Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.12. 21:38:08

https://www.youtube.com/watch?v=yfR4dzjGKJs" target="_blank

Ez csak szerintem rohadt jó? Maga a szöveg, a mondanivaló, a zene. Még ha nem is 100%-ig értek vele egyet, de ez tetszik. Inkább ide tettem, mint a Zenék topikba, hátha megy róla egy kis vita. :)
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2018.09.08. 11:48:01

Bocs, de nyilvánosan ezt inkább ne. Privát emil címmel meg pláne..
EuroBarca NFL League Season 17/18: 1st Place
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.09.07. 23:11:53

kanty írta:
PCsabi írta:Új Nike reklámról vélemény?
KATT
Rizikós, de erős. Sztem jól jönnek ki belőle.
Since Colin Kaepernick's Nike campaign, the company's online sales jumped 31%.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2018.09.07. 11:20:33

Varatrix írta:

Szerintem a 2 rule, a Star Warsból a kettő szabályára utalhat: Mészáros, és orbán!

De vajon ki a mester, és ki a tanítvány? :-k

Ha ez benned kérdésként merül fel akkor nem láttad a SW-t :lol: :lol: (Laller úgy járt, mint Darth Maul)
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.07. 09:56:19


Szerintem a 2 rule, a Star Warsból a kettő szabályára utalhat: Mészáros, és orbán!

De vajon ki a mester, és ki a tanítvány? :-k
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2018.09.07. 09:50:27

Fecooo írta:
Varatrix írta:
Ránézel, és egyből eszembe pattant, egy "botrány"...

Ha valaki akar gondolkodni, inkább spoilerbe írom:

Egyértelműen 2 Rule... De amúgy meg beírod, hogy eagle logo, vagy seal logo a gugléba, és 100, hogy találsz négy-öt hasonlót.

Az egyik tanárom egyszer azt mondta, egy jó grafikus nem másol, egy jó grafikus lop.

Lehet nem hazudott, mindenesetre nagyon tetszik a story köszönöm! :mrgreen:

Trógerek megint csak trógerek

Szerk: De már rá is kerestem, nem kellett volna... :evil:
"Az újság csak annyit tudott meg, a két-három éve használt logó nincs levédve, és most a cipőgyártó cég azt tervezi, hogy meg is változtatja. A társaságnál nem akarták kommentálni a Mészáros-féle sportbranddel való megdöbbentő hasonlóságot. "

Nyilván nem kell nagyon gondolkodni, hogy miért dönthetett úgy a cipőgyártó cég, hogy megváltoztatják a logót...
És nem csak ez, van még más is:

A nevüket is lopták. Bár maga a lopás nem túl meglepő, hiszen így építettek birodalmat is. :?
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.07. 09:22:18

Varatrix írta:
Ránézel, és egyből eszembe pattant, egy "botrány"...

Ha valaki akar gondolkodni, inkább spoilerbe írom:

Egyértelműen 2 Rule... De amúgy meg beírod, hogy eagle logo, vagy seal logo a gugléba, és 100, hogy találsz négy-öt hasonlót.

Az egyik tanárom egyszer azt mondta, egy jó grafikus nem másol, egy jó grafikus lop.

Lehet nem hazudott, mindenesetre nagyon tetszik a story köszönöm! :mrgreen:

Trógerek megint csak trógerek

Szerk: De már rá is kerestem, nem kellett volna... :evil:
"Az újság csak annyit tudott meg, a két-három éve használt logó nincs levédve, és most a cipőgyártó cég azt tervezi, hogy meg is változtatja. A társaságnál nem akarták kommentálni a Mészáros-féle sportbranddel való megdöbbentő hasonlóságot. "

Nyilván nem kell nagyon gondolkodni, hogy miért dönthetett úgy a cipőgyártó cég, hogy megváltoztatják a logót...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.07. 09:00:51

Fecooo írta:Mutatok egy logót, hogy tetszik nektek? (nem az enyém, hogy miért kérdezem, azt még nem árulom el... :D )

Várom a megjegyzéseket... kíváncsi vagyok nagyon :D
Csalás, mert grafikusként végeztem, és messziről bűzlenek az ilyenek!

Ránézel, és egyből eszembe pattant, egy "botrány"...

Ha valaki akar gondolkodni, inkább spoilerbe írom:

Egyértelműen 2 Rule... De amúgy meg beírod, hogy eagle logo, vagy seal logo a gugléba, és 100, hogy találsz négy-öt hasonlót.

Az egyik tanárom egyszer azt mondta, egy jó grafikus nem másol, egy jó grafikus lop.

Lehet nem hazudott, mindenesetre nagyon tetszik a story köszönöm! :mrgreen:

Trógerek megint csak trógerek

Szerk: De már rá is kerestem, nem kellett volna... :evil:
"Az újság csak annyit tudott meg, a két-három éve használt logó nincs levédve, és most a cipőgyártó cég azt tervezi, hogy meg is változtatja. A társaságnál nem akarták kommentálni a Mészáros-féle sportbranddel való megdöbbentő hasonlóságot. "
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.07. 07:44:57

Mutatok egy logót, hogy tetszik nektek? (nem az enyém, hogy miért kérdezem, azt még nem árulom el... :D )

Várom a megjegyzéseket... kíváncsi vagyok nagyon :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.07. 05:52:07

Nocturn4L írta: Milyen Sneaker?! :DDDDD

Sajnos jómagam is elkezdtem ezt a szenvedélyt :( már most 200knál tartok pénzköltésben és igazán különleges cipőt még nem is tudtam beszerezni :(
limitált air max zero.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.09.06. 23:18:46

csababarca írta:Hogy jön ide az USA? Hát te magad írtad hogy ott erősebb a fehér rasszizmus.

Ami lehet így van de kijelenteni nem lehet. Azért még mindig nem a fehérek vannak kiszolgáltatva a feketéknek mondjuk munkahelyeken,sőt.
Most említettél példákat,tudok rákontrázni 4-5 ellenkezővel.

Engem pl a négerek amcsiban 6 év alatt egyszer sem néztek le (legalábbis nem érzékeltették), fehér nép annál inkább érezteti felsőbbrendűségét még rajtam is.

New yorkban pont leálltam beszélgetni egy csoportnyi feketével mert odaszóltak a sneakerem miatt, fél órát beszélgettem 5 fekete csávóval, egymagam, egy percig nem éreztem veszélyben magam.

Szóval ez minimum 50-50es kérdés.
Kijelenteni innen hogy egyik másik rasszizmus erősebb mi nem tudjuk.
Én a fekete rasszizmust erősebbnek érzem, a tapasztalataim útján, de nem fogok idejönni és bemondani hogy ez tény.

Másnak se kéne aki a fehér rasszizmusról gondolja hogy erősebb.
Milyen Sneaker?! :DDDDD

Sajnos jómagam is elkezdtem ezt a szenvedélyt :( már most 200knál tartok pénzköltésben és igazán különleges cipőt még nem is tudtam beszerezni :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.06. 21:00:49

Hogy jön ide az USA? Hát te magad írtad hogy ott erősebb a fehér rasszizmus.

Ami lehet így van de kijelenteni nem lehet. Azért még mindig nem a fehérek vannak kiszolgáltatva a feketéknek mondjuk munkahelyeken,sőt.
Most említettél példákat,tudok rákontrázni 4-5 ellenkezővel.

Engem pl a négerek amcsiban 6 év alatt egyszer sem néztek le (legalábbis nem érzékeltették), fehér nép annál inkább érezteti felsőbbrendűségét még rajtam is.

New yorkban pont leálltam beszélgetni egy csoportnyi feketével mert odaszóltak a sneakerem miatt, fél órát beszélgettem 5 fekete csávóval, egymagam, egy percig nem éreztem veszélyben magam.

Szóval ez minimum 50-50es kérdés.
Kijelenteni innen hogy egyik másik rasszizmus erősebb mi nem tudjuk.
Én a fekete rasszizmust erősebbnek érzem, a tapasztalataim útján, de nem fogok idejönni és bemondani hogy ez tény.

Másnak se kéne aki a fehér rasszizmusról gondolja hogy erősebb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.06. 20:50:45

Sok helyen voltam már a nagyvilágba, sajnos az Államok még pont kimaradt (majd szeretnék) de nem tudom mennyit szamit ez ebben a történetben. Ma már a világhálón pont elég dolgot lehet látni, érzékelni.

Gondoltam hogy ez egy olyan embernek mint neked (nem személyeskedés!) aki nagy NBA és USA rajongo, az annak ez nem fog tetszeni, de hidd el hogy a csokik nagyrészének a szemébe te mindig is “whiteboy” leszel.
Nem akarok statisztikákkal dobálózni, meg szerintem erről nincs is senkinek, de azért lehet látni hogy a feketék inkább a feketékkel spanolnak/jönnek össze stb.

Ez a himnuszos történet is ugye abból indult hogy pár rendőr erősködött a négerekkel (ki tudja mi volt az eset és kinek volt igaza) de pár éve meg egy hét alatt kinyírtak egy hét leforgása alatt 2-3 rendőrt a feketék. Ebből is látszik hogy semmi nem oldódott meg a rasszizmus terén, a főrasszista Trump se véletlen lett megválasztva.

De egyébként viszont Dél-Amerikába már jártam, Kubába, na ott viszont tényleg nincs rasszizmus. A “Te, negro! “Mizu blanco?” megszólitás teljesen gyakori és baráti. Kivancsi vagyok ha itt Londonba odamennék egy csoport fekához “Hé negrok” felszólítással akkor hányszor szurkálnának oldalba egy perc alatt.
(Ez volt a Suarez-Evra eset is egyébként)

Mindegy, nem akarok belemenni mert érzékeny téma és nem érdekel, én nem foglalkozok más útlevelével, bőrszínével csak azt nézem milyen ember. De mindegyik népen van valamilyen bélyeg, mi pl. “Buta kelet-európaiak” vagyunk, akármikor új emberrel kezdek beszélgetésbe külföldön, különösen figyelek arra hogy jó angollal és értelmes beszélgetéssel jó benyomást keltsek, hogy ne azt mondják “na ez is egy tipikus magyar/román/bulgár” stb.

Aki azt hiszi hogy az emberek nagy részében nincs előítélet (egy darabig mindenkiben van) az álomvilágban él.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.09.06. 20:30:54

csababarca írta: nyilván,de az elég erős és megalapozatlan megfogalmazás volt.
Elég erős ám maga a dolog is. Láttad a Fekete Párduc című képregényfilmet? Lényegében az is fehér rasszizmus,nem is annyira burkoltan.
Persze bizonyosan az ellen oldal az erősebb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.06. 20:02:52

Fenomeno írta:a fehér rasszizmus is nagyon komoly probléma.
nyilván,de az elég erős és megalapozatlan megfogalmazás volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.09.06. 19:41:52

Nero. írta: Szerintem ez még legalább 2-300 év (addigra meg már valószínűleg annyi a bolygónak) mire az emberek jelentős része túlnő a faji megkülönböztetésen.
Szerintem meg sosem. Egyrészt,én imádom a fekákat. Másrészt miért ne lehetne megkülönböztetni? Szemmel látható a különbség,genetikailag is sok az eltérés,viselkedésben még a fehérek is eltérnek egymástól,nemhogy sok fekete nép. Kutyáknál is a németjuhász és a puli is ugyanúgy kutya,de mégsem egyforma.
Kifejezetten nem a hátrányos megkülönböztetésre gondolok,hanem simán a megkülönböztetésre. Nem véletlen,hogy sok fekete "alkalmasabb" rengeteg sportra,mint a fehérek. Nem vagyunk egyformák,nem is kellene sugallni a világnak,hogy azok vagyunk. De attól még ember. Munkahelyeknél,a mindennapi életben nem feltétlen kellene preferálni egyiket vagy másikat.
hogy mi ?

te jártál ott valaha? komolyan kérdezem.
a fehér rasszizmus is nagyon komoly probléma.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.06. 19:37:42

Nero. írta:A feketék nagyrésze kifejezetten rühelli és lenézi a fehéreket, a fehéreknél ez valamivel alacsonyabb .
hogy mi ?

te jártál ott valaha? komolyan kérdezem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.06. 19:19:37

PCsabi írta:Új Nike reklámról vélemény?
KATT
Egy biztos, Amerikába még mindig kőkeményen jelen van a rasszizmus. A feketék nagyrésze kifejezetten rühelli és lenézi a fehéreket, a fehéreknél ez valamivel alacsonyabb de ott is megvannak azok akik felsőbb rendunek gondolják magukat a bőrszínűk miatt.

Szomoru hogy 2018ban még mindig itt tartunk, bár Európa nyugati része szerintem ezt már kinőtte.

Szerintem ez még legalább 2-300 év (addigra meg már valószínűleg annyi a bolygónak) mire az emberek jelentős része túlnő a faji megkülönböztetésen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.09.06. 17:38:21

PCsabi írta:Új Nike reklámról vélemény?
KATT
Rizikós, de erős. Sztem jól jönnek ki belőle.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.09.06. 17:01:35

Új Nike reklámról vélemény?
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.09.05. 14:06:41

Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.09.05. 14:03:21

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2018.09.05. 14:11:28-kor.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.08.30. 20:28:44

Tim írta:
MatyiG írta:Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Azt mondják erős jellemformáló hatása van, szóval lehet hogy jót fog tenni :D
Hol fogsz melózni?
Ez csúnya volt. :D

Nem tudom még, munkakeresésben vagyok/leszek szeptembertől, egy céghez mennék könyvelni, ha összejön.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.08.30. 20:12:41

MatyiG írta:Suli melletti munka mennyire szívás, tapasztalatok?
Azt mondják erős jellemformáló hatása van, szóval lehet hogy jót fog tenni :D
Hol fogsz melózni?
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.08.30. 13:52:07

Varatrix írta:Végre lenne pénzed inni, de a fáradtságtól, már 4 után félrészeg vagy. Jajj felnőttek.. :roll:
Legalább nem fáj megvenni és behűteni pár Hoegaardent, Paulanert vagy egyéb kedvencet és még jól is leszel. :D
Válasz küldése