Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.09.25. 11:14:33

Sziasztok!
Azt gondolom, hogy ez a 2 elvesztegetett pont nagyon fájhat a végén.Számomra és azt hiszem sokaknak a bajnokság fontosabb a BL-nél. Akkor is, ha abban több a pénz. Ebben az évben sokkal kiegyensúlyozottabb lesz úgy érzem a verseny az elsőségért. Girona ellen be kellett volna húzni a meccset,még akkor is, ha alapvetően jó csapat.
Ezt Valverde szúrta el. Mert kell cserélni embereket persze, kell adni nekik játéklehetőséget.Egyetértek.Miért kell azonban a középpályáról egyszerre kihagyni Rakiticet,Coutinhót is? Nem lehetett vollna Vidalt,Arthúrt behozni a második félidőben fél órára,amikor az eredmény is úgy áll? Nem tudnak ők még egész meccset Barca szinten végigjátszani.Mondjuk ki. A kiaállítás sajnos jogos volt.Szerintem, Umtiti miért nem jött azonnal?
Veszett fejsze nyele, de Valverde jónéhány meccsen is szerencsésen hozta csak a meccseket a rotációval.Most nem jött össze.
Elgondolkodtató a sok kapott gól is, pedig Stegen igencsak jól véd most...Nélküle nagyon cudarul állnánk... Tavaly a bajnokság közepén sem volt enni kapott gólunk.
Sajnos továbbra soncs jobbhátvádünk.Alves szintű legalábbis nincs. Roberto, Semedo sem a legjobb oda. Ott kellene valamit alkotni szerintem. Suarezről az a véleményem,hogy ebben a szezonban eddig nem hozta azt amit neki kellene.Nagyon fel kell javulnia, különben nálam hamar Malcolm lenne a helyén...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.09.25. 07:22:47

Nem egy mérkőzésre gondoltam, hanem folyamatában. Ilyen társak és lehetőségek között nulla amit csinál.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.09.24. 21:54:28

18Barca99 írta:
Léfe írta:de Suarez ia elég gyatra.
Nem tudom melyik meccset nézted tegnap, de tegnap az egyik legjobbja volt a támadó sornak az Uruk. Végre nyerte az egy 1v1-eket, nem akadt el rajta támadás, hasznos tagja volt a csapatnak. A tegnapi meccset alapjaiban törte ketté a kiállítás és az azt követő 2 védelmi hiba. Pedig addig szerintem nagyon biztató volt az újoncok játéka is. Tegnap inkább Dembouz volt gyengébb kicsit az elől lévő hármasból, de csak 1 félidőt kapott szóval nem szólnám meg.
Tegnap nekem is nagyon tetszett Suarez játéka, mégha a gól most nem is jött össze, de a második gólunkhoz kellett ő is. Dembelé most tényleg gyenge volt, de megnéztem volna a második félidőben is, hátha feljavul a játéka, vagy ha nem is, egy gól vagy gólpassz összejön. De hát valakinek le kellett jönnie sajnos a kiállítás után, és érthető, hogy ő lett a kiválasztott.


Én továbbra is azt mondom, nem volt akkora gáz a tagnapi meccs, szezon eleji formában, 10 emberrel, vitatható játékvezetői döntésekkel, melyek minket hátráltattak, egy kellemetlenül játszó ellenfél ellen, nem rossz ez az egy pont.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.24. 19:50:31

Léfe írta:de Suarez ia elég gyatra.
Nem tudom melyik meccset nézted tegnap, de tegnap az egyik legjobbja volt a támadó sornak az Uruk. Végre nyerte az egy 1v1-eket, nem akadt el rajta támadás, hasznos tagja volt a csapatnak. A tegnapi meccset alapjaiban törte ketté a kiállítás és az azt követő 2 védelmi hiba. Pedig addig szerintem nagyon biztató volt az újoncok játéka is. Tegnap inkább Dembouz volt gyengébb kicsit az elől lévő hármasból, de csak 1 félidőt kapott szóval nem szólnám meg.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.09.24. 18:37:26

A pontok vesztése nem a rotáción múlott. Ha nem játszanak az uj gyerekek akkor milyenek lesznek ha kellenek. Pique-n ment el a védelem, nagy hibákat csinált. De az is gond, hogy sok helyzet kimaradt. Személy szerint nem szoktam kritizálni, bár az elöbb ez történt, de Suarez ia elég gyatra.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.09.24. 18:21:31

mess2009 írta:
Sinya22 írta:. Messi meg Messi,megint az a szabadrúgás zseniális volt,tényleg az van,hogy vagy kapufa,vagy gól.
...vagy fölé, vagy mellé. ez így pontos. nem gondolom, hogy Messi rá szorul arra, hogy képtelenségekkel fanatizáljuk.

Nem gondolom,hogy kötözködni kell,pontosan tudod,hogy értettem. Ha nézed a meccseket,te is látod,hogy hányszor nem találja el a kaput.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.09.24. 16:56:59

Sinya22 írta:. Messi meg Messi,megint az a szabadrúgás zseniális volt,tényleg az van,hogy vagy kapufa,vagy gól.
...vagy fölé, vagy mellé. ez így pontos. nem gondolom, hogy Messi rá szorul arra, hogy képtelenségekkel fanatizáljuk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.24. 13:37:48

Egyetértek, szerintem sem volt gond a rotációval, egyéni hibák voltak nagyrészt (mondjuk ezeknek részben lehetett az oka az összeszokatlanság miatti bénázás). Remélem, nem az lesz a tanulság Valverdének, hogy mostantól gálakezdőt kell játszatni még a Real Murcia ellen is, mert semmi sem tuti. :D Az ésszerű rotálásra továbbra is szükség van (nekem tetszettek a változtatások is), még ha esetleg gálakezdővel nagyobb eséllyel lett volna meg most a három pont.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.09.24. 12:59:04

Szerintem se volt semmi baj a kezdővel,ha otthon a Girona ellen nem merünk változtatni,akkor ki ellen fogunk? Nem mondom hogy gála lett volna,de kézben volt a meccs,egy 3-0-t kinéztem volna a csapatból,a piros nyilván megváltoztatta a meccs képét,de inkább azt mondom,hogy még ezt is túléltük volna,ha jön egyből Umtiti és nem nyeljük be az egyenlítő gólt az utolsó másodpercekben. De ez van,ez egy olyan pontvesztés,ami sajna egyáltalán nem fér bele,de talán tanul ezekből az egyéni hibákból a csapat. Én Suarezt most megdicsérem,sok jó átadása volt,nem haltak el rajta az akciók,az a kis mini szólója is szép volt,kár hogy a kapusba rúgta. Dembelé talán most volt a legrosszabb mióta láttam,elszórt minden labdát. A piros miatt így is úgy is lejött volna. Messi meg Messi,megint az a szabadrúgás zseniális volt,tényleg az van,hogy vagy kapufa,vagy gól.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.09.24. 11:40:20

A kiállításhoz az vezetett szerintem, hogy a csatár szándékos ütközését Lenglet egy önkéntelen mozdulattal rögtön törleszteni akarta. Ezt vették észre, és a bíró nem ítélhetett mást.
Valverde nagyott hibázott, hogy a kiállítást nem reagálta le cserével olyan gyorsan ahogy csak lehetett volna, hanem valamiért ki akarta várni a félidő végét.
A döntetlehez hozzájárult, hogy a hátsó bizonytalankodásoknál ezúttal nem tudott Ter Stegen kisegíteni, és a bekapott gólok megerősítették az ellenfelet.
Ahogy ember előnyben sokszor, úgy most ember hátrányban is bebizonyosodott, hogy nem tud kellő hatékonysággal játszani a csapat ezekben a rendkívüli helyzetekben.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.09.24. 10:26:15

Lenglet és Piqué elintézték a pontvesztést. Ez most így jött ki. A védelmet gatyába kéne rázni, mert 5 meccsen 5 kapott gól azért sok. Főleg ilyen sorsolás mellett... Ráadásul az 5-ből 4-et ezen a szinten elfogadhatatlan hibák okoztak.

A VAR is remek lesz, amíg minden ütközést nagyítóval fognak nézni, a tizenegyesgyanús szitukról meg tudomást se vesznek. Már a VB-n is volt nem egyszer, hogy egy meccsen volt 2-3 tizigyanús eset abból egyet néztek vissza, egy tök jogos büntető meg így a másik oldalon elmaradt.

Egyébként ha jól értelmezem, ez az egész úgy működik, hogy a videószobában lévők folyamatosan néznek mindent, és ők szólnak az adott esetnél a sporinak, hogy ezt esetleg érdemes lenne megnézni, ugye?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.09.24. 10:14:49

MatyiG írta:Az szerintem túlzás, hogy lefociztuk őket, jobbak voltunk, de tényleg nem jutottunk ziccerig, ez van. Lenglet ha szándékosan könyökölt, elég nagy butaságot csinált...
Elég ferdítés, hogy nem jutottunk el ziccerig. A második félidőben, ha a helyzeteink felét elrakjuk jó eséllyel behúzzuk a meccset. Az, hogy 10 emberrel uraltuk a meccset és nem csak meddő fölény volt, kifejezetten offenzíven játszottunk szerintem nem sírásra ad okot. Sajnos több tényező is ellenünk volt. Egy rotált csapattal álltunk fel, amivel emberhátrányban fokozottan nehezebb. A gólokat is Piqué két hatalmas egyéni hibáiából kaptuk, ami azért nem sokszor történik. Benne van a játékában, de azért kétszer egymás után ilyet nem sűrűn csinál.

A piroson azért el lehet gondolkodni. Lenglet folyamatosan a labdát nézte, ráadásul egy jó nagyot belehenteltek a lábába. A legszebb hogy nem is reklamáltak érte, hanem ők segítették fel és lepacsiztak vele. Csak egy kicsit kapott oda a fejéhez, utána a lábát fájlalta, gondolom, hogy ne kapjon sárgát.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.24. 09:54:35

Cestus írta:Hát ha most nem játszik bajnokikon, nem lesz meccsben a BL-re.
Ez igaz, de Vermaelen lábába sincs sok meccs, és Ernő eléggé meglepne, ha kezdene a Belga.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.24. 09:11:40

Hát ha most nem játszik bajnokikon, nem lesz meccsben a BL-re.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2018.09.24. 09:04:32

Hát annyi köze van, hogy nem fog játszani így egy- két bajnokit, hidegen meg nem fogja a mester bedobni a bl-be. Így én is azt gondolom, hogy Londonban Verma lesz Umtiti helyett.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.09.24. 08:58:24

Cestus írta:Lenglet akkor el is intézte, hogy a Wembley-ben ne ő játsszon, nem? Az egybőlpirosért biztos kap is pár meccs eltiltást, de majd meglátjuk.
Nincs hatással a BL-meccsekre... Csak a bajnoki és CdR meccsek kapcsolódnak egymáshoz.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.09.24. 08:57:29

Cestus írta:Lenglet akkor el is intézte, hogy a Wembley-ben ne ő játsszon, nem? Az egybőlpirosért biztos kap is pár meccs eltiltást, de majd meglátjuk. Visszanézegettem a könyököst, hát ha szándékos volt, ha nem, olyan eset volt, ami miatt pl. Ramosra kígyót-békát kiabálnánk. :D Szóval ki lehetett szórni a gyereket sajnos. Azért lehet ő még jó, ha most megtanulja a leckét.
Mi köze a bajnokin szerzett pirosnak a bl-hez?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.09.24. 08:47:26

thiagoalcantara írta:Nem igazán értem a világvége hangulatot, pontot szórtunk igen, nem jó dolog sosem.
DE lefociztuk simán a gironát még 10 emberrel is, és lenyontunk egy olyan meccset ahol ha reggelig játszunk se rúgunk több gólt. Minden évben van legalább 2-3 ilyen meccsünk. 1-1-nél ha Suárez berúgta volna a 100%-os ziccert 2-1 lett volna ide, helyette kaptuk a második gólt. A rotációval sem volt gond, jól működött a gépezet, kivéve a két középső védőt. Röhögjenek a haterek, majd le lesz darálva a többi csapat máskor.
gondolom az én pár soromban vélsz "világvégehangulatot"..amit mellesleg nem értesz. nos ez nem gond, mert szó sincs világvégéről! inkább arról a gyakori jelenségről van szó, hogy ha valaki kritizál egy !! meccsen történteket, mások görcsösen elkezdik védeni és dícsérni azt amit nem kéne :shock:
a szép a dologban, hogy ezzel együtt még le is írják, hogy ...."ja hát igaz, hogy ma nem sikerültek a ...."
Artúr: ha nekem a csapatommal az a legnagyobb gondom, hogy statikusan, kellő! lendület nélkül játszik akkor sajna nem tudok örülni "arturoknak" ez tény. megtartja a labdát miközben megtöri azt a kevés lendületet is ami éppenséggel kialakulhatna, ha kreatívan ELŐRE játszana a hátra és oldal helyett.
ne strapálja magát senki, tudom: lehetnek, vannak olyan játékhelyzetek, amikor a labdatartás a középpálya stabilitása prioritás! de egy gólnál, vagy vesztett állásban és egyáltalán: állandóan -biztos hogy nem szerencsés.
igen lehet mondani -láttam- Alba rohangált tegnap(is) , Dembélé is rohangált és cselezett és játszott de még egyszer mondom bűn rosszul.
az hogy a Girona kis csapat abban biztosan nem tévedtem, hogy jól játszott?! igen ez relatív, a tegnapi Barcához viszonyítva igaz lehet de ránk-nézve ez akkor is "karcsú".
hogy lesz ez még jobb is? nagyon remélem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.09.24. 06:31:54

Lenglet akkor el is intézte, hogy a Wembley-ben ne ő játsszon, nem? Az egybőlpirosért biztos kap is pár meccs eltiltást, de majd meglátjuk. Visszanézegettem a könyököst, hát ha szándékos volt, ha nem, olyan eset volt, ami miatt pl. Ramosra kígyót-békát kiabálnánk. :D Szóval ki lehetett szórni a gyereket sajnos. Azért lehet ő még jó, ha most megtanulja a leckét.
thiagoalcantara írta:Egyébként nem értem Arthur körül ezt a hatalmas hype-ot, nekem eddig totál alibi, egy hosszabb ívelése volt előre, oda is rúgta az ellenfélnek. Ugyanezt Denis vagy Rafinha is megcsinálja, és nem kerültek 40 millába.
És Denis és Rafinha is hypolva volt. :D Arthur jól megtartja a labdát, lefordul az ellenfelekről ügyesen, ami tényleg Xavis. De kreativitásban még kell javulnia, valamint pár kilótól is megválhatna. Szerintem még nem bírja az európai tempót, pláne nem 90 percen keresztül. Meg néha igazi jól lakott ovisnak is néz ki. :D Ezek nem akkora gondok szerintem, hogy ne lehessen rajtuk javítani a következő hónapokban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.09.24. 00:47:51

Engem nem is feltétlen s pontvesztés zavar, hanem az hogy egyhuzamban volt két buta kiállítás volt a védelemben egymás után...
Kép
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2018.09.24. 00:04:37

MatyiG írta:Az szerintem túlzás, hogy lefociztuk őket, jobbak voltunk, de tényleg nem jutottunk ziccerig, ez van. Lenglet ha szándékosan könyökölt, elég nagy butaságot csinált...
Jó a lefocizás lehet túlzás, de uraltuk a meccset, meg azért volt helyzet nem is egy, amivel meglehetett volna ismét a vezetés.

Egyébként nem értem Arthur körül ezt a hatalmas hype-ot, nekem eddig totál alibi, egy hosszabb ívelése volt előre, oda is rúgta az ellenfélnek. Ugyanezt Denis vagy Rafinha is megcsinálja, és nem kerültek 40 millába.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.23. 23:49:45

Az szerintem túlzás, hogy lefociztuk őket, jobbak voltunk, de tényleg nem jutottunk ziccerig, ez van. Lenglet ha szándékosan könyökölt, elég nagy butaságot csinált...
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2018.09.23. 23:47:33

Nem igazán értem a világvége hangulatot, pontot szórtunk igen, nem jó dolog sosem.
DE lefociztuk simán a gironát még 10 emberrel is, és lenyontunk egy olyan meccset ahol ha reggelig játszunk se rúgunk több gólt. Minden évben van legalább 2-3 ilyen meccsünk. 1-1-nél ha Suárez berúgta volna a 100%-os ziccert 2-1 lett volna ide, helyette kaptuk a második gólt. A rotációval sem volt gond, jól működött a gépezet, kivéve a két középső védőt. Röhögjenek a haterek, majd le lesz darálva a többi csapat máskor.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.23. 23:37:30

mess2009 írta:gondolom(meg látom is) van aki ilyenkor is dícsér...nos én azokkal értek egyet, hogy egy ilyen kis csapattól otthon két pontot elszórni az nem egy dicsérendő teljesítmény.
továbbra sincs ebben a csapatban lendület. Busquets mellé még beállít egy oldalpasszolgatós színtelen -szagtalan Artúrt, kaptunk mellé egy totál béna Dembélét, egy bűn rossz Albát és egy piros lapot kell ennél több?!
és igen, Messi következő szabadrúgás-gólja a nagy számok törvénye alapján úgy egy hónap múlva esedékes, bizony rúghatná más (egy ideig)
ha nem lesznek képesek többet és gyorsabban futni, ha minden reményteljes elfutásra akad két ember aki vissza-passzol ahelyett hogy előre a kapura törne, nos így ezzel azt kapjuk amit ma láttunk.
Nem feltétlen kell dícsérni, de azért ilyen világvége hangulat egyáltalán nem indokolt...
Arthuron úgy folyt a labda hogy élmény volt nézni 11v11be kb 80%os labdabirtoklas volt, amiben jelentős szerepet játszott. Alba végig rohangálta szokás szerint a baloldalt, több olyan beindulással amit nem tudott az ellen lekövetni, tény az utolsó passzai ma nem voltak tökéletesek. Dembelé 4 jó meccs után ma valóban gyenge volt. Messi volt hogy sorozatban 3 meccsen lőtt szabigólt, olyan is hogy egy meccsen kettőt, ma is volt egy kapufa.
És a piros. Én nem tudtam eldönteni hogy ez valóban könyökösre irányult, vagy igy probálta meg a mozdulatait összeszedni, de abból amit a bíró látott a képernyőn tényleg járt a piros. Egy másik kameraállásból már nem lennék ilyen biztos. Az viszont érthetetlen hogy miért rúghatott utana a girona, az tuti hogy a piros mezes volt előbb szabálytalan, max utána ütött Lenglet.
Összességében szerintem jó munka volt a csapattól, kis szerencsével lehetett volna 3 pont is. Tény hogy a gála 11 erősebb, de remélem ez a meccs nem szegi EV kedvét attól hogy alkalom adtán 1-2 helyen belenyúljon a kezdőbe.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.09.23. 23:17:35

Ez a kis csapat egyáltalán nem egy lenézendő majd úgy is 10 et rúgunk csapat,nagyon okosan és jól futballoztak.
A mai történet megmutatta, fel tudunk állni vert helyzetből is, én ink látom ezt pozitívumnak mint negatívnak.

Igen, elveszítettünk 2 pontot, van ez így, de sok mindenre rávilágította a mestert is, pl:
nem lehet a végtelenségig rotálgatni, nem lehet a gerincet kivenni a csapatból mert bizony baj lehet!

Mindenesetre le a kalappal hogy 10 emberrel 45 percet végig támadtunk és bizony ha kis szerencsénk van és a nyomorult bíró nem csak náluk néz vissza dolgokat, hát lehet nyerünk!
Válasz küldése