Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.09.19. 17:22:13

Persze, meg láttam is, de összességében még a brazil a jobb játékos. Hangsúlyozom, MÉG !
Szerintem is egyértelmű, hogy a brazil jóval előrébb tart. De Neymar nagy gyengesége, hogy döntő pillanatokban meginog, nem lövi be a ziccert, passzol, mikor lőnie kéne, lő, mikor passzolnia kéne, van csinál még egy felesleges cselt. Dembelé viszont pont ebben tűnik erősnek, hogy beveri a meccseket eldöntő gólokat. Lehet, hogy összjátékban sosem éri el a brazil szintjét, de nem is kell, amíg gólokkal, gólpasszokkal, megindulásokkal döntő faktor a meccseinken. Végre lehet Messin kívül másban is bízni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.19. 14:37:34

18Barca99 írta:
Varatrix írta: és akarva akaratlanul Neymarhoz hasonlítom.
Mondjuk tegnap ha megnézted a Liverpool - Psg-t szerintem nem volt jobb Neymar játéka, Dembouz-hoz képest.
Persze, meg láttam is, de összességében még a brazil a jobb játékos. Hangsúlyozom, MÉG :twisted: !
mvik írta:[
üdv. én csak azt nem értem, hogy minek erőlteti EV annyira most meg a 433-at, amikor a gálakezdőnk a legjobb szerintem a 4231-ben lenne, balon Coutinho, középen Lali mögött szabadon mozogva Messi irányíthatna és kapura törhetne, jobboson meg lenne Dembi. mert szemmel látható, hogy Coutuinho bal szélen játszva többet tudna kiadni magából, mint Iniesta posztján, meg Messi is csomószor középen van bent és ezáltal a jobbszél nincs bejátszva. az első fordulóba is akkor pörgött fel jobban a csapat amikor átálltunk a 4231-re.
Szerintem a védekezés miatt. Még 4-3-3-ban sem vagyunk biztosak, de ezalatt még rosszabb lehet, és nem hiszem, hogy egy jobban támadó csapatnak nekimennénk úgy, hogy Cou kp-n játszik. De egy Girona ellen simán megnézném, amit írsz! 8)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.09.19. 14:21:18

Varatrix írta:
honsapeter írta:
MatyiG írta:Azért, mert EV 433-at próbál játszani, ahol Messi van inkább a jobboson.
Szerintem ez legkevésbé sem Messiről szól :)
De sem Messi, sem Suárez nem tud baloson játszani, így marad Dembelé. Nekem ez nem tűnik kicsit sem furcsának.

Suárez használhatatlan baloldalon. Messi, ha nem középen van, akkor jobbra mozog főleg.
Ugyanakkor, szerintem elég szabad stílusban mozoghat Messi, és Dembouz is, nem két vonal szélsőről van szó.

Én kitartok amellett, hogy megnézném hogy Lajos padozik. Balon Coutinho, középen (szabadon) Messi, és Dembi indulhat jobbról.

De a jelenlegi támadóhármasra nem tudnék jobbatt kitalálni.
üdv. én csak azt nem értem, hogy minek erőlteti EV annyira most meg a 433-at, amikor a gálakezdőnk a legjobb szerintem a 4231-ben lenne, balon Coutinho, középen Lali mögött szabadon mozogva Messi irányíthatna és kapura törhetne, jobboson meg lenne Dembi. mert szemmel látható, hogy Coutuinho bal szélen játszva többet tudna kiadni magából, mint Iniesta posztján, meg Messi is csomószor középen van bent és ezáltal a jobbszél nincs bejátszva. az első fordulóba is akkor pörgött fel jobban a csapat amikor átálltunk a 4231-re.
mvik
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.19. 13:00:43

Varatrix írta: és akarva akaratlanul Neymarhoz hasonlítom.
Mondjuk tegnap ha megnézted a Liverpool - Psg-t szerintem nem volt jobb Neymar játéka, Dembouz-hoz képest.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.19. 11:44:47

Megmondom őszintén, én tavaly nem voltam túl optimista vele kapcsolatban, a sérülése után i csak őrlődött. De a türelem kifizetődni látszik vele szemben. Mindig le kell csillapítani magam, mert nagyon fiatal, és akarva akaratlanul Neymarhoz hasonlítom.

A gólcsap beindult, remélem, még kombinatív játékban is fel tud nőni a brazilhoz rövidesen, és akkor nagyobb játékos lesz belőle. Főleg ha itt marad, és nem megy haza szenvedni a kutyaütő társak mellé.

Csak így tovább!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.09.18. 21:35:00

Látszik, hogy van önbizalma a srácnak. Két gólt is az ő megindulásának köszönhetünk. Eddig csak egy meccsen nem lőtt gólt a szezonban, és ő az egyetlen aki minden sorozatban gólt lőtt eddig.

Összjátékban szerintem is javulni kell még, de ennyi idősen ez normális. Sokat fog ő még fejlődni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.18. 20:31:27

Gondol egyet, 2 embert megetet, aztán fut egy kicsit és bumm... Nah ez az ösztönös őstehetség példája... =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.09.18. 15:03:23

Stalkyard írta:Tényleg nem a legerősebb összjátékban, csak épp az elmúlt 15 meccsén 12-13 gólban vállalt szerepet közvetlenül (gól vagy gólpassz). De tényleg, sokkal jobb lenne, ha fele ennyit nem hozna, de minden meccsen eljátszaná a jó mandinert, olyan Pedro módra. :D

Ez már nem a Pep-féle foci, azt rajta kívül más nem is tudja rendesen összerakni. A rövidpasszos összjátékra ott van Busi, Coutinho, Messi meg Rakitic. Dembélé támadjon, lőjön, adja az asszisztokat, bontsa a védelmet cselekkel.
Ezzel nagyot egyet értek! Kell fejlődnie persze még, és tanulnia is a játékunkat, de a többieknek is kell igazodnia hozzá, hogy minél jobban ki tudjuk aknázni. Azt viszont üdítő látni, hogy már így is, hogy még mindig alakuló/tanuló fázisban van, képes meccseket eldönteni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.18. 13:21:47

Varatrix írta:Én kitartok amellett, hogy megnézném hogy Lajos padozik. Balon Coutinho, középen (szabadon) Messi, és Dembi indulhat jobbról.

De a jelenlegi támadóhármasra nem tudnék jobbatt kitalálni.
Félek, hogy egy Dembélé-Messi-Coutinho vagy Malcom-Messi-Dembélé támadóhármas a gyakorlatban úgy nézne ki, hogy a két szélső az oldalvonal mellett várja a lasztit, Messi meg jó szokásához híven valahol a középpályán akarná szervezni a játékot közel Busquets-hez, így a tizenhatoson belül senki nem maradna, aki gólt lőhetne. Kontrázni mondjuk jól tudnánk ezzel a hármassal, de ha mi kapnánk az első gólt, szerintem még jobban szívnánk utána, mint most.

Én emiatt örülnék, ha továbbra is valódi középcsatárral játszanánk, és ha megnézzük az utóbbi években azokat a csapatokat, amelyek nemzetközi szinten eredményesek voltak (akár BL, akár válogatott tornák), mindig volt valódi centerük.

A bajnokságban viszont - a legtöbb ellenfél ellen - szerintem egy Suárez nélküli felállás is működhetne, mert a legtöbb ellenfélnél még így is sokkal jobb lenne a csapat, az esetleges taktikai hiányosságokat elfedné az, hogy óriási a minőségbeli különbség a javunkra. De a BL-ben szerintem jobb lenne Suárezzel. Más a helyzet persze, ha az uruguayi annyira nulla, hogy totál emberhátrány. Akkor jöhetne a B-terv. De a szezon első 1-2 meccséhez képest szerintem javuló tendenciát mutat Lajos, így remélhetőleg jók leszünk vele.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.18. 12:59:40

honsapeter írta:
MatyiG írta:Azért, mert EV 433-at próbál játszani, ahol Messi van inkább a jobboson.
Szerintem ez legkevésbé sem Messiről szól :)
De sem Messi, sem Suárez nem tud baloson játszani, így marad Dembelé. Nekem ez nem tűnik kicsit sem furcsának.

Suárez használhatatlan baloldalon. Messi, ha nem középen van, akkor jobbra mozog főleg.
Ugyanakkor, szerintem elég szabad stílusban mozoghat Messi, és Dembouz is, nem két vonal szélsőről van szó.

Én kitartok amellett, hogy megnézném hogy Lajos padozik. Balon Coutinho, középen (szabadon) Messi, és Dembi indulhat jobbról.

De a jelenlegi támadóhármasra nem tudnék jobbatt kitalálni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.18. 12:18:52

MatyiG írta:Azért, mert EV 433-at próbál játszani, ahol Messi van inkább a jobboson.
Szerintem ez legkevésbé sem Messiről szól :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.18. 12:07:42

Azért, mert EV 433-at próbál játszani, ahol Messi van inkább a jobboson.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.18. 11:34:27

drobika írta:Üdv!
Megmondja nekem valaki, hogy ezt a Dembelé gyereket miért a bal oldalon játszatja Alba mellett az edző?
Tisztán látszik, hogy a jobb oldalon sokkal jobban megy neki a játék.Amikor átmegy, onnan rúgja most már szerencsére a gólokat.Messi útjában van azon az oldalon? Nem értem.

Talán pont így jó a dolog?
Gondolj bele, ha jobb oldalon játszana, sokkal könnyebben levédekeznék.
Úgy is oda mozog ami neki jó és így nem tudják folyamatosan követni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.09.18. 10:14:32

Üdv!
Megmondja nekem valaki, hogy ezt a Dembelé gyereket miért a bal oldalon játszatja Alba mellett az edző?
Tisztán látszik, hogy a jobb oldalon sokkal jobban megy neki a játék.Amikor átmegy, onnan rúgja most már szerencsére a gólokat.Messi útjában van azon az oldalon? Nem értem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.17. 20:46:28

Azért ez nem így működik, hogy minél több támadó szellemű játékost pakolsz fel, annál több gólt lősz. :)
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.09.17. 20:39:03

honsapeter írta:
hajnesz írta:Azèrt,mert mindkettő minimum 5èrintsből játszik . Semedo főleg, mire átveszi,körülnéz, az ellenfél már rég lezárta a területet,és vagy labdavesztés lett belőle,vagy ment hátra a labda Stegahoz.
Nem tudom, de azért nézd vissza hány érintésből játszik:)
Szerintem Semedo eléggé hasonlóan rohan felfele a szélen mint Alba, és beis rugdossa a labdákat középre mint Alba, de ezt lehet csak én láttam így. De azért az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy cselezget meg veszít azért labdákat ez igaz. Mindenesetre megnézném a Suarez nélküli játékban, jobb oldalt Semedo előtte Malcom, baloldalt Alba előtte Dembele középen Messi, Coutinbo. Coutinho Messi mögött. Ez ránézésre vagy 5-6gólnak tűnik. Védekezni akkor meg ott van Umtiti, Piqué, előttük Rakitic vagy Busqets. Lehet nem válna be, de nálam jólhangzik.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.17. 19:04:12

hajnesz írta:Azèrt,mert mindkettő minimum 5èrintsből játszik . Semedo főleg, mire átveszi,körülnéz, az ellenfél már rég lezárta a területet,és vagy labdavesztés lett belőle,vagy ment hátra a labda Stegahoz.
Nem tudom, de azért nézd vissza hány érintésből játszik:)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.09.17. 17:19:55

Azèrt,mert mindkettő minimum 5èrintsből játszik . Semedo főleg, mire átveszi,körülnéz, az ellenfél már rég lezárta a területet,és vagy labdavesztés lett belőle,vagy ment hátra a labda Stegahoz.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.17. 15:23:55

hajnesz írta:Szerintem még úgy kell alakítani a jàtèkunkat, hogy ès Semedo minèl kevesebb ilyen szituàcióban talàljàk magukat. Van elèg labdazsonglőr a csapatban rajtuk kívül is. Szerintem ebben nem tudnak sokat fejlődni,mármint a kis területen egyerintős játékban.
Semedo egy tökéletes kis futballista,talán nem kellene annyira magára hagyni ahogy ezt tették tegnap is!
Nem hiszem hogy vele lenne a gond, számtalanszor látszott, magára hagyták és fele annyira sem segítették mint a másik oldalt!
Persze váltani kellett mert Ott elég rendesen bajok voltak, de ez szerintem nem Semedon múlott!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.09.17. 14:51:12

Szerintem még úgy kell alakítani a jàtèkunkat, hogy ès Semedo minèl kevesebb ilyen szituàcióban talàljàk magukat. Van elèg labdazsonglőr a csapatban rajtuk kívül is. Szerintem ebben nem tudnak sokat fejlődni,mármint a kis területen egyerintős játékban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.17. 14:31:04

Kiforgatni sem kell, én csak annyit mondok, hogy kis területeken egyérintős játék/kényszerítő terén még fejlődhetne, mert egy meccsen sok ilyen szituációba fog kerülni, akármilyen játékot is játszunk.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.17. 14:00:13

Stalkyard írta:Tényleg nem a legerősebb összjátékban, csak épp az elmúlt 15 meccsén 12-13 gólban vállalt szerepet közvetlenül (gól vagy gólpassz). De tényleg, sokkal jobb lenne, ha fele ennyit nem hozna, de minden meccsen eljátszaná a jó mandinert, olyan Pedro módra. :D

Ez már nem a Pep-féle foci, azt rajta kívül más nem is tudja rendesen összerakni. A rövidpasszos összjátékra ott van Busi, Coutinho, Messi meg Rakitic. Dembélé támadjon, lőjön, adja az asszisztokat, bontsa a védelmet cselekkel.
Na végre:) Pontosan ez a lényeg!
Nem kell hogy erős legyen a rövid passzos játékban, csinálja azt amit tud,azt csinálja minél magasabb szinten és akkor nem lehet levédekezni a statikus körbepasszolós Barca játékot.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.09.17. 13:55:08

Tényleg nem a legerősebb összjátékban, csak épp az elmúlt 15 meccsén 12-13 gólban vállalt szerepet közvetlenül (gól vagy gólpassz). De tényleg, sokkal jobb lenne, ha fele ennyit nem hozna, de minden meccsen eljátszaná a jó mandinert, olyan Pedro módra. :D

Ez már nem a Pep-féle foci, azt rajta kívül más nem is tudja rendesen összerakni. A rövidpasszos összjátékra ott van Busi, Coutinho, Messi meg Rakitic. Dembélé támadjon, lőjön, adja az asszisztokat, bontsa a védelmet cselekkel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.17. 13:39:15

18Barca99 írta:Vagy ha megfordítjuk, körülbelül csak azért nincs Suarezi szinten folyamatosan szidva, mert rugdalja a gólokat.

Egyelőre tavalyhoz képest, jóval több az önbizalma, mert látszik, hogy Valverde is a kezdőben számol vele és ezt érzi ő is. De még elég sokáig ezeket fogjuk itt leírogatni, hogy látszik a nagy potenciál, meg jó lesz stb. De rengeteg türelem kell hozzá. Olyan mintha felhoztunk volna egy saját nevelést 19 évesen, csak ő 100+os igazolás volt (mondjuk erről nem ő tehet).
Persze, nem attól lesz jobb hogy Te vagy én leírogatjuk" hú de sok a potenciál benne" :)
Viszont tényleg hatalmasak a lehetőségek a paliban és remélem hogy egyszer (kibontakozik), kérdés hogy tréner úr , jó úton terelgeti, vagy sem!
Én egyenlőre elégedett vagyok a dologgal és szerintem nem kell már sokat várni arra, Ő lesz az egyik húzóember.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.17. 12:48:43

Vagy ha megfordítjuk, körülbelül csak azért nincs Suarezi szinten folyamatosan szidva, mert rugdalja a gólokat.

Egyelőre tavalyhoz képest, jóval több az önbizalma, mert látszik, hogy Valverde is a kezdőben számol vele és ezt érzi ő is. De még elég sokáig ezeket fogjuk itt leírogatni, hogy látszik a nagy potenciál, meg jó lesz stb. De rengeteg türelem kell hozzá. Olyan mintha felhoztunk volna egy saját nevelést 19 évesen, csak ő 100+os igazolás volt (mondjuk erről nem ő tehet).
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Válasz küldése