FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.20. 12:39:12

Cestus írta:Póló a 18/19-es keret tagjainak neveivel.

Ez azért lehet érdekes most, mert támpontot adhat azzal kapcsolatban, kik távozhatnak még. Rafinha, Denis Suárez, Munir, Alcácer, Alená, Samper nincs rajta, így ez alapján közülük még bárki mehet. Mondjuk nem akkora meglepetés, hogy ennek a névsornak a helye bizonytalan még.
A hivatalos oldal forgalmazza ezt a pólót?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.20. 12:16:42

Póló a 18/19-es keret tagjainak neveivel.

Ez azért lehet érdekes most, mert támpontot adhat azzal kapcsolatban, kik távozhatnak még. Rafinha, Denis Suárez, Munir, Alcácer, Alená, Samper nincs rajta, így ez alapján közülük még bárki mehet. Mondjuk nem akkora meglepetés, hogy ennek a névsornak a helye bizonytalan még.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.16. 14:09:52

Cestus írta:...
Minden szavával egyetértek! Várjuk csak ki a végét! A fantázia benne van bőven!!! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.16. 11:36:03

herlius írta:
mess2009 írta:az új, vagy részben új emberek közül szinte mindenkit láttam játszani élesben is csak Arturt nem és amit idáig itt mutatott az egyelőre nem győzött meg.
mi a bajom vele? nagyon beállt passzolgatni. nem megjátssza a labdákat, hanem szabadul tőlük, többnyire a mellette állóknak.
a videójában (ok. tudom, hogy az csalóka!) sokkal több kreativitás, bátrabb előre játék látszik mint amit itt mutat...nagyon remélem nem ezért fogják veregetni a vállát, hogy ez igen itt ezzel nagy lehetsz.
A leírás alapján szinte teljesen ráillik Xavi profilja. A bátrabb előrejátékhoz megjátszható társak is kellenek. Ha elöl senki nem mozog, nem indulnak be üres területre, akkor értelmetlen kockázatokba bonyolódni. 1-2 szezon eleji teljesítményből kicsit korai lenne következtetéseket levonni.
Volt azért pár szitu, amikor vállalhatott volna több kockázatot, de inkább lepasszolta hátra. De alapvetően van benne fantázia bőven, meg olyan posztra jött, ahol nem feltétlenül kell minden megmozdulásával az előrejátékot segítenie. Ha mondjuk pivotként játszik majd, előtte olyan játékosok lesznek, mint Messi, Dembélé, Coutinho, Malcom, Rafinha, DS, akik jóval több rizikós passzal próbálkoznak majd. Szerintem még hozzá kell szoknia az európai foci tempójához, netán egy pár kiló zsírt lepucolnia, és mindjárt mozgékonyabb is lesz, úgy pedig könnyebb lesz neki jókor jó helyen lenni. De egyébként az alacsony termetével együtt is masszív testfelépítésű gyerek, tud védekezni, mellé pedig jó a technikája és a játékintelligenciája is megfelelő.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.08.16. 11:13:26

mess2009 írta:az új, vagy részben új emberek közül szinte mindenkit láttam játszani élesben is csak Arturt nem és amit idáig itt mutatott az egyelőre nem győzött meg.
mi a bajom vele? nagyon beállt passzolgatni. nem megjátssza a labdákat, hanem szabadul tőlük, többnyire a mellette állóknak.
a videójában (ok. tudom, hogy az csalóka!) sokkal több kreativitás, bátrabb előre játék látszik mint amit itt mutat...nagyon remélem nem ezért fogják veregetni a vállát, hogy ez igen itt ezzel nagy lehetsz.
A leírás alapján szinte teljesen ráillik Xavi profilja. A bátrabb előrejátékhoz megjátszható társak is kellenek. Ha elöl senki nem mozog, nem indulnak be üres területre, akkor értelmetlen kockázatokba bonyolódni. 1-2 szezon eleji teljesítményből kicsit korai lenne következtetéseket levonni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.16. 10:03:18

mess2009 írta:az új, vagy részben új emberek közül szinte mindenkit láttam játszani élesben is csak Arturt nem és amit idáig itt mutatott az egyelőre nem győzött meg.
mi a bajom vele? nagyon beállt passzolgatni. nem megjátssza a labdákat, hanem szabadul tőlük, többnyire a mellette állóknak.
a videójában (ok. tudom, hogy az csalóka!) sokkal több kreativitás, bátrabb előre játék látszik mint amit itt mutat...nagyon remélem nem ezért fogják veregetni a vállát, hogy ez igen itt ezzel nagy lehetsz.
Ne feledd, SR-nek is volt egy beceneve korábban: "oldalpassz"
Várjuk ki a végét ;)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.16. 09:57:07

az új, vagy részben új emberek közül szinte mindenkit láttam játszani élesben is csak Arturt nem és amit idáig itt mutatott az egyelőre nem győzött meg.
mi a bajom vele? nagyon beállt passzolgatni. nem megjátssza a labdákat, hanem szabadul tőlük, többnyire a mellette állóknak.
a videójában (ok. tudom, hogy az csalóka!) sokkal több kreativitás, bátrabb előre játék látszik mint amit itt mutat...nagyon remélem nem ezért fogják veregetni a vállát, hogy ez igen itt ezzel nagy lehetsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.16. 08:19:57

Nyilván feltaláltam a spanyol viaszt, de jó érzés belegondolni, hogy kib.tt fiatal a csapatunk :)
Persze még szokni kell a gondolatot, hogy az aranygeneráció tagjai az öregek (plusz néhány légiós), de nézzük csak meg:
Messi, Piqué,Busi,Alba,Rakitic,Lalyos,Verma,Vidal , akik 30 felett vagy éppen alatta (Alba) vannak.
Ez 8 ember a teljes keretből, ami jó arány, viszont másrészről meg ebből a 8ból 7 a gálakezdőben lesz idén is, (Lalyos létjogosultsága jelenleg persze erősen kérdéses) így a mostani fiataloknak nagyon nagy feladatuk lesz, hogy ezt a névsort legalább részben pótolni tudják...
Akiktől várom a váltást a szerepekben:
Messi->Oszmán
Piqué->Umtiti
Busi/Iván-> részben Arthur, mert nem ugyanaz a stílus (Coutinhot azért nem írom, mert neki Init kell pótolnia...)
Lalyos->majdleszvalaki

Az okfejtésemnek az a lényege, hogy amennyiben a mostani fiatalok beválnak, nem kell félnünk jelentős visszaeséstől a közeljövőben :)

Stéga,Umtiti (Lenglet nekem kérdőjeles),SR,Semedo,(Miranda kérdőjel egyelőre),Arthur,Coutinho,Puig,Oszmán,Malcom még remélhetőleg évekig itt lesznek és jelen állás szerint bizakodó vagyok, hogy mindnyájan hozni fogják, ami bennük van :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.12. 12:37:29

mess2009 írta:azért nem mindig papsajt,,,! a Real az idén sokkal stabilabb lesz erre most fogadok! (csak nézzétek meg az előszezoni meccseit!)
Ez szinte borítékolható, még ha semmi extrát nem csinálnak, akkor is. Komoly erőfeszítéseket kellene tenniük, hogy alulmúlják a tavalyi bajnoki szezonjukat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.12. 12:10:05

Cestus írta:
visca el barca írta:tavaly se voltunk túl sokoldalúak mégis egy kezemen meg tudom számolni hányan fogtak meg minket... a pep féle csapat se volt sok oldalú... elég ha csak egy vmit játszol, de azt 100%-osan
,Egyedül a Real komoly ellenfél, de ők általában jóval kevésbé tudnak kiegyensúlyozottan teljesíteni hozzánk képest, így általában alulmaradnak a pontgyűjtésben. Az Atléti is lehet most már kihívó, majd meglátjuk, mit tudnak.

Elsősorban a BL-re gondoltam, amikor a sokoldalúságot emlegettem. Azért arra, mert javulni ott tudunk a hazai dupla után. Ha már Pep, 4-ből kétszer őt is megfogták (persze nem is lehet minden évben BL-t nyerni), és ilyenkor szerintem jó lett volna, ha tudunk váltani. Rühellem nézni, amikor ész nélkül csináljuk még 60 percig azt, ami addig sem működött, majd kiesünk.
azért nem mindig papsajt,,,! a Real az idén sokkal stabilabb lesz erre most fogadok! (csak nézzétek meg az előszezoni meccseit!)
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2018.08.11. 22:57:08

Arthur lett a 8as, remélem rászolgál, szerintem jó helyre került.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.11. 14:06:46

visca el barca írta:tavaly se voltunk túl sokoldalúak mégis egy kezemen meg tudom számolni hányan fogtak meg minket... a pep féle csapat se volt sok oldalú... elég ha csak egy vmit játszol, de azt 100%-osan
A bajnokságban nekem teljesen mindegy, mit játszunk, a legtöbb csapatnál annyival jobb a keretünk, hogy bármilyen stílusban toljuk, sokkal több pontot gyűjtünk majd a többieknél. Egyedül a Real komoly ellenfél, de ők általában jóval kevésbé tudnak kiegyensúlyozottan teljesíteni hozzánk képest, így általában alulmaradnak a pontgyűjtésben. Az Atléti is lehet most már kihívó, majd meglátjuk, mit tudnak.

Elsősorban a BL-re gondoltam, amikor a sokoldalúságot emlegettem. Azért arra, mert javulni ott tudunk a hazai dupla után. Ha már Pep, 4-ből kétszer őt is megfogták (persze nem is lehet minden évben BL-t nyerni), és ilyenkor szerintem jó lett volna, ha tudunk váltani. Rühellem nézni, amikor ész nélkül csináljuk még 60 percig azt, ami addig sem működött, majd kiesünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.11. 13:44:24

Cestus írta:Ha sokoldalúbban tudnánk játszani, A, B és C tervvel, nehezebb lenne megfogni a játékunkat az ellenfeleknek.
tavaly se voltunk túl sokoldalúak mégis egy kezemen meg tudom számolni hányan fogtak meg minket... a pep féle csapat se volt sok oldalú... elég ha csak egy vmit játszol, de azt 100%-osan
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.11. 13:29:36

Samper írta:Szereplésünk kulcsa az, hogy lesz-e nagy előrelépés a pontrúgások kihasználásában, illetve az ellenfél pontrúgásainak kivédekezésében. Mert a mezőnymunkát illetően ilyen erős kerettel aligha lehet baj, az akciógólok pedig erősen az egyéni döntésektől függnek - nem az edzőn múlnak.
Ez is egy szempont. Nálam az a legfontosabb, hogy legyünk képesek sokféleképpen gólokat lőni. Labdatartáson alapuló kipasszolással, kontrákból, pontrúgásokból, beívelésekből. Ha sokoldalúbban tudnánk játszani, A, B és C tervvel, nehezebb lenne megfogni a játékunkat az ellenfeleknek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.11. 13:15:03

Szereplésünk kulcsa az, hogy lesz-e nagy előrelépés a pontrúgások kihasználásában, illetve az ellenfél pontrúgásainak kivédekezésében. Mert a mezőnymunkát illetően ilyen erős kerettel aligha lehet baj, az akciógólok pedig erősen az egyéni döntésektől függnek - nem az edzőn múlnak.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.11. 12:50:12

https://www.google.hu/amp/s/www.thesun. ... l-rey/amp/" target="_blank

Majd csak a 2019-20-as szezontól lesz így mert a 18-19-es szezonra már eladták a közvetítési jogokat
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.11. 12:41:35

nekem is mintha úgy rémlene, hogy a kupa az Xedik fordulotol vagy Xedik fordulóig 1 meccses lesz :roll: nem úgy van, hogy a legjobb 8-ig 16-ig csak egyfordulós?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.11. 12:16:43

MessiNeymarSuarez írta:
Kupa: A kupában szembejövő csapatok ellen(Real-Atletit leszámítva) ennek bőven elégnek kell lennie 2 meccs alatt, amit hozni kell a cserékkel.
Idénre nem lett a kupa is csak 1 fordulós?

Amúgy nagyjából egyetértek azzal amit írsz.
Ha tavaly sikerült a dupla kb. cserepad nélkül, fél évig Dembele és Coutinho (és végülis Suarez) nélkül, akkor idénre simán benne lehet a tripla.
Paulinho-t szerintem fogja tudni pótolni Vidal, bár Ő nem annyira gólerős. Az a kérdés, hogy Iniesta lelépésén hogyan fog túllépni a csapat, Gomes, Mina meg Deulofeu elvesztése inkább pozitív lehet :D

Persze nem elvárás, de annyira hangoztatják, hogy idén a BL a fő prioritás, hogy a kupát szerintem el fogják engedni.

De mondom, ha az újak beválnak, Valverde pedig okosan tud rotálni, akkor benne lehet a tripla is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.08.11. 11:55:44

Liga:a Real szerintem stabilabb lesz az idén, tehát a legyőzéséhez hasonló stabilitás és az egymás elleniek behúzása kell.
a matracosok erősödtek de maradtak a legyőzhető kategóriában, a nyeréshez tehát nem lehet meccseket elszórni az idén.
BL. Valverde jobb anyagból gazdálkodhat de kérdés, hogy jobb lesz e ő maga?! ha látja, hogy mi az európai élfoci iránya és rá hangolja a Barcát nyerhetünk, ha marad a sokpasszos döcögés nincs keresnivalónk. én egyelőre Abidal megjegyzésében látok eddig némi biztatót (amikor a "barcastílusra" reagált) az előszezon semmit nem árult el (érthetően)
stílus: fentebb már írtam, alapvetően egyetértek MNS. megjegyzésével: stabil védekezés, gyorsabb, direktebb , gólratörőbb játék, figyelve az ellenfelek sajátosságaira.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.11. 11:18:03

A mostani átigazolásokat látva mit vártok a szezontól?

Én:
Liga: TOP 2-ben benne lenni.Értelemszerűen a bajnoki győzelem a legfőbb cél és mi vagyunk a fő esélyesek címvédőként, én úgy érzem hogy idén igazán megszorongathat minket az Atleti, akik erősödtek.

Kupa: Ennek kell a legkisebb prioritást szentelni.
Meglehet újból, viszont megtehetjük már azt a luxust, hogy a kupameccsekre a cserecsapatot küldjük ki, és úgy is nagyon erős csapattal álljunk fel. A kupában szembejövő csapatok ellen(Real-Atletit leszámítva) ennek bőven elégnek kell lennie 2 meccs alatt, amit hozni kell a cserékkel.
A nyáron úgy érzem hogy brutálisan erősödött a csapat mélységben, és nagy szerepe lehet abban hogy nem Gomesékkel kell rotálni, hanem egy nagyon ígéretes Arthurral, egy tapasztalt Vidallal aki egy Bayern kezdőjátékosa volt, szintén elegáns Lenglettel, illetve Malcommal és Dembelével(felállástól függően). Én konkrétan felküldeném kupameccseken fixen Dembelét a balosra és Malcomot a jobbosra, aztán hadd fussák szét az ellenfelet.

Bajnokok Ligája:Egy ilyen kerettel mindenképp elvárható a tisztes helytállás, és az hogy okosan rotálva a srácokat tavaszra megfelelő fizikai és szellemi frissességben tartsa Valverde.
Ha ésszel rotál, akkor tavaszra sem fogy el a csapat, Lucho elmeroggyant módon rotált, meg is lett az eredménye abban hogy tavaszra 2015-ben mindenkit felszántottunk, pedig Rakitic akkor is 60 perces emberke volt akkora melóval, csak akkor jöhetett a helyére egy Xavi, őt meg pihentethettük.
Ernőnek remek és bő keretet adnak most a kezébe, nagyon bízom benne hogy okosan használja, és tűzben tartja az EGÉSZ csapatot. Ehhez Zidane nagyon értett, elhitette a csereemberekkel is hogy fontos tagja a csapatnak, és önbizalommal tele szálltak be a meccsbe, eddig nálunk meg volt a kezdő 11 a meccsek 90%-ában, aztán ha már hátul vették a levegőt jöhettek a 0 perces meccshiányos cserék.

Természetesen nem lehet elvárás a BL megnyerése, mint ahogy sehol sem, viszont az igen, hogy végre odategyük magunkat.
Egy Bayern, Real, PSG, City ellen ki lehet esni egy ki-ki meccsen, itt nüanszokon múlik, viszont amit az elmúlt 3 évben produkáltunk az valami borzalom volt.
Viszont idegenben teljesen súlytalanok vagyunk már régóta, Valverdének meg kell találnia a módját annak, hogy a srácokat kellőképp összerázza, és önbizalommal menjenek ki a pályára, ne pedig úgy hogy félős kisfiúként kilépnek és azt sem tudják hogy milyen rendezvényen vannak.
Idegenbeli egyenes kieséses eredményeink mostanában:
Roma-Barca 4-1
Chelsea-Barca 1-1(ami kakukktojás, simán ott lehetett volna 3 közte)
Juve-Barca 3-0
PSG-Barca 4-0

Ez borzasztó, még egy BL középcsapat is elszégyelhetné magát ilyen mérleggel. Mindezt úgy hogy a Camp Nouban meg hengerelünk. Fejben kell keresni az okokat(azon kívül hogy kifacsartak tavaszra), otthon még csak-csak hajtja a srácokat a közönség viszont idegenben meg alszanak, ha ezen sikerül javítani akkor nagy esélyes lehet a Barca.



Játékstílus: Továbbra is tartom hogy hasonló játékfelfogást kell tolni mint Lucho első 2 évében. Labdatartásra épülő, de támadásban direktebb, lendületesebb játékkal, kontrákkal, ellenfélhez igazodva, nem pedig meddő labdatartás 0 elképzeléssel.
Tudnunk kell mikor kell erősen letámadni, és mikor kell visszaállni és kontrákra játszani, ebben mesteri volt a Lucho team az elején, de idővel már szétesett a rendszer, és nem volt tudatos a váltogatás, hanem az ellenfél késztette.Na ezt kellene vissza hozni.
Persze nehéz terepen mehet a tavalyi biztonsági játék ha célra vezet, senkit sem fog érdekelni ha a Sociedad, Valencia, Atleti stadionjából egy taktikus 1 gólos győzelemmel jövünk el.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.08.10. 18:53:43

pr13 írta:A 7es mez elkelt.
https://www.fcbarcelona.com/football/fi ... -barcelona" target="_blank
Nekem Dembelé a nagy kedvencem, de ez a pali, hatalmas fogás volt, sajnos lehet, hogy miatta nem nyert BL-t a Liverpool.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.10. 14:32:58

MessiNeymarSuarez írta: Ramost hiába utálom, ő benne megvan az hogy felrázza a védelmet, és a csapatot tüzelje.
Ez egyrészről igaz, viszont egy jó csk ismérve az is, hogy képes hideg fejjel is gondolkozni és nem száll el az agya minden második meccsen és nem ő megy neki elsőnek az ellenfélnek egy-egy vitánál, mert az már a másik véglet. Én spec. ezt nem irigylem tőlük. Egy olyan tipust, mint pl. Gerrard ezerszer többre becsülök.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.10. 13:54:51

Cestus írta:Roberto lett a negyedik számú kapitány. Remek döntés, én Albát tippeltem volna, de nem szerettem volna hogy ő legyen.
Meg is érdemli, mindig kitartott a csapat mellett. =D>

Albával nekem az a bajom hogy sokszor elszáll az agya és akkor úgy hisztizik mint egy kislány, pedig alapvetően bírom.
(Jó mondjuk Robi meg kinyírja az ellenfelet mostanában :mrgreen: )

Amúgy hajnesz rávilágított a problémára: Nagyon hiányolok én is egy olyan figurát, aki képes felverni a csapatot, ha úgy van. Egy Puyollal a pályán nem hiszem hogy megtörtént volna hogy így bealszunk az AS Roma ellen, szerintem már az első gól után fenéken billentette és leüvöltötte volna a csapat felét hogy mi a fenét bámészkodik.
Sajnos sokszor érzem én is, hogy lelketlen a csapat, és nincs aki felrázza őket.
Ramost hiába utálom, ő benne megvan az hogy felrázza a védelmet, és a csapatot tüzelje.

Persze ez nagyon nehéz dolog, mert az adott illetőnek erős tekintélyének kell lennie a csapaton , különben nincs meg a kellő hatás, sőt inkább összebalhézik a csapat(bár akkor legalább felkelnek), most egy Denis Suarez, vagy egy frissen jött újonc érdekes lenne ha Messiékkel ordibálna.
Én Vidalban bízom hogy kicsit rá ragad a mentalitása a csapatra amikor szükséges, és hajtja őket.


Amúgy jól megnyomtuk ezt az ICC kupát, konkrétan utolsók lettünk ilyen se volt még :mrgreen: (na nem mintha számítana)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.10. 13:46:45

Roberto lett a negyedik számú kapitány. Remek döntés, én Albát tippeltem volna, de nem szerettem volna hogy ő legyen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.08.09. 13:24:35

Lezárt
cron