Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.21. 20:11:35

recrea írta:223 meccs, 167 gól, 0,75 gól/meccs.

Ha marad még egy (esetleg két) szezont, meg fogja előzni a 194 gólos Kubalát, ami annyit jelent, h a Barca történelmének 3. legjobb góllövője lesz.

Észrevétlenül legendává válik, mi lenne, ha passzolni vagy labdát átvenni is tudna :D
És mellette még kiosztott 89 gólpasszt is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.21. 20:07:25

recrea írta:223 meccs, 167 gól, 0,75 gól/meccs.

Ha marad még egy (esetleg két) szezont, meg fogja előzni a 194 gólos Kubalát, ami annyit jelent, h a Barca történelmének 3. legjobb góllövője lesz.

Észrevétlenül legendává válik, mi lenne, ha passzolni vagy labdát átvenni is tudna :D
Brutális. És 27 éves korában igazoltuk le. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.21. 19:53:51

223 meccs, 167 gól, 0,75 gól/meccs.

Ha marad még egy (esetleg két) szezont, meg fogja előzni a 194 gólos Kubalát, ami annyit jelent, h a Barca történelmének 3. legjobb góllövője lesz.

Észrevétlenül legendává válik, mi lenne, ha passzolni vagy labdát átvenni is tudna :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.21. 13:33:47

MessiNeymarSuarez írta:
Jól mondod, engem meglepett hogy mennyire pontos hosszú labdákat tudott adni, ezért is kérdeztem hogy valami OKJ-s tanfolyamot végzett el, vagy mi a fene van vele :lol:

Talán kapu előtt sem olyan suta, még mindig vannak tipikus Suarezes ziccer kihagyásai, de már legalább gólt is lő, ez sajnos egy ideig nem volt elmondható róla.
Az viszont még rohadt idegesítő, hogy rengeteg támadás elhal rajta. Nem tudja rendesen átvenni a labdát és sokszor megpróbál cselezni ami jó, ha 10-ből 1x bejön neki. A 16-oson belül viszont még mindig klasszis, nemcsak a befejezésekben, mert abban még mindig rohadt hullámzó, de az utolsó passzokban a centerek között minimum top 3.
A befejezéseknél viszont nagyon fel tud húzni. Egyszer egy helyzetből két gólt lő egy meccsen, máskor meg egy az egyben folyamatosan rúgdossa mellé/kapusba a bogyót. Tegnap is három ziccert rontott és persze abból lett gól, amire nem is számítottunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.21. 08:18:53

Night írta:Kicsit egy oldalúnak találom a cikkben az értékelését, bár bevallom csak nagy vonalakban néztem a meccset. Valóban voltak hülye megmozdulásai (színészkedés khm és félreértés ne legyen engem a fociban messze a színészkedés idegesít a legjobban és tartom a modern labdarúgás legnagyobb eltántorító pontjának nézés szempontjából) DE én aktívnak láttam és igyekezett elől besegíteni az összjátékba és a szervezésbe ami különösen fontos amikor Messi nincs pályán, ilyenkor szerintem igyekszik magára vállalni a terhet (még ha teljesen nem is tudja mert mégiscsak nem egy szint).

Mentségemre én a fórumozók nagy részével ellentétben kedvelem Suarez játékát (amikor arra fókuszál), mert szerintem hihetetlenül fontos az ahogyan Messivel elől megértik egymást és amennyit előkészít, továbbenged Messinek és amekkora helyet csinál neki a mozgásával.
Jól mondod, engem meglepett hogy mennyire pontos hosszú labdákat tudott adni, ezért is kérdeztem hogy valami OKJ-s tanfolyamot végzett el, vagy mi a fene van vele :lol:

Talán kapu előtt sem olyan suta, még mindig vannak tipikus Suarezes ziccer kihagyásai, de már legalább gólt is lő, ez sajnos egy ideig nem volt elmondható róla.
Avatar
Night
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.05.14. 18:30:12

2019.01.21. 01:39:55

Kicsit egy oldalúnak találom a cikkben az értékelését, bár bevallom csak nagy vonalakban néztem a meccset. Valóban voltak hülye megmozdulásai (színészkedés khm és félreértés ne legyen engem a fociban messze a színészkedés idegesít a legjobban és tartom a modern labdarúgás legnagyobb eltántorító pontjának nézés szempontjából) DE én aktívnak láttam és igyekezett elől besegíteni az összjátékba és a szervezésbe ami különösen fontos amikor Messi nincs pályán, ilyenkor szerintem igyekszik magára vállalni a terhet (még ha teljesen nem is tudja mert mégiscsak nem egy szint).

Mentségemre én a fórumozók nagy részével ellentétben kedvelem Suarez játékát (amikor arra fókuszál), mert szerintem hihetetlenül fontos az ahogyan Messivel elől megértik egymást és amennyit előkészít, továbbenged Messinek és amekkora helyet csinál neki a mozgásával.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.25. 11:28:53

mvik írta:üdv. akárki akármit mond (és ezért biztos leharapjátok a fejem) szerintem Messi miatt nem megy jól neki a játék, mert az argentin állandóan középre húzódva játszik 10-15 m-en belül Lalihoz és a nyakára húzza a védőket meg a szűrő középpályásokat is és így alig van tere szabadon mozogni, Lalinak meg nincs meg ahhoz a kellő gyorsasága hogy lefussa a védőit. ezt az állításomat is bizonyítja szerintem az hogy amíg volt Messi addig Lali gyengébb volt, viszont miután kiesett pár meccsre az argentin szinte kivirágzott mert a helyettesek nem húzódtak be állandóan középre a nyakára és több mozgástere volt. nem is értem hogy mi a fenének nem lehet 4231-et játszani és akkor lehetne Messi középen Laji mögött, széleken meg játszhatna rotálva a Cou, Dembi, Rafi, Malcom 4-es. mert így rendszeresen az látszik hogy Messi középen van Lajossal és a jobb szél meg tök üres, nem játssza be senki.
Nemcsak Messi miatt, hanem Neymar(avagy egy harmadik támadó) hiánya miatt. Az MSN ettől is volt brutálisan hatásos, mert egy stabil KP előtt 3 zseni volt, akikre a védők is 3 felé oszlottak, és valaki mindig meghúzta a váratlant. Most Lajos a meccs 70%-ában egyedül van elől, Messi visszalép a KP-ra, így egyedül érthetően nem boldogul Suarez. Ha meg Messi is feljön, akkor vele együtt a védők is.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.11.25. 10:54:54

üdv. akárki akármit mond (és ezért biztos leharapjátok a fejem) szerintem Messi miatt nem megy jól neki a játék, mert az argentin állandóan középre húzódva játszik 10-15 m-en belül Lalihoz és a nyakára húzza a védőket meg a szűrő középpályásokat is és így alig van tere szabadon mozogni, Lalinak meg nincs meg ahhoz a kellő gyorsasága hogy lefussa a védőit. ezt az állításomat is bizonyítja szerintem az hogy amíg volt Messi addig Lali gyengébb volt, viszont miután kiesett pár meccsre az argentin szinte kivirágzott mert a helyettesek nem húzódtak be állandóan középre a nyakára és több mozgástere volt. nem is értem hogy mi a fenének nem lehet 4231-et játszani és akkor lehetne Messi középen Laji mögött, széleken meg játszhatna rotálva a Cou, Dembi, Rafi, Malcom 4-es. mert így rendszeresen az látszik hogy Messi középen van Lajossal és a jobb szél meg tök üres, nem játssza be senki.
mvik
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.24. 23:56:14

Én Szalait is védem mindhalálig és őt is. Igaz klasszis különbség van, de Szalait is meg kell nézni, mikor átveszi a labdát, mennyire kiemelkedik a mezőnyből.

Suarez ugyan sosem vesz át egyet sem, de értitek... ;) :D
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.24. 23:27:40

Valahogy olyan érzésem van vele kapcsolatban, mint a magyar válogatottnál Szalaival. :D

Annyira nem illik bele a játékba, aztán nála még sem tudok alkalmasabb embert mondani a posztra. Képes meccseken át nullát hozni, beleszürkülni a mezőnybe. De konstans lefoglal 2 védőt mindig. Labdához se kell érnie, a 2 védő mindig őt figyeli.

Aztán eldurran az agya, és eltesz 2-3 gólt. Lehetetlen szögből vagy helyzetből.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 12:42:26

Amikor már leírná az ember, megrázza magát, és olyankor nincs nála jobb a posztján.
Úgy tűnik az is jót tesz neki, hogy akadozik a támadójátékunk. Ha kevesebb labdát kap, azzal sokkal jobban gazdálkodik, mint amikor Messiék tömik. :mrgreen:
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2018.11.04. 11:02:48

Ahányszor szídva volt itt, szerintem igen is dicséretet érdemel most.. Messi a Sevilla elleni meccsen megsérült, azóta 5 gólt lőtt, 6 ha a Sevilla ellenit is beleszámítjuk.. Az Inter ellen gólpasz. Abszolút átvette a vezér szerepét és csinálja a dolgát, de szerintem ez mutatja meg, h ő mennyire egy mentálisan erős jellem, hiszen elbírja a nyomást mert tudja h tőle várták Messi hiányában a gólokat és ezt meg is csinálta. Én összeteszem a kezem, h ilyen középcsatárunk van és nem úgy szenvedünk ezen a poszton mint a Madridnál..
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.10.28. 21:06:11

És még kettőt simán lőhetett volna.....
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.28. 20:28:11

Hát igen, ha van kétarcú játékos....
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.10.20. 22:31:17

Kiharcolt 11-es utan gol, korabban golpassz. En megbocsatom neki ezt a teljesitmenyt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.20. 22:09:10

Ha Oszmán gyenge teljesítményt nyújt, kikerül a kezdőből... Lalyos viszont egészen szánalmas, amit művel...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.08. 15:19:49

Tomix354 írta:Jobb térdével van valami, ezért a szünet alatt speciális feladatokat fog végezni. Tavaly nem ezzel volt a baja, amikor hónapokig fájós lábbal játszott?
jah, azt utólag kreálták, mikor már 1-2 hónapja gyalázat volt, és akkor kitaláltak (főleg itt a fórum nyalta ezt be), egy kamu sérülést. meg hogy meg is műtötték. :lol:

gyenge egyszerűen. el kell fogadni. kb úgy játszik mint a Space Jamben Barkleyék kosaraztak, amikor elvették a képességüket. konkrétan sokszor azt se tudja merre van arccal előre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.08. 14:54:49

Jobb térdével van valami, ezért a szünet alatt speciális feladatokat fog végezni. Tavaly nem ezzel volt a baja, amikor hónapokig fájós lábbal játszott?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.24. 10:05:27

Chino írta:Nekem tegnap kifejezetten tetszett a játéka. Meglepően sok 1 vs 1-et nyert meg, éles volt és összjátékban is kivette a részét, megérdemelt volna egy gólt. Amikor egy csellel két embert hintáztatott be, kéteszer is meg kellett néznem, hogy ő csinálta-e. A befejezésekkel volt gond sajnos, de ha ilyen szintet hozna, nem akadnának el rajta a támadások nagyot erősödnénk.
Persze most jobb lett volna, ha nem csinál semmit, de begyötör egy gólt.
Egyetértek, tegnap az ő játéka volt, amin egyértelműen látható volt a javulás... Ügyesek voltak a megindulásai, kötényt is adott(!) és meg tudta tartani sokszor a labdát, voltak szép passzai is! Ez tőle igazán f.szipántos teljesítmény volt! Még a végén megtanul focizni... csak a gólgyártással se álljon le, mert az kell igazán tőle!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.24. 09:57:11

Nekem tegnap kifejezetten tetszett a játéka. Meglepően sok 1 vs 1-et nyert meg, éles volt és összjátékban is kivette a részét, megérdemelt volna egy gólt. Amikor egy csellel két embert hintáztatott be, kéteszer is meg kellett néznem, hogy ő csinálta-e. A befejezésekkel volt gond sajnos, de ha ilyen szintet hozna, nem akadnának el rajta a támadások nagyot erősödnénk.
Persze most jobb lett volna, ha nem csinál semmit, de begyötör egy gólt.
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.09.17. 18:37:29

18Barca99 írta:
MatyiG írta:Több, mint három éve nem rúgott gólt BL-ben idegenben. :shock:
Azigen. Meg is látszott a Bl teljesítményünkön.
Azért a történethez hozzátartozik, hogy gyakorlatilag az elmúlt 3 évben nem is nagyon rúgtunk gólt a BL-ben idegenben. :D Tavaly Messi rúgott egyet a Stamford Bridge-en, illetve a Sporting rúgott egyet magának a csoportkörben aztán annyi. Egy szezonnal előtte volt 4 vagy 5 idegenbeli gólunk, 1-1 Arda és Piqué neve mellett, a többit Messi rúgta. Idén azon fog múlni szerintem a BL, hogy mennyire leszünk hajlandóak idegenben is focizni és nem csak tartani a döntetlent...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.17. 16:13:54

Azigen. Meg is látszott a Bl teljesítményünkön.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.17. 15:52:52

Több, mint három éve nem rúgott gólt BL-ben idegenben. :shock:
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.09.08. 19:48:27

Mi történt? Lalyosnak külön edzéseket tartott Messi? :mrgreen: =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.05. 09:17:46

Stoichkov írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Ez igaz, de bízom benne hogy most már megvan az a játékosanyag amihez bátran mer is nyúlni, erre talán bizakodó jel az is, hogy hétvégén is hajlandó volt lecserélni Rakiticet és Busquetset, amire tavaly nem sokszor volt példa, főleg Busi esetében.
Hanyszor vezettunk 6-2-re tavaly?

Szerintem a hetvegi cserek inkabb az eredmenynek szoltak mintsem egy uj rotacios strategia
Azt is vedd figyelemebe, hogy tavaly milyen pad állt rendelkezésre. Dembelé a szezon több, mint felét az orvosi szobában töltötte, 4 középpályással játszottunk, ahol Ini már nem bírta a 90 perceket és egy Paulinhonk volt cserébe/kezdőbe. Elöl Deu-val befürödtünk egy szem Aldcacerünk maradt. Kb. volt egy Digne, Semedo, Vidal, Gomes,Vermaelen/Mina, Denis a padon. Azért ezt nem könnyű rotálni. Talán Semedo játszhatott volna többet, esetleg Digne, de nem igazán ott voltak rotálásbeli gondok.
Most van egy Vidal, Arthur, (januártól talán De Jong) Malcom, Munir, Lenglet, Robi (ő is játszik kp-n) a másodvonalban 4-3-3-ban. Összehasonlíthatatlanul erősebb. Egyedül a balbekk pozíció ami még nagy kérdés, de azt minden bizonnyal inkább Vermaelen fogja ellátni, Mirandaval nem hiszem, hogy egyelőre számolna, max. a kupában.Lengle nem tudom mennyire bevethető ott. Ez szerintem kardinális kérdés, mert Alba az egyik legmeghatárzóbb játékos és ha nem pihen eleget, netalán hosszabb időre kidől, hatalmas veszteség.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése