Carles Aleñá

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.29. 15:22:54

Amig Denis és Rafinha le nem előzi, nem aggódom érte.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.29. 14:40:36

Mert mit mutatott eddig Alená a nagyoknál? :D Semmit. Oké, a kupában lőtt egy gólt, de ennyi. Mezőnyben nekem nem tűnik olyan extrának.

Már Puig többet mutatott, habár csak barátságos meccseken, de benne sokkal több van szvsz.
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.09.29. 14:35:10

MatyiG írta:
Érthetetlen, arthur helyet simán ott kellene lennie a keretben.
Mi alapján?

Arthur eddig többet mutatott a nagy csapatnál, mint Alená. Egyébként is tud játszani a B-ben is, ha kell.


Hát ebben nem értek veled egyet mert nem mutatott többet, legalább is szerintem.

Amúgy is egyetlen játékos akit felhoztunk és még ő se kapja meg a lehetőséget. Nem csodálom hogy fiatalok inkább eligazolnak és nem várnak feleslegesen. De mindegy ez már nem ide tartozik.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.29. 13:19:20

Érthetetlen, arthur helyet simán ott kellene lennie a keretben.
Mi alapján?

Arthur eddig többet mutatott a nagy csapatnál, mint Alená. Egyébként is tud játszani a B-ben is, ha kell.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.09.29. 12:53:40

Neki egy kölcsönadás lenne a legjobb az egyik spanyol első osztályú klubhoz. Pl Eibar, Girona vagy valami hasonló. Egy a B nél jóval erősebb, de az A nal gyengébb csapatba, mert itt tényleg nem fog játszani. De a későbbiekben még beférhet a keretbe simán.
Kép
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.09.29. 09:05:58

Minden hol az megy hogy keveset játszanak az új igazolások, keretbe se kerül malcom stb. de az senkinek nem tűnik fel hogy felhoztuk alenat és még csak keretbe se került eddig? Érthetetlen, arthur helyet simán ott kellene lennie a keretben.

Következő öt meccsünk a Bilbao után: Tottenham, Valencia, Sevilla, Inter, Real
Most akkor alena még több mint egy hónapig nem játszik? Mert ha egy Bilbao vagy egy leganes ellen nem játszott akkor nem ezeken a meccseken fogja elkezdeni. Aztán ha ezek a meccsek után talán lehetőséget kap majd vajon milyen formában lesz ha ilyen sokáig nem játszik?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.01. 14:18:09

A 26-os mezszámot kapta, úgyhogy szerintem leginkább a B-ben fog játszani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.16. 15:36:46

palesz77 írta: Megmondom őszintén nekem ő kicsit kérdőjel a jó szezonja ellenére is. Szerintem nem egyszer szürkült be és hozott átlagos teljesítményt ő is, nála pedig az nagyon érezhető, mert az alapképességei nem földöntúliak. Egyértelműen és toronymagasan a B legjobbja volt, efelől kétség nincs, de nekem van mindig egy kis hiányérzetem ha őt nézem. Hasonló mint SR a középpályán, nincs meg a játékában az a "nyugalom", ami nekem megszokott egy Masia középpályástól. Nem tudom ezt hogy leírni megmondom őszintén, aki sokat nézi az szerintem tudja mire gondolok.

De az viszont biztos, hogy a lehetőséget az első keretben való bizonyításra bőven kiérdemelte, tett le annyit az asztalra a B-ben. Kíváncsi leszek rá nagyon, de félek, hogy sokat nem fog játszani a nagy tumultus miatt. Mondjuk nekem komoly reményeim se fűződnek hozzá megmondom őszintén, de az A csapat sokak színvonalát emelte már, karaktere meg van a srácnak - bár ez szintén valami, amit hiányolok tőle a nagyoknál eddig -, meglátjuk.
Részben egyetértek veled, viszont nekem valahol ez "tetszik" benne. Mondjuk ezt az alapképességei nem földöntúliak részt kicsit falsnak érzem. Abban az értelemben, hogy nem számít csodagyereknek vagy hasonlónak, de ahogy a pályán lát és felismeri, hogy milyen helyzetben mit kell tenni szerintem megvan benne. És pont ezt érzem igazán pozitívumnak benne, hogy nem csinál kiemelkedően látványos dolgokat de egy tökéletes fogaskerék. Mondjuk ez a posztjából is adódik, amikor amolyan középső kp-t játszott több védekező feladattal nagyon jól irányította a csapatot, most azt kivéve, hogy milyen gólerős volt. Ezt nem is igazán értettem.

Összességében arra célzok, hogy visszatekintve kik lettek meghatározó játékosok és kik mentek a süllyesztőbe. Csak pár nevet említve abszolút a teljesség igénye nélkül Gai, JDS, Mboula, Adama, Halilovic, akik ezek a "farkukon pörgetik a labdát" stílust képviselték akikről pedig még nem lehet tudni mi lesz a Munir, Samper, Denis-félék. Bár utóbbi kicsit kakukktojás, de a B-ben ugyanez volt a vélemény. Akik egy-egy meccsen nagyon látványosak voltak. Rafinha még az üdítő kivétel lehet, ha a sérülések nem tesznek ennyire be neki ki tudja!
Alena számomra inkább ezt a Busi-Xavi-Pedro stílust képviseli, akiknek kell kis idő és "surranópályán" befuthatnak, még ha ilyen magasságba nem is emelkednek. Nem hiszem, hogy Busquets kapna most annyi lehetőséget, hogy igazán bizonyíthasson, de akár Xavi sem.
Ennek ellenére én sem tartanám feltétlenül itt, de az egy év kölcsönök sem biztos, hogy jó megoldások.

Ezért félek kicsit Puigtól, hogy hamar elkezdik felsztárolni, már itt is sokan követelik őt meccsekre a nagycsapatba, miközben még a B-ben is összesen nem játszott 90 percet.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.08.16. 13:05:46

Cestus írta:Valverdénél ez biztosan jó pont hosszabb távon, rövid távon ugyanakkor Vidallal és Rakiticcsel megoldottuk, hogy elég izom is legyen a középpályán.
Nem lenézve Valverdét, de mire Vidal és Rakitic kikopnak, ő nem hiszem, hogy itt lesz még hosszútávú projekteket levezényelni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.16. 11:43:17

Samper írta:A "tumultus" miatt nehéz a helyzete, súlyosbítva a látványosabb focista Puiggal is. Sok múlik azon, hogy pályán és pályán kívül melyik játékostársával hogy jön ki és hogy milyen szituációban és szerepkörben mutatkozik majd be. Nem az a fajta, aki a meccs végén kapott 10-15 percekkel látványosan élni tudna.
Az az előnye meg van neki mondjuk, hogy az egység sugarú La Masiás középpályásokkal ellentétben ő egész jó fizikumú játékos. Bár azt nem tudom, védekezi mennyire tud mellé. De Valverdénél ez biztosan jó pont hosszabb távon, rövid távon ugyanakkor Vidallal és Rakiticcsel megoldottuk, hogy elég izom is legyen a középpályán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.16. 09:44:27

A "tumultus" miatt nehéz a helyzete, súlyosbítva a látványosabb focista Puiggal is. Sok múlik azon, hogy pályán és pályán kívül melyik játékostársával hogy jön ki és hogy milyen szituációban és szerepkörben mutatkozik majd be. Nem az a fajta, aki a meccs végén kapott 10-15 percekkel látványosan élni tudna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.08.16. 09:23:49

Chino hsz-ét áthozom ide, arról jutott eszembe, hogy igazából megérdemel már egy topicot, elvégre nem 100%-ig hivatalosan, de első keret tag lett.
Chino írta:Persze könnyen lehet, hogy én vagyok elfogult vele szemben, annak a véleményét szívesen meghallgatnám, aki többször látta játszani. Palesz?
Megmondom őszintén nekem ő kicsit kérdőjel a jó szezonja ellenére is. Szerintem nem egyszer szürkült be és hozott átlagos teljesítményt ő is, nála pedig az nagyon érezhető, mert az alapképességei nem földöntúliak. Egyértelműen és toronymagasan a B legjobbja volt, efelől kétség nincs, de nekem van mindig egy kis hiányérzetem ha őt nézem. Hasonló mint SR a középpályán, nincs meg a játékában az a "nyugalom", ami nekem megszokott egy Masia középpályástól. Nem tudom ezt hogy leírni megmondom őszintén, aki sokat nézi az szerintem tudja mire gondolok.

De az viszont biztos, hogy a lehetőséget az első keretben való bizonyításra bőven kiérdemelte, tett le annyit az asztalra a B-ben. Kíváncsi leszek rá nagyon, de félek, hogy sokat nem fog játszani a nagy tumultus miatt. Mondjuk nekem komoly reményeim se fűződnek hozzá megmondom őszintén, de az A csapat sokak színvonalát emelte már, karaktere meg van a srácnak - bár ez szintén valami, amit hiányolok tőle a nagyoknál eddig -, meglátjuk.
Válasz küldése
cron