Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.09.03. 10:36:11

Varatrixszal ertek egyet. Rakitic egesz meccsen a jobboldalon is jatszott elegge fent, ami a kontraknal nagyon konnyen megbosszulhatja magat, ahogyan meg is tortent. A masodik golnal mondjuk visszaert volna az emberrel, nem is ertem, miert allt meg a 16-os vonalanal.

Igazabol ez Valverde felelossege, o tolta ki oda es igy lett hianyos a kozeppalya. Rakiticnek melyebben kene lennie ennek elkerulese erdekeben, viszont akkor jobboldalon Messinek szelesebben kell jatszania vagy Dembelet odavezenyelni.

Ha szigoruan egyeni felelosseget keresunk, Rakitic nyakaba varrnam a masodik golt es az elsonel neki vagy Businak kellett volna besegiteni a hatvedeknek, mert Roberto 2v1-es szituacioba kerult, ahol eselye sem volt.

Egyelore szimplan hianyzik a melyseg, de ez szerintem konnyen megoldhato problema, szoval nem aggodom.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.03. 10:30:12

visca el barca írta: egyedüli ami nem tetszett az a két ovodas gol amit kaptunk, piqué meg umtiti haraphatna sokkal jobban is a 16-oson belül..
Amúgy az én észrevételem szerint, ehhez hozzátartozott, hogy a középpályás védekezés nem volt annyira biztos. Nyilván ez nem menti fel őket teljes egészében, mert egyik gólt sem tartom levédekezhetetlennek a tizenhatoson belül, de sem Rakitic sem Busquets nem hozta hátra felé azt amit kellett. Sokszor nagyon gyorsan át tudtak rohanni a középpályán. Ez ilyen meccseken belefér, de máskor egy két perces gólon elmehet a meccs.

Busi, és Rakéta is látványosan nagyon élvezte az előre játékot, aktívan és jól szálltak be, de remélem ez komolyabb meccseken, nem megy a fegyelmezettség rovására.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.03. 10:08:58

Az a fejes a végén tényleg az eddigi meccsek legszebb gólja lett volna, de talán az őszé is, ha bemegy. Ráadásul kompletten a levegőben hoztuk volna össze, ami ránk nem annyira jellemző. :D
Ez egyben mutatja, hogy Vidal is éledezik. Az előző meccsen eléggé vakon volt (többekkel egyetemben) a libalegelőn, de tegnap az az akció szép volt tőle, Messit is szépen fedezte a 2. góljánál, meg megnyert pár fejpárbajt. Viszont gyakran elkésik jelenleg (még?) a szereléseivel. Azt persze nem szabad elfelejteni nála, hogy egy hosszabb sérülésből jött vissza.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.03. 09:58:46

Nekem talán Cou tetszett a legjobban, Nem volt kiemelkedő, de amitől sokan tartottak, hogy nem tudja majd Ini szerepét venni azt megcáfolt. Néha azok a védelem mögé belögybölt/begurított labdái és az Albaval való összjáték kísértetiesen hasonlítottak Ini stílusára. Nyilván nincs olyan szinten és valszínűleg nem is lesz, de ezeket nagyon érzi, ráadásul látványra is nagyon tetszettősek. Az meg csak plusz, hogy olyan lövőkéje van, mint talán senkinek a csapatból.Nem is igazán értem Lajos szabadrúgásait miért nem ő kapja. Egy gólt megérdemelt volna.
Persze ez egy Huesca volt, de látszik, hogy megvannak azok az elemek a játékban, amik sikeressé tehetik a szezont. És az, hogy a 4-3-3 is működik komoly fegyver, akár meccs közben eredménytől függően variálható, de Dembélé helyváltoztatásai is láttuk, hogy milyen zavart képesek okozni.
Szóval sokkal komplexebbnek érzem ezt a csapatot, mint a tavalyit, ráadásul a pad is alkalmas rá.
Itt most nem feltétlenül a tegnapi meccsre gondolok, mert simán lehetett volna két számjegyű az eredmény, ha nem veszik már lazára az utolsó 20 percet.
A negatívum az (újra) Piqué volt. Össze kell kapni magát, mert valszeg őt fogja legkevésbé rotálni Valverde, legalábbi ha abból indulunk ki, hogy ő az egyetlen jobblábas védőnk.
Viszont félő, hogy Alba nem fogja így végig bírni ezt a szezont, ezt a melót lehetetlenség 50-60 meccsen keresztül bírni, főleg majd szerda-szombat ritmusban. Talán jól is jön, hogy nincsenek válogatott kötelezettségei.

Amit sajnálok, hogy a végén Suarez fejese nem ment be. Hatalmas lett volna az az assist Vidaltól. :D

Nyilván nem feltétlenül ebből a meccsből kell kiindulni, de azért látszott, hogy Valverde mit akar/tud játszatni, milyen a koncepció és végre még 2-3 gólos előnynél sem vettek vissza, hanem folytatták a támadást, bár látszott, hogy inkább szórakoztatni akarnak, mint minden áron gólt lőni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.09.03. 08:32:36

jó hogy volt 10 gól de kb csak a felét láttam, mert állandóan lehalt a stream és a meccs felében azt keresgettem. egyedüli ami nem tetszett az a két ovodas gol amit kaptunk, piqué meg umtiti haraphatna sokkal jobban is a 16-oson belül.. amúgy meg eltettünk 8-at, elől szinte mindenki parádésan játszott, középen cou remekül osztogatott, szóval nem érheti szó a ház elejét, abszolút elégedett voltam a tegnap látottakkal. annak meg külön örülök, hogy 2-1 után nem álltunk le bekkelni, hanem mentünk előre mint a hülye...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.02. 21:46:57

Nem akarom Messi érdemeit megkérdőjelezni, de a tárgyilagosság kedvéért meg kell állapítani, hogy a Huesca nem állított rá csimpaszkodó embereket, mint mások szoktak.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.02. 21:38:42

Látjátok, elpasszoltuk Gomest, rögtön hogy feljavult a játék! :D
Viccet félretéve, gratula, ez szép munka volt, így a szezon elején, semmi alibizés mondjuk 4-2 után... Gratula!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.09.02. 21:32:56

Minden jó, ha a vége jó!, DE! a védelem ma (sem) működött jól. Nálam feltűnően határozatlan, instabil volt Umtiti (főként magához képest), eddig nagyon bírtam, hogy balta arccal henteselt mindenkit aki csak minimális veszélyt is jelenthetett a 16-oson belül. Így viszont eléggé szembetűnő volt, hogy Pique is gyenge napot fogott ki és az ellen 16-asa előtt sem sikerült gólra váltani a lehetőségeit. A bal oldalon kíváncsi vagyok Alba meddig fogja bírni ezt az eszement rohangálást, de tartok tőle, hogy érdemi csere híján szezon végére ki fog pukkanni.
SR sokat dolgozott, de olyan színtelen- szagtalan volt számomra. Ez a középpálya..., hát nem tudom, lehet hogy papíron jól mutat, de a pályán nem működik. Lassú, nehézkes, csikorog, valahogy nem illeszkednek a fogaskerekek. Nem látom benne a játékot, de ez biztos csak az én hiányosságom. Azért megjegyezném, hogy Rakéta nagy gólt tapasztott és Cou is elég jól kivette a részét a szervezésből és a támadásból, csak az a fránya helyzetkihasználás!
Vitézek: Dembele iránt elfogult vagyok... nem írok (már) pozitívat, ma (is) hozta amiért vettük, máshogy fogalmazva törleszti 140M-ót. Lalyos(ban) ébredezik a fenevad, küzd, harap és kevésbé suta. Volt két-három olyan szép megmozdulása, hogy csak a visszajátszáskor hittem el, hogy ő volt az. Messi - nem emlékszem, hogy mikor láttam ennyire izzadtnak a mezét. Nálam MOM volt!
A nyússzöktől eltekintve már régóta az első élvezhető meccs volt! 8! - 2 :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2018.09.02. 21:47:21-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.02. 21:14:44

Jó kis meccs volt, de a gólzápor mellett volt 1-2 dolog, aminek talán jobban is örülök, mint a nagy különbségű győzelemnek.

1. A tavalyi évben leginkább foglalkoztatott Rakitic-Busi tengelyt kompletten le tudja és meri cserélni Valverde (mégha olyan meccsen is, ami már zsebben van). Múlthéten pedig Lajost is lehozta.

2. Coutinho ma szerintem remekül osztogatott, nem csak tört előre és cselezett meg lövöldözött, hanem mintha kicsit tényleg átvállalta volna Ini szerepkörét.

3. Messi.
Regóta az egyik legszimpatikusabban lehozott meccse. Kevés sétálgatás, megint majdnem a semmiből gól, és a cselei, passzai is mintha nagyobb %-ban jöttek volna be. És piros pont a tizi átengedéséért.

4. Dembele gólja az egyetlen amiről lemaradtam (egy pillanatra átkapcsoltam a Fradi - Vidire), de ha ilyen tempóban folytatja a ritmusfelvételt és a gólgyártást, akkor simán benne van, hogy Messi után Ő lesz a 2. legtöbb gólt szerző játékosunk, és nem Suarez.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.02. 21:03:45

MichaaBee írta:Nyertünk 8-2-re az elmúlt idők legélvezhetőbb Barca meccsén. Az élő közvetítések fórumot olvasva viszont felmerül bennem a kérdés, hogy mindenannyian ugyanazt a meccset néztük-e... :D
Az élő topikban már kb. amiatt is megy a negatívkodás, hogy a kezdősípszó után még csak 0-0 az állás. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.09.02. 20:59:51

ennyi lőtt gólnál bírálatnak pedig hely enincs :D
mi tetszett? Messi.
a két gól, gólpassz, a rengeteg pontos laszti hogy legyen mit elszúrni, a hajtás, a játék szervezése, az első gól előtti csele, ...na meg úgy az egész ember/per ma.
Alba elől
Suarez (végre) két gól
Rakéta kapásgól
Coutinho finom megoldásai
SR. a szokásos meló.
na meg az hogy az élre ugrottunk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.02. 20:58:56

LG írta:Sajnos pont egy ilyen gólparádéról maradtam le. Messi mellett még kik játszottak nagyot?
Suárez, Dembélé és Coutinho is jó volt nagyon szerintem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.09.02. 20:57:27

Nyertünk 8-2-re az elmúlt idők legélvezhetőbb Barca meccsén. Az élő közvetítések fórumot olvasva viszont felmerül bennem a kérdés, hogy mindenannyian ugyanazt a meccset néztük-e... :D

Például:
Attól félek, hogy Valverde se alkalmas arra, hogy megint egy korszakos csapatunk legyen, nála inkább a stabilitás a jellemző. Azért ez a mai kezdő is, egy kis csapat ellen. A mai fociban, pedig nem egészséges a 11 plusz a tizenkettedik játékos játszatása, a többieknek meg jut öt perc, felfogás.
Mit fogunk mi kapni egy Alli,Kane,Eriksen,Son támadosortol, ha egy nevenincs huesca már 2nél jár?
igazabol vissza kene allni a 4-4-2-re. Ezzel a tilitolival semmit nem fogunk nyerni.
elozo szezon vegen is-foleg-akkor kaptuk a golokat mikor megprobaltunk urfocit nyomatni amire ez a keret nem alkalmas.
lehet hogy Dembélé nagyon tehetséges de egyelőre jól titkolja
Ez eddig elég gyenge
Messi god mode-ban tolta, Suárez az év első kiváló meccsét hozta, Dembélé nagyon jól mozgott, rúgtunk 8 gólt, szép támadásokat vezettünk. Kaptunk mellé 2 elkerülhető gólt és a fél fórum a világ végét vizionálja. :) A szezon harmadik bajnokija volt, eddig hibátlanok vagyunk, a tavalyi stabil védekezés pedig nem fog pillanatok alatt eltűnni. Megy még a kísérletezgetés, új felállásokat próbálgat EV, soha rosszabb meccset ne játsszunk ennél...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.09.02. 20:53:34

Sajnos pont egy ilyen gólparádéról maradtam le. Messi mellett még kik játszottak nagyot?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.09.02. 20:37:46

A védelemben a belső négyes borzasztó dolgokat csinált. Jó, hogy közülük hármat Valverde lecserélt - bár talán Piqué volt a legrosszabb és mégis ő maradt fenn.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.02. 20:31:45

Tetszett a meccs, a csapatvédekezésnek még javulnia kell, de a támadással nem volt gond.
Messi meg továbbra is GOAT. :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.08.31. 19:57:11

Én inkább visszahoznám Ardát, és őt játszatnám középcsatár poszton. Az kevésbé lenne kockázatos. :-k :mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.31. 19:54:14

Igen, mivel Malcom nem csatár, akkor már inkább Messi vagy Munir legyen az.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.08.31. 19:30:11

Szerintetek kockázatos lenne egy ilyen felállás?
Semedó. Piqué. Umtiti. Alba
SR. Arthur
Dembélé. Messi. Coutinho
Malcom
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.08.31. 18:03:19

BarcafanTomee írta:Suarezre szerintem ráférne 2 hét kemény alapozás. A teljesítményével legalább is rászolgált a padra. De mint tudjuk, ez soha nem fog bekövetkezni. Kellett neki ennyire összehaverkodni Messivel... :mrgreen:

Vidalt a kezdőbe tenném most már. Kelleni fog ő a BL-re, és ideje bejátszatni. Arthurt is jó lenne többet látni, ha már a hírek szerint amannyira meg vannak elégedve vele. A Rakitic-Busi kettősből egyiknek mindenképp pihenőt adnék. Most már biztos maradt, szóval a horvátnak ki is járna, egy ilyen hosszú szezon után, mint amit ő letolt.

A meccs amúgy nem lesz olyan könnyű, mint ahogy sokan gondolják. Eddig legalább is elég jól tolja a Huesca, és a bajnok ellen is tuti meg akarják mutatni magukat. Most már ideje lenne legalább 1 félidőt nagyjából végig rohamozni. Meg a helyzeket jobb százalékban belőni.
Az a baj, hogy Suarez már évek óta az idény eleji meccseken szedi fel a kondit, nyaralásból rendszerint kövéren tér vissza :lol:
Én egy Huesca ellen pihentetném mindkettő régi arcot a kpról, és kimennék egy Vidal-Arthur-Coutinho-Dembelé-Messi-Suarez hatossal. És ami fontos Semedot is játszatnám az első perctől. Úgy érzem nem tesz majd jót a játékperceinek, hogy Robertoból kapitány lett, pedig rászolgált a játékpercekre az előszezonban nyújtott törekvésével és jó játékával.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.08.31. 17:14:18

Suarezre szerintem ráférne 2 hét kemény alapozás. A teljesítményével legalább is rászolgált a padra. De mint tudjuk, ez soha nem fog bekövetkezni. Kellett neki ennyire összehaverkodni Messivel... :mrgreen:

Vidalt a kezdőbe tenném most már. Kelleni fog ő a BL-re, és ideje bejátszatni. Arthurt is jó lenne többet látni, ha már a hírek szerint amannyira meg vannak elégedve vele. A Rakitic-Busi kettősből egyiknek mindenképp pihenőt adnék. Most már biztos maradt, szóval a horvátnak ki is járna, egy ilyen hosszú szezon után, mint amit ő letolt.

A meccs amúgy nem lesz olyan könnyű, mint ahogy sokan gondolják. Eddig legalább is elég jól tolja a Huesca, és a bajnok ellen is tuti meg akarják mutatni magukat. Most már ideje lenne legalább 1 félidőt nagyjából végig rohamozni. Meg a helyzeket jobb százalékban belőni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.31. 15:32:18

Kíváncsi leszek a vasárnapi kezdőnkre. Szerintem lesz egy kis "pihentetés" most, valamelyik igazolásunk kezdeni fog remélem, Munirt is megnézném Suárez helyett.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.31. 15:11:34

Igen, arra én is kíváncsi lennék, hogy Spanyolországban, de akár Európában melyik top csapat rukkolt volna elő itt hatalmas focival. Arról nem is beszélve, hogy meg van a 3 pont, mi lenne itt ha esetleg X vagy netán vereség lett volna.. :D
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.27. 16:35:58

recrea írta:Sztem a védekezésben ugyanúgy meg lehet sérülni, full mindegy, h a gólért hajtunk vagy védekezünk. Vagyis nem, mert védekezésben még többet kell futni és sokkal fárasztóbb.

Tavaly is ezt csináltuk EV alatt, idén sem várható más gondolom. Vagy reméljük a fiatalok majd másképp gondolják a pályán.
Meg lehet, de szerintem labda nélkül, mélyen védekezve, lájtosabb futósebességgel tolódva könnyebb figyelni a pálya egyenetlenségeire, amikben el lehet csúszni/esni, mint a sprintelős kontrák, beindulások esetében. De valószínűleg inkább csak a hátuk közepére sem kívánták már az egész hóbelebancot az utolsó fél órában, és le akarták pörgetni.

Minden meccsen azért nem csináltuk ezt, ez kissé pesszimista. :D Voltak azért többgólos győzelmeink, amikor az első után még rúgtunk párat. Bizonyos meccseken valóban ez volt, amikor az öreg szükségesnek ítélte a célfocit. Az Alavés ellen most azért rúgtunk még a vezető szabirúgás után két gólt, remélhetőleg ez a legutóbbi bajnoki csak egy kilengés volt a rossz pálya miatt, és nem ez lesz a mérvadó a későbbiekre nézve.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.27. 15:26:37

Sociedad is majd ellenünk avatja fel a pályáját aminek a libalegeltető füvét épp most építik #-o #-o =D>

Édes falloszért nem lehet az ilyet szankcionálni, itt lett volna az egész nyár persze hogy ellenünk vetik be ezt is [-X
Be kéne vezetni hogy ha az otthoni csapat hibája miatt nem alkalmas a pálya, akkor le se játszódjon a meccs, és automatikusan a 3 pont a vendégcsapatai legyen, akkor talán jobban figyelnének erre az egész véletlen egybeesésre.
Válasz küldése