Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.30. 20:40:33

MatyiG írta:
Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=HGd4i0T84vM

Vélemény?

Én nem nagyon hiszek ezekbe, de nekem úgy tűnik hogy az öreg nem kamuzik.
Meglepődnék, ha csak mi lennénk a Világegyetemben. :)
Azon énis, de azért az kicsit hihetetlen hogy leszálltak ide az idegenek, életbe maradtak és beszélgettünk velük.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.30. 20:08:53

miro. írta:Megtörtént a laptop vásárlás. ( véééégre :mrgreen: )
Viszont most kéne hozzá egy laptophűtő mert csak ágyban használom szinte.
Bármelyik jó,vagy itt is vannak különféle dolgok amire figyelni kell?
Tesóm meglepett egy ilyennel: https://ipon.hu/shop/termek/trust-20400 ... nd/1396858" target="_blank
De ez ér valamit ha az ölemben van ? :roll:
Szia!

Igazából mindegy milyen a hűtőpad, de ha csak valami tartó féleséget veszel ami megemeli a laposodat hogy ne legyenek takarva a szellőző nyílásai már jól jártál!
A lényeg hogy a szellőztetése ne legyen takarva mert az egyenlő a végzetével:)
Nyilván ha a hőt nem tudja megfelelően kivezetni, akkor a belső alkatrészek, forrasztások túlmelegednek, főleg igaz ez a vidaókarira.

Persze az sem árt ha évente, fél évente takaríttatod, újrapasztázás stb ez csak egy jó tanács!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.30. 20:05:00

Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=HGd4i0T84vM

Vélemény?

Én nem nagyon hiszek ezekbe, de nekem úgy tűnik hogy az öreg nem kamuzik.
Meglepődnék, ha csak mi lennénk a Világegyetemben. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.30. 19:51:04

https://m.youtube.com/watch?v=HGd4i0T84vM" target="_blank

Vélemény?

Én nem nagyon hiszek ezekbe, de nekem úgy tűnik hogy az öreg nem kamuzik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.09.29. 18:21:12

Egy Barca szinten szerintetek a ruhák hogy működnek? Van olyan,ami tisztításba megy vagy mindig mindenből újat kapnak?
mez,melegítő,edzőcucc,cipő,stb.
Plusz csere esetén mi történik a levett cuccal?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.09.23. 21:36:22

Megtörtént a laptop vásárlás. ( véééégre :mrgreen: )
Viszont most kéne hozzá egy laptophűtő mert csak ágyban használom szinte.
Bármelyik jó,vagy itt is vannak különféle dolgok amire figyelni kell?
Tesóm meglepett egy ilyennel: https://ipon.hu/shop/termek/trust-20400 ... nd/1396858" target="_blank
De ez ér valamit ha az ölemben van ? :roll:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.09.21. 05:27:46

Primitive írta:.... de a szurkolás, és a magyar identitás még elég távoli a DAC-hoz képest.
Csongor, ha van jó koreográfia a meccsen, dobhatnál át nekem facén pár fotót belőle, ha időd engedi.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.20. 21:12:06

Veidt_madridista írta: Most alakult náluk egy ultracsoport, Blue Betyars néven, nyomják elég szépen. :)
Hallottam róluk, elég kezdetleges még a dolog. Az meg főleg nem segíti elő a magyar szurkolást, hogy a csapatban talán 1 magyar ajkú játékos van, Ő sem kezdő. De biztos próbálnak majd magyarokat is beépíteni, ha már Orbán milliárdokat adott az akadémiára , és a stadion felépítésére...
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.09.20. 18:02:21

Primitive írta: Sajnos a Délvidéken még nincs olyan csapat aki mögé ilyen érzésekkel be tudnék állni. Éveken belül talán a topolyai TSC feljut az első osztályba, de a szurkolás, és a magyar identitás még elég távoli a DAC-hoz képest.
Most alakult náluk egy ultracsoport, Blue Betyars néven, nyomják elég szépen. :)
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.20. 17:49:06

Alcantara írta:
Csongor! Délvidéki gyerekként mióta szurkolsz felvidéki csapatnak? 8)
Az elszakított magyarok szerintem bárhol is legyenek, szurkolni fognak egymásnak. Ez olyan érzés, amit az anyaországi magyarság nem fog tudni megérezni sosem. Nekem például teljesen más érzéseim vannak, amikor meghallom a Nélküled-et, mint azoknak, akik nem éltek még kisebbségben saját országukban. :)

Sajnos a Délvidéken még nincs olyan csapat aki mögé ilyen érzésekkel be tudnék állni. Éveken belül talán a topolyai TSC feljut az első osztályba, de a szurkolás, és a magyar identitás még elég távoli a DAC-hoz képest.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2018.09.20. 16:11:31

MatyiG írta:http://felfedes.hu/2018/09/19/egy-durva ... -rendszer/

Nem tudom, mennyi a valóságalapja, de ez kemény. :D Jó kis filmet lehetne rendezni ebből az anyagból. :)
Ha nem is film formájában de sorozat részként már leforgattak egy ehhez hasonló szituációt

Black Mirror S03E01
Az egész sorozatot ajánlom figyelmedbe ha még nem kezdtél bele :wink:
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.20. 15:50:44

http://felfedes.hu/2018/09/19/egy-durva ... -rendszer/" target="_blank

Nem tudom, mennyi a valóságalapja, de ez kemény. :D Jó kis filmet lehetne rendezni ebből az anyagból. :)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.09.19. 20:02:16

Primitive írta:Sziasztok!
A vasárnapi DAC - Nagyszombat meccsre felszabadult egy hely. Amennyiben érdekel a dolog, úgy privát üzenetben megtalálsz!
A csomag ára 8,000 HUF, mely tartalmazza az utazást,(Budapest-Dunaszerdahely-Budapest) illetve a belépőjegyet a B tribűnre. Indulás vasárnap (09.23.) 9,30 Budapest (Népliget, Planetárium elől). Érkezés 12,30 tájban, hangolódás, majd 15,00-kor kezdődik a rangadó. A mérkőzés után indulás vissza Budapestre, érkezés nagyjából 21,00 magasságában.
És a legfontosabb: a jegy mellé jár tőlem egy ajándék sör a stadionban! :D
Csongor! Délvidéki gyerekként mióta szurkolsz felvidéki csapatnak? 8)
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.19. 18:24:48

Sziasztok!
A vasárnapi DAC - Nagyszombat meccsre felszabadult egy hely. Amennyiben érdekel a dolog, úgy privát üzenetben megtalálsz!
A csomag ára 8,000 HUF, mely tartalmazza az utazást,(Budapest-Dunaszerdahely-Budapest) illetve a belépőjegyet a B tribűnre. Indulás vasárnap (09.23.) 9,30 Budapest (Népliget, Planetárium elől). Érkezés 12,30 tájban, hangolódás, majd 15,00-kor kezdődik a rangadó. A mérkőzés után indulás vissza Budapestre, érkezés nagyjából 21,00 magasságában.
És a legfontosabb: a jegy mellé jár tőlem egy ajándék sör a stadionban! :D
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.09.14. 13:02:23

Fecooo írta: Ez bőven a pozitív diszkrimináció kategóriája már... Mi lesz a következő? Keresnek egy legendás karakternek szereplőt és kizárják az összes olyan jelentkezőt, aki vele egy rasszból származik, kivéve, ha fekete?
Ehhez egy mostani példát tudnék felhozni. Biztos sokan ismerik a The Witcher regényeket / játékokat. Most a Netflix készít sorozatot róla, és van egy Ciri nevű karakter (könyv és játékbeli ábrázolás itt található ), na és ki találja ki, milyen színésznőt castingolnak a szerepre?

Nem. Nem fehéret.
Remélem hamarosan Hollywood belefullad ebbe a PC mocsokba, amit maga alá csinál.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.14. 12:10:03

Egyszerűen jobban eladható így egy film, nagyobb lesz az érdeklődés, a bevétel. Sőt, nagyobb az esélye így egy díjat bezsebelni is.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.14. 12:01:18

Varatrix írta:https://hu.ign.com/bohemian-rhapsody/42 ... temetoknek

Inkább idehozom, mint a filmekhez. Tudom, hogy sokszor megbeszélt téma a PC, de nekem már esküszöm, a gyomrom is forog ettől a hülyeségtől.

Hollywood szerint tényleg az Freddie életében a legfontosabb, hogy meleg, és AIDS-es? Szorítsák azt háttérbe, hogy zseniális énekes és zeneszerző?

Kérdem én, hogy egy olyan ember, aki valami súlyos betegséggel küzd, vagy küzdött élete során, vagy a szexuális orientáltságát, fontosabbnak tartja mint az elért eredményeit?

Annyira rossz megközelítéssel fordulnak ezekhez a filmekhez (szerintem):

- Turing: elsősorban homoszexuális (arról kevesebbet beszélünk, hogy egy zseni)
- Hawking: a neurobetegsége sokkal fontosabb, mint hogy mit ér el a fizikában.

Olyan nagy emberről meg minek is csinálnának nagy játék filmet, aki se nem fekete, se nem beteg, heteroszexuális és még fehér is...

De félreértés ne essék, azok közé tartozom, akik a legjobban várják a Bohém rapszódiát (hatalmas Queen rajongó vagyok), de az én szememben, inkább határozta meg a zenéje ezt az embert, mint a szexualitása.
Nagyon egyetértek, ez a PC világ tömény hányinger...
jön a fekete James Bond, a női Thor, most Superman-t cserélik le (Cavill-t), és ki az egyik esélyes utód? Persze hogy Michael B. Jordan... Lassan nem lesz olyan téma, ahol az eredeti karaktert nem erőltetik egy másik színbe/szexuális irányultságba...
Nincs sorozat, ahol ne legyenek melegek, nincs sorozat amelyben a szivárvány minden színéből ne raknának be embert...

Ez bőven a pozitív diszkrimináció kategóriája már... Mi lesz a következő? Keresnek egy legendás karakternek szereplőt és kizárják az összes olyan jelentkezőt, aki vele egy rasszból származik, kivéve, ha fekete?
Egyébként ennyi erővel Tiger Woods, vagy Michael Jordan életét is megfilmesíthetnék fehér színészekkel... (isten őrizz!)
Nem vagyok rasszista, DE! Megírtak egy karaktert anno, nagy sikert aratott! Most csak a PC miatt át kell alakítani? muszáj?


Vagy mondok jobbat: El tudjátok képzelni, hogy Elton John-t heteronak mutassák be majd egyszer? Ugye, hogy nem... Nem vágyok rá, szó sincs róla, de ha a PC nem a pozitív diszkriminációról szólna, akkor megtörténhetne... de arról szól...
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.09.14. 11:24:46

Varatrix írta: Hawking: a neurobetegsége sokkal fontosabb, mint hogy mit ér el a fizikában.
Ez mondjuk azért rossz példa, mert a betegsége nélkül a kutya nem ismerné a nevét. Amúgy én is hányok a PC-től.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.14. 11:03:59

https://hu.ign.com/bohemian-rhapsody/42 ... temetoknek" target="_blank

Inkább idehozom, mint a filmekhez. Tudom, hogy sokszor megbeszélt téma a PC, de nekem már esküszöm, a gyomrom is forog ettől a hülyeségtől.

Hollywood szerint tényleg az Freddie életében a legfontosabb, hogy meleg, és AIDS-es? Szorítsák azt háttérbe, hogy zseniális énekes és zeneszerző?

Kérdem én, hogy egy olyan ember, aki valami súlyos betegséggel küzd, vagy küzdött élete során, vagy a szexuális orientáltságát, fontosabbnak tartja mint az elért eredményeit?

Annyira rossz megközelítéssel fordulnak ezekhez a filmekhez (szerintem):

- Turing: elsősorban homoszexuális (arról kevesebbet beszélünk, hogy egy zseni)
- Hawking: a neurobetegsége sokkal fontosabb, mint hogy mit ér el a fizikában.

Olyan nagy emberről meg minek is csinálnának nagy játék filmet, aki se nem fekete, se nem beteg, heteroszexuális és még fehér is...

De félreértés ne essék, azok közé tartozom, akik a legjobban várják a Bohém rapszódiát (hatalmas Queen rajongó vagyok), de az én szememben, inkább határozta meg a zenéje ezt az embert, mint a szexualitása.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.13. 15:35:59

zola8787 írta: Orbán meg vicc, vagy 10 fideszes képviselő face oldaláról tiltva vagyok meg ugye a fideszéről is, pedig nem mocskolódtam, semmi trágár beszéd, de nem egyeztek a véleményeink.
Csekkoltam! Hihetetlen, hogy a fidesz oldalán egyetlen negatív komment sincsen... :shock:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.09.13. 14:53:34

Ez a baj, hogy akit zavar a jelenlegi helyzet, az tojik nagyban rá, gyorsan hozzáteszem, hogy az áprilisi választás óta én is így vagyok vele.
Következőn elmegyek, rászavazok a kétfarkúra, mert a repedezett beton beszínezésével magasan a legtöbbet tették ellenzéki oldalról az országért.
Orbán meg vicc, vagy 10 fideszes képviselő face oldaláról tiltva vagyok meg ugye a fideszéről is, pedig nem mocskolódtam, semmi trágár beszéd, de nem egyeztek a véleményeink.
Egy pozitív azért lesz az eu kilépésében, hogy az elég nagy lökést kell adnia, hogy neki induljak külföldnek, amíg lehet.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.13. 06:39:10

Nero. írta:
sok hír volt Orbán brüsszeli megjelenéséről
Igen, ő is azt mondta, hogy "indulok Brüsszelbe", más kérdés, hogy Strasbourg-ba kellett volna, biztos ezért késett el... de a tények sose zavarták... a nap mondása egyébként ez volt:

„mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk”
(a reakció ott élőben is az volt, hogy kinevették természetesen :D )
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.13. 01:55:59

Ez tènyleg komoly lett.

Szép kis világ lehet otthon (külföldön élek és csak halogatom a hazatérést), de valahogy már nem érdekel. Pl. most látom hogy sok hír volt Orbán brüsszeli megjelenéséről, de nem tudom pontosan miről van szó, mert egyszerűen csak tojok rá. Megfájdul a fejem a sok trutymótól ami Magyarországról jön.

Az egyetlen amitől félek hogy pár éven belül kileszünk penderítve az EUból, annyira balkáni szintre süllyed az ország.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.12. 23:50:29

Facebookon futottam bele véletlenül, nem hallottam ezelőtt. :D

Viszont egyből megtetszett, jó kis cucc.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.12. 22:49:42

MatyiG írta:https://www.youtube.com/watch?v=yfR4dzjGKJs

Ez csak szerintem rohadt jó? Maga a szöveg, a mondanivaló, a zene. Még ha nem is 100%-ig értek vele egyet, de ez tetszik. Inkább ide tettem, mint a Zenék topikba, hátha megy róla egy kis vita. :)
te hogy nem hallottad ezt eddig? :D

Az Ébresztő című is jó. tanulságos

kár, hogy ezek kevés emberhez jut el, vagy ha eljut értelmezni is nehezére esik sokaknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése