Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.29. 18:20:56

barca0417 írta: Amúgy ez szépen hangzik de Alena még mezszámot sem kapott, Rafinha meg távozóban, A két b-s meg még csak ígéret, kérdés mennyi esélyt kapnak.
Alenanál még nem dőlt el, hogy a sérülés után a B-ben kezd és ezért ott kap számot, vagy az A-ban fogják fokozatosan játékba hozni. A BL-re így is, úgy is nevezik. Rafinha meg kiírta magát a számításba vettek közül - akár el tud menni, akár itt ragad.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.08.29. 17:36:20

Samper írta:Munir, Samper és Alena, továbbá Puig és Miranda példájával szeretnék hitelesíteni a fordulatot, hogy most már törődnek a saját nevelésű játékosokkal.
Mondták neked? :lol:
Amúgy ez szépen hangzik de Alena még mezszámot sem kapott, Rafinha meg távozóban, A két b-s meg még csak ígéret, kérdés mennyi esélyt kapnak.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.08.29. 16:53:43

Munir, Samper és Alena, továbbá Puig és Miranda példájával szeretnék hitelesíteni a fordulatot, hogy most már törődnek a saját nevelésű játékosokkal.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.29. 16:23:52

Chino írta: Amellett van egy olyan érzésem, hogy Valverde azért számol inkább Munirral, mint Pacóval, mert nem egy "Suarez-klónra", értsd hasonló stílusú játékosra van szüksége, hanem egyes helyzetekben inkább egy mozgékony, technikásabb, kreavítabb támadóra. Ez persze csak fikció, de nem tartom kizártnak.
Én is így gondolom, és szerintem nem is fikció! Egyébként Munir sokkal jobb annál, mint itt az általános vélemény!
Kíváncsi vagyok, mit fog produkálni, ha kap némi bizalmat, szerintem simán jó lesz! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.08.29. 13:32:44

Azért ha visszanéznéd a kommenteket amikor egy classicon Pedro kezdett Henry helyett elég cifra dolgokat látnál:D Őt is ugyan az a fanyalgás "fogadta" mint az összes többi fiatalt aki nem volt hypolva. Busi is kapta a savat rendesen , hogy ő játszik Yaya helyett. Annyi volt a különbség, hogy Pep ezt megmerte húzni, és meg is lett az eredménye.
Akkor te is nézd vissza 2008-2009-es szezont, amikor is Busi ÉS Yaya legtöbbször együtt játszottak a pályán(azóta sem volt olyan stabil, védekezős középpályánk)...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.29. 13:15:24

noname írta:Pedro egy bizonyos Thierry Henry-t szorított ki a kezdőből. :lol:

Élvezem egyesek memóriáját.
Az azért túlzás, hogy ő szorította ki a 31-32 éves, utolsó évében járó Henryt. Őt még sokszor Bojan is "leültette" a padra, vagy az előző évben sokszor Hleb is "elvette" a perceit szóval élvezd a saját memóriád. Arról nem beszélve, hogy látva mit csinál azóta a Chelsae-ben egy akkori kölcsön után nem biztos, hogy visszahozták volna.

De nem is ezen akarok vitatkozni, a móndandómnak pont az ellenkezője volt a lényege. Nem volt egy olyan hatalmas tehetség, manapság távolról sem kapna annyi lehetőséget, de Pep megadta neki és bizonyított is. Most pedig játszott Alena 20 évesen kb. két-két és fél meccset (ami azért nem volt olyan gyenge, az egyéb dolgokat, mint válogatottságok, B-ben nyújtott teljesítmény stb.) ahol nem csinált csodát, és már ennyi idősen el van könyvelve, mint aki nem ide való.
De ott van Munir, aki fiatalként, korosztályaiban kiemelkedő volt, a ligában kölcsönjátékosként (ami nem egy könnyű helyzet) hozott egy kifejezetten jó szezont, visszatérve 2 perccel a lábában szintén az elküldés az általános vélemény.
Nem azt mondom, hogy a fentebbi két játékosból ha kapnák a játékperceket kezdő, vagy akár amolyan "12. ember" lenne, de Pedro pl. jó példa arra, hogy ha hosszabb távon megadják az esélyt nekik képesek lehetnek meghálálni a bizalmat, amivel sokat profitálhat a csapat.

Amellet van egy olyan érzésem, hogy Valverde azért számol inkább Munirral, mint Pacóval, mert nem egy "Suarez-klónra", értsd hasonló stílusú játékosra van szüksége, hanem egyes helyzetekben inkább egy mozgékony, technikásabb, kreavítabb támadóra. Ez persze csak fikció, de nem tartom kizártnak.
Forca Barca!!!!
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.08.29. 13:03:17

noname írta:Pedro egy bizonyos Thierry Henry-t szorított ki a kezdőből. :lol:

Élvezem egyesek memóriáját.

Azért ha visszanéznéd a kommenteket amikor egy classicon Pedro kezdett Henry helyett elég cifra dolgokat látnál:D Őt is ugyan az a fanyalgás "fogadta" mint az összes többi fiatalt aki nem volt hypolva. Busi is kapta a savat rendesen , hogy ő játszik Yaya helyett. Annyi volt a különbség, hogy Pep ezt megmerte húzni, és meg is lett az eredménye.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.29. 13:02:34

Közben a Betis vinné Rafinhát. 1,5 milla + a fizetése + 25 millás vásárlási lehetőség. Mi csak akkor engednénk el, ha szezon végén kötelező lenne nekik megvenni. Rafinha menni akar.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.08.29. 12:16:07

Pedro egy bizonyos Thierry Henry-t szorított ki a kezdőből. :lol:

Élvezem egyesek memóriáját.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.29. 10:04:09

Grimaldo írta:
Baltazar írta:Személy részére nekem Munir játéka tetszik és többet nézek ki belőle mint Pedróból. Saját véleményem szerint Alcacer pedig nem érte el a szükséges szintet.
Pedro nem hiába volt alapember évekig ,nagyon jó kis játékos volt csak valami történt vele és idejekorán kiégett ,bár most a CFC-ben nagyon belelendült,de Munir soha nem fogja megközelíteni véleményem szerint.
Pedro 20-21 éves korában, nemhogy kiegészítőembernek, de még permjátékosnak sem számított, az évi pár percével. Akkor kezdett már el játszani, amikor szinte riválisa sem volt és nem mellesleg Pep hosszútávra megadta neki a lehetőséget. Egy színtelen-szagtalan játékosnak tűnt, aki inkább hasznos, mint olyan ember aki egyedül is vállára kaphatja a csapatot.
A Chelsaeben meg befutott játékosként még 10 gólos szezont szezont sem tud összekaparni. Itt viszont igazán fontos része volt a csapatnak, de jelenleg nem hiszem, hogy megkapta volna azt a lehetőséget amit Pep-től. Ha most lehozna olyan meccseket mint anno 20-21, akár 22 évesen mondjuk kétszer annyi perccel, mint Munirnak vagy Alenanak adatna, nagyon kíváncsi lennék a véleményekre vele kapcsolatban. Az, hogy a fórum 90%-a űzné el innen az egyszer biztos.
Próbáljunk objektíven gondolkodni és ne csak a szépre emlékezzünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.08.29. 09:25:08

Kovbal88 írta: Valverde eléggé óvatos. De valahogy tényleg nem tűnik olyan erősnek ez a csapat, mint első látásra volt. Thiago-t jó lett volna elhozni. Sokan vagyunk, de nem elegen. Plusz szerintem neki lenne helye a csapatban.
Már megbocsájts, de a Thiago részével nem értek egyet. Azon kevés meccsen amikor játszott, Arthur, már most látszott, hogy sokkalta jobb játékos(lehet) mint amilyen Thiago jelenleg. Mind sebességben, mind dinamikában is felé kerekedik. Arrol meg nem beszélve, hogy ott figyel és vár a lehetőségre ( és élni is fog vele szerintem) Riqui Puig...(mármint a kp posztra)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.08.29. 09:16:00

Baltazar írta:Személy részére nekem Munir játéka tetszik és többet nézek ki belőle mint Pedróból. Saját véleményem szerint Alcacer pedig nem érte el a szükséges szintet.
Pedro nem hiába volt alapember évekig ,nagyon jó kis játékos volt csak valami történt vele és idejekorán kiégett ,bár most a CFC-ben nagyon belelendült,de Munir soha nem fogja megközelíteni véleményem szerint.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.29. 07:19:58

MatyiG írta:
csababarca írta:Mondjuk az szenzációs lenne, ha ez a Suarez még két évig kezdő tudna lenni.
Pláne a mostani teljesítményével. :D
Matyi, szövegértés... :D Ugyanazt írta Csaba, amit te... :D
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.08.28. 23:21:07

Személy részére nekem Munir játéka tetszik és többet nézek ki belőle mint Pedróból. Saját véleményem szerint Alcacer pedig nem érte el a szükséges szintet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.28. 21:35:31

csababarca írta:Mondjuk az szenzációs lenne, ha ez a Suarez még két évig kezdő tudna lenni.
Pláne a mostani teljesítményével. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.08.28. 20:41:39

Mondjuk az szenzációs lenne, ha ez a Suarez még két évig kezdő tudna lenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.28. 20:25:40

MatyiG írta:megérheti nekünk visszahozni őt.
minek? hogy üljön még lajos mögött a padon 2 évig? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.08.28. 20:24:01

Samper írta:Azoknak lett igazuk, akik szerint idén nyáron csak a kispadunkat cseréltük jobbra. Inin kívül itt maradt a tavalyi gálakezdő, változatlanul ők játszanak - és ugyanazt. Az újak közül senki se kihagyhatatlan, miatta nem alakult át a felállás. Legfeljebb Coutinho és Dembele lett csendben tavalyi. És az idei B ugyanúgy nem jelent nyomást az A-ra, mint a tavalyi. Ha nem jön komoly sérülés, ez így is marad.
Valverde eléggé óvatos. De valahogy tényleg nem tűnik olyan erősnek ez a csapat, mint első látásra volt. Thiago-t jó lett volna elhozni. Sokan vagyunk, de nem elegen. Plusz szerintem neki lenne helye a csapatban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.28. 19:51:46

recrea írta:
MatyiG írta:Így igaz, de nem kötelességünk eladni nekik 23+5-ért szezon végén, csak ha beleegyezünk.
Sztem örömmel adnánk annyiért :)
Valószínűleg igen, de ha Munirral nagyon besülünk/komoly sérülést szenved, vagy netalántán Paco nagyot robbant Dortmundban, megérheti nekünk visszahozni őt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.08.28. 19:46:33

MatyiG írta:Így igaz, de nem kötelességünk eladni nekik 23+5-ért szezon végén, csak ha beleegyezünk.
Sztem örömmel adnánk annyiért :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.28. 19:28:09

Így igaz, de nem kötelességünk eladni nekik 23+5-ért szezon végén, csak ha beleegyezünk.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.08.28. 18:46:59

Közben hivatalos: Agreement with BVB for the loan of Paco Alcacer. forrás: FC Barcelona twitter.

Szerk. : A Borussia két milliót eurót fizet a Barcelonának és állja a játékos fizetését és még emelett ha jól értem a dolgot opciójuk van, hogy jövőre 23 millió + 5 millió változokért megvegyék, ha ezután eladják akkor a kapott pénz 5 százaléka még a Barcelonáé.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.28. 12:30:50

randomguy írta:
Chino írta: Csak egy kérdés, nem kell támadásnak venni. Mennyit láttad Alenat játszani? Azon a két-három meccsen 19 évesen, amiből egyet játszott végig?
Az a néha napján lőtt egy gólt, pedig kkp-ként házi gólkirály lett.
Dehogy veszem támadásnak. Több meccsét láttam, viszont itt azzal nem lesz meghatározó játékos, hogy házi gólkirály lett kkp létére. Erre ottvannak a támadók. Amiben ki kéne emelkedjen abban teljesen átlagos. Jelenleg ő a leggyengébb kp-sunk és ez nem hiszem, hogy változni fog.
A gólokkal kapcsolatban pont a te hsz-edre reagáltam, nem én hoztam fel.
A B csapatot ő vitte a hátán, a kiesés egy az egyben Gerard nyakába varható. Egy Busquets, Piqué, Xavi sem mutatott többet. Sőt, előbbit az első szezonjában zavarták volna el, de Xaviért se sírt volna senki, ha megy a Milanba. Aztán jött Pep sérülése és megnyílt a lehetőség számára, amit aztán ki is használt. De Pedro karrierje sem úgy indult, hogy itt igazán viszi valamire. Aki az elmúlt jó pár évből meghatározó lett és már fiatalon is láttható volt, hogy nagy karriert fut majd be az igazából Messi és Ini. Thiago kérdéses, hogy itt milyen játékos válhatott volna belőle, mert az is rengeteget számít. Nem hiszem, hogy nagyot kockáztatok, ha azt mondom, hogy Busiból sem lett volna klasszis, ha 19-20 évesen elpaterolják valahová. Alenaval kapcsolatban vízválasztó lett volna az előszezon, hatalmas pech, hogy pont akkor sérült le.
De akár ott van Arthur, akinek az eddigi pályafutásából szerintem kevesen vannak akik youtube videoknál többet láttak, és még egy korosztályos válogatottba se került be. De, ha egy órás tétmeccsből indulnánk ki, akkor kb. tucatjátékos 2 évvel idősebben. De pont ezért kell neki idő és türelmesnek lenni vele is.

Sok olyan játékos futott be karriert, akire kezdetben nem sokat adtunk volna és Alenaban bőven van fantázia, nem véletlenül lett eddig minden korosztályos válogatottban meghatározó alapember, 19 évesen U21-es kerettag vagy csapott volna le rá több élklub.

Én személy szerint Puigtól "félek". Sok ilyen játékosunk volt, aki csodagyerekként indult, hogy majd a jövő Barca húzóembere lesz, aztán már azt sem tudjuk hol vannak.

Rabiot érkezése, ha valamelyik fiatalnak, akkor inkább a kis Businak teheti be a kaput, pedig személy szerint neki szurkoltam a legjobban.
Forca Barca!!!!
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.08.28. 11:00:30

Chino írta: Csak egy kérdés, nem kell támadásnak venni. Mennyit láttad Alenat játszani? Azon a két-három meccsen 19 évesen, amiből egyet játszott végig?
Az a néha napján lőtt egy gólt, pedig kkp-ként házi gólkirály lett.
Dehogy veszem támadásnak. Több meccsét láttam, viszont itt azzal nem lesz meghatározó játékos, hogy házi gólkirály lett kkp létére. Erre ottvannak a támadók. Amiben ki kéne emelkedjen abban teljesen átlagos. Jelenleg ő a leggyengébb kp-sunk és ez nem hiszem, hogy változni fog.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.28. 10:18:09

senkialfonz40 írta:
Cestus írta:A RAC1 szerint utoljára harcba szállunk Rabiot-ért. Pep Segura és Abidal kihasználta a médiacsendet, és titokban folytatta a tárgyalásokat a PSG-vel. 40 milliót adnának érte.
Ennek mennyi a valóságtartalma? :shock:
Akkor Cou nem középpályán nyomná, Rafi meg el...?
Denis, Arthur..?
mondjuk Denis már most sincs rózsás helyzetben...
Mondjuk ez Denist érintené legkevésbé, ami a posztját illeti. Rabiot inkább Busquets és Rakitic mellett/helyett kaphatna helyett, de akkor Arthur és Vidal is totál felesleges volt, főleg annak fényében, hogy Valverde SR-el is számol a kp-n.
Ha pedig marad ez a 4-3-3 szerűség, amit most játszunk Rafinha teljesen kiesik a pikszisből, mert sem kp-n, sem szélsőként nincs igazán helye.

Ha nem lenne Arthur és/vagy Vidal még látnék benne valami észszerűséget, de így csak töltjük a padot és senki nem kapna elég lehetőséget, még akkor is ha a chileivel Valverde tipikus vkp-t játszat.
Kicsit az az érzésem, hogy kezdünk átesni a ló túloldalára. Tavaly enyhén szólva sem volt veretes a kispadunk, semmi pluszt nem tudtak hozzátenni, érdemben talán csak Paulinhoval értünk valamit, ráadásul Ini sem bírt már olyan sokat, így pedig pont azioknak redukálódnak a percei akiknek nagyon kéne. (pl. Arthur) És még ott van az eshetőség, hogy jövőre jönne de Jong.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése