Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.09.21. 18:57:56

Cestus írta:
Ja és levágatta a szakállát, már csak borostája van. :mrgreen:
Ezzel csak annyi a bajom, hogy mikor megnövesztette nem nyert se Copát se VB-t.:-D Remélem most ez jobb ómen lesz. Legalább egy BL-t eredményezhetne.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.21. 13:50:26

Én pihentetném SR-t, Umtitit, Rakiticet és Suárezt a gálakezdőből. Helyükre Semedo, Lenglet, Arthur és Munir mehetne. :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.21. 13:42:22

Az AS szerint a Girona ellen kezdő lehet Arthur és Lenglet (mondjuk Arthurnak lett valami baja azóta, és külön edz), a MD és a Sport továbbra is gálakezdőt vár. Én szívesen látnék megint pár új embert a kezdőben a Sociedad után.

Egyéb hírek:

- Busquets szerződéshosszabbítását hamarosan bejelentik (TV3).
- Samper, Oriol Busquets felépült. Alenát nem tették be a B-s keretbe, valószínűleg az A-hoz visszakerül most már. Malcom az A-val edz, de hivatalosan még nem harcképes.
- Messi lett a hét játékosa a BL-ben. Ja és levágatta a szakállát, már csak borostája van. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.16. 13:51:33

Tegnap mintha egy Real-meccset néztem volna, hogy 1-0-nál az ellenfél kihagy (vagy TS bravúrral véd) három ordító ziccert, amiket kötelező lett volna eltenni és ezzel rommá verniük minket, erre kihagyják, mi meg 3 perc alatt egyenlítünk is meg a győztes gólt is meglőjük. :D

Azért mióta Valverde itt van, elég sok ilyen mákban van részünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.09.16. 13:21:21

nekem az első 3 bajnokink nagyon biztató volt, de tegnap ezt a szenvedést amit bemutattunk nagyon nem díjaztam... egy anoetában bekezdeni egy rafinha, rakitic, SR hármassal több mint merész... aztán a ballaszt lejött, egyből jobbak is lettünk. nem mondom, hogy hú de megérdemeltük a 3 pontot, de behúztuk, ez a legfontosabb...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.15. 20:36:22

Cestus írta:Azért az Anoetában nyerni mégiscsak egy jó dolog, még ha nem is egy veretes Real Soci volt ez. A védekezésünk elég sokat romlott az előző szezonhoz képest, pl. tavaly nem volt jellemző, hogy labdavesztés esetén ész nélkül rohangál mindenki a labda után, idén sokszor látni ilyet. De ezzel együtt jobb lett a támadójátékunk, és én inkább ezt preferálom, mint a szervezett bekkelésre alapuló játékot. Azért persze a mai fordításhoz egy jó nagy adag mák is kellett, meg egy világklasszis kapus. Dembélének meg kívánok 90 gólos évet. :D
MessiNeymarSuarez írta:Amúgy ahogy elnézem, az Atleti eléggé beragadt, lehet hogy hamar el is döntik hogy idén a Bl-re mennek?
Úgy emlékszem, idén az ő stadionjukban lesz a BL-döntő, így érthető lenne, ha megnyomnák. Én már a legelső forduló előtt is úgy voltam vele, hogy inkább a BL-ben félek tőlük, ott biztosan extrák lesznek ellenünk.
Valahogy a tavalyi csapat védekezését és az idei csapat támadójátékát kellene összegyúrnunk és akkor lenne egy kompromisszumokkal ütőképes csapat.
Atletico lehet hogy már hamarosan kiszállhat a versenyfutásból, simán benne van hogy BL-re tartogatnak mindent, amit meg is értenék.
Régóta vágyott cím arrafele, ami nem sikerült 3 döntőzés után egyszer sem, most meg otthon játszanák a BL döntőt.
Bárkit, csak őket ne kapjuk meg idén a BL-ben(max a döntőben!)

Valverdének meg rá kell érezni a rotációra. Abban is van igazság hogy 2 napja jött vissza válogatott meccsről Coutinho, de felesleges padoztatni ha előre lehet tudni hogy ritka nehéz meccs lesz, és 99% az esélye annak, hogy majd második félidőben be kell jönnie eredménykényszerben, mert felültünk a shopórollerre.Most sem pihent így sokat.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.15. 19:14:01

Azért az Anoetában nyerni mégiscsak egy jó dolog, még ha nem is egy veretes Real Soci volt ez. A védekezésünk elég sokat romlott az előző szezonhoz képest, pl. tavaly nem volt jellemző, hogy labdavesztés esetén ész nélkül rohangál mindenki a labda után, idén sokszor látni ilyet. De ezzel együtt jobb lett a támadójátékunk, és én inkább ezt preferálom, mint a szervezett bekkelésre alapuló játékot. Azért persze a mai fordításhoz egy jó nagy adag mák is kellett, meg egy világklasszis kapus. Dembélének meg kívánok 90 gólos évet. :D
MessiNeymarSuarez írta:Amúgy ahogy elnézem, az Atleti eléggé beragadt, lehet hogy hamar el is döntik hogy idén a Bl-re mennek?
Úgy emlékszem, idén az ő stadionjukban lesz a BL-döntő, így érthető lenne, ha megnyomnák. Én már a legelső forduló előtt is úgy voltam vele, hogy inkább a BL-ben félek tőlük, ott biztosan extrák lesznek ellenünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.09.15. 19:10:00

malcomot peldaul lehetne jatszatni az ilyen meccsek vegen frissen es eddig a sracot nem is igazan lattuk es suarezzel is lehetne kezdeni valamit mert eddig borzalmas.

Edzoba szintje nem lesz eleg komoly /BL/ trofeahoz. A bajnoksag meglesz, de a BL prioritast kellene hogy elvezzen.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2018.09.15. 18:38:58

davi10 írta:A rotálást én értettem, kicsit hadd pihenjenek a válogatottak, Coutinho talán 2 napja ért vissza.
Dembele lehozatalát én sem értettem. Rakiticre jobban ráférne a pihenés, Dembele pedig szétfutotta volna ezt a Socit a végén.
Miután lejött Dembelé úgy láttam, hogy jegelték a lábát. Bár ígyis-úgyis őt hozta volna le...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.15. 18:31:51

A rotálást én értettem, kicsit hadd pihenjenek a válogatottak, Coutinho talán 2 napja ért vissza.
Dembele lehozatalát én sem értettem. Rakiticre jobban ráférne a pihenés, Dembele pedig szétfutotta volna ezt a Socit a végén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.09.15. 18:29:35

Nekem is érthetetlen kicsit EV rotációs taktikája. De az eredmények igazolják.
Viszont a védelmünk katasztrófa volt. Össze-vissza rohangáltak a Sociedad kontráknál. Ezt minhamarabb rendezni kellene.
Azt sem értem, hogy mikor köztudott, hogy a Sociedad mindent egy lapra téve fog támadni, miért Dembit kapja le, aki simán lefutja lendületből a védelmet. Ott Suareznek kellett volna lejönnie szerintem.
A meccs embere egyértűen Ter Stegen volt. Busi, Coutinho jól szálltak be, és Dembi is a jobbak közé tartozott szerintem
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.15. 18:21:24

davi10 írta:Elképesztő, hogy csak hátrányba tudunk rendesen játszani. Komolyan, mintha Valverde úgy küldené fel a játékosokat, hogy itt a felállás, csináljatok valamit, majd ha ég a ház, akkor foglalkozom én is a meccsel.

Megint csak a Valverde-vuduval nyertük a meccset, egy bűnrossz első félidő után.
Elhiszem, hogy ezekkel a szenvedős meccsekkel lehet bajnokságot nyerni, de jó lenne ha nem minden meccsünk szenvedős, nézhetetlen f.s lenne.
Dembele felépült, Coutinho is érzi a játékot, Messi nem utazgat, mélyítettük a keretet, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy 1-ről a 2-re jutnánk.

Tudom, hogy ez még a szezon eleje, de nem vagyok már olyan pozitív, mint 1 hónapja.
Valahogy nem sikerül még ráéreznie a rotálásra...Otthon gálakezdő újonc ellen, egy hírhedten nehéz pályán ahol 10-ből 1-szer nyerünk, ott meg padozik a Busquets-Coutinho kettős, valahogy fordítva kellene ennek mennie.

Mindegy, hihetetlen de megvan a 3 pont, nagy mázlival, de ezen a terepen már az is csodaszámba megy ha nyer valahogy a Barca, idén már ez is kilőve. =D>

Amúgy ahogy elnézem, az Atleti eléggé beragadt, lehet hogy hamar el is döntik hogy idén a Bl-re mennek?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.15. 18:13:17

Elképesztő, hogy csak hátrányba tudunk rendesen játszani. Komolyan, mintha Valverde úgy küldené fel a játékosokat, hogy itt a felállás, csináljatok valamit, majd ha ég a ház, akkor foglalkozom én is a meccsel.

Megint csak a Valverde-vuduval nyertük a meccset, egy bűnrossz első félidő után.
Elhiszem, hogy ezekkel a szenvedős meccsekkel lehet bajnokságot nyerni, de jó lenne ha nem minden meccsünk szenvedős, nézhetetlen f.s lenne.
Dembele felépült, Coutinho is érzi a játékot, Messi nem utazgat, mélyítettük a keretet, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy 1-ről a 2-re jutnánk.

Tudom, hogy ez még a szezon eleje, de nem vagyok már olyan pozitív, mint 1 hónapja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.15. 15:09:28

Hivatalos:
MAtS, Semedo, Piqué, Umtiti, Alba, Rakitic, Rafinha, SR, Messi, Lalyos, Oszmán
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.15. 14:12:25

LajoS9 írta:Srácok bocsi a kicsi offért, de a Paulaner Sörház Exkluzív az mit jelent?
Ezt: https://www.eurobarca.hu/hirek/informac ... sorhazban/" target="_blank
LajoS9
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.02.04. 14:45:46

2018.09.15. 14:00:58

Srácok bocsi a kicsi offért, de a Paulaner Sörház Exkluzív az mit jelent?
Barcelona have now scored 105 goals in 39 matches this season, an average of 2.61 goals per game #fcblive [via fcb]

Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.15. 13:23:40

Én is ezt mondanám, annyi kivétellel, hogy Rafinha helyett Busi lesz szerintem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.15. 10:40:27

Edzésen elvileg Ernő ezt próbálgatta (Moisés Llorens, AS):

MaTS - Semedo, Piqué, Umtiti/Lenglet, Alba - Rafinha, Rakitic, Roberto - Messi, Suárez, Dembélé.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.13. 20:05:00

hajnesz írta:Szerintem Ernesto újfent megkeveri a lapokat, és a ter-SR-Piqué-Umtiti-Alba-Rak-Bus-Cout-Messi-Dembelé-Suarez kezdőt küldi fel a pályára :mrgreen:
1 edzéssel a háta mögött Coutinhóval kezdeni merész lenne. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.09.13. 18:35:25

Szerintem Ernesto újfent megkeveri a lapokat, és a ter-SR-Piqué-Umtiti-Alba-Rak-Bus-Cout-Messi-Dembelé-Suarez kezdőt küldi fel a pályára :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.13. 15:39:51

Kíváncsi leszek a szombati kezdőnkre. Coutinho és Arthur csak holnap fog együtt edzeni a csapattal, szóval ők szinte biztos, hogy nem fognak kezdeni, úgyhogy könnyen lehet, hogy Vidal lesz Coutinho helyett. Bár ez a Busi-Rakitic-Vidal hármas nem hangzik valami túl jól. :D

MAtS - SR, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitic, Busi - Malcom, Messi, Dembélé - Suárez, ennek örülnék, de valószínűleg Malcom helyett majd Vidal lesz, és megy a 433.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.03. 12:24:47

Na ez is meg van, nekem kifejezetten tetszett a meccs.
Örömmel látom a friss/új mentalitást a játékva nézve, a gyorsabb, egyérintős kapuratörő támadásokat, beindulásokat és kontrákat is. =D>
Feltűnően több volt a mozgás is a kapu előtt, sorra voltak megjátszható emberek, tény hogy ehhez kellett az ellenfél is, de ha egy komoly ellenfél ellen fele ennyi bemozgások, és fele ennyi lehetőségek lesznek akkor már nyert ügyünk van.
Tavaly az lett volna, hogy megszerezzük a labdát, és lelkiismeretesen megvárjuk amíg az utolsó védő is visszaér a helyére az ellenfélnél, hogy gyilkoljunk a meddő tili-toli passzolgatással.

Messi az Messi volt, szegény védőt Boatenggé változtatta, emellett külön öröm Coutinho játéka, aki kicsit kezdett Iniesta szerepkörben is megfelelni a mélységi labdáival, és volt 1-2 nem akármilyen passza is, amellett hogy az továbbra is félelmetes amikor megindul és kapura viszi a labdát.
Suareznek végre jó meccse volt viszont, nem tűnt analfabétának(nem úgy mint eddig), az haláli lett volna ha a 2 suta összehozza azt a gólt, Vidal az év gólpasszát adta volna a tudtán kívül :mrgreen:

Még nagyon az elején vagyunk, vannak bőven hibák a védekezésben, de szerintem ha megtaláljuk az aranyközéputat a tavalyi és a mostani játék között, és hasonló felfogással megyünk ki a pályára mint a szezonban eddig, akkor sikeres szezonunk lehet, és bármire képesek lehetünk. =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.03. 12:01:54

Mindkét kapott gólunkat Rakitic és Piqué hozta össze. Mindkétszer a horvát otthagyta az emberét, és létszámhátrányban voltunk hátul, Piqué pedig rosszul helyezkedett: https://www.eurobarca.hu/hirek/videotek ... uesca-8-2/" target="_blank
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.09.03. 11:02:56

Ugy nehez, ha emberfolenyben van az ellenfel vagy egyenloseg all fenn. Iratlan szabaly, hogy legalabb egy vedovel tobb kell a tizenhatoson belul, mint ahany tamado van a latott szituacioknal.

Sokkal inkabb volt szerintem szerkezeti hiba. Nem mondom, hogy nem hibazott, de nem o okozta a szituaciot es hozta magat ilyen helyzetbe.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.03. 10:55:13

Petr írta: Ha szigoruan egyeni felelosseget keresunk, Rakitic nyakaba varrnam a masodik golt es az elsonel neki vagy Businak kellett volna besegiteni a hatvedeknek, mert Roberto 2v1-es szituacioba kerult, ahol eselye sem volt.
Nem akarom folyamatosan Piquét elővenni, de mindkét gólnál legalább másfél méterre helyezkedett az emberétől légüres térben az ötös vonalán. Szóval bőven benne volt ő is a két a gólokban.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése