Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.03. 20:17:06

Dembelének az utolsó 2 meccse nem sikerült túl jól,igaz a Bilbao ellen Coutinho is elvesztette a párharcokat. Arthurnak örülök,jó lenne behúzni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.10.03. 20:14:29

én már láttam egy parádés félidőt (PSG) remélem most jön egy másik!(a miénk) az nálam nagyon rossz ómen, hogy Busquets és Artur egyszerre lesz a pályán de remélem rám cáfolnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.03. 20:10:02

Sejtettem, hogy a rosszabb eredményekre és játékra a még inkább berezelés lesz a válasza EV-nek, és hogy Dembelét veszi ki.

Mindegy, nyerjünk, az a fontos most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.10.03. 20:05:11

soadroli írta:Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets, Arthur; Messi, Suarez, Coutinho
Jó kezdő. Én is ilyet vizionáltam. Arthur vagy Vidal volt csak a kérdés.

De nem a kezdőn fog múlni, hanem, hogy ott lesznek-e fejben, és tudnak-e jó csapatjátékot hozni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.10.03. 19:53:17

Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets, Arthur; Messi, Suarez, Coutinho
Kép
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2018.10.03. 16:34:40

A nem megfelelő koncentráció a hiba a csapatban. Amikor az ellenfélnek van 3 támadása és abból min. 1 beakad, mert lemarad a védő az ennek az eredménye. Az, hogy öt 100% helyzet kell nekünk, hogy 1 beakadjon az is ennek az eredménye. Vajon miért van az, hogy kétszer annyi helyzettel hozzuk az ikszeket pl. Girona ellen 22-7 a helyzetek száma. A focisták ügyesek, mindent tudnak a sportágról fejekben kell rendet tenni.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.10.03. 15:03:52

Res írta:Sajnos nem egyszer érzem ezt akkor, amikor megnézek egy másik topcsapat mecsét, aztán jön a Barca meccs, mintha nyugdíjas találkozó lenne, olyan a tempó néha.
Nos ez eddig igaz volt, de majd most... :mrgreen:
Én abban bízom, hogy nem üres fecsegés lesz, hogy a BL az első számú prioritás. Az látszott már, hogy EV tudatosan próbálta a kulcsembereket pihentetni, más kérdés, hogy nem úgy jött össze...

Szerintem sokkal több van ebben a csapatban mint amennyit eddig sikerült kihozni belőlük. A tavalyi kerethez képest elfogytak az alibi emberek és ha tényleg komoly edzésmunka van mögöttük annak előbb-utóbb meg lesz az eredménye... [-o<
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.10.03. 11:12:02

remélem ma Vermaelen kezd, ez a Lenglet gyerek még nem győzött meg.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.10.03. 10:01:38

Ha Messi God mode -ban tolja akkor megcsapjuk őket és persze ha Valverde esetleg be meri tenni a kezdőbe! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.10.03. 08:39:39

újra ott tartunk, hogy gőze sem lehet senkinek mit fogunk látni este! a Bilbao ellen láttam első 10 percet ami igazi foci volt, aztán egy utolsó huszonötöt ahol igazi hajtás volt (némi görcsösséggel ) tehát nyilván van ebben a csapatban potenciál, csak valamiért egyelőre benne-szorul.
az első pesszimista lehetőség, hogy szét futnak bennünket az angolok.
a második, hogy látunk legalább egy félidő jó játékot és ez vagy elég lesz vagy nem. talán van egy harmadik is, hogy akarunk egy idegenbeli gólt, addig hajtanak aztán beáll a passzolgatás és vagy kihúzzuk, vagy nem. amúgy meg Messi megmondta, hogy kell az a BL! :D
többet, majd utána.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.02. 21:15:52

Res írta:Az, hogy a bajnokságban volt egy-két rosszul sikerült meccs, nem jelent semmit a BL szempontjából.
A BL más kávéház, a mázli faktor is máshogy működik ott.
Az tényleg csak a korszakos csapatoknak szokott sikerülni, hogy mindkét sorozatban az élen végezzenek...
Azt is egyértelművé tették sokszor, hogy idén a BL a top prioritás.
Szóval természetesen a három pont a cél, de ha csak egy lesz akkor sem leszek csalódott...
Sajnos nálunk nem gyakran van olyan, hogy a bajnokságban keressük a labdát, aztán BL-ben meg odacsapunk.
Akkor is aggasztó lenne az idegenbeli mérlegünk, ha jó formában lennénk.
Fogalmam sincs mi lehet az oka, hogy idegenben sorra ennyire lebőgünk. Utoljára 2016 februárjába volt egy normális idegenbeli meccsünk az Arsenal ellen, és ez 2.5 éve volt..
Mindezt úgy, hogy otthon sorra olyan eredményeket értünk el, amivel továbbjutók lettünk volna ha csak az otthoni számítana, idegenben meg Getafe szinten vagyunk.

DE mitől? Lámpalázasak a fiúk idegenben? Vagy nem akarnak Camp Nou-n kívül focizni ha nem éltetik őket, esetleg esnek-kelnek ha nem otthon vannak és nem tudják mm-re fejből a pályát a pályahibákkal együtt?
Vagy csak az ellenfél olyan, hogy a Camp Nou mágikus hangulata lebénítja őket?
Hogy utána otthon hazai közönség előtt kihozzák magukból a maxot, és csúnyán rávilágítsanak arra, hogy brutálisan lecsökkent a Barca csapat teljesítménye, sebessége, és olyanok vagyunk mint egy kiöregedő boxoló, aki lassan már felkelni nem tud, de még mindig azt hiszi hogy ő a legjobb, mert 30 éve az volt?!Nagyon remélem hogy nem az utóbbi.
Sajnos nem egyszer érzem ezt akkor, amikor megnézek egy másik topcsapat mecsét, aztán jön a Barca meccs, mintha nyugdíjas találkozó lenne, olyan a tempó néha.

Sürgősen változtatni kell a dolgokon, ha nem akarják hogy a nagy BL álmokból újabb hatalmas leégés legyen.
Egy állítólagos BL főesélyesnek nem gyök2-es tempóval kellene játszania, hogy az összes passzt előre kiismerjék, és a kontrákat sem ártana kihasználni. Vagy képességekben lassultak be, vagy pedig fejben kényelmesedtek el nagyon, azt gondolva, hogy elég a Bl-ben az a kényelmes tempó, amit a spanyol kiscsapatok ellen letolnak.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.10.02. 15:21:25

Az, hogy a bajnokságban volt egy-két rosszul sikerült meccs, nem jelent semmit a BL szempontjából.
A BL más kávéház, a mázli faktor is máshogy működik ott.
Az tényleg csak a korszakos csapatoknak szokott sikerülni, hogy mindkét sorozatban az élen végezzenek...
Azt is egyértelművé tették sokszor, hogy idén a BL a top prioritás.
Szóval természetesen a három pont a cél, de ha csak egy lesz akkor sem leszek csalódott...
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.02. 14:47:36

A Barca jelen állapotában mindegy, hogy kik játszanak az ellenfélnél. Egy Girona, Huesca v Leganes is hülyét tudott csinálni a védekezésünkből. A Spursnél most mindenki kettőzött erővel fog hajtani, mert vereséggel kezdtek.
Pocchettino meg nagy stratéga, pontosan a gyengéinkre fognak utazni.
De elég, ha csak ívelgetnek Kane fejére...ahogy Piqué és társai a homályban helyezkednek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.02. 14:29:02

Cestus írta:Hivatalos, hogy Eriksen, Dele Ali, Vertonghen, Aurier, Moussa Dembélé nem lesz holnap (öt ember a kezdőjükből). Lloris csak most állt edzésbe, ő neki is volt valami gyíkja. Mindennek tudatában én kötelezőnek gondolom a holnapi meccset (még akkor is, ha jelenleg hullámvölgyben vagyunk). Így viszonylag hamar tetemes előnyre tennénk szert a BL-csoportban, és így 1-2 csoportmeccset le lehetne adni, hogy a bajnokságban szinten maradjunk. Máshogy szerintem nagyon nehéz lenne komoly pontvesztés nélkül lehoznunk a következő időszakot.
Na már csak ez hiányzik, hogy egy félig B csapattal felálló Tottenham legyőzése után kialakuljon a hamis kép és megint elhigyjék hogy minden a rendben van.

Viszont nem lebecsülendő a Tottenham így sem, nagyon kell nekik a 3 pont, és ha így is égünk ellenük, akkor bizony még nagyobb égés lesz hogy a kezdőjük fele nem is tudott játszani.
Gyors szemléletváltás kell a srácoktól, ha komolyan gondolják azt hogy idén a BL-t meg akarják nyerni.

Az viszont nem semmi hogy Messit leszámítva utoljára 2 éve lőtt idegenben más Barca játékos.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.02. 14:15:41

Hivatalos, hogy Eriksen, Dele Ali, Vertonghen, Aurier, Moussa Dembélé nem lesz holnap (öt ember a kezdőjükből). Lloris csak most állt edzésbe, ő neki is volt valami gyíkja. Mindennek tudatában én kötelezőnek gondolom a holnapi meccset (még akkor is, ha jelenleg hullámvölgyben vagyunk). Így viszonylag hamar tetemes előnyre tennénk szert a BL-csoportban, és így 1-2 csoportmeccset le lehetne adni, hogy a bajnokságban szinten maradjunk. Máshogy szerintem nagyon nehéz lenne komoly pontvesztés nélkül lehoznunk a következő időszakot.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.10.02. 13:26:54

John Cross a Daily Mirror újságírója szerint Eriksen és Verthongen játéka erősen kérdéses. Ha jól emlékszek Ali se játszik valószínűleg. Lloris viszont felépült.

Azért Eriksen kiesése jól jöhet. De már látom ahogy Son meg Lucas szétfut minket, középen meg Kane hülyét csinál Piquéből.

Várom azért a meccset. Kár, hogy nem ma lesz.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.02. 13:01:32

Feast4 írta:
lics írta: Bár lehet nem is lenne baj a csapattal, ha nem kéne Piquét nézegetni, meg Suarezt. Mekkora luxus komolyan, látja,hogy nem megy Dembelenek és kimeri hagyni Malcomot, igaz nem egy poszt, de Malcom is támadó.
Nem merném kijelenteni hogy a franciának nem megy. Kompletten senkinek sem megy, rendszeresen belealszunk elől a meccsbe, a hátsó alakzat meg nagyon is sebezhető. A baj szerintem az, hogy Busquets, Rakitic, Piquet (főleg ő) nem egy gyors léptű játékosok, Couthino nem védekezik max. annyit mint Ini és mindig egymás hátán vannak Dembélével mert ő is szélen az igazi, akinek meg védekezni kellene az lassú mint a tetű.

A támadóalakzat lehet ideálisabb lenne, hogy Couthino balon, Dembélé jobbon, Messi kettőjük közt Suarez mögött, de ez továbbra sem oldja meg a körülményes középpálya lassú védelem gondját, másrészt nem tudom Messinek mennyire akarózna ez.

Ráadásul szerintem marha nagy hiba vont, hogy nem hoztunk csere bal bekket, mert Albát így full el fogjuk nyűni novemberre, jobbon továbbra is SR kezd, Semendo beépülése sehogy nem halad, (szerintem jövőre kölcsön vagy elad).

Lehet, hogy túlokoskodom, nem vagyok edző, de szerintem ez az egyik fő baj.

Az fix. Umtiti nincs, így a Pique és valaki a belső védő, Semendo alig játszik(ide látom kapunk róla egyet valamelyik meccsen ahol már muszáj játszania és még annyit sem fog) a középpályánk meg lassú lesz, így az angolok nagy félelmem, hogy szétfutnak és agyonkontráznak. :roll:

Ha úgy megyünk ki mint az utolsó 3 meccsen kapunk egy sima 3-ast.
Egyébként Dembele jobbon talán nem rossz ötlet, meglátásom szerint Semedoval megértik egymást keresik egymást, kilehetne próbálni. Mondjuk én Suareznek a helyét nem mindig látom. Mondjuk Tottenham vagy Bilbao hasonló csapatok ellen ahova kell egy erőcsatár oké, de a meccsek nagyrészén nálam Coutinho-Messi-Dembele lenne a támadósor. Középpályára mindenképpen próbálgatnám vagy jobb vagy támadókötépnek Malcomot mögöttemelette Vidal, Rakitic, Busquets ből 2. De ezt már leírtam ez előtt. Dembele, Malcom nagy kérdés, de Dembele eddig nem győzött meg, Malcomot meg sajnos nem láttam nagyon itt játszani, pedig kiváncsi lennék pár egész meccsére, akkor lehetne véleményt formálni róla.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.02. 11:05:35

lics írta: Bár lehet nem is lenne baj a csapattal, ha nem kéne Piquét nézegetni, meg Suarezt. Mekkora luxus komolyan, látja,hogy nem megy Dembelenek és kimeri hagyni Malcomot, igaz nem egy poszt, de Malcom is támadó.
Nem merném kijelenteni hogy a franciának nem megy. Kompletten senkinek sem megy, rendszeresen belealszunk elől a meccsbe, a hátsó alakzat meg nagyon is sebezhető. A baj szerintem az, hogy Busquets, Rakitic, Piquet (főleg ő) nem egy gyors léptű játékosok, Couthino nem védekezik max. annyit mint Ini és mindig egymás hátán vannak Dembélével mert ő is szélen az igazi, akinek meg védekezni kellene az lassú mint a tetű.

A támadóalakzat lehet ideálisabb lenne, hogy Couthino balon, Dembélé jobbon, Messi kettőjük közt Suarez mögött, de ez továbbra sem oldja meg a körülményes középpálya lassú védelem gondját, másrészt nem tudom Messinek mennyire akarózna ez.

Ráadásul szerintem marha nagy hiba vont, hogy nem hoztunk csere bal bekket, mert Albát így full el fogjuk nyűni novemberre, jobbon továbbra is SR kezd, Semendo beépülése sehogy nem halad, (szerintem jövőre kölcsön vagy elad).

Lehet, hogy túlokoskodom, nem vagyok edző, de szerintem ez az egyik fő baj.

Az fix. Umtiti nincs, így a Pique és valaki a belső védő, Semendo alig játszik(ide látom kapunk róla egyet valamelyik meccsen ahol már muszáj játszania és még annyit sem fog) a középpályánk meg lassú lesz, így az angolok nagy félelmem, hogy szétfutnak és agyonkontráznak. :roll:

Ha úgy megyünk ki mint az utolsó 3 meccsen kapunk egy sima 3-ast.
Kép
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.02. 00:46:16

Yokozuna írta:
mess2009 írta:azt nem értem, miért csinálja szinte ugyanazt Malcommal, mint Semédoval?! tudom sérült volt de már jól van és szerintem annál sokkal jobb játékos, hogy így bánjon vele.
Ugyanezt csinálta Deulofeuval, Denis Suarezzel, Pacoval, Minával. Egy magyarázat lehet. Az nem játékos számára, aki ne adj isten ingyen, vagy kevés pénzért kerül a klubhoz. Azokkal nem érdemes foglalkozni, hiszen azoknak a szerepeltetését senki nem kéri számon rajta. Valahol 100 milliónál lehet a határ.
Minat alapvetően csak kölcsön adtam volna a Lyonnak 2 évre, nálam Suarez ment volna, Munir Paco marad(ez csak az én véleményem, Suareznél nem gyengébbek), Denisnek is több lehetőséget adtam volna, mondjuk Gomes helyett mindig, Deolofeu szerintem kicsit tényleg gyenge volt ide. Malcom nekem nagy bánatom, élmégy volt nézni a Bordeauxba, bízom bennt, hogy Valverdenek megköszönjük a kupákat és egy támadóbb szellemű edzőt hozunk, aki össze tud rakni egy jó csapatot. Bár lehet nem is lenne baj a csapattal, ha nem kéne Piquét nézegetni, meg Suarezt. Mekkora luxus komolyan, látja,hogy nem megy Dembelenek és kimeri hagyni Malcomot, igaz nem egy poszt, de Malcom is támadó. http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... ir-2661051" target="_blank nem kérte a szerződtetését, nem tudja hol játszassa, akkor azért megkérdőjelezem a tudását, mi az, hogy nemtudja? Persze ha igaz a cikk.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.01. 21:22:18

mess2009 írta:azt nem értem, miért csinálja szinte ugyanazt Malcommal, mint Semédoval?! tudom sérült volt de már jól van és szerintem annál sokkal jobb játékos, hogy így bánjon vele.
Ugyanezt csinálta Deulofeuval, Denis Suarezzel, Pacoval, Minával. Egy magyarázat lehet. Az nem játékos számára, aki ne adj isten ingyen, vagy kevés pénzért kerül a klubhoz. Azokkal nem érdemes foglalkozni, hiszen azoknak a szerepeltetését senki nem kéri számon rajta. Valahol 100 milliónál lehet a határ.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.10.01. 15:59:59

azt nem értem, miért csinálja szinte ugyanazt Malcommal, mint Semédoval?! tudom sérült volt de már jól van és szerintem annál sokkal jobb játékos, hogy így bánjon vele.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.01. 11:10:46

BarcafanTomee írta:A sorsoláskor úgy voltam vele, hogy egy X Londonban bőven jó lenne, de a múlt heti eredmények után szüksége lenne a csapatnak egy győzelemre, ráadásul egy BL rangadón. Nagyon kellene egy csattanós válasz.

Mondjuk a csapat idegenbeli teljesítménye az előző években egyáltalán nem jó ómen.
Roma 3-0
Juve 3-0
PSG 4-0
Juve 0-0
Olympiacos 0-0
A Sportingot vertük meg utoljára, őket is csak egy öngóllal. A Chelsea elleni 1-1hez is óriási mák kellett.

A Tottenhamnek nagyon kell a 3 pont, meg egy Barca ellen mindenképp meg akarják mutatni. A Madridot is simázták hazai pályán. Ha olyan lassan fogunk játszani ahogy eddig, akkor simán szét fognak futni minket.

Szóval az előzmények egy újabb Barca zakó irányába mutatnak. Egy nagy csapatnak ilyenkor kell jól reagálni és egy jó meccsel válaszolni.
Fontos lenne jól tartani a labdát, párharcokat és az 50-50es labdákat megnyerni. Illetve a kontrákkal vigyázni. Sebességben mindenképp fejlődni kell.
Szerintem most egy "stabilabb" KP-vel fogunk felállni. Ilyenre számítok:
Stegen - Semedo - Piqué - Lenglet - Alba - Rakitic - Busi - Vidal - Messi - Suárez - Coutinho.


Kiválóan leírtad. A szerdai meccsből sokminden kiderül. Mondanám én, hogy a bajnokság csalóka, mert idén nem arra éheznek a leginkább, hanem a BL-re, és majd ott odaütnek, de ez azt hiszem rég nem látott optimizmus és naivitás lenne, mert nem erről híresek a srácok.

Viszont ha a Tottenham ellen a szokásos gyenge játékunkkal elvérzünk, és olyan fejetlenség lesz mint eddig, akkor erősen elgondolkoznék Valverde leváltásán, mert akkor láthatóan nem hallgat rá a csapat a római zakó után.
Valverdének sokat köszönhetünk tavaly, erősen benne volt a 2 kupába, de ugyanúgy a BL zakóban is, és a tavalyi ténykedéséből nem érdemes kiindulni ha nem hallgatt rá a csapat, akkor felesleges tovább maradnia.
Én például Xavit megnézném(legalább ideiglenesen), hátha a személye összerántaná a csapatot, és akkor talán lenne esélyünk trófeákra idén.

Ráadásul ha megint lelketlen játékkal megyünk ki, akkor tényleg nem fogom érteni hogy mit gondolnak a srácok. Sorra nyilatkozzák hogy idén BL a prioritás, de nem jut el az agyukig hogy ilyen játékkal sorra elvérzünk?! Lehet az jár a fejekben hogy" mi vagyunk a Barcelona, még mindig a legjobbak, elég még a BL-ben is ha kimegyünk nyugdíjas tempóval passzolgatni és az ellenfél megadja magát"?!
Azért remélem rám cáfol a csapat, és holnap olyan játékot mutatnak be, ami legalább elemeiben emlékeztet egy BL főesélyes csapatra, nem pedig egy öregfiúk találkozóra.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.10.01. 10:42:29

A sorsoláskor úgy voltam vele, hogy egy X Londonban bőven jó lenne, de a múlt heti eredmények után szüksége lenne a csapatnak egy győzelemre, ráadásul egy BL rangadón. Nagyon kellene egy csattanós válasz.

Mondjuk a csapat idegenbeli teljesítménye az előző években egyáltalán nem jó ómen.
Roma 3-0
Juve 3-0
PSG 4-0
Juve 0-0
Olympiacos 0-0
A Sportingot vertük meg utoljára, őket is csak egy öngóllal. A Chelsea elleni 1-1hez is óriási mák kellett.

A Tottenhamnek nagyon kell a 3 pont, meg egy Barca ellen mindenképp meg akarják mutatni. A Madridot is simázták hazai pályán. Ha olyan lassan fogunk játszani ahogy eddig, akkor simán szét fognak futni minket.

Szóval az előzmények egy újabb Barca zakó irányába mutatnak. Egy nagy csapatnak ilyenkor kell jól reagálni és egy jó meccsel válaszolni.
Fontos lenne jól tartani a labdát, párharcokat és az 50-50es labdákat megnyerni. Illetve a kontrákkal vigyázni. Sebességben mindenképp fejlődni kell.
Szerintem most egy "stabilabb" KP-vel fogunk felállni. Ilyenre számítok:
Stegen - Semedo - Piqué - Lenglet - Alba - Rakitic - Busi - Vidal - Messi - Suárez - Coutinho.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.24. 12:08:23

MatyiG írta:Több, mint öt éve nem kaptunk ki hazai BL-meccsen. :shock:
És az a meccs ha jól tudom akkor a Bayern elleni 0-4-es volt.

Ehhez képest, az 5 év alatt csak 1 BL-t nyertünk.
Ez azt hiszem mindent elmond arról, hogy mennyire pocsék színvonalat mutatunk idegenben. Jó lenne már felpörögni az idegenbeli meccsekre is, és nem sorra lebőgni 3-4 góllal.

Másik példa: Utoljára egyenes kieséses szakaszban 2016 februárjában nyertünk, az Arsenal ellen(0-2), ezek után akkora lejtő mint a ház.
2-0-s vereség az Atleti ellen
4-0 a PSG ellen
3-0 a Juventus ellen
1-1 a Chelsea ellen(az is hatalmas nagy mázlival, és megköszönhetjük a Chelsea-nek)
3-0 az AS Roma ellen
A játék képe pedig nem csal, labdába sem rúghattunk.

Mintha teljesen más csapat menne ki idegenbe, szerintem ha kiküldtük volna a Sevilla csapatát, akkor ők jobb eredményt értek volna el helyettünk.
Nem tudom hogy mivel, de muszáj lesz rendbe rakni a fejeket. Tökéletes ellenpéldája vagyunk a RM-nak, akik bajnokságon a TOP 5 csapat ellen alig tudnak pontot szerezni, BL-ben meg mindenkit elintéznek, mi meg sorra beárazzuk őket és a többi csapatot bajnokságban, de BL-ben meg kisnyulak vagyunk, és annyira vannak képben a srácok, mintha meccs előtt Maratont futottak volna épp.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.21. 16:08:12

Több, mint öt éve nem kaptunk ki hazai BL-meccsen. :shock:
Válasz küldése