Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.30. 13:13:33

MQuCsabi írta: Plusz egy hatalmas tanulság: akikkel bulizgatsz péntekenként, kilencven százaléka elkopik mellőled három éven belül.
"Dehogy tesóóó örökké barátok leszünk! Mi 70 évesen is együtt bulizunk az öregek otthonába!!!"

Aztán magadon lepődsz meg először, amikor hívnak a két metró megállóra lévő kocsmába, te meg magadba végig gondolod hány sör van a hűtőbe, aztán kitalálsz valami rossz kifogást... :mrgreen:

Amúgy meg mész a kollégáiddal szerencsés esetben, velük már úgyis több a közös téma!

Végre lenne pénzed inni, de a fáradtságtól, már 4 után félrészeg vagy. Jajj felnőttek.. :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.08.30. 12:44:33

MatyiG írta:Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Mert könnyen lehet, hogy hétfő-péntek meló, kedd délután suli, szombat délelőtt suli. Nem igazán várom ezt az évet. :oops: :cry:
Én szinte végig dolgoztam vagy bedolgoztam egyetem alatt. Persze függ a sulitól is, de szerintem simán megoldható. Tapasztalatot szerzel, pénzt keresel, egy próbát megér. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb érzés az általad megkeresett pénzt elkölteni, mint amit a szüleidtől kapsz - legalábbis nálam ez volt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.08.30. 12:31:27

MatyiG írta:
Nekem ennyi idősen alvásra se volt szükségem :D a fiatal szervezetet szét lehet szaggatni :D
De nem is úgy akarok kinézni 10 év múlva, mint Te. :mrgreen:
Jaj, dehogynem :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.30. 12:30:21

Plusz egy hatalmas tanulság: akikkel bulizgatsz péntekenként, kilencven százaléka elkopik mellőled három éven belül.
Már több, mint három éve bulizgatok velük. :D
Nekem ennyi idősen alvásra se volt szükségem :D a fiatal szervezetet szét lehet szaggatni :D
De nem is úgy akarok kinézni 10 év múlva, mint Te. :mrgreen:
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2018.08.30. 12:29:46

MatyiG írta:Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Mert könnyen lehet, hogy hétfő-péntek meló, kedd délután suli, szombat délelőtt suli. Nem igazán várom ezt az évet. :oops: :cry:
Az alapszak utolsó 3 félévét és a teljes mesterszakot 20-30 órás meló mellett végeztem el, sok egyéb elfoglaltsággal és barátnővel. Szóval Petr-höz hasonlóan nem unatkoztam és alapvetően egészségügyileg károsodtam (jó pár kiló...). Szerintem megéri suli melett dolgozni, mert ha kikerülsz a padból már 1-2 éves tapasztalatot elvárnak tőled egy kezdő álláshoz is, és nem is vagy a szüleidre szorulva, így egy nagyobb fokú önállóságot tudsz elérni.

A bulikra meg lesz időd max szombaton tolod vagy lájtosan pénteken :lol: :lol:
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.08.30. 12:25:56

MatyiG írta:Péntek esti buliknak így lőttek. :( :mrgreen:
Nekem ennyi idősen alvásra se volt szükségem :D a fiatal szervezetet szét lehet szaggatni :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.30. 12:18:18

Áá, Matyira nem csúszik fel semmi.

Nyugodtan próbáld meg. Meló kell, ha nem akarsz élősködni. Meg, ha akarsz is, sokáig azért nem valószínű, hogy megteheted. Utána meg nehezebb lesz bedolgozni magad valahová szerintem.

Plusz egy hatalmas tanulság: akikkel bulizgatsz péntekenként, kilencven százaléka elkopik mellőled három éven belül.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.08.30. 11:44:42

Én kemény egyetem mellett tolom és toltam a melót.

20 órát tudtam eleinte vállalni, de maradt mellette időm a barátokra, hobbikra, kikapcsolódásra, barátnőre, önmagamra és a tanulásra is. Nem mondom, baromi rémisztőnek tűnt, hogy az időmet hogyan fogom beosztani, de valahogyan sikerült és még aludni is volt lehetőségem eleget, ami nélkül megbolondulnék. Az viszont tény, hogy sosem unatkoztam és amikor a melóban kellett, elnézőek voltak pár para beadandó, zh vagy vizsga miatt.
Nálunk kötelező az egyetemen minden órán ott lenni és kb hármat lehet hiányozni, tehát okosan kell skippelgetni az órákat.

Az elején tényleg kétségbe voltam esve, mert durvám rám szakadt minden és eltűnt 20 óra a hetemből, de jól jöttem ki belőle.

Már teljesben vagyok és maradt 2 tárgyam + szakdoga, szóval most már simán menedzselhető.

Azt még hozzáteszem, hogy ez a szerintem extrémnek nevezhető életmód, hogy mindenre szakítottam időt, az edzésre és az egészségesebb életmódra ment rá, fel is jött pár kiló. Most, hogy már van időm folyamatosan küzdöm őket lefele, ha nem is túl gyorsan.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.30. 11:29:42

Péntek esti buliknak így lőttek. :( :mrgreen:

Amúgy nem gimi után vagyok, már elvégeztem azóta egy OKJ-t, ez egy másik, ami ráépül, de itt csak esti képzésben működik sajnos.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.30. 11:20:47

MatyiG írta:Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Mert könnyen lehet, hogy hétfő-péntek meló, kedd délután suli, szombat délelőtt suli. Nem igazán várom ezt az évet. :oops: :cry:
Én imádtam... Nyilván gimi után, mert az órarend is rugalmasabb, illetve bizonyos tárgyakra is rugalmasabb a bejárás. Csak kell egy rugalmas munkahely, ahol megértik, ha bukásra állsz, ha be kell menned, hogy akarsz magánéletet stb...

Ha ez összejön akkor legnagyobb királyság, még akkor is ha fárasztó. Én hiszem, hogy életre nevel ha gimnázium után nem akarsz kiszolgáltatva lenni a szülők pénztárcájának.

Egyszóval én nagyon szerettem, persze azért lesznek hátrányok:
amikor barátok mennek valahova, de te nem tudsz mert dolgozol, az rossz érzés.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.30. 11:10:15

Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Mert könnyen lehet, hogy hétfő-péntek meló, kedd délután suli, szombat délelőtt suli. Nem igazán várom ezt az évet. :oops: :cry:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.27. 11:01:54

Továbbra is tilos a fórumon személyeskedni, mindkét félnek szól.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.08.27. 07:01:51

zola8787 írta:Magyar válogatott fórumról:
Alcantara írta:
Számomra viszont megmosolyogtató, hogy olyanok bírálják ezt az embert, akik pár hete az offtopicban olyanok "problémákat" írtak magukról, ami alapján nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek.
Szóval szánalmasnak találsz a "problémámmal", ezért megmosolyogtató, hogy bemertem írni a válogatott fórumára, hogy egy évek óta válogatott embert kihagytak és ezáltal felpörgettem a fórumot.
Nem igazán értem, hogy ez a kettő hogyan is jön össze, szerintem sehogy, szimplán csak személyeskedtél egyet egy olyan témánál, ahogy valaki A-t, valaki meg B-t mond. Ráadásul nem érzem, hogy olyan rosszat mondtam volna Dzsudzsákról, hogy ennyire felháborítson.

Nagyon mellélőttél. Én megértem, hogy az ingerszegény környezet ismérve az "ellenségkép keresés", de ez esetben az az egy mondat nem rád utalt. Mitől vetted magadra nem tudom, de rossz úton jársz.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.08.26. 11:47:05

kanty írta:Az igazán fontos kérdés az, hogy mennyit szánsz rá, használtat vagy újat akarsz venni? Mire akarod használni és hasonlók.
Jelenleg nekem is Lenovo van, teljesen meg vagyok elégedve vele. Előtte 5 évig egy jóval olcsóbb Acerem volt, és arra sincs egy rossz szavam sem, hétéves, de még mindig használható.
Újat,max 200.000,és net,film illetve fm.
Szóval 8 giga ram meg erősebb proci azért kéne. :)

https://www.notebook.hu/lenovo-v330-15i ... acelszurke" target="_blank

Ezt néztem most pl.


http://radium.hu/lenovo-ideapad-330-21067.html" target="_blank

vagy ez.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2018.08.25. 23:34:41

Na lement ez a KSI - Logan Paul boxmeccs, komolyan élveztem és rendbe volt :mrgreen:
Kajak jót verekedtek.
Végeredményt a bírák kicsit erőltetettre nyomatták ezzel a döntetlennel, nálam KSI jobb volt, de legalább a visszavágó izgibb lesz :D
madridista
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.08.25. 21:41:58

Az igazán fontos kérdés az, hogy mennyit szánsz rá, használtat vagy újat akarsz venni? Mire akarod használni és hasonlók.
Jelenleg nekem is Lenovo van, teljesen meg vagyok elégedve vele. Előtte 5 évig egy jóval olcsóbb Acerem volt, és arra sincs egy rossz szavam sem, hétéves, de még mindig használható.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.08.25. 19:40:07

Nekem is Lenovo van. Ár/érték arányban korrekt, teljesen kiszolgál. Mondjuk én csak netezésre használom :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.08.25. 19:04:45

miro. írta:Valaki,aki ért a laptopokhoz, ha megkérem rám írna?
Vásárlás előtt állok,de lenne egy pár kérdésem.. :mrgreen:
Már emlékeim szerint megírtam a véleményem.... :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.08.25. 17:46:30

Rinku írta:
miro. írta:Valaki,aki ért a laptopokhoz, ha megkérem rám írna?
Vásárlás előtt állok,de lenne egy pár kérdésem.. :mrgreen:
Csakis annyit tudok ez ügyben írni, hogy vagy Lenovo vagy semmi. :mrgreen: Elképesztő az a minőség, ár-érték arány és küllem, ami a Lenovo laptopoknak van. Nem vennék semmilyen más márkát, csak ezt.
Pontosan azt akarok! Viszont van egy pár.. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.08.25. 17:46:00

miro. írta:Valaki,aki ért a laptopokhoz, ha megkérem rám írna?
Vásárlás előtt állok,de lenne egy pár kérdésem.. :mrgreen:
Csakis annyit tudok ez ügyben írni, hogy vagy Lenovo vagy semmi. :mrgreen: Elképesztő az a minőség, ár-érték arány és küllem, ami a Lenovo laptopoknak van. Nem vennék semmilyen más márkát, csak ezt.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.08.25. 17:29:01

Valaki,aki ért a laptopokhoz, ha megkérem rám írna?
Vásárlás előtt állok,de lenne egy pár kérdésem.. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.08.25. 15:07:08

Magyar válogatott fórumról:
Alcantara írta:
Számomra viszont megmosolyogtató, hogy olyanok bírálják ezt az embert, akik pár hete az offtopicban olyanok "problémákat" írtak magukról, ami alapján nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek.
Szóval szánalmasnak találsz a "problémámmal", ezért megmosolyogtató, hogy bemertem írni a válogatott fórumára, hogy egy évek óta válogatott embert kihagytak és ezáltal felpörgettem a fórumot.
Nem igazán értem, hogy ez a kettő hogyan is jön össze, szerintem sehogy, szimplán csak személyeskedtél egyet egy olyan témánál, ahogy valaki A-t, valaki meg B-t mond. Ráadásul nem érzem, hogy olyan rosszat mondtam volna Dzsudzsákról, hogy ennyire felháborítson.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.23. 09:22:46

Ne is mondd, pár embert csak tegnap óta tiltottam... :D
Ezek erre jók.

Amúgy az általad felsoroltakról sem tudnék társalogni szerencsére. ;)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.08.23. 08:13:34

recrea írta:
MQuCsabi írta:Én lehet maradi vagyok, de szomorú, hogy ez témát tud adni hosszú órákig, napokig az embereknek.hogy akár egy kattintást is megér az embereknek.
Egyetértek.
Végig se nézem az ilyet, nemhogy megosztani, lájkolni, totál hidegen hagy a dolog.
Egyetértek bár kevésbé értem, hogy Orbán Ráhel és a kakis pelenka mivel érdekesebb téma.

Nagyon a béka feneke alatt van a magyar olvasási szokások, és itt nem feltétlen a könyvekre gondolok. Ha van egy hosszabb cikk, aminek kicsit is komolyabb, összetettebb témája van, már nem olvassák el. Legyen rövid és valami botrányról szóljon: mint ez, meg Orbán Ráhel, meg VV Fanni...

Néhány újság esetében már komplexebb, sokatmondóbb kommenteket olvashat az ember, mint maga a "Cikk".

Szerk.:

Jelen pillanatban is ezen röhög a fél iroda... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.08.22. 23:55:13

MQuCsabi írta:Én lehet maradi vagyok, de szomorú, hogy ez témát tud adni hosszú órákig, napokig az embereknek.hogy akár egy kattintást is megér az embereknek.
Egyetértek.
Végig se nézem az ilyet, nemhogy megosztani, lájkolni, totál hidegen hagy a dolog.
Válasz küldése