Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.08.24. 10:57:22

honsapeter írta:Én mindenképpen hoznám Thiagot, Őstehetség a pali és nagyon érti a Barca játékot.
Azt sem értettem annó, miért kótyavetyélték el.
Busquets, Xavi, Iniesta. Ez a sor volt a kp, nem volt türelmes, nem volt egy Sergi Roberto.

Igaz én nem nézek München meg Párizs meccseket, de amiket láttam bl-ben tőlük, Verratti meg Thiago egy fostalicska volt nagycsapatok ellen.

Rakéta pedig istenkirályvilágcsászár.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.08.24. 10:27:55

Én mindenképpen hoznám Thiagot, Őstehetség a pali és nagyon érti a Barca játékot.
Azt sem értettem annó, miért kótyavetyélték el.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.08.24. 10:06:23

Samper írta:Ér4ti valaki, hogy mit akarunk a két fiatal argentinnel a Bocaból? Ha egyelőre el is jönnének a B-be, ahol már várakozik egy EU-n kívüli jobbhátvéd, hogy lesz szabad hely számukra az A-ban?
Fórumszabályzat: "Éppen ezért, kérünk mindenkit, hogy amennyiben egy átigazolási (vagy akármilyen) hírt akar megosztani a fórumozókkal, a hír valódiságát igazolóan jelölje meg annak forrását is."

Legközelebb csak törlöm, ha konkrétum nélkül írsz ide ilyet. Kéne forrás is meg hír..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.24. 09:59:27

Ér4ti valaki, hogy mit akarunk a két fiatal argentinnel a Bocaból? Ha egyelőre el is jönnének a B-be, ahol már várakozik egy EU-n kívüli jobbhátvéd, hogy lesz szabad hely számukra az A-ban?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.24. 08:52:19

Lehet elfogult vagyok, de az utóbbi években Masch után őt érzem a legnagyobb közönség kedvencnek, a "kívülállók" közül?
Umtiti és MAtS is legalább akkora kedvenc, ha nem nagyobb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.24. 08:33:52

MatyiG írta:Most divat lett szidni Thiagót :D
Te Thiago siratós... :mrgreen:

Rakitic nem fog nagy búcsút kapni szerintem. Egy az, hogy nem spanyol, nem katalán, nem saját nevelés, nincs olyan nagyon régen sem a klubnál, szerintem őt évtizedek múltán sosem fogják úgy emlegetni, mint klubikon.
Mascherano után nem is lenne meglepő, ha ő nem "érdemelte" ki vagy nem akarta, nem pont Rakitic foglya megkapni.

Ugyanakkor ha valaki az adott klubból vonul vissza, az így is úgy is szép búcsú. Stadionba megtapsolnak, éltetnek. Inkább a kérdés, hogy megy e még levezetni valahova.

Legenda ha nem is lesz, mert valóban ahogyan írod, azok többnyire saját nevelések. De a neve ott lesz örökké sok embernél, a fejekbe létező listán, ahol a kedvenc "zsoldosok" szerepelnek.

Nem mindenkinél ekkora kedvenc, de furcsa látni, hogy valamivel sikerült belopnia magát a szurkolók szívébe, pedig egyáltalán nem világklasszis.

Lehet elfogult vagyok, de az utóbbi években Masch után őt érzem a legnagyobb közönség kedvencnek, a "kívülállók" közül?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.08.23. 22:47:35

MatyiG írta:
Verratti, hagyjuk már, engedjük, el, fel van fújva, nem akkora nagy játékos,
Ilyen érvekkel nehéz vitatkozni. :D Most divat lett szidni Thiagót és Verrattit, mert nem tudtuk elhozni őket az utóbbi 1-2 évben, pedig akkor meg örült volna nekik mindenki. :D
Mondjuk szerintem Verratti és Thiago eléggé megcsömörlöttek az utóbbi 1-2 évben, ráadásul mindkettő elég sérülékeny is. Még összejöhet nekik az áttörés, de én már szkeptikus vagyok velük. De Kokéban is nagyobb lehetőségeket láttam 4 éve, mint most.
Rakitic meg nem lesz elengedve, de egyébként én se tartom ikonnak.
Én sem, de olyan játékosok mellett mint Messi, Ini, Busquets elég nehéz ikonná válni. Máshol, ahol nincsenek ekkora egyéniségek, ott könnyebben lehetett volna az, pl. a válogatottban is sokkal látványosabban tud játszani.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.23. 22:47:15

A RAC1 szerint közben Rabiot-val is végeztünk, a nyár folyamán többet már nem zaklatjuk a PSG-t. Lehet a vezetőséget is beijesztették a katalán lapok Rakiticses pletykái. :D

Jó döntésnek tartom ezt amúgy, így akkor most ugrik a majom a vízbe, hogy a francia valóban jönne-e, vagy csak a fizuemeléshez kellünk neki is. Ha tényleg váltani akar, akkor nem hosszabbít, és januárban már jöhet aláírni az előszerződést.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.23. 22:43:41

Munir>Alcacer nálam úgyhogy orulok ha oda adjuk a Dortmundnak.

Rakitic meg nem lesz elengedve, de egyébként én se tartom ikonnak. Jo jatekos, de már a Sevillába is látszott hogy simán alapember lehet bármelyik nagycsapatba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.23. 22:30:56

A katalán lapok szerint Alcácer közel a Dortmundhoz. Kölcsön lenne némi kölcsönvételi díjjal, vásárlási opcióval. Kíváncsi vagyok, mit alkot ott. Szívesebben tartottam volna meg őt Munir helyett, de gondolom neki is elege lett az évi 1000 játékpercből Digne-ék után. Meg azt is megértem valahol, hogy mivel Munir jól teljesített két egymást követő évben is kölcsönben, a vezetőség úgy gondolja, meg kell adniuk neki a lehetőséget (ennek üzenetértéke lehet a többi utánpótlásból kikerülő fiatal számára is).
Subinho írta:Ezzel azért vitatkoznék!
Thiago bőven NEM jobb,
Pjanic jó játékos, kb ugyanannyira hasznos,
Koke ügyes, de nem jobb,
Verratti, hagyjuk már, engedjük, el, fel van fújva, nem akkora nagy játékos,
Kroos, igen, ő talán jobb, de nem cserélném el vele sem.
Van jó pár szempont azért, ami alapján össze lehet hasonlítani ezeket a játékosokat Rakiticcsel. Ezeknek a középpályásoknak a nagy része a horvátnál technikásabb, fejben/tényleges sebességét tekintve gyorsabb.
Viszont vannak más megfontolások is: fizikum, mentalitás (nagy meccseken mit mutat, tud-e vezér lenni?), játékintelligencia, kiegyensúlyozottság, valamint hogy ő-e éppen az a játékos, aki a már adott társakat tekintve hiányzik a középpályáról, stb... ez utóbbi szempontokban már a horvát (a jelenlegi teljesítményével) ver szerintem pár nevet a fentiek közül (pl. Verrattit mentalitásban, fizikumban; Kroost, Thiagot fizikumban).

Szóval mindent egybevetve nekem nehezemre esne dönteni, hogy a jelenlegi Rakiticnél az összképet tekintve jobb-e pl. Verratti, Thiago, Pjanic. Viszont a 16/17-es Rakitichez képest valószínűleg mindhárman előrelépést jelentettek volna, de szerencsére Valverdének sikerült a maxot kihoznia a horvátból időközben. Mondjuk Kroosra tudnám azt mondani (én is), hogy egyértelműen magasabb szint. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.23. 22:25:07

Verratti, hagyjuk már, engedjük, el, fel van fújva, nem akkora nagy játékos,
Ilyen érvekkel nehéz vitatkozni. :D Most divat lett szidni Thiagót és Verrattit, mert nem tudtuk elhozni őket az utóbbi 1-2 évben, pedig akkor meg örült volna nekik mindenki. :D

Rakitic nem fog nagy búcsút kapni szerintem. Egy az, hogy nem spanyol, nem katalán, nem saját nevelés, nincs olyan nagyon régen sem a klubnál, szerintem őt évtizedek múltán sosem fogják úgy emlegetni, mint klubikon.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.23. 22:05:33

Ezzel azért vitatkoznék!
Thiago bőven NEM jobb,
Pjanic jó játékos, kb ugyanannyira hasznos,
Koke ügyes, de nem jobb,
Verratti, hagyjuk már, engedjük, el, fel van fújva, nem akkora nagy játékos,
Kroos, igen, ő talán jobb, de nem cserélném el vele sem.
Azt az alázatot és melót amit letesz a pályára! Remélem van Rakétában még vagy 2-3 jó év, aztán átveszi Artur tőle a stafétát, reméljük. Rakiticnek meg rendezünk egy szép búcsút.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.08.23. 22:03:12

honsapeter írta:Rakiticcs?
Ha eladják az életük legrosszabb lépése lesz!!!

Nem szabad eladni, Ő az egyik (gerince, motorja) a csapatnak!

Én 200 ért sem adnám, egyáltalán nem adnám semennyiért.

Rakitics= FC BARCELONA , így van ez jól :)
A triplázos évében klassz volt...a kovetkezoben borzasztó gyenge LE-nel is csak csere, én nagyon kritikus voltam vele( lassu, nem tud cselezni, stb...)..foleg mikor Verrati képbe volt a helyére.
DE nálam még is Ő volt az ev Barca jatekosa tavaly...ehhez jott meg a VB.
-
Brutál melot nyomott tavaly, nem szabad most eladni! Egyetértek.

Meg egyébként is hány uj embert akarunk még beépiteni ?? 2-hoz is kell 1-2 év...
( csak halkan jegyzem meg a Real -Isco=Bale és Pepe=Varane-t leszámítva ugyanazzal a "11'-el nyert 3 éven keresztül BL-t)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.23. 20:22:40

Hasonlót sem tudnék hirtelen mondani aki megfelelne a csapatnak!
Azért van néhány középpályás, aki jobb nála.
Thiago, Pjanic, Koke, Verratti, Kroos, ez az ötös mindenképp jobb nála szerintem, persze ezzel lehet vitatkozni, de ha azt a szintet tudja hozni, amit a tavalyi szezon 80%-ában, illetve amit mondjuk az Alavés ellen, mindenki meg lesz elégedve, mert az tényleg világklasszis forma.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.08.23. 20:04:32

palesz77 írta: Amúgy bármily hihetetlen, de én se adnám most már el. Pótolni nem tudnánk rendesen - Rabiottól pl isten őrizz Rakéta helyett -, akkor meg nem mennénk sokra a pénzzel. Nem csak a játéktudása miatt, mert az szerintem nem az emberfeletti kategória, de az öltözőben levő státusza se utolsó szempont - vén róka már ő is itt kb -, a tapasztalata is, segíthet a fiataloknak, Ini távozásával meg Rakétát is elveszteni egy nyáron.. Max ha jön egy 10/10-es pótlás - a ki az már jó kérdés -, de az meg ennyi idő alatt nem fog. De még egy igazi vezért, és nem utolsó sorban egy vérbeli győztes mentalitással rendelkező embert eladni középről szerintem bazi kockázatos lenne, főleg ha pótlás nélkül is maradna. Ha meg egy Rabiottal lenne pótolva, akinek az anyja telefonálgat, hogy játszassák már támadó középpályásként, hónapokig drámázik egy szerződéshosszabbításon, visszamondja a válogatott tartaléklistát, miközben mint játékos még ennyit bőven nem tett le az asztalra, és egyáltalán nem is egy kihagyhatatlan tehetség.. Hát én nagyon nem örülnék megmondom őszintén.
Egyet értek! Nekünk most amúgy sem a jövőre kell koncentrálni, hanem kimaxolni ezt a generációt. Nekem nagy szívfájdalmam, hogy Init nem tudtuk BL + veretlen bajnokság kombóval búcsúztatni, persze a spanyol dupla is szép, de előbbi verzió ütött volna igazán. De Messi, Busi, Pique, Suarez, Rakéta remélem még behúznak néhány komoly trófeát az alatt a néhány év alatt, ami még hátra van nekik a legmagasabb szinten.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.08.23. 17:06:29

MatyiG írta:Azért egy 30 éves középpályásért ritkán fizetnek 125 millió eurót, világklasszis szintet pedig tavaly hozott, előtte hullámzó volt a teljesítménye, így valamennyire érthető, hogy nem adtak neki 500 millió eurós kivásárlásit.
Igen azért ez is egy igazság!

Bár ha jobban átgondolom: 30 éves, van még kb 3-5 éve a toppon és ehhez kétség nem fér, a toppon van! Miért nem érne meg nekem 200 vagy akármennyi milliót?
Hasonlót sem tudnék hirtelen mondani aki megfelelne a csapatnak!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.08.23. 14:32:25

Mondjuk azért én fizetést nem emelnék neki - a hírek szerint a klub se fog -, nincs 2 éve hogy hosszabbított, és 8,5 millió fölött keres egy évben. Azért az bőven nem rossz. Stílusából adódóan nem hiszem, hogy lenne még 4-5 év benne a legmagasabb szinten, akkor meg esetleg a nyakunkon marad a +10 milliós fizuval.. Érthető az a hír szerintem, hogy rábízzuk a döntést, és új szerződést nem fog kapni a PSG pletykák ellenére sem. A kivásárlási meg azért is ennyi gondolom, mert az ügynökök se akarnak milliárdos árat megszabni a játékosaiknak, hogy legyen a kezükben is aduász. Bár amikor megkötötték a szerződést. 1,5 éve a 125 is irreálisan sok volt szerintem, de mégis reálisabb mint egy 500 millió.

Amúgy bármily hihetetlen, de én se adnám most már el. Pótolni nem tudnánk rendesen - Rabiottól pl isten őrizz Rakéta helyett -, akkor meg nem mennénk sokra a pénzzel. Nem csak a játéktudása miatt, mert az szerintem nem az emberfeletti kategória, de az öltözőben levő státusza se utolsó szempont - vén róka már ő is itt kb -, a tapasztalata is, segíthet a fiataloknak, Ini távozásával meg Rakétát is elveszteni egy nyáron.. Max ha jön egy 10/10-es pótlás - a ki az már jó kérdés -, de az meg ennyi idő alatt nem fog. De még egy igazi vezért, és nem utolsó sorban egy vérbeli győztes mentalitással rendelkező embert eladni középről szerintem bazi kockázatos lenne, főleg ha pótlás nélkül is maradna. Ha meg egy Rabiottal lenne pótolva, akinek az anyja telefonálgat, hogy játszassák már támadó középpályásként, hónapokig drámázik egy szerződéshosszabbításon, visszamondja a válogatott tartaléklistát, miközben mint játékos még ennyit bőven nem tett le az asztalra, és egyáltalán nem is egy kihagyhatatlan tehetség.. Hát én nagyon nem örülnék megmondom őszintén.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.23. 14:25:47

én csípem a horvátot, de mondjuk egy rabiot+30-40 millióért simán elengedném. top szinten 2, nagyon max 3 év van benne, fiatalabb már ő sem lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.23. 13:17:35

MatyiG írta:Azért egy 30 éves középpályásért ritkán fizetnek 125 millió eurót, világklasszis szintet pedig tavaly hozott, előtte hullámzó volt a teljesítménye, így valamennyire érthető, hogy nem adtak neki 500 millió eurós kivásárlásit.
Az átigazolások töredékében kerül csak kifizetésre a kivásárlási ár. Szerintem nem tükröz reális értéket, de a klubnak adhat egy biztonság érzetet, illetve jelzés a játékos felé, hogy ragaszkodunk hozzád. Nyilván nem szokás, de a magas kivásárlási ár garancia arra, hogy le kelljen ülni a tárgyalóasztalhoz. Több értelmét én nem nagyon látom.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.23. 12:44:01

Azért egy 30 éves középpályásért ritkán fizetnek 125 millió eurót, világklasszis szintet pedig tavaly hozott, előtte hullámzó volt a teljesítménye, így valamennyire érthető, hogy nem adtak neki 500 millió eurós kivásárlásit.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.08.23. 12:39:00

Cestus írta:Nincs mit srácok. :D
2. amíg maradnak kivásárlási áraink a "pre-Neymar" időszakból, addig az ilyen játékosokat szóba fogják hozni más klubokkal, még ha relatíve magas is a váltságdíjuk. Egyszerűen azért, mert azt már tényleg senki nem hinné el, hogy SR-t megvenné valaki 500 millióért, ellenben az még sokaknál oké lehet, hogy Rakiticsért adnak 125-t.
Köszi a magyarázatot:) Éppen így gondolom én is a dolgot, bár azt nem igazán értem...Rakétának miért nem emelik a fizut és ezzel egy időben a kivásárlási árát.. 500 vagy akármennyire mert az tényleg poén.. 125 ért vihető.

Ha Ő csak ennyit ér a Barcának, akkor nagyon nagy bajok vannak:)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.23. 12:26:25

Nincs mit srácok. :D

Hozzáteszem még, hogy Rakéta 4000-4500 percet játszott tavaly Valverdénél, így abszolút alapembernek számít jelenleg a csapatban. Ha Paulinho eladását is nehezményezte az öreg, Rakitic távozása esetén valószínűleg komoly összetűzésbe kerülne a vezetőséggel (a Bilbaonál már felállt egyszer ilyesmi miatt, itt is volt ilyen cikk kint). Ha meg komolyan gondoljuk ezt a BL-dolgot idén, akkor nem árt megtartanunk a rutinos alapembereinket (és az edzőt :D) egyébként sem.

Szerintem az egész híresztelés mögött két dolog áll:

1. a tavalyi nyár után az átigazolási piacon vívott Barca-PSG harccal könnyen el lehet adni az újságokat, gyűjteni a klikkeket,

2. amíg maradnak kivásárlási áraink a "pre-Neymar" időszakból, addig az ilyen játékosokat szóba fogják hozni más klubokkal, még ha relatíve magas is a váltságdíjuk. Egyszerűen azért, mert azt már tényleg senki nem hinné el, hogy SR-t megvenné valaki 500 millióért, ellenben az még sokaknál oké lehet, hogy Rakiticsért adnak 125-t.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.08.23. 11:26:27

Hihetetlen pali, azt gondolom, az egyik legnagyobb arc a Barcelona történelme folyamán!
Persze nem Ő a legnagyobb, nem Ő a legjobb, de valahogy mégis egy ikon és csendesen, halkan teszi a dolgát és amit tesz az nagyon rendben van!

Nem adnám el semmi pénzért!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.23. 11:13:59

honsapeter írta:Köszönöm a gyors reakciót nektek:)

Komolyan mondom, itt remegek, el ne adják mert szívrohamot kapok :)
Mélységesen megértelek!
Én Neymarnál ezerszer csalódottabb lennék. Hosszú-hosszú ideje ő az első igazi nagybetűs kedvenc játékosom...

Belátom, hogy nem a legjobbunk, és objektívan nézve a dolgot, nem kéne ennyire izgulni, de fantasztikusan jó lelkű palinak tartom, és így bármilyen megnyugtatásra szánt hozzászólás ellenére is csak szeptemberben fogok megnyugodni.

Azért köszönöm Cestus!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.08.23. 10:52:11

Köszönöm a gyors reakciót nektek:)

Komolyan mondom, itt remegek, el ne adják mert szívrohamot kapok :)
Válasz küldése