintem a nyár + a késői időpont az oka csak ,amúgy így se kevés nézőszám azért .
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.08.20. 16:33:50

Az első fordulóban a Camp Nouba 54 ezren, a Bernabeuba meg 45 ezren látogattak csak ki. Szerintetek ez összefüggésben lehet a késői időponttal (22:15) ? Vagy csak nagyon nyár van még?
CR eligazolásával szerintem hülyeség összekötni. Persze az NSO egyből így írták meg a cikket.
MatyiG írta:Este Valencia - Atlético, jó kis derbi. Remélem, hogy izgalmas meccs lesz hazai győzelemmel/döntetlennel. :D
Jó lenne egy X, már csak a tippjáték miatt is. :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.20. 14:33:42

Este Valencia - Atlético, jó kis derbi. Remélem, hogy izgalmas meccs lesz hazai győzelemmel/döntetlennel. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.08.18. 12:52:12

Még nem írnám le őket, pár kulcsember hiányzott a kezdőből és Bartra sem mindig ilyen láma. Sokat látok bennük, bár Carvalho egy igazi antitalentum.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.18. 12:36:48

Fecooo írta:
MatyiG írta:Sidnei :arrow: Betis

Negyedikek lesznek, deal with it.
Meg is kezdték este a menetelést... :lol:
Mondjuk sok köze pedig nem volt a meccshez a Levantének, jó focit tol a Betis, a védekezésük mondjuk sebezhető, ha nem tudják gyorsan visszaszerezni a labdát. EL szerintem tuti, hogy meglesz nekik.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.08.18. 09:49:34

Nagyon mixgyilkos volt a tegnapi Levante győzelem. Szerencsére 2.5 gól felé raktam... de nem erre az eredményre számítottam.

Ma nagyon jó lenne egy nagy arányú győzelem. Dembi gólokkal.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.18. 07:23:35

MatyiG írta:Sidnei :arrow: Betis

Negyedikek lesznek, deal with it.
Meg is kezdték este a menetelést... :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.17. 21:57:49

Aki nézné a Betis meccsét: http://cdn.livetvcdn.net/webplayer.php? ... ci=15&si=1" target="_blank
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.17. 00:07:21

crixus írta:olyan fiatalokat engedtünk el, akik a PADRA bőven jók lettek volna és csak azért távoztak, mert eléjük igazoltunk egy középszert és így ők létszám fölöttivé váltak.
És mi van, ha ezek a saját nevelések nem akartak padozni, és azért kellett "középszert" igazolni, mert utóbbi tűrte a padot?

Azért mi itt sokszor úgy véljük, jobban látjuk a dolgokat a vezetőségnél, de valójában éppen mi vagyunk azok, akik sok fontos részletről nem tudhatnak.
crixus írta:Engem komolyan meglepett, hogy Digne helyett nem egyből igazoltunk. Nem jellemző ez már sajnos erre a klubra.
Alena és Puig helyében én még most elhúznék innen valahova és nem csak kölcsönbe, mert itt az esélyt sem fogják megkapni, csak maximum nyaranta egy-egy barátságos haknimeccsen, vagy még ott sem. :roll:
Ezt nem igazán értem, Digne helyett nem igazoltunk senkit, hanem a dolgok jelenlegi állása szerint egy saját játékos kap lehetőséget, de valahogy ebből is kihozod, hogy itt is csak a kivétel erősíti a szabályt, amúgy mindenki el van üldözve innen. :D
Ha hihetünk a híreknek, Munirt és Rafinhát is megtartaná Valverde, a klub pedig Mirandának adná meg a bizalmat (Munirt mondjuk én nem tartanám itt). Éppen hogy most maradna itt több saját nevelés.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.16. 23:24:10

crixus írta: A másik dolog. BL-elvárás. Nem tudom kinél elvárás, szerintem a józan szurkolónál nem az, nem lehet az. Nyilván a másik véglet, ahogy a Róma ellen kiestünk, de az nem amiatt volt, mert szűk volt a keret. Kellenek az olyan tartalékok, mint Vidal aki már bizonyítottan minőségi játékos, nem az ilyen igazolásokkal van a baj. Sőt, ha a kezdőbe kell ember akkor igenis pengetni kell és nem szabad fukarkodni egy már bizonyított játékosért. Viszont a kispadon elférne még bőven 2-3 olyan saját nevelésű fiatal, akiknek megadja a klub a lehetőséget és nem egyből igazolunk.
Engem komolyan meglepett, hogy Digne helyett nem egyből igazoltunk. Nem jellemző ez már sajnos erre a klubra.
Alena és Puig helyében én még most elhúznék innen valahova és nem csak kölcsönbe, mert itt az esélyt sem fogják megkapni, csak maximum nyaranta egy-egy barátságos haknimeccsen, vagy még ott sem. :roll:
Nem elvárás, nem is lehet az a végső győzelem, viszont a tisztes helytállás szerintem elvárás, mint ahogy az is hogy a ligában ne 9-edikek legyünk hanem minimum 2-3-madikak.

Ami viszont a BL-ben nagyon nem volt meg, olyan csapatok ellen fürödtünk be, akik ellen sokkal jobban kellett volna teljesíteni, de övön aluliak voltunk.

Az hogy szűk a pad, részben visszaüt a BL-re is, egy friss játékos teljesen másmilyen még hokimeccsen is mint egy kifacsart játékos, máshogy állnak hozzá és máshogy teljesítenek fejben is.
Ha nem lettek volna kifacsarva, akkor lehet hogy miközben lenézik a Roma-t, belőnek 1-2 gólt idegenben, ami elég lett volna.

Ráadásul a Bl-re sokkal jobban rá is tud egy játékos pörögni, ha nem a 35+10-edik meccsük már a szezonban amit végig tolt, fejben sokat számít, ezért el is várom Valverdétől hogy okosan rotálja az egész csapatot hogy friss maradjon tavaszra. Igen Messit is, főleg a fontos BL meccs előtt ne játszassa bajnoki meccsen ha nem életbevágó, mert ég és föld néha a teljesítménye közötti különbség.
Ha Ronaldoval meg tudta értetni Zidane, akkor Messi is megértené hogy ha nem fásultan akar járkálni a legfontosabb BL meccseken, akkor pihennie kell.

De ez az egész csapatra igaz, tavaly nem egyszer láttam(többek között a Roma elleni BL-en is) a játékoson hogy "áhh csak legyünk már túl rajta", mintha a hajukat húznák kb annyi kedvük volt egy olyan BL meccsre, amire normál esetben a játékosok úgy felpörögnek hogy éjfélig le sem állnak.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.08.16. 22:39:53

Nero. írta:Sergi Roberto, Pique, Alba (necc), Busquets, Messi

Az alapkezdőben még mindig ott van 4-5 saját nevelés. Mondj még egy európai élcsapatot (pláne olyat ahol a BL “elvárás”) ahol van ennyi a kezdőben.
A Guardiola-korszak volt a mi lottóötösünk, olyan még egyszer nem lesz hogy csak saját kölykökkel végigverjük a világot. Én még abban sem hittem hogy valaha lesz hasonlóan erős csapatunk, de a 2015ös Barca volt olyan, de az már nem ennyi saját neveléssel.

Egyébként nyilván “szimpatikus” ha játszanak saját nevelésű aranyos képű fiatal katalán csikók, de emiatt nem fogunk ajándék pontokban részesülni.
Alba-t nyugodtan számolhatod saját nevelésű játékosnak, 8 évet húzott le a Masia-n.
Egyébként viszont nem értek veled egyet, mert az utóbbi években számtalan olyan játékost hoztunk akik semmivel sem nyújtottak többet egy-egy fiatalunknál és vaskos összegekbe fájtak és olyan fiatalokat engedtünk el, akik a PADRA bőven jók lettek volna és csak azért távoztak, mert eléjük igazoltunk egy középszert és így ők létszám fölöttivé váltak. Nagyon jó példa jelenleg Samper és Alena esete, akik mindketten óriási potenciállal bírnak és annyi esélyt nem kapnak, hogy legalább fél évig elvétve beszállhassanak a meccsbe, ugyanakkor olyan játékosokat hoztunk az utóbbi 2 és az idei nyáron is, akik előlük veszik el a helyet és akkora klasszisnak sem számítanak, hogy azt mondhattuk volna, hogy na igen, ők be fognak válni. A Gomes, Denis, Arthur trióra gondolok itt első sorban. Lehet, hogy a háromból egy beválik (a brazil), de ez egy óriási "HA" és akkor sem vagyok benne biztos, hogy ő jobban passzolna a mi játékunkba, mint a Samper. De borzasztó jellemző sajnos itt a fórumon is, ha egy fiatalunk nem Messi-szinten robban be, akkor már lehúzzuk. Rafinha brillírozott az előszezonban, volt egy gyengébb produktuma a Sevilla ellen és már küldenénk el a francba, holott a sokak által agyondícsért új,brazil szent tehenünk semmivel sem nyújtott jobbat, de még Busquets is ritka pocsék meccset produkált, tehát elmondható, hogy az egész kp gyenge volt, sőt.

A másik dolog. BL-elvárás. Nem tudom kinél elvárás, szerintem a józan szurkolónál nem az, nem lehet az. Nyilván a másik véglet, ahogy a Róma ellen kiestünk, de az nem amiatt volt, mert szűk volt a keret. Kellenek az olyan tartalékok, mint Vidal aki már bizonyítottan minőségi játékos, nem az ilyen igazolásokkal van a baj. Sőt, ha a kezdőbe kell ember akkor igenis pengetni kell és nem szabad fukarkodni egy már bizonyított játékosért. Viszont a kispadon elférne még bőven 2-3 olyan saját nevelésű fiatal, akiknek megadja a klub a lehetőséget és nem egyből igazolunk.
Engem komolyan meglepett, hogy Digne helyett nem egyből igazoltunk. Nem jellemző ez már sajnos erre a klubra.
Alena és Puig helyében én még most elhúznék innen valahova és nem csak kölcsönbe, mert itt az esélyt sem fogják megkapni, csak maximum nyaranta egy-egy barátságos haknimeccsen, vagy még ott sem. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.16. 21:58:58

Sergi Roberto, Pique, Alba (necc), Busquets, Messi

Az alapkezdőben még mindig ott van 4-5 saját nevelés. Mondj még egy európai élcsapatot (pláne olyat ahol a BL “elvárás”) ahol van ennyi a kezdőben.
A Guardiola-korszak volt a mi lottóötösünk, olyan még egyszer nem lesz hogy csak saját kölykökkel végigverjük a világot. Én még abban sem hittem hogy valaha lesz hasonlóan erős csapatunk, de a 2015ös Barca volt olyan, de az már nem ennyi saját neveléssel.

Egyébként nyilván “szimpatikus” ha játszanak saját nevelésű aranyos képű fiatal katalán csikók, de emiatt nem fogunk ajándék pontokban részesülni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.16. 21:45:47

"A segundás Osasuna a spanyol profi futball jelenleg egyetlen csapata (Primera és Segunda együtt), melynek keretét csak és kizárólag spanyol állampolgárok alkotják (Aridane kettős állampolgár).

A Valladolid és az Athletic Bilbao is csak egy-egy külföldit tud a keretében: a lila-fehéreknél az olasz Verde, az oroszlánoknál a román válogatott, de baszkföldi múlttal bíró Ganea a kakukktojás.

Az első osztályú klubok közül a legtöbb külföldit a Barcelona (16), a Sevilla (15) és a Celta Vigo (14) foglalkoztatja."


(Forrás: La Liga Loca)

Azért az nem semmi, nem olyan régen még 11 saját neveléssel álltunk ki. De hát sajnos ez kell, hogy versenyképesek maradjunk.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.16. 14:42:11

Fecooo írta:Farkas Norbi és Matuz Krisztián átigazolt a hörcsöghöz... Egyik szemem sír, a másik nem...

Legalább nem a kretén hetthéssyt kell hallgatni... Norbit megértem, neki az élete a La Liga...
Na király. Örülök Norbinak, hallható volt rajta hogy mennyire szomorú volt az utolsó meccsen/meccseken, ő tényleg ért hozzá, legalább nem amatőrök fogják közvetíteni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.16. 14:37:09

Farkas Norbi és Matuz Krisztián átigazolt a hörcsöghöz... Egyik szemem sír, a másik nem...

Legalább nem a kretén hetthéssyt kell hallgatni... Norbit megértem, neki az élete a La Liga...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.13. 22:54:46

MatyiG írta:Nacho messze van a tehetségtől, 27 körül van már tudtommal. :D
Januárban 29 a pali, lol. :D
Majd Inigo Martínezzel ketten megoldják a posztot tíz évre, igaz, hogy eddig csak fotón látták egymást. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.08.13. 21:05:04

Hogy örül a sok zseni, hogy összeállhat a Nacho - ramos duó, közben hatalmas flop lesz.. :D
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.13. 20:58:41

Nacho messze van a tehetségtől, 27 körül van már tudtommal. :D
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.13. 20:58:02

Mondjuk Nacho szerintem KH poszton a Madridban is rendre jó teljesítményt szokott lehozni. De rajta kívül tényleg nincs senki komoly spanyol tehetség :-k
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.13. 20:51:05

Sinya22 írta:Piqué-t nagyon meg fogják érezni,egész jól kiegészítették egymást Sergioval. Pár év múlva nem lesz Busi,Ramos sem,tehetséges emberek vannak még ott,de ezt a generációt nehéz lesz megközelíteni.
védőből még olyan tehetség sincs... kit teszel be? bartrát meg inigo martinezt? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.08.13. 20:46:47

Piqué-t nagyon meg fogják érezni,egész jól kiegészítették egymást Sergioval. Pár év múlva nem lesz Busi,Ramos sem,tehetséges emberek vannak még ott,de ezt a generációt nehéz lesz megközelíteni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.13. 20:16:22

MatyiG írta:David Silva is lemondta a válogatottságot.
arra leszek még kíváncsi ha ramos is lemondja, akkor mi lesz a védelemmel. túl nagy utánpótlás nincs. nacho-félékkel nem fognak sokra menni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.13. 19:10:07

David Silva is lemondta a válogatottságot.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.04. 14:03:02

Sidnei :arrow: Betis

Negyedikek lesznek, deal with it.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.01. 13:59:25

visca el barca írta:nem tudom vrsaljkot minek passzolták el, teljesen jó volt az atletiben. nem hiszem h ezzel az arias gyerekkel sokkal bentebb lesznek majd
Meg a csóró Juanfrant meddig facsarják még 33 évesen...Számomra érthetetlen döntés, de aztán simán lehet, hogy Simeone nem enged Juanfranból még, Varjaskó meg játszana többet.

Nem biztos, hogy rossz helye lesz ebbe az alakulófélben lévő Interbe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése